TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Против Англија со нови дресови

Вест - 24.07.2003

По посетата на преставниците на Пума и УЕФА на ФФМ За разлика од поранешната фудбалска власт, соработката со вашето ново раководство е много подобрена, изјави првиот човек на германскиот производител на спортски опрема "Пума" Хорст Видман по дводневната посета на нашата фудбалска Федерација.

Против Англија со нови дресови

Утрински - 24.07.2003

По состаноците меѓу ФФМ и претставниците на "Пума" и на УЕФА во Скопје САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ Македонската фудбалска репрезентација со нов дизајн на дресови ќе го одигра квалификацискиот меч против Англија на 6 септември во Скопје, беше речено на вчерашната прес-конференција во Скопје, на која покрај ...

ФФМ добива уште еден автобус?

Дневник - 22.07.2003

ВЕСТИ Фудбалската федерација на Македонија е на пат да го зголеми возниот парк и да добие уште еден автобус, и тоа од компанијата за спортска опрема "Пума". Претставници на оваа компанија, која веќе неколку години го снабдува со спортска опрема националниот тим, денеска доаѓаат во Скопје на ...