TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пендаровски утре во официјална посета на Германија

ТВ21 - 23.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, на 24 и 25 јуни 2019 година ќе престојува во официјална посета на Сојузна Република Германија, соопштуваат од неговиот кабинет.

Официјална посета на Претседателот Пендаровски на Германија

Канал5 - 23.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, на 24 и 25 јуни 2019 година ќе престојува во официјална посета на Сојузна Република Германија. Претседателот Пендаровски ќе оствари одвоени билатерални средби со претседателот на ...

Пендаровски во официјална посета на Германија

МКД - 23.06.2019

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, на 24 и 25 јуни 2019 година ќе престојува во официјална посета на Сојузна Република Германија, соопштуваат од неговиот кабинет. Претседателот Пендаровски ќе остварел одвоени билатерални средби со ...

Пендаровски во официјална посета на Германија

Слободен Печат - 23.06.2019

Тој ќе оствари одвоени средби со германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер и со министерот за надворешни работи Хајко Маас. Претседателот Стево Пендаровски денеска и утре ќе престојува во официјална посета на Сојузна Република Германија.

Пендаровски ќе ја посети Сојузна Република Германија и ќе се сретне со Штајнмајер

+инфо - 23.06.2019

Претседателот Пендаровски ќе оствари одвоени билатерални средби со претседателот на Сојузна Република Германија Франк-Валтер Штајнмајер и со министерот за надворешни работи Хајко Маас. Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски ...

Пендаровски во дводневна официјална посета на Германија

Република - 23.06.2019

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, на 24 и 25 јуни 2019 година ќе престојува во официјална посета на Сојузна Република Германија, соопштуваат од неговиот кабинет. Планирано е тој да оствари одвоени билатерални средби со претседателот на ...

Пендаровски ќе ја посети Сојузна Република Германија и ќе се сретне со Штајнмајер

Либертас - 23.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, на 24 и 25 јуни 2019 година ќе престојува во официјална посета на Сојузна Република Германија. Претседателот Пендаровски ќе оствари одвоени билатерални средби со претседателот на ...

Пендаровски утре и задутре во официјална посета на Германија

24Инфо - 23.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, на 24 и 25 јуни 2019 година ќе престојува во официјална посета на Сојузна Република Германија. Претседателот Пендаровски ќе оствари одвоени билатерални средби со претседателот на ...

Пендаровски: Диво Насеље е договорен настан, но во процесот не се зафатени сите клучни актери

Фокус - 22.06.2019

Моите информации се дека во тековниот процес за Диво Насеље не се зафатени сите клучни актери кои учествувале во подготовката или во позадинското менаџирање на настаните, рече претседателот Стево Пендаровски во 360 степени на Алсат М.

Тројца професори во Советот за безбедност

ТВ21 - 22.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски го комплетирал составот на Советот за безбедност. Тројцата членови кои на негов предлог ќе бидат дел од ова советодавно тело на шефот на државата, кое брои девет членови, се првиот министер за одбрана во независна ...

Пендаровски: Со тековниот процес за „Диво насеље“ не се опфатени оние кои дадоа наредба тоа да се направи

Сител - 22.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски, во интервју за „360 Степени“ во врска со настаните од Диво Насеље истакнува дека во тековниот процес не се опфатени сите клучни актери кои учествувале во подготовката или во позадинското менаџирање на настаните.

Пендаровски: Со тековниот процес за „Диво насеље“ не се зафатени сите клучни актери

МКД - 22.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски, во интервју за „360 Степени" во врска со настаните од Диво Насеље истакнува дека во тековниот процес не се опфатени сите клучни актери кои учествувале во подготовката или во позадинското менаџирање на настаните.

Тројца професори во Советот за безбедност

Сител - 22.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски го комплетирал составот на Советот за безбедност. Тројцата членови кои на негов предлог ќе бидат дел од ова советодавно тело на шефот на државата, кое брои девет членови, се првиот министер за одбрана во независна ...

Пендаровски: Во процесот за „Диво Насеље“ не се опфатени луѓето што дадоа наредба ВИДЕО

+инфо - 22.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски, во интервју за „ 360 Степени “, зборуваше за настаните од „Диво Насеље“ и судскиот процес за овој случај. – Моите информации се дека во тековниот процес за Диво Насеље не се зафатени сите клучни актери кои ...

Пендаровски поддржува меѓународна помош за „Диво насеље“

Независен - 22.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски смета дека судскиот процес за случајот „Диво насеље“ не ги опфаќа клучните актери кои учествувале во подготовката на кумановските настани. Во емисијата „360 Степени“ Пендаровски немаше дилеми дека тоа е договорен ...

Пендаровски: Диво Насеље е договорен настан, но во процесот не се зафатени сите клучни актери

Press24 - 22.06.2019

Моите информации се дека во тековниот процес за Диво Насеље не се зафатени сите клучни актери кои учествувале во подготовката или во позадинското менаџирање на настаните, рече претседателот Стево Пендаровски во 360 степени на Алсат М.

Пендаровски подржува меѓународна истрага за „Диво насеље“

Слободен Печат - 22.06.2019

Пендаровски рече дека инсистира на меѓународна истрага за „Диво насеље“ и ги повика надлежните институции да побараат директна меѓународна правна помош. Претседателот Стево Пендаровски смета дека судскиот процес за случајот „Диво насеље“ не ги ...

(ВИДЕО) 360˚ Пендаровски: Во процесот за „Диво Насеље“ не се опфатени луѓето коишто дадоа наредба тоа да се направи

Локално - 22.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски, во интервју за „ 360 Степени “, зборуваше за настаните од „Диво Насеље“ и судскиот процес за овој случај. – Моите информации се дека во тековниот процес за Диво Насеље не се зафатени сите клучни актери кои ...

Пендаровски го комплетира новиот Совет за безбедност

Локално - 22.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски изјави дека го комплетирал составот на Советот за безбедност. Како што изјави за емисијата на ТВ Алсат М, „360 Степени“, тројцата членови кои на негов предлог ќе бидат дел од ова советодавно тело на шефот на државата, ...

Пендаровски: Со тековниот процес за „Диво насеље“ не се опфатени оние кои дадоа наредба тоа да се направи

Бриф - 22.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски, во интервју за „360 Степени“ во врска со настаните од Диво Насеље истакнува дека во тековниот процес не се опфатени сите клучни актери кои учествувале во подготовката или во позадинското менаџирање на настаните.

Пендаровски:„Диво Насеље“ е договорен настан, инсистирам на меѓународна истрага

PressingTV - 22.06.2019

Меѓународна истрага за „Диво Насеље“ бара претседателот Стево Пендаровски и тој ова синоќа го кажа во интервју на АлсатМ. Пендаровски рече дека има информации оти во тековниот процес за „Диво Насеље“ не се зафатени сите клучни актери кои учествувале ...

Пендаровски: Диво Насеље е договорен настан, но во процесот не се зафатени сите клучни актери

iPortal - 22.06.2019

Моите информации се дека во тековниот процес за Диво Насеље не се зафатени сите клучни актери кои учествувале во подготовката или во позадинското менаџирање на настаните, рече претседателот Стево Пендаровски во 360 степени на Алсат М.

Пендаровски: Со тековниот процес за „Диво насеље“ не се опфатени оние кои дадоа наредба тоа да се направи

Опсервер - 22.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски, во интервју за „360 Степени“ во врска со настаните од Диво Насеље истакнува дека во тековниот процес не се опфатени сите клучни актери кои учествувале во подготовката или во позадинското менаџирање на настаните.

Пендаровски: Со тековниот процес за „Диво насеље“ не се опфатени оние кои дадоа наредба тоа да се направи

Република - 22.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски, во интервју за „360 Степени“ во врска со настаните од Диво Насеље истакнува дека во тековниот процес не се опфатени сите клучни актери кои учествувале во подготовката или во позадинското менаџирање на настаните.

ПЕНДАРОВСКИ ОТКАКО ГО „РЕШИ“ ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ: Имам информации дека не се зафатени клучните актери од настаните во Диво ...

Денешен - 22.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски, во интервју за „360 Степени“ во врска со настаните од Диво Насеље истакнува дека во тековниот процес не се опфатени сите клучни актери кои учествувале во подготовката или во позадинското менаџирање на настаните.

Пендаровски: Со тековниот процес за „Диво насеље“ не се опфатени оние кои дадоа наредба тоа да се направи

Вечер Прес - 22.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски, во интервју за „360 Степени“ во врска со настаните од Диво Насеље истакнува дека во тековниот процес не се опфатени сите клучни актери кои учествувале во подготовката или во позадинското менаџирање на настаните.

(ВИДЕО) 360˚ Пендаровски: Во процесот за „Диво Насеље“ не се опфатени луѓето коишто дадоа наредба тоа да се направи

Либертас - 22.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски, во интервју за „ 360 Степени “, зборуваше за настаните од „Диво Насеље“ и судскиот процес за овој случај. – Моите информации се дека во тековниот процес за Диво Насеље не се зафатени сите клучни актери кои ...

Пендаровски го комплетира новиот Совет за безбедност

Опсервер - 22.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски изјави дека го комплетирал составот на Советот за безбедност. Како што изјави за емисијата на ТВ Алсат М, „360 Степени“, тројцата членови кои на негов предлог ќе бидат дел од ова советодавно тело на шефот на државата, ...

Пендаровски: Диво Насеље е договорен настан, но во процесот не се зафатени сите клучни актери

24Инфо - 22.06.2019

Моите информации се дека во тековниот процес за Диво Насеље не се зафатени сите клучни актери кои учествувале во подготовката или во позадинското менаџирање на настаните, рече претседателот Стево Пендаровски во 360 степени на Алсат М.

Пендаровски за членови на Совет за безбедност ги предложи Трајан Гоцевски, Ветон Љатифи и Ненад Марковиќ

еМагазин - 22.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски во емисијата на ТВ Алсат М, „360 Степени“ изјави дека го комплетирал составот на Советот за безбедност. Тројцата членови кои на негов предлог ќе бидат дел од ова советодавно тело на шефот на државата, кое брои девет ...

(ВИДЕО) 360˚ Пендаровски: Одложувањето на одлуката на ЕУ за октомври е од технички причини, ниту една членка не е ...

Либертас - 22.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски, во интервју за „ 360 Степени “, зборуваше за датумот за почеток на преговори со ЕУ и одложувањето на одлуката за октомври. – Реално, европските институции така постапија заради ставот на германскиот Бундестаг.

Пендаровски: „Диво Насеље“ е договорен настан, потребна е меѓународна истрага

CivilMedia - 22.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски смета дека настаните во „Димо Насеље“ што се договорени, а самиот судски процес не ги опфаќа клуните чинители во во подготовката на оа што се случи на 9 мај 2015 година.

Пендаровски се сретна со семејствата на загинатите и воените инвалиди од војната во 1991

Република - 22.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски се сретна со семејствата на загинатите и воените инвалиди од војната во 1991 ...

(Фото) Средба помеѓу првата дама Пендаровска и Арнаудова: Помош за децата со помалку можности

еМагазин - 22.06.2019

Првата дама Елизабета Ѓоргиевска Пендаровска и пејачката и основач на Здружението „Проект среќа“ Кристина Арнаудова се сретнаа се со цел да договорат соработка за децата со помалку можности.

Пендаровски го комплетира новиот Совет за безбедност

MTM - 22.06.2019

Како што изјави за емисијата на ТВ Алсат М, „360 Степени", тројцата членови кои на негов предлог ќе бидат дел од ова советодавно тело на шефот на државата, кое брои девет членови, се првиот министер за одбрана во независна Македoнија, Трајан ...

Тројца професори во Советот за безбедност

Република - 22.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски го комплетирал составот на Советот за безбедност. Тројцата членови кои на негов предлог ќе бидат дел од ова советодавно тело на шефот на државата, кое брои девет членови, се првиот министер за одбрана во независна ...

Ердоган остана без свој човек во Македонскиот совет за Безбедност

Expres - 22.06.2019

За прв пат во историјата на независна Македонија ќе нема Турчин во Советот за безбедност со кој претседава претседателот на државата. Според вчерашната изјава на претседателот на државата Стево Пендаровски нема ниту еден Турчин во највисокото ...

Пендаровски го комплетира новиот Совет за безбедност

Магазин - 22.06.2019

Во емисијата 360 степени на ТВ Алсат М беше гостин претседателот на државата Стево Пендаровски, каде зборуваше за актуелните политички теми во земјава, покрај Гоце Делчев беше прашан и за комплетирањето на составот на Советот за безбедност.

Пендаровски ги предложи Гоцевски, Љатифи и Марковиќ за членови на советот за безбедност

MakPress - 22.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски изјави дека го комплетирал составот на Советот за безбедност. Како што изјави за емисијата на ТВ Алсат М, „360 Степени“, тројцата членови кои на негов предлог ќе бидат дел од ова советодавно тело на шефот на државата, ...

Пендаровски за Диво Насеље: Тоа е договорен настан, не се гонат луѓето луѓето кои наредија тоа да се направи

Скопје1 - 22.06.2019

Моите информации се дека во тековниот процес за Диво Насеље не се зафатени сите клучни актери кои учествувале во подготовката или во позадинското менаџирање на настаните, рече претседателот Стево Пендаровски во 360 степени на Алсат М.

Пендаровски: Во тековниот процес за Диво Насеље не се зафатени сите клучни актери

MakPress - 22.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски, во интервју за „360 Степени“ во врска со настаните од Диво Насеље истакнува дека во тековниот процес не се опфатени сите клучни актери кои учествувале во подготовката или во позадинското менаџирање на настаните.

Пендаровски подржува меѓународна истрага за „Диво насеље“

Алсат-М - 21.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски смета дека судскиот процес за случајот „Диво насеље“ не ги опфаќа клучните актери кои учествувале во подготовката на кумановските настани. Во емисијата „360 Степени“ Пендаровски немаше дилеми дека тоа е договорен ...

Пендаровски го комплетираше Советот за безбедност со Гоцевски, Љатифи и Марковиќ

Фокус - 21.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски изјави дека го комплетирал составот на Советот за безбедност. Како што изјави за емисијата на ТВ Алсат М, „360 Степени“, тројцата членови кои на негов предлог ќе бидат дел од ова советодавно тело на шефот на државата, ...

Пендаровски го формирал новиот Совет за безбедност

Алсат-М - 21.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски, во интервју за „360 Степени“ што ќе се емитува вечерва (21.6.2019 г.) од 22:00 часот на ТВ Алсат, објавува дека го комплетирал составот на Советот за безбедност.

Пендаровски го комплетира новиот Совет за безбедност

Независен - 21.06.2019

Фото: Б.Грданоски Претседателот Стево Пендаровски изјави дека го комплетирал составот на Советот за безбедност. Како што изјави за емисијата на ТВ Алсат М, „360 Степени“, тројцата членови кои на негов предлог ќе бидат дел од ова советодавно тело на ...

Само Мицкоски не отиде кај новиот претседател

Независен - 21.06.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е можеби единствениот порелевантен лик на политичката сцена во земјава кој еден и пол месец по инаугурацијата на новиот претседател Стево Пендаровски не стапнал сè уште во неговиот кабинет.

Пендаровски го комплетира новиот Совет за безбедност

Press24 - 21.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски изјави дека го комплетирал составот на Советот за безбедност. Како што изјави за емисијата на ТВ Алсат М, „360 Степени“, тројцата членови кои на негов предлог ќе бидат дел од ова советодавно тело на шефот на државата, ...

Пендаровски го формирал новиот Совет за безбедност

Слободен Печат - 21.06.2019

Ова советодавно тело на шефот на државата брои девет членови од кои шест по функција – претседателите на државата, на Собранието и на Владата, како и министрите за внатрешни, за надворешни работи и за одбрана.

Пендаровски го комплетира новиот Совет за безбедност

Нова ТВ - 21.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски изјави дека го комплетирал составот на Советот за безбедност. Како што изјави за емисијата на ТВ Алсат М, „360 Степени“, тројцата членови кои на негов предлог ќе бидат дел од ова советодавно тело на шефот на државата, ...

Пендаровски го стокмил новиот Совет за безбедност

+инфо - 21.06.2019

Тројцата членови кои на негов предлог ќе бидат дел од ова советодавно тело на шефот на државата, кое брои девет членови, се првиот министер за одбрана во независна Македoнија, Трајан Гоцевски, професорот на УЈИЕ, Ветон Љатифи и професорот од ...

Пендаровски: Во Советот за безбедност членови ќе бидат и Гоцевски, Љатифи и Марковиќ

МКД - 21.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски изјави дека го комплетирал составот на Советот за безбедност. Како што изјави за емисијата на ТВ Алсат М, „360 Степени“, тројцата членови кои на негов предлог ќе бидат дел од ова советодавно тело на шефот на државата, ...

Пендаровски – Петровиќ: Членството во НАТО и ЕУ е стратешки и вредносен избор

+инфо - 21.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски, денеска ги прими акредитивните писма на Марија Петровиќ, новоименувана вонредна и ополномоштена амбасадорка на Црна Гора во Македонија, соопшти кабинетот на Пендаровски.

ВИДЕО: Интервју со претседателот Пендаровски во „360 Степени“

Либертас - 21.06.2019

Во новото издание на „360 Степени“ на ТВ Алсат (21.6.2019 г.): – Интервју со претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски ...

Пендаровски го комплетира новиот Совет за безбедност

Либертас - 21.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски изјави дека го комплетирал составот на Советот за безбедност. Како што изјави за емисијата на ТВ Алсат М, „360 Степени“, тројцата членови кои на негов предлог ќе бидат дел од ова советодавно тело на шефот на државата, ...

Пендаровски ги прими акредитивните писма на новоименуваната амбасадорка на Црна Гора, Марија Петровиќ

24Инфо - 21.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ги прими акредитивните писма на Марија Петровиќ, новоименувана вонредна и ополномоштена амбасадорка на Црна Гора во Република Северна Македонија.

Пендаровски ги прими акредитивите на новоименуваната амбасадорка на Црна Гора Марија Петровиќ

Република - 21.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ги прими акредитивните писма на Марија Петровиќ, новоименувана вонредна и ополномоштена амбасадорка на Црна Гора во Република Северна Македонија.

Пендаровски ги прими акредитивите од новоименуваната амбасадорка на Црна Гора

Либертас - 21.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ги прими акредитивните писма на Марија Петровиќ, новоименувана вонредна и ополномоштена амбасадорка на Црна Гора во Република Северна Македонија.

Пендаровски ги прими акредитивните писма на новоименуваната амбасадорка на Црна Гора

Кумановски м. - 21.06.2019

„Во оваа пригода, би сакал да нагласам дека Црна Гора е наш докажан пријател, а нашите билатерални односи се карактеризираат со искрен и отворен дијалог, потврден низ соработка на сите полиња од заеднички интерес, како и низ редовни средби на ...

Средба на Пендаровски со работната група за придонес при креирањето на Закон за млади

Опсервер - 21.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари информативна средба со членовите на работната група за придонес при креирањето на закон за млади. Членовите на работната група го информирале Пендаровски за активностите реализирани во изминатиот ...

Бектеши контра тврдењата на претседателот Пендаровски за промоторите: Не сум дебакл (ВИДЕО)

PressingTV - 21.06.2019

„Не би рекол дека се чувствувам како дебакл, успесите на промоторите се познати.“ Ова е одговорот на министерот за економија Крешник Бектеши, по изјавите на претседателот Стево Пендаровски во Стопанската комора дека промоторите од претходната Влада ...

Средба на Пендаровски со работната група за придонес при креирањето на Закон за млади

Либертас - 21.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари информативна средба со членовите на работната група за придонес при креирањето на закон за млади. Членовите на работната група го информирале Пендаровски за активностите реализирани во изминатиот ...

Пендаровски го комплетира новиот Совет за безбедност

24Инфо - 21.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски изјави дека го комплетирал составот на Советот за безбедност. Како што изјави за емисијата на ТВ Алсат М, „360 Степени”, тројцата членови кои на негов предлог ќе бидат дел од ова советодавно тело на шефот на државата, ...

Пендаровски го комплетира новиот Совет за безбедност

Вечер Прес - 21.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски изјави дека го комплетирал составот на Советот за безбедност. Како што изјави за емисијата на ТВ Алсат М, „360 Степени“, тројцата членови кои на негов предлог ќе бидат дел од ова советодавно тело на шефот на државата, ...

Тројца професори во Советот за безбедност

PressingTV - 22.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски го комплетирал составот на Советот за безбедност. Тројцата членови кои на негов предлог ќе бидат дел од ова советодавно тело на шефот на државата, кое брои девет членови, се првиот министер за одбрана во независна ...

Пендаровски го комплетира новиот Совет за безбедност

1tv - 21.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски изјави дека го комплетирал составот на Советот за безбедност. Како што изјави за емисијата на ТВ Алсат М, „360 Степени“, тројцата членови кои на негов предлог ќе бидат дел од ова советодавно тело на шефот на државата, ...

Пендаровски ги прими акредитивните писма на новоименуваната амбасадорка на Црна Гора, Петровиќ

MakPress - 21.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ги прими акредитивните писма на Марија Петровиќ, новоименувана вонредна и ополномоштена амбасадорка на Црна Гора во Република Северна Македонија.

Претседателот Пендаровски ги прими акредитивните писма на новоименуваната амбасадорка на Црна Гора, Марија Петровиќ

Скопје1 - 21.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ги прими акредитивните писма на Марија Петровиќ, новоименувана вонредна и ополномоштена амбасадорка на Црна Гора во Република Северна Македонија.

Пендаровски на средба со Саити: Јакнење и гаранција за независноста на судиите и судството

Фокус - 20.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска се сретна со претседателот на Здружението на судиите и судија во Врховен суд на Република Северна Македонија Џемали Саити, на која било разговарано за предизвиците со кои се ...

Пендаровски – Кара: Продолжува силното и традиционално пријателство меѓу Скопје и Анкара

Канал5 - 20.06.2019

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, денеска ја прими амбасадорката на Република Турција, Тулин Еркал Кара. На средбата, двајцата соговорници разговарале за билатералните односи меѓу Македонија и Турција, при што изразиле задоволство од ...

Пендаровски се сретна со амбасадорската на Турција, Тулин Еркал Кара

ТВ21 - 20.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ја прими амбасадорката на Република Турција, Тулин Еркал Кара. На средбата, двајцата соговорници разговараа за билатералните односи меѓу Република Северна Македонија и ...

Претседателот Пендаровски го прими претседателот на Здружението на судиите, Џемали Саити

Канал5 - 20.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими Џемали Саити, претседател на Здружението на судиите и судија во Врховниот суд. На средбата беше разговарано за предизвиците со коишто се соочуваат судиите во вршењето на својата одговорна должност, ...

Пендаровски го прими Саити: Предуслов за напредок на секоја држава е токму владеењето на правото

Слободен Печат - 20.06.2019

Во тој контекст, Саити го информирал претседателот Пендаровски за нивните досегашни активности во насока на поттикнување на развојот во судството, преку унапредување на законите за целокупната организација и работата на судовите.

Пендаровски-Кара: Продолжува силното и традиционално пријателство меѓу Скопје и Анкара

Слободен Печат - 20.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ја прими амбасадорката на Република Турција, Тулин Еркал Кара. На средбата, како што информираат од кабинетот на шефот на државата, двајцата соговорници разговарале за ...

Пендаровски- Саити: Главен предуслов за напредокот на секоја државата е токму владеењето на правото, неселективно и ...

Press24 - 20.06.2019

Стево Пендаровски денеска го прими Џемали Саити, претседател на Здружението на судиите и судија во Врховен суд на Македонија. На средбата беше разговарано за предизвиците со коишто се соочуваат судиите во вршењето на својата одговорна должност, како ...

Средба Пендаровски – Саити: Предуслов за напредок на секоја држава е владеење на правото

ММС - 20.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски денеска се сретна со претседателот на Здружението на судиите и судија во Врховен суд на Република Северна Македонија Џемали Саити, на која било разговарано за предизвиците со кои се ...

Пендаровски – Кара: Продолжува силното и традиционално пријателство меѓу Скопје и Анкара

Сител - 20.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ја прими амбасадорката на Република Турција, Тулин Еркал Кара. На средбата, двајцата соговорници разговарале за билатералните односи меѓу Република Северна Македонија и ...

Средба Пендаровски – Саити: Предуслов за напредок на секоја држава е владеење на правото

Сител - 20.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски денеска се сретна со претседателот на Здружението на судиите и судија во Врховен суд на Република Северна Македонија Џемали Саити, на која било разговарано за предизвиците со кои се ...

Пендаровски – Кара: Продолжува силното и традиционално пријателство меѓу Скопје и Анкара

Независен - 20.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ја прими амбасадорката на Република Турција, Тулин Еркал Кара. На средбата, двајцата соговорници разговарале за билатералните односи меѓу Република Северна Македонија и ...

Средба Пендаровски – Саити: Предуслов за напредок на секоја држава е владеење на правото

Република - 20.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски денеска се сретна со претседателот на Здружението на судиите и судија во Врховниот суд Џемали Саити, на која било разговарано за предизвиците со кои се соочуваат судиите во вршењето на својата одговорна должност, како ...

Пендаровски – Кара: Продолжува силното и традиционално пријателство меѓу Скопје и Анкара

Опсервер - 20.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ја прими амбасадорката на Република Турција, Тулин Еркал Кара. На средбата, двајцата соговорници разговарале за билатералните односи меѓу Република Северна Македонија и ...

Пендаровски: Македонија е на сам праг за влез во НАТО

Република - 20.06.2019

Шефот на државата Стево Пендаровски очекува на крајот од оваа година или најдоцна до првиот месец од следната година земјава да биде рамноправна членка на НАТО. За разлика од многумина кои мислат дека станува збор само за организација што се грижи ...

Средба Пендаровски – Саити: Предуслов за напредок на секоја држава е владеење на правото

Опсервер - 20.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски денеска се сретна со претседателот на Здружението на судиите и судија во Врховен суд на Република Северна Македонија Џемали Саити, на која било разговарано за предизвиците со кои се ...

Пендаровски ja прими турската амбасадорка, Тулин Еркал Кара

24Инфо - 20.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ја прими амбасадорката на Република Турција, Тулин Еркал Кара. На средбата, двајцата соговорници разговараа за билатералните односи меѓу Република Северна Македонија и ...

ЕРДОГАН ПРАТИ АБЕР ДО ПЕНДАРОВСКИ: Продолжува традиционалното пријателство меѓу Скопје и Анкара

Вечер Прес - 20.06.2019

Нашето членство во Северноатлантскиот сојуз позитивно ќе влијае врз натамошната регионална соработка и ќе придонесе за траен мир и стабилност на Балканот, заложби што заеднички ги споделуваат и Северна Македонија и Турција, порачал претседателот ...

Пендаровски: Македонија е на сам праг за влез во НАТО

Фактор - 20.06.2019

Шефот на државата Стево Пендаровски очекува на крајот од оваа година или најдоцна до првиот месец од следната година земјава да биде рамноправна членка на НАТО. „ За разлика од многумина кои мислат дека станува збор само за организација што се грижи ...

Пендаровски го прими претседателот на Здружението на судиите, Џемали Саити

24Инфо - 20.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска го прими Џемали Саити, претседател на Здружението на судиите и судија во Врховен суд на Република Северна Македонија.

Пендаровски – Кара: Продолжува силното и традиционално пријателство меѓу Скопје и Анкара

Локално - 20.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ја прими амбасадорката на Република Турција, Тулин Еркал Кара. На средбата, двајцата соговорници разговарале за билатералните односи меѓу Република Северна Македонија и ...

Средба Пендаровски – Саити: Предуслов за напредок на секоја држава е владеење на правото

Вечер Прес - 20.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски денеска се сретна со претседателот на Здружението на судиите и судија во Врховен суд на Република Северна Македонија Џемали Саити, на која било разговарано за предизвиците со кои се ...

Иванка Василевска го прифати разрешувањето од Националниот совет за ЕУ

Магазин - 20.06.2019

Откако вчера во јавноста излезе веста дека претседателот Стево Пендаровски бара разрешување на Иванка Василевска која е претставник во Националниот совет за евроинтеграции на претходниот Кабинет, се огласи и таа.

Пендаровски-Саити: Предуслов за напредок на секоја држава е владеење на правото

1tv - 20.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски денеска се сретна со претседателот на Здружението на судиите и судија во Врховен суд на Република Северна Македонија Џемали Саити, на која било разговарано за предизвиците со кои се ...

Претседателот Пендаровски ja прими амбасадорката на Република Турција, Тулин Еркал Кара

Скопје1 - 20.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ја прими амбасадорката на Република Турција, Тулин Еркал Кара. На средбата, двајцата соговорници разговараа за билатералните односи меѓу Република Северна Македонија и ...

Пендаровски на средба со амбасадорката на Турција во Македонија, Кара

MakPress - 20.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски, денеска ја прими амбасадорката на Република Турција, Тулин Еркал Кара. На средбата, двајцата соговорници разговарале за билатералните односи меѓу Македонија и Турција, при што изразиле задоволство од силното и ...

Претседателот Пендаровски го прими претседателот на Здружението на судиите, Џемали Саити

Скопје1 - 20.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска го прими Џемали Саити, претседател на Здружението на судиите и судија во Врховен суд на Република Северна Македонија.

Пендаровски – Кара: Продолжува силното и традиционално пријателство меѓу Скопје и Анкара

1tv - 20.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ја прими амбасадорката на Република Турција, Тулин Еркал Кара. На средбата, двајцата соговорници разговарале за билатералните односи меѓу Република Северна Македонија и ...

Стопанствениците од Пендаровски побараа поголема промоција во странство

Алсат-М - 19.06.2019

Бизнис заедницата целосно да се вклучи и да се искористи нејзиното знаење и капацитет во претстојниот преговарачки процес со ЕУ, повика претседателот на државата Стево Пендаровски на работна средба со претседателот на Стопанската комора на ...

Пендаровски:Знаењето на бизнис заедницата да се искористи во претстојниот преговарачки процес

Канал5 - 19.06.2019

Историски битен факт за нашата земја е тоа што сме на самиот праг да се зачлениме во НАТО алијансата. Бизнис заедницата целосно да се вклучи и да се искористи нејзиното знаење и капацитет во претстојниот преговарачки процес со ЕУ, повика денеска ...

Пендаровски на средба со раководството на Стопанската комора на Македонија

Канал5 - 19.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе има работна средба со претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески, потпретседателите и членовите на Управниот одбор на Комората.

Пендаровски го предлага Александар Спасов за член во Националниот совет за евроинтеграции

Алсат-М - 19.06.2019

“Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, денеска упати известување до претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата на Собранието на Република Северна Македонија, Илија Димовски дека доцент д-р Александар ...

Пендаровски го предлага Александар Спасов за член на Националниот совет за евроинтеграции

Канал5 - 19.06.2019

Како што наведуваат во соопштението, Кабинетот на претседателот на Македонија бара разрешување на проф. д-р Иванка Додовска, која беше претставник во Националниот совет за евроинтеграции на претходниот Кабинет.

Пендаровски бара разрешување на Додовска, го предлага Спасов за нов член

Фокус - 19.06.2019

Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, денеска упати известување до претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата на Собранието на Република Македонија, Илија Димовски дека доцент д-р Александар Спасов, од ...

Иванка Василевска од ВМРО-ДПМНЕ сѐ уште е претставник на претседателот во Националниот совет за евроинтеграции во ...

Сакам да кажам - 19.06.2019

Професорката Иванка Василевска (порано Додовска), членка на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, сè уште е претставник на Претседателот на државата во Националниот совет за евроинтеграции во Собранието.

Пендаровски бара разрешување на Додовска, го предлага Спасов за член на националниот Совет за евроинтеграции

ТВ21 - 19.06.2019

Кабинетот на Претседателот Стево Пендаровски упатил известување до претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата на Собранието Илија Димовски дека Александар Спасов, доцент од Универзитетот Св.

Пендаровски побара разрешување на Иванка Василевска од ВМРО-ДПМНЕ од Националниот совет за евроинтеграции

Сакам да кажам - 19.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски денеска побара разрешување на Иванка Василевска, претставник во Националниот совет за евроинтеграции на Собранието на претходниот претседателски кабинет, соопштија од неговиот Кабинет.

Работна средба на претседателот Пендаровски во Стопанската комора на Македонија

Канал5 - 19.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Стопанската комора ствари работна средба со Бранко Азески, потпретседателите и членовите на Управниот одбор на Комората. Претседателот Пендаровски посочи дека историски битен факт за нашата држава е тоа што ...

Пендаровски го предлага Александар Спасов за член на Националниот совет за евроинтеграции

24 Вести - 19.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски бара разрешување на Иванка Додовска од Националниот совет за евроинтеграции, а на нејзино место бара да биде именуван Александар ...

Додовска: Го прифаќам разрешувањето од Пендаровски, датум за преговори за милион години!

Фокус - 19.06.2019

Откако претседателот Стево Пендаровски побара разрешување на професорката Иванка Додовска која беше претставник во Националниот совет за евроинтеграции на претходниот Кабинет, со свој став се изнесе и самата Додовска, која порача дека со задоволство ...

Пендаровски ги повика бизнисмените да се вклучат во претстојниот преговарачки процес со ЕУ

24 Вести - 19.06.2019

Бизнисмените да се вклучат во претстојниот преговарачки процес со Европската Унија, повика претседател Стево Пендаровски на денешната прва средба со Стопанската комора на Македонија. Тие, пак од него побараа поголема поддршка во соработката со ...

Пендаровски на средба со раководството на Стопанската комора на Македонија

ММС - 19.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе има работна средба со претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески, потпретседателите и членовите на Управниот одбор на Комората.

Пендаровски на средба со Стопанската комора

Сител - 19.06.2019

На бизнисот му треба брзина, а на политиката трпеливост. Првиот човек на најголемата комора, на претседателот Пендаровски му се пожали дека во просек 3 години им се потребни на властите за реализација на едно барање на стопанството.

Пендаровски: Знаењето на бизнис заедницата да се искористи во претстојниот преговарачки процес

Слободен Печат - 19.06.2019

Историски битен факт за нашата земја е тоа што сме на самиот праг да се зачлениме во НАТО алијансата. Бизнис заедницата целосно да се вклучи и да се искористи нејзиното знаење и капацитет во претстојниот преговарачки процес со ЕУ, повика денеска ...

Пендаровски: Знаењето на бизнис заедницата да се искористи во претстојниот преговарачки процес

МКД - 19.06.2019

Бизнис заедницата целосно да се вклучи и да се искористи нејзиното знаење и капацитет во претстојниот преговарачки процес со ЕУ, повика денеска претседателот на државата Стево Пендаровски на работна средба со претседателот на Стопанската комора на ...

Пендаровски: На немирниот Балкан е важно да сте член на НАТО Алијансата

Press24 - 19.06.2019

Претседателот, Стево Пендаровски денеска во Стопанската комора на Македонија оствари работна средба со претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески, потпретседателите и членовите на Управниот одбор на Комората.

Василевска: Со задоволство го прифаќам разрешувањето од Пендаровски, датум за милион години

Press24 - 19.06.2019

Иванка Василевска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, објави дека со задоволство го прифаќа барањето за нејзино разрешување како претставник на Националниот совет за евроинтеграции од страна на претседателот Стево Пендаровски, кој на ова место денеска го ...

Пендаровски и Чадиковски зборуваа за новите предизвици на медиумите во земјава

Слободен Печат - 19.06.2019

Изразувајќи ја поддршката кон ЗНМ, како најстаро здружение во државата и член на Меѓународната федерација на новинарите, претседателот Пендаровски истакна дека транспарентноста е главен императив и еден од основните принципи на демократијата на ...

Пендаровски: Поддршка за медиумите, транспарентноста е главен императив на демократијата

+инфо - 19.06.2019

Кабинетот на Претседателот воспоставува отворена, непосредна комуникација со медиумите, а од нив очекува да бидат активен чинител и коректив на сите општествени процеси во Северна Македонија, рече шефот на државата, Стево Пендаровски, на денешната ...

Пендаровски: Поддршка за медиумите зашто транспарентноста е главен императив на демократијата

Независен - 19.06.2019

Кабинетот на Претседателот воспоставува отворена, непосредна комуникација со медиумите, а од нив очекува да бидат активен чинител и коректив на сите општествени процеси во Северна Македонија, рече шефот на државата Стево Пендаровски на денешната ...

Пендаровски со подршка за медиумите

Р.С.Европа - 19.06.2019

Шефот на државата Стево Пендаровски на денешната средба со претседателот на Здружението на новинарите на Македонија Младен Чадиковски рече дека Кабинетот на Претседателот воспоставува отворена, непосредна комуникација со медиумите, а од нив очекува ...

Пендаровски бара разрешување на Иванка Додовска од Националниот совет за евроинтеграции

Нова ТВ - 19.06.2019

Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, денеска упати известување до претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата на Собранието Илија Димовски дека доцент д-р Александар Спасов, од Универзитетот „Св.

Пендаровски го предлага Спасов за нов член на Националниот совет за евроинтеграции

Слободен Печат - 19.06.2019

Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, денеска упати известување до претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата на Собранието на Република Северна Македонија, Илија Димовски дека доцент д-р Александар ...

Азески: Претседателот носител на прогресивни решенија за бизнисот

МКД - 19.06.2019

Денес во Стопанската комора на Македонија ќе се одржи првата работна средба на претседателот на државата, д-р Стево Пендаровски, со претставници на компании членки на Комората. Со оглед дека честопати во последно време се сретнуваат коментари дека ...

Пендаровски го предлага Александар Спасов за член на Националниот совет за евроинтеграции

Press24 - 19.06.2019

Кабинетот на Претседателот, денеска упати известување до претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата на Собранието на Македонија, Илија Димовски дека доцент д-р Александар Спасов, од Универзитетот „Св.

Пендаровски го предлага Александар Спасов за член на Националниот совет за евроинтеграции

А1 On - 19.06.2019

Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, денеска упати известување до претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата на Собранието на Република Северна Македонија, Илија Димовски дека доцент д-р Александар ...

Пендаровски бара Иванка Додовска да биде разрешена од Националниот совет за евроинтеграции

Макфакс - 19.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски бара разрешување на Иванка Додовска од Националниот совет за евроинтеграции, а на нејзино место бара да биде именуван Александар Спасов. „Кабинетот денеска упати известување до претседателот на Комисијата за прашања ...

Пендаровски на средба со раководството на Стопанската комора на Македонија

Курир - 19.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе има работна средба со претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески, потпретседателите и членовите на Управниот одбор на Комората.

Пендаровски го предлага Александар Спасов за член на Националниот совет за евроинтеграции

МКД - 19.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски бара разрешување на Иванка Додовска од Националниот совет за евроинтеграции, а на нејзино место бара да биде именуван Александар Спасов. „Кабинетот денеска упати известување до претседателот на Комисијата за прашања ...

Претседателот – носител на прогресивни решенија за бизнисот

+инфо - 19.06.2019

Денеска во Стопанската комора на Македонија ќе се одржи првата работна средба на претседателот на државата, д-р Стево Пендаровски, со нашите компании членки, од каде што доаѓаат потпретседателите и членовите на Управниот одбор на Комората.

Пендаровски на средба со раководството на Стопанската комора на Македонија

Сител - 19.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе има работна средба со претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески, потпретседателите и членовите на Управниот одбор на Комората.

Александар Спасов на местото на Иванка Додовска во Националниот совет за евроинтеграции

Независен - 19.06.2019

Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, денеска упати известување до претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата на Собранието на Република Северна Македонија, Илија Димовски дека доцент д-р Александар ...

Пендаровски бара разрешување на Додовска од советот за евроинтеграции

Р.С.Европа - 19.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски го предложил доцент д-р Александар Спасов, од Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ како претставник на неговиот кабинет за член во Националниот совет за евроинтеграции.

Пендаровски:Знаењето на бизнис заедницата да се искористи во претстојниот преговарачки процес

Независен - 19.06.2019

Бизнис заедницата целосно да се вклучи и да се искористи нејзиното знаење и капацитет во претстојниот преговарачки процес со ЕУ, повика денеска претседателот на државата Стево Пендаровски на работна средба со претседателот на Стопанската комора на ...

Сопанската комора побара, а Пендаровски вети дека ќе ги вклучи во носењето закони

+инфо - 19.06.2019

Стопанствениците од Пендаровски побараа поголема стабилност во постапката на носење закони, поголема промоција во странство и нивно вклучување во процесот, поголема промоција на бизнис заедницата во странство, но и вклучување во процесот на ...

Пендаровски:Знаењето на бизнис заедницата да се искористи во преговарачкиот процес

Нетпрес - 19.06.2019

Бизнис заедницата целосно да се вклучи и да се искористи нејзиното знаење и капацитет во претстојниот преговарачки процес со ЕУ, повика денеска претседателот на државата Стево Пендаровски на работна средба со претседателот на Стопанската комора на ...

Пендаровски:Знаењето на бизнис заедницата да се искористи во претстојниот преговарачки процес

Press24 - 19.06.2019

Бизнис заедницата целосно да се вклучи и да се искористи нејзиното знаење и капацитет во претстојниот преговарачки процес со ЕУ, повика денеска претседателот на државата Стево Пендаровски на работна средба со претседателот на Стопанската комора на ...

Пендаровски: Поддршка за медиумите зашто транспарентноста е главен императив на демократијата

Press24 - 19.06.2019

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски денеска го прими Младен Чадиковски, претседателот на „Здружение на новинарите на Македонија“ – ЗНМ. На средбата се разговараше за предизвиците со коишто се соочуваат медиумските работници во Република ...

Азески: Претседателот е носител на прогресивни решенија за бизнисот

Алфа - 19.06.2019

 Поголема стабилност во носењето закони, поголема промоција во странство и нивно вклучување во процесот, но и силна промоција на бизнис заедницата во странство. Ова се само дел од барањата на стопанствениците упатени до претседателот на државата ...

Пендаровски го предлага Александар Спасов за член на Националниот совет за евроинтеграции

Скопје инфо - 19.06.2019

Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, денеска упати известување до претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата на Собранието на Република Северна Македонија, Илија Димовски дека доцент д-р Александар ...

Пендаровски: Поддршка за медиумите, транспарентноста е главен императив на демократијата

Локално - 19.06.2019

– Кабинетот на Претседателот воспоставува отворена, непосредна комуникација со медиумите, а од нив очекува да бидат активен чинител и коректив на сите општествени процеси во Северна Македонија, рече шефот на државата Стево Пендаровски на денешната ...

Пендаровски: Поддршка за медиумите зашто транспарентноста е главен императив на демократијата

24Инфо - 19.06.2019

Кабинетот на Претседателот воспоставува отворена, непосредна комуникација со медиумите, а од нив очекува да бидат активен чинител и коректив на сите општествени процеси во Северна Македонија, рече шефот на државата Стево Пендаровски на денешната ...

Пендаровски за членството во НАТО: Досега, за нас постојано поставувано прашање беше дали ќе ја биде државата (ВИДЕО)

PressingTV - 19.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски е оптимист дека до крајот на годината ќе завршат ратификациите на земјите членки и оти ќе станеме и формално членка на НАТО. Тој не очекува да има политички проблеми бидејќи станува збор за технички процес.

Пендаровски бара разрешување на Додовска од советот за евроинтеграции

Вечер Прес - 19.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски го предложил доцент д-р Александар Спасов, од Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ како претставник на неговиот кабинет за член во Националниот совет за евроинтеграции.

Пендаровски: Преговорите со ЕУ ќе бидат долг процес, секоја нова членка преговара подолго од претходната

Република - 19.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски е оптимист дека германскиот Бундестаг ќе донесе позитивна одлука во септември и оти потоа ќе се чека на формална одлука на Унијата. Но, шефот на државата предупредува дека тоа ќе биде многу долг процес.

Средба Пендаровски-Чадиковски: Транспарентноста е главен императив и еден од основните принципи на демократијата на ...

Република - 19.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска го прими Младен Чадиковски, претседателот на Здружението на новинарите на Македонија – ЗНМ, соопштуваат од кабинетот на Претседателот.

Пендаровски го предлага Александар Спасов за член на Националниот совет за евроинтеграции

Бриф - 19.06.2019

Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, денеска упати известување до претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата на Собранието на Република Северна Македонија, Илија Димовски дека доцент д-р Александар ...

Пендаровски во Стопанска комора: Во дипломатскиот кадар мора да праќаме личности коишто се и економски едуцирани

Република - 19.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска во Стопанската комора на Македонија оствари работна средба со претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески, потпретседателите и членовите на Управниот одбор ...

Пендаровски: Поддршка за медиумите зашто транспарентноста е главен императив на демократијата

Опсервер - 19.06.2019

Кабинетот на Претседателот воспоставува отворена, непосредна комуникација со медиумите, а од нив очекува да бидат активен чинител и коректив на сите општествени процеси во Северна Македонија, рече шефот на државата Стево Пендаровски на денешната ...

Пендаровски: Поддршка за медиумите зашто транспарентноста е главен императив на демократијата

Бриф - 19.06.2019

Кабинетот на Претседателот воспоставува отворена, непосредна комуникација со медиумите, а од нив очекува да бидат активен чинител и коректив на сите општествени процеси во Северна Македонија, рече шефот на државата Стево Пендаровски на денешната ...

Пендаровски: Знаењето на бизнис заедницата да се искористи во претстојниот преговарачки процес

Опсервер - 19.06.2019

Бизнис заедницата целосно да се вклучи и да се искористи нејзиното знаење и капацитет во претстојниот преговарачки процес со ЕУ, повика денеска претседателот на државата Стево Пендаровски на работна средба со претседателот на Стопанската комора на ...

Пендаровски:Знаењето на бизнис заедницата да се искористи во претстојниот преговарачки процес

Либертас - 19.06.2019

Бизнис заедницата целосно да се вклучи и да се искористи нејзиното знаење и капацитет во претстојниот преговарачки процес со ЕУ, повика денеска претседателот на државата Стево Пендаровски на работна средба со претседателот на Стопанската комора на ...

Пендаровски:Знаењето на бизнис заедницата да се искористи во претстојниот преговарачки процес

24Инфо - 19.06.2019

Бизнис заедницата целосно да се вклучи и да се искористи нејзиното знаење и капацитет во претстојниот преговарачки процес со ЕУ, повика денеска претседателот на државата Стево Пендаровски на работна средба со претседателот на Стопанската комора на ...

Пендаровски го предлага Александар Спасов за член на Националниот совет за евроинтеграции

Либертас - 19.06.2019

Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, денеска упати известување до претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата на Собранието на Република Северна Македонија, Илија Димовски дека доцент д-р Александар ...

Пендаровски бара разрешување на Додовска, го предлага Спасов за член на националниот Совет за евроинтеграции

4NEWS - 19.06.2019

Кабинетот на Претседателот Стево Пендаровски упатил известување до претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата на Собранието Илија Димовски дека Александар Спасов, доцент од Универзитетот Св.

Што правеше Пендаровски додека одлучуваше Европа?

Република - 19.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски вчера издели од своето време за да ги прими на гости и на дружење евровизиските претставници Тамара Тодевска и нејзиниот тим. На Фејсбук Пендаровски напиша дека ѝ честитал на Тамара што е избрана за најдобар женски ...

Пендаровски го предлага Александар Спасов за член на Националниот совет за евроинтеграции

Локално - 19.06.2019

Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, денеска упати известување до претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата на Собранието на Република Северна Македонија, Илија Димовски дека доцент д-р Александар ...

Пендаровски го предложи Спасов за негов претставник во Националниот совет за евроинтеграции

24Инфо - 19.06.2019

Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, денеска упати известување до претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата на Собранието на Република Северна Македонија, Илија Димовски дека доцент д-р Александар ...

УТРИНСКИ ФОКУС: Што ќе дискутираат Пендаровски и стопанствениците-Македонија датум ќе чека до октомври

Фактор - 19.06.2019

Шефот на државата Стево Пендаровски денеска ќе оствари средба со претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески како и со потпретседателите и членовите на Управниот одбор на Комора.

Пендаровски на средба со раководството на Стопанската комора на Македонија

Опсервер - 19.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе има работна средба со претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески, потпретседателите и членовите на Управниот одбор на Комората.

Спасов на местото на Додовска во Националниот совет за евроинтеграции

Република - 19.06.2019

Александар Спасов e предложен за претставник на Кабинетот на претседателот во Националниот совет за евроинтеграции. Како што соопштија од Кабинетот, денеска до претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата на Собранието, Илија ...

Претседателот Пендаровски побара разрешување на Иванка Василевска

Фактор - 19.06.2019

Претседателот Стево пендаровски побара разрешување на Иванка Василевска, инаку член на ИЗвршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, како претставник на Националниот совет за евроинтеграции. Ваквиот потег на шефот на државата следуваше откако беше објавено дека ...

Пендаровски го предлага Спасов на местото на Иванка Додовска во Националниот совет за евроинтеграции

еМагазин - 19.06.2019

Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, денеска упати известување до претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата на Собранието на Република Северна Македонија, Илија Димовски дека доцент д-р Александар ...

Пендаровски „да се симне“ од Водно и да се врати во реалниот економски живот

Вечер Прес - 19.06.2019

Бизнис заедницата побара претседателот на државата да биде активен чинител во поддржувањето на еден нов концепт на економска дипломатија каде што бизнис-секторот и државата ќе работат заедно во интерес на бизнисот.

Претседателот – носител на прогресивни решенија за бизнисот

Фактор - 19.06.2019

Денес во Стопанската комора на Македонија ќе се одржи првата работна средба на претседателот на државата, д-р Стево Пендаровски, со нашите компании членки, од каде што доаѓаат потпретседателите и членовите на Управниот одбор на Комората.

Пендаровски: Економските промотери на поранешната Влада се дебакл

Фактор - 19.06.2019

Економските промотери на бившата Влада се целосен промашен проект. Промотерите ја чинеа државата многу пари, а не ги вратија очекуваните инвестиции, потенцираше Претседателот Стево Пендаровски на денешната прва средба со членови компании на ...

Пендаровски: Преговорите со ЕУ ќе бидат долг процес, секоја нова членка преговара подолго од претходната

PressingTV - 19.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски е оптимист дека германскиот Бундестаг ќе донесе позитивна одлука во септември и оти потоа ќе се чека на формална одлука на Унијата. Но, шефот на државата предупредува дека тоа ќе биде многу долг процес.

Иванка Василевска: Со задоволство го прифаќам разрешувањето од Пендаровски, датум за милион години

Фактор - 19.06.2019

Иванка Василевска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, објави дека со задоволство го прифаќа барањето за нејзино разрешување како претставник на Националниот совет за евроинтеграции од страна на претседателот Стево Пендаровски, кој на ова место денеска го ...

Пендаровски-Азески: Во тимовите кои ќе го водат процесот на ЕУ-интеграција да биде вклучена и бизнис заедницата

Мета - 19.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски денеска се сретна со претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески, потпретседателите и членовите на Управниот одбор на Комората. Тој укажа дека во 35-те тима кои ќе го водат процесот на ЕУ ...

Пендаровски го предлага Александар Спасов за член на Националниот совет за евроинтеграции

Опсервер - 19.06.2019

Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, денеска упати известување до претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата на Собранието на Република Северна Македонија, Илија Димовски дека доцент д-р Александар ...

Пендаровски бара Иванка Додовска да биде разрешена од Националниот совет за евроинтеграции

Точка - 19.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски бара разрешување на Иванка Додовска од Националниот совет за евроинтеграции, а на нејзино место бара да биде именуван Александар Спасов. „Кабинетот денеска упати известување до претседателот на Комисијата за прашања ...

Претседателот бара промени во Националниот совет за евроинтеграции

Н.Македонија - 19.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски бара разрешување на Иванка Додовска од Националниот совет за евроинтеграции, а на нејзино место бара да биде именуван Александар Спасов. – Кабинетот денеска упати известување до претседателот на Комисијата за прашања ...

Додовска до Пендаровски: Датум за преговори со ЕУ за илјада години

Скопје1 - 19.06.2019

Откако претседателот Стево Пендаровски побара разрешување на професорката Иванка Додовска која беше претставник во Националниот совет за евроинтеграции на претходниот Кабинет, со свој став се изнесе и самата Додовска, која порача дека со задоволство ...

Пендаровски бара разрешување на Иванка Додовска од Совет за интеграции, го предлага Спасов

MakPress - 19.06.2019

Кабинетот на Претседателот , денеска упати известување до претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата на Собранието, Илија Димовски дека доцент д-р Александар Спасов, од Универзитетот „Св.

Пендаровски бара Претседателот Пендаровски побара разрешување на Иванка Василевска

Скопје1 - 19.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски бара разрешување на Иванка Додовска од Националниот совет за евроинтеграции, а на нејзино место бара да биде именуван Александар Спасов. – Кабинетот денеска упати известување до претседателот на Комисијата за прашања ...

Пендаровски-Чадиковски: Транспарентноста е главен императив и основен принцип на демократијата

MakPress - 19.06.2019

Кабинетот на Претседателот воспоставува отворена, непосредна комуникација со медиумите, а од нив очекува да бидат активен чинител и коректив на сите општествени процеси во Македонија, рече шефот на државата Стево Пендаровски на денешната средба со ...

Пендаровски: Поддршка за медиумите, затоа што транспарентноста е императив на демократијата

1tv - 19.06.2019

Кабинетот на Претседателот воспоставува отворена, непосредна комуникација со медиумите, а од нив очекува да бидат активен чинител и коректив на сите општествени процеси во Северна Македонија, рече шефот на државата Стево Пендаровски на денешната ...

Пендаровски бара разрешување на Иванка Василевска од ВМРО, член на Националниот Совет за Евроинтеграции

Магазин - 19.06.2019

Како што пишува порталот САКАМДАКАЖАМ.МК, денеска претседателот на државата Стево Пендаровски побарал разрешување на Иванка Василевска. Таа е претставник во Националниот совет за евроинтеграции на Собранието на претходниот претседателски кабинет, но ...

Пендаровски денеска ќе има работна средба со раководството на СКМ

MakPress - 19.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе има работна средба со претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески, потпретседателите и членовите на Управниот одбор на Комората.

Пендаровски: Знаењето на бизнис заедницата да се искористи во претстојниот преговарачки процес

1tv - 19.06.2019

Бизнис заедницата целосно да се вклучи и да се искористи нејзиното знаење и капацитет во претстојниот преговарачки процес со ЕУ, повика денеска претседателот на државата Стево Пендаровски на работна средба со претседателот на Стопанската комора на ...

Пендаровски: Бизнис заедницата целосно да се вклучи во претстојниот преговарачки процес со ЕУ

MakPress - 19.06.2019

Бизнис заедницата целосно да се вклучи и да се искористи нејзиното знаење и капацитет во претстојниот преговарачки процес со ЕУ, повика денеска претседателот на државата Стево Пендаровски на работна средба со претседателот на Стопанската комора на ...

Пендаровски и Заев летаат со редовни линии оти владиниот авион е на сервис

Алсат-М - 18.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев летаа со редовни авионски линии бидејќи владиниот авион е на сервис. Тие минатата недела на своите профили на социјалните мрежи објавија слики како седат во економска класа во комерцијални ...

Владиниот авион е на сервис, затоа Заев и Пендаровски летаат со редовни линии

Фокус - 18.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев летаа со редовни авионски линии бидејќи владиниот авион е на сервис. Тие минатата седмица на своите профили на социјалните мрежи објавија слики како седат во економска класа во комерцијални ...

Пендаровски и Заев летаат со редовни линии оти владиниот авион е на сервис

Сакам да кажам - 18.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев летаа со редовни авионски линии бидејќи владиниот авион е на сервис. Тие минатата недела на своите профили на социјалните мрежи објавија слики како седат во економска класа во комерцијални ...

„Само Вистина“ вечерва со Тодор Пендаров и Арменд Нухиу

Канал5 - 18.06.2019

Во вечерашната „Само Вистина“ ќе дебатираат Тодор Пендаров и Арменд Нухиу. Почитувани гледачи, малите екрани и денеска ќе ви бидат збогатени со нова жешка дебата на репертоарот на вашата единствена „Само Вистина“, а сложувалката на вистината денеска ...

Пендаровски и Заев летале со редовни линии зошто владиниот авион е на сервис

Канал5 - 18.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев летале со редовни авионски линии бидејќи владиниот авион е на редовен сервис. Тие минатата недела на своите профили на социјалните мрежи објавија слики како седат во економска класа во ...

Претседателот Пендаровски го прими италијанскиот амбасадор Карло Ромео

Канал5 - 18.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски, денеска го прими Карло Ромео, амбасадор на Италијанската Република во Република Северна Македонија. На средбата се разговараше за билатералните односи меѓу Северна Македонија и Италија, при што беше изразено ...

Претседателот немаше намера да го користи владиниот авион, ниту знаеше дека е на сервис, велат од кабинетот на ...

Сакам да кажам - 18.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски немаше намера да го користи владиниот авион за посетата на Брисел и не знаеше дека е на сервис, велат од кабинетот на претседателот откако денеска САКАМДАКАЖАМ.МК објави текст дека владиниот „лирџет“ е на редовен ...

„Само Вистина“ со Тодор Пендаров и Арменд Нухиу

Канал5 - 18.06.2019

Во вечерашната „Само Вистина“ дебатираа Тодор Пендаров и Арменд Нухиу. - Надворешната политика е единствената силна страна која ја покажавме периодот потпишувајќи клучни договори со соседите, вели Нухиу.

Пендаровски се сретна со семејства на загинати бранители

Фокус - 18.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со семејства на загинати бранители и воени и полициски ветерани. Како што соопшти претседателот, разговарале и за начините на кои државата може да им помогне.

Владиниот авион бил на сервис, затоа Заев и Пендаровски летале со редовни линии

Фокус - 18.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев летаа со редовни авионски линии бидејќи владиниот авион е на сервис, објави СДК.мк. Од Службата за општи и заеднички работи им појасниле дека авионот „лирџет 60“ е на редовен сервис во Нирнберг, ...

Владиниот авион бил на сервис, затоа Заев и Пендаровски летале со редовни линии

+инфо - 18.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев летаа со редовни авионски линии бидејќи владиниот авион е на сервис, потврдиле од Службата за општи и заеднички работи на Владата за СДК.мк од каде рекле дека авионот „лирџет 60“ е на редовен ...

Владиниот авион бил на сервис, затоа Заев и Пендаровски летале со редовни линии

Нетпрес - 18.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев летаа со редовни авионски линии бидејќи владиниот авион е на сервис, потврдиле од Службата за општи и заеднички работи на Владата за СДК.мк од каде рекле дека авионот „лирџет 60“ е на редовен ...

Заев и Пендаровски летаат со економска класа бидејќи владиниот авион е на сервис

Сител - 18.06.2019

Премиерот Зоран Заев и претседателот Стево Пендаровски летаа со редовни авионски линии бидејќи владиниот авион е на сервис. Тие минатата недела на своите профили на социјалните мрежи објавија слики како седат во економска класа во комерцијални ...

Пендаровски и Заев летале со редовни линии зошто владиниот авион бил на сервис

Press24 - 18.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев летаа со редовни авионски линии. Пендаровски на 11 јуни замина на средби во Брисел со редовна авионска линија, а и премиерот Зоран Заев во саботата од Виена се врати како патник во економска ...

Владиниот авион бил на сервис, затоа Заев и Пендаровски летале со редовни линии

Независен - 18.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев летаа со редовни авионски линии бидејќи владиниот авион е на сервис, потврдиле од Службата за општи и заеднички работи на Владата за СДК.мк од каде рекле дека авионот „лирџет 60“ е на редовен ...

Пендаровски го прими италијанскиот амбасадор Карло Ромео

Слободен Печат - 18.06.2019

Претседателот Пендаровски истакна дека земјава високо ја цени конструктивната, јасна и безрезервна поддршка од Италијанската Република на нашиот пат кон полноправно членство во Европската унија.

Пендаровски и Заев летале со редовни линии бидејќи морале, авионот им бил на сервис

Слободен Печат - 18.06.2019

Авионот треба да биде сервисиран и вратен во земјава другата недела – изјавил директорот на Службата за општи и заеднички работи на Владата Пеце Мирчески. Претседателот Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев летаа со редовни авионски линии бидејќи ...

Средба Пендаровски-Ромео: Северна Македонија високо ја цени јасната и безрезервна поддршка од Италијанската Република

Press24 - 18.06.2019

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими Карло Ромео, амбасадор на Италијанската Република во Република Северна Македонија. На средбата се разговараше за билатералните односи меѓу Северна Македонија и Италија, при што беше ...

Претседателот Пендаровски немаше намера да го користи владиниот авион за летот за Брисел и не знаеше дека е на сервис

+инфо - 18.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски немаше намера да го користи владиниот авион за посетата на Брисел и не знаеше дека е на сервис, велат од кабинетот на претседателот откако САКАМДАКАЖАМ.МК денеска објави дека владиниот „лирџет“ е на редовен сервис во ...

Пендаровски ја започна, Заев ја продолжи очајната ПР стратегија

Курир - 18.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев летаа со редовни авионски линии бидејќи владиниот авион е на сервис. Тие минатата недела на своите профили на социјалните мрежи објавија слики како седат во економска класа во комерцијални ...

Не штеделе, авион немале: Пендаровски и Заев не се прославија со комерцијалните летови

Република - 18.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев летаа со редовни авионски линии бидејќи владиниот авион е на сервис. Од Службата за општи и заеднички работи на Владата за СДК.мк потврдуваат дека авионот „лирџет 60“ е на редовен сервис во ...

Пендаровски и Заев летале со редовни линии бидејќи владиниот авион бил на сервис

Либертас - 18.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев летаа со редовни авионски линии бидејќи владиниот авион е на сервис. Тие минатата недела на своите профили на социјалните мрежи објавија слики како седат во економска класа во комерцијални ...

Заев и Пендаровски летаа со редовни линии, оти владиниот авион се сервисира

еМагазин - 18.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев летаа со редовни авионски линии, бидејќи владиниот авион е на сервис, објави порталот Сакам да кажам. Од Службата за општи и заеднички работи на Владата за Сакам да кажам потврдуваат дека ...

Претседателот Пендаровски се сретна со италијанскиот амбасадор Карло Ромео

Скопје инфо - 18.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими италијанскиот амбасадор Карло Ромео. На средбата, соопшти Кабинетот на Пендаровски, се разговарало за билатералните односи меѓу Северна Македонија и Италија, при што ...

Претседателот Пендаровски го прими италијанскиот амбасадор Карло Ромео

24Инфо - 18.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими Карло Ромео, амбасадор на Италијанската Република во Република Северна Македонија. На средбата се разговараше за билатералните односи меѓу Северна Македонија и ...

Кабинетот на Пендаровски: Претседателот немаше намера да го користи владиниот авион, ниту знаеше дека е на сервис

Либертас - 18.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски немаше намера да го користи владиниот авион за посетата на Брисел и не знаеше дека е на сервис, велат од кабинетот на претседателот откако денеска СДК објави текст дека владиниот „лирџет“ е на редовен сервис во ...

Зошто Заев и Пендаровски летаа со редовни линии?

Фактор - 18.06.2019

Шефот на државата, Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев летале со редовни линии затоа што владиниот авион бил на сервис. Пендаровски минатата недела замина на средби во Брисел со редовна авионска линија.

Владиниот авион бил на сервис, затоа Заев и Пендаровски летале со редовни линии

Точка - 18.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев летаа со редовни авионски линии бидејќи владиниот авион е на сервис, потврдиле од Службата за општи и заеднички работи на Владата за СДК.мк од каде рекле дека авионот „лирџет 60“ е на редовен ...

Заев и Пендаровски летале со редовни линии оти владиниот авион бил на сервис

CivilMedia - 18.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев летаа со редовни авионски линии бидејќи владиниот авион е на сервис, потврдиле од Службата за општи и заеднички работи на Владата за СДК.мк од каде рекле дека авионот „Лирџет 60“ е на редовен ...

Заев и Пендаровски летале со редовни линии, затоа што владиниот авион бил на сервис

Скопје1 - 18.06.2019

Претседателот Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев летаа со редовни авионски линии бидејќи владиниот авион е на сервис, потврдиле од Службата за општи и заеднички работи на Владата за СДК.мк од каде рекле дека авионот „лирџет 60“ е на редовен ...

Претседателот Пендаровски го прими италијанскиот амбасадор Карло Ромео

Скопје1 - 18.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими Карло Ромео, амбасадор на Италијанската Република во Република Северна Македонија. На средбата се разговараше за билатералните односи меѓу Северна Македонија и ...

Претседателот Пендаровски се сретна со италијанскиот амбасадор Карло Ромео

1tv - 18.06.2019

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими италијанскиот амбасадор Карло Ромео. На средбата, соопшти Кабинетот на Пендаровски, се разговарало за билатералните односи меѓу Северна Македонија и Италија, при што ...

Претседателот Пендаровски се сретна со италијанскиот амбасадор Карло Ромео

MakPress - 18.06.2019

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими италијанскиот амбасадор Карло Ромео. На средбата, соопшти Кабинетот на Пендаровски, се разговарало за билатералните односи меѓу Македонија и Италија, при што било изразено ...

Кога владиниот авион е на сервис…

Expres - 18.06.2019

Откако минатата недела претседателот на државата Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев на своите профили на социјалните мрежи објавија слики како седат во економска класа во комерцијални авиокомпании, се опојавија најразлични коментари но и ...

Пендаровски и Заев летале со редовни линии зашто владиниот „Лирџет“ е на сервис

365 - 18.06.2019

Откако минатата недела претседателот Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев преку своите профили на друштвените мрежи „соопштија“ дека летаат со економска класа во комepцијални авиокомпании, многу од корисниците на дpyштвените мрежи, радосни што ...

Рационален по примерот на Пендаровски: Премиерот Заев леташе со економска класа

Таратур - 17.06.2019

Исто како и македонскиот претседател Стево Пендаровски, и премиерот Зоран Заев покажа приземност и скромност, барем кога станува збор за меѓународните службени патувања, па од Австрија за Македонија леташе со економска класа.