TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бомбашки напад во Багдад

Р.С.Европа - 12.09.2009

Најмалку тројца луѓе загинаа во две експлозии во близина на еден шиитски храм и на најголемата воена база во централен Багдад.

Од Ирак според планот

Р.С.Европа - 11.09.2009

Американскиот амбасадор во Ирак изјави дека американските војници ке се повлечат според распоредот од Ирак почнувајки од следниот месец.

Во курдско село во Ирак Бомбаш самоубиец усмрти 20 лица

Вест - 11.09.2009

БАГДАД, 11 септември (АП) - Бомбаш самоубиец со камион вчера пред зори ја активираше бомбата во едно курдско село во северен Ирак, при што загинаа 20 лица, а ...

Камион-бомба во северен Ирак уби 20 лица

Утрински - 11.09.2009

МОСУЛ – Напаѓач-самоубиец вчера пред зори влезе со камион полн со експлозив во курдско село во северен Ирак, при што загинаа најмалку 20 жители, а 25 беа ...

Бомбаш разнесе дваесетина Ирачани

Дневник - 11.09.2009

Најмалку 20 луѓе загинаа, а 27 се повредени при експлозија на камион-бомба во село во северен Ирак, област населена со Курди.

Камион бомба во Ирак - 19 загинати

Р.С.Европа - 10.09.2009

Во екплозија на камион бомба во едно село во северен Ирак загинале 19 луѓе, а уште толку биле повредени.

Камион - убиец однесе Најмалку 20 животи

Телма - 10.09.2009

Најмалку 20 лица загинаа, а 35 се повредени во експлозија на камион бомба во едно село во северен Ирак, соопшти полицијата.Според истите извори, експлозијата ...

Загинаа 19 лица во напад со камион-бомба во Северен Ирак

Алсат-М - 10.09.2009

Деветнаесет лица загинаа, а најмалку 25 се повредени во самоубиствен бомбашки напад во село во ирачки Курдистан.

Загинаа 19 лица во напад со камион-бомба во Северен Ирак

Алфа - 10.09.2009

Деветнаесет лица загинаа, а најмалку 25 се повредени во самоубиствен бомбашки напад во село во ирачки Курдистан.

Најмалку 25 загинати во самоубиствен напад во Ирак

Идивиди - 10.09.2009

Мосул, 10 септември (МИА) - Бројот на жртвите од самоубиствен напад во селото Вардек, во ирачки Курдистан се искачи на 25.

Напад со камион-бомба во Северен Ирак

Кирилица - 10.09.2009

Деветнаесет лица загинаа, а најмалку 25 се повредени во самоубиствен бомбашки напад во село во ирачки Курдистан Меѓу жртвите има жени и деца, а локалната ...

Најмалку 18 загинати во бомбашки напад во Ирак

МРТ - 10.09.2009

Најмалку 18 лица загинаа, а 19 се повредени во експлозија на камион бомба во едно село во северен Ирак, соопшти полицијата.

Најмалку 18 загинати во бомбашки напад во Ирак

Макфакс - 10.09.2009

Најмалку 18 лица загинаа, а 19 се повредени во експлозија на камион бомба во едно село во северен Ирак, соопшти полицијата.

7 мртви во експлозија на автомобил-бомба во Ирак

Р.С.Европа - 09.09.2009

Седум луѓе загинаа во експлозија на автомобил-бомба во ирачкиот град Киркук, соопштува полицијата.

Бомбаш-самоубиец уби двајца цивили во Авганистан

Р.С.Европа - 09.09.2009

Двајца цивили загинаа денеска, а неколку авганистански и странски војници се повредени, откако бомбаш-самоубиец се разнесе надвор од базата на НАТО, Кемп ...

Напаѓач самоубиец се разнесе пред аеродромот во Кабул

Утрински - 09.09.2009

КАБУЛ - Напаѓач самоубиец со автомобил-бомба вчера го разнесе своето возило пред воена база на НАТО на главниот аеродром во Кабул, при што загинаа најмалку ...

Најмалку осум лица загинаа во експлозија на автомобил-бомба во Ирак

Форум - 09.09.2009

Најмалку осум лица загинаа денеска во експлозија на автомобил-бомба во северниот ирачки град Киркук, соопшти ирачката полиција Полицискиот капетан Фархад ...

Најмалку осум лица загинаа во експлозија на автомобил-бомба во Ирак

Алсат-М - 09.09.2009

Сите жртви се членови на едно семејство, а меѓу загинатите има една жена и едно дете Најмалку осум лица загинаа денеска во експлозија на автомобил-бомба во ...

Бомбашки напад пред аеродромот во Кабул

Р.С.Европа - 08.09.2009

Најмалку две лица загинаа, а неколку се ранети во самоубиствен напад со автомобил-бомба на меѓународниот аеродром во главниот град на Авганистан, Кабул.

Загинаа четворица американски војници во Ирак

Р.С.Европа - 08.09.2009

Четворица американски војници загинаа денеска во Ирак, соопштува американската армија. Тројца војници загинале кога покрај нивната патрола експлодирала ...

Најмалку една жртва во бомбашки напад на аеродромот во Кабул

Форум - 08.09.2009

Бомбаш-самоубиец детонирал експлозив во автомобил пред базата на НАТО на интернационалниот аеродром во Кабул, Авганистан, утрово, при што убил најмалку еден ...

Експлозија на автомобил-бомба во Кабул

Алсат-М - 08.09.2009

Најмалку двајца цивили загинаа, а четворица војници се повредени во експлозија на автомобил-бомба што се случи изутринава во близина на влезот на воената база ...

Најмалку двајца загинати и четворица повредени во експлозија на автомобил-бомба во Кабул

Сител - 08.09.2009

Најмалку двајца цивили загинаа, а четворица војници се повредени во експлозија на автомобил-бомба што се случи изутринава во близина на влезот на воената база ...

Експлозија на аеродромот во Кабул-загина еден цивил

Inpress - 08.09.2009

Кабул, 8 септември (ИНПРЕС) Најмалку еден цивил загина утрово кога бомбаш-самоубиец детонирал експлозив во автомобил пред базата на НАТО на интернационалниот ...

7 загинати во експлозија во Ирак

Р.С.Европа - 07.09.2009

Ирачката полиција соопшти дека автомобил бомба експлодирал на еден контролен пункт во ирачкиот град Рамади, при што најмалку 7 лица загинале, а 16 биле ...

3 лица загинаа во Кабул

Р.С.Европа - 07.09.2009

Тројца цивили загинале, а две деца биле повредени, кога нивната куќа во Кабул била погодена со ракета, соопшти авганистанската полиција.