TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Расплаканиот Меси се прости од Барселона

Deutsche Welle - 08.08.2021

Лионел Меси се расплака додека се простуваше од својот долгогодишен клуб на прес-конференција во Барселона. Тој потврди дека е во преговори со Пари Сен Жермен. На емотивната прес-конференција на 34-годишниот Аргентинец и претходеше соопштение од ФК ...

Ми се смрзна крвта кога ми кажаа дека мора да си одам од Барселона, рече Меси низ солзи

Сакам да кажам - 08.08.2021

Лео Меси изјави дека трансферот во Пари Сен-Жермен е можност, потврдувајќи го своето заминување од Барселона на емотивната прес-конференција на „Камп ноу“, на која постојано плачеше. Меси е принуден да ја напушти Барселона по 21 година бидејќи ...

Еве зошто Меси не можеше правно да остане во Барселона

Слободен Печат - 08.08.2021

Лионел Меси денеска се прости од Барселона, а прашањето за милион долари е зошто не можеше да остане на „Камп Ноу“. Дури и фановите бараа наредната сезона да ја одигра бесплатно, а за две години да заработи двојно.

Меси вечерва пристигнува во Париз на медицински прегледи

Слободен Печат - 08.08.2021

Лионел Меси денеска точно на пладне со емотивна прес-конференција се прости од Барселона, и веднаш почнаа шпекулациите за неговата иднина. Меси не можеше да ги сокрие солзите пред присутните во прес салата на „Камп Ноу“, каде помина 21 година од ...

Плач и лелек во Барселона, Лионел Меси се сели во ПСЖ

Алсат-М - 08.08.2021

Лионел Меси повеќе нема да го носи дресот на Барселона. Оваа информација ја потврди каталонскиот тим, а и самиот Меси на емотивна прес -конференција. Тој рече дека бил тажен кога сфатил дека нема да може да потпише нов договор со Барселона, иако ...

Меси со солзи се збогува со Барселона: Никогаш не замислував ваков крај

Сител - 08.08.2021

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња Лионел Меси денеска на конференција за новинари со солзи го потврди своето заминување од Барселона, откако клубот пред неколку денови соопшти дека веќе не може да си го дозволи Аргентинецот во своите ...

Меси со големи емоции се збогува од Барса: Тешко ми е, сакав да останам

МКД - 08.08.2021

Лионел Меси на прес-конференција со многу емоции се збогува со Барселона, Аргентнецот го објасни неговото заминување. Поради лошото менаџирање на клубот во изминатите години, Барселона не успеа да потпише нов договор со Меси.

Меси не престана да плаче на прес конференцијата на која се прости од Барселона (ВИДЕО)

Канал5 - 08.08.2021

Лионел Меси се збогува со Барселона, клубот во кој ја помина целата досегашна кариера. Уште пред почетокот на денешниот проштален прес на Камп Ноу, аргентинскиот фудбалер плачеше. Тој едвај го започна својот проштален говор во кој им се заблагодари ...

Меси се прости од Барселона: Не замислував ваков крај

Слободен Печат - 08.08.2021

Лионел Меси денеска на пладне се прости од Барселона, клубот во кој е од неговата 13 година од животот . Поради правилата на Ла Лига и поради катастрофалната финансиска состојба на Барселона , Меси не можеше да го потпише новиот договор и поради тоа ...

Меси со солзи се збогуваше од Барселона: Никогаш не помислував дека ќе заминам на ваков начин, ова е мојот дом

ТВ21 - 08.08.2021

Лионел Меси ја одржува прес-конференцијата на Камп Ноу на која потврди дека си заминува од Барселона по повеќе од 20 години. Со многу емоции, Аргентинецот се расплаче на збогувањето. „Благодарност до сите кои беа со мене.

Меси едвај го напушти „Камп Ноу“ - навивачите трчаа по неговиот автомобил (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.08.2021

Ерата на најдобриот на сите времиња во Барселона, Лионел Меси заврши денеска со прес-конференцијата на која последен пат се обрати на „Камп Ноу“ откако поради Ла Лига не можеше да се регистрира новата соработка, па сега заминува во француски Пари ...

Меси не плачеше сам на „Камп Ноу“: Реакцијата на фоторепортерот ги трогна фановите на Барса (Видео)

Дерби - 08.08.2021

Лионел Меси ги приреди најболните сцени ова неделно попладне, бидејќи после повеќе од 20 години во клубот, мораше да собере храброст да и каже збогум на Барселона и на сите големи фанови на овој клуб.

По солзите на пресот, Меси со емотивни зборови им се обрати на фановите преку Инстаграм: Си одам, но…. (Фото)

Дерби - 08.08.2021

Лионел Меси ова попладне покажа неверојатни емоции на прошталниот прес кој го одржа на „Камп Ноу“, но и неколку часа по трогателните сцени, Аргентинецот се уште ги собира импресиите и реши да се огласи и преку својот официјален профил на Инстаграм, ...

Меси си оди како најтрофеен играч во историјата на Барса – еве ги сите негови одличја

Gol.mk - 08.08.2021

Лионел Меси по 21 година заминува од редовите на Барселона , и тоа како најтрофеен играч во клупската историја. Аргентинскиот фудбалски виртуоз во дресот на каталонскиот тим освои дури 35 трофеи во сите конкуренции.

Навивачите на Барселона го скандираа името на Меси во 10.минута (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.08.2021

Барселона вечерва игра пријателски натпревар со Јувентус на стадионот „Јохан Кројф“. Фановите на каталонскиот гигант во 10.минута од дуелот почнаа да го скандираат името на Лионел Меси, кој денеска официјално се прости од клубот.

Стоечките овации кои го расплакаа Меси 🎥

Спортски - 08.08.2021

Лионел Меси денес на прес-конференција се збогуваше со Барселона. На прес-конференцијата Меси прво имаше свое излагање, а потоа следуваа прашањата од присутните. Прес-конференцијата беше завршен со стоечки овации кои го расплакаа ...

„Лани сакав да заминам, сега не – жалам што вака се разделувам со Барса“

Gol.mk - 08.08.2021

Лионел Меси потврди дека минатата сезона сакал да ја напушти Барселона , но во последните 12 месеци го променил тој став и сега имал желба да ја продолжи својата кариера на „Камп Ноу“. Сепак, преговорите за неговото останување во Каталонија беа ...

„Лага е дека барав повеќе пари, прифатив многу помала плата“

Gol.mk - 08.08.2021

Преговорите за новата соработка на Лионел Меси и Барселона траеја долго, а кога сè беше договорено – Примера им застана на патот и поради финансискиот фер-плеј го стопира новиот потпис на Аргентинецот.

Меси даде ветување: Ќе се вратам да се простам пред полн стадион, но тоа нема да биде исто

Спортски - 08.08.2021

На денешната прес-конференција на која Меси се простуваше од Барселона вети дека ќе се врати и ќе се прости пред полн стадион. Меси даде ветување, но потенцираше дека тоа нема да биде исто како кога би се случило сега кога заминува.

ВИДЕО: Со аплауз и стоечки овации Меси е испратен од „Камп Ноу“!

Gol.mk - 08.08.2021

Крај! Лионел Меси ѝ кажа збогум на Барселона. Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња и Барселона веројатно никогаш повеќе нема да бидат во „врска“ играч-клуб, но можеби некогаш повторно ќе се врати на „Камп Ноу“, на претседателска или ...

„Прифатив 50% намалување на платата, се друго е лага“

Спортски - 08.08.2021

Лионел Меси денес ја одржа прес-конференцијата со која се простуваше од Барселона, а таа беше една од најтажните во историјата на Барселона. На прес-конференцијата Меси откри и дека прифатил 50% намалување на платата.

Стоечките аплаузи уште повеќе го расплакаа Меси (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.08.2021

Прес-конференцијата на Лионел Меси на „Камп Ноу“ беше многу емотивна, па никој не можеше да ги запре солзите, а најмногу тажен беше аргентинскиот фудбалер кој по две децении си заминува од клубот.

Најтешкиот момент во кариерата на Меси: Крвта ми се заледи кога дознав дека морам да заминам

Спортски - 08.08.2021

На денешната прес-конференција Меси го објасни и моментот кога дознал дека заминува од Барселона. На почетокот изгледало дека нема проблем, но потоа работите се промениле. Тој момент Меси го опишува како најтешкиот момент во кариерата.

„Лапорта многу ме разочара, помогна во совршениот план на Реал да стигне до Мбапе“

Екипа - 08.08.2021

Заминувањето на Лео Меси предизвика „земјотрес“ во Барселона, па така денеска еден од најблиските соработници на Жоан Лапорта, Хауме Лопез, си поднесе оставка од раководната функција во клубот.

„Не е вистина дека сум барал повеќе пари, туку прифатив 50 отсто помала плата“

Sport 1 - 08.08.2021

Лионел Меси беше емотивен на денешната прес-конференција на „Камп Ноу“ на која се збогуваше со Барселона, каде што мина повеќе од две децении од неговиот живот. Меси им откри на присутните на пресот дека прифатил и плата помала од 50 отсто, но ...

Лапорта: Меси ќе игра за ПСЖ 🎥

Спортски - 08.08.2021

Лионел Меси денеска на прес-конференција се збогуваше со својата Барселона , а најавите се дека кариерата ќе ја продолжи во ПСЖ. Такво нешто најави и претседателот на Каталонците, Лапорта.

Меси: Не ми се верува дека треба да кажам збогум, Барселона секогаш ќе биде мојот дом

Екипа - 08.08.2021

Лионел Меси на денешната прес-конференција проговори за околностите поради кои мора да си замине од клубот. Се чинеше дека новиот договор е целосно среден се до пред два дена, кога Барса со шокантно соопштение обелодени дека поради неможноста да се ...

Меси едвај го напушти „Камп Ноу“ 🎥

Спортски - 08.08.2021

Лионел Меси на денешната прес-конференција се прости од Барселона. Конференцијата како и што се очекуваше беше емотивна со многу солзи, а навивачите се собраа пред „Камп Ноу“ да се поздрават со својот најголем играч во историјата.

Емотивниот Меси низ солзи се прости од Барселона: Лани сакав да си одам, сега сторивме се за да останам

Дерби - 08.08.2021

Лионел Меси ќе биде во центарот на вниманието во текот на денешниот ден откако на „Камп Ноу“ ја одржува својата проштална прес конференција како играч на Барслеона. Во прес центарот на стадионот, пред многубројни новинари и сите соиграчи Меси имаше ...

„Ми смрзна крвта кога ги дознав вестите, ќе биде тешко, ама мора да продолжиме понатаму“

Sport 1 - 08.08.2021

Легендата на Барселона, Лионел Меси си заминува од екипата по долги години и наскоро ќе биде познато во која екипа ќе ја продолжи својата богата кариера. Меси зборуваше на прес-конференцијата и одговараше на прашањата на новинарите, па откри како се ...

Збогум, Барса – солзите на Меси го обиколија светот (видео)

Екипа - 08.08.2021

Лионел Меси денеска точно на пладне одржа прес-конференција на „Камп Ноу“, на која говореше за своето заминување од Барселона, единствениот клуб за кој аргентинскиот генијалец досега ги бранеше боите во неверојатната кариера.

Навивачите не сакаа да го пуштат Меси да си замине од „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Дерби - 08.08.2021

Шпанскиот великан Барселона минува низ тешки, емотивни моменти затоа што останува без својот најдобар досегашен играч Лионел Меси, играч кој дефинитивно е најголемиот кој го носел дресот на овој клуб.

Меси со солзи на очите се раздели од Барса: Денес морам да кажам збогум!

Gol.mk - 08.08.2021

Лионел Меси нема повеќе да го носи дресот на Барселона . Оваа информација пред неколку дена доби потврда од страна на каталонскиот гигант, а денес, аргентинскиот ас со прес-конференција на „Камп Ноу“ ќе се збогува со своите фанови.

„Лапорта направи сѐ, јас сакав да останам, но не можам поради Ла Лига“

Sport 1 - 08.08.2021

Лионел Меси си заминува од Барселона како слободен фудбалер, а на прес-конференцијата најпрво се збогуваше со навивачите и останатите лица од клубот, по што одговараше на прашањата на новинарите.

Меси се расплака: Сакав да се збогуваме на вистински начин, ама мора да биде вака! (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.08.2021

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси денеска одржа прес-конференција на која се збогуваше со навивачите на Барселона и останатите соиграчи од каталонскиот гигант затоа што не успеа да потпише нов договор со тимот во кој играше многу години поради ...

Меси не можеше да ги сопре солзите на прошталната прес-конференција (Видео)

Дерби - 08.08.2021

Лионел Меси на официјална прес-конференција се збогуваше со Барселона, а очекувано неговото појавување пред присутните донесе многу емоции. Аргентинецот не можеше да ги сопре солзите уште при самото појавување на сцената, па му требаа неколку минути ...

Агуеро испрати кратка порака по шпекулациите дека заминува од Барселона

Sport 1 - 08.08.2021

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси нема да остане во Барселона, па се појавија шпекулации дека од екипата сака да си замине и Серхио Агуеро. Агуеро потпиша со Барселона поради големата желба да игра со Меси во ист клуб, но очигледно нема да му се ...

На прес-конференцијата со Меси ќе присуствува и Чави?

Спортски - 08.08.2021

Фудбалската јавноста ја чека прес-конференцијата на Лионел Меси која е закажана за денес во 12:00 часот. Прво беше објавено дека Меси сам ќе се обрати до јавноста но „АС“ непосредно пред почетокот открива дека на прес-конференцијата ќе биде присутен ...

ВИДЕО: Агуеро се огласи по шпекулациите дека поради незадоволство ќе ја напушти Барса

Gol.mk - 08.08.2021

Лионел Меси и официјално ја напушти Барселона , а шпанските медиуми веднаш започнаа со шпекулации дека истото посакува да го направи и Серхио Агуеро . Токму поради Меси, по импресивната кариера во Манчестер Сити , искусниот напаѓач како слободен ...

Агуеро сподели слика од прошталната вечера во домот на Меси: Секогаш да бидеш ваков! (Фото)

Дерби - 08.08.2021

Лионел Меси ги собра своите соиграчи од Барселона на проштална вечера во својот дом, а тоа го уловија сите угледни шпански медиуми кои застанаа пред куќата на познатиот фудаблски ас од Аргентина.

Ќе се вратам еден ден, тоа им го ветив на моите деца

Вечер Прес - 08.08.2021

Со солзи во очите и видно вознемирен, можеби најдобриот играч во фудбалската историја, Лионел Меси, и официјално стави крај на неговата 21-годишна авантура во дресот на каталонскиот гигант Барселона. Аргентинскиот интернационалец од 1.

НЕ МОЖЕШЕ ДА ГИ СОПРЕ СОЛЗИТЕ Меси се збогуваше од каталонскиот гигант (ВИДЕО)

+инфо - 08.08.2021

Многу трофеи, многу радости, но најдрагиот момент во Барселона ми е кога дебитирав. Тоа беше остварување на мојот сон, рече Меси Лионел Меси денеска точно на пладне одржа прес-конференција на „Камп Ноу“, на која говореше за своето заминување од ...

ПОЗНАТО Е КАЈ ЌЕ ИГРА МЕСИ Лапорта го откри новиот клуб на Аргентинецот (ВИДЕО)

+инфо - 08.08.2021

Парижаните со раширени раце го чекаат Меси, кој по сезона ќе добива околу 40 милиони евра заедно со бонуси, додека во четврток се очекува неговото официјално претставување во францускиот гигант.

Меси приреди проштална вечера за играчите на Барселона

Бриф - 08.08.2021

Напаѓачот Лионел Меси ги собра играчите на Барселона и нивните семејства на проштална вечера, пренесе „Марка“. Според шпанскиот спортски медиум, кај Аргентинецот дошле Серхио Агуеро, Серхи Бускетс, Жерар Пике, Жорди Алба.

(ВИДЕО) Бура од емоции, целата екипа на Барса плачеше додека се простуваше од Меси

Спортклуб - 08.08.2021

Лионел Меси по цели две децении ја напушти Барселона. На прошталната прес-конференција Аргентинецот се расплака и едвај доаѓаше до зборови. Им се заблагодари на сите во клубот, соиграчите, тренерите, навивачите… Особено емотивно беше по пресот кога ...

ВИДЕО: Барселона и без Меси победува, падна Јувентус со 3-0

Дриблинг - 08.08.2021

Барселона го совлада Јувентус со 3-0 иако во составот го немаше Лионел Меси кој официјално не е повеќе играч на каталонците. Јувентус е убедливо поразен со 3-0, головите за Барселона се дело на Депај во првиот дел и Брајтвајт и Ричи Пуиг во вториот ...

Барселона не изгледа лошо без Меси, Јувентус треба да се замисли (Видео)

Спортманија - 08.08.2021

Каталонците ја почнаа новата ера со триумф од 3:0 против Старата дама Новото засилување на Барселона, Мемфис Депај постигна гол во третата минута во победата против Јувентус со 3:0 и покажа дека ќе биде добредојден за клубот во новата ера, што почна ...

Одговор на сите прашања, еве зошто Меси никако не можеше да остане во Барса

Спортклуб - 08.08.2021

Лионел Меси денеска се прости од својата Барселона. Сепак, едно од прашањата и дилемите на навивачите е зошто Меси ако толку сакал да остане во Барселона, не прифател некоја симболична плата, барем за првата сезона, а потоа сето тоа да го надомести, ...

Меси со многу солзи се збогува од Барса: Ова е многу тешко, сакав да останам, но...

24Фудбал - 08.08.2021

Лионел Меси на прес-конференција со многу емоции се збогува со Барселона, Аргентнецот го објасни неговото заминување. Поради лошото менаџирање на клубот во изминатите години, Барселона не успеа да потпише нов договор со Меси.

Не успеа акцијата “Десет“ на навивачите на Барселона, Роналдо куртули да стои мирно во чест на Меси

Спортманија - 08.08.2021

Беше најавено дека ќе има прекин на пријателскиот дуел меѓу Барселона и Јувентус во десеттата минута во чест на Аргентинецот, но тоа не се случи Навивачите на Барселона бараа во десеттата минута на пријателскиот меч со Јувентус да има мал прекин за ...

ФОТО: Меси е минато во Барселона, ова се сите негови трофеи на едно место

Дриблинг - 08.08.2021

Барселона остана без својата фудбалска икона, Лионел Меси на денешната пресконференција посочи дека сакал да остане но правилата на ЛА Лига биле пречката која не успеале да ја надминат со управата на клубот.

Меси плачеше на пресот: Тешко ми е, не бев подготвен за ова!

СуперСпорт - 08.08.2021

Лионел Меси денеска се збогуваше со Барселона на прес-конференцијата. Аргентинецот заминвуа од каталонскиот тим по 21 година и најверојатно следната сезона ќе игра во ПСЖ. На почетокот на прес-конференцијата се расплака, па порача дека му е многу ...

Агуеро категоричен по најавата дека бара начин да избега од Барселона

Дриблинг - 08.08.2021

Серхио Агуеро ја прифати понудата од Барселона, поради можноста да игра со Меси, но откако стана јасно дека тоа нема да се случи, се појавија информации од Шпанија кои ги изнервираа навивачите на „Каталонците“.

Уште една потврда колку е Барселона во хаос – Погледнете како беше облечен Дест на пресот на Меси (Фото)

Спортманија - 08.08.2021

Пристигна во несоодветна облека и предизвика лавина од негативни коментари на социјалните мрежи Барселона го загуби компасот, клубот е во вистински хаос по големите финансиски проблеми што резултираа со заминување на клупската икона Лионел Меси, а ...

ФОТО НА ДЕНОТ: Сите плачеа по Меси, дури и фоторепортерот

Спортклуб - 08.08.2021

Простувањето на Лионел Меси од Барселона не беше лесно за ниеден навивач на каталонскиот клуб, а особено за оние кои беа присутни на прошталната прес-конференција. Тој се расплака уште пред да им се обрати на присутните, а солзите едвај ги задржуваа ...

Писмо кое ја тресе Барса, оставка поради Меси и жестока осуда за Лапорта

Спортклуб - 08.08.2021

Еден од членовите на управата на Жоан Лапорта си поднесе оставка поради заминувањето на Лионел Меси. Иако Аргентинецот повеќе пати во текот на своето простување подвлече дека Жоан Лапорта направил се за тој да остане во клубот, дел од членовите на ...

Меси се огласи и на социјалните мрежи по емотивната прес-конференција

Спортклуб - 08.08.2021

Лионел Меси си замина од Барселона. Реченица која никој не очекуваше да ја прочита, овие денови стана реалност бидејќи каталонскиот клуб нема можности да го регистрира својот најдобар играч во историјата.

Меси со солзи во очите: Ќе биде тешко, но за жал мора да биде вака (ВИДЕО)

Дриблинг - 08.08.2021

Лионел Меси отворено пред новинарите призна што се случува во неговата глава откако пропадна можноста да за го продолжи договорот со Барселона. Тој потврди дека се уште нема одлучено каде ќе ја продолжи кариерата иако призна дека ПСЖ е една од ...

Меси откри кој бил неговиот најдраг момент за 21 години поминати во Барселона

Спортманија - 08.08.2021

Повеќе од две децении беше дел од каталонскиот гигант, а денеска рече збогум Лионел Меси со солзи во очите се појави на последната прес конференција во Барселона. Аргентинецот кој цели 21 години беше дел од фудбалското семејство на Барселона, сега ...

ВИДЕО: Меси не можеше да замине од „Камп Ноу“, навивачите му го попречија патот

Sport M - 08.08.2021

Лионел Меси имаше емотивна прес конференција, последна во просториите на Барселона. Потоа се поздрави со фудбалерите, сега веќе негови поранешни соиграчи и со неговото семејство во автомобилот се упати кон својот дом.

ВИДЕО: Навивачите на Барселона пред „Камп Ноу“ со пораки до Меси

Дриблинг - 08.08.2021

Тешко прифатија, се уште се во неверување и до последен момент се надеваа дека работите ќе се променат. Но ова не се случи, Меси потврди дека си заминува од Барселона а навивачите собрани пред „Камп Ноу“ испратија најразлични пораки до легендарниот ...

Меси се расплаче на збогувањето: „Никогаш не помислував дека ќе дојде овој ден…“

SportMedia - 08.08.2021

Лионел Меси ја одржува прес-конференцијата на Камп Ноу на која потврди дека си заминува од Барселона по 20 години. Со многу емоции, Аргентинецот се расплаче на збогувањето. „Благодарност до сите кои беа со мене.

Агуеро се огласи по најавите дека ќе ја напушти Барселона поради Меси?

SportMedia - 08.08.2021

Серхио Агуеро поради Лионел Меси како слободен играч дојде во Барселона од редовите на Манчестер Сити. Тој беше пресреќен што ќе игра во ист тим со Меси, но сето тоа се промени по неколку недели.

Меси се појави расплакан, едвај се смири за да се збогува со Барселона! (фото)

Спортманија - 08.08.2021

Трогателен говор на аргентинскиот велемајстор, ни самиот не може да си поверува дека дојде моментот кога мора да се раздели со клубот кој му е во срцето. Како што можеше да се замисли, емоциите преовладуваа на прес-конференцијата на која Лионел Меси ...

По емотивната прес конференција, Меси се огласи преку социјалните мрежи: Ова не е збогум…

Sport M - 08.08.2021

-Си одам, но ова не е збогум, ова е само довидување. Да живее Барса! На овој начин Лионел Меси по емотивната прес конференција на која имаше и солзи им се обрати на своите фанови преку Инстаграм.

Меси нема дилеми: И против Барса ќе се борам за победа

Спортклуб - 08.08.2021

За разлика од Чави и Иниеста кои заминаа на друг континент да ги довршат своите кариери за да не играат против Барселона, Лионел Меси ќе остане во Европа и можно е веќе следната сезона да заигра повторно на Камп Ноу, во Лигата на шампионите.

(ВИДЕО) Навивачите го блокираа автомобилот на Меси, не му даваат да си оди

Спортклуб - 08.08.2021

Лионел Меси си замина од Барселона. Со долг аплауз на сите присутни, Меси не можеше да ги задржи солзите. Откако аплаузот заврши, Меси застана на говорницата и едвај говореше. Во солзи се прости од Барселона, ја кажа својата приказна и трпеливо ...

Емоции какви што не се паметат: Моментот кога Меси се збогуваше со колегите од Барселона 🎥

СуперСпорт - 08.08.2021

Лионел Меси денеска се збогуваше од Барселона на прес-конференција, а веста дека заминува од каталонскиот тим го потресе фудбалскиот свет. Аргентинецот по 21 година го напушти тимот на Барселона и најверојатно кариерата ќе ја продолжи во ПСЖ, а таа ...

ВО ЖИВО: Прес конференција на Лионел Меси на „Камп Ноу“

Sport M - 08.08.2021

Лионел Меси во овие моменти има прес конференција на „Камп Ноу“, односно во просториите на Барселона на која се простува од клубот. Секако она што сите го очекуваат е тоа да ги каже причините поради кои не го продолжил договорот, но и каде ќе игра ...

Најтажниот ден во историјата на Барса: Меси си замина во солзи

Спортклуб - 08.08.2021

Најдобриот фудбалер на сите времиња Лионел Меси денеска официјално се прости од Барселона, по 21 година помината во клубот и еден куп освоени трофеи и на клупски и на индивидуален план. Јасно беше дека последната прес-конференција ќе биде емотивна, ...

„Л’Екип“ лансираше бомба: Меси вечерва оди на прегледи во Париз!

СуперСпорт - 08.08.2021

Лионел Меси преку емотивна прес-конференција за медиумите се збогуваше од Барселона. Аргентинскиот фудбалер не можеше да ги сокрие солзите пред големиот број новинари, меѓутоа за време на пресот француски „Л’Екип“ најави бомба.

Меси синоќа правел проштална журка, на неа биле Агуеро, Пике, Алба, Бускетс…

SportMedia - 08.08.2021

Лео Меси синоќа во својот дом во Барселона организирал проштална вечера или забава, поточно журка, откако и дефинитивно е јасно дека тој си заминува во Париз, во ПСЖ. На денешниот прес Аргентинецот си кажа што имаше да си каже за причините зошто ...

ВИДЕО: Навивачите со „жив ѕид“ не му дозволија на Меси да ја напушти Барселона

Дриблинг - 08.08.2021

Лионел Меси по 778 натпревари и 672 гола, ја напушти Барселона, навивачите не сакаа да замине, со „жив ѕид“ се обидоа да го спречат да ја напушти Барса… Навивачите се во шок, Меси со солзи го напушти клубот во кој ја мина цела своја кариера, сега ...

Агуеро го кажа своето мислење по шпекулациите дека и тој побарал да си оди од Барса

24Фудбал - 08.08.2021

По информацијата на Барселона дека Меси нема да го продолжи договорот, се појави шпекулација дека и Агуеро побарал да си замине, но Аргентинецот негира. Агуеро во Барселона отиде за да игра со Меси, но тоа нема да се случи, неговиот сонародник ...

Лапорта се фотографираше со навивач, па му откри каде ќе игра Меси 🎥

СуперСпорт - 08.08.2021

Лионел Меси денеска од 12 часот ќе се појави на прес-конференција за новинарите за да се збогува со Барселона, а потоа најверојатно ќе потпише за ПСЖ. Во текот на состанокот кој го имаа претседателите на Реал Мадрид, Флорентино Перез и Јувентус, ...

ФОТО: Барселона со уште една емотивна порака до Меси, тој заминува во ПСЖ

Дриблинг - 08.08.2021

Лионел Меси по 21 година ја напушти Барселона, откако поради правилниците на Ла Лига беше спречено тој да го продолжи договорот со неговиот омилен клуб. По денешната прес конференција на која Меси објасни што се случувало во последните неколку дена ...

Навивачите може да се смират, Аргентинецот останува во Барселона (видео)

Спортманија - 08.08.2021

Откако се појавија шпекулации дека Агуеро побарал раскин на договорот бидејќи Меси не ја продолжи соработката Заминувањето на Лионел Меси по две децении од Барселона е доволно болна веста за навивачите на Барселона, кои пак дополнително се загрижија ...

Меси: Предложив да ми бидат скратени 50% од договорот, но не добив одговор

SportMedia - 08.08.2021

Лионел Меси денеска на емотивен начин се прости од Барселона. Си заминува од тимот во кој настапуваше 21 година. Прашан дали е вистина дека си оди поради тоа што не прифатил намалување на платата од 30%, Меси демантираше.

Лапорта се фотографираше со навивач и го откри новиот тим на Меси (ВИДЕО)

SportMedia - 08.08.2021

Лионел Меси својата кариера ќе ја продолжи во ПСЖ, оваа „тајна“ ја откри првиот човек на Барселона, Лапорта, додека се фотографираше со еден навивач. Лионел Меси за денеска во 12 часот најави прес-конференција, на која конечно ќе бидат откриени сите ...

(ВИДЕО) Меси со солзи се прости од Барселона

Lider - 08.08.2021

Лионел Меси денеска точно на пладне одржа прес-конференција на „Камп Ноу“, на која говореше за своето заминување од Барселона, единствениот клуб за кој аргентинскиот генијалец досега ги бранеше боите во неверојатната кариера.

Меси: Денес морам да кажам збогум

Курир - 08.08.2021

Аргентинскиот фудбалер нема повеќе да го носи дресот на Барселона. Оваа информација пред неколку дена доби потврда од страна на каталонскиот гигант, а денес, аргентинскиот ас со прес-конференција на „Камп Ноу“ ќе се збогува со своите фанови.

(ВИДЕО) Меси со солзи се збогуваше од каталонскиот гигант

Нетпрес - 08.08.2021

Лионел Меси денеска точно на пладне одржа прес-конференција на „Камп Ноу“, на која говореше за своето заминување од Барселона, единствениот клуб за кој аргентинскиот генијалец досега ги бранеше боите во неверојатната кариера.

Најемотивната порака Меси ја чуваше за фановите на Барселона, еве што им порача

Курир - 08.08.2021

По 21 година во клубот, Меси денеска им кажа довидување на своите соиграчи и водечките луѓе на клубот. Најемотивната порака, сепак, ја чуваше за фановите на Барселона. -Сакав да си одам на поинаков начин, иако верувам дека ниту едно заминување не ...

Меси со солзи се збогува со Барселона: Никогаш не замислував ваков крај

Независен - 08.08.2021

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња Лионел Меси денеска на конференција за новинари со солзи го потврди своето заминување од Барселона, откако клубот пред неколку денови соопшти дека веќе не може да си го дозволи Аргентинецот во своите ...

Меси приреди проштална вечера за играчите на Барселона

Lider - 08.08.2021

Напаѓачот Лионел Меси ги собра играчите на Барселона и нивните семејства на проштална вечера, пренесе „Марка“. Според шпанскиот спортски медиум, кај Аргентинецот дошле Серхио Агуеро, Серхи Бускетс, Жерар Пике, Жорди Алба.

Меси приреди проштална вечера за играчите на Барселона

Курир - 08.08.2021

Напаѓачот Лионел Меси ги собра играчите на Барселона и нивните семејства на проштална вечера, пренесе „Марка“. Според шпанскиот спортски медиум, кај Аргентинецот дошле Серхио Агуеро, Серхи Бускетс, Жерар Пике, Жорди Алба.

Меси приреди проштална вечера за играчите на Барселона

Нетпрес - 08.08.2021

Напаѓачот Лионел Меси ги собра играчите на Барселона и нивните семејства на проштална вечера, пренесе „Марка“. Според шпанскиот спортски медиум, кај Аргентинецот дошле Серхио Агуеро, Серхи Бускетс, Жерар Пике, Жорди Алба.

Меси низ солзи се прости од Барселона: Денеска си заминувам од дома

MTM - 08.08.2021

На емотивна прес-конференција на „Ноу Камп“, Лионел Меси се прости со Барселона, во присуство на своите соиграчи, во церемонија полна со емоции, солзи и чувство на крај на една фудбалска ера.

(Видео) Меси низ солзи се прости од Барселона

Н.Македонија - 08.08.2021

На емотивна прес-конференција на „Ноу Камп“, Лионел Меси се прости со Барселона, во присуство на своите соиграчи, во церемонија полна со емоции, солзи и чувство на крај на една фудбалска ера.

Меси не можеше да ги сопре солзите на прошталната прес-конференција

Точка - 08.08.2021

Трогателен говор на аргентинскиот велемајстор, ни самиот не може да си поверува дека дојде моментот кога мора да се раздели со клубот кој му е во срцето. Како што можеше да се замисли, емоциите преовладуваа на прес-конференцијата на која Лионел Меси ...

Меси плачејќи се збогува од Барселона: Бев уверен дека ќе останам

Кајгана - 08.08.2021

Аргентинскиот фудбалер Лео Меси денеска одржа прес-конференција на стадионот Ноу Камп, објаснувајќи ги причините за неговото заминување од каталонскиот клуб. Меси се збогува од саканиот клуб откако Барселона поради финансиски проблеми не успеа да ...

Меси се расплака на последниот прес за Барселона, клубот во кој ја помина кариерата (видео)

Црнобело - 08.08.2021

„Цел живот бев тука, од 13 години. По 21 година си одам, многу ми е тешко, не сум подготвен за ова“ - со растреперен глас и солзи во очи изјави Меси на последната прес-конференција за Барселона, каде ја помина цела кариера.

Навивачите на Меси не му даваат да си замине од Камп Ноу (ВИДЕО)

Локално - 08.08.2021

Лионел Меси денеска се прости од својата Барселона. По емотивната прес конференција Меси го напушти Ноу Камп со своето семејство. Тоа заминување не помина без проблеми. Бројни фанови го блокираа неговиот автомобил.

По емотивната прес конференција, Меси се огласи преку социјалните мрежи: Ова не е збогум…

Zoom - 08.08.2021

-Си одам, но ова не е збогум, ова е само довидување. Да живее Барса! На овој начин Лионел Меси по емотивната прес конференција на која имаше и солзи им се обрати на своите фанови преку Инстаграм.

Меси со солзи се збогува со Барселона: Никогаш не замислував ваков крај

Опсервер - 08.08.2021

– Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња Лионел Меси денеска на конференција за новинари со солзи го потврди своето заминување од Барселона, откако клубот пред неколку денови соопшти дека веќе не може да си го дозволи Аргентинецот во своите ...

Меси со солзи се збогува со Барселона: Никогаш не замислував ваков крај

Frontline - 08.08.2021

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња Лионел Меси денеска на конференција за новинари со солзи го потврди своето заминување од Барселона, откако клубот пред неколку денови соопшти дека веќе не може да си го дозволи Аргентинецот во своите ...

Меси приреди проштална вечера за играчите на Барселона

Опсервер - 08.08.2021

– Напаѓачот Лионел Меси ги собра играчите на Барселона и нивните семејства на проштална вечера, пренесе „Марка“. Според шпанскиот спортски медиум, кај Аргентинецот дошле Серхио Агуеро, Серхи Бускетс, Жерар Пике, Жорди Алба.

Меси со солзи се прости од Барса

Република - 08.08.2021

Лионел Меси со прес конференција се прости од „Камп Ноу“, на која говореше за своето заминување од Барселона, единствениот клуб за кој аргентинскиот генијалец досега ги бранеше боите во неверојатната кариера.

Меси приреди проштална вечера за играчите на Барселона

Република - 08.08.2021

Напаѓачот Лионел Меси ги собра играчите на Барселона и нивните семејства на проштална вечера, пренесе „Марка“. Според шпанскиот спортски медиум, кај Аргентинецот дошле Серхио Агуеро, Серхи Бускетс, Жерар Пике, Жорди Алба.

Меси со солзи се збогува со Барселона: Никогаш не замислував ваков крај

MakPress - 08.08.2021

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња Лионел Меси денеска на конференција за новинари со солзи го потврди своето заминување од Барселона, откако клубот пред неколку денови соопшти дека веќе не може да си го дозволи Аргентинецот во своите ...

Меси приреди проштална вечера за играчите на Барселона

MakPress - 08.08.2021

Напаѓачот Лионел Меси ги собра играчите на Барселона и нивните семејства на проштална вечера, пренесе „Марка“. Според шпанскиот спортски медиум, кај Аргентинецот дошле Серхио Агуеро, Серхи Бускетс, Жерар Пике, Жорди Алба.

Меси во солзи се прости од Барселона (ВИДЕО)

Локално - 08.08.2021

Сега, поранешниот фудбалер на Барселона, Лионел Меси, се збогува од Барселона на прес -конференција. Финансиските и правните перипетии доведоа до разделба на Аргентинецот и каталонскиот клуб. Пред да каже збор, Меси попушти пред емоциите и заплака.

Дали навистина Агуеро ќе ја напушти Барселона поради Меси? Аргентинецот сега се огласи и самиот

Zoom - 08.08.2021

Лионел Меси ќе ја напушти Барселона, па се шпекулира дека истото го сака и Серхио Агуеро. Токму поради Меси како слободен агент, Агуеро пристигна во Барселона ова лето, по импресивната кариера во Манчестер Сити.

Лионел Меси ќе го прекине молкот, за утре закажа прес-конференција

ТВ21 - 07.08.2021

Откако Барселона пред два дена објави дека Лионел Меси нема да продолжи во таборот на „Каталонците“, и по шпекулациите дека Аргентинецот е пред потпис со тимот на ПСЖ, Меси ќе го прекине молкот и утре ќе изнесе детали.

ФОТО: Тажна слика пред „Камп Ноу“, навивачите ја „погребаа“ Барселона

Слободен Печат - 07.08.2021

За навивачите на Барселона, фудбалот нема смисол по заминувањето на Лионел Меси. На фановите ќе им биде потребно многу време да го прифатат заминувањето на најдобриот играч во историјата на клубот, а со заминувањето на Меси на своевиден начин се ...

Ненормално високите плати и катастрофалната политика на Бартомеу го „избркаа“ Меси од Барселона

Слободен Печат - 07.08.2021

Каталонскиот тим го доживеа најголемиот удар во својата историја откако остана без најдобриот фудбалер на сите времиња. Лионел Меси и дефинитивно си замина од Барселона, клубот во кој ја помина целата кариера и наскоро ќе потпише за францускиот ПСЖ.

Барса на нови маки: Агуеро сака да си замине заедно со Меси!

Gol.mk - 07.08.2021

Серхио Агуеро пристигна во Барселона со надеж дека ќе може да игра покрај својот сонародник Лионел Меси . Каталонскот клуб на крај не успеа да најде финансиски средства за да го задржи Аргентинецот.

На секој натпревар на „Камп Ноу“ сезонава 10-тата минута ќе биде специјална

Sport 1 - 07.08.2021

Навивачите на Барселона нема да имаат вистинска шанса да го испратат Лионел Меси. Минатата сезона натпреварите на „Камп Ноу“ беа затворени за навивачите, па кога Аргентинецот за последен пат го носеше дресот на клубот трибините беа празни.

Родригез: Меси треба да оди во Јувентус и да игра заедно со Роналдо

Екипа - 07.08.2021

Екс-фудбалерот на Реал Мадрид и Баерн Минхен, а сега играч за врска на Евертон, Хамес Родригез изјави дека напаѓачот Лионел Меси, кој ја напушти Барселона, треба да се приклучи на тимот од Торино, Јувентус.

Меси утре на прес-конференција на „Камп Ноу“ ќе се прости од Барселона!

Sport 1 - 07.08.2021

Најдобриот фудбалер во историјата на Барселона, Лионел Меси си оди после 21 година во Каталонија и веќе извесно е дека ќе биде нов играч на Пари Сен Жермен, па аргентинскиот велемајстор за утре закажа прес-конференција на „Камп Ноу“ за да се прости ...

Меси закажа прес-конференција на „Камп Ноу“

Дерби - 07.08.2021

Жоан Лапорта вчера имаше свое обраќање пред шпанските новинари и објасни на јавноста зошто Лионел Меси не го продолжи договорот со Барселона, но откако претседателот излезе со своја верзија, утре тоа ќе го направи и вториот највлијателен во ...

Тер Штеген ја испрати најнеобичната порака од соиграчите: Понекогаш имавме различно мислење…. (Фото)

Дерби - 07.08.2021

По почетниот молк во првите 12 часа, фудбалерите на Барселона почнаа да се збогуваат од својот капитен Лионел Меси, кој после 17 години во првиот тим на каталонскиот гигант, ќе тргне по друг пат и ќе искуси нешто ново во фудбалската кариера.

Лео Меси закажа прес-конференција на „Камп Ноу“

Gol.mk - 07.08.2021

Сега веќе поранешниот ас на Барселона, Лионел Меси за утре (недела) закажа прес-конференција на која најверојатно ќе објасни што точно се случи на преговорите на нов договор со каталонскиот гигант.

Меси најави прес-конференција на „Камп Ноу“

Екипа - 07.08.2021

Сега веќе поранешниот ас на Барселона, Лионел Меси за утре (недела) закажа прес-конференција на која најверојатно ќе објасни што точно се случи на преговорите на нов договор со каталонскиот гигант.

Меси закажа прес-конференција!

Спортски - 07.08.2021

Лионел Меси за утре закажа прес-конференција на „Камп Ноу“ на која ќе информира за целата ситуација околу неговото заминување од Барселона. Оваа прес-конференција сигурно ќе предизвика огромно внимание.

Гризман се збогуваше со Меси: Ти ми беше пример во сѐ! (ФОТО)

Sport 1 - 07.08.2021

Антоан Гризман се збогуваше со поранешниот колега од Барселона, Лионел Меси, со порака преку социјалните мрежи. Заминувањето на Меси ги разочара сите во Барселона, а соиграчите еден по еден се збогуваат со Аргентинецот, кој најверојатно ќе го засили ...

Нови проблеми за Лапорта: Агуеро е лут и сака да ја напушти Барселона

Екипа - 07.08.2021

Серхио Агуеро на управата на Барселона и рекол дека сака да го напушти клубот. Ваквиот расплет на настаните секако е поврзан со заминувањето на Лео Меси од Барса. Според каталонските медиуми, Агуеро побарал веднаш да ја напушти Барселона.

Фановите веќе ја „погребуваат“ Барселона

Спортски - 07.08.2021

Лионел Меси нема да го гледаме наредната сезона во дресот на Барселона, веројатно ќе го замени со оној на ПСЖ. За навивачите на Барселона не е важно каде Меси ќе продолжи, тие се уште се во шок што останаа без еден од најдобрите во нивната историја.

Меси конечно ја исполни желбата на Роналдо

Екипа - 07.08.2021

Пристигна денот коj навивачите на Барселона не сакаа да дојде никогаш. Лионел Меси ја напушти каталонската гордост, па Аргентинецот во овој летен трансфер период ќе бара нов клуб во кој ќе ја продолжи својата кариера.

Гризман до Меси: Ти беше мојот пример за се’, ти благодарам!

Екипа - 07.08.2021

Антоан Гризман, исто така, се прости од Меси на својот профил на Инстаграм со неколку емотивни зборови во кои потврдува дека Аргентинецот бил неговиот пример. Заминувањето на Меси ги погоди сите во Барселона, а неговите соиграчи веќе два дена се ...

Kуман испрати порака до Меси: Тешко е да разбере…(ФОТО)

Дерби - 07.08.2021

Лионел Меси повеќе нема да го носи дресот на Барселона, информација која шокантно одекна пред неколку денови и се уште истата е топ тема во светот на фудбалот. Никој не очекуваше вакво сценарио дека Барса и Аргентинецот ќе се разделат во овој момент ...

Гризман со порака до Меси: Ми беше пример во секој поглед

Спортски - 07.08.2021

Aнтоан Гризман исто така се прости од Меси преку својот Инстаграм профил. Заминувањето на Меси сигурно дека ги погоди сите во Барселона, а Аргентинецот како што стојат работите кариерата ќе ја продолжи во редовите на ПСЖ.

Нов шок во Барселона: Агуеро сака да си оди, а само што дојде?!

Sport 1 - 07.08.2021

Сѐ уште не стивна шокот што во Барселона го доживеаа со Лионел Меси, нов е во најава, откако новинари од Шпанија објавија дека тазе засилувањето Серхио Агуеро сака да си оди, а само што дојде во Каталонија како летно засилување и тоа бесплатно.

Тажни слики пред Ноу камп, навивачите ја “погребуваат” Барса! Недела точно на пладне: Легендата се простува и ...

Во Центар - 07.08.2021

За навивачите на Барселона ова се мнугу тешки денови. Ќе им треба долго време да го прифатат не само заминувањето на Меси, туку начинот на кој заврши најубавата ера во историјата на клубот.

ГРИЗМАН ДО МЕСИ Благодарам, ти беше пример за мене во секоја смисла

+инфо - 07.08.2021

Фудбалерот на Барселона, Антоан Гризман му се заблагодари на Лионел Меси за поддршката која ја добивал во каталонскиот клуб. „Единствено што можам да ти кажам е тоа што секој љубител на фудбалот може да ти го каже – Благодарам! Благодарам за сè што ...

ФОТО: Барселона го објави списокот на играчи за дуелот со Јувентус, се разбира го нема Меси, но ја нема и „десетката“

Sport M - 07.08.2021

Барселона го објави составот за пријателскиот меч со Јувентус кој се игра утре вечер со почеток во 21:30 часот. Секако, во овој состав го нема Лионел Меси за кого пред два дена беше потврдено дека нема да го продолжи договорот.

Меси има што да каже – закажа прес-конференција на „Камп Ноу“

СуперСпорт - 07.08.2021

Шпанските медиуми пишуваат дека Лионел Меси закажал прес-конференција за недела во 12 часот на стадионот „Камп Ноу“, каде што играше во претходните две децении. Барселона во четвртокот објави дека Меси нема да остане во клубот, а потоа почнаа да се ...

Меси го нема повеќе: Објавен списокот со платите на играчите на Барселона (ФОТО)

Sport M - 07.08.2021

Лионел Меси повеќе нема да игра за Барселона, па Каталонците добија нов најплатен играч. Меси беше најплатениот играч во Барселона со плата од 71 милион евра, а „палката“ му ја препушти на Антоан Гризман, кој заработува 21 милион.

Лионел Меси закажа прес конференција на Камп Ноу

Дриблинг - 07.08.2021

Легендата на Барселона и сега веќе поранешен играч на Каталонците, Лионел Меси за утре сакажа прес конференција на стадионот на Барселона. Тема најверојатно ќе биде што се случи со преговорите за новиот договор.

Најден начин да му се оддаде почит на Меси, утре во 10-тата минута ќе застане се

Спортклуб - 07.08.2021

Заминувањето на Лионел Меси од Барселона е веројатно вест на деценијата во светот на фудбалот. Каталонскиот клуб потврди во четвртокот дека легендарниот Аргентинец нема да ја продолжи соработката со клубот и дека поради финансиски проблеми немаат ...

Гвардиола: Не знам што се случи со Меси и Барселона, изненаден сум

Дриблинг - 07.08.2021

Тренерот на Манчестер Сити Пеп Гвардиола ја отфрли можноста за доаѓање на 34 годишниот Лионел Меси во неговиот клуб, откако и официјално беше потврдено дека тој напушта Барселона. Додека беше тренер на Барселона, Гвардиола и Меси заедно освоија две ...

Меси закажа прес-конференција!

SportMedia - 07.08.2021

Лионел Меси за утре на „Камп-Ноу“ во Барселона, закажа прес-конференција на која ќе каже што се случи околу неговото напуштање на тимот на „Каталонците“. Ова го објави новинарот Фабрицио Романо, а оваа конференција сигурно ќе предизвика огромно ...

Меси утре со говор на Камп Ноу ќе им каже збогум на фановите на Барса

24Фудбал - 07.08.2021

Лео Меси за утре закажа прес-конференција која ќе се одржи на Камп Ноу со почеток од 12 часот. Барселона и Меси не успеаа да најдат решение како да ја продолжат соработката а да не ги прекршат правилата на шпанската лига.

Утре е крајот: Меси закажа прес-конференција!

Спортклуб - 07.08.2021

Осмиот ден од август 2021 година официјално ќе биде последен за Лионел Меси како член на Барселона иако тој е без договор од 1 јули. За утре од 12 часот, најдобриот фудбалер на сите времиња закажа прес-конференција на која ќе се прости од навивачите ...

Распад систем во Барселона: Серхио Агуеро сака да си замине

Дриблинг - 07.08.2021

Не се намалуваат потресите на Камп Ноу. Откако официјално беше објавено дека Лионел Меси ја напушта Барселона, медиумите објавуваат дека и Серхио Агуеро од своите адвокати побарал да му пронајдат „дупка“ во договорот како би можел да го напушти ...

Гризман се збогуваше со Меси

Спортклуб - 07.08.2021

Гризман, исто така, се прости од Меси на својот профил на Инстаграм со неколку емотивни зборови во кои потврдува дека Аргентинецот бил неговиот пример. Заминувањето на Меси ги погоди сите во Барселона, а неговите соиграчи веќе два дена се збогуваат ...

Гризман до Меси: Ти беше пример за мене во сe

Sport M - 07.08.2021

Антоан Гризман, исто така, се прости од Меси на својот профил на Инстаграм со неколку емотивни зборови во кои потврдува дека Аргентинецот бил неговиот пример. Заминувањето на Меси ги погоди сите во Барселона, а неговите соиграчи веќе два дена се ...

Мечот меѓу Барселона и Јувентус ќе застане во 10-тата минута!

Спортманија - 07.08.2021

По барање на навивачите, на „Камп Ноу“ треба да има прекин Барселона утре ќе игра против Јувентус на „Камп Ноу“ во меч од Гампер купот. Тоа е меч со кој Барселона традиционално го најавува стартот на новата сезона.

Лионел Меси закажа прес конференција во просториите на Барселона

Sport M - 07.08.2021

Точно напладне, утре, во просториите на Барселона, Лионел Меси закажа прес конференција. Ова го објави каталонскиот тим на социјалните мрежи. Веројатно на овој начин Аргентинецот ќе се прости од клубот каде помина 21 година и каде дојде уште кога ...

Збогум Лионел Меси, утре се ќе застане во 10 -та минута од натпреварот

Sport M - 07.08.2021

Заминувањето на Лионел Меси од Барселона е приказна на годината во светот на фудбалот. Каталонскиот клуб во четвртокот потврди дека легендарниот Аргентинец нема да ја продолжи соработката со клубот и дека немаат можност да го задржат поради ...

Во 10.минута се ќе застане поради Меси!

SportMedia - 07.08.2021

Нема веќе дилеми. Лео Меси си замина од Барселона и е на пат кон Париз. Во секој момент се очекува тоа да биде и официјално потврдено. Аргентинецот најави за утре точно на пладне прес – конференција на која и официјално ќе се прости од Барселона.

Доцна синоќа беше завршен трансферот на Меси: Член на богато семејство потврди се, имаме нов дрим -тим

Sport M - 07.08.2021

На Лионел Меси не му требаше многу време да најде нов клуб. Пред неколку дена, Барселона шокантно потврди дека соработката со најдобриот играч во историјата за многумина нема да биде продолжена.

Пике емотивно се збогува со Меси: Ништо повеќе нема да биде исто

Спортклуб - 07.08.2021

Лионел Меси ја напушти Барселона, единствениот клуб во кој играше во кариерата започната во 2004 година. Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, за многумина и најдобриот, кариерата веројатно ќе ја продолжи во ПСЖ.

Од Меси се прости единствениот играч кој знаеше да „застане на линија“ во Барселона

Sport M - 07.08.2021

Една ера заврши. Лионел Меси ќе носи друг клупски дрес за прв пат во кариерата. Откако во четвртокот Барселона објави заминување на Ла Пулга, еден ден подоцна, почнаа да пристигнуваат проштални пораки од неговите сега веќе поранешни соиграчи.

Нова бомба од Шпанија: Серхио Агуеро сака да ја напушти Барселона!

Sport M - 07.08.2021

Нова бомба ни доаѓа од Шпанија. Според пиринеите, Серхио Агуеро побарал да го напушти клубот без да одигра ниту еден официјален натпревар за каталонскиот великан. Аргентинскиот напаѓач е разочаран и бесен откако неговиот голем пријател Лионел Меси ...

Објавата на Бензема е всушност посветена на заминувањето на Меси?

Sport M - 07.08.2021

Заминувањето на Лионел Меси од Барселона е главна тема во светот на спортот. Аргентинецот официјално го крена сидрото, а се шпекулира дека наскоро ќе потпише за богатиот ПСЖ. Во Реал Мадрид, тие се среќни, Меси честопати беше непремостлива пречка за ...

Нова бомба од Шпанија: Агуеро сака да замине од Барселона!

СуперСпорт - 07.08.2021

Шпанските медиуми пишуваат дека Серхио Агуеро побарал трансфер од клубот без да одигра ниту еден официјален меч за каталонскиот гигант. Аргентинскиот напаѓач е разочаран и бесен откако неговиот пријател Лионел Меси го напушти клубот, а сега сака тоа ...

Пике за заминувањето на Меси: Ништо повеќе нема да биде исто, ниту стадионот, ниту градот, ниту ние

Дриблинг - 07.08.2021

Лионел Меси ја напушти Барселона, единствениот клуб во кој играше во кариерата започната во 2004-та година. Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, за многумина и најдобар, кариерата веројатно ќе ја продолжи во ПСЖ.

ФОТО: Чави со фотографија на социјалните мрежи емотивно го коментираше заминувањето на Меси

Дриблинг - 07.08.2021

Светот на фудбалот синоќа го потресе веста дека Лео Меси по 20 години ќе ја напушти Барселона. И додека медиумите и фановите шпекулираат каде за многумина најдобриот играч на сите времиња ќе ја продолжи кариерата, стигнуваат реакции за шокантната ...

Роналд Куман: Сеуште не ми е јасно дека повеќе нема да го носиш дресот на Барселона

Дриблинг - 07.08.2021

Аргентинскиот напаѓач и икона на Барселона, Лионел Меси го напушти Камп Ноу по повеќе од 20 години и е пред потпис за ПСЖ. Многумина соиграчи на Меси се простија од овој фудбалски ас преку социјалните мрежи, а сега на ред е тренерот на Блауграна, ...

Меси ја напушта Барселона!

Н.Македонија - 07.08.2021

Шпанскиот фудбалски гигант Барселона соопшти дека Лионел Меси нема да остане во клубот „поради финансиски и структурни пречки“, пишува „Би-би-си“. Меси (34) е слободен играч од 1 јули, кога му истече договорот.

ХАОС ВО БАРСЕЛОНА: Серхио Агуеро сака да ја напушти Барселона!

Курир - 07.08.2021

Според информациите од Шпанија, Серхио Агуеро побарал да го напушти клубот без да одигра ниту еден официјален натпревар за каталонскиот великан. Аргентинскиот напаѓач е разочаран и бесен откако неговиот голем пријател Лионел Меси го напушти клубот.

Гризман до Меси: Ти беше пример за мене во секоја смисла

Денешен - 07.08.2021

Фудбалерот на Барселона, Антоан Гризман му се заблагодари на Лионел Меси за поддршката која ја добивал во каталонскиот клуб. – Единствено што можам да ти кажам е тоа што секој љубител на фудбалот може да ти го каже – Благодарам! Благодарам за се што ...

Меси главна тема на светските медиуми: Насловните страници преплавени со фотографии од Аргентинецот

Press24 - 07.08.2021

Како што и можевме да очекуваме, заминувањето на Лео Меси од Барселона привлече големо внимание кај шпанските медиуми. Сите локални, како и светските весници, ги покриваа настаните од Ноу Камп.

Меси за утре закажа официјална прес-конференција за целата ситуација со Барселона

Таратур - 07.08.2021

Лионел Меси за утре закажа прес-конференција на „Камп Ноу“ на која ќе информира за целата ситуација околу неговото заминување од Барселона. Оваа прес-конференција сигурно ќе предизвика огромно внимание.

Објавени првите детали од договорот на Меси со ПСЖ

Кајгана - 07.08.2021

Еден од најдобрите светски фудбалери, Лео Меси, од четвртокот повеќе не е играч на Барселона поради економски и структурални пречки, објави клубот. На Меси му истече договорот со Барселона и како слободен играч можеше да побара нов клуб, но неговата ...

Гризман до Меси: Ти беше пример за мене во сe

Zoom - 07.08.2021

Антоан Гризман, исто така, се прости од Меси на својот профил на Инстаграм со неколку емотивни зборови во кои потврдува дека Аргентинецот бил неговиот пример. Заминувањето на Меси ги погоди сите во Барселона, а неговите соиграчи веќе два дена се ...

Од Меси се прости единствениот играч кој знаеше да „застане на линија“ во Барселона

Zoom - 07.08.2021

Една ера заврши. Лионел Меси ќе носи друг клупски дрес за прв пат во кариерата. Откако во четвртокот Барселона објави заминување на Ла Пулга, еден ден подоцна, почнаа да пристигнуваат проштални пораки од неговите сега веќе поранешни соиграчи.

Гризман до Меси: Ти беше пример за мене во секоја смисла

Опсервер - 07.08.2021

– Фудбалерот на Барселона, Антоан Гризман му се заблагодари на Лионел Меси за поддршката која ја добивал во каталонскиот клуб. – Единствено што можам да ти кажам е тоа што секој љубител на фудбалот може да ти го каже – Благодарам! Благодарам за се ...

Меси закажа итна прес-конференција, дали ќе го открие името на неговиот нов клуб?

Локално - 07.08.2021

Поранешниот капитен на Барселона, Лионел Меси закажа итна прес -конференција која ќе се одржи в недела во 12 часот на стадионот „Ноу Камп!“ Шпанските медиуми пишуваат дека Меси закажал состанок со новинарите со цел да ја објасни својата страна од ...

Гризман до Меси: Ти беше пример за мене во секоја смисла

MakPress - 07.08.2021

Фудбалерот на Барселона, Антоан Гризман му се заблагодари на Лионел Меси за поддршката која ја добивал во каталонскиот клуб. – Единствено што можам да ти кажам е тоа што секој љубител на фудбалот може да ти го каже – Благодарам! Благодарам за се што ...

Збогум Лионел Меси, утре се ќе застане во 10 -та минута од натпреварот

Zoom - 07.08.2021

Заминувањето на Лионел Меси од Барселона е приказна на годината во светот на фудбалот. Каталонскиот клуб во четвртокот потврди дека легендарниот Аргентинец нема да ја продолжи соработката со клубот и дека немаат можност да го задржат поради ...

Нов проблем за Барселона – Агуеро си заминува?

Локално - 07.08.2021

Аргентинскиот фудбалер Серхио Агуеро би можел да ја напушти Барселона по само два месеци. Агуеро е разочаран и се чувствува измамен дека нема да игра со својот кум Лионел Меси во Барселона, и затоа сака што поскоро да ја напушти Шпанија.

Ла лига ја осиромашува Барса, која нема пари да го плати Меси

Слободен Печат - 06.08.2021

Паралелно со „бомбата“ дека творецот на модерна Барселона не останува во клубот поради долговите се бие битката на Каталонците и Реал Мадрид кои се против тоа приватна фирма да стане сопственик на маркетиншките и ТВ-правата на шпанското елитно ...

Кои се опциите на Меси по заминувањето од Барселона?

МКД - 06.08.2021

Барселона не може да го задржи Меси, завршува една ера, Аргентинецот наскоро ќе има нов клуб, но кој ќе биде тој. Има само неколку логични опции за Меси, а се пишува дека некои клубови веднаш реагирале.

Меси бил шокиран од исходот, не очекувал дека ќе си оди од Барса

МКД - 06.08.2021

Лионел Меси не очекувал дека ќе му биде соопштено дека треба да си замине од Барселона, Аргентнецот бил изненаден од исходот. Барселона и Меси подолго време бараа начин како да се реализира договорот, а правилата на Примера да се испочитуваат.

Лапорта: Почнуваме ера без Меси, ниту еден фудбалер не е над клубот

МКД - 06.08.2021

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта објасни зошто не можеле да го потпишат договорот со Лео Меси. Лапорта долго време ветуваше дека Меси ќе потпише нов договор но тоа не се случи, клубот синоќа излезе со соопштение дека Лео си заминува.

ВИДЕО: Плачат навивачите на Барса, а Меси е веќе во преговори со ПСЖ

Слободен Печат - 06.08.2021

Лионел Меси ќе ја напушти Барселона откако клубот не беше во можност да го реализира новиот договор на фудбалерот, па така најновите информации велат дека ПСЖ е веќе во преговори со аргентинскиот напаѓач.

Трогателни сцени од Камп Ноу, навивачи плачеа за Меси

Оff.net - 06.08.2021

Нешто слично гледавме неколку пати во последните пар години. Меси не беше во добри односи со претходната управа на Жозеп Бартомеу, па често се случуваше да излезе вест дека е разочаран и дека ќе пакува куфери да си оди.

Бускетс го посети домот на Меси и јавно се збогува со Аргентинецот (ФОТО)

МКД - 06.08.2021

Серхио Бускетс е првиот фудбалер на Барселона кој се збогува со Лео Меси, Шпанецот испрати порака на социјалните мрежи. Барселона синоќа соопшти дека Лео Меси нема да продолжи, одлука која беше изненадување за многумина.

Правите причини зошто Меси си оди од Барселона после 21 година

Оff.net - 06.08.2021

Во четвртокот вечер се случи она што веќе неколку месеци беше во доменот на шпекулации. Вечерта кога Барселона требаше да има финална средба со татко му на Меси за новиот договор на Лео, стигна шокантна официјална вест од ...

Лапорта за „случајот Меси“: Не можам да донесам одлука која ќе ја уништи Барса

Слободен Печат - 06.08.2021

Претседателот на фудбалскиот клуб Барселона, Жоан Лапорта одржа прес-конференција, на која објасни зошто Лионел Меси го напушти клубот. Аргентинецот се раздели со Барса по речиси 20 години, а сè уште не е познато каде ќе ја продолжи професионалната ...

И Агуеро подготвен да ја напушти Барса, не сака да игра без Меси

Слободен Печат - 06.08.2021

Само два месеци по неговото пристигнување, Кун Агуеро сака да ја напушти Барселона, пренесуваат шпанските медиуми. Аргентинецот ќе ја напушти Барса откако Лео Меси го напушти тимот. Неговите адвокати наводно ги разгледуваат условите на договорот ...

Барселона со ново уникатно видео за збогум: Како се менуваше ликот на Меси изминатите 16 сезони

Дерби - 06.08.2021

Фудбалскиот клуб Барселона не престанува да посветува објави за Лионел Меси, откако вчеравечер се стави крај на сагата која трае точно една година. Минатиот септември, Меси за првпат побара да му биде раскинат договорот со Барселона, но од тогаш се ...

Пујол со моќна слика и прв коментар го проследи шокантниот пресврт во случајот „Меси“ (Фото)

Дерби - 06.08.2021

Барселона со официјално соопштение ја шокираше комплетната спортска јавност вчеравечер, бидејќи сите најави за договорот меѓу клубот и капитенот за нова долгогодишна соработка, експресно пропаднаа во вода.

Гвардиола: Потпишавме со Грелиш, бевме убедени дека Меси ќе остане во Барселона

Sport 1 - 06.08.2021

Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола го искоментира моментот дека Лионел Меси нема да ја продолжи кариерата во Барселона. Синоќа во истиот момент, кога Барселона обајви дека не е во можност да потпише договор со Лионел Меси, англискиот шампион ...

Малку добри вести за навивачите: Депај и Агуеро не се проблем за Барса

Спортски - 06.08.2021

Лионел Меси заминува од Барселона колку и да звучи нереално, ова вчера клубот го потврди, а денес Лапорта ја објаснуваше ситуацијата пред новинарите. Едноставно кажано, Барселона немаше пари да го задржи Меси.

Депај и Агуеро ќе бидат „мелем“ на рана за фановите на Барса – Лапрота вети дека двајцата нема да бидат проблем за ...

Екипа - 06.08.2021

Колку и да изгледа неверојатно, сепак, Лионел Меси заминува од Барселона, ова вчера клубот го потврди, а денес Лапорта ја објасни ситуацијата пред светската спортска јавност. Едноставно кажано, Барселона немаше пари да го задржи Меси.

„Најголем виновник за заминувањето на Меси е бившата управа и – криминалното работење“

Sport 1 - 06.08.2021

Првиот човек на Барселона, Жоан Лапорта кој попладнево ги образложи деталите зошто пропадна веќе договорената нова соработка за Лионел Меси да остане во Барселона, ја обвини бившата управа како најголем виновник за сѐ што се случи со најдобриот ...

Навивачите на Барса се нафрлија на Гризман: Ти си виновен што Меси заминува!

Спортски - 06.08.2021

Заминувањето на Лионел Меси направи вистински хаос во Барселона. Навивачите никако не можат да прифатат дека Меси си заминува, меѓутоа тоа е веќе потврдено од Барселона, а денес Лапорта ќе ја објаснува ситуацијата и зошто тоа се случи.

Тажни сцени пред „Камп Ноу“ – навивачите на Барса расплакани за заминувањето на Меси (ВИДЕО)

Екипа - 06.08.2021

Веста за заминувањето на Лео Меси од Барселона по 21 година тешко им падна на навивачите на каталонскиот тим, а некои од тагата ја изразија пред „Камп Ноу“. Аргентинецот пристигна во Барселона во 2000 година, а по три години поминати во младинската ...

Дел Пиеро: Шокиран сум од заминувањето на Меси

Спортски - 06.08.2021

Легендарниот фудбалер на Јувентус, Алесандро Дел Пиеро е шокиран од заминувањето на Меси од Барселона. Вчера Барселона го изненади фудбалскиот свет со објавата дека Меси нема да го продолжи договорот.

Зошто никој од соиграчите уште не се збогувал со Меси?

Спортски - 06.08.2021

Фудбалската јавност е шокирана од заминувањето на Лионел Меси од Барселона. Барселона вчера објави дека Меси заминува, а она што е чудно што ниту еден фудбалер на Барселона не објавил нешто со кое се збогува со веројатно најголемиот во историјата на ...

Лапорта: Ако Меси останеше, Барса ќе пропаднеше

Екипа - 06.08.2021

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта на прес-конференција даде објаснување за тоа зошто Лионел Меси ќе го напушти клубот. Тој вели дека поради финансискиот фер-плеј нема начин на кој би можеле најдобриот фудбалер да го задржат во својот тим.

Лапорта: Не сум подготвен за хипотека на Барса во наредните 50 години за никого...

Gol.mk - 06.08.2021

Жоан Лапорта беше брутално искрен на прес-конференцијата на која ги откри причините поради кои Барселона нема да му понуди нов договор на Лионел Меси. Првиот човек на Каталонците ги потсети фудбалските фанови дека ниту еден фудбалер не е поголем од ...

Лапорта објасни зошто Барселона мораше да се откаже од Меси: Не можам да донесам одлука што ќе не уништи

Дерби - 06.08.2021

Првиот човек на шпанскиот прволигаш Барселона, Жоан Лапорта објасни зошто клубот мораше да се откаже од Лионел Меси. Се очекуваше Меси да потпише нов петгодишен договор за да во последен момент дојде до пресврт и клубот се откаже од најголемата ...

Меси бил во Барселона да го потпише договорот, па останал шокиран дека сѐ пропаднало!

Sport 1 - 06.08.2021

Најдобриот фудбалер на сите времиња во Барселона, Лионел Меси повеќе нема да игра за каталонската гордост, откако шпанскиот великан се прости ос својот виртуоз, после официјалната објава дека поради „финансиски и структирни проблеми“ и покрај ...

Лапорта застана пред новинарите: Барса е најважна, ако Меси останеше клубот ќе беше уништен!

Спортски - 06.08.2021

Meси ја напушта Барселона, тоа Каталонците го потврдија вчеравечер. Денес Лапорта ја објаснува ситуацијата за заминувањето на Аргентинецот. Навивачите се бесни и чекаат одговори, а Лапорта се правда дека такво нешто било неизбежно поради ...

Тажни сцени пред „Камп Ноу“: Навивачите не можат да прифатат дека Меси заминува 🎥

Спортски - 06.08.2021

Тешко им е на навивачите на Барселона да прифатат дека Меси заминува. Вчера Барселона официјално соопшти дека е готово и дека Меси заминува. Аргентинецот од 1. јули беше слободен, но сите најави беа дека ќе потпише нов договор, сепак на големо ...

Валдано за заминувањето на Меси: Ова е најголем пораз во кариерата на Лапорта

Дерби - 06.08.2021

Заминувањето на Лионел Меси од Барселона е големо разочарување за фановите и вистински шок по враќањето на Жоан Лапорта, од кого тие имаа големи очекувања. Новиот претседател денеска го бранеше ставот на клубот да се заштите од евентуални поголеми ...

Траорно пред „Камп Ноу“ поради заминувањето на Меси – навивачи плачат како мали деца (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - 06.08.2021

Каталонија ја погоди најтешкиот земјотрес после официјалната објава на гордоста Барселона дека најголемото име што некогаш играло за овој великан Лионел Меси нема повеќе да биде дел од клубот, откако овој гигант поради „финансиски и структурни ...

Лапорта: Меси сакаше да остане, ама јас не можам да ја уништам Барселона!

Sport 1 - 06.08.2021

Првиот човек на шпанска Барселона, Жоан Лапорта објави дека Лионел Меси сакал да остане, но финансискиот фер-плеј бил толку ригиден што едноставно не било возможно да го задржат Аргентинецот под овие услови, без оглед што станува збор за најдобриот ...

„Може ли Меси на крајот да потпише… Не сакам да давам лажна надеж…“

Екипа - 06.08.2021

Лионел Меси ќе мора да си замине од Барселона откако каталонскиот гигант поради финансиски проблеми не е во можност да го потпише новиот договор со Аргентинецот и покрај значителното намалување на неговата плата од над 50%.

Новиот капитен на Барселона во посета на домот на Меси (ФОТО)

Sport 1 - 06.08.2021

Барселона го шокираше цел свет со објавата дека Лионел Меси повеќе нема да биде дел од каталонскиот гигант, па сега се шпекулира за неговиот следен клуб во кариерата. Навивачите на Барселона се во шок, зашто останаа без човек кој им донесе многу ...

Значењето на Меси: Навивач плачеше како мало дете пред „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Gol.mk - 06.08.2021

Заминувањето на Лионел Меси е „бомбата“ која одекна низ цела Европа. Најдобриот фудбалер на Барселона по две децении ќе ја промени играчката средина. >>> ОФИЦИЈАЛНО: Лионел Меси НЕ ПРОДОЛЖУВА во Барселона! Финансиската криза е причина за падот на ...

Меси се согласил на уште поголемо намалување на платата, но попусто

Дерби - 06.08.2021

Шпанските медиуми пренесуваат дека Лионел Меси бил подготвен уште повеќе да се откаже од примањата за да остане верен на Барселона и да потпише нов петгодишен договор. Претходно било договорено Меси да добие намалување на платата за цели 50%, а кога ...

Навивачите на Барса му се пуштија на Гризман: Ти си крив што си оди Меси!

Sport 1 - 06.08.2021

Навивачите во Барселона, кои синоќа ги удри шлог откако каталонската гордост објави дека Лионел Меси нема да продолжи да игра за клубот поради проблеми за регистрацијата и покрај начелниот договор за нова соработка го најдоа виновникот за сите ...

Лапорта: Ако Меси останеше во клубот, Барселона ризикуваше пропаст

Gol.mk - 06.08.2021

Првиот човек на Барселона , Жоан Лапорта денес одржа прес-конференција на која зборуваше за ситуацијата околу заминувањето на Лионел Меси . Еден од најдобрите фудбалери во историјата поради финансиските проблеми на Барса ќе мора да замине, иако тоа ...

„Со Меси имавме договор на пет години, две ќе го плаќавме, а за другото ќе се договоревме“

Спортски - 06.08.2021

Денес Лапорта пред новинарите ја објаснуваше ситуацијата за заминувањето на Меси. Пред новинарите првиот човек на Барселона објасни дека едноставно било невозможно клубот да го задржи Меси. Откри и каков договор имале со Меси.

Новиот капитен на Барселона бил во посета на домот на Меси

Спортски - 06.08.2021

Барселона вчера изненади со изјавата дека Лионел Меси повеќе нема да биде дел од каталонскиот гигант, сега само прашање на време е каде Меси ќе ја продолжи кариерата. Нов капитен по заминувањето на Меси ќе биде Серхио Бускетс кој го посети домот на ...

Навивачите на Барса му се нафрлија на Гризман: Ти си виновен што Меси си оди (ВИДЕО)

Sport 1 - 06.08.2021

Фудбалерите на Барселона утринава пристигнаа во тренинг-центарот на клубот, а пред портите беа неколку навивачи. Тие му се нафрлија на Антоан Гризман. Кога влегуваше со својот автомобил во кампот, навивачите извикуваа, „ти си виновен што Меси си ...

Романо го опишува последниот ден на Меси во Барселона: Лео дојде на потпис и остана шокиран

Спортски - 06.08.2021

Oткако минатото лето беше на излезни врати од клубот, овој пат во малку поинакви околности потврдено е заминувањето на Меси од Барселона. Познатиот италијански новинар Фабрицио Романо откри како изгледал последениот ден на Меси во Барселона.

Навивачите го вперија прстот кон Гризман: Меси ја напушта Барса поради тебе!

Екипа - 06.08.2021

Навивачите на Барселона се огорчени поради заминувањето на Лионел Меси од клубот, а гневот го истурија врз вториот најплатен играч, Антоан Гризман, кој утрово пристигна во тренинг центарот со својот болид.

Сите дресови на Меси како член на Барселона: Од триесетката до десетката (ВИДЕО)

Дерби - 06.08.2021

Аргентинскиот ас Лионел Меси нема повеќа да го гледаме во дресот на Барселона, информација која вчера ја соопшти клубот од „Камп Ноу“, додека денеска само ја потврди првиот човек на клубот Жоан Лапорта.

Никој од Барса не се збогува со Меси, енигма околу одлуката за заминување

Gol.mk - 06.08.2021

Светската фудбаска јавност е шокирана од динамиката на разделбата на Меси и Барселона. Уште поголемо изненадување е што ниту еден фудбалер или оперативец на каталонскиот клуб не се огласил и не се збогувал со Меси, ниту лично, ниту преку социјалните ...

Чудни работи се случуваат во Каталонија: Никој од Барса не се збогуваше со Меси, единствено се огласи Пујол

Екипа - 06.08.2021

Светската фудбаска јавност е шокирана од динамиката на разделбата на Меси и Барселона. Сепак, уште поголемо изненадување е што ниту еден фудбалер или член на каталонскиот клуб не се огласил и не се збогувал со Меси, ниту лично, а ниту преку ...

Меси ја напушти Барселона

OhridNews - 06.08.2021

Шпанскиот фудбалски прволигаш Барселона ја шокираше вечерва фудбалската јавност потврдувајќи дека еден од најдобрите фудбалери на сите времиња Лионел Меси (34) заминува од каталонскиот гигант во кој ја мина целата своја клупска кариера.

Шпанска серија. Сите причини за заминувањето на Меси од Барселона. Зошто секоја голема љубов мора така да заврши!?

Во Центар - 06.08.2021

Каталонскиот печат ги открива најновите детали, додека клубот зборува за прописите на Ла Лига на својата веб страница Најпрво, мадридската Марка го запали огнот, а кратко потоа светската бомба беше активирана – Лионел Меси ја напушта Барселона ...

Барселона го избриша Меси од списокот играчи на својот веб сајт

Пулс24 - 06.08.2021

Kако вистинска бомба во медиуми и секаде одекна веста дека Лионел Меси ја напушта Барселона. Оваа вест ја потвди и клубот. Барселона објави официјално соопштение во кое стои: „И покрај тоа што Барселона и Меси постигнаа договор и покрај јасната ...

КАКОВ КРАЈ „Барселона“ избра да се спаси и го шутна Меси

+инфо - 06.08.2021

Меси се согласи на двојно намалување на платата, а даде и согласност „Барселона“ да го усогласи неговиот нов договор со правилникот за финансиски „фер-плеј“ на Ла Лига, што на крајот се покажа како неизводливо поради енормно високиот долг на ...

Меси има три опции на масата

Sport M - 06.08.2021

Тешка ноќ е зад навивачите на Барселона, откако клубот синоќа официјално објави дека заминува Лионел Меси. Иако неодамна беше објавено дека ќе потпише нов договор со 50 проценти помала плата, на крајот од Барселона пристигнаа неочекувани вести за ...

Бензема со сцена од култен филм го прокоментира заминувањето на Лео Меси

Спортклуб - 06.08.2021

Заминувањето на Лионел Меси од Барселона е спортска тема на денот во целиот свет. Особено тоа се однесува на шпанската Ла Лига, која на чуден начин остана без својата најголема ѕвезда. На фудбалерите и навивачите на Реал Мадрид веројатно делумно им ...

Лапорта: Сакав Меси да остане, ама не сакам да ја уништам Барселона

Sport M - 06.08.2021

Вистински „земјотрес“ предизвика информацијата која Барселонаја објави синоќа дека Лионел Меси нема да го продолжи договорот и дека во следната сезона ќе носи дрес на некој друг тим, по цели 21 година поминати во Каталонија.

Новиот капитен на Барса дојде во домот на Меси: Никој не верува дека навистина е крај

Спортклуб - 06.08.2021

Лионел Меси повеќе не е играч на Барселона и својата кариера ќе ја продолжи во некој друг клуб. Каталонскиот клуб вчера го шокираше светот со објавата дека Меси нема да ја продолжи кариерата со Барселона и Аргентинецот по првпат во кариерата ќе ...

ФОТО: Погледнете ги насловните страни на шпанските весници откако беше објавено дека Меси ја напушта Барселона

Дриблинг - 06.08.2021

Лионел Меси повеќе нема да игра за Барселона. Тоа вчера официјално го потврди каталонскиот клуб, кој на својата официјална веб страна објави дека поради финансиски проблеми не може да му понуди нов договор на Аргентинецот, откако претходниот му ...

Навивачите го окупираа „Камп Ноу“, некои плачеа и го молеа Меси да остане (ВИДЕО)

Sport M - 06.08.2021

Тешко е за навивачите на Барселона да го прифатат фактот дека заминува Лионел Меси. Каталонскиот клуб вчера објави дека е готово и дека Меси заминува. Аргентинецот официјално е слободен играч од 1 јули, се веруваше дека ќе потпише нов договор со ...

Навивачите на Барса ја нападнаа својата ѕвезда: Ти си виновен што Меси си оди!

Спортклуб - 06.08.2021

Заминувањето на Лионел Меси предизвика општ хаос во Барселона, Каталонија и Шпанија. Навивачите никако не можат да прифатат дека Меси си заминува после се, но клубот ден претходно соопшти дека Аргентинецот е подготвен за нови предизвици и дека веќе ...

ФОТО: Барселона го избриша Меси од списокот играчи на својот веб сајт

Дриблинг - 06.08.2021

Kако вистинска бомба во медиуми и секаде одекна веста дека Лионел Меси ја напушта Барселона. Оваа вест ја потвди и клубот. Барселона објави официјално соопштение во кое стои: „И покрај тоа што Барселона и Меси постигнаа договор и покрај јасната ...

Навивачите го начекаа Гризман пред стадионот, испратија бројни навреди

SportMedia - 06.08.2021

Лионел Меси ја напушти Барселона поради финансиските проблеми со кои се соочува овој клуб. Првиот човек на каталонскиот гигант, Лапорта денеска на официјална прес-конференција објасни детално зошто аргентинскиот фудбалер си заминал.

Пике се уште не верува дека Лео го нема: Ништо повеќе нема да биде исто

Sport M - 06.08.2021

Жерар Пике вечерва се прости од Лионел Меси со срцепарателна порака. Аргентинецот ја напушта Барселона по 20 години, а Пике се огласи на социјалните мрежи. Дефанзивецот на Барселона рече дека ништо нема да биде исто во клубот, градот и дека играчите ...

Се огласи и Пеп Гвардиола: Ти благодарам Лео!

Спортклуб - 06.08.2021

Лионел Меси веќе и дефинитивно си заминува од Барселона. Оваа информација беше објавена вчера, а денеска доби и потврда од страна на претседателот на клубот Жоан Лапорта. Каталонците не можат да го регистрираат Лионел Меси поради финансискиот фер ...

Кои се опциите на Меси по заминувањето од Барселона?

24Фудбал - 06.08.2021

Барселона не може да го задржи Меси, завршува една ера, Аргентинецот наскоро ќе има нов клуб, но кој ќе биде тој. Има само неколку логични опции за Меси, а се пишува дека некои клубови веднаш реагирале.

Новиот капитен на Барселона пристигна во домот на Меси: Никој не верува дека навистина е готово

Sport M - 06.08.2021

Лионел Меси повеќе не е играч на Барселона. Каталонскиот клуб вчера го шокираше светот објавувајќи дека Меси нема да продолжи да работи со Барса и Аргентинецот ќе го носи дресот на друг клуб за прв пат во својата кариера.

Меси бил изненаден од конечниот исход, не очекувал дека ќе добие негативен одговор

24Фудбал - 06.08.2021

Лионел Меси не очекувал дека ќе му биде соопштено дека треба да си замине од Барселона, Аргентнецот бил изненаден од исходот. Барселона и Меси подолго време бараа начин како да се реализира договорот, а правилата на Примера да се испочитуваат.

Нов шок за Барселона: Агуеро бара раскин на договорот

Спортманија - 06.08.2021

Дојде за да игра покрај цимерот Меси, а Каталонците не успеаја да го задржат својот најдобар играч во историјата Серхио Агуеро сака да фрли сол на раната на Барселона, која сè уште се обидува да се помири со фактот дека Лионел Меси, најдобриот ...

Легендата шокирана по веста за заминувањето на Меси од Барселона

Sport M - 06.08.2021

Легендата на Јувентус, Алесандро Дел Пјеро е „шокиран“ од заминувањето на Лионел Меси од Барселона. Многумина беа изненадени од вчерашната објава на Барселона за разделба со нивниот најдобар играч и икона.

Бускетс е првиот фудбалер на Барселона кој се збогува со Меси (ФОТО)

24Фудбал - 06.08.2021

Серхио Бускетс е првиот фудбалер на Барселона кој се збогува со Лео Меси, Шпанецот испрати порака на социјалните мрежи. Барселона синоќа соопшти дека Лео Меси нема да продолжи, одлука која беше изненадување за многумина.

ВИДЕО: Барселона објави проштално видео, вонредна прес -конференција во 11 часот

Sport M - 06.08.2021

Лионел Меси дебитираше за првиот тим на Барселона во 2004 година, но се чини дека повеќе нема да го носи дресот на славниот клуб. Барселона синоќа излезе со официјално соопштение и рече дека не е можно да се потпише нов договор со Аргентинецот ...

Лапорта им објасни на новинарите: Не сакам да давам лажна надеж, го загубивме Меси!

СуперСпорт - 06.08.2021

Барселона вчера објави дека Лионел Меси си заминува од тимот, а денеска во 11 часот беше одржана прес-конференција на која за новинарите зборуваше претседателот Жоан Лапорта. Лапорта ја потврди одлуката, а потоа им објасни на новинарите зошто се ...

Меси има три опции за неговата иднина

СуперСпорт - 06.08.2021

Навивачите на Барселона нема по добро да го паметат 5 август бидејќи најголемата ѕвезда на тимот, Лионел Меси нема да остане во каталонскиот тим. Иако неодамна имаше шпекулации дека ќе потпише договор со 50 проценти помала плата, сепак на крајот ...

(ФОТО+ВИДЕО) Тага и неверување во Барселона: Навивачите плачат по Меси

Спортклуб - 06.08.2021

Цела ноќ пред тренинг базата на Барселона имаше навивачи кои не ја криеја својата тага поради се поверојатното заминување на најдобриот во историјата на фудбалот. Клубот веќе соопшти дека Лионел Меси нема повторно да го облече дресот на Барса и ги ...

„Ова не е стратегија, Меси навистина заминува од Барселона“

СуперСпорт - 06.08.2021

Во четвртокот стана јасно дека најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси нема да го продолжи договорот со матичниот клуб, а во јавност се појавија теории дека цела приказна е стратегија од таборот на Меси за да добие подобри услови при ...

Кладилниците поставија фаворити за новиот клуб на Меси

Sport M - 06.08.2021

Барселона вечерва потврди дека Лионел Меси нема да игра за клубот следната сезона. Поради огромни финансиски долгови, Барселона не можеше да ги исполни прописите на Ла Лига, па не успеа да потпише нов договор со Меси.

Тага пред „Камп Ноу“: Навивачите плачат и се молат Меси да остане! 🎥

СуперСпорт - 06.08.2021

Навивачите на Барселона ги минуваат најтешките моменти бидејќи Лионел Меси нема да остане во тимот поради финансиските проблеми. Каталонскиот клуб вчера соопшти дека Меси заминува од екипата, иако се шпекулираше дека ќе потпише нова соработка со ...

ВИДЕО: Навивачите на Барселона целосно скршени- поради Меси клечат и плачат пред Камп Ноу

Дриблинг - 06.08.2021

Синоќа Барселона објави дек Лионел Меси нема да ја продолжи кариерата како нејзин играч. Клубот и Меси не можеле да ја продолжат соработката, поради рестрикциите во Ла Лига. Веднаш по објавата на таа вест пред Камп Ноу почнаада се собираат навивачи ...

Катастрофа ѝ се заканува на Барса: Не е само Меси, клубот не може да регистрира ниеден нов играч

Спортклуб - 06.08.2021

Ужасното финансиско работење претходните години ова лето го зеде данокот во Барселона на која ѝ се заканува вистинска катастрофа. Шпанските медиуми утринава објавија дека не е проблемот само во регистрацијата, односно продолжувањето на договорот со ...

(ФОТО) Играчите молчат, само Пујол се прости од Меси

Спортклуб - 06.08.2021

Фудбалерите на Барселона изгледа се во голем шок од информацијата дека Лионел Меси си заминува од клубот и се уште ниеден не се огласил во врска со ова. Првиот и засега единствен кој се прости од Аргентинецот, а е на некој начин поврзан со ...

Лапорта: Барселона е над Меси, не можеме да го уништиме клубот

24Фудбал - 06.08.2021

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта објасни зошто не можеле да го потпишат договорот со Лео Меси. Лапорта долго време ветуваше дека Меси ќе потпише нов договор но тоа не се случи, клубот синоќа излезе со соопштение дека Лео си заминува.

Лапорта објасни зошто Меси заминува: Не можевме да го уништиме клубот

Дриблинг - 06.08.2021

Претседателот на Барселона, Лапорта објасни зошто Меси заминува, откако финансиската криза сериозно предизвика штета а клубот мора да продолжи да опстојува. Меси сега се поврзува со ПСЖ и со Манчестер Сити но и со преселба во САД.

Вистински потрес во Барселона: Хоан Лапорта свика прес конференција

Дриблинг - 06.08.2021

Лионел Меси заминува од Барслона. Таа вест ја потврди каталонскиот клуб преку соопштение, а денеска на тема Меси, прес конференција свика претседателот на клубот Хоан Лапорта. Барселона објави официјално соопштение во кое стои: Comments are closed ...

Емотивни сцени, навивачи на Барселона плачеа по Меси откако дознаа дека си оди (ВИДЕО)

24Фудбал - 06.08.2021

Информацијата за заминување на Меси од Барселона оддекна како шок за навивачите на каталонскиот клуб. Доцна синоќа се случуваа емотивни сцени пред Камп Ноу, дел од навивачите со солзи го искжаа своето ...

Лапорта: „Економската состојба во Барса е таква што не можеме да ги исполниме барањата на Меси“

SportMedia - 06.08.2021

Сега е и официјално. Лео Меси не е повеќе член на Барселона. Клубот синоќа објави разделба со најдобриот фудбалер на сите времиња, а по 17 години се разделува со аргентинскиот фудбалски волшебник.

Работи на кои ќе треба навикнување: Меси во дрес што не е од Барса и различен број на грбот

Спортманија - 06.08.2021

Фудбалскиот виртуоз си го одбрал и бројот што ќе го носи на дресот на парискиот гигант Како што одминува денот, така сè повеќе се засилуваат шпекулациите дека ПСЖ ќе го оствари најголемиот ангажман во историјата на фудбалот.

Меси веќе со часови преговара со можеби новиот негов клуб

Спортклуб - 06.08.2021

Ударна вест во светот од синоќа е Лионел Меси и неговото заминување од Барселона. Меси е слободен играч од 1 јули и иако се веруваше дека ќе потпише нов договор со Барселона, вчера беше објавено дека по 21 година ја напушта Каталонија.

Новиот капитен во посета на Лео: Бускетс и жена му се простија од пријателите (фото)

Спортманија - 06.08.2021

Се чини нереално, но играчите на Барселона почнаа да ја прифаќаат ситуацијата Со заминувањето на Лионел Меси по речиси две децении во Барселона, клубот доби нов капитен во Серхио Бускетс. Членот од златната генерација на Каталонците денес бил во ...

Пораката на Чави до Меси

Sport M - 06.08.2021

Збогумувањето на Лионел Меси и Барселона беше главна тема на светските медиуми во изминатите 24 часа. Барселона вчера во шокантно соопштение објави дека Меси не може да остане во клубот поради финансиски проблеми и легендарниот Аргентинец сега е ...

Лапорта откри страшна вистина: Ако Меси останеше, тоа ќе значеше уништување на Барселона

Спортманија - 06.08.2021

Сите детали околу тоа зошто Аргентинецот си оди од каталонскиот гигант. Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта, на прес-конференција ги откри сите детали околу тоа што се случуваше изминативе неколку недели околу преговорите за да се задржи Лионел ...

Лапорта ја најави ерата без Меси: Се договоривме, но не можев да го задолжам клубот

Спортклуб - 06.08.2021

Откако вчера Барселона објави дека Лионел Меси си заминува, денеска од 11 часот се одржа прес-конференција на која пред новинарите се обрати претседателот на клубот, Жоан Лапорта. Лапорта ја потврди одлуката, а потоа се обиде детално да ја образложи ...

Сите сакале Меси да остане, но зошто правилото тоа не го дозволи?

Спортманија - 06.08.2021

Барселона сега мора да покаже дека знае да победува и без Меси Барселона и Лионел Меси постигнале договор за новата соработка, но едноставно тој бил невозможно да се реализира поради надминување на лимитот за плати.

Обложувалниците имаат фаворит: За Меси еден клуб е апсолутен лидер!

Курир - 06.08.2021

Лионел Меси стана слободен агент, а букмејкерите во светот веќе се фатија за работа и ги составвија коефициентите околу следниот клуб на аргентинскиот ас кој по повеќе од дваесет години си заминува од Барселона.

Обложувалниците имаат клуб фаворит за Меси

Нетпрес - 06.08.2021

Лионел Меси стана слободен агент, а букмејкерите во светот веќе се фатија за работа и ги составвија коефициентите околу следниот клуб на аргентинскиот ас кој по повеќе од дваесет години си заминува од Барселона.

ВИДЕО: Навивачите на Барселона целосно скршени- поради Меси клечат и плачат пред Камп Ноу

Курир - 06.08.2021

Синоќа Барселона објави дек Лионел Меси нема да ја продолжи кариерата како нејзин играч. Клубот и Меси не можеле да ја продолжат соработката, поради рестрикциите во Ла Лига. Веднаш по објавата на таа вест пред Камп Ноу почнаада се собираат навивачи ...

(ВИДЕО) Навивачите на ФК Барселона плачат пред стадион: Заминува Лионел Меси

Lider - 06.08.2021

Шпанците се во неверување поради тоа што клубот соопшти дека нема да потпишува нов договор со Аргентинецот. ФК Барселона во официјално соопштение објаснила каква е ситуацијата со Лионел Меси, а веќе почнаа лицитациите каде тој ќе ја продолжи својата ...

ВИДЕО: Барселона на прекрасен начин се збогуваше со Меси

Курир - 06.08.2021

Шпанска Барселона во новата сезона ќе биде значително ослабена откако Меси не го продолжи договорот. „Каталонците“ објавија интересно видео со кое го поздравија магионичарот а за утре е закажана и официјална прес конференција на која Лапорта ќе ...

Зошто Меси ја напушти Барселона?

Lider - 06.08.2021

Во четвртокот вечер се случи она што веќе неколку месеци беше во доменот на шпекулации. Вечерта кога Барселона требаше да има финална средба со татко му на Меси за новиот договор на Лео, стигна шокантна официјална вест од клубот.

„Најголем виновник за заминувањето на Меси е бившата управа и – криминалното работење“

Курир - 06.08.2021

Првиот човек на Барселона, Жоан Лапорта кој попладнево ги образложи деталите зошто пропадна веќе договорената нова соработка за Лионел Меси да остане во Барселона, ја обвини бившата управа како најголем виновник за сѐ што се случи со најдобриот ...

ФОТО: Барселона го избриша Меси од списокот играчи на својот веб сајт

Курир - 06.08.2021

Kако вистинска бомба во медиуми и секаде одекна веста дека Лионел Меси ја напушта Барселона. Оваа вест ја потвди и клубот. Барселона објави официјално соопштение во кое стои: „И покрај тоа што Барселона и Меси постигнаа договор и покрај јасната ...

Лапорта: Барселона е над Меси, не можеме да го уништиме клубот

Курир - 06.08.2021

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта објасни зошто не можеле да го потпишат договорот со Лео Меси. Лапорта долго време ветуваше дека Меси ќе потпише нов договор но тоа не се случи, клубот синоќа излезе со соопштение дека Лео си заминува.

Навивачите го вперија прстот кон Гризман: Меси ја напушта Барса поради тебе!

Курир - 06.08.2021

Навивачите на Барселона се огорчени поради заминувањето на Лионел Меси од клубот, а гневот го истурија врз вториот најплатен играч, Антоан Гризман, кој утрово пристигна во тренинг центарот со својот болид.

Сите дресови на Меси како член на Барселона: Од триесетката до десетката (ВИДЕО)

Курир - 06.08.2021

Аргентинскиот ас Лионел Меси нема повеќа да го гледаме во дресот на Барселона, информација која вчера ја соопшти клубот од „Камп Ноу“, додека денеска само ја потврди првиот човек на клубот Жоан Лапорта.

Финансискиот фер-плеј „виновен“ за заминувањето на Меси од Барселона

Курир - 06.08.2021

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Аргентинецот Лионел Меси (34), по повеќе од 20 години минати во каталонскиот фудбалски гигант Барселона заминува од клубот поради финансискиот „фер-плеј“.

Почнува „војната“ за Меси: Кој ќе го грабне аргентинскиот виртуоз!?

Курир - 06.08.2021

Аргентинскиот виртуоз Лионел Меси официјално ја напушта Барселона по повеќе од дваесет години. Играчот кој ги мина сите категории на тимот и стана легенда не успеа да потпише нов договор со Барса, а веста е потврдена од клубот.

Финансискиот фер-плеј „виновен“ за заминувањето на Меси од Барселона

Lider - 06.08.2021

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Аргентинецот Лионел Меси (34), по повеќе од 20 години минати во каталонскиот фудбалски гигант Барселона заминува од клубот поради финансискиот „фер-плеј“.

Финансискиот фер-плеј, но и празната каса на Барселона го „избркаа“ Меси

Независен - 06.08.2021

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Аргентинецот Лионел Меси (34), по повеќе од 20 години минати во каталонскиот фудбалски гигант Барселона заминува од клубот поради финансискиот „фер-плеј“.

Лапорта објасни зошто Барселона мораше да се откаже од Меси: Не можам да донесам одлука што ќе нè уништи

Точка - 06.08.2021

Првиот човек на шпанскиот прволигаш Барселона, Жоан Лапорта објасни зошто клубот мораше да се откаже од Лионел Меси. Се очекуваше Меси да потпише нов петгодишен договор за да во последен момент дојде до пресврт и клубот се откаже од најголемата ...

(Видео) Навивачите на ФК Барселона плачат пред стадион: Заминува Лионел Меси, најголемиот во историјата

Точка - 06.08.2021

Шпанците се во неверување поради тоа што клубот соопшти дека нема да потпишува нов договор со Аргентинецот. ФК Барселона во официјално соопштение објаснила каква е ситуацијата со Лионел Меси, а веќе почнаа лицитациите каде тој ќе ја продолжи својата ...

Му платија за лекување, прв договор потпиша на салфета - Како Меси беше емотивно поврзан за Барселона?

Црнобело - 06.08.2021

Барселона се понуди да плати за трошоци за негово лекување за кое родителите немале финансии и на 13-годишна возраст почна да игра за клубот во кој ја помина целата кариера – по 21 година, која е причината што Меси си заминува? За оние што не знаат, ...

Навивачите на Барса не можат да се помират дека Меси заминува од Камп Ноу

Таратур - 06.08.2021

Тешко им е на навивачите на Барселона да прифатат дека Меси заминува. Вчера Барселона официјално соопшти дека е готово и дека Меси заминува. Аргентинецот од 1. јули беше слободен, но сите најави беа дека ќе потпише нов договор, сепак на големо ...

Барселона со ново уникатно видео за збогум: Како се менуваше ликот на Меси изминатите 16 сезони

Точка - 06.08.2021

Фудбалскиот клуб Барселона не престанува да посветува објави за Лионел Меси, откако вчеравечер се стави крај на сагата која трае точно една година. Минатиот септември, Меси за првпат побара да му биде раскинат договорот со Барселона, но од тогаш се ...

Официјално е: Меси ја напушта Барселона!

Таратур - 06.08.2021

Најавата на „Марка“ се покажа како точна – Барселона објави нешто кое завечерва го потресе фудбалскиот свет! Лионел Меси ја напушта Барселона! Да, звучи неверојатно, но Каталонците ова го потврдија синоќа.

Гризман го навлече гневот на навивачите: Меси нѐ напушти поради тебе

Точка - 06.08.2021

Антоан Гризман, ни крив ни должен, го навлече гневот на навивачите на Барселона. Навивачите го означија францускиот репрезентативец како главен виновник за заминувањето на Лионел Меси. Откако синоќа како бомба одекна веста дека Меси ја напуштил ...

Меси главна тема на светските медиуми: Насловните страници преплавени со фотографии од Аргентинецот

Точка - 06.08.2021

Како што и можевме да очекуваме, заминувањето на Лео Меси од Барселона привлече големо внимание кај шпанските медиуми. Сите локални, како и светските весници, ги покриваа настаните од Ноу Камп.

Опции на маса за Лео Меси: Каде после Барселона?

Локално - 06.08.2021

Лионел Меси и Барселона не успеаја да постигнат договор, легендарниот напаѓач на каталонскиот клуб го напушта клубот, а се поставува прашањето, каде Меси ќе ја продолжи кариерата. Бидејќи е слободен да ја избере средината, Меси ќе може сам да одлучи ...

Пике се уште не верува дека Лео го нема: Ништо повеќе нема да биде исто

Zoom - 06.08.2021

Жерар Пике вечерва се прости од Лионел Меси со срцепарателна порака. Аргентинецот ја напушта Барселона по 20 години, а Пике се огласи на социјалните мрежи. Дефанзивецот на Барселона рече дека ништо нема да биде исто во клубот, градот и дека играчите ...

Лапорта ги откри причините за заминувањето на Лео од „Ноу Камп“!

Локално - 06.08.2021

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта одржа прес -конференција на која главна тема беше заминувањето на Лионел Меси од Барселона. Симболот на клубот, го напушта „Ноу Камп“ по повеќе од 20 години, каде што пристигна како 13-годишно момче, а потоа ...

Финансискиот фер-плеј „виновен“ за заминувањето на Меси од Барселона

Опсервер - 06.08.2021

– Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Аргентинецот Лионел Меси (34), по повеќе од 20 години минати во каталонскиот фудбалски гигант Барселона заминува од клубот поради финансискиот „фер-плеј“.

Финансискиот фер-плеј „виновен“ за заминувањето на Меси од Барселона

MakPress - 06.08.2021

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Аргентинецот Лионел Меси (34), по повеќе од 20 години минати во каталонскиот фудбалски гигант Барселона заминува од клубот поради финансискиот „фер-плеј“.

Лапорта: Сакав Меси да остане, ама не сакам да ја уништам Барселона

Zoom - 06.08.2021

Вистински „земјотрес“ предизвика информацијата која Барселонаја објави синоќа дека Лионел Меси нема да го продолжи договорот и дека во следната сезона ќе носи дрес на некој друг тим, по цели 21 година поминати во Каталонија.

„Ова не е стратегија, Меси навистина си заминува“

Локално - 06.08.2021

Во четвртокот вечерта стана јасно дека најдобриот играч на Барселона, Лионел Меси нема да го продолжи договорот со матичниот клуб, а во јавноста се појавија теории дека целата приказна може да биде само стратегија на таборот на Аргентинецот за ...

Меси ја напушти Барселона

MakPress - 06.08.2021

Шпанскиот фудбалски прволигаш Барселона ја шокираше вечерва фудбалската јавност потврдувајќи дека еден од најдобрите фудбалери на сите времиња Лионел Меси (34) заминува од каталонскиот гигант во кој ја мина целата своја клупска кариера.

Меси си оди од Барселона

Сакам да кажам - 05.08.2021

Лео Меси нема да остане во Барселона поради финансиски и структурални пречки, објави клубот. Аргентинецот стана слободен играч на 1 јуни откако му истече договорот, што значи дека без обесштетување ќе може да премине во друг клуб.

Крај на една ера: Заврши љубовта на Лионел Меси и Барселона

Deutsche Welle - 05.08.2021

Лионел Меси си заминува од Барселона и покрај тоа што двете страни се согласија на нов договор. Натамошната соработка е невозможна поради економските и структурни пречки со кои се соочува клубот Прославениот аргентински напаѓач Лионел Меси си ...

Лео Меси нема да потпише нов договор со Барселона!?

Слободен Печат - 05.08.2021

Се случува радикален пресврт во случајот со евентуалното продолжување на соработката на Лионел Меси со Барселона. Иако последните информации најавуваа дека новиот договор наскоро ќе се објави, но според шпанската „Марка“ Каталонците нема да можат ...

Официјално: Шок на Камп Ноу, Лионел Меси и дефинитивно ќе ја напушти Барселона!

Слободен Печат - 05.08.2021

Како што и најавија денешните разговори, и дефинитивно Аргентинецот нема да потпише нов договор со каталонскиот клуб. „Бомбата“ прво ја објави шпанскиот реномиран весник „Марка“, кој на својата насловна страница објави дека нов договор меѓу Лионел ...

Официјално: Меси заминува од Барселона

Оff.net - 05.08.2021

После многу шпекулации, конечно клубот Барселона се огласи и соопшти дека Лионел Меси веќе не е член на каталонскиот ...

Барселона ги изненади фановите: Меси го напушта клубот!

МКД - 05.08.2021

Барелона вечерва соопшти дека Лео Меси нема да го обнови договорот и ќе замине од Камп Ноу, двете страни си подале рака но документите не можат да бидат потпишани поради финансиските правила на Ла Лига.

ВИДЕО: За сите времиња – мајсториите на неповторливиот, фудбалскиот „магионичар“ Лео Меси

Слободен Печат - 05.08.2021

Лионел Меси после 21 година ја завршува соработката со Барселона каде што остави голема трага воопшто во фудбалскиот свет. Аргентинецот севкупно во дресот на каталонскиот гигант запиша 778 натпревари, 672 голови и 305 асистенции.

Потрес во фудбалскиот свет: Меси по 21 година си оди од Барселона

ТВ21 - 05.08.2021

Фудбалскиот клуб Барселона преку нивните официјални профили на социјалните мрежи потврдија дека Лионел Меси нема да остане дел од каталонскиот тим затоа што не можеле да ги исполнат барањата на шпанската Ла Лига.

Крај на една ера- Барселона се збогува со Лионел Меси (ВИДЕО)

Канал5 - 05.08.2021

Лионел Меси нема да игра за Барселона следната година, официјално е потврдено вечерва. Клубот ја објави веста на својата веб -страница, со објаснување дека и тој и неговата икона се подготвени да ја продолжат соработката, но дека прописите на ...

Заврши ерата на Лионел Меси во Барселона: Аргентинецот нема да потпише нов договор

Телма - 05.08.2021

Лионел Меси нема да ја продолжи кариерата во Барселона, односно нема да потпише нов договор, потврди каталонскиот клуб. Аргентинецот си заминува како слободен агент, бидејќи клубот не е во можност да му понуди нова соработка поради рестрикциите од ...

„Марка“ ја тресе Шпанија: Меси никогаш не бил подалеку од потпис!

Спортски - 05.08.2021

Со денови наназад во шпанските медиуми се тврдеше дека Меси иако не потпишал нов договор сепак ќе го направи тоа и дека е само прашање на време. Чудно беше што ниту една страна тоа не го потврдуваше, ниту Меси, ниту раководството на Барселона…За ...

Меси ја заврши својата ера во Барселона со - 778 настапи и 672 голови!

Sport 1 - 05.08.2021

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси си заминува од Барселона по долги години минати во клубот, поради тоа што каталонскиот гигант не можеше да ги исполни финансиските барања на шпанската Ла Лига.

ШОК: Меси нема да го продолжи договорот со Барселона

Дерби - 05.08.2021

Лионел Меси веројатно нема да го продолжи договорот со Барселона, – објавија вечерва шпанските медиуми. Шокантната информација доаѓа по денешниот состанок на Жоан Лапорта и таткото на Меси, Хорхе кој го застапува во преговорите со клубот.

ОФИЦИЈАЛНО: Лионел Меси НЕ ПРОДОЛЖУВА во Барселона!

Gol.mk - 05.08.2021

Еден од најдобрите светски играчи, Лионел Меси, нема да ја продолжи кариерата во Барселона и ќе има нов клуб, официјално соопшти неговиот актуелен клуб од Каталонија во соопштение на интернет-страницата.

Барселона најавуваше среќен крај, а експресно објави видео за да се збогува со Меси (Видео)

Дерби - 05.08.2021

Информацијата дека Лионел Меси ќе ја напушти Барселона и покрај очекувањата дека продолжувањето на договорот е „завршена работа“, донесе непријатно изненадување за фановите на шпанскиот великан.

Се огласи Хорхе Меси: „Марка“ лаже!

Спортски - 05.08.2021

Попладнево „Марка“ лансираше вест со која внесе немир помеѓу фановите на Барселона. Имено, мадритскиот весник излезе со информација дека Меси е далеку од продолжување на договорот со Барселона и дека проблемот тешко ќе се реши.

OФИЦИЈАЛНО: Меси заминува од Барселона!

Спортски - 05.08.2021

Најавата на „Марка“ се покажа како точна – Барселона објави нешто кое вечерва го потресе фудбалскиот свет! Лионел Меси ја напушта Барселона! Да, звучи неверојатно, но Каталонците ова го потврдија вечерва.

„Марка“ најави пресврт: Меси нема да остане во Барселона!?

Sport 1 - 05.08.2021

Во претходниот период се појавија шпекулации дека аргентинскиот фудбалер Лионел Меси се договорил со раководството на Барселона за да ја продолжи соработката, но очигледно се случил некаков пресврт, а деталите ги пренесе шпанска „Марка“.

Барселона се збогуваше со Меси: Ти благодариме! (ВИДЕО)

Sport 1 - 05.08.2021

Барселона вечерва ги шокираше своите навивачи со информацијата дека Лионел Меси повеќе нема да биде дел од екипата поради нивните финансиски проблеми. Каталонскиот тим ќе се раздели со Меси по долгогодишна соработка, а преку социјалните мрежи се ...

„Марка“: Преговорите тргнаа во лош правец, Меси со една нога надвор од Барса!

Gol.mk - 05.08.2021

Според пишувањата на „Марка“, преговорите меѓу Лионел Меси и Барселона не се одвиваат во најдобар правец за каталонскиот клуб. Наводно, Каталонците побараа намалување на платата на Аргентинецот во иднина.