TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Горан Јовановски и Ванчо Трајанов дебитанти во тимот

Вест - 26.05.2001

Селекторот Ѓоре Јовановски го објави списокот на репрезентативци за претстојните мечеви со Молдавија и Турција Во поширокиот список на репрезентативци што доаѓаат в предвид за престојните квалификациски мечеви со Молдавија и Турција,новиот селектор Ѓоре Јовановски ги вклучи и дебитантите Горан ...

Во Струмица се решава првакот

Вест - 26.05.2001

Прва фудбалска лига - 26. коло Натпреварот меѓу Беласица ГЦ и Слога Југомагнат најверојатно ќе го даде одговорот на прашањето кој ќе се закити со шампионската титула во ова девето фудбалско првенство. На чаричани им е потребен само бод па да го повторат минатогодишниот успех.

Трето финале, прва титула за Пелистер

Вест - 26.05.2001

ФУДБАЛ- Куп на Македонија Пехарот во вистински раце Фудбалерите на Пелистер се победници на девветиот по ред Куп на Македонија. Тие во своето трето финале успееја да го совладаат минтогодишниот освојувач на трофејот Слога Југомагнат со 2:1 (2:1).

Пелистерци му го посветија Купот на Стојковски

Дневник - 26.05.2001

БИТОЛЧАНИ ГО ОСВОИЈА СВОЈОТ ПРВ ПЕХАР Битолскиот фудбалски прволигаш Пелистер првпат го освои националниот Куп на Македонија, откако завчеравечер, на Градскиот стадион во Скопје ја совлада Слога Југомагнат со 2-1. Освоениот куп, битолските фудбалери му го посветија на својот капитен Митко ...

Завршува и фудбалската сезона

Дневник - 26.05.2001

СПОРТСКИ ВИКЕНД Прва лига, 26. коло, утре, од 17 часот: Беласица - Слога Југомагнат, Осогово - Шкендија ХБ, Македонија - Вардар, Борец МХК - Пелистер, Силекс - Саса, Работнички Кометал - Победа, Тиквеш - Цементарница. Втора лига, 33.

Да се врати самодовербата кај играчите

Дневник - 26.05.2001

ФУДБАЛ - НОВИОТ СЕЛЕКТОР ГО СООПШТИ СПИСОКОТ НА А-ТИМОТ Бранителот Горан Јованоски од Слога Југомагнат, голманот Муарем Зекир од Вардар и играчот за врска Ванчо Трајанов од бугарскиот клуб Велбажд - се новите имиња на списокот на А-репрезентативците за претстојните квалификациски средби за ...

Чие име ќе биде деветто на преодниот пехар?

Вест - 24.05.2001

Слога Југомагнат и Пелистер денеска (19.30 часот) ќе го одлучат победникот на фудбалскиот Куп на Македонија Има ли нов излез во Европа.- Капинковски Трета круна за Слога Југомагнат или прво одличје за Пелистер е енигмата што нешто после 21 часот, по последниот свиреж на судијата Беким Баута, ќе ...

Слога по "двојната круна", Пелистер по првата куп титула

Вест - 23.05.2001

ПРЕД УТРЕШНОТО ФИНАЛЕ НА ФУДБАЛСКИОТ КУП На еден ден пред одигрување на финалниот меч од фудбалскиот Купот на Македонија меѓу Слога Југомагнат и Пелистер, во двата табора максимална концентрираност. На стадионот во Чаир, "гулабите" вчера го имаа едиствениот тренинг, а веќе денеска се лоцираа во ...

Седумте фудбалери на Шкендија го прекинаа прволигашкиот статус

Вест - 22.05.2001

Прва фудбалска лига - 25. Коло На едно коло пред крајот на овогодишното фудбалско првенство, минатогодишниот шамион Слога Југомагнат ја дели само еден бод до третата последователна титула, додека фудбалерите на Вардар освен со императивот победа во дуелот со Македонија Ѓ.П.

Уште само еден бод за третата титула

Дневник - 21.05.2001

фудбал - прва лига: СЛОГА ЈУГОМАГНАТ - ОСОГОВО 3-0 (0-0) Слога Југомагнат ја дели само еден бод од третата шампионска титула по ред, откако вчера на Чаир го победи Осогово со 3-0. В недела во Струмица на "гулабите" ќе им биде доволно само реми за славје.