TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Магла по котлините, попладне дожд

Канал5 - 26.11.2017

Во Македонија претпладне по котлините ќе има /магла, а во попладневните часови, најпрво во западните делови, ќе има врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират и во другите делови.

Најстудено во Берово, максимални шест степени во Дојран

ТВ21 - 26.11.2017

Утрово најниска температура од минус три степени е измерена во Берово, а максимална, шест, во Дојран. Како што соопшти УХМР, -2 беше во Скопје Петровец и Струмица, -1 во Крива Паланка и Битола, 0 во Гевгелија, Куманово, Демир Капија, Прилеп, Скопје, ...

Најстудено во Берово, максимални шест степени во Дојран

Канал5 - 26.11.2017

Утрово најниска температура од минус три степени е измерена во Берово, а максимална, шест, во Дојран. Како што соопшти УХМР, -2 беше во Скопје Петровец и Струмица, -1 во Крива Паланка и Битола, 0 во Гевгелија, Куманово, Демир Капија, Прилеп, Скопје, ...

Магла по котлините, попладне дожд

24 Вести - 26.11.2017

Во Македонија претпладне по котлините ќе има /магла, а во попладневните часови, најпрво во западните делови, ќе има врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират и во другите делови.

Попладне се очекуваат врнежи од дожд и снег

Фокус - 26.11.2017

Денеска во Македонија се очекува магла по котлините, а во попладневните часови врнежи од дожд, најпрво во западните делови, а во текот на ноќта и низ целата држава. Во северозападните делови врнежите ќе преминат во снег.

Магла по котлините, попладне дожд

Алсат-М - 26.11.2017

Во Македонија претпладне по котлините ќе има /магла, а во попладневните часови, најпрво во западните делови, ќе има врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират и во другите делови.

Најстудено во Берово, максимални шест степени во Дојран

Сител - 26.11.2017

Утрово најниска температура од минус три степени е измерена во Берово, а максимална, шест, во Дојран. Како што соопшти УХМР, -2 беше во Скопје Петровец и Струмица, -1 во Крива Паланка и Битола, 0 во Гевгелија, Куманово, Демир Капија, Прилеп, Скопје, ...

Магла по котлините, попладне дожд

+инфо - 26.11.2017

В понеделник преку денот ќе биде претежно облачно, студено, ветровито и со врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места од снег. Во Македонија претпладне по котлините ќе има /магла, а во попладневните часови, најпрво во западните делови, ќе ...

Време: Најстудено во Берово, максимални шест степени во Дојран

Стандард - 26.11.2017

Утрово најниска температура од минус три степени е измерена во Берово, а максимална, шест, во Дојран. Како што соопшти УХМР, -2 беше во Скопје Петровец и Струмица, -1 во Крива Паланка и Битола, 0 во Гевгелија, Куманово, Демир Капија, Прилеп, Скопје, ...

Магла по котлините, попладне дожд

Сител - 26.11.2017

Во Македонија претпладне по котлините ќе има /магла, а во попладневните часови, најпрво во западните делови, ќе има врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират и во другите делови.

Времто денеска - магла по котлините, попладне дожд

Р.С.Европа - 26.11.2017

Во Македонија претпладне по котлините ќе има /магла, а во попладневните часови, најпрво во западните делови, ќе има врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират и во другите делови.

Временска прогноза за следниве денови

Курир - 26.11.2017

Во Македонија претпладне по котлините ќе има /магла, а во попладневните часови, најпрво во западните делови, ќе има врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират и во другите делови.

Ниски температури во Македонија

Нетпрес - 26.11.2017

Утрово најниска температура од минус три степени е измерена во Берово, а максимална, шест, во Дојран. Како што соопшти УХМР, -2 беше во Скопје Петровец и Струмица, -1 во Крива Паланка и Битола, 0 во Гевгелија, Куманово, Демир Капија, Прилеп, Скопје, ...

Претпладне магла, попладне дожд

МКД - 26.11.2017

Претпладне по котлините во Македонија ќе има појава на магла. Во попладневните часови најпрво во западните делови ќе има врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират и во другите делови, а на планините во северозападните делови врнежите ќе ...

Магла по котлините, попладне дожд

Алфа - 26.11.2017

Во Македонија претпладне по котлините ќе има /магла, а во попладневните часови, најпрво во западните делови, ќе има врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират и во другите делови.

УХМР: Доаѓа влажен и студен бран во Македонија

Кајгана - 26.11.2017

Метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи прогнозираат студен и влажен бран во Македонија со врнежи од дожд и снег и засилен ветер. Утре под влијание на студен и влажен бран од северозапад времето ќе биде облачно, студено и ветровито со ...

Следуваат обилни врнежи од снег – еве од кога!

Сител - 26.11.2017

Синоптичарите излегоа со нова прогноза, еве какво ќе биде времето наредниве денови. И утре претпладне по одделни котлините ќе има појава на магла и ниска облачност,попладне најпрво во западните делови ќе има врнежи од дожд.

Ниски температури во Македонија: Каде е најстудено?

Курир - 26.11.2017

Утрово најниска температура од минус три степени е измерена во Берово, а максимална, шест, во Дојран. Како што соопшти УХМР, -2 беше во Скопје Петровец и Струмица, -1 во Крива Паланка и Битола, 0 во Гевгелија, Куманово, Демир Капија, Прилеп, Скопје, ...

Претпладне магла, попладне врнежи од дожд

А1 On - 26.11.2017

Денеска во Македонија се очекува магла по котлините, а во попладневните часови врнежи од дожд, најпрво во западните делови, а во текот на ноќта и низ целата држава. Во северозападните делови врнежите ќе преминат во снег.

УХМР: Доаѓа влажен и студен бран во Македонија

Макфакс - 26.11.2017

Метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи прогнозираат студен и влажен бран во Македонија со врнежи од дожд и снег и засилен ветер. Утре под влијание на студен и влажен бран од северозапад времето ќе биде облачно, студено и ветовито со ...

Температурите пред 15 часот - подгответе се за промена на времето

Press24 - 26.11.2017

Ова се моменталните температури во Македонија пред 15 часот. Се најавува многу дожд и снег на повисоките места, како и опаѓање на ...

Доаѓа влажен и студен бран во Македонија

Таратур - 26.11.2017

Метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи прогнозираат студен и влажен бран во Македонија со врнежи од дожд, снег и засилен ветер. Утре под влијание на студен и влажен бран од северозапад времето во земјава, ќе биде облачно, студено и ...

Доаѓа нагло заладување во Македонија

МК News - 26.11.2017

Времето денеска – претпладне по котлините ќе има појава на магла. Во недела попладне најпрво во западните делови ќе има врнежи од дожд. Во текот на ноќта кон понеделник врнежите ќе се прошират насекаде, на планините ќе бидат од снег и ќе започне да ...

УХМР: Доаѓа влажен и студен бран во Македонија

Локално - 26.11.2017

Метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи прогнозираат студен и влажен бран во Македонија со врнежи од дожд и снег и засилен ветер. Утре под влијание на студен и влажен бран од северозапад времето ќе биде облачно, студено и ветровито со ...

Магла по котлините, попладне дожд

Локално - 26.11.2017

Во Македонија претпладне по котлините ќе има /магла, а во попладневните часови, најпрво во западните делови, ќе има врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират и во другите делови.

Koлкава снежна покривка можеме да очекуваме следните денови?

Фактор - 26.11.2017

Утре Македонија ќе бидеме под влијание на студен и влажен бран од северозапад, така што времето ќе биде облачно студено и ветовито со врнежи од дожд. На повисоките места и на планините ќе врне снег.

Утре попладне снег и на пониските места

Тера - 26.11.2017

Утре ќе бидеме под влијание на студен и влажен бран од северозапад, така што времето ќе биде облачно, студено и ветовито со врнежи од дожд. На повисоките места и на планините ќе врне снег.

Најстудено во Берово, максимални шест степени во Дојран

Либертас - 26.11.2017

Утрово најниска температура од минус три степени е измерена во Берово, а максимална, шест, во Дојран. Како што соопшти УХМР, -2 беше во Скопје Петровец и Струмица, -1 во Крива Паланка и Битола, 0 во Гевгелија, Куманово, Демир Капија, Прилеп, Скопје, ...

Претпладне магла, попладне дожд

Тера - 26.11.2017

Утрово најстудено беше во Берово со -3 степени, -2 Скопје Петровец, Струмица, -1 Кр. Паланка, Битола, 0 Гевгелија, Куманово, Д. Капија, Прилеп, Скопје, Лазарополе, Тетово, 1 Штип, 2 Пожаране, 3 Охрид, Крушево, Тополчани, Претор, Маврово, 4 Ѓуриште, ...

Најстудено во Берово, максимални шест степени во Дојран

Локално - 26.11.2017

Утрово најниска температура од минус три степени е измерена во Берово, а максимална, шест, во Дојран. Како што соопшти УХМР, -2 беше во Скопје Петровец и Струмица, -1 во Крива Паланка и Битола, 0 во Гевгелија, Куманово, Демир Капија, Прилеп, Скопје, ...

УТРОВО МАГЛА: Какво време се очекува попладне?

Фактор - 26.11.2017

Во земјава претпладне по котлините ќе има магла, а во попладневните часови, најпрво во западните делови, ќе има врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират и во другите делови. На планините во северозападните делови на Македонија врнежите ќе ...

Магла по котлините, попладне дожд

Мета - 26.11.2017

Во Македонија денеска претпладне по котлините ќе има појава на магла, а во попладневните часови, најпрвин во западните делови ќе има зголемување на облачноста со врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират и во другите делови од земјата.

Магла по котлините, попладне дожд

Либертас - 26.11.2017

Во Македонија претпладне по котлините ќе има /магла, а во попладневните часови, најпрво во западните делови, ќе има врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират и во другите делови.

УХМР: Доаѓа влажен и студен бран во Македонија

Вечер Прес - 26.11.2017

Метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи прогнозираат студен и влажен бран во Македонија со врнежи од дожд и снег и засилен ветер. Утре под влијание на студен и влажен бран од северозапад времето ќе биде облачно, студено и ветовито со ...

Временска прогноза за денес и за наредните неколку денови

Скопје инфо - 26.11.2017

Во Македонија претпладне по котлините ќе има /магла, а во попладневните часови, најпрво во западните делови, ќе има врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират и во другите делови.

Локално ќе наврнат над 10 см снег, велат синоптичарите

Sky - 26.11.2017

Утре ќе бидеме под влијание на студен и влажен бран од северозапад, така што времето ќе биде облачно студено и ветовито со врнежи од дожд. На повисоките места и на планините ќе врне снег. Попладне постепено врнежите се очекува насекаде да поминат во ...

Најстудено во Берово, максимални шест степени во Дојран...

Н.Македонија - 26.11.2017

Најстудено во Берово, максимални шест степени во Дојран Утрово најниска температура од минус три степени е измерена во Берово, а максимална, шест, во Дојран. Како што соопшти УХМР, -2 беше во Скопје Петровец и Струмица, -1 во Крива Паланка и Битола, ...

Утре претпладне магла по котлините, попладне врнежи од дожд и температура од 7 до 16 степени

Канал5 - 25.11.2017

Времето во Македонија утре претпладне по котлините ќе има појава на магла. Во попладневните часови најпрво во западните делови ќе има врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират и во другите делови, а на планините во северозападните делови ...

Сончево со локална облачност, во одделни котлини магла

24 Вести - 25.11.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Преку денот ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, поизразен долж Повардарието.

Сончево со локална облачност, во одделни котлини магла

Алсат-М - 25.11.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Преку денот ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, поизразен долж Повардарието.

Сончево со локална облачност, во одделни котлини магла

ТВ21 - 25.11.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Преку денот ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, поизразен долж Повардарието.

Сончево со локална облачност, во одделни котлини магла

Канал5 - 25.11.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Преку денот ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, поизразен долж Повардарието.

Времето сончево со мала до умерена локална облачност

Макфакс - 25.11.2017

Времето денеска сончево со мала до умерена локална облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Преку денот ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, поизразен долж Повардарието. Температурата во интервал од 11 до 16 степени.

Сончево со мала облачност, температури до 16 степени

А1 On - 25.11.2017

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Претпладне се очекува појава на магла по одредени котлини, а во текот на денот ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата ќе се движи од 11 до 16 степени.

УХМР најавува голема промена на времето

Сител - 25.11.2017

Магловито и кочан ладно со температури под нула утринава. Во текот на денот времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Преку денот ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, поизразен долж Повардарието.

Сончево време со мала локална облачност

OhridNews - 25.11.2017

Денеска ќе преовладува сончево време со мала локална облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Преку денот ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Максималната дневна температура во Охрид ќе достигне до 12 степени ...

Надвор грее сонце но е студено -ова се температурите, се најавува пресврт

Press24 - 25.11.2017

Времето денеска сончево но студено, а веќе од попладне дожд. Од утре се најавува и снег на повисоките места. Ова се моменталните ...

Сончево време со мала облачност

Курир - 06.05.2021

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 12, а максималната од 21 до 29 степени.

Времето: променливо со температура до 16 степени

Р.С.Европа - 25.11.2017

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Во утринските часови по одделни котлини ќе има појава на магла. Преку денот ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Дневната температура ќе се движи од 10 до 16 степени.

Времето сончево со мала до умерена локална облачност

Кајгана - 25.11.2017

Времето денеска сончево со мала до умерена локална облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Преку денот ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, поизразен долж Повардарието. Температурата во интервал од 11 до 16 степени.

Сончево со локална облачност, во одделни котлини магла

Слободен Печат - 25.11.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Преку денот ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, поизразен долж Повардарието.

Пристигнува снегот - извадете шал и ракавици, не чека промена

Press24 - 25.11.2017

Во текот на денот времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Преку денот ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, поизразен долж Повардарието. Температурата во интервал од 11 до 16 степени.

Сончево време со мала облачност

Нетпрес - 06.05.2021

Времето во четвртокот во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната утринска температура се движи во интервал од 6 до 12, а максималната дневна ќе достигне од 21 до ...

Денес пролет, од утре снег: Доаѓа нагло заладување во Македонија

Сител - 25.11.2017

Времето денеска беше сончево со мала до умерена локална облачност. Претпладне по одделни котлини забележана беше појава на магла. Преку денот дуваше слаб до умерен југоисточен ветер, поизразен долж Повардарието.

Денес сонце, утре снег: Следува намалување на температурите

Курир - 25.11.2017

Времето денеска беше сончево со мала до умерена локална облачност. Претпладне по одделни котлини забележана беше појава на магла. Преку денот дуваше слаб до умерен југоисточен ветер, поизразен долж Повардарието.

Сончево со локална облачност, во одделни котлини магла

+инфо - 25.11.2017

Преку денот ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, поизразен долж Повардарието. Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла.

И денеска сончево време

МКД - 25.11.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла, а преку денот ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, поизразен во Повардарието.

Во сабота пролет, од недела снег: Во Македонија доаѓа нагло заладување

Sky - 25.11.2017

Времето денеска сончево со мала до умерена локална облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Преку денот ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, поизразен долж Повардарието. Температурата во интервал од 11 до 16 степени.

Еве кога можеме да очекуваме снег

Пулс24 - 25.11.2017

Во текот на денот времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Преку денот ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, поизразен долж Повардарието. Температурата во интервал од 11 до 16 степени.

Времето денеска: Сончево со мала локална облачност

Скопје инфо - 25.11.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла, а преку денот ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, поизразен во Повардарието.

Времето сончево со мала до умерена локална облачност

Точка - 25.11.2017

Времето денеска сончево со мала до умерена локална облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Преку денот ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, поизразен долж Повардарието. Температурата во интервал од 11 до 16 степени.

Сончево со локална облачност, во одделни котлини магла

Кумановски м. - 25.11.2017

loading... Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Преку денот ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, поизразен долж Повардарието.

Очекувајте снег, и подгответе се за него

Вечер Прес - 25.11.2017

Времето денеска беше сончево со мала до умерена локална облачност. Претпладне по одделни котлини забележана беше појава на магла. Преку денот дуваше слаб до умерен југоисточен ветер, поизразен долж Повардарието.

Од утре попладне дожд, од другиден и снег на повисоките места

Тера - 25.11.2017

Утре попладне нашето подрачје ќе потпадне под влијание на студен и влажен бран од кој најпрвин во западните делови ќе има врнежи од дожд. Во текот на ноќта кон понеделник врнежите ќе се прошират и во другите делови од земјава, а на планините во ...

Следуваат обилни врнежи од снег – еве од кога

Sky - 25.11.2017

Синоптичарите излегоа со нова прогноза, еве какво ќе биде времето наредниве денови. И утре претпладне по одделни котлините ќе има појава на магла и ниска облачност,попладне најпрво во западните делови ќе има врнежи од дожд.

Денеска сончево со локална облачност, во одделни котлини магла

Либертас - 25.11.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Преку денот ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, поизразен долж Повардарието.

Времето сончево со локална облачност, во одделни котлини магла...

Н.Македонија - 25.11.2017

Времето сончево со локална облачност, во одделни котлини магла Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла.

Од недела студен бран, дожд, снег и засилен ветер

Алсат-М - 24.11.2017

Од недела попладне подрачјето на Македонија ќе потпадне под влијание на студен и влажен бран од кој најпрвин во западните делови ќе има врнежи од дожд. Во текот на ноќта кон понеделник врнежите ќе се прошоират насекаде, на планините ќе бидат од снег ...

Од недела студен бран, дожд, снег и засилен ветер

Канал5 - 24.11.2017

Од недела попладне подрачјето на Македонија ќе потпадне под влијание на студен и влажен бран од кој најпрвин во западните делови ќе има врнежи од дожд. Во текот на ноќта кон понеделник врнежите ќе се прошоират насекаде, на планините ќе бидат од снег ...

УХМР: Од недела дожд и снег и пад на температурите

Канал5 - 24.11.2017

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла особено во претпладневните часови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). В недела попладне најпрвин во западните делови ќе има врнежи од дожд, а на ...

Подгответе се за дожд, снег и засилен ветер

Нетпрес - 24.11.2017

Од недела попладне подрачјето на Македонија ќе потпадне под влијание на студен и влажен бран од кој најпрвин во западните делови ќе има врнежи од дожд. Во текот на ноќта кон понеделник врнежите ќе се прошират насекаде, на планините ќе бидат од снег ...

Сончево со умерена облачност, од недела дожд

МКД - 24.11.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерена облачност и тивко. По одделни котлини со појава на магла, особено претпладне. Температурата ќе се движи од 10 до 18 Целзиусови степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и тивко.

Од недела студен бран, дожд, снег и засилен ветер

Слободен Печат - 24.11.2017

Од недела попладне подрачјето на Македонија ќе потпадне под влијание на студен и влажен бран од кој најпрвин во западните делови ќе има врнежи од дожд. Во текот на ноќта кон понеделник врнежите ќе се прошоират насекаде, на планините ќе бидат од снег ...

УХМР: Од недела студен бран

МРТ - 24.11.2017

Во текот на ноќта кон понеделник врнежите ќе се прошоират насекаде, на планините ќе бидат од снег и ќе започне да дува засилен северен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Од недела студен бран, дожд, снег и засилен ветер

А1 On - 24.11.2017

Од недела попладне подрачјето на Македонија ќе потпадне под влијание на студен и влажен бран од кој најпрвин во западните делови ќе има врнежи од дожд. Во текот на ноќта кон понеделник врнежите ќе се прошоират насекаде, на планините ќе бидат од снег ...

Од недела студен бран, дожд, снег и засилен ветер

Алфа - 24.11.2017

Од недела попладне подрачјето на Македонија ќе потпадне под влијание на студен и влажен бран од кој најпрвин во западните делови ќе има врнежи од дожд. Од недела попладне подрачјето на Македонија ќе потпадне под влијание на студен и влажен бран од ...

Метео: Заладување и дожд од недела

МРТ - 24.11.2017

Во недела претпладне ќе преовладува променливо облачно на места со појава на магла, попладне под влијание на постуден влажен воздушен бран најпрво во западните делови се очекуваат врнежи од дожд кои во текот на ноќта кон понеделник ќе се прошират ...

Се најавува снег - временска за до крајот на месецот

Press24 - 24.11.2017

Се најавува нов студен и влажен бран во Македонија, како и снег. Ова е временската прогноза за до крајот на ...

Толку од сонцето - од утре не чека пресврт во температурите

Press24 - 24.11.2017

Од недела попладне подрачјето на Македонија ќе потпадне под влијание на студен и влажен бран од кој најпрвин во западните делови ќе има врнежи од дожд. Во текот на ноќта кон понеделник врнежите ќе се прошоират насекаде, на планините ќе бидат од снег ...

Сончево со температура до 18 степени

Кајгана - 24.11.2017

Времето денеска ќе биде сончево сончево и тивко со умерена облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Максималната температура ќе се движи од 10 до 18 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност и со ...

Пристигнуваат студените денови – од следната недела драстична промена

Репортер - 24.11.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и тивко. По одделни котлини со појава на магла, особено претпладне. Температурата ќе се движи од 10 до 18 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и тивко.

Студен бран од недела: Очекувајте дожд, снег и засилен ветер

Курир - 24.11.2017

Од недела попладне подрачјето на Македонија ќе потпадне под влијание на студен и влажен бран од кој најпрвин во западните делови ќе има врнежи од дожд. Во текот на ноќта кон понеделник врнежите ќе се прошират насекаде, на планините ќе бидат од снег ...

Пристигнуваат студените денови - од следната недела драстична промена

Press24 - 24.11.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и тивко. По одделни котлини со појава на магла, особено претпладне. Температурата ќе се движи од 10 до 18 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и тивко.

Подгответе се за дожд, снег и засилен ветер

Точка - 24.11.2017

Од недела попладне подрачјето на Македонија ќе потпадне под влијание на студен и влажен бран од кој најпрвин во западните делови ќе има врнежи од дожд. Во текот на ноќта кон понеделник врнежите ќе се прошират насекаде, на планините ќе бидат од снег ...

Од недела студен бран, дожд, снег и засилен ветер

Кумановски м. - 24.11.2017

loading... Од недела попладне подрачјето на Македонија ќе потпадне под влијание на студен и влажен бран од кој најпрвин во западните делови ќе има врнежи од дожд. Во текот на ноќта кон понеделник врнежите ќе се прошоират насекаде, на планините ќе ...

Од недела снег – очекувајте нагло заладување

Sky - 24.11.2017

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност. Во утринските часови по одделни котлини ќе има појава на магла. Преку денот ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Дневната температура ќе се движи од 10 до 16 степени.

Временска прогноза: Сончево со температура до 18 степени

Канал 77 - 24.11.2017

Времето денеска ќе биде сончево сончево и тивко со умерена облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на слабамагла. Максималната температура ќе се движи од 10 до 18 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност и со ...

Времето денес сончево со умерена облачност и тивко

Пулс24 - 24.11.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и тивко. По одделни котлини со појава на магла, особено претпладне. Температурата ќе се движи од 10 до 18 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и тивко.

ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО: Eве што не очекува од недела

Фактор - 24.11.2017

Во недела претпладне ќе имаме променливо облачно на места со појава на магла, а попладне под влијание на постуден влажен воздушен бран најпрво во западните делови се очекуваат врнежи од дожд кои во текот на ноќта кон понеделник ќе се прошират ...

Утрово -2 степени во Битола

Тера - 02.01.2023

Утрово најстудено со -4 степени беше во Берово, -3 Прилеп, Струмица, -2 Битола, Тетово Виница, Дебар, -1 Штип, 0 Скопје-Зајчев Рид, Скопје-Петровец, Куманово, Гевгелија, Крива Паланка, Претор, Лазарополе, 1 Маврови Анови, Демир Капија, 2 Охрид, 4 ...

Сончево време со температура до 18 степени

Вечер Прес - 24.11.2017

Времето денеска ќе биде сончево сончево и тивко со умерена облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на слабамагла. Максималната температура ќе се движи од 10 до 18 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност и со ...

Од недела студен бран, дожд, снег и засилен ветер

Либертас - 24.11.2017

Од недела попладне подрачјето на Македонија ќе потпадне под влијание на студен и влажен бран од кој најпрвин во западните делови ќе има врнежи од дожд. Во текот на ноќта кон понеделник врнежите ќе се прошоират насекаде, на планините ќе бидат од снег ...

Сончево со умерена облачност и со температура до 18 степени

Мета - 24.11.2017

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и тивко, а во одделни котлини е можна појава на магла, особено претпладне. Дневната температурата ќе се движи од 10 до 18 Целзиусови степени.

Времето денеска

Поглед - 24.11.2017

Времето денеска ќе биде сончево сончево и тивко со умерена облачност. Во претпладневните часови по одделни котлини се очекува појава на магла. Максималната температура ќе се движи од 10 до 18 степени.

Од недела студен бран, дожд, снег и засилен ветер...

Н.Македонија - 24.11.2017

Од недела студен бран, дожд, снег и засилен ветер Од недела попладне подрачјето на Македонија ќе потпадне под влијание на студен и влажен бран од кој најпрвин во западните делови ќе има врнежи од дожд.

Времето денес сончево, температурата до 18 степени

Денар - 24.11.2017

Времето денеска ќе биде сончево и тивко со умерена облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на слабамагла. Максималната температура ќе се движи од 10 до 18 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаба ...

Од недела дожд и снег и пад на температурите

Алсат-М - 23.11.2017

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла особено во претпладневните часови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). В недела попладне најпрвин во западните делови ќе има врнежи од дожд, а на ...

УХМР: Од недела дожд и снег и пад на температурите

ТВ21 - 23.11.2017

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла особено во претпладневните часови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). В недела попладне најпрвин во западните делови ќе има врнежи од дожд, а на ...

Од недела дожд и снег и пад на температурите

24 Вести - 23.11.2017

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла особено во претпладневните часови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). В недела попладне најпрвин во западните делови ќе има врнежи од дожд, а на ...

УХМР најави промена на времето

Нетпрес - 23.11.2017

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла особено во претпладневните часови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). В недела попладне најпрвин во западните делови ќе има врнежи од дожд, а на ...

Викендов врнежи од снег

OhridNews - 23.11.2017

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла, особено во претпладневните часови. Во недела попладне најпрво во западните делови ќе има врнежи од дожд, а на планините од снег.

УХМР: Од недела дожд и снег и пад на температурите

Алфа - 23.11.2017

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла особено во претпладневните часови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла ...

УХМР најави промена на времето- еве што нè очекува

Курир - 23.11.2017

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла особено во претпладневните часови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). В недела попладне најпрвин во западните делови ќе има врнежи од дожд, а на ...

УХМР: Од недела дожд и снег и пад на температурите

Слободен Печат - 23.11.2017

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла особено во претпладневните часови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). В недела попладне најпрвин во западните делови ќе има врнежи од дожд, а на ...

Уживајте во убавото време уште малку: Следи промена и голем пад на температурите

Press24 - 23.11.2017

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла особено во претпладневните часови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Во недела попладне најпрвин во западните делови ќе има врнежи од дожд, а на ...

УХМР предупредува: Од недела дожд и снег и пад на температурите

Сител - 23.11.2017

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла особено во претпладневните часови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). В недела попладне најпрвин во западните делови ќе има врнежи од дожд, а на ...

УХМР: Од недела дожд и снег и пад на температурите

Стандард - 23.11.2017

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла особено во претпладневните часови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). В недела попладне најпрвин во западните делови ќе има врнежи од дожд, а на ...

Од недела дожд и снег и пад на температурите

МРТ - 23.11.2017

Од попладневните часови в недела се очекуваат врнежи од дожд и снег кои треба да продолжат в понеделник. Ќе преовладува ниска температура поради засилениот северен ветер. До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла ...

УХМР: Од недела дожд и снег и пад на температурите

Кумановски м. - 23.11.2017

loading... До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла особено во претпладневните часови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). В недела попладне најпрвин во западните делови ќе има врнежи од дожд, а ...

УХМР: Од недела дожд и снег и пад на температурите

Локално - 23.11.2017

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла особено во претпладневните часови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). В недела попладне најпрвин во западните делови ќе има врнежи од дожд, а на ...

Ноќеска во Куманово - 1, од понеделник дожд и снег

Kumanovo News - 23.11.2017

Најладно било во Берово со -4 степени, а најтопло во Ѓуриште и Дојран 4 степени. Утринава времето е претежно ведро и релативно студено. Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб ветер од променлив правец.

УХМР најави промена на времето

Точка - 23.11.2017

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла особено во претпладневните часови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Во недела попладне најпрвин во западните делови ќе има врнежи од дожд, а на ...

УХМР објави нова прогноза – еве какво ќе биде времето

Sky - 23.11.2017

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла, особено во претпладневните часови. Во недела попладне најпрво во западните делови ќе има врнежи од дожд, а на планините од снег.

УХМР најави промена на времето

Пулс24 - 23.11.2017

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла особено во претпладневните часови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Вo недела попладне најпрвин во западните делови ќе има врнежи од дожд, а на ...

УХМР: Од недела дожд и снег и пад на температурите

Либертас - 23.11.2017

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла особено во претпладневните часови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). В недела попладне најпрвин во западните делови ќе има врнежи од дожд, а на ...

Облачно и студено време

24 Вести - 20.11.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено, претпладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и некои повисоки места од снег. На повеќе места ќе дува засилен северен ветер.

Облачно и студено со повремен дожд

Канал5 - 08.10.2021

Времето денеска ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од дожд кои на места ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 7 до 13, а максималната од 9 до 15 ...

Снег во Крушево, Маврово и Лазарополе

Канал5 - 20.11.2017

Висината на снежната покривка во осум часот во Крушево изнесува два сантиметри, а во Маврово и Лазарополе по еден сантиметар, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Минимални температури утрово се движат од минус четири во Маврово, минус три ...

Време; Облачно и студено со повремен дожд

Алсат-М - 20.11.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено, претпладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и некои повисоки места од снег. На повеќе места ќе дува засилен северен ветер.

Облачно и студено со повремен дожд

Слободен Печат - 20.11.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено, претпладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и некои повисоки места од снег. На повеќе места ќе дува засилен северен ветер.

Денеска облачно и студено, од утре сонце

МКД - 20.11.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и студено, претпладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и некои повисоки места од снег. На повеќе места ќе дува засилен северен ветер.

Снег во Крушево, Маврово и Лазарополе

Сител - 20.11.2017

Висината на снежната покривка во осум часот во Крушево изнесува два сантиметри, а во Маврово и Лазарополе по еден сантиметар, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Минимални температури утрово се движат од минус четири во Маврово, минус три ...

Некаде снег, некаде дожд: Температурите низ Македонија

Press24 - 20.11.2017

Некаде снег, некаде дожд. Ова се температурите и временските прилики во градовите низ ...

Снег во Крушево, Маврово и Лазарополе

А1 On - 20.11.2017

Висината на снежната покривка во осум часот во Крушево изнесува два сантиметри, а во Маврово и Лазарополе по еден сантиметар, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Минимални температури утрово се движат од минус четири во Маврово, минус три ...

Делови од Македонија под снег

Скопје24 - 20.11.2017

Висината на снежната покривка во осум часот во Крушево изнесува два сантиметри, а во Маврово и Лазарополе по еден сантиметар Од синоќа има снег во Крушево, Маврово и Лазарополе. Висината на снежната покривка во осум часот во Крушево изнесува два ...

Снег во Крушево, Маврово и Лазарополе

Стандард - 20.11.2017

Висината на снежната покривка во осум часот во Крушево изнесува два сантиметри, а во Маврово и Лазарополе по еден сантиметар, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Минимални температури утрово се движат од минус четири во Маврово, минус три ...

Снег во Крушево, Маврово и Лазарополе

Слободен Печат - 20.11.2017

Висината на снежната покривка во осум часот во Крушево изнесува два сантиметри, а во Маврово и Лазарополе по еден сантиметар, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Минимални температури утрово се движат од минус четири во Маврово, минус три ...

Крушево, Маврово и Лазарополе се разбудија со снег

+инфо - 20.11.2017

Висината на снежната покривка во осум часот во Крушево изнесува два сантиметри, а во Маврово и Лазарополе по еден сантиметар. Од синоќа има снег во Крушево, Маврово и Лазарополе. Висината на снежната покривка во осум часот во Крушево изнесува два ...

Облачно и студено со повремен дожд

Алфа - 20.11.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено, претпладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и некои повисоки места од снег. Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено, претпладне со повремени локални ...

Снежна покривка во Крушево, Маврово и во Лазарополе

Макфакс - 20.11.2017

Висината на снежната покривка во осум часот во Крушево изнесува два сантиметра, а во Маврово и Лазарополе по еден сантиметар, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Минималните температури утрово се движат од – 4 во Маврово, – 3 во Крушево, – ...

Македонија во бело: Снег во Крушево, Маврово и Лазарополе

Press24 - 20.11.2017

Висината на снежната покривка во осум часот во Крушево изнесува два сантиметри, а во Маврово и Лазарополе по еден сантиметар, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Минимални температури утрово се движат од минус четири во Маврово, минус три ...

Облачен и студен понеделник

Таратур - 20.11.2017

Во Македонија ќе биде променливо облачно и студено, претпладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и некои повисоки места од снег. На повеќе места ќе дува засилен северен ветер.

Делови од Македонија под снег

Курир - 20.11.2017

Висината на снежната покривка во осум часот во Крушево изнесува два сантиметри, а во Маврово и Лазарополе по еден сантиметар Од синоќа има снег во Крушево, Маврово и Лазарополе. Висината на снежната покривка во осум часот во Крушево изнесува два ...

Променливо облачно и студено – снег на планините

Макфакс - 20.11.2017

Времето денеска променливо облачно и студено, претпладне со повремен локален дожд со послаб интензитет, а на планините и некои повисоки места со слаб снег. Ќе дува на повеќе места засилен северен ветер, што ќе предизвика позначителен пад на дневната ...

Студен бран во Македонија, температури под 0!

Вечер Прес - 20.11.2017

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА Променливо облачно и студено, претпладне со повремен локален дожд со послаб интензитет, а на планините и некои повисоки места со слаб снег. Ќе дува на повеќе места засилен северен ветер, што ќе предизвика позначителен пад на дневната ...

Променливо облачно време, со повремен дожд и со снег на планините

Мета - 20.11.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и студено, претпладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. На повеќе места ќе дува засилен северен ветер.

Снег во Крушево, Маврово и Лазарополе, еве какво време не очекува денеска

Либертас - 20.11.2017

Висината на снежната покривка во осум часот во Крушево изнесува два сантиметри, а во Маврово и Лазарополе по еден сантиметар, соопшти Управата за хидрометеоролошки ...

Променливо облачно и студено – снег на планините

Точка - 20.11.2017

Времето денеска променливо облачно и студено, претпладне со повремен локален дожд со послаб интензитет, а на планините и некои повисоки места со слаб снег. Ќе дува на повеќе места засилен северен ветер, што ќе предизвика позначителен пад на дневната ...

Стигна студот: Ова се температурите во Македонија

Пулс24 - 20.11.2017

Ова се температурите во Македонија Некаде снег, некаде дожд. Ова се температурите и временските прилики во градовите низ ...

По силниот ветер и дожд, малку снег и пониски температури

Тера - 20.11.2017

Утрово висиката на снежната покривка беше 1 см во Маврово и Лазарополе, 2 во Крушево. Најстудено беше во Маврово -4 степени, -3 Крушево, -2 Лазарополе, Ѓуриште, 0 Пожаране, Тополчани, Берово, 1 Кр.

Снег во Крушево, Маврово и Лазарополе

Кумановски м. - 20.11.2017

loading... Висината на снежната покривка во осум часот во Крушево изнесува два сантиметри, а во Маврово и Лазарополе по еден сантиметар, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Минимални температури утрово се движат од минус четири во Маврово, ...

Снег во Крушево, Маврово и Лазарополе

Локално - 20.11.2017

Висината на снежната покривка во осум часот во Крушево изнесува два сантиметри, а во Маврово и Лазарополе по еден сантиметар, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Минимални температури утрово се движат од минус четири во Маврово, минус три ...

Снежна покривка во неколку делови од Македонија

Скопје инфо - 20.11.2017

Висината на снежната покривка во осум часот во Крушево изнесува два сантиметри, а во Маврово и Лазарополе по еден сантиметар, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Минимални температури утрово се движат од минус четири во Маврово, минус три ...

Oблачно и студено

Локално - 20.11.2017

Променливо облачно и студено, претпладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и некои повисоки места од снег. На повеќе места ќе дува засилен северен ветер. Температурата ќе се движи во интервал од еден до девет степени.

Снежна покривка во Крушево, Маврово и Лазарополе

Вечер Прес - 20.11.2017

Висината на снежната покривка во осум часот во Крушево изнесува два сантиметри, а во Маврово и Лазарополе по еден сантиметар, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Минимални температури утрово се движат од минус четири во Маврово, минус три ...

Снег во Македонија – еве што најавуваат синоптичарите

Sky - 20.11.2017

Времето денеска променливо облачно и студено, претпладне со повремен локален дожд со послаб интензитет, а на планините и некои повисоки места со слаб снег. Ќе дува на повеќе места засилен северен ветер, што ќе предизвика позначителен пад на дневната ...

Времето денеска: Облачно и студено со повремен дожд

Скопје инфо - 20.11.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено, претпладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и некои повисоки места од снег. На повеќе места ќе дува засилен северен ветер.

Македонија се разбуди со снежна покривка!

Република - 20.11.2017

Висината на снежната покривка во осум часот во Крушево изнесува два сантиметри, а во Маврово и Лазарополе по еден сантиметар, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Минимални температури утрово се движат од минус четири во Маврово, минус три ...

Врнежите продолжуваат и денеска

Кумановски м. - 20.11.2017

loading... Врнежите продолжуваат и во текот на денешниот ден, а особено претпладне и ќе бидат од дожд, односно на планините и повисоките места од снег, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Снег во Крушево, Маврово и Лазарополе

Канал 77 - 20.11.2017

Висината на снежната покривка во осум часот во Крушево изнесува два сантиметри, а во Маврово и Лазарополе по еден сантиметар, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Минимални температури утрово се движат од минус четири во Маврово, минус три ...

Снег во Крушево, Маврово и Лазарополе...

Н.Македонија - 20.11.2017

Снег во Крушево, Маврово и Лазарополе Висината на снежната покривка во осум часот во Крушево изнесува два сантиметри, а во Маврово и Лазарополе по еден сантиметар, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Облачно и студено со повремен дожд...

Н.Македонија - 20.11.2017

Облачно и студено со повремен дожд Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено, претпладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и некои повисоки места од снег. На повеќе места ќе дува засилен северен ветер.

Денес променливо облачно и студено, на планините снег

Денар - 20.11.2017

Времето денеска променливо облачно и студено, претпладне со повремен локален дожд со послаб интензитет, а на планините и некои повисоки места со слаб снег. Ќе дува на повеќе места засилен северен ветер, што ќе предизвика позначителен пад на дневната ...

Снег во Крушево, Маврово и Лазарополе

Идивиди - 20.11.2017

Висината на снежната покривка во осум часот во Крушево изнесува два сантиметри, а во Маврово и Лазарополе по еден сантиметар, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Минимални температури утрово се движат од минус четири во Маврово, минус три ...