TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Условни казни за колегата судија за Александра

Локално - 14.09.2013

Поранешниот врховен судија Александар Бошњаковски, неговиот син и бабата на Александра се виновни бидејќи го киднапирале шестгодишното девојче и заработија условни казни .

Бошњаковски добиja условна казна за грабнувањето на внуката

24 Вести - 13.09.2013

Условна казна од една година доби семејството Бошњаковски, кое беше обвинето за грабнување на својата внука Александра. Татко на шестгодишната Александра, Стефан, дедото Александар кој е поранешен ...

Семејството Бошњакоски доби казнa условен затвор

Нова ТВ - 13.09.2013

Таткото на шестгодишната Александра, Стефан, дедото Александар кој е поранешен судија во Врховниот суд и бабата Снежанка се осудени на една година условна затворска казна доколку во наредните четири ...

Условни казни за семејството Бошњаковски

Вест - 13.09.2013

Членовите на семејството Бошњаковски кои беа обвинети за грабнување на нивната внука и ќерка Александра, се осудени на по една година условен затвор. Кривичниот суд ги огласи за виновни ...

Условни казни за семејството Бошњаковски

Утрински - 13.09.2013

Дедото, бабата и таткото беа обвинети за грабнување на нивната внука Александра од мајката Татјана Условна казна од една година доби семејството Бошњаковски, кое беше обвинето за грабнување на ...

Условна казна за киднапирањето на Александра

Телма - 13.09.2013

На условна казна затвор од една година се осудени таткото, дедото и бабата на Александра Бошњаковска, по тужбата на мајката за киднапиранје на нејзината керка Александра.

По една година условно за сите обвинети за грабнување на малата Александра

МКД - 13.09.2013

Членовите на семејството на поранешниот врховен судија Александар Бошњаковски кои беа обвинети за грабнување на неговата внука Александра денеска се осудени на по една година условен затвор.

Ако згрешив што си ја сакав внуката, се извинувам

Н.Македонија - 13.09.2013

Поранешниот судија во Врховниот суд и неговиот син и сопруга одбија пред судот да кажуваат детали за кавгата со поранешната снаа и снемувањето на внуката Александра, која ја криеше бабата во трло во ...

Сите од семејството Бошњаковски добија условна казна затвор

Н.Македонија - 13.09.2013

Судијата од Врховниот суд, кој од скоро е во пензија, Александар Бошњаковски неговата сопруга и син, добија условна казна од една година, ако во рок од четири години не го повторат делото за кое беа ...

Условна пресуда за семејството Бошњаковски за грабнувањето на внуката

Кајгана - 13.09.2013

Семејството Бошњаковски кое што беше обвинето за грабнувањето на својата внука, шестгодишна Александра, се осудени на условна казна. Таткото Стефан и дедото Александар Бошњаковски - поранешен судија ...

Една година условен затвор за пензионираниот врховен судија Бошњаковски и неговото семејство

А1 On - 13.09.2013

Врховниот судија Александар Бошњаковски, неговата сопруга и синот Стефан добија една година условен затвор доколку во наредните четири го повторат делото.

По една година условен затвор за Бошњаковски

Алфа - 13.09.2013

Семејството Бошњаковски е виновно за криењето на малолетната Александра. Судот им изрече условни казни- по една година затвор ако во наредните четири го повторат делото, односно ако се обидат одново ...

Лошите истражни постапки ги одолжуваат пресудите

Дневник - 13.09.2013

Судските случаи во Македонија некогаш траат со години, а во екстремни случаи и повеќе од една деценија, но понекогаш судиите носат одлука за само неколку дена.

Условни казни за таткото, дедото и бабата на малата Александра

+инфо - 13.09.2013

Условна казна затвор од 1 година, ако за 4 години не го повторат делото, пресуди скопскиот Кривичен суд за таткото на малата Александра, Стефан Бошњаковски, како и за пензионираниот врховен судија, ...

Дедото имал мозочен удар па не размислувал рационално – детали од судењето за киднапираната Александра

МК News - 13.09.2013

Вчера во скопскиот Кривичен суд почна судењето за случајот со малата Александра Бошњаковска, која две години живееше без својата мајка. За киднапирањето на девојчето одговараат нејзиниот дедо, ...

Судијата Бошњаковски прогласен за виновен

Вечер Прес - 13.09.2013

Судскиот процес против пензионираниот уставен судија Александар Бошњаковски, неговиот син Стефан и сопругата Снежана кои се товарат за грабнување на малечката Александра заврши.

Условни казни за грабнувачите на Александра

Канал5 - 13.09.2013

Таткото, дедото и бабата се условно осудени на една година затвор која нема да ја одлежат ако во следните 4 години не направат кривично дело. Условна пресуда за тројцата грабнувачи на малата ...

Бошњаковски добиja условна казна за грабнувањето на внуката

Сител - 13.09.2013

Условна казна од една година доби семејството Бошњаковски, кое беше обвинето за грабнување на својата внука Александра. Татко на шестгодишната Александра, Стефан, дедото Александар кој е поранешен ...

Бошњаковски добиja условна казна за грабнувањето на внуката

Кирилица - 13.09.2013

Условна казна од една година доби семејството Бошњаковски, кое беше обвинето за грабнување на својата внука Александра. Татко на шестгодишната Александра, Стефан, дедото Александар кој е поранешен ...

Условни казни за семејството Бошњаковски

Либертас - 13.09.2013

Пензионираниот врховен судија Александар Бошњаковски, неговата сопруга Снежана и нивниот син Стефан се осудени на по една година условна казна затвор за кривичното дело одземање малолетник.

Грабнувачите на Александра Бошњаковска добија условни казни

Канал5 - 13.09.2013

Виновни се но нема да ја одлежат затворската казна од една година доколку 4 години не сторат ново кривично дело. Ваква пресуда донесе кривичниот суд за таткото, дедото и бабата на 6 годишната ...

Бошњаковци добија условна казна за малата Александра

Сител - 13.09.2013

Поранешниот врховен судија Александар Бошњаковски, неговиот син и бабата на Александра се виновни бидејќи го киднапирале шестгодишното девојче и заработија условни казни .

Судијата Бошњаковски и неговото семејство добија условни казни

Вечер Прес - 13.09.2013

Пензионираниот судија Александар Бошњаковски, неговиот син Стефан и сопругата Снежанка беа прогласени за виновни за грабнувањето на нивната ќерка и внука, шестгодишната Александра, и осудени на една ...

ПРЕСУДА: Условни казни за семејството Бошњаковски

Телеграф - 13.09.2013

Тројцата беа обвинети за одземање на нивната внука Александра од мајката Татјана Стефан, Снежана и Александар Бошњаковски се прогласени за виновни за сторено кривично дело, одземање малолетник.

По една година затвор условно за грабнувањето на Александра

Бриф - 13.09.2013

Таткото на малата Александра Бошњаковска, Стефан, како и нејзините дедо и баба, Александар и Снежанка, добија по една година затвор условно затоа што ја грабнаа од мајката татјана и не и дозволуваа ...

Една година условна казна за киднаперите на малата Александра

Точка - 13.09.2013

Таткото, дедото и бабата на малата Александра добија една година условна казна бидејќи ветија дека нема да го сторат делото, киднапирање на девојчето.

Дедото имал мозочен удар па не размислувал рационално - еве што се случуваше на судењето за малата Александра

Press24 - 13.09.2013

Вчера во скопскиот Кривичен суд почна судењето за случајот со малата Александра Бошњаковска, која две години живееше без својата мајка. За киднапирањето на девојчето одговараат нејзиниот дедо, ...

Бошњаковски: Се’ што праваев, правев од љубов кон внуката

Хајд Парк - 13.09.2013

„Се’ што сум правел, сум правел како резултат на љубовта, кон мојата внука Александра“, рече пред судот пензионираниот врховен судија Александар Бошњаковски.

Мајката на Александра низ плач побара Бошњаковски да бидат ослободени од притвор

Хајд Парк - 13.09.2013

Не ме давајте на нејзе оти таа сака да ме киднапира, рекла малата Александра кога ја видела прв пат својата мајка. Татјана Бошњаковска, мајката на малолетната Александра којашто беше грабната, пред ...

Мајката на Александра низ плач побара Башњаковски да бидат ослободени од притвор

Portal - 13.09.2013

Не ме давајте на нејзе оти таа сака да ме киднапира, рекла малата Александра кога ја видела прв пат својата мајка. Татјана Бошњаковска, мајката на малолетната Александра којашто беше грабната, пред ...

За сите по 1 година условно - судот ги изрече пресудите за малата Александра

Press24 - 13.09.2013

За сите по една година условно доколку во наредните 4 години не сторат дрго кривично дело. Вакви пресуди денеска донесе скопскиот кривичен суд за судијата Александар Бошњаковски, неговиот стин Стефан ...

Бошњаковски добиja условна казна за грабнувањето на внуката

еВести - 13.09.2013

Условна казна од една година доби семејството Бошњаковски, кое беше обвинето за грабнување на својата внука Александра. Татко на шестгодишната Александра, Стефан, дедото Александар кој е поранешен ...

Изречена казната за таткото, дедото и бабата на Александра

Sky - 13.09.2013

Скопскиот кривичен суд денеска одлучи сите обвинети во случајот со одземањето на малата Александра Бошњаковска да добијат по една година условна казна.

Судијата Бошњаковски осуден на една година затвор

Република - 13.09.2013

фото: Вечер Поранешниот врховен судија Александар Бошњаковски, неговата сопруга Снежана и синот Стефан се прогласени за виновни за одземање на малолетно лице.

Бошњаковски добиja условна казна за грабнувањето на внуката Александра

Курир - 13.09.2013

Условна казна од една година доби семејството Бошњаковски, кое беше обвинето за грабнување на својата внука Александра. Татко на шестгодишната Александра, Стефан, дедото Александар кој е поранешен ...

Условни казни за семејството Бошњаковски за грабнувањето на внуката

Portal - 13.09.2013

Семејството Бошњаковски коешто беше обвинето за грабнувањето на својата внука шестгодишна Александра се осудени на условна казна. Татко Стефан и дедото Александар Бошњаковски поранешен судија во ...

Една година условна казна за киднаперите на малата Александра

Нетпрес - 13.09.2013

Таткото, дедото и бабата на малата Александра добија една година условна казна бидејќи ветија дека нема да го сторат делото, киднапирање на девојчето.

Една година условна казна за таткото, дедото и бабата на Александра Бошњаковска

За Се - 13.09.2013

Татко на шестгодишната Александра, Стефан, дедото Александар кој е поранешен судија во Врховниот суд и бабата Снежанка се осудени на една година условна затворска казна доколку во наредните четири ...

Година дена условна казна за киднаперите на малата Александра

InfoSpot - 13.09.2013

Таткото, дедото и бабата на малата Александра добија една година условна казна бидејќи ветија дека нема да го сторат делото, киднапирање на девојчето.

Условни казни за семејството Бошњаковски за грабнувањето на внуката

Макфакс - 13.09.2013

Семејството Бошњаковски коешто беше обвинето за грабнувањето на својата внука шестгодишна Александра се осудени на условна казна. Татко Стефан и дедото Александар Бошњаковски поранешен судија во ...

Условна казна за Бошњаковски за грабнувањето на внуката

Денешен - 13.09.2013

Условна казна од една година доби семејството Бошњаковски, кое беше обвинето за грабнување на својата внука Александра. Татко на шестгодишната Александра, Стефан, дедото Александар кој е поранешен ...

Доживеал мозочен удар и не размислувал рационално - еве ја одбраната на судијата кој ја криеше внуката Александра

Maxim - 13.09.2013

Вчера во скопскиот Кривичен суд почна судењето за случајот со малата Александра Бошњаковска, која две години живееше без својата мајка. За киднапирањето на девојчето одговараат нејзиниот дедо, ...

Пензионираниот судија, синот и сопругата си заработија по една година условна казна за киднапирањето на Александра

Maxim - 13.09.2013

За сите по една година условно доколку во наредните 4 години не сторат дрго кривично дело. Вакви пресуди денеска донесе скопскиот кривичен суд за судијата Александар Бошњаковски, неговиот стин Стефан ...

Почнува судењето за киднапираната Александра

24 Вести - 12.09.2013

Во скопксиот кривичен суд денеска треба да започне судењето против пензионираниот судија, Александар Бошњаковски кој беше уапсен под сомнение дека две години ја криел својата внука Александра ...

Судење за грабнувањето на малата Александра

Нова ТВ - 12.09.2013

Во скопксиот кривичен суд денеска започнa судењето против пензионираниот судија, Александар Бошњаковски и неговиот син Стефан кои се терети за грабнување на малата Александра Бошњаковска.

Почна судењето против семејството Бошњаковски, сите се обвинети за грабнување на малата Александра

МКД - 12.09.2013

Александар и Стефан Бошњаковски, таткото и синот кои се обвинети за киднапирање на малата Александра Бошњаковска, денеска за прв пат се соочија со судијата во кривичниот суд во Скопје.

Почна судењето за киднапираната Александра

Утрински - 12.09.2013

„Се` што направив беше од преголема љубов кон внуката“, рече пензионираниот судија Александар Бошњаковски Жал, каење и извинувања за се' она што изминативе две години и' се случуваше на малата ...

Злоупотреба на хуманитарните akции?

Телма - 12.09.2013

Кусо по враќањето на Александра Бошњаковска кај нејзината мајка, социјалните мрежи ги преплавија повици за донации. Синоќа беше огранизирана дури и хуманитарна акција за облека, обувки и училишен ...

Соочување во судот на семејството Бошњаковски

Телма - 12.09.2013

Се` што правев со мојата внука беше од љубов кон неа и жал ми е што сум погрешно разбран од околината, рече поранешниот врховен судија Алексаднар Бошњаковски, дедо на 6 - годишната Александра која ...

Почнува судењето за киднапираното девојче Александра

Кајгана - 12.09.2013

Денес на пладне се очекува да започне судењето против пензионираниот судија, Александар Бошњаковски кој беше уапсен под сомнение дека ја криел Александра Бошњаковска, својата внука.

Мајката на Александра низ плач побара Башњаковски да бидат ослободени од притвор

Кајгана - 12.09.2013

Не ме давајте на нејзе оти таа сака да ме киднапира, рекла малата Александра кога ја видела прв пат својата мајка. Татјана Бошњаковска, мајката на малолетната Александра којашто беше грабната, пред ...

Дедото и бабата на Александра ја презедоа вината за киднапирањето

Алфа - 12.09.2013

Дедото и бабата, судијата Александар и професорката Снежана Бошњаковски индиректно го признаа делото – ја одзеле и ја криеле малата Александра од мајката.

Дедото и бабата ја признаа вината за киднапирањето на Александра

+инфо - 12.09.2013

Судскиот процес за случајот со малата Александра, која две години живееше без својата мајка, од која беше киднапирана во Србија, денека почна во Кривичниот суд во Скопје.

Започна судењето за случајот со 6 - годишната Александра, девојчето што беше киднапирано

Канал5 - 12.09.2013

Во кривичниот суд во Скопје започна судскиот процес за случајот со малата Александра, која две години живееше во изолација, откако беше одземена од нејзината мајка.

Започна судењето за случајот со 6-годишната Александра

Канал5 - 12.09.2013

Во Кривичниот суд во Скопје започна судскиот процес за случајот со малата Александра, која две години живееше во изолација, откако беше одземена од нејзината мајка.

Мајката на Александра низ плач побара Башњаковски да бидат ослободени од притвор

МК News - 12.09.2013

Не ме давајте на нејзе оти таа сака да ме киднапира, рекла малата Александра кога ја видела прв пат својата мајка. Татјана Бошњаковска, мајката на малолетната Александра којашто беше грабната, пред ...

Почна судењето за грабнувањето на малата Александра

Вечер Прес - 12.09.2013

Во скопскиот Кривичен суд, вчера почна судскиот процес против пензионираниот уставен судија Александар Бошњаковски, неговиот син Стефан и сопругата Снежана кои се товарат за грабнување на малечката ...

СУДЕЊЕ: Екс-врховниот судија Бошњаковски ќе седне на обвинителна клупа

Телеграф - 12.09.2013

Судијата одговора за сторено кривично дело противправно одземање на малолетник Во Кривичниот суд денеска на обвинителна клупа ќе седне поранешниот судија во Врховниот суд, Александар Бошњаковски , ...

Почна судењето за случајот „Александра“

Телеграф - 12.09.2013

Во случајот е опфатена и бабата Снежана за која постапката со решение на Судот се спојува со онаа против дедото и таткото, бидејќи станува збор за исто дело и исти докази Поранешниот судија ...

Семејството Бошњаковски ја грабнало внуката од преголема љубов

Телеграф - 12.09.2013

Сите обвинети ветија дека ќе ги почитуваат одлуките на судот, но никој не се произнесе јасно околу вината за кривичното дело кое им се става на товар Го молам судот да ги ослободи од притвор дедото, ...

Бошњаковски: Се што направивме, направивме во интерес на девојчето, пуштете не на слобода!

Бриф - 12.09.2013

Семејството Бошњаковски денеска сведочеше во кривичниот суд во Скопје за случајот со малата Александра, која што две години живееше во изолација, со своите дедо и баба.

Започнува судскиот процес против таткото, бабата, дедото и чичкото на киднапираната Александра

Sky - 12.09.2013

Денеска во скопскиот кривичен суд, започнува судскиот процес против пензионираниот судија, Александар Бошњаковски кој се товари дека две години ја криел својата внука Александра Бошњаковска.

Почнува судењето за киднапираното девојче Александра

Press24 - 12.09.2013

Денеска во Кривичниот суд во Скопје ќе започне судскиот процес против пензионираниот судија, Александар Бошњаковски кој се товари за киднапирање на својата внука Александра Бошњаковска.

Започнува судењето за киднапираното девојче Александра

За Се - 12.09.2013

Денеска ќе започне судскиот процес против пензионираниот судија во Кривичниот суд во Скопје , Александар Бошњаковски кој се товари за киднапирање на својата внука Александра Бошњаковска.

Почнува судењето за киднапираното девојче Александра

Portal - 12.09.2013

Во четврток на пладне се очекува да започне судењето против пензионираниот судија, Александар Бошњаковски кој беше уапсен под сомнение дека ја криел својата внука од синот, Александра Бошњаковска.

Бошњаковски: Сè што правев, правев од љубов кон внуката

Portal - 12.09.2013

„Сè што сум правел, сум правел како резултат на љубовта, кон мојата внука Александра“, рече пред судот пензионираниот врховен судија Александар Бошњаковски.

Почнува судењето за киднапираното девојче Александра

Макфакс - 12.09.2013

Во четврток на пладне се очекува да започне судењето против пензионираниот судија, Александар Бошњаковски кој беше уапсен под сомнение дека ја криел својата внука од синот, Александра Бошњаковска.

Бошњаковски: Се' што праваев, правев од љубов кон внуката

Макфакс - 12.09.2013

„Се' што сум правел, сум правел како резултат на љубовта, кон мојата внука Александра“, рече пред судот пензионираниот врховен судија Александар Бошњаковски.

Мајката на Александра низ плач побара Башњаковски да бидат ослободени од притвор

Макфакс - 12.09.2013

Не ме давајте на нејзе оти таа сака да ме киднапира, рекла малата Александра кога ја видела прв пат својата мајка. Татјана Бошњаковска, мајката на малолетната Александра којашто беше грабната, пред ...

Започнува судењето за киднапираната Александра

Maxim - 12.09.2013

Денеска во скопскиот кривичен суд ќе започне судењето против пензионираниот судија Александар Бошњаковски кој ја криеше својата внука Александра од нејзината мајка по што беше уапсен.

Се врати кај мајка ѝ, но ѝ треба помош: Донирајте за малата Александра

БркајРабота - 11.09.2013

Во организација на семејниот интернет портал Рингераја, денеска со почеток од 18 часот ќе се одржи хуманитарна акција за Александра Бошњаковска. Членовите на форумот самоиницијативно го организираат ...

Се врати кај мајка и, но и треба помош: Донирајте за малата Александра

Курир - 11.09.2013

Во организација на семејниот интернет портал Рингераја, денеска со почеток од 18 часот ќе се одржи хуманитарна акција за Александра Бошњаковска. Членовите на форумот самоиницијативно го организираат ...

Се врати во прегратките на мајка си но и треба помош - хуманитарна акција за малата Александра Бошњаковска

Press24 - 11.09.2013

Денеска со почеток од 18 часот ќе се одржи хуманитарна акција за собирање донации за малата Александра Бошњаковска, во организација на семејниот интернет портал Рингераја.

Да и помогнеме на малата Александра Бошњаковска која неодамна се врати кај нејзината мајка

Sky - 11.09.2013

Во организација на семејниот интернет портал Рингераја, денеска во 18 часот ќе се одржи хуманитарна акција за собирање на средства за малата Александра Бошњаковска, која неодамна беше вратена на ...

Хуманите донираа за Александра, мајка и дојде од почит, а не бараше помош!

Курир - 11.09.2013

Ангелски лик со солзи во очите. Вака може да се опише храбрата Татјана, мајката на малата Александра. По неправдата која и беше нанесена, конечно ја доби својата ќерка во прегратките.

Се врати кај мајка и, но и треба помош: Донирајте за малата Александра

Денешен - 11.09.2013

Во организација на семејниот интернет портал Рингераја, денеска со почеток од 18 часот ќе се одржи хуманитарна акција за Александра Бошњаковска. Членовите на форумот самоиницијативно го организираат ...

Да бидеме хумани и да и помогнеме на малата Бошњаковска

Maxim - 11.09.2013

Денеска со почеток од 18 часот ќе се одржи хуманитарна акција за собирање донации за малата Александра Бошњаковска, во организација на семејниот интернет портал Рингераја.