TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цело „Идризово“ на штрек поради новиот опасен станар

Утрински - 10.12.2010

Ладнокрвниот убиец и еден од најбараните македонски криминалци, Тони Кечев (31), алијас Тони Манџа, кој завчера од Бугарија беше екстрадиран во земјава, е сместен во Приемното одделение на „Идризово“.

Ладнокрвниот убиец Тони Манџа вратен во „Идризово“

Утрински - 09.12.2010

Еден од најбараните македонски криминалци, гевгеличанецот Тони Кечев познат како Тони Манџа, вчера беше екстрадиран од Бугарија во земјава.

Хроника - Уапсен убиецот Тони-Манџа

Време - 09.12.2010

Горан Наумовски Гевгелискиот криминалец Тони Кечев, познат како Манџа, кој пред 12 години ладнокрвно уби полицаец и случаен минувач среде Гевгелија, завчера, откако е уапсен во Бугарија, е ...

Тони Манџа од Бугарија во „Идризово“

Дневник - 09.12.2010

Двократниот убиец од Гевгелија, Тони Кечев - Манџа, завчера бил екстрадиран од Бугарија, каде што бил уапсен и отслужувал затворска казна со лажен идентитет, под име Лазар Маринов Русеков од Софија ...

Тони Манџа повторно во „Идризово“

Н.Македонија - 09.12.2010

Списокот за одмазда што одзеде два живота, неколку спектакуларни бегства од затвори и болници, две екстрадиции, се само дел од богатото досие на еден од најпознатите криминалци, кој овој пат беше ...

Тони Манџа фатен во Бугарија

Канал5 - 08.12.2010

Гевгеличанецот Тони Кечев Манџа кој пред дванаесет години ладнокрвно уби полицаец и случаен минувач среде Гевгелија, е екстрадиран во Македонија.

Екстрадиран Тони Манџа од бугарски затвор

Телма - 08.12.2010

Министерството за внатрешни работи вчера од бугарската полиција го презеде Тони К.(1979) од Гевгелија, познат како Тони Манџа, кој веднаш бил префлен на издржување на затворските казни во казнено ...

Тони Манџа екстрадиран во Македонија

Курир - 08.12.2010

Со највисоки мерки на безбедност вчера бугарската полиција во Македонија го екстрадираше триесет и едно годишниот Тони К. познат како Тони Манџа.

Тони Манџа вратен во Идризово

Нетпрес - 08.12.2010

Гевгеличанецот Тони К., познат како Тони Манџа вчера бугарската полиција им го предаде на македонските власти. Во Бугарија се криел под друг идентитет на име Лазар Маринов Русеков од Софија.

Екстрадиран Тони „Манџа“

Макфакс - 08.12.2010

Министерството за внатрешни работи вчера од бугарската полиција го презеде Тони „Манџа“ кој веднаш е префлен на издржување на затворските казни во..

Екстрадиран Тони Манџа од бугарски затвор

Сител - 08.12.2010

Тони Манџа, човекот за кој се веруваше дека убива по список, криминалец со 150 кривични дела, двојно убиство неколку бегства и меѓународни потраги, уапсен е и екстрадиран во Македонија.

Екстрадиран Тони „Манџа“

Форум - 08.12.2010

Министерството за внатрешни работи вчера од бугарската полиција го презеде Тони „Манџа“ кој веднаш е префлен на издржување на затворските казни во казнено поправниот дом „Идризово“, информираше ...

Бугарија го екстрадираше Тони Манџа во Македонија

Макфакс - 08.12.2010

Бугарските власти го екстрадираа во Македонија гевгеличанецот Тони Кечев Манџа, кој пред 12 години застрела полицаец и случаен минувач во цент..

Уапсен еден од најбараните криминалци, Тони Манџа

Курир - 08.12.2010

Гевеличанецот Тони Кечев Манџа, е уапсен во Бугарија. Тој во оваа земја престојувал под друг идентитет. Тони својата криминална кариера ја започнал уште како малолетник.

Тони Манџа фатен под друг идентитет и екстрадиран во Македонија

Inpress - 08.12.2010

Гевгелија, 8. декември 2010 (ИНПРЕС) Тони Кечев Манџа, гевгеличанецот кој пред дванаесет години ладнокрвно уби полицаец и случаен минувач во Гевгелија, по повеќе години поминати во бегство е ...

Бугарија го екстрадираше Тони Манџа во Македонија

Алфа - 08.12.2010

Бугарските власти го екстрадираа во Македонија гевгеличанецот Тони Кечев Манџа, кој пред 12 години застрела полицаец и случаен минувач во центарот на Гевгелија.

Екстрадиран познат криминалец од Бугарија

Кирилица - 08.12.2010

Бугарските власти го екстрадираа еден од најбараните криминалци во Македонија, гевгеличанецот Тони Кечев Манџа, кој пред 12 години ладнокрвно застрела полицаец и случаен минувач во центарот на ...

Тони Манџа повторно зад решетки во Идризово

Вечер Прес - 08.12.2010

По неколку бегства од затвори, по две екстрадиции од соседни земји, гевгеличанецот Тони Кечев - Манџа поводно заврши во затворот Идризово", каде што треба да издржува повеќе затворски казни ...

Уапсен Тони Манџа, криминлец кој ладнокрвно уби полицаец и минувач

eReporter - 08.12.2010

Гевгеличанецот Тони Манџа кој пред 12 години во Гевгелија ладнокрвно уби полицаец и случаен минувач, е уапсен во Бугарија и потоа екстрдиран во Македонија, соопшти денеска полицијата.