TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи да работи во интерес на граѓаните

Канал5 - 29.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи да работи во интерес на граѓаните, да ги слуша нивните идеи, да ги преточува во програми, да направиме заеднички изборна програма, да одиме достоинствено на избори, да го заштитиме угледот на нашата држава, стабилноста на ...

Остра осуда од ВМРО-ДПМНЕ на предлозите за законот за медиуми на СДСМ

Канал5 - 29.11.2015

Вечерва остра осуда за предлозите на СДСМ за законот за медиуми упатија и од трибината на ВМРО-ДПМНЕ во Струга. Пратеникот Илија Димовски рече дека е вон разумот еден единствен човек, избран од СДСМ, по сопствена жекба и впечаток да исклучува медиум ...

Трибини на ВМРО-ДПМНЕ во Струга и Охрид

Нетпрес - 29.11.2015

Во организација на ВМРО-ДПМНЕ денес ќе се одржат две трибини како дел од кампањата „На Македонија и треба твојата идеја”. Првата трибина, како што соопшти партијата, ќе се одржи во 17:30 часот во хотел Дрим во Струга, а втората трибина со почеток во ...

Курир: СДСМ ја блокира исплатата на повисоките пензии, повисоката социјална помош и ги стопира проектите

Press24 - 29.11.2015

СДСМ ја стопира и блокира исплатата на повисоките пензии, повисоката социјална помош, изградбата и реновирањето на патишта, болниците и училишта. СДСМ сака да ја парализира државата, пишува Курир .

ГАЛЕРИЈА: Стружани со масовна поддршка на трибината на ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 29.11.2015

Граѓаните на Струга попладнево дадоа масовна поддршка на трибината која ВМРО-ДПМНЕ ја организира во Струга. Голем број граѓани пред почетокот на трибината која се одржува во хотелот Дрим ја дадоа својата идеја во рамки на кампањата која владејачката ...

ФОТО: Масовна посетеност на трибината на ВМРО-ДПМНЕ во Струга

Курир - 29.11.2015

Попладнево во Струга се одржа трибина во организација на ВМРО-ДПМНЕ, која наиде на масовна заинтересираност од стружани, покажуваат овие фотографии. -Ние сакаме да се натпреваруваме со програми и идеи, затоа сакаме луѓето да излезат со свои идеи.

Милошоски: ВМРО – ДПМНЕ ќе продолжи да работи во интерес на граѓаните

Сител - 29.11.2015

ВМРО – ДПМНЕ ќе продолжи да работи во интерес на граѓаните, да ги слуша нивните идеи, да ги преточува во програми, да направиме заеднички изборна програма, да одиме достоинствено на избори, да го заштитиме угледот на нашата држава, стабилноста на ...

Милошоски: Со прибирање идеи од граѓаните се прави добра политика

Нетпрес - 29.11.2015

Програмите за избори ги пишуваме заедно со граѓаните, не во канцеларија како другите. Од 2006 да се има политичка програма стана нов политички стандард во Македонија да се изготви проект, да се изготви програма врз барањата на граѓаните, да ...

Димовски: Дадениот збор е многу важна работа, луѓето тоа го препознаваат

Нетпрес - 29.11.2015

Овојпат се соочуваме со најголем предизвик затоа што се употребуваат најниските начини да се дојде на власт, немајќи механизими, СДСМ користат методи од подземјето, со најдолен карактер за да ја претстават ВМРО-ДПМНЕ во лошо светло.

ВМРО-ДПМНЕ: Предлозите на СДСМ за медиумите се срамни и фашистички

Нетпрес - 29.11.2015

СДСМ предложи срамни, фашистички предлози за измени во законската регулатива за медими, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ, на предлозите на опозицијата за Законот за медиуми. Нивниот концепт, кој официјално е доставен до сите вклучени страни во разговорите, е ...

МИЛОШОСКИ: ВМРО-ДПМНЕ постави стандард во работењето според барањата на граѓаните

Телеграф - 29.11.2015

Од 2006 година стана стандард да се има политичка програма, дотогаш, изборите беа сметани како можност за давање празни ветувања. ВМРО – ДПМНЕ востанови нов политички стандард да се изготви проект, да се сослушаат барањата, потребите и проблемите на ...

ГАЛЕРИЈА: Масовна посетеност на трибината на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид

Press24 - 29.11.2015

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржува трибина во Охрид. Огромен број граѓани присуствуваат на трибината која ја предводи членот на ИК на владејачката партија Антонио Милошоски. Граѓаните ќе може да ја дадат својата идеја во рамки на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Најостро го осудуваме секој притисок и атак од страна на СДСМ врз медиумите

Курир - 29.11.2015

СДСМ е во очај и затоа сега медиумите им се виновни, а како што ќе ближи 24-ти април виновни ќе им бидат и граѓаните, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение го пренесуваме целото соопштение интегрално: ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ со срамни и фашистички предлози за измени во законот за медиуми

Курир - 29.11.2015

СДСМ предложи срамни, фашистички предлози за измени во законската регулатива за медими, реагираат денес од ВМРО-ДПМНЕ. интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ Нивниот концепт, кој официјално е доставен до сите вклучени страни во разговорите, ...

Трибини на ВМРО-ДПМНЕ во Струга и Охрид

Курир - 29.11.2015

Во организација на ВМРО-ДПМНЕ денес ќе се одржат две трибини како дел од кампањата “На Македонија и треба твојата идеја”. Првата трибина, како што соопшти партијата, ќе се одржи во 17:30 часот во хотел Дрим во Струга, а втората трибина со почеток во ...

Деструкцијата на СДСМ кулминира- блокирани пензии, плати и социјала

Курир - 29.11.2015

СДСМ ја стопира и блокира исплатата на повисоките пензии, повисоката социјална помош, изградбата и реновирањето на патишта, болниците и училишта. СДСМ сака да ја парализира државата. Зоран Заев и Радмила Шекеринска од удобните фотелји донесоа одлука ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ сака да ја види Македонија на колена

Курир - 29.11.2015

СДСМ сака да ја види Македонија на колена, реагираат денес од ВМРО-ДПМНЕ. интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ СДСМ не гo интересира дали пензионерите ќе добијат повисоки пензии и дали социјалните случаи ќе добијат повисока социјална помош.

ФОТО: Стружани ги запишуваат своите идеи во рамки на кампањата „На Македонија и треба твојата идеја“

Курир - 29.11.2015

Граѓаните на Струга попладнево дадоа масовна поддршка на трибината која ВМРО-ДПМНЕ ја организира во Струга. Голем број граѓани пред почетокот на трибината која се одржува во хотелот Дрим ја дадоа својата идеја во рамки на кампањата која владејачката ...

Милошоски: Ние сакаме да се натпреваруваме со програма и идеи, предлозите на граѓаните ќе се преточат во изборната ...

Курир - 29.11.2015

Програмите за избори ги пишуваме заедно со граѓаните, не во канцеларија како другите. Од 2006 да се има политичка програма стана нов политички стандард во Македонија да се изготви проект, да се изготви програма врз барањата на граѓаните, да ...

Димовски: СДСМ користат методи од подземјето, но граѓаните ги гледаат спроведените проекти

Курир - 29.11.2015

Овојпат се соочуваме со најголем предизвик затоа што се употребуваат најниските начини да се дојде на власт, немајќи механизими, СДСМ користат методи од подземјето, со најдолен карактер за да ја претстават ВМРО-ДПМНЕ во лошо светло.

СДСМ најдобро функционира кога е во позиција да и’ нанесува штета на државата

Нетпрес - 29.11.2015

СДСМ сака да ја види Македонија на колена, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ СДСМ не гo интересира дали пензионерите ќе добијат повисоки пензии и дали социјалните случаи ќе добијат повисока социјална помош.

ГАЛЕРИЈА: Трибината на ВМРО-ДПМНЕ во Струга масовно посетена

Press24 - 29.11.2015

Попладнево во Струга се одржа трибина во организација на ВМРО-ДПМНЕ, која наиде на масовна заинтересираност од стружани, покажуваат овие фотографии. -Ние сакаме да се натпреваруваме со програми и идеи, затоа сакаме луѓето да излезат со свои идеи.

Милошоски: ВМРО – ДПМНЕ ќе продолжи да работи во интерес на граѓаните

А1 On - 29.11.2015

ВМРО – ДПМНЕ ќе продолжи да работи во интерес на граѓаните, да ги слуша нивните идеи, да ги преточува во програми, да направиме заеднички изборна програма, да одиме достоинствено на избори, да го заштитиме угледот на нашата држава, стабилноста на ...

ФОТО: Огромен број граѓани присуствуваат на трибината на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид

Курир - 29.11.2015

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржува трибина во Охрид. Огромен број граѓани присуствуваат на трибината која ја предводи членот на ИК на владејачката партија Антонио Милошоски. Граѓаните ќе може да ја дадат својата идеја во рамки на ...

Милошоски: Изборна програма не се прави во канцеларија, туку помеѓу и со идеи на граѓаните

Курир - 29.11.2015

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа трибина во Охрид во рамки на кампањата на ВМРО-ДПМНЕ „На Македонија и треба твојата идеја". Трибината ја отвори Антонио Милошоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ кој подвлече дека целта на овие трибини е да се соберат ...

Николоски: Народот не може да се сети на два проекти кои ги реализирала СДСМ

Курир - 29.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ ќе биде на власт се додека народот сака, порача вечерва пратеникот Александар Николоски пред охриѓани. Николоски во своето обраќање ги наброја бројните проекти кои Владата ги реализираше во Охрид и охридско, односно повеќе од 20 крупни ...

СДСМ користат методи од подземјето, но граѓаните ги гледаат спроведените проекти

Пулс24 - 29.11.2015

Овојпат се соочуваме со најголем предизвик затоа што се употребуваат најниските начини да се дојде на власт, немајќи механизими, СДСМ користат методи од подземјето, со најдолен карактер за да ја претстават ВМРО-ДПМНЕ во лошо светло.

Деструкцијата на СДСМ кулминира

Пулс24 - 29.11.2015

СДСМ ја стопира и блокира исплатата на повисоките пензии, повисоката социјална помош, изградбата и реновирањето на патишта, болниците и училишта. СДСМ сака да ја парализира државата. Зор ан Заев и Радмила Шекеринска од удобните фотелји донесоа ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе инсистира на либерализација, стандардизација и саморегулација на медиумите

Пулс24 - 29.11.2015

СДСМ предложи срамни, фашистички предлози за измени во законската регулатива за медиуми. Нивниот концепт, кој официјално е доставен до сите вклучени страни во разговорите, е на ниво на воведување на диктатура и државна цензура од тип на Северна ...

ФОТО: Огромна посетеност на трибината на ВМРО-ДПМНЕ во Струга

Пулс24 - 29.11.2015

Попладнево во Струга се одржа трибина во организација на ВМРО-ДПМНЕ, која наиде на масовна заинтересираност од стружани, покажуваат овие фотографии. -Ние сакаме да се натпреваруваме со програми и идеи, затоа сакаме луѓето да излезат со свои идеи.

Фото: Граѓаните на Струга ги запишуваат своите идеи во рамки на кампањата „На Македонија и треба твојата идеја“

Пулс24 - 29.11.2015

Голем број граѓани пред почетокот на трибината која се одржува во хотелот Дрим ја дадоа својата идеја во рамки на кампањата која владејачката партија ја спроведува „На Македонија и треба твојата идеја“.

Дали СДСМ ќе ја блокира редовната исплата на пензии и плати?

Република - 29.11.2015

Двоецот на СДСМ Зоран Заев и Радмила Шекеринска од удобните фотелји донесоа одлука за внесување на Република Македонија во нов хаос и неизвесност. СДСМ ја стопира и блокира исплатата на повисоките пензии, повисоката социјална помош, изградбата и ...

Милошоски: Предлозите на граѓаните ќе се преточат во изборната програма

Пулс24 - 29.11.2015

Програмите за избори ги пишуваме заедно со граѓаните, не во канцеларија како другите. Од 2006 да се има политичка програма стана нов политички стандард во Македонија да се изготви проект, да се изготви програма врз барањата на граѓаните, да ...

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува секој притисок и атак од страна на СДСМ врз медиумите

Пулс24 - 29.11.2015

СДСМ е во очај и затоа сега медиумите им се виновни, а како што ќе ближи 24-ти април виновни ќе им бидат и граѓаните. Интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ: ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува секој притисок и атак од страна на СДСМ врз медиумите.

СДСМ ќе одржи програмски конгрес на 13 декември

Утрински - 28.11.2015

Централниот одбор на СДСМ едногласно донесе одлука да се одржи програмски конгрес на СДСМ, соопштија од партијата. Програмскиот конгрес на СДСМ ќе се одржи на 13 декември. Овој конгрес, како што се посочува во соопштението од СДСМ, е отворен за ...

СДСМ се нервозни бидејќи oсвен празни критики не умеат ништо друго да направат

Нетпрес - 28.11.2015

Делата на ВМРО-ДПМНЕ се видливи. Што СДСМ остави зад себе? Кој проекти тие го направија кога имаа можност тоа да го направат?, ја прашуваат СДСМ од владејчката партија. Ви го пренесуваме интегрално нивното соопштение: Во време на ВМРО-ДПМНЕ се ...

ВМРО- ДПМНЕ: Со инвестициите од Кина се градат два автопати

Нова ТВ - 28.11.2015

- Јалови се обидите на СДСМ на секој можен начин да ги омаловажат меѓународните средби кои ги има Владата во насока на зајакнување на економската соработка, се вели во реакцијата на ВМРО- ДПМНЕ на соопштението од СДСМ во врска со нивото на кинески ...

Голема посетеност на трибините на ВМРО-ДПМНЕ за собирање на идеи од граѓаните

Сител - 28.11.2015

Трибините кои се организираат како дел од кампањата „На Македонија и треба твојата идеја” наидуваат на голема посетеност од граѓаните, кои секојдневно своите идеи ги искажуваат на средбите со владините ...

ВМРО-ДПМНЕ: Секоја закана кон медиумите е атак врз правото на јавноста да биде информирана

Курир - 28.11.2015

ВМРО ДПМНЕ ги осудува нападите на СДСМ врз медиумитe, се вели во денешното соопштение од партијата. Интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ Секоја навредa, клевета или закана кон медиумите е атак врз правото на јавноста да биде информирана.

ВМРО-ДПМНЕ: Секоја закана кон медиумите е атак врз правото на јавноста да биде информирана

Press24 - 28.11.2015

ВМРО ДПМНЕ ги осудува нападите на СДСМ врз медиумитe, се вели во денешното соопштение од партијата. Интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ Секоја навредa, клевета или закана кон медиумите е атак врз правото на јавноста да биде информирана.

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Масовна посетеност на трибините на ВМРО-ДПМНЕ за собирање на идеи од граѓаните

Курир - 28.11.2015

Трибините кои се организираат како дел од кампањата „На Македонија и треба твојата идеја” наидуваат на голема посетеност од граѓаните, кои секојдневно своите идеи ги искажуваат на средбите со владините ...

ВМРО-ДПМНЕ: Mедиумите не се виновни за криминалот на опозициските функционери

Нетпрес - 28.11.2015

ВМРО ДПМНЕ ги осудува нападите на СДСМ врз медиумитe, се вели во денешното соопштение од партијата. Интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ Секоја навредa, клевета или закана кон медиумите е атак врз правото на јавноста да биде информирана.

ВМРО-ДПМНЕ: Ние создадовме 140.000 нови работни

+инфо - 28.11.2015

Во време на ВМРО-ДПМНЕ се намали невработеноста од рекордни 39% на 26,8%. Во време на ВМРО-ДПМНЕ се отворија десетици фабрики низ цела Република македонија, велат од владејачката партија. „Во време на ВМРО-ДПМНЕ се отворија нови 140.000 нови работни.

ВМРО-ДПМНЕ е меѓу граѓаните- ветува и реализира

Вечер Прес - 28.11.2015

СДСМ смета дека оваа држава природно нив им припаѓа, дека власта во Македонија природно нив им припаѓа. Власта во Македонија не припаѓа на СДСМ. Не припаѓа ниту на СДСМ, ниту на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ за 13 декември го закажа одржувањето на Програмски конгрес

Кумановски м. - 28.11.2015

Централниот одбор на СДСМ вчеранавчер едногласно донесе одлука да се одржи Програмски конгрес на СДСМ. Програмскиот конгрес на СДСМ ќе се одржи на 13 декември. Програмскиот конгрес на СДСМ е отворен за заинтересираните експерти и претставници на ...

Со инвестициите од Кина се градат два автопати изјави ВМРО-ДПМНЕ

Канал 77 - 28.11.2015

Јалови се обидите на СДСМ на секој можен начин да ги омаловажат меѓународните средби кои ги има Владата во насока на зајакнување на економската соработка, се вели во реакцијата на ВМРО- ДПМНЕ на соопштението од СДСМ во врска со нивото на кинески ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ја намаливме невработеноста и создадовме илјадници работни места

Фактор - 28.11.2015

На обвинувањата на СДСМ дека премиерот ги осиромашил граѓаните со погрешните политики реагираше владеачката партија ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму велат во време на а ВМРО-ДПМНЕ невработеноста забележала рекореден пад од 39% на 26,8% потенцирајќи ги новите ...

СДСМ ќе оджи програмски конгрес на 13 декември

Вечер Прес - 28.11.2015

СДСМ ја повикува стручната и граѓанската јавност да се вклучи во заокржувањето на новата Програма на СДСМ Централниот одбор на СДСМ вчера вечер едногласно донесе одлука да се одржи Програмски конгрес на СДСМ, соопштијаод партијата.

СДСМ ќе оджи програмски конгрес на 13 декември

еМагазин - 28.11.2015

Централниот одбор на СДСМ едногласно донесе одлука да се одржи Програмски конгрес на СДСМ, соопштија од партијата. Програмскиот конгрес на СДСМ ќе се одржи на 13 декември. Овој конгрес, како што се посочува во соопштението од СДСМ, е отворен за ...

Тодоров на Трибината во Штип: ВМРО ДПМНЕ ги исполни ветувањата

Канал5 - 27.11.2015

Нов политички стандард воведе Владата на ВМРО ДПМНЕ во водење на државата со претходно добиената доверба од граѓаните на Македонија. Тоа е се она што ВМРО ДПМНЕ им вети на граѓаните, како идеи и проекти за нивен подобар живот и им го исполни.

СДСМ ќе оджи програмски конгрес на 13 декември

Канал5 - 27.11.2015

Централниот одбор на СДСМ вечерва едногласно донесе одлука да се одржи Програмски конгрес на СДСМ, соопштија од партијата. Програмскиот конгрес на СДСМ ќе се одржи на 13 декември. Овој конгрес, како што се посочува во соопштението од СДСМ, е отворен ...

Ван Хут предложил, СДСМ се согласил, ВМРО-ДПМНЕ им направил атер

Дневник - 27.11.2015

Творецот на идејата-преседан, гласот на претседателот на Анкетната комисија и портпарол на СДСМ, Петре Шилегов да се вреднува двапати - во ситуација кога при носење одлуки бројот на гласови е нерешен, е белгискиот експерт Питер ван Хут.

ВМРО-ДПМНЕ денеска со трибини во Карбинци и Штип

Курир - 27.11.2015

Во организација на ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе се одржат две трибини како дел од кампањата „На Македонија и треба твојата идеја”. Првата трибина ќе се одржи во 17:30 часот во Спортска сала во Карбинци.

СДСМ: Пукна лагата на Груевски, ВМРО-ДПМНЕ и Курир

Репортер - 27.11.2015

„Груевски и ВМРО-ДПМНЕ се фатени во нарачки и лаги. Лагите на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ преку Курир ги разобличи сведокот кој јавно изјави дека Александар Кирацовски му го спасил животот. Бидејќи другото спасено момче од Кирацовски е син на Илија ...

СДСМ се гневни бидејќи ВМРО- ДПМНЕ ја намали невработеноста

Нетпрес - 27.11.2015

На вечерашната трибина во Карбинци во рамки на кампањата на ВМРО-ДПМНЕ „На Македонија и треба твојата идеја”, министерот за здравство Никола Тодоров порача дека ова е политичка филозофија која ВМРО-ДПМНЕ ја применува, со проекти со конкретни рокови ...

Тодоров во Карбинци: СДСМ се гневни бидејќи ВМРО- ДПМНЕ реализираше огромен број проекти и ја намали невработеноста

Press24 - 27.11.2015

На вечерашната трибина во Карбинци во рамки на кампањата на ВМРО-ДПМНЕ „На Македонија и треба твојата идеја", министерот за здравство Никола Тодоров порача дека ова е политичка филозофија која ВМРО-ДПМНЕ ја применува, со проекти со конкретни рокови ...

СДСМ ќе одржи Програмски конгрес на 13 декември

+инфо - 27.11.2015

Централниот одбор на СДСМ вечерва едногласно донел одлука да се одржи Програмски конгрес на СДСМ. Програмскиот конгрес на СДСМ ќе се одржи на 13 декември. СДСМ соопшти дека Програмскиот конгрес ќе биде отворен за заинтересираните експерти и ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги слушне идеите на Штип и Карбинци

Press24 - 27.11.2015

Во организација на ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе се одржат две трибини како дел од кампањата „На Македонија и треба твојата идеја”. Првата трибина ќе се одржи во 17:30 часот во Спортска сала во Карбинци.

СДСМ: Пукна лагата на Груевски, ВМРО-ДПМНЕ и Курир

+инфо - 27.11.2015

Груевски и ВМРО-ДПМНЕ се фатени во нарачки и лаги, велат од СДСМ, истајнувајќи дека лагите на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ преку Курир ги разобличи сведокот кој јавно изјави дека Александар Кирацовски му го спасил животот.

Тодоров: СДСМ се гневни бидејќи ВМРО- ДПМНЕ реализираше огромен број проекти и ја намали невработеноста

Курир - 27.11.2015

На вечерашната трибина во Карбинци во рамки на кампањата на ВМРО-ДПМНЕ „На Македонија и треба твојата идеја", министерот за здравство Никола Тодоров порача дека ова е политичка филозофија која ВМРО-ДПМНЕ ја применува, со проекти со конкретни рокови ...

СДСМ: Изборната програма ќе се создава на Програмски конгрес

Нова ТВ - 27.11.2015

На 13 декември годинава, СДСМ ќе одржи Програмски конгрес. Како што се наведува во соопштението од оваа партија, оваа одлука вечерва ја донел Централниот одбор на партијата. Исто така се наведува дека тој е отворен за заинтересираните експерти и ...

СДСМ ќе одржи Програмски конгрес на 13 декември

Макфакс - 27.11.2015

Централниот одбор на СДСМ во петок вечерта едногласно донесе одлука партијата да одржи Програмски конгрес на 13 декември. Програмскиот конгрес на СДСМ е отворен за заинтересираните експерти и претставници на граѓанскиот сектор кои сакаат да дадат ...

Тодоров во Штип: ВМРО-ДПМНЕ постојано е меѓу граѓаните- ветува, реализира и дава отчет

Курир - 27.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ како по традиција, постојано е меѓу граѓаните, помеѓу тие кои што му ја дале довербата да управува со државата, а довербата ни е дадена врз основа на програма со конкретни рокови, со конкретен буџет, со носители кои треба да ги спроведат ...

СДСМ ОДЛУЧИ: Програмски конгрес за победа на 13 декември

Репортер - 27.11.2015

Централниот одбор на СДСМ вечерва едногласно донесе одлука да се одржи Програмски конгрес на СДСМ. Програмскиот конгрес на СДСМ ќе се одржи на 13 декември. Програмскиот конгрес на СДСМ е отворен за заинтересираните експерти и претставници на ...

Тодоров: ВМРО – ДПМНЕ постојано е меѓу граѓаните – ветува, реализира и два отчет

Нетпрес - 27.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ како по традиција, постојано е меѓу граѓаните, помеѓу тие кои што му ја дале довербата да управува со државата, а довербата ни е дадена врз основа на програма со конкретни рокови, со конкретен буџет, со носители кои треба да ги спроведат ...

Тодоров во Штип: ВМРО-ДПМНЕ постојано е меѓу граѓаните- ветува, реализира и дава отчет

Press24 - 27.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ како по традиција, постојано е меѓу граѓаните, помеѓу тие кои што му ја дале довербата да управува со државата, а довербата ни е дадена врз основа на програма со конкретни рокови, со конкретен буџет, со носители кои треба да ги спроведат ...

Тодоров во Штип: ВМРО-ДПМНЕ постојано е меѓу граѓаните- ветува, реализира и дава отчет

Сител - 27.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ како по традиција, постојано е меѓу граѓаните, помеѓу тие кои што му ја дале довербата да управува со државата, а довербата ни е дадена врз основа на програма со конкретни рокови, со конкретен буџет, со носители кои треба да ги спроведат ...

Две трибини во организација на ВМРО – ДПМНЕ во Карбинци и во Штип

Нетпрес - 27.11.2015

Во организација на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржат две трибини како дел од кампањата „На Македонија и треба твојата идеја”. Првата трибина ќе се одржи во 17:30 часот во Спортска сала во Карбинци, а втората трибина ќе се одржи во 20:30 часот во Дом на ...

СДСМ: Пукна лагата на Груевски, ВМРО-ДПМНЕ и Курир

А1 On - 27.11.2015

„Груевски и ВМРО-ДПМНЕ се фатени во нарачки и лаги. Лагите на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ преку Курир ги разобличи сведокот кој јавно изјави дека Александар Кирацовски му го спасил животот. Бидејќи другото спасено момче од Кирацовски е син на Илија ...

Реакција на соопштението СДСМ кое се однесуваше на смртноста каj доенчињата

Пулс24 - 27.11.2015

СДСМ продолжува да ги поместува границите на дното. За СДСМ здравјето на граѓаните се мери единствено преку тендери. За СДСМ човековиот живот има цена - вреди само ако е од корист за СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: Ние сме постојано меѓу граѓаните – ветуваме и реализираме (видео)

Република - 27.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ како по традиција, постојано е меѓу граѓаните, помеѓу тие кои што му ја дале довербата да управува со државата, а довербата ни е дадена врз основа на програма со конкретни рокови, со конкретен буџет, со носители кои треба да ги спроведат ...

На 13 декември СДСМ ќе одржи Програмски конгрес

Локално - 27.11.2015

Централниот одбор на СДСМ вечерва едногласно донесе одлука да се одржи Програмски конгрес на СДСМ. Програмскиот конгрес на СДСМ ќе се одржи на 13 декември. Програмскиот конгрес на СДСМ е отворен за заинтересираните експерти и претставници на ...

Денес ВМРО-ДПМНЕ со две трибини во Карбинци и Штип

Пулс24 - 27.11.2015

Во организација на ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе се одржат две трибини како дел од кампањата „На Македонија и треба твојата идеја”. Првата трибина ќе се одржи во 17:30 часот во Спортска сала во Карбинци.

Програмски конгрес за победа

Бриф - 27.11.2015

Централниот одбор на СДСМ вечерва едногласно донесе одлука да се одржи Програмски конгрес на СДСМ. Програмскиот конгрес на СДСМ ќе се одржи на 13 декември. ...

СДСМ ќе оджи програмски конгрес на 13 декември

Република - 27.11.2015

Централниот одбор на СДСМ вечерва едногласно донесе одлука да се одржи Програмски конгрес на СДСМ, соопштија од партијата. Програмскиот конгрес на СДСМ ќе се одржи на 13 декември. Овој конгрес, како што се посочува во соопштението од СДСМ, е отворен ...

Тодоров: СДСМ ја втурна Македонија во длабока политичка криза заради определена корист

Република - 27.11.2015

На вечерашната трибина во Карбинци во рамки на кампањата на ВМРО-ДПМНЕ „На Македонија и треба твојата идеја”, министерот за здравство Никола Тодоров порача дека ова е политичка филозофија која ВМРО-ДПМНЕ ја применува, со проекти со конкретни рокови ...

Тодоров: СДСМ се гневни бидејќи ВМРО- ДПМНЕ ја намали невработеноста

Денешен - 27.11.2015

На вечерашната трибина во Карбинци во рамки на кампањата на ВМРО-ДПМНЕ „На Македонија и треба твојата идеја”, министерот за здравство Никола Тодоров порача дека ова е политичка филозофија која ВМРО-ДПМНЕ ја применува, со проекти со конкретни рокови ...

СДСМ немаат визија, работат копи-пејст само за провизија!

Република - 27.11.2015

Без програма и идеи, без конкретни проекти, како и пред секои избори, СДСМ својата програма ја покрива со копирање на концепти и програми. Не е прв пат СДСМ својот недостаток на капацитет и неспособност за дефинирање на приоритети на граѓаните, за ...

Реакција на соопштението СДСМ кое се однесуваше на инвестициите

Пулс24 - 27.11.2015

СДСМ безуспешно се обидува да го покрие срамниот рејтинг на партијата и нивниот лидер Зоран Заев. За СДСМ е неприфатливо тоа што има двојно помал рејтинг од ВМРО-ДПМНЕ, а Зоран Заев доживеал рекорден пад од 30% на неговиот ионака мизерен рејтинг.

Тодоров во Карбинци: СДСМ се гневни бидејќи ВМРО- ДПМНЕ реализираше огромен број проекти и ја намали невработеноста

Lider - 27.11.2015

На вечерашната трибина во Карбинци во рамки на кампањата на ВМРО-ДПМНЕ „На Македонија и треба твојата идеја”, министерот за здравство Никола Тодоров порача дека ова е политичка филозофија која ВМРО-ДПМНЕ ја применува, со проекти со конкретни рокови ...

ВМРО-ДПМНЕ: Реализирани се 8.000 трансформации на работен однос

Утрински - 26.11.2015

Реализирани се 8.000 трансформации на работен однос, вклучително и работниот однос на вработените во високо образовните установи за кои СДСМ денес говореше, со што кај 8.000 лица значително се зголеми нивото на задоволство и сатисфакција од ...

ВМРО-ДПМНЕ работи за народот, поддршката се дава врз основа на сработеното

Канал5 - 26.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ од синока ја почна серијата трибини во три тимови низ градовите во македонија во рамките на кампањата „На Македонија и треба твојата идеја“. Ние силата ја добиваме од народот, и сите проекти, мерки и реформи се за народот, така работевме ...

ВМРО-ДПМНЕ:СДСМ секогаш се пазарел со националните интереси

Телма - 26.11.2015

СДСМ се единствени во Македонија кои се пазарат со националните интереси, затоа Шилегов се обидува да го оттргне срамот на СДСМ од јавно декларираните ставови на партијата, се наведува во реакцијата ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на Шилегов.

Кампањата „На Македонија и треба твојата идеја“ промовирана во Битола

Press24 - 26.11.2015

Владејачката ВМРО ДПМНЕ синоќа во Битола ја промовираше кампањата „На Македонија и треба твојата идеја“ со што продолжи директната размена на идеи кои ќе бидат дел од содржината на изборната програма на партијата на претстојните парламентарни ...

НСДП: На ВМРО-ДПМНЕ треба со закон да и се забрани да учествува на избори

+инфо - 26.11.2015

Доколку се докаже изборниот фалсификат на ВМРО-ДПМНЕ и повредата на избирачкото право на граѓаните преку прислушуваните разговори на врвното раководство на партијата, покрај кривичната индивидуална одговорност, новата власт со закон треба да го ...

НСДП: Нема учество на ВМРО-ДПМНЕ на избори ако има изборен фалсификат!

Репортер - 26.11.2015

„Доколку се докаже изборниот фалсификат на ВМРО-ДПМНЕ и повредата на избирачкото право на граѓаните на Република Македонија преку прислушуваните разговори на врвното раководство на партијата, покрај кривичната индивидуална одговорност, новата власт ...

ВМРО-ДПМНЕ: Реализирани се 8.000 трансформации на работен однос

Сител - 26.11.2015

Реализирани се 8.000 трансформации на работен однос, вклучително и работниот однос на вработените во високо образовните установи за кои СДСМ денес говореше, со што кај 8.000 лица значително се зголеми нивото на задоволство и сатисфакција од ...

ВМРО-ДПМНЕ ја промовираше кампањата „На Македонија и треба твојата идеја“

Нетпрес - 26.11.2015

Владејачката ВМРО ДПМНЕ синоќа во Битола ја промовираше кампањата „На Македонија и треба твојата идеја“ со што продолжи директната размена на идеи кои ќе бидат дел од содржината на изборната програма на партијата на претстојните парламентарни ...

ВМРО-ДПМНЕ: Реализирани се 8.000 трансформации на работен однос

Курир - 26.11.2015

Реализирани се 8.000 трансформации на работен однос, вклучително и работниот однос на вработените во високо образовните установи за кои СДСМ денес говореше, со што кај 8.000 лица значително се зголеми нивото на задоволство и сатисфакција од ...

Шилегов: Власта едно зборува, друго прави

+инфо - 26.11.2015

Социјалдемократскиот сојуз е единствената политичка партија којашто официјално ги покани најрепрезентативните претставници на медиумите, тоа е независниот Синдикат на медиуми и Здружението на новинарите на Македонија.

(ВИДЕО) Шилегов: ВМРО-ДПМНЕ бара спас во судии

Репортер - 26.11.2015

Што само зборува денешната седница на Судскиот совет строго контролиран орган од страна на ВМРО-ДПМНЕ, зборува за дволичноста на ВМРО-ДПМНЕ во фазата на разговори и преговори за надминување на политичката криза.

ВМРО-ДПМНЕ: Реализирани се 8.000 трансформации на работен однос

Репортер - 26.11.2015

Реализирани се 8.000 трансформации на работен однос, вклучително и работниот однос на вработените во високо образовните установи за кои СДСМ денес говореше, со што кај 8.000 лица значително се зголеми нивото на задоволство и сатисфакција од ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ секогаш се пазарел со националните интереси

А1 On - 26.11.2015

СДСМ се единствени во Македонија кои се пазарат со националните интереси, затоа Шилегов се обидува да го оттргне срамот на СДСМ од јавно декларираните ставови на партијата, се наведува во реакцијата ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на Шилегов.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ секогаш се пазарел со националните интереси

Сител - 26.11.2015

СДСМ се единствени во Македонија кои се пазарат со националните интереси, затоа Шилегов се обидува да го оттргне срамот на СДСМ од јавно декларираните ставови на партијата, се наведува во реакцијата ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на Шилегов.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ секогаш се пазарел со националните интереси

Репортер - 26.11.2015

СДСМ се единствени во Македонија кои се пазарат со националните интереси, затоа Шилегов се обидува да го оттргне срамот на СДСМ од јавно декларираните ставови на партијата, се наведува во реакцијата ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на Шилегов.

Кампањата „На Македонија и треба твојата идеја“ промовирана во Битола

Сител - 26.11.2015

Владејачката ВМРО ДПМНЕ синоќа во Битола ја промовираше кампањата „На Македонија и треба твојата идеја“ со што продолжи директната размена на идеи кои ќе бидат дел од содржината на изборната програма на партијата на претстојните парламентарни избори.

СДСМ бесрамно лаже дека во Македонија умираат 3.997 бебиња годишно

Нетпрес - 26.11.2015

Нема крај на понижувањата на СДСМ. Беа понижени од стручната фела на јавната расправа за смртноста на доенчињата која ја покренаа во Собранието, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение интегрално ви го пренесуваме соопштението од ВМРО-ДПМНЕ Сега се ...

НСДП: Ако се докаже изборен фалсификат на ДПМНЕ, да се забрани учеството на оваа партија на следните избори

А1 On - 26.11.2015

„Доколку се докаже изборниот фалсификат на ВМРО-ДПМНЕ и повредата на избирачкото право на граѓаните на Република Македонија преку прислушуваните разговори на врвното раководство на партијата, покрај кривичната индивидуална одговорност, новата власт ...

ВМРО-ДПМНЕ: Реализирани се 8.000 трансформации на работен однос

А1 On - 26.11.2015

Реализирани се 8.000 трансформации на работен однос, вклучително и работниот однос на вработените во високо образовните установи за кои СДСМ денес говореше, со што кај 8.000 лица значително се зголеми нивото на задоволство и сатисфакција од ...

(ВИДЕО) Шилегов: ВМРО-ДПМНЕ очајно бара спас во судии

А1 On - 26.11.2015

Што само зборува денешната седница на Судскиот совет строго контролиран орган од страна на ВМРО-ДПМНЕ, зборува за дволичноста на ВМРО-ДПМНЕ во фазата на разговори и преговори за надминување на политичката криза.

ВМРО-ДПМНЕ: Бледи изјави на СДСМ, никогаш не бранеле национални интереси

Нова ТВ - 26.11.2015

Според ВМРО- ДПМНЕ, Петре Шилегов и СДСМ “си ја тргаат мувата од капата“. Од владејачката партија како реакција на прес-конференцијата на Шилегов, кој објави документ во кој стои потписот на владиниот Генерален секретар за анализа на Рамовниот, ...

Охриѓани ќе може да ги дадат своите идеи за „Визијата за Македонија“ на СДСМ

OhridNews - 26.11.2015

Граѓаните на Охрид кои имаат предлози, сугестии и идеи во врска со „Визијата за Македонија“ која ја креираше СДСМ, од денеска до 4-ти декември, ќе имаат можност да ги достават на штандот кој е поставен на охридскиот плоштад.

„Визијата за Македонија“ од денеска е помеѓу граѓаните на Охрид (ГАЛЕРИЈА)

+инфо - 26.11.2015

„Визијата за Македонија“ од денеска е помеѓу граѓаните на Охрид. На штанд поставен во центарот на градот граѓаните ќе може да се информираат за проектите на СДСМ и да даваат свои идеи. „СДСМ има визија и знае што треба да се менува во Македонија.

Вечерва трибина на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид

OhridNews - 26.11.2015

Вечерва со почеток во 20 часот во Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид, ВМРО - ДПМНЕ ќе одржи граѓанска трибина. Од партијата ги повикуваат граѓаните на Охрид да земат учество на трибината и со свои предлози и сугестии директно да ...

Идеите од граѓаните се пракса за првпат воведена на македонската политичка сцена

Нетпрес - 26.11.2015

Во општина Кривогаштани вечерва се одржа трибина во рамки на кампањата на ВМРО-ДПМНЕ „На Македонија и треба твојата идеја“ на која присуствуваше министерот за здравство, Никола Тодоров . Тодоров истакна дека концептот на собирање идеи е практика ...

ВМРО – ДПМНЕ: СДСМ секогаш се пазарел со националните интереси

Нетпрес - 26.11.2015

Шилегов добил наредба да ја брка мувата од капата на СДСМ, а успева да биде само предмет за потсмев кога се труди да е патриот. Затоа Шилегов се обидува да го оттргне срамот на СДСМ од јавно декларираните ставови на партијата.

Тодоров во Кривогаштани: Собирањето идеи од граѓаните е практика која ја воведе ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 26.11.2015

Министерот за здравство Никола Тодоров вечерва присуствуваше на трибина во општина Кривогаштани која се организира во рамки на кампањата на ВМРО-ДПМНЕ "На Македонија и треба твојата идеја".

Тодоров: Двојната предност пред СДСМ се темели на многуте реализирани проекти

Press24 - 26.11.2015

Во рамки на кампањата на ВМРО-ДПМНЕ "На Македонија и треба твојата идеја", вечерва во Крушево се одржа трибина на која присуствуваше министерот за здравство, Никола Тодоров. Ја добиваме довербата затоа што излегуваме со конкретна програма и отчет за ...

Тодоров во Кривогаштани: Идеите од граѓаните се пракса за првпат воведена на македонската политичка сцена

Press24 - 26.11.2015

Министерот за здравство Никола Тодоров вечерва присуствуваше на трибина во општина Кривогаштани која се организира во рамки на кампањата на ВМРО-ДПМНЕ "На Македонија и треба твојата идеја".

Тодоров: Двојната предност пред СДСМ се темели на многуте реализирани проекти

Курир - 26.11.2015

Во рамки на кампањата на ВМРО-ДПМНЕ "На Македонија и треба твојата идеја", вечерва во Крушево се одржа трибина на која присуствуваше министерот за здравство, Никола Тодоров. - Ја добиваме довербата затоа што излегуваме со конкретна програма и отчет ...

Кампањата „На Македонија и треба твојата идеја“ промовирана во Битола

Курир - 26.11.2015

Владејачката ВМРО ДПМНЕ синоќа во Битола ја промовираше кампањата „На Македонија и треба твојата идеја“ со што продолжи директната размена на идеи кои ќе бидат дел од содржината на изборната програма на партијата на претстојните парламентарни ...

СДСМ Битола: ВМРО-ДПМНЕ ништо не реализира од долгиот список ветувања (ВИДЕО)

+инфо - 26.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски без идеи и без никакви резултати зад себе само пред избори се сеќаваат на граѓаните. ВМРО-ДПМНЕ и Талески на битолчани им ветија гасификација, топлификација, нов стадион, нова спортска сала, затворен базен, полигон за ...

Кампањата „На Македонија и треба твојата идеја“ промовирана во Битола

Денешен - 26.11.2015

Владејачката ВМРО ДПМНЕ синоќа во Битола ја промовираше кампањата „На Македонија и треба твојата идеја“ со што продолжи директната размена на идеи кои ќе бидат дел од содржината на изборната програма на партијата на претстојните парламентарни избори.

ВМРО-ДПМНЕ: Реализирани се 8.000 трансформации на работен однос

Пулс24 - 26.11.2015

Реализирани се 8.000 трансформации на работен однос, вклучително и работниот однос на вработените во високо образовните установи за кои СДСМ денес говореше, со што кај 8.000 лица значително се зголеми нивото на задоволство и сатисфакција од ...

НСДП:Ако се докаже изборен фалсификат, со закон да се забрани учество на ВМРО ДПМНЕ на избори

Локално - 26.11.2015

Доколку се докаже изборниот фалсификат на ВМРО-ДПМНЕ и повредата на избирачкото право на граѓаните на Република Македонија преку прислушуваните разговори на врвното раководство на партијата, покрај кривичната индивидуална одговорност, новата власт ...

Тодоров на трибина во Кривогаштани: Идеите на граѓаните како пракса за прв пат се воведуваат на политичката сцена

Република - 26.11.2015

Тодоров истакна дека концептот на собирање идеи е практика која ВМРО ДПМНЕ ја воведе на македонската политичка сцена. -Концептот е да излеземе пред граѓаните и да ги слушнеме нивните идеи и проблеми, потенцираше Тодоров.

НСДП: На ВМРО-ДПМНЕ треба со закон да и се забрани да учествува на избори

Бриф - 26.11.2015

Доколку се докаже изборниот фалсификат на ВМРО-ДПМНЕ и повредата на избирачкото право на граѓаните преку прислушуваните разговори на врвното раководство на партијата, покрај кривичната индивидуална одговорност, новата власт со закон треба да го ...

Тодоров на трибина во Крушево: Двојната предност пред СДСМ се должи на реализираните проекти

Република - 26.11.2015

- Ја добиваме довербата затоа што излегуваме со конкретна програма и отчет за тоа што е направено. И после една година на тешка политичка криза во која не внесе опозицијата, односно СДСМ, народот се уште има силна и голема доверба, порача Тодоров.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ никогаш не застанал цврсто во одбрана на националните интереси

Пулс24 - 26.11.2015

Петре Шилегов и СДСМ си ја тргаат мувата од капата. Нема друго образложение за бледите настапи кога целата јавност ги знае ставовите на нивниот лидер, медиумските експоненти и политички идеолози на партијата.

Кампањата „На Македонија и треба твојата идеја“ промовирана во Битола

Тера - 26.11.2015

Пред членовите и симпатизерите на ВМРО ДПМНЕ, членот на Извршниот комитет на партијата и заменик претседател на македонската Влада, Зоран Ставревски истакна дека политичарите од неговата партија секогаш може да се гледаат во очи, наспроти оние од ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ бесрамно лажеше дека во Македонија умираат 3997 бебиња годишно

Пулс24 - 26.11.2015

Нема крај на понижувањата на СДСМ. Во продолжение ви ја пренесуваме реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ: Беа понижени од стручната фела на јавната расправа за смртноста на доенчињата која ја покренаа во Собранието.

Сравревски во Битола и Прилеп

Тера - 26.11.2015

Изборите напролет беа помалото зло од сите кои стоеја на располагање како решенија за излез од кризата, изјави вечерва во Битола министерот за финансии Зоран Ставрески кој во партиска функција од ВМРо-ДПМНЕ учествуваше на трибини во Прилеп и во ...

СДСМ потврдија дека немаат визија туку работат копи-пејст само за провизија!

Вечер Прес - 26.11.2015

Примерите за тоа се огромни и видени повеќе пати во минатото. Таков е случајот и сега. Зоран Заев, соочен со постојаните критики од јавноста и експертите дека се обидува да добие поддршка од граѓаните без програма и концепт, деновиве излезе во ...

ВМРО ДПМНЕ синоќа во Битола ја промовираше кампањата „На Македонија и треба твојата идеја“

Пулс24 - 26.11.2015

Владејачката ВМРО ДПМНЕ синоќа во Битола ја промовираше кампањата „На Македонија и треба твојата идеја“ со што продолжи директната размена на идеи кои ќе бидат дел од содржината на изборната програма на партијата на претстојните парламентарни ...

Тодоров во Кривогаштани: Идеите од граѓаните се пракса за првпат воведена на македонската политичка сцена

Lider - 26.11.2015

Министерот за здравство Никола Тодоров вечерва присуствуваше на трибина во општина Кривогаштани која се организира во рамки на кампањата на ВМРО-ДПМНЕ “На Македонија и треба твојата идеја”.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ секогаш се пазарел со националните интереси

Lider - 26.11.2015

СДСМ се единствени во Македонија кои се пазарат со националните интереси, затоа Шилегов се обидува да го оттргне срамот на СДСМ од јавно декларираните ставови на партијата, се наведува во реакцијата ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на Шилегов.

Ставрески порача од Битола: ВМРО-ДПМНЕ работи за народот

Телма - 25.11.2015

Изборите напролет беа помалото зло од сите кои стоеја на располагање како решенија за излез од кризата, изјави вечерва во Битола министерот за финансии зоран ставрески кој во партиска функција од ВМРо-ДПМНЕ учествуваше на трибини во Прилеп и во ...

Ставрески: ВМРО-ДПМНЕ работи за народот

Канал5 - 25.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ е партија која ја добива силата од народот и која работи проекти, мерки и реформи за народот. Така досега работевме, а така ќе биде и понатаму, истакна Зоран Ставревски, вицепремиер и министер за финансии и член на Извршниот комитет на ...

Ставрески на трибина во Прилеп: ВМРО-ДПМНЕ работи за народот

Утрински - 25.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ е партија која ја добива силата од народот и која работи проекти, мерки и реформи за народот. Така досега работевме, а така ќе биде и понатаму, истакна Зоран Ставревски, вицепремиер и министер за финансии и член на Извршниот комитет на ...

(ВИДЕО) СДСМ Прилеп: Вaшиот предлог за иднината на Македонија

А1 On - 25.11.2015

„Од денес започнуваме со спроведувањето на втората фаза од проектот „Визијата за Македонија“ во Прилеп. Во првата фаза акцентот беше ставен на стручни дебати и трибини поврзани со петте столба од Визијата за Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ злоупотребува деца за ситни политички поени

Курир - 25.11.2015

И после цел месец СДСМ и Андреј Жерновски немаат одговор на прашањето кој сакал да ги киднапира децата во „11 Октомври“, велат од ВМРО- ДПМНЕ. -Кои се измислените киднапери на деца кои СДСМ и Жерновски ги користеа во својата црна кампања, ...

Ставрески: ВМРО-ДПМНЕ работи за народот

Курир - 25.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ е партија која ја добива силата од народот и која работи проекти, мерки и реформи за народот. Така досега работевме, а така ќе биде и понатаму, истакна Зоран Ставревски, вицепремиер и министер за финансии и член на Извршниот комитет на ...

Трибина на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп и Битола под мотото „На Македонија и треба твојата идеја“

Сител - 25.11.2015

Гостин во Дневникот на Сител во 19 часот Зоран Ставрески, министер за финансии и вицепремиер во Владата на ...

Започна кампањата на ВМРО ДПМНЕ ``На Македонија и треба твојата идеа``

Алфа - 25.11.2015

На трибината во Прилеп, можеа да се чујат повеќе идеи за инфраструктурни , комунални и други зафати, а младите прилепчани се залагаат за објекти од спортстко- рекреативен карактер. Со поставени штандови за запишување на идеите од граѓаните и ...

Ставрески: ВМРО-ДПМНЕ работи за народот

Press24 - 25.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ е партија која ја добива силата од народот и која работи проекти, мерки и реформи за народот. Така досега работевме, а така ќе биде и понатаму, истакна Зоран Ставревски, вицепремиер и министер за финансии и член на Извршниот комитет на ...

Ставрески: ВМРО – ДПМНЕ работи за народот

Нетпрес - 25.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ е партија која ја добива силата од народот и која работи проекти, мерки и реформи за народот. Така досега работевме, а така ќе биде и понатаму. Ова го истакна Зоран Ставрески, вицепремиер и министер за финансии и член на Извршниот комитет ...

ВМРО – ДПМНЕ: СДСМ продолжува да ги користи децата за дневнополитички поени

Нетпрес - 25.11.2015

Продолжува бесрамната пракса на СДСМ да ги користи децата во својата борба за ситни дневнополитички поени, порачаа од владејачката партија ВМРО – ДПМНЕ по повод обвинувањата од страна на СДСМ за злоупотреба на децата во политичките кампањи.

СДСМ Гевгелија: Кампања за безбедност во сообраќајот ја претворивте во кампања за промоција на ВМРО-ДПМНЕ

Репортер - 25.11.2015

„Минатата недела посведочивме уште еден срамен и дрзок чин на ВМРО-ДПМНЕ. Избезумени од фактот дека ја губат власта, како давеник за сламка ДПМНЕвците не бираат начини да се промовираат со надеж дека тоа ќе им помогне да останат на власт бар малку ...

СТАВРЕСКИ: Сите идеи на граѓаните ќе бидат разгледани најсериозно и најодговорно

Телеграф - 25.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ од вечерва ја почнува серијата трибини во три тимови низ градовите во Македонија во рамките на кампањата „На Македонија ѝ треба твојата идеја“ ВМРО-ДПМНЕ е партија која ја добива силата од народот и која работи проекти, мерки и реформи за ...

(ВИДЕО) СДСМ Прилеп: Вaшиот предлог за иднината на Македонија

Репортер - 25.11.2015

„Од денес започнуваме со спроведувањето на втората фаза од проектот „Визијата за Македонија“ во Прилеп. Во првата фаза акцентот беше ставен на стручни дебати и трибини поврзани со петте столба од Визијата за Македонија.

СДСМ Гевгелија: Кампања за безбедност во сообраќајот ја претворивте во кампања за промоција на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 25.11.2015

„Минатата недела посведочивме уште еден срамен и дрзок чин на ВМРО-ДПМНЕ. Избезумени од фактот дека ја губат власта, како давеник за сламка ДПМНЕвците не бираат начини да се промовираат со надеж дека тоа ќе им помогне да останат на власт бар малку ...

СДСМ Гевгелија: На учениците им делат флаери со логото на ВМРО-ДПМНЕ ВИДЕО

+инфо - 25.11.2015

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ во Гевгелија минатиот петок посегна по злоупотреба на децата и младите за преку нив да врши агитација за свои политички цели, реагираат гевгелиските социјалдемократи.

СДСМ Прилеп: Ќе го бараме вашиот предлог за иднината на Македонија

+инфо - 25.11.2015

СДСМ Прилеп соопшти дека почнува со спроведувањето на втората фаза од проектот „Визијата за Македонија“ во градот. - Во првата фаза акцентот беше ставен на стручни дебати и трибини поврзани со петте столба од Визијата за Македонија.

Од Прилеп започнаа трибините со граѓаните на ВМРО-ДПМНЕ

Пулс24 - 25.11.2015

Започнаа трибините со граѓаните на ВМРО- ДПМНЕ. Граѓаните од Прилеп ја дадоа својата масовна поддршка за ВМРО- ДПМНЕ. Вечерва од Прилеп започнаа трибините со граѓаните на ВМРО-ДПМНЕ. Прилепчани со силна поддршка за ВМРО-ДПМНЕ! Салата во НУЦК "Марко ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ злоупотребува деца за ситни политички поени

Локално - 25.11.2015

И после цел месец СДСМ и Андреј Жерновски немаат одговор на прашањето кој сакал да ги киднапира децата во „11 Октомври“, велат од ВМРО- ДПМНЕ. -Кои се измислените киднапери на деца кои СДСМ и Жерновски ги користеа во својата црна кампања, ...

Ставрески: ВМРО-ДПМНЕ добива силата од народот и работи за народот

Денешен - 25.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ е партија која ја добива силата од народот и која работи проекти, мерки и реформи за народот. Така досега работевме, а така ќе биде и понатаму, истакна Зоран Ставревски, вицепремиер и министер за финансии и член на Извршниот комитет на ...

ВМРО-ДПМНЕ работи за народот

Вечер Прес - 25.11.2015

Сите нови идеи на државно и на локално ниво ќе бидат разгледани, а партијата ќе направи трибини низ сите градови, и во руралните средини до крајот на годинава за да се заокружи програмата на ВМРО-ДПМНЕ за периодот од 2016 до 2020 година ВМРО-ДПМНЕ е ...

Граѓаните со огромен број идеи за програмата на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер Прес - 25.11.2015

Огромен е интересот кај граѓаните да достават своја идеја која би станала дел од програмата на ВМРО-ДПМНЕ за претстојните парламентарни избори Граѓаните од цела Македонија преку Интернет, но и на штандовите поставени во нивните градови даваат свои ...

Ставрески: ВМРО-ДПМНЕ ја добива силата од народот и работи проекти, мерки и реформи за народот

Пулс24 - 25.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ е партија која ја добива силата од народот и која работи проекти, мерки и реформи за народот. Така досега работевме, а така ќе биде и понатаму, истакна Зоран Ставревски, вицепремиер и министер за финансии и член на Извршниот комитет на ...

ВМРО-ДПМНЕ Прилеп: СДСМ повторно се обидува да копира и да го примени начинот на работа на ВМРО-ДПМНЕ

Пулс24 - 25.11.2015

Знаевме дека СДСМ воопшто не се инвентивни и немаат идеи, но со денешното копирање на ВМРО-ДПМНЕ ги разочараа и своите најверни поддржувачи. Денес СДСМ повторно се обидува да копира и да го примени начинот на работа на ВМРО-ДПМНЕ надевајќи се дека ...

Зоран Ставревски: ВМРО-ДПМНЕ е партија која ја добива силата од народот

Република - 25.11.2015

Сите нови идеи на државно и на локално ниво ќе бидат разгледани, а партијата ќе направи трибини низ сите градови, и во руралните средини до крајот на годинава за да се заокружи програмата на ВМРО-ДПМНЕ за периодот од 2016 до 2020 година ВМРО ДПМНЕ ...

Ставревски со неговиот тим доаѓа во Битола

Тера - 25.11.2015

-Со огромно задоволство би сакал да ги поканам сите граѓани на општина Битола на вечерашната трибина со која ВМРО-ДПМНЕ ја продолжува праксата заедно и непосредно со сите граѓани да ја пишува новата изборна програма.

СДСМ за политиките на ВМРО-ДПМНЕ

Тера - 25.11.2015

-ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски без идеи и без никакви резултати зад себе само пред избори се сеќаваат на граѓаните. ВМРО-ДПМНЕ и Талески на битолчани им ветија гасификација, топлификација, нов стадион, нова спортска сала, затворен базен, полигон за ...

ВМРО-ДПМНЕ со реакција на пресот на СДСМ

Тера - 25.11.2015

– Најголемиот демант на лагите и малициозноста изнесени на Вашата прес конференција ќе го добиете уште вечер, на трибината на ВМРО-ДПМНЕ на која по којзнае кој пат граѓаните на Битола масовно ќе дадат поддршка на партијата, на нејзиниот Претседател ...

Ставрески: ВМРО-ДПМНЕ работи за народот

Lider - 25.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ е партија која ја добива силата од народот и која работи проекти, мерки и реформи за народот. Така досега работевме, а така ќе биде и понатаму, истакна Зоран Ставревски, вицепремиер и министер за финансии и член на Извршниот комитет на ...

ВМРО-ДПМНЕ:Итна седница во О.Центар,скандал со Паркинзи

Телма - 24.11.2015

„Советничката група на ВМРО ДПМНЕ поднесе барање за итна седница на Советот на Општина Центар на која што ќе се дискутира за последниот скандал кој ја вознемири јавноста. Скандалот во кој Директорот на Паркинзи на општина Центар и неговиот заменик ...

ВМРО-ДПМНЕ призна дека Македонија треба да се задолжува за да исплаќа пензии

Фокус - 24.11.2015

Според ДПМНЕ, СДСМ се обидела да ја блокира исплатата на пензии, како и на земјоделските субвенции. Владејачката ВМРО-ДПМНЕ веднаш реагираше на пресконференцијата на заменик-министерот за финансии, Кире Наумов, кој рече дека СДСМ спречила Владата да ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ - Буџетска криза нема да има

Канал5 - 24.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ денеска спречи уште едно деструктивно сценарио на СДСМ, наведува во реакцијата на прес-конференцијата на Кире Наумов од СДСМ. Наведуваат дека преку дополнителниот заменик министер Кире Наумов, лидерот на СДСМ денеска се обиде да ја ...

Граѓаните продолжуваат со огромен број на идеи за новата програма на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 24.11.2015

Огромен е интересот кај граѓаните да достават своја идеја која би станала дел од програмата на ВМРО-ДПМНЕ за претстојните парламентарни избори. Граѓаните од цела Македонија преку Интернет, но и на штандовите поставени во нивните градови даваат свои ...

ВМРО-ДПМНЕ собираше идеи од тетовци за предизборната програма

Алфа - 24.11.2015

Продолжува кампањата на ВМРО ДПМНЕ, “На Македонија и треба твојата идеја”. Денеска тетовци на посебен пункт во центарот на градот, можеа да достават свои идеи и предлози за програмата Продолжува кампањата на ВМРО ДПМНЕ, “На Македонија и треба ...

ВМРО-ДПМНЕ: Спречивме црно сценарио на СДСМ, буџетска криза нема да има

Нова ТВ - 24.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ реагира дека денеска спречиле “уште едно деструктивно сценарио на СДСМ“, по прес-конференцијата на заменик-министерот Кире Наумов кој рече дека со својот потпис спречил задолжување во износот кој го планирал Владата.

Граѓаните продолжуваат со огромен број на идеи за новата програма на ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 24.11.2015

Огромен е интересот кај граѓаните да достават своја идеја која би станала дел од програмата на ВМРО-ДПМНЕ за претстојните парламентарни избори. Граѓаните од цела Македонија преку Интернет, но и на штандовите поставени во нивните градови даваат свои ...

ВМРО-ДПМНЕ: Денеска спречивме СДСМ да ги остави граѓаните без пензии

+инфо - 24.11.2015

Преку дополнителниот заменик министер Кире Наумов, лидерот на СДСМ денеска се обиде да ја блокира исплатата на зголемените пензии, да го попречи реновирањето на болниците и набавката на нова медицинска опрема, да ја закочи исплатата на земјоделските ...

СДСМ работи според девизата: „Kолку полошо за граѓаните, толку подобро за Заев и партијата“

Нетпрес - 24.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ денеска спречи уште едно деструктивно сценарио на СДСМ. Преку дополнителниот заменик министер Кире Наумов, лидерот на СДСМ денеска се обиде да ја блокира исплатата на зголемените пензии, да го попречи реновирањето на болниците и набавката ...

ВМРО-ДПМНЕ: Не дозволивме СДСМ да го реализира своето црно сценарио, буџетска криза нема да има!

Курир - 24.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ денеска спречи уште едно деструктивно сценарио на СДСМ. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на владејачката партија Преку дополнителниот заменик министер Кире Наумов, лидерот на СДСМ денеска се обиде да ја блокира ...

Радовишани ги дадоа своите идеи за новата програма на ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 24.11.2015

Како резултат на барањата и идеите на граѓаните досега се реализирани многу проекти во сите градови во Македонија. Градоначалникот на општината Сашко Николов истакна дека праксата која ВМРО-ДПМНЕ како партија ја воведе со давање идеи од граѓаните се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Буџетска криза нема да има

Press24 - 24.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ денеска спречи уште едно деструктивно сценарио на СДСМ, наведува во реакцијата на прес-конференцијата на Кире Наумов од СДСМ. Наведуваат дека преку дополнителниот заменик министер Кире Наумов, лидерот на СДСМ денеска се обиде да ја ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ние го спречивме црното сценарио на СДСМ, а не обратно

МКД - 24.11.2015

Преку дополнителниот заменик министер Кире Наумов, лидерот на СДСМ денеска се обиде да ја блокира исплатата на зголемените пензии, да го попречи реновирањето на болниците и набавката на нова медицинска опрема, да ја закочи исплатата на земјоделските ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ - Буџетска криза нема да има

Сител - 24.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ денеска спречи уште едно деструктивно сценарио на СДСМ, наведува во реакцијата на прес-конференцијата на Кире Наумов од СДСМ. Наведуваат дека преку дополнителниот заменик министер Кире Наумов, лидерот на СДСМ денеска се обиде да ја ...

ВМРО-ДПМНЕ: Функционерите на СДСМ си делат астрономски плати кои се надвор од здравиот разум

Курир - 24.11.2015

Јавноста има право да ја знае вистината. Јавноста треба да знае за расипништвото и астрономските плати кои си ги делат функционерите на СДСМ, велат од ВМРО-ДПМНЕ. -Советничката група на ВМРО ДПМНЕ поднесе барање за итна седница на Советот на Општина ...

Лазаров: Богдановиќ призна дека себе си се наградил со плата од 2.000 евра

Нетпрес - 24.11.2015

Вчера најскапоплатениот директор во земјава Саша Богдановиќ, без трошка срам и без грам совест, најави дека ќе поднел тужба заради злоупотреба на лични податоци. Со тоа Богдановиќ призна дека овој документ е точен.

ВМРО – ДПМНЕ: Продолжуваат јаловите обиди на СДСМ да си измисли виртуелна Македонија

Нетпрес - 24.11.2015

Продолжуваат јаловите обиди на СДСМ да си измисли виртуелна Македонија преку нивните соопштенија во кои во државата нема луѓе, нови работни места, странски инвестиции, патишта, возови, автобуси, спортски сали, училишта, градинки, се вели во ...

Радовишани ги дадоа своите идеи за новата програма на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 24.11.2015

Како резултат на барањата и идеите на граѓаните досега се реализирани многу проекти во сите градови во Македонија. Градоначалникот на општината Сашко Николов истакна дека праксата која ВМРО-ДПМНЕ како партија ја воведе со давање идеи од граѓаните се ...

ВМРО – ДПМНЕ: СДСМ не ги сака бројките, бидејќи бројките не го сакаат СДСМ

Нетпрес - 24.11.2015

СДСМ не ги сака бројките, бидејќи бројките не го сакаат СДСМ. За СДСМ е неприфатливо што тие успеале да избркаат од работа 200.000 луѓе, а ВМРО-ДПМНЕ отвори 140.000 нови работни места, велат од владејачката ВМРО – ДПМНЕ.

Центар: ВМРО-ДПМНЕ бара одговор зошто Богдановиќ има плата од 2.000 евра

Сител - 24.11.2015

Итна седница бараат советниците на ВМРО ДПМНЕ од Центар по скандалот за астрономските плати кои ги земаат директорите во ЈП Паркинзи на општината. По објавениот документ дека Саша Богдановиќ директор на претпријатијето зема од општинската каса плата ...

Јавноста треба да знае за расипништвото и астрономските плати кои си ги делат функционерите на СДСМ

Пулс24 - 24.11.2015

Интегрален текст од прес конференција за медиуми, г.Томислав Лазаров, координатор на советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Општина Центар. Јавноста има право да ја знае вистината. Јавноста треба да знае за расипништвото и астрономските плати кои си ги ...

ВМРО-ДПМНЕ:Итна седница во О.Центар,скандал со Паркинзи

Локално - 24.11.2015

„Советничката група на ВМРО ДПМНЕ поднесе барање за итна седница на Советот на Општина Центар на која што ќе се дискутира за последниот скандал кој ја вознемири јавноста. Скандалот во кој Директорот на Паркинзи на општина Центар и неговиот заменик ...

Функционерите на СДСМ си делат астрономски плати кои се надвор од здравиот разум

Вечер Прес - 24.11.2015

Јавноста има право да ја знае вистината. Јавноста треба да знае за расипништвото и астрономските плати кои си ги делат функционерите на СДСМ, велат од ВМРО-ДПМНЕ. -Советничката група на ВМРО ДПМНЕ поднесе барање за итна седница на Советот на Општина ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ работи единствено според девизата „колку полошо за граѓаните, толку подобро за Зоран Заев и партијата“

Пулс24 - 24.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ денеска спречи уште едно деструктивно сценарио на СДСМ. Преку дополнителниот заменик министер Кире Наумов, лидерот на СДСМ денеска се обиде да ја блокира исплатата на зголемените пензии, да го попречи реновирањето на болниците и набавката ...

Буџетска криза нема да има

Вечер Прес - 24.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ денеска спречи уште едно деструктивно сценарио на СДСМ, наведува во реакцијата на прес-конференцијата на Кире Наумов од СДСМ Наведуваат дека преку дополнителниот заменик министер Кире Наумов, лидерот на СДСМ денеска се обиде да ја блокира ...

Радовишани ги дадоа своите идеи за новата програма на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер Прес - 24.11.2015

И ги вградуваме во партиската програма нивните идеи, од кои како производ во Радовиш се реализирани повеќе проекти и во населените места и во градот Како резултат на барањата и идеите на граѓаните досега се реализирани многу проекти во сите градови ...

ВМРО-ДПМНЕ: Денеска спречивме СДСМ да ги остави граѓаните без пензии

Бриф - 24.11.2015

Преку дополнителниот заменик министер Кире Наумов, лидерот на СДСМ денеска се обиде да ја блокира исплатата на зголемените пензии, да го попречи реновирањето на болниците и набавката на нова медицинска опрема, да ја закочи исплатата на земјоделските ...

ВМРО-ДПМНЕ: Денеска спречивме уште едно црно сценарио на СДСМ

Фактор - 24.11.2015

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ брзо реагираше на прес конференцијата на опозицијата, на која заменик-министерот за финансии, Кире Наумов рече дека СДСМ ја спречила Владата да се задолжи за половина милијарда евра.

ВМРО-ДПМНЕ: Денеска спречивме СДСМ да ги остави граѓаните без пензии

МК News - 24.11.2015

Преку дополнителниот заменик министер Кире Наумов, лидерот на СДСМ денеска се обиде да ја блокира исплатата на зголемените пензии, да го попречи реновирањето на болниците и набавката на нова медицинска опрема, да ја закочи исплатата на земјоделските ...

Рeакција на ВМРО-ДПМНЕ: Буџетска криза нема да има

Lider - 24.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ денеска спречи уште едно деструктивно сценарио на СДСМ, наведува во реакцијата на прес-конференцијата на Кире Наумов од СДСМ. Наведуваат дека преку дополнителниот заменик министер Кире Наумов, лидерот на СДСМ денеска се обиде да ја ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ реализира нула

Телма - 23.11.2015

Празните ливади и големата нула се потпис на СДСМ. Таквите ливади ги има во струмичко, каде нивниот лидер Зоран Заев ветуваше 3 индустриски зони и 3.000 нови вработувања, а реализираше нула.

Ден на идеи и во Неготино

Канал5 - 23.11.2015

Околу 2500 идеи по писмен и електронски пат за само три дена се испратени од преку 1000 граѓани од целата држава , како дел од кампањата на ВМРО ДПМНЕ ,,На Македонија и треба твојата идеја .

Реакција од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција на Марјанчо Николов од СДСМ

Канал5 - 23.11.2015

СДСМ ја извитоперува вистината, наведува владејачката ВМРО-ДПМНЕ во реакција на денешната прес-конференција на Марјанчо Николов од СДСМ на која беше побарано да на се плаќа надомест за сервисирањето на фискалните апарати за GPRS терминалот и крипто ...

Сдсм:вмро-дпмне 10:8

МКД - 23.11.2015

Не сме сигурни дали токму вчера беше достигната кулминацијата, но вчерашниот ден дефинитивно беше еден од рекордните денови кога партиските штабови се надминаа во соопштенија и реакции. Иако недела, очигледно е дека штабовите на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ ...

(ВИДЕО) СДСМ Штип: Од денес стартува втората фаза од проектот „Визијата за Македонија“

А1 On - 23.11.2015

„Би сакал да ве информирам дека од денес стартува втората фаза од проектот „Визијата за Македонија“. По повеќебројните трибини, средби со граѓаните и округли маси, од денес се наоѓаме на директни средби со граѓаните.

Поповски: ВМРО-ДПМНЕ одложува договор за медиумите, им одговара статус кво позиција

А1 On - 23.11.2015

Минатиот петокот, кога партиите требаше да постигнат договор за регулација на медиумите, како краен рок, ВМРО-ДПМНЕ за прв пат доставиле предлози на преговарачката маса. Следната средба на работните групи ќе биде во среда кога ќе се врати од Брисел ...

ВМРО – ДПМНЕ: Нулата е спомен-одбележје на СДСМ

Нетпрес - 23.11.2015

Нулата е спомен-одбележје на СДСМ и кога се во прашање бројот на странски инвестиции во Македонија во нивно време, велат од владејачката ВМРО – ДПМНЕ во соопштението до јавноста. Интегрален текст од соопштението: Празните ливади и големата нула се ...

(ВИДЕО) Богдановиќ: Кривична пријава за лагите на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 23.11.2015

„ВМРО-ДПМНЕ не можејќи да ги прикрие своите виртуелни проекти за странски инвестиции и виртуелни вработувања само лаже и манипулира. Поминаа 24 часа а јас не добив извинување за лагите и манипулациите од координаторот на советничката група и ...

Огромен интерес кај граѓаните да достават идеја за програмата на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 23.11.2015

Граѓаните покажаа огромен интерес да достават своја идеја за проект кој би бил дел од програмата на владејачката партија. За само три дена, пристигнати се околу 2500 идеи испратени по писмен и електронски пат од преку 1000 граѓани од целата држава.

Реакција од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција на Марјанчо Николов од СДСМ

Сител - 23.11.2015

СДСМ ја извитоперува вистината, наведува владејачката ВМРО-ДПМНЕ во реакција на денешната прес-конференција на Марјанчо Николов од СДСМ на која беше побарано да на се плаќа надомест за сервисирањето на фискалните апарати за GPRS терминалот и крипто ...

Реакција од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција на Марјанчо Николов од СДСМ

А1 On - 23.11.2015

СДСМ ја извитоперува вистината, наведува владејачката ВМРО-ДПМНЕ во реакција на денешната прес-конференција на Марјанчо Николов од СДСМ на која беше побарано да на се плаќа надомест за сервисирањето на фискалните апарати за GPRS терминалот и крипто ...

Штипјани ќе се запознаваат со платформата на СДСМ (ВИДЕО)

+инфо - 23.11.2015

Почнувајќи од денес, во наредните две недели на различни локации во Штип, по повеќе часа во текот на денот, ќе биде поставен штанд, на којшто ќе бидат делени флаери со што граѓаните ќе имаат можност директно да се запознаат со суштината на петте ...

Граѓаните доставуваат идеи за програмата на ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес - 23.11.2015

Околу 2.500 идеи за само три дена се испратени по писмен и електронски пат од над 1.000 граѓани од целата држава. Граѓаните покажаа огромен интерес да достават своја идеја за проект кој би бил дел од програмата на владејачката партија.

(ВИДЕО) СДСМ Штип: Средби со граѓаните- втората фаза од проектот „Визијата за Македонија“

Репортер - 23.11.2015

„Би сакал да ве информирам дека од денес стартува втората фаза од проектот „Визијата за Македонија“. По повеќебројните трибини, средби со граѓаните и округли маси, од денес се наоѓаме на директни средби со граѓаните.

(ВИДЕО) Богдановиќ: Кривична пријава за лагите на ВМРО-ДПМНЕ

Репортер - 23.11.2015

„ВМРО-ДПМНЕ не можејќи да ги прикрие своите виртуелни проекти за странски инвестиции и виртуелни вработувања само лаже и манипулира. Поминаа 24 часа а јас не добив извинување за лагите и манипулациите од координаторот на советничката група и ...

Богдановиќ: Ќе има кривична пријава за лагите на ВМРО-ДПМНЕ (ВИДЕО)

+инфо - 23.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ не можејќи да ги прикрие своите виртуелни проекти за странски инвестиции и виртуелни вработувања, само лаже и манипулира. Поминаа 24 часа а јас не добив извинување за лагите и манипулациите од координаторот на советничката група и ...

Граѓаните масовно доставуваат идеи за програмата на ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 23.11.2015

Граѓаните покажаа огромен интерес да достават своја идеја за проект кој би бил дел од програмата на владејачката партија. За само три дена, пристигнати се околу 2500 идеи испратени по писмен и електронски пат од преку 1000 граѓани од целата држава.

Граѓаните покажаа огромен интерес да достават своја идеја за проект кој би бил дел од програмата на владејачката ...

Пулс24 - 23.11.2015

Граѓаните покажаа огромен интерес да достават своја идеја за проект кој би бил дел од програмата на владејачката партија. За само три дена, пристигнати се околу 2500 идеи испратени по писмен и електронски пат од преку 1000 граѓани од целата држава.

Поповски: На ВМРО-ДПМНЕ им одговата status quo состојба за медиумите, затоа одолговлекуваат

Локално - 23.11.2015

Работните групи за медиумската сфера денеска и утре нема да имаат средби. Наредната средба, најверојатно, ќе се одржи в среда, а рокот за да се постигне договор е крајот на оваа недела. Од опозициската СДСМ за А1он велат дека целта на ВМРО-ДПМНЕ е ...

ОК на ВМРО-ДПМНЕ Куманово организира две трибини во следните денови

Кумановски м. - 23.11.2015

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Куманово во текот на следните два дена организира трибини на различни теми во Центарот за култура „Трајко Прокопиев“. Во текот на утрешниот ден Комисијата за култура при ВМРО-ДПМНЕ – ОК Куманово организира ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ зад себе покрај пустошот во Македонија остави стотици милиони евра задолжувања

Пулс24 - 23.11.2015

Соопштенијата на СДСМ се синоним за конфузност. Интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ кога зборува за изедени работни места сигурно мисли на 200.000 работници кои ги остави на улица со нула денари на ден.

Само по електронски пат досега ВМРО-ДПМНЕ добила 1.200 идеи

Вечер Прес - 23.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ секогаш го ценела мислењето на граѓаните, а за тоа говори и реализацијата на голем број проекти кои произлегле токму од идеите на граѓаните ВМРО-ДПМНЕ денеска им се заблагодари на граѓаните кои изминатите четири дена одлучиле да ја ...

Реакција од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција на Марјанчо Николов од СДСМ

Lider - 23.11.2015

СДСМ ја извитоперува вистината, наведува владејачката ВМРО-ДПМНЕ во реакција на денешната прес-конференција на Марјанчо Николов од СДСМ на која беше побарано да на се плаќа надомест за сервисирањето на фискалните апарати за GPRS терминалот и крипто ...