TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уште еден доказ дека Роналдо заврши со Манчестер Јунајтед

Спортски - 20.11.2022

Кристиано Роналдо очигледно го одигра последниот натпревар за Манчестер Jунајтед и ќе си бара нов клуб во јануари поради контроверзното интервју кое го имаше со Пирс Морган. Манчестер Јунајтед ангажираше авокати за раскувањето на договорот со ...

РОНАЛДО МУВА НЕ ГО ЛАЗИ Португалецот воопшто не жали по скандалозното интервју

+инфо - 20.11.2022

На 18 ноември се дозна дека Манчестер јунајтед го започна процесот на раскинување на договорот со Роналдо без исплата на отштета по скандалозното интервју на напаѓачот со Пирс Морган, во кое играчот го критикуваше главниот тренер Ерик тен Хаг.

Роналдо има голема порака во пресрет на првиот натпревар на Португалија на Светското првенство

Sport M - 20.11.2022

Кристијано Роналдо е подготвен за Светското првенство „Катар 2022“. Португалскиот напаѓач објави фотографија од тренингот со репрезентацијата. Тој најави дека во таборот на Португалија преовладува добра енергија.

Роналдо сака да се врати во Мадрид

Sport M - 20.11.2022

Тензијата меѓу Кристијано Роналдо и Манчестер Јунајтед ескалира во последните денови по интервјуто што Португалецот го даде за Пирс Морган. На Островот веќе се шпекулира со информациите што ќе направи клубот како одговор на постапките на Роналдо.

Јунајтед сака да го „избрише“ Роналдо, а тоа го покажа со последниот потег

СуперСпорт - 20.11.2022

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо очигледно го одигра последниот натпревар за Манчестер јунајтед и ќе си бара нов клуб во јануари поради контроверзното интервју кое го имаше со Пирс Морган.

„Одмаздата“ на Руни: Меси е најдобар, а Роналдо би го продал

Спортклуб - 20.11.2022

Легендата на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни вечерва беше гостин на една британска телевизија и, меѓу другото, се осврна на неодамнешното интервју на Кристијано Роналдо за новинарот Пирс Морган.

Ибрахимовиќ: Додека Руни и Роналдо беа во Јунајтед, Руни ја вршеше цела работа

Спортклуб - 20.11.2022

Кристијано Роналдо во интервјуто кое му го даде на Пирс Морган го „прозва“ Вејн Руни, неговиот поранешен соиграч и легендарен англиски фудбалер. Тој го нарече љубоморен, а Руни брзо му одговори учтиво и му кажа дека го смета за еден од најголемите ...

Роналдо не жали поради скандалозното интервју

Курир - 20.11.2022

Британскиот новинар Пирс Морган изјави дека разговарал со напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо по објавувањето на скандалозно интервју, пишува „Сан“. Новинарот рече дека размениле пораки.

Роналдо не жали поради скандалозното интервју

Независен - 20.11.2022

Британскиот новинар Пирс Морган изјави дека разговарал со напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо по објавувањето на скандалозно интервју, пишува „Сан“. Новинарот рече дека размениле пораки.

Роналдо одби договор вреден 350 милиони евра! ‘тешко е да се признае, но тоа е вистина! еве што рекол за Меси’

Во Центар - 20.11.2022

“Постојано повторуваат дека никој не го сака Кристијано. Како да не сакаат играч кој минатата година дал 32 гола за репрезентацијата”? Кристијано Роналдо потврди дека ја одбил понудата да игра во Саудиска Арабија ова лето, со што би станал најплатен ...

Роналдо не жали поради скандалозното интервју

Lider - 20.11.2022

Британскиот новинар Пирс Морган изјави дека разговарал со напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо по објавувањето на скандалозно интервју, пишува „Сан“. Новинарот рече дека размениле пораки.

Роналдо не жали поради скандалозното интервју

MakPress - 20.11.2022

Британскиот новинар Пирс Морган изјави дека разговарал со напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо по објавувањето на скандалозно интервју, пишува „Сан“. Новинарот рече дека размениле пораки.

Роналдо не жали поради скандалозното интервју

Опсервер - 20.11.2022

– Британскиот новинар Пирс Морган изјави дека разговарал со напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо по објавувањето на скандалозно интервју, пишува „Сан“. Новинарот рече дека размениле пораки.

Еланга: Не го менувам мислењето за Роналдо, тој ми значи многу, ми помагаше на теренот и надвор од него

МКД - 19.11.2022

Ентони Еланга има само позитивни зборови за Кристијано Роналдо и покрај критиките на Португалецот за младите фудбалери. Во интервјуто на Пирс Морган, Роналдо ги искритикува денешните млади фудбалери, не само во Манчестер јунајтед, туку општо во ...

Јунајтед го предупредиле Роналдо: Замини си мирно, инаку ќе те тужиме

Макфакс - 19.11.2022

Манчестер јунајтед му порачале на Кристијано Роналдо дека би преферирале да не го тужат за прекршување на условите на неговиот договор, но дека тоа останува опција доколку Португалецот се обиде да се бори против раскинувањето на договорот, јавува ...

Бруно го коментираше спорното видео со Роналдо

Дерби - 19.11.2022

Бруно Фернандеш морал да се соочи со португалските новинари и да стави крај на шпекулациите кои се појавија по едно видео на кое беше снимена неговата средба со Кристијано Роналдо. Тајмингот беше специфичен бидејќи средбата дојде по првите објавени ...

Руски второлигаш испрати понуда за Роналдо

Екипа - 19.11.2022

Фудбалскиот клуб од Москва на шега го покани Кристијано Роналдо да игра во Русија. Во контроверзното интервју со Пирс Морган, славниот Португалец ги критикуваше Манчестер Јунајтед, сопствениците и менаџерот на клубот Ерик тен Хаг.

Авторот на интервјуто на Роналдо: Знаеше што ќе се случи и задоволен е од епилогот

Дерби - 19.11.2022

Кристијано Роналдо одамна најави дека во интервју ќе ја објави целата вистина за случувањата по неговото враќање во Манчестер Јунајтед, но истото го реализираше дури по почетокот на мундијалската пауза.

Авторот на интервјуто: Роналдо го направи ова плански и задоволен е од реакциите

Спортски - 19.11.2022

Скандалозното интервју на Кристиано Роналдо во кое го критикува Манчестер Јунајтед и менаџерот Тен Хаг и понатаму е тема број еден на Островот. Португалецот побарал да биде интервјуиран од Пирс Морган, кој сега открива дека Роналдо точно го знаел ...

Еланга не е повреден од коментарите на Роналдо за младите фудбалери, и објасни какво значење има Португалецот за него

24Фудбал - 19.11.2022

Ентони Еланга има само позитивни зборови за Кристијано Роналдо и покрај критиките на Португалецот за младите фудбалери. Во интервјуто на Пирс Морган, Роналдо ги искритикува денешните млади фудбалери, не само во Манчестер јунајтед, туку општо во ...

„Роналдо знаеше што ќе се случи по интервјуто и – задоволен е!“

СуперСпорт - 19.11.2022

Кристијано Роналдо со бомбастично интервју предизвика големи реакции во јавноста, но и активност од Манчестер јунајтед кој планира да го казни со милион фунти, а се шпекулира и дека постои можност да му го раскине договорот.

Златан Ибрахимовиќ го „потона“ Кристијано поради Вејн Руни

Спортклуб - 19.11.2022

Кристијано Роналдо и Вејн Руни разменија голем број остри зборови откако ЦР беше доста остар кон својот поранешен соиграч во интервјуто кое го даде за Пирс Морган. Руни често беше во сенка на Роналдо.

Јунајтед го предупредиле Роналдо: Замини си мирно, инаку ќе те тужиме

TopSport - 19.11.2022

Манчестер јунајтед му порачале на Кристијано Роналдо дека би преферирале да не го тужат за прекршување на условите на неговиот договор, но дека тоа останува опција доколку Португалецот се обиде да се бори против раскинувањето на договорот, јавува ...

Роналдо ја раскажа реакција на неговиот син кога дознал дека татко му е суспендиран

Спортклуб - 19.11.2022

Фудбалскиот свет деновиве остана запрепастен откако Кристијано Роналдо реши да влезе во отворен конфликт со повеќе луѓе од Манчестер Јунајтед. Роналдо е познат како играч кој е нарцисоиден и дека ако не биде по негово, тој ќе си го каже своето, но ...

Јунајтед го предупредиле Роналдо: Замини си мирно, инаку ќе те тужиме

Точка - 19.11.2022

Манчестер јунајтед му порачале на Кристијано Роналдо дека би преферирале да не го тужат за прекршување на условите на неговиот договор, но дека тоа останува опција доколку Португалецот се обиде да се бори против раскинувањето на договорот, јавува ...

Манчестер Јунајтед: Направени се првите чекори како одговор на интервјуто на Роналдо

Слободен Печат - 18.11.2022

Контроверзното интервју на Кристијан Роналдо кај Пирс Морган предизвика бурни реакции , а сега со соопштение излезе и Манчестер Јунајтед. Ова е второ соопштение на Манчестер Јунајтед во кое се огласува за ситуацијата со Роналдо и неговите изјави во ...

Роналдо на Инстаграм го најави Светското првенство- за еден час собра 3 милиони реакции

Канал5 - 18.11.2022

Кристијано Роналдо ќе се обиде во Катар на Мундијалот да ги натера медиумите да пишуваат за него во позитивно светло, откако последниве денови минува негативно поради интервјуто кое неодамна го даде за Пирс Морган.

Руни му одговори на Роналдо: Го стигнуваат годините, тешко му е

Слободен Печат - 18.11.2022

Кристијано Роналдо предизвика бурни реакции во фудбалскиот свет со интервјуто кај Пирс Морган , покрај критиките за Манчестер Јунајтед и Ерик Тен Хаг Португалецот не ги поштеди ниту поранешните соиграчи.

Роналдо: Тешко е да се каже во моментов, не знам дали ќе го напуштам Манчестер јунајтед

Слободен Печат - 18.11.2022

Кристијано Роналдо призна дека „не знае“ дали ќе остане во Манчестер jунајтед по Светското првенство во Катар . Вториот дел од ексклузивното интервју на 37-годишниот Португалецот со Пирс Морган на „ ТалкТВ “ беше емитувано во четвртокот вечерта, со ...

Руни му одговори на Роналдо: Го стигнуваат годините, тешко му е да се справи со тоа

МКД - 18.11.2022

Во големото интервју со Пирс Морган, Кристијано Роналдо рече дека Вејн Руни му е љубоморен што тој има подолга кариера и е поубав и затоа го критикува. Синоќа Руни доби награда на „Глоуб Сокер Авордс“ во Дубаи, а на свечената манифестација беше ...

Јунајтед во две реченици се огласи по интервјуто на Роналдо

Макфакс - 18.11.2022

Манчестер јунајтед денеска објави кратко соопштение, откако вчера вториот дел со Кристијано Роналдо го објави најпопуларниот англиски новинар Пирс Морган. Португалецот во интервјуто, жестоко го критикуваше Манчестер јунајтед, управата, тренерите и ...

Манчестер јунајтед планира да му го раскине договорот на Роналдо и да го тужи

МКД - 18.11.2022

Манчестер јунајтед излезе со соопштение дека започнува со преземање на мерки кон Кристијано Роналдо по неговото интервју, но засега не објави конкретно за што точно станува збор. Сепак, англиските медиуми шпекулираат дека Манчестер јунајтед ја ...

Јунајтед на суд ќе го раскине договорот со Роналдо

Макфакс - 18.11.2022

Драмата, која со контроверзното интервју, ја режираше Кристијано Роналдо најверојатно ќе добие судска разрешница. Во интервјуто со Пирс Морган, кое интегрално беше објавено во јавноста во средата и четвртокот, португалскиот напаѓач жестоко ги ...

Манчестер јунајтед најави „соодветни чекори“ против Роналдо

Фокус - 18.11.2022

Премиерлигашот Манчестер јунајтед објави денеска дека почнал постапка за преземање „соодветни чекори“ по повод контроверзното интервју кое неодамна за англиските медиуми го даде нивниот фудбалер Кристијано Роналдо.

Руни му одговори на Роналдо: Го стигнуваат годините и тешко му е

Спортски - 18.11.2022

Кристиано Роналдо во бомбастичното интервју меѓу другото кажа дека Вејн Руни му е љубоморен затоа што сè уште игра на врвно ниво. „Не знам зошто Вејн Руни ме критикува толку често. Веројатно затоа што ја заврши кариерата, а јас се уште играм на ...

„Дејли Мејл“: Манчестер јунајтед ќе му го раскине договорот на Роналдо

Sport 1 - 18.11.2022

Манчестер јунајтед соопшти дека е почната постапка против Кристијано Роналдо кој во бомбастичното интервју со Пирс Морган ги нападна раководството на екипата, но и неговите поранешни соиграчи и актуелни колеги во премиерлигашот.

Јунајтед со одговор по повод контроверзното интервју на Роналдо

Екипа - 18.11.2022

После контроверзното интервју на Кристијано Роналдо, неговиот клуб Манчестер Јунајтед се огласи со официјално соопштение. Од таборот на Олд Трафорд не му одговорија директно, туку само дека се подготвуваат за одговор на ѕвездата на играчот.

Адвокатите на Манчестер Јунајтед работат на раскинување на договорот со Роналдо

Gol.mk - 18.11.2022

Манчестер Јунајтед најави последици за интервјуто кое Кристијано Роналдо го направи со Пирс Морган и испрати голем број критки кон клубот, газдите, тренерот и некои од соиграчите. Премиерлигашот експресно ги повикал своите адвокати предвреме да го ...

Руни му одговори на Роналдо: Коментарите му се чудни, годините го стигнуваат, па тешко му е…

Дерби - 18.11.2022

Кристијано Роналдо во своето последно експлозивно интервју кое го одработи со Пирс Морган не штедеше никого, па подбра и некои асови со кои во минатото ја делеше соблекувалната како Гери Невил и Вејн Руни.

„ЕСПН“: Манчестер Јунајтед ќе го тужи Роналдо

Спортски - 18.11.2022

Манчестер Јунајтед се подготвува да го раскине договорот за Кристијано Роналдо. Англискиот клуб денес излезе со кратко соопштение дека ќе ја анализира ситуацијата и дека се преземени неопходните чекори поради интервјуто.

Јунајтед конечно излезе со реакција за интервјуто на Роналдо и ги – изненади сите!

Sport 1 - 18.11.2022

Со оглед што контроверзното интервју на Кристијано Роналдо за Пирс Морган, во кое фудбалерот го нападна тренерот на Манчестер Јунајтед, дел од легендите како и самиот клуб, речиси цела недела ги забавува спортските вљубеници во целиот свет, сите со ...

Јунајтед се огласи за интервјуто на Роналдо: Клубот започна со конкретни чекори…

Дерби - 18.11.2022

Португалскиот репрезентативец, Кристијано Роналдо имаше бомбастично интервју со Пирс Морган во кое отворено го нападна Манчестер Јунајтед како клуб почувајќи од сопствениците, па се до тренерот Ерик Тен Хаг за кого порача дека нема никаква почит.

Роналдо и Морган втор дел: Пензија ако го освои СП, заминувањето од натпреварот со Тотенхем, за Меси…🎥

Спортски - 18.11.2022

Вчера беше објавен вториот и последен дел од интервјуто на Роналдо со Пирс Морган. После се што се случуваше и едно вакво интервју Роналдо и самиот свесен дека може да го промени клубот во јануари.

Манчестер Јунајтед со ново соопштение за Роналдо

Спортски - 18.11.2022

Англискиот гигант Манчестер Јунајтед излезе со ново соопштение за контроверзното интервју на Кристиано Роналдо. Ова е второ соопштение на Манчестер Јунајтед во кое се огласува за ситуацијата со Роналдо и неговите изјави каде ги критикува сите ...

Роналдо посочи кој тим сака да ја освои Премиер лигата: Ми се допаѓа тренерот…

Дерби - 18.11.2022

Ѕвездата на Манчестер Јунјатед, Кристијано Роналдо и понатаму е во фокусот на јавноста со интервјуто кое го направи со Пирс Морган, интервју во кое си кажа се што му лежи на срце почнувајќи од сегашниот клуб, па се до многу други теми и прашања.

Невил со прва реакција откако Јунајтед најави дека ќе го отпушти Роналдо

Дерби - 18.11.2022

Манчестер Јунајтед најави дека ќе презема правни чекори против Кристијано Роналдо по неговото ексклузивно интервју со кое го наруши угледот на клубот, што е јасен сигнал дека англискиот великан предвреме ќе го раскине договорот со Португалецот и ќе ...

Руни не му остана должен на Роналдо – веднаш му одговори!

Sport 1 - 18.11.2022

Кристијано Роналдо во бомбастичното интервју за Пирс Морган нападна многумина, меѓу кои се и неговите поранешни соиграчи и легенди на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни и Гери Невил. Меѓу тие што не му останаа должни и брзо му одговорија беше токму Руни.

Јунајтед тргнува во одмазда: Кристијано Роналдо ќе остане без 20 милиони евра!

Екипа - 18.11.2022

Манчестер Јунајтед е подготвен жестоко да го казни Кристијано Роналдо поради интервјуто што португалската суперѕвезда го даде пред неколку дена, со остри критики кон управата на клубот, тренерот, но и кон соиграчите од таборот на „црвените ѓаволи“.

Бруно Фернандеш го коментираше поздравот со Роналдо во репрезентацијата 🎥

Спортски - 18.11.2022

Бруно Фернандеш oдигра одлично вчера против Нигерија, а по натпреварот зборуваше за ситуацијата со Кристијано Роналдо и контроверзното видео кое беше објавено во понеделникот, на првиот ден од подготовките на португалската репрезентација за ...

Ценам само тројца соиграчи од Јунајтед

Вечер Прес - 18.11.2022

Полека но сигурно во јавноста се пласираат најважните детали од контроверзното интервју на најголемата ѕвезда во дресот на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо. Португалскиот интернационалец реши да се отвори пред познатиот новинар Пирс Морган, а ...

Кики најпосле откри што точно мисли за Меси

Вечер Прес - 18.11.2022

Светски познатиот новинар Пирс Морган го исполни даденото ветување откако го објави и вториот дел од контроверзното интервју со најголемата ѕвезда во дресот на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо.

Роналдо пред СП на Инстаграм: Покажавме што можеме

ТВ21 - 18.11.2022

Кристијано Роналдо ќе се обиде во Катар на Мундијалот да ги натера медиумите да пишуваат за него во позитивно светло, откако последниве денови минува низ нив во негативно светло поради интервјуто кое неодамна го даде за Пирс Морган.

Јас сум поубав од тебе- вели Роналдо, а Руни му одговори: Тешко му е да се справи со стареењето

Фактор - 18.11.2022

Кристијано Роналдо во интервјуто кое му го даде на Пирс Морган го „закачи“ Вејн Руни, неговиот поранешен соиграч и легендарен англиски фудбалер. „Не знам зошто Вејн Руни ме критикува толку често.

Руни со одговор за Роналдо: Го стигнуваат годините, тешко му е…

СуперСпорт - 18.11.2022

Кристијано Роналдо кажа дека Вејн Руни му е љубоморен затоа што сè уште игра на врвно ниво, а сега пристигна одговор и од поранешниот англиски фудбалер. Руни беше на „Глоуб Сокер Авордс“ во Дубаи, по што новинарите го прашаа што мисли за интервјуто ...

Роналдо: Ако Португалија го освои Мундијалот – одам во пензија!

МакФудбал - 18.11.2022

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо изјави дека ќе стави крај на професионалната кариера доколку со Португалија го освои Светското првенство во Катар. Во неодамнешното интервју за Пирс Морган, Роналдо изјави дека неговиот тим има ...

Јунајтед подготви „шут карта“ за Роналдо: Адвокатите во борба Кристијано да си замине без 16.000.000 милиони фунти!

Sport M - 18.11.2022

Манчестер Јунајтед ги направи првите чекори за отпуштање на Кристијано Роналдо од клубот поради неговото интервју со Пирс Морган. Се претпоставува дека Јунајтед започнал правен процес за ефикасно отпуштање на Роналдо со цел да го раскине неговиот ...

На два дена пред почетокот на Мундијалот: Роналдо направи потег кој историјата не го памети

Спортклуб - 18.11.2022

Многу работи се случија во последните денови во врска со Кристијано Роналдо. Секако, најголемата реакција имаше по последното интервју во кое откри многу детали од соблекувалната на Манчестер Јунајтед, но и некои работи од Олд Трафорд кои досега не ...

Манчестер Јунајтед го раскинува договорот со Роналдо, а можеби ќе го даде и на суд?!

Sport M - 18.11.2022

Англискиот клуб денеска најпрвин излезе со кратко соопштение дека ќе ја анализира ситуацијата и ќе ги преземе неопходните чекори и дека нема да се огласува до конечната одлука. Сепак, набрзо од Островот стигна информација, од повеќе извори, дека ...

Јунајтед на суд ќе го раскине договорот со Роналдо

TopSport - 18.11.2022

Драмата, која со контроверзното интервју, ја режираше Кристијано Роналдо најверојатно ќе добие судска разрешница. Во интервјуто со Пирс Морган, кое интегрално беше објавено во јавноста во средата и четвртокот, португалскиот напаѓач жестоко ги ...

Јунајтед го раскинува договорот со Роналдо, можно е и да го однесат на суд

Спортклуб - 18.11.2022

Манчестер Јунајтед се подготвува да го раскине договорот за Кристијано Роналдо! Англискиот клуб денеска најпрвин излезе со кратко соопштение дека ќе ја анализира ситуацијата и ќе ги преземе неопходните чекори и дека нема да се огласува до конечната ...

Роналдо: Одбив 350 милиони евра за да останам во Јунајтед, а пишуваат дека никој не ме сакал…

МакФудбал - 18.11.2022

Кристијано Роналдо во вториот, последен дел од интервјуто со Пирс Морган откри дека летово одбил неверојатна понуда од Саудиска Арабија за да остане во Манчестер Јунајтед, клубот во кој се прослави и во кој се врати минатата година, но сега жестоко ...

Манчестер јунајтед планира да му го раскине договорот на Роналдо и да го тужи

24Фудбал - 18.11.2022

Манчестер јунајтед излезе со соопштение дека започнува со преземање на мерки кон Кристијано Роналдо по неговото интервју, но засега не објави конкретно за што точно станува збор. Сепак, англиските медиуми шпекулираат дека Манчестер јунајтед ја ...

Роналдо сега флертува со Арсенал: Им посакувам титула!

Спортклуб - 18.11.2022

Кристијано Роналдо деновиве направи вистински бум на јавната сцена, откако го даде она бомбастично интервју против Манчестер Јунајтед, на кое му замерија повеќето фанови. Тој немаше проблем да ги нападне сите, не се скара само со неколку луѓе, влезе ...

Манчестер Јунајтед конечно се огласи по интервјуто на Роналдо!

SportSport - 18.11.2022

Веќе се денови се коментира интервјуто кое Кристијано Роналдо го даде и направи вистински хаос. Тој испрати бројни критики на сметка на Манчестер Јунајтед, тренерите, па дури и Вејн Руни. Португалецот беше свесен дека со токму овие зборови ќе се ...

Јунајтед во две реченици се огласи по интервјуто на Роналдо

TopSport - 18.11.2022

Манчестер јунајтед денеска објави кратко соопштение, откако вчера вториот дел со Кристијано Роналдо го објави најпопуларниот англиски новинар Пирс Морган. Португалецот во интервјуто, жестоко го критикуваше Манчестер јунајтед, управата, тренерите и ...

Роналдо не се ни кае: Не сум играч за три минути

Спортклуб - 18.11.2022

Синоќа беше објавен последниот дел од интервјуто на Кристијано Роналдо за Пирс Морган каде, меѓу другото, тој зборува за потегот од дуелот со Тотенхем кога го напушти теренот во 89. минута и одби да влезе во игра како резерва.

Руни му одговори на Роналдо: Го стигнуваат годините, тешко му е да се справи со тоа

24Фудбал - 18.11.2022

Во големото интервју со Пирс Морган, Кристијано Роналдо рече дека Вејн Руни му е љубоморен што тој има подолга кариера и е поубав и затоа го критикува. Синоќа Руни доби награда на „Глоуб Сокер Авордс“ во Дубаи, а на свечената манифестација беше ...

Руни му одговори на Роналдо: Сите старееме, а Кристијано не може да се справи со тоа

МакФудбал - 18.11.2022

Кристијано Роналдо во интервјуто кое му го даде на Пирс Морган го „закачи“ Вејн Руни, неговиот поранешен соиграч и легендарен англиски фудбалер. „Не знам зошто Вејн Руни ме критикува толку често.

Следуваат санкции за „бунтовникот“: Од Олд Трафорд реагираа за сагата со Роналдо

Спортклуб - 18.11.2022

Манчестер Јунајтед соопшти дека презеле одредени чекори по бунтовничкото интервју на Кристијано Роналдо во медиумите пред неколку дена. Во тоа интервју, Португалецот порача дека многу работи се „гнили“ во Манчестер Јунајтед и дека од тренер па се до ...

Роналдо: Меси? Тој е величенствен, магичен фудбалер, врв на врвовите….!

SportSport - 18.11.2022

Со нетрпение се очекуваше продолжението од интервјуто на Кристијано Роналдо кај Пирс Морган. И имаше што да се види и слушне. Неочекувано, кога станува збор за Меси тој просто воодушеви со пофалбите и респектот кон Аргентинецот.

Цел свет во чудо: Роналдо кажа што мисли за Меси!

Спортклуб - 18.11.2022

Кристијано Роналдо зборуваше на многу теми со англискиот новинар Пирс Морган, па неизбежно беше и неговото размислување за Лионел Меси. На залезот од својата кариера, Португалецот ги изненади сите со своето размислување за најголемиот ривал.

Роналдо го чека пекол: „Ѓаволите“ се јавија со второ соопштение!

СуперСпорт - 18.11.2022

Англискиот гигант Манчестер јунајтед повторно реагираше по контроверзното интервју на Кристијано Роналдо со водителот Пирс Морган. „Ѓаволите“ во соопштението реагираа поради коментарите на Роналдо кон структурите на клубот, односно раководството, ...

Манчестер јунајтед излезе со соопштение по повод интервјуто на Роналдо

24Фудбал - 18.11.2022

Манчестер јунајтед денеска излезе со кратко соопштение во кое се вели дека започнале со конкретни чекори за одговор на интервјуто на Кристијано Роналдо. Од клубот не опишаа за какви чекори станува збор, туку се очекува тоа да го соопштат откако ќе ...

Јунајтед покренал „соодветни чекори“ против Роналдо

Нетпрес - 18.11.2022

Англискиот фудбалски великан Манчестер Јунајтед соопшти во петокот дека официјално преземал „соодветни чекори“ откако неодамна неговиот играч Кристијано Роналдо даде контроверзно интервју.

Адвокатите на Манчестер Јунајтед работат на раскинување на договорот со Роналдо

Курир - 18.11.2022

Манчестер Јунајтед најави последици за интервјуто кое Кристијано Роналдо го направи со Пирс Морган и испрати голем број критки кон клубот, газдите, тренерот и некои од соиграчите. Премиерлигашот експресно ги повикал своите адвокати предвреме да го ...

Манчестер јунајтед најави „соодветни чекори“ против Роналдо

Курир - 18.11.2022

Премиерлигашот Манчестер јунајтед објави денеска дека почнал постапка за преземање „соодветни чекори“ по повод контроверзното интервју кое неодамна за англиските медиуми го даде нивниот фудбалер Кристијано Роналдо.

РОНАЛДО ГО НАВРЕДИ, ГО НАРЕЧЕ стаорец, А СЕГА ДОБИ ОДГОВОР! Руни проговори: Кристијано, ти поминуваат годините!

Во Центар - 18.11.2022

Вејн Руни со одбрани зборови проговори за Кристијано Роналдо. Кристијано Роналдо (37) даде скандалозно интервју во кое го нападна Манчестер Јунајтед, го плукна клубот во кој настапува, а во таа прилика нападна и некои поранешни играчи како Вејн ...

Манчестер јунајтед најави „соодветни чекори“ против Роналдо

Во Центар - 18.11.2022

Премиерлигашот Манчестер јунајтед објави денеска дека почнал постапка за преземање „соодветни чекори“ по повод контроверзното интервју кое неодамна за англиските медиуми го даде нивниот фудбалер Кристијано Роналдо.

Манчестер јунајтед ќе го казни Роналдо за интервјуто

Република - 18.11.2022

Премиерлигашот Манчестер јунајтед објави денеска дека почнал постапка за преземање „соодветни чекори“ по повод контроверзното интервју кое неодамна за англиските медиуми го даде нивниот фудбалер Кристијано Роналдо.

Манчестер Јунајтед сака да го тужи Роналдо за интервјуто со Пирс Морган

Таратур - 18.11.2022

Англискиот фудбалски гигант Манчестер Јунајтед се подготвува да го раскине договорот за Кристијано Роналдо. Англискиот клуб денес излезе со кратко соопштение дека ќе ја анализира ситуацијата и дека се преземени неопходните чекори поради интервјуто.

Јунајтед на суд ќе го раскине договорот со Роналдо

Точка - 18.11.2022

Драмата, која со контроверзното интервју, ја режираше Кристијано Роналдо најверојатно ќе добие судска разрешница. Во интервјуто со Пирс Морган, кое интегрално беше објавено во јавноста во средата и четвртокот, португалскиот напаѓач жестоко ги ...

Роналдо ги шокираше фановите: Ако се случи тоа, одам во пензија 100 проценти

Точка - 18.11.2022

Морган го праша какви се шансите за Португалија, на што Роналдо му одговорил дека не се меѓу фаворитите на турнирот, и дека според него Франција има најголеми шанси за освојување на Мундијалот.

Пирс Морган: Она што го кажа Роналдо за Меси е за големи насловни

Кајгана - 18.11.2022

Откако првиот дел од бомбастичното интервју на Кристијано Роналдо со Пирс Морган беше прегледан три милиони пати во првите 24 часа на YouTube, објавен е вториoт, со последните 45 минути од разговорот.

Роналдо посочи кој тим сака да ја освои Премиер лигата: Ми се допаѓа тренерот…

Точка - 18.11.2022

Ѕвездата на Манчестер Јунјатед, Кристијано Роналдо и понатаму е во фокусот на јавноста со интервјуто кое го направи со Пирс Морган, интервју во кое си кажа се што му лежи на срце почнувајќи од сегашниот клуб, па се до многу други теми и прашања.

Јунајтед се огласи за интервјуто на Роналдо: Клубот започна со конкретни чекори…

Точка - 18.11.2022

Португалскиот репрезентативец, Кристијано Роналдо имаше бомбастично интервју со Пирс Морган во кое отворено го нападна Манчестер Јунајтед како клуб почувајќи од сопствениците, па се до тренерот Ерик Тен Хаг за кого порача дека нема никаква почит.

Руни му одговори на Роналдо: Коментарите му се чудни, годините го стигнуваат, па тешко му е…

Точка - 18.11.2022

Кристијано Роналдо во своето последно експлозивно интервју кое го одработи со Пирс Морган не штедеше никого, па подбра и некои асови со кои во минатото ја делеше соблекувалната како Гери Невил и Вејн Руни.

Манчестер јунајтед најави „соодветни чекори“ против Роналдо

Опсервер - 18.11.2022

– Премиерлигашот Манчестер јунајтед објави денеска дека почнал постапка за преземање „соодветни чекори“ по повод контроверзното интервју кое неодамна за англиските медиуми го даде нивниот фудбалер Кристијано Роналдо.

Манчестер јунајтед најави „соодветни чекори“ против Роналдо

MakPress - 18.11.2022

Премиерлигашот Манчестер јунајтед објави денеска дека почнал постапка за преземање „соодветни чекори“ по повод контроверзното интервју кое неодамна за англиските медиуми го даде нивниот фудбалер Кристијано Роналдо.

Роналдо: Почитувам само тројца играчи во Манчестер јунајтед

Макфакс - 17.11.2022

Жестокиот медиумски напад на Кристијано Роналдо врз Манчестер јунајтед и понатаму е топ тема во Англија. Деталите од експлозивното интервју на Португалецот со Пирс Морган се појавија откако првиот од двата дела од разговорот беше објавен во средата, ...

Роналдо ја доби првата понуда

МКД - 17.11.2022

Првиот човек на австралиската А-Лига, Дени Таунсенд вели дека со раширени раце ќе го дочекаат Кристијано Роналдо. Кристијано Роналдо изминативе денови е во фокусот на јавноста откако седна на разговор со Пирс Морган и си ја отвори душата.

Во Манчестер Сити изненадени од изјавите на Роналдо, нивната верзија на настаните е многу поразлична

МКД - 17.11.2022

Во таборот на Манчестер Сити се изненадени од изјавите на Кристијано Роналдо дека бил блиску до трансфер на „Етихад", нивната верзја на настаните е многу поразлична. Кристијано Роналдо е актуелен изминативе денови откако седна на разговор со Пирс ...

Невил: Јунајтед веднаш да раскинат со Роналдо, Сити: Не бевме блиску до договор

А1 On - 17.11.2022

Поранешниот капитен на Манчестер јунајтед, Гери Невил, вели дека сите во Манчестер јунајтед знаат дека мора да му го „раскинат“ договорот на Кристијано Роналдо по шокантното интервју кај Пирс Морган, но лично не беше навреден што неговиот поранешен ...

Невил: Јунајтед веднаш да раскинат со Роналдо, Сити: Не бевме блиску до договор

Макфакс - 17.11.2022

Поранешниот капитен на Манчестер јунајтед, Гери Невил, вели дека сите во Манчестер јунајтед знаат дека мора да му го „раскинат“ договорот на Кристијано Роналдо по шокантното интервју кај Пирс Морган, но лично не беше навреден што неговиот поранешен ...

Бруно и Португалците и без Роналдо без мака против Нигерија

Макфакс - 17.11.2022

Португалија, предводена од Бруно Фернандеш, стигна до убедлива 4:0 победа над Нигерија во последниот подготвителен меч пред стартот на Светското првенство, во меч кој Кристијано Роналдо, кој е на насловните страници во Англија по контроверзното ...

Роналдо: Меси е неверојатен фудбалер, магичен

МКД - 17.11.2022

Во интервјуто за Пирс Морган, Кристијано Роналдо има само позитивни зборови за Лео Меси. Во вториот дел од интервјуто со Пирс Морган, Кристијано Роналдо зборува и за Лео Меси. „Секогаш сме имале почит еден за друг.

Гвардиола демантира: Манчестер сити немаше никакви контакти со Кристијано Роналдо

Слободен Печат - 17.11.2022

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо даде големо интервју за Пирс Морган. Сето тоа што го кажа португалскиот репрезентативец во интервјуто предизвика голем број на реакции.

Зошто Манчестер Јунајтед го извади огромниот постер од Роналдо на Олд Трафорд?

Оff.net - 17.11.2022

Специфични, доста специфични денови за Кристијано Роналдо, ама и за медиумите, кои лесно знаат да се насанкаат на фотка или клип, кои на прва сугерираат дека сега сите се против португалската ѕвезда.

ВИДЕО | Роналдо: Ќе се пензионирам доколку Португалија годинава биде светски шампион

Слободен Печат - 17.11.2022

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо изјави дека ќе стави крај на професионалната кариера доколку со Португалија го освои Светското првенство во Катар . Во интервјуто со Пирс Морган, Португалецот изјави дека неговиот тим има шанса во ...

Кристијано Роналдо со нови обвиненија: Тен Хаг ме провоцираше

Слободен Печат - 17.11.2022

И вториот дел од интервјуто на Кристијано Роналдо со Пирс Морган е објавено на социјалните мрежи. Во истиот Португалецот продолжува со обвинувањата кон менаџерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг .

Роналдо: Бев многу блиску до потпис со Манчестер Сити

Макфакс - 17.11.2022

Интервјуто на Кристијано Роналдо со британскиот новинар Пирс Морган привлече неверојатно внимание. Претходните денови во медиумите се појавија одделни фрагменти од разговорот меѓу двајцата, во кои Португалецот упати сериозни напади кон управата на ...

„Не сум фудбалер за три минути, затоа одбив да влезам во игра против Тотнем!“

Sport 1 - 17.11.2022

Кристијано Роналдо во вториот дел од бомбастичното интервју со Пирс Морган, се обиде да објасни зошто одбил да влезе во игра на мечот на Манчестер Јунајтед против Тотнем, кога менаџерот Ерик Тен Хаг го повикал да замени соиграч пред самиот крај.

Роналдо: Не сум фудбалер за три минути, не жалам што одбив да влезам во игра

Дерби - 17.11.2022

Кристијано Роналдо направи интервју со Пирс Морган, интервју кое се уште актуелно, интервју од кое дополни излегуваат делови во кои ветеранот отворено говори на сите прашања. Една од темите беше неговиот потег на дуелот со Тотенхем кога при резултат ...

Роналдо официјално потврди: По СП повеќе нема да играм за Португалија!

Sport 1 - 17.11.2022

Најконтроверзниот светски фудбалер во моментов, Кристијано Роналдо, во вториот дел од бомбастичното интервју за Пирс Морган го потврди тоа што многумина го очекуваа, дека повеќе нема да игра за Португалија.

Роналдо: Понудата од 350 милиони од Саудиска Арабија ја одбив поради Манчестер Јунајтед

Екипа - 17.11.2022

Вториот дел од интервјуто на Кристијано Роналдо со британскиот новинар, Пирс Морган во кое без влакна на јазикот говори за целата ситуација поврзана со Манчестер јунајтед, но и гласините кои беа актуелни изминатото лето за негово заминување од ...

Првпат досега: Роналдо најискрено си кажа што мисли за Лионел Меси (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.11.2022

Во вториот дел од бомбастичното интервју на Кристијано Роналдо со Пирс Морган, се говори и за неговиот однос и мислење за најголемиот ривал, Лионел Меси. Многумина сметаа дека Португалецот не може да го поднесе својот противник од Аргентина, но ...

Роналдо ја доби првата понуда по интервјуто

Екипа - 17.11.2022

Првиот човек на австралиската А-Лига, Дени Таунсенд вели дека со раширени раце ќе го дочекаат Кристијано Роналдо. Кристијано Роналдо изминативе денови е во фокусот на јавноста откако седна на разговор со Пирс Морган и си ја отвори душата.

Роналдо искрено проговори за Меси: Не сме пријатели, тој ми е како…

Дерби - 17.11.2022

Португалската ѕвезда, Кристијано Роналдо кажа многу работи во бомбастичното интервју со Пирс Морган, се отворија многу теми, прашања, а меѓу другото имаше можност да проговори и за Лионел Меси.

Евра застана во одбрана на Роналдо: Сите сме луѓе, тоа го направи…

Дерби - 17.11.2022

Кристијано Роналдо направи вистински хаос со интервјуто во кое негов домаќин беше Пирс Морган, интервју со кое дефинитивно си потпиша разделба со Манчестер Јунајтед. Тој го критикуваше клубот, управата, порача дека воопшто не го почитува менаџерот ...

Кристијано: Ме изненади она што го видов првиот ден по враќањето во Јунајтед, но изненадувањето беше непријатно!

Дерби - 17.11.2022

Кристијано Роналдо повеќе од сигурно нема да се врати во Манчестер по крајот на мундијалот во Катар и доволен доказ за тоа е фактот што во интервјуто со Пирс Морган говори за поврзаноста меѓу себе и клубот како во минато време, што дефинитивно е ...

Роналдо открива сè - ги нападна размазените дечишта и ги подбра легендите Невил и Руни (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.11.2022

Интервјуто на најдобриот португалски фудбалер Кристијано Роналдо кај Пирс Морган, чии делови предизвикаа голема бура деновиве, конечно беше објавено со прв ден синоќа во кое Португалецот без влакна на јазикот зборуваше буквално за сè.

Роналдо: Имам почит само за тројца фудбалери во Јунајтед

Sport 1 - 17.11.2022

Ѕвездата на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо во неговото контроверзно интервју кажа многу работи кои го налутија раководството на премиерлигашот, но имаше што да каже и против неговите соиграчи, освен за тројца за кои вели дека има почит.

Сагата продолжува: Роналдо проговори за понудата од Сити и удри по соиграчите во Јунајтед

Спортски - 17.11.2022

Бомбастичното интервју а Кристиано Роналдо не престанува да ја бранува јавноста, особено поради фактот што е објавувано на делови. Во интервјуто кај Пирс Морган тој удира по соиграчите, тренерите но и обвинува дека Манчестер Јунајтед како клуб не ...

Роналдо: Меси е магичен тип, би сакал да одам на вечера со него…

Екипа - 17.11.2022

Кристијано Роналдо во ексклузивното интервју со британскиот новинар, Пирс Морган говореше на повеќе теми, најмногу од нив поврзани со Манчестер Јунајтед и турболентните две години по враќањето во редовите на „црвните ѓаволи“, но издвои време да ...

Варан собра храброст и кажа што мисли за бомбастичното интервју на Роналдо

Sport 1 - 17.11.2022

Кристијано Роналдо пред неколку дена имаше интервју со Пирс Морган во кое отворено го нападна клубот, неговите соиграчи и тренерот Ерик Тен Хаг за кој кажа дека нема почит затоа што не му давал минутажа на теренот.

Роналдо: Почитувам само три играчи на Манчестер Јунајтед

Екипа - 17.11.2022

Кристијано Роналдо во интервјуто со британскиот новинар, Пирс Морган во кое без влакна на јазикот говори за целата ситуација поврзана со Манчестер јунајтед откри дека почитува само три играчи во клубот, а притоа жестоко ги критикуваше и младите ...

Англиска легенда со порака за Роналдо: Треба да побара стручна помош

Дерби - 17.11.2022

Кристијано Роналдо предизвика многу реакции со своето последно интервју, а обвинувањата на сметка на соиграчите, менаџерот и сопствениците веројатно ќе значат и крај на неговите настапи за Манчестер Јунајтед.

„Роналдо дојди кај нас, ние ќе ти пружиме љубов и почит!“

Sport 1 - 17.11.2022

Веќе е сигурно дека Кристијано Роналдо ќе си оди од Манчестер јунајтед по завршувањето на Светското првенство, а прашање е само каде. Се шпекулира со Спортинг, со Челси, се зборуваше дури и за Наполи, но излезе и една неочекуваната понуда - од ...

Роналдо доби јавна понуда: Дојди кај нас, ние ќе ти пружиме љубов и почит!

Спортски - 17.11.2022

Кристијано Роналдо овие денови е во центарот на вниманието поради интервјуто кај новинарот Пирс Морган од кое досега беа објавени неколку исечоци и првиот дел, вториот и последен ќе биде објавен вечерва.

Објавен првиот дел од интервјуто на Роналдо 🎥

Спортски - 17.11.2022

Многу бурни реакции во јавноста предизвикаа исечоците кои ги објавуваше Пирс Морган од интервјуто со Кристијано Роналдо кое е во два дела. Првиот дел излезе вчера, а истиот може да се погледне на каналот на Пирс Морган.

Гвардиола го демантира Роналдо: Тоа не е вистина

Спортски - 17.11.2022

Кристиано Роналдо во бомбастичното интервју меѓу другото изјави дека бил блиску до трансфер во Манчестер Сити пред да се пресели на „Олд Трафорд“. Роналдо изјави дека бил блиску до потпис за Манчестер Сити, но на крајот решил да потпише за Манчестер ...

Варан призна: Тоа што зборува Роналдо влијае на нас

Спортски - 17.11.2022

Францускиот фудбалер, Рафаел Варан е првиот од редовите на Манчестер Јунајтед кој зборуваше за интервјуто на Роналдо кај Пирс Морган. Прво се објавуваа исечоци, а вчера беше објавен и првиот дел во целост, вечерва се очекува вториот.

Роналдо призна: Бев блиску да потпишам за Сити, но…

Алсат-М - 17.11.2022

Кристијано Роналдо предизвика цунами со интервјуто кај британскиот новинар Пирс Морган во емисијата „Без цензура“. Претходните денови во медиумите се појавија одделни исечоци од разговорот, во кои Португалецот упати сериозни напади кон управата на ...

Бруно и Португалците и без Роналдо без мака против Нигерија

TopSport - 17.11.2022

Португалија, предводена од Бруно Фернандеш, стигна до убедлива 4:0 победа над Нигерија во последниот подготвителен меч пред стартот на Светското првенство, во меч кој Кристијано Роналдо, кој е на насловните страници во Англија по контроверзното ...

Роналдо кажа што мисли за Меси (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.11.2022

Во интервјуто за Пирс Морган, Кристијано Роналдо има само позитивни зборови за Лео Меси. Во вториот дел од интервјуто со Пирс Морган, Кристијано Роналдо зборува и за Лео Меси. „Секогаш сме имале почит еден за друг.

Невил: Јунајтед веднаш да раскинат со Роналдо, Сити: Не бевме блиску до договор

TopSport - 17.11.2022

Поранешниот капитен на Манчестер јунајтед, Гери Невил, вели дека сите во Манчестер јунајтед знаат дека мора да му го „раскинат“ договорот на Кристијано Роналдо по шокантното интервју кај Пирс Морган, но лично не беше навреден што неговиот поранешен ...

Ако не може Јунајтед, Роналдо сака Арсенал да ја освои Премиерлигата (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.11.2022

Кристијано Роналдо вели дека по Манчестер јунајтед, негов втор фаворит за освојување на Премиерлигата е Арсенал. Кристијано Роналдо вели ако не може Манчестер јунајтед да ја освои Премиерлигата оваа сезона, би сакал тоа да го направи Арсенал.

Роналдо јасно и гласно посочи само три играчи на Манчестер Јунајтед кои ги почитува

Спортклуб - 17.11.2022

Португалскиот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо вели дека има добро мислење за само тројца играчи на клубот од Олд Трафорд. Британските медиуми објавуваат нови делови од интервјуто кое Португалецот му го дал на новинарот Пирс ...

Роналдо: Јас сум им пример на сите, но никој не ме следи

Спортклуб - 17.11.2022

Од ден на ден се откриваат делови од шокантното интервју на Кристијано Роналдо во кое тој зборуваше на различни теми, пред се за случувањата во Манчестер Јунајтед. Во разговор со новинарот Пирс Морган, Роналдо изјави дека неговиот клуб Манчестер ...

Во Манчестер Сити изненадени од изјавите на Роналдо, нивната верзија на настаните е многу поразлична

24Фудбал - 17.11.2022

Во таборот на Манчестер Сити се изненадени од изјавите на Кристијано Роналдо дека бил блиску до трансфер на „Етихад“, нивната верзја на настаните е многу поразлична. Кристијано Роналдо е актуелен изминативе денови откако седна на разговор со Пирс ...

Роналдо: Можам да кажам добри зборови само за тројца соиграчи од Манчестер Јунајтед

МакФудбал - 17.11.2022

Детали за експлозивното интервју на Кристијано Роналдо со Пирс Морган се појавија откако синоќа беше објавен првиот од двата дела од интервјуто, а вториот ќе следи вечерва. Жестокиот напад на Роналдо на клубот кој го прослави е главна тема веќе ...

Евра го брани Роналдо: Сите сме луѓе…

СуперСпорт - 17.11.2022

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо не е среќен во клубот и тоа јасно го кажа во разговор со Пирс Морган, по што доби жестоки критики од јавноста, навивачите и раководството на тимот кое сака да го избрка.

Манчестер Сити ја откри бруталната вистина и го понижи Кристијано Роналдо

Спортклуб - 17.11.2022

Во последното интервју кое го даде за Пирс Морган, Кристијано Роналдо жестоко го критикуваше Манчестер Јунајтед, а јасно е дека деновите во тој клуб му се избројани. Португалецот зборуваше за различни теми, а една од нив беше потенцијалниот трансфер ...

Роналдо: Јас сум пример за сите, ама не ме следат!

Sport M - 17.11.2022

Од ден на ден се откриваат делови од шокантното интервју на Кристијано Роналдо во кое тој зборуваше на различни теми, пред се за случувањата во Манчестер Јунајтед. Зборувајќи со новинарот Пирс Морган, Роналдо рече дека неговиот клуб Манчестер ...

Има кој го сака: Роналдо добива понуда од Австралија!?

SportSport - 17.11.2022

Откако и дефинитивно веќе се знае дека Кристијано Роналдо нема да биде играч на Манчестер Јунајтед, и откако неколку клубови веќе кажаа дека не се заинтересирани за неговите услуги, денеска од далечната Австралија дојде вест дека тие и тоа како се ...

Роналдо: Почитувам само тројца играчи во Манчестер јунајтед

TopSport - 17.11.2022

Жестокиот медиумски напад на Кристијано Роналдо врз Манчестер јунајтед и понатаму е топ тема во Англија. Деталите од експлозивното интервју на Португалецот со Пирс Морган се појавија откако првиот од двата дела од разговорот беше објавен во средата, ...

Гвардиола: Не сме преговарале со Кристијано Роналдо

МакФудбал - 17.11.2022

Во последното интервју кое го даде за Пирс Морган, Кристијано Роналдо жестоко го критикуваше Манчестер Јунајтед, а јасно е дека деновите во тој клуб му се избројани. Португалецот зборуваше за различни теми, а една од нив беше потенцијалниот трансфер ...

Гвардиола го понижи Роналдо: Тоа не е вистина!

СуперСпорт - 17.11.2022

Кристијано Роналдо во интервјуто со Пирс Морган кажа дека бил блиску до потпис со Манчестер сити, но сепак решил да се пресели во Манчестер јунајтед. По интервјуто на Роналдо, пристигна одговор и од Манчестер сити, односно од тренерот Пеп Гвардиола.

Вториот дел од интервјуто на Роналдо во целост (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.11.2022

Излезе и вториот дел од 90-минутното интервју на Пирс Морган со Кристијано Роналдо. Погледнете го во целост: Првиот дел е на овој ЛИНК. Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК ...

Роналдо ја доби првата понуда по бомбастичното интервју

24Фудбал - 17.11.2022

Првиот човек на австралиската А-Лига, Дени Таунсенд вели дека со раширени раце ќе го дочекаат Кристијано Роналдо Кристијано Роналдо изминативе денови е во фокусот на јавноста откако седна на разговор со Пирс Морган и си ја отвори душата.

Варан прв собра храброст и кажа што мисли за интервјуто на Роналдо

СуперСпорт - 17.11.2022

Пред неколку дена беше објавено интервју на Кристијано Роналдо со водителот Пирс Морган во кое отворено зборуваше против Манчестер јунајтед. Прв кој собра храброст да зборува за интервјуто на Роналдо е дефанзивецот Рафаел Варан, кој имаше што да ...

Роналдо: Би сакал во финалето на СП да играме против Бразил!

Спортманија - 17.11.2022

Во интервјуто кое му го даде на англискиот телевизиски новинар Пирс Морган, португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо искажа многу тешки зборови за некои свои соиграчи и за менаџерите Ралф Рангник и Ерик тен Хаг, кажа дека не планира наскоро ...

Роналдо ќе предизвика нов земјотрес: Имам почит само кон три фудбалери на Манчестер јунајтед

СуперСпорт - 17.11.2022

Кристијано Роналдо во интервјуто со водителот Пирс Морган откри детали од Манчестер јунајтед и зборуваше за актуелната ситуација во клубот. Роналдо кажа дека почитува само три фудбалери на „Олд Трафорд“, а ја искористи можноста и да ги критикува ...

Кристијано почитува само тројца соиграчи од Манчестер Јунајтед

Sport M - 17.11.2022

Португалската суперѕвезда Кристијано Роналдо продолжува да предизвикува турбуленции во Манчестер Јунајтед откако беше објавено неговото целосно интервју со британскиот новинар Пирс Морган. На виделина излегоа нови откритија од 37-годишниот напаѓач.

Во Манчестер Сити изненадени од изјавите на Роналдо, нивната верзија на настаните е многу поразлична

Курир - 17.11.2022

Во таборот на Манчестер Сити се изненадени од изјавите на Кристијано Роналдо дека бил блиску до трансфер на „Етихад“, нивната верзја на настаните е многу поразлична. Кристијано Роналдо е актуелен изминативе денови откако седна на разговор со Пирс ...

ДОМА ЈА ЧУВАМ ПЕПЕЛТА НА ТАТКО МИ И СИН МИ: Неочекувана исповед на Кристијан Роналдо!

Во Центар - 17.11.2022

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед и португалски репрезентативец Кристијано Роналдо во ексклузивно интервју за британскиот новинар Пирс Морган призна дека дома ја чува пепелта на неговиот татко Хозе Авеиро, кој почина во 2005 година, и на починатиот ...

Јунајтед го возвраќа ударот: Тргнат постерот на Роналдо од „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

Курир - 17.11.2022

Ерата на Кристијано Роналдо во Манчестер Јунајтед дефинитивно е завршена по неговото бомбастично интервју. Извесно е дека Роналдо по настапот на Светското првенство кое се одржува во Катар, нема да се врати во „Театарот на соништата“.

Роналдо пак се отвори: Ги ценам само Далот, Касемиро и Мартинез

Република - 17.11.2022

Португалецот Кристијано Роналдо во ексклузивното интервју кое го даде за британскиот новинар Пирс Морган призна дека цени само тројца соиграчи од Манчестер Јунајтед. Португалската суперѕвезда даде интервју кое ја шокираше целата фудбалска јавност.

Роналдо: Почитувам само тројца играчи во Манчестер јунајтед

Точка - 17.11.2022

Жестокиот медиумски напад на Кристијано Роналдо врз Манчестер јунајтед и понатаму е топ тема во Англија. Деталите од експлозивното интервју на Португалецот со Пирс Морган се појавија откако првиот од двата дела од разговорот беше објавен во средата, ...

„Најлошиот момент после 2005 година“: Кристијано Роналдо за прв пат зборува за деталите на смртта на син му

Попара - 17.11.2022

Познатиот фудбалер Кристијано Роналдо даде интервју во кое беше остар кон својот клуб Манчестер Јунајтед и менаџерот, па се уште не се познати санкциите со кои ќе се соочи поради тоа. Фудбалерот ја искористи оваа прилика да зборува и за својот ...

Пеп со кратка изјава „му го спушти“ на Роналдо

Кајгана - 17.11.2022

Бурите предизвикани од контроверзното интервју на Кристијано Роналдо со Пирс Морган не престануваат - се јави и стратегот на градскиот ривал Сити. Португалскиот виртуоз зборуваше за разни теми, а една беше и потенцијалниот трансфер во Манчестер Сити ...

Англиска легенда со порака за Роналдо: Треба да побара стручна помош

Точка - 17.11.2022

Кристијано Роналдо предизвика многу реакции со своето последно интервју, а обвинувањата на сметка на соиграчите, менаџерот и сопствениците веројатно ќе значат и крај на неговите настапи за Манчестер Јунајтед.

Најлошиот момент од 2005 година: Кристијано Роналдо за прв пат открива детали за смртта на неговиот син

Женски магазин - 17.11.2022

Кристијано Роналдо деновиве е особено во центарот на вниманието, откако се појави во интервју. Познатиот фудбалер Кристијано Роналдо даде интервју во кое беше остар кон својот клуб Манчестер Јунајтед и менаџерот, па се уште не се знае какви санкции ...

Роналдо: Добро мислење имам само за тројца соиграчи

Кајгана - 17.11.2022

Интервјуто кое Роналдо пред пет дена го направи со Пирс Морган и натаму е топ тема во фудбалскиот свет, а секој ден се зборува за различни теми за кои славниот Португалец го искажа своето мислење.

Роналдо: Почитувам само тројца играчи во Манчестер јунајтед

Денар - 17.11.2022

Жестокиот медиумски напад на Кристијано Роналдо врз Манчестер јунајтед и понатаму е топ тема во Англија. Деталите од експлозивното интервју на Португалецот со Пирс Морган се појавија откако првиот од двата дела од разговорот беше објавен во средата, ...

Роналдо си ја разголи душата: Во Манчестер ги ценам само Далот, Касемиро и Мартинез

PressingTV - 17.11.2022

ортугалецот Кристијано Роналдо во ексклузивното интервју кое го даде за британскиот новинар Пирс Морган призна дека цени само тројца соиграчи од Манчестер Јунајтед. Португалската суперѕвезда даде интервју кое ја шокираше целата фудбалска јавност.

Роналдо призна: Бев блиску да потпишам за Сити, но…

Zoom - 17.11.2022

Кристијано Роналдо предизвика цунами со интервјуто кај британскиот новинар Пирс Морган во емисијата „Без цензура“. Претходните денови во медиумите се појавија одделни исечоци од разговорот, во кои Португалецот упати сериозни напади кон управата на ...

Бекам го сака Роналдо во Мајами

PressingTV - 17.11.2022

Поранешниот англиски репрезентативец и сопственик на МЛС франшизата на Интер од Мајами, Дејвид Бекам, е заинтересиран по завршување на Светското првенство 2022 да го ангажира фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо.

Бекам го кани Роналдо во Интер Мајами

MakPress - 17.11.2022

Поранешниот англиски репрезентативец и сопственик на МЛС франшизата на Интер од Мајами, Дејвид Бекам, е заинтересиран по завршување на Светското првенство 2022 да го ангажира фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, објавија денеска ...

ВИДЕО | Роналдо и Пирс Морган зборуваат за Сити, Руни, Невил, критики за младите фудбалери…

Слободен Печат - 16.11.2022

Вечерва се емитуваше првиот дел од интервјуто на Кристијано Роналдо со Пирс Морган од кое во претходните денови беа објавувани неколку исечоци. Најмногу внимание привлече делот во кој го критикува Ерик Тен Хаг , меѓутоа повеќе на таа тема е оставено ...

ВИДЕО | Роналдо за неговиот починат син: Плачевме во мојата соба со Кристијано Жуниор

Слободен Печат - 16.11.2022

Вечерва треба да биде објавено првиот дел од интервјуто на Роналдо кај Пирс Морган , а во претходните денови се објавуваа исечци во кои Роналдо зборува за Тен Хаг, Вејн Руни, Гери Невил и Манчестер Јунајтед.

Видеото со Роналдо и Кансело во подолга верзија

Оff.net - 16.11.2022

Жоао Кансело за време на тренингот на Португалија изгледа како да му е лут на Роналдо, ситуација која вечра сугерираше на контроверзното интервју. Но се појави подолго видео на изгледа како Роналдо да се обидува да се пошегува, односно да го смири ...

Роналдо: Газдите не се грижат за клубот, Јунајтед не е на нивото на Сити и Ливерпул

Макфакс - 16.11.2022

Интервјуто на Кристијано Роналдо продолжува да ја шокира фудбалската јавност. Во дел од интервјуто, кое го работеше неговиот пријател Пирс Морган, тој жестоко го нападна клубот и менаџерот Ерик Тен Хаг, а не ги поштеди ниту газдите, семејството ...

Бекам сака да го ангажира Роналдо во Интер Мајами

Канал5 - 16.11.2022

Легендарниот англиски фудбалер Дејвид Беком кој сега е сопственик на клубот Интер Мајами сака да го ангажира својот некогашен соиграг од Реал Мадрид,ѕвездата на светскиот фудбал, Португалецот Кристијано Роналдо Дејвид Бекам е заинтересиран да го ...

Манчестер јунајтед тргна мурал од Кристијано Роналдо на Олд Трафорд (ВИДЕО)

МКД - 16.11.2022

Манчестер јунајтед тргна мурал од Кристијано Роналдо на Олд Трафорд, ова следи по критиките кои Португалецот ги упати кон клубот, Ерик тен Хаг и семејството Глејзер. Денеска ќе биде објавен првиот дел од интервјуто на Кристијано Роналдо со Пирс ...

Скај Спортс: Кога Роналдо не игра од првата минута, Јунајтед е многу подобар тим

Канал5 - 16.11.2022

Кристијано Роналдо последните денови е во центарот на вниманието поради контроверзното интервју што му го даде на новинарот Пирс Морган. Меѓу другото, Роналдо изјавил дека „Манчестер Јунајтед го предаде“ затоа што тренерот Ерик тен Хаг го исфрлил од ...

Манчестер јунајтед го тргна ликот на Роналдо од „Олд Трафорд“

Макфакс - 16.11.2022

Кристијано Роналдо веќе не е икона на Манчестер јунајтед. Англискиот премиерлигаш по скандалозното интервју со Пирс Морган, одлучи да го тргне ликот на Португалецот од „Олд Трафорд“. На интернет се појави видеоснимка како работници го тргаат ...

Касано: Роналдо е слепец и егоист

Макфакс - 16.11.2022

Кристијано Роналдо се соочува со парична казна од милион фунти откако даде интервју без дозвола од клубот, во кое остро го критикува Манчестер Јунајтед и менаџерот Ерик Тен Хаг. Роналдо ја обвини управата на клубот дека го изневерила и се обидува да ...

ВИДЕО | Трогателно интервју: Роналдо проговори за траумата по загубата на синот

Слободен Печат - 16.11.2022

Фудбалерот Кристијано Роналдо ја опиша смртта на својот син како „најлошиот момент“ во својот живот во најновото откритие од неговото експлозивно интервју со Пирс Морган , пишува „Дејли мејл“ .

ВИДЕО | Јунајтед го направи првиот чекор: Се отстранува постерот на Роналдо пред „Олд Трафорд“

Слободен Печат - 16.11.2022

Како што стојат работите, Кристијано Роналдо е се поблиску до заминување од Манчестер Јунајтед по шокантното интервју кај Пирс Морган . Во интервјуто Роналдо отворено зборуваше дека не го почитува менаџерот Ерик Тен Хаг и ги нападна сопствениците на ...

Касано: Роналдо е слепец кој мисли дека може да игра до 50 години

Слободен Печат - 16.11.2022

Aнтонио Касано често пати знае да го критикува Кристијано Роналдо , па така беше и после интервјуто на Португалецот кај Пирс Морган. Најголемо внимание од објавените делови до сега привлече моментот во кој Роналдо отворено зборува дека нема почит за ...

Бекам има пеколен план: Роналдо, па Меси?

Спортски - 16.11.2022

Oткако пред неколку дена протекоа снимките од интервјуто што му го даде на Пирс Морган, Манчестер Јунајтед јасно стави до знаење дека Роналдо нема да остане дел од тимот. Се уште не се знае дали ќе го раскинат договорот со него или ќе го продадат, ...

Роналдо: Бев многу блиску до потпис во Сити, но мојата историја е поврзана со Јунајтед!

Gol.mk - 16.11.2022

Португалскиот фудбалски ас, Кристијано Роналдо повторно критикуваше и продолжи да упатува обвинувања кон клубот и тренерот со кој соработуваше во вториот мандат на „Олд Трафорд“. Португалскиот репрезентативец пред неколку дена го шокираше светот со ...

Манчестер Јунајтед го отстрани џиновскиот мурал со Роналдо од „Олд Трафорд“ (Видео)

Дерби - 16.11.2022

Мундијалската пауза ќе донесе и завршница на сагата со Кристијано Роналдо во Манчестер Јунајтед, ситуација која беше иницирана од Португалецот уште за време на последниот преоден рок. Роналдо испрати многу тешки зборови на сметка на менаџерот и ...

Целото видео открива друга вистина: Роналдо имал добар повод за блиска средба со Кансело

Дерби - 16.11.2022

Видеото во кое се гледа како Кристијано Роналдо има блиска средба со Жоао Кансело беше уште еден повод за шпекулации околу непријатната атмосфера која владее во португалската фудбалска репрезентација, но реалноста беше прикажана на дело откако ...

Касано удри по Роналдо: Тој е слепец кој мисли дека може да игра до 50 години!

Спортски - 16.11.2022

Антонио Касано одлучи да го критикува Кристијано Роналдо дека е себичен откако Португалецот даде интервју за Пирс Морган. Овие денови се објавуваат исечоци од интервјуто на Роналдо кај Пирс Морган , најголеми внимание привлече делот во кој отворено ...

Роналдо откри зошто прифати интервју во кое удри по Јунајтед (ВИДЕО)

Екипа - 16.11.2022

Цел свет со нетрпение го очекуваше интервјуто на Кристијано Роналдо со британскиот новинар, Пирс Морган во кое без влакна на јазикот говори за целата ситуација поврзана со Манчестер јунајтед.

„На младите фудбалери не им е грижа… Имаат идеален пример во мене, а тие…“

Екипа - 16.11.2022

Цел свет со нетрпение го очекуваше интервјуто на Кристијано Роналдо со британскиот новинар, Пирс Морган во кое без влакна на јазикот говори за целата ситуација поврзана со Манчестер јунајтед.

Варан потврди дека проблемите со Роналдо имале негативно влијание врз Јунајтед

Дерби - 16.11.2022

Кристијано Роналдо почна да го расипува односот со Манчестер Јунајтед уште пред почетокот на сезоната, а неодамнешното интервју веројатно значи и крај на неговата втора етапа во клубот. Неговиот досегашен соиграч Рафаел Варан во последното интервју ...

„Невил и Руни добиваат од мојата популарност“

Екипа - 16.11.2022

Цел свет со нетрпение го очекуваше интервјуто на Кристијано Роналдо со британскиот новинар, Пирс Морган во кое без влакна на јазикот говори за целата ситуација поврзана со Манчестер јунајтед.

Целата вистина за дуелот меѓу Роналдо и Кансело: Не е се така како што изгледа на прва (ВИДЕО)

Екипа - 16.11.2022

Видеото во кое се гледа како Кристијано Роналдо има блиска средба со Жоао Кансело беше уште еден повод за шпекулации околу непријатната атмосфера која владее во португалската фудбалска репрезентација.

Манчестер Јунајтед ја почна одмаздата за Роналдо 🎥

Спортски - 16.11.2022

Кристиано Роналдо со скандалозното интервју кое го даде кај Пирс Морган очекувано предизвика без кај челниците на Манчестер Јунајтед, кои веќе почнаа со одмазна. Јасно е дека Роналдо повеќе не е омилена личност на „Олд Трафорд“ и дека само прашање ...

Крајот е блиску: „Ѓаволите“ го тргнаа постерот со Роналдо од „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.11.2022

Англискиот гигант Манчестер јунајтед планира во следниот период да го избрка Кристијано Роналдо, кој во скандалозно интервју со Пирс Морган откри детали кои очигледно ги повредија чувствата на раководството на „црвените ѓаволи“.

Објавен најемотивниот дел од интервјуто на Ронадло 🎥

Спортски - 16.11.2022

Пирс Морган вечерва ќе го објави првиот дел од интервјуто со Кристијано Роналдо, кое веќе неколку дена е главна тема во светските медиуми затоа што се објавуваа во кои Роналдо зборуваше за Манчестер јунајтед, односот со тренерот, но и поранешните ...

Тргнат постерот од Кристијано Роналдо на „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

Екипа - 16.11.2022

Сите се во очекување на првиот дел од интервјуто на Кристијано Роналдо кое го даде на англискиот новинар Пирс Моргна, а премиерната епизода ќе биде вечерва во 20 часот по англиско време. Веќе е сигурно дека Португалецот по Мундијалот во Катар нема ...

Пеколен план: Бекам во јануари ќе го земе Роналдо, а на лето - Меси!?

Sport 1 - 16.11.2022

Кристијано Роналдо со бомбастичното интервју со водителот Пирс Морган го налути раководството на Манчестер јунајтед, кое сака да се ослободи од Португалецот уште во јануари, а како следна дестинација се споменува Интер Мајами, чиј сопственик е ...

Најемотивниот дел од интервјуто на Роналдо: Разговарам со мојот починат син

Дерби - 16.11.2022

Пирс Морган целосно го објави интервјуто со Криситјано Роналдо и истото беше емитувано на „Ток ТВ“, по што дознавме дека покрај спортските напади кон Ерик Тен Хаг, Вејн Руни, Гери Невил и Манчестер Јунајтед, Португалецот зборувал и за една ...

Роналдо: Манчестер не е на нивото на големите клубови како Ливерпул, Сити…

Екипа - 16.11.2022

Цел свет со нетрпение го очекуваше интервјуто на Кристијано Роналдо со британскиот новинар, Пирс Морган во кое без влакна на јазикот говори за целата ситуација поврзана со Манчестер јунајтед.

Манчестер Јунајтед ги отстрани фотографиите на Роналдо од Олд Трафорд

ТВ21 - 16.11.2022

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ангажираше работници да ги отстранат огромните плакати на Кристијано Роналдо од предниот дел на Олд Трафорд, откако Португалецот го нападна клубот во кој се врати минатата година во интервју за Пирс Морган.

Толку од љубовната приказна, а се е смислено само за една работа

Вечер Прес - 16.11.2022

Контороверзното интервју на португалскиот интернационалец Кристијано Роналдо, во кое го напаѓа Манчестер Јунајтед, тимиските колеги, раководните лица и менаџерот Ерик тен Хаг, е главна тема во сите фудбалски медиуми.

МАНЧЕСТЕР СЕ ЗБОГУВА СО РОНАЛДО? Симнат неговиот плакат од стадионот (ВИДЕО)

+инфо - 16.11.2022

На видеото снимено пред стадионот на Манчестер Јунајтед може да се види како работниците вработени во клубот го вадат тапетот со слика од Роналдо од надворешната страна на трибината. Кристијано Роналдо сѐ уште е член на Манчестер Јунајтед, но… По ...

Бекам го кани Роналдо во Интер Мајами

Вечер Прес - 16.11.2022

Поранешниот англиски репрезентативец и сопственик на МЛС франшизата на Интер од Мајами, Дејвид Бекам, е заинтересиран по завршување на Светското првенство 2022 да го ангажира фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, објавија денеска ...

Во јануари Роналдо, на лето Меси, дали конечно ќе се спои „пеколниот“ тандем?!

Sport M - 16.11.2022

Приказната за спојување на Меси и Роналдо во еден тим одамна се води, но таа приказна беше на ниво на научна фантастика. Сепак, како одминува времето, тоа и не е така невозможно. Имено, повторно се појавија информации дека Интер Мајами, чиј ...

Роналдо пофали неколку играчи на Манчестер јунајтед, а особено издвои еден

24Фудбал - 16.11.2022

Во најголемиот дел од интервјуто со Пирс Морган, Кристијано Роналдо критикува, но неколку играчи добија и пофалби. Тој особено го издвои неговиот соиграч од репрезентацијата Диого Далот на кој му предвидува голема иднина.

Манчестер јунајтед тргна мурал од Кристијано Роналдо на Олд Трафорд (ВИДЕО)

24Фудбал - 16.11.2022

Манчестер јунајтед тргна мурал од Кристијано Роналдо на Олд Трафорд, ова следи по критиките кои Португалецот ги упати кон клубот, Ерик тен Хаг и семејството Глејзер. Денеска ќе биде објавен првиот дел од интервјуто на Кристијано Роналдо со Пирс ...

Роналдо: Бев многу блиску до потпис со Манчестер Сити

TopSport - 16.11.2022

Интервјуто на Кристијано Роналдо со британскиот новинар Пирс Морган привлече неверојатно внимание. Претходните денови во медиумите се појавија одделни фрагменти од разговорот меѓу двајцата, во кои Португалецот упати сериозни напади кон управата на ...

Првиот дел од интервјуто на Роналдо во целост (ВИДЕО)

24Фудбал - 16.11.2022

Излезе првиот дел од 90-минутното интервју на Пирс Морган со Кристијано Роналдо. Погледнете го во целост: Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК ...

Манчестер Јунајтед подготвува одмазда за Кристијано Роналдо?!

Sport M - 16.11.2022

Фудбалскиот клуб Манчестер Јунајтед не излезе со соопштение во врска со интервјуто на Кристијано Роналдо во кое тој зборува негативно за организацијата, тренерот Ерик тен Хаг… Кристијано Роналдо во последно време ја предизвика една од најголемите ...

Јунајтед се подготвува за живот без Роналдо: Го отстранија од Олд Трафорд

Спортклуб - 16.11.2022

Манчестер Јунајтед веќе се подготвува за живот без Кристијано Роналдо, тоа го видовме денес и на дело. Пред Олд Трафорд беше отстранет промотивниот постер кој беше поставен пред десетина дена со Кристијано Роналдо и уште неколку ѕвезди на Јунајтед.

Дефинитивно крај: Вака Јунајтед му се одмазди на Роналдо! (ВИДЕО)

SportSport - 16.11.2022

Ако досега и имаше некои дилеми, од денеска веќе нема. Манчестер Јунајтед заврши со Роналдо засекогаш. Доказ е тоа дека во текот на денешниот ден извадени се постерите на Португалецот кои беа на дел од стадионот “Олд Трафорд“.

Емотивниот Роналдо: „Ја чувам пепелта од својот син, разговарам со него…“!

SportSport - 16.11.2022

Кристијано Роналдо со своето последно интервју просто го “здрма“ фудбалскиот свет. Си кажа што мисли за Манчестер Јунајтед, за сите случувања околу и во клубот, но и за неговите поранешни играчи како на пример за Вејн Руни.

Роналдо емотивно: Разговарам со мојот починат син…

СуперСпорт - 16.11.2022

Пирс Морган го објави интервјуто со Кристијано Роналдо, кое веќе неколку дена е главна тема во светските медиуми затоа што во него зборуваше за Манчестер јунајтед, односот со тренерот, но и поранешните колеги.

Роналдо: Газдите не се грижат за клубот, Јунајтед не е на нивото на Сити и Ливерпул

TopSport - 16.11.2022

Интервјуто на Кристијано Роналдо продолжува да ја шокира фудбалската јавност. Во дел од интервјуто, кое го работеше неговиот пријател Пирс Морган, тој жестоко го нападна клубот и менаџерот Ерик Тен Хаг, а не ги поштеди ниту газдите, семејството ...

Реакцијата на Рангник за нападот од Роналдо

24Фудбал - 16.11.2022

Поранешниот тренер на Манчестер јунајтед, Ралф Рангник беше еден од оние кои беа нападнати од Роналдо во интервјуто со Пирс Морган. Ралф Рангник во некои клубови работеше како тренер, а во некои како директор.

Бекам тргна по Роналдо!

SportSport - 16.11.2022

По интервјуто кое му го даде на Пирс Морган и во кое зборува негативно за Манчестер Јунајтед и тренерот Ерик тен Хејг, Кристијано Роналдо најверојатно ја затвори вратата на клубот и обезбеди трансфер во зимскиот преоден рок.

Роналдо: Реал и Јуве ги следат последните технологии, вложуваат во инфраструктура, Манчестер јунајтед има нула прогрес

24Фудбал - 16.11.2022

Кристијано Роналдо вели дека бил изненаден од тоа што го видел во Манчестер јунајтед кога се вратил, за разлика од Реал Мадрид и Јувентус, во клубот од Олд Трафорд не се вложува во важни работи за напредок на тимот.

Касано: Роналдо има ужасно его и не сака да признае дека не игра добро!

СуперСпорт - 16.11.2022

Ѕвездата на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо може да добие казна од еден милион фунти поради контроверзното интервју со водителот Пирс Морган во кое го нападна раководството на тимот, но и тренерот Ерик Тен Хаг.

Роналдо го „искинаа“ на милион парчиња од „Олд Трафорд“ (Видео)

Спортманија - 16.11.2022

Големиот постер на Кристијано Роналдо кој стоеше на стадионот на Манчестер јунајтед, легендарниот „Олд Трафорд“, повеќе го нема. Главните луѓе во Манчестер решија дека веќе нема потреба да стои ликот на Роналдо на стадионот, па затоа беше буквално ...

Манчестер јунајтед почна со одмаздата кон Роналдо (Видео)

СуперСпорт - 16.11.2022

Кристијано Роналдо и понатаму е член на Манчестер јунајтед, но по неговото интервју со Пирс Морган може да се очекува дека наскоро ќе замине од премиерлигашот. Роналдо удри по клубот, тренерот Ерик Тен Хаг, семејството Глејзер, како и поранешните ...

Јунајтед подготвува голема одмазда за Роналдо

Спортклуб - 16.11.2022

Фудбалскиот клуб Манчестер Јунајтед не излезе со соопштение во врска со интервјуто на Кристијано Роналдо за „Сан“ во кое тој зборува негативно за организацијата, тренерот Ерик тен Хаг… Кристијано Роналдо ја крена една од најголемите бури во ...

Касано: Роналдо е слепец и егоист

TopSport - 16.11.2022

Кристијано Роналдо се соочува со парична казна од милион фунти откако даде интервју без дозвола од клубот, во кое остро го критикува Манчестер Јунајтед и менаџерот Ерик Тен Хаг. Роналдо ја обвини управата на клубот дека го изневерила и се обидува да ...

Пеколниот план на Бекам: Го носи Роналдо во јануари, а Меси на лето

Спортклуб - 16.11.2022

Од Англија ни пристигнуваат големи вести, а се работи за трансферот на Кристијано Роналдо, а сега е многу појасно каде треба да ја продолжи кариерата овој одличен фудбалер. Имено, откако пред неколку дена протекоа снимките од интервјуто што му го ...

Варан за Роналдо: Неговите коментари не погодија сите!

SportSport - 16.11.2022

Францускиот дефанзивец од Манчестер Ј., Рафаел Варан изјави дека неговите соиграчи не се задоволни од коментарите на Кристијано Роналдо во ТВ интервју во кое ѕвездата на „црвените ѓаволи“ покажа непочитување кон менаџерот на клубот Ерик тен Хаг.

Манчестер Јунајтед го тргна ликот на Роналдо од „Олд Трафорд“

TopSport - 16.11.2022

Кристијано Роналдо веќе не е икона на Манчестер Јунајтед. Англискиот премиерлигаш по скандалозното интервју со Пирс Морган, одлучи да го тргне ликот на Португалецот од „Олд Трафорд“. На интернет се појави видео-снимка како работници го тргаат ...

Касано: Роналдо е слепец кој мисли дека може да игра до 50 години... неговата себичност е на прво место

24Фудбал - 16.11.2022

Антонио Касано одново „удри“ по Кристијано Роналдо и го советува на голема врата да го напушти фудбалот по настапот на Светското првенство. Интервјуто на Кристијано Роналдо, односно исечоците кои беа објавувани изминативе денови се топ тема фо ...

Роналдо: Бев блиску до Сити, ама го послушав срцето и се вратив во Јунајтед

МакФудбал - 16.11.2022

Кристијано Роналдо предизвика цунами со интервјуто кај британскиот новинар Пирс Морган во емисијата „Без цензура“. Претходните денови во медиумите се појавија одделни исечоци од разговорот, во кои Португалецот упати сериозни напади кон управата на ...

Кога Роналдо не игра од првата минута, тогаш Јунајтед е многу подобар тим

Спортклуб - 16.11.2022

Кристијано Роналдо последните денови е во центарот на вниманието поради контроверзното интервју што му го даде на новинарот Пирс Морган. Меѓу другото, Роналдо изјави дека „Манчестер Јунајтед го предаде“ затоа што тренерот Ерик тен Хаг го исфрли од ...

Манчестер Јунајтед го отстрани џиновскиот мурал со Роналдо (ВИДЕО)

Нетпрес - 16.11.2022

Мундијалската пауза ќе донесе и завршница на сагата со Кристијано Роналдо во Манчестер Јунајтед, ситуација која беше иницирана од Португалецот уште за време на последниот преоден рок. Роналдо испрати многу тешки зборови на сметка на менаџерот и ...

Манчестер Јунајтед може да плати 150 милиони фунти за Мбапе како замена за Роналдо?

Курир - 16.11.2022

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хег , им рекол на сопствениците на клубот дека Кристијано Роналдо не треба да игра за неговиот тим, откако Португалецот имаше интервју во кое зборуваше негативно за Јунајтед, објави „ ЕСПН “ повикувајќи се ...

Објавен најемотивниот дел од интервјуто на Ронадло (ВИДЕО)

Курир - 16.11.2022

Пирс Морган вечерва ќе го објави првиот дел од интервјуто со Кристијано Роналдо, кое веќе неколку дена е главна тема во светските медиуми затоа што се објавуваа во кои Роналдо зборуваше за Манчестер јунајтед, односот со тренерот, но и поранешните ...

Роналдо откри зошто прифати интервју во кое удри по Јунајтед (ВИДЕО)

Курир - 16.11.2022

Цел свет со нетрпение го очекуваше интервјуто на Кристијано Роналдо со британскиот новинар, Пирс Морган во кое без влакна на јазикот говори за целата ситуација поврзана со Манчестер јунајтед.

На повидок е пеколен план во фудбалскиот свет: Роналдо и Меси ќе играат во ист клуб?!

Курир - 16.11.2022

Oткако пред неколку дена протекоа снимките од интервјуто што му го даде на Пирс Морган, Манчестер Јунајтед јасно стави до знаење дека Роналдо нема да остане дел од тимот. Се уште не се знае дали ќе го раскинат договорот со него или ќе го продадат, ...

Роналдо откри зошто прифати интервју во кое распали по Јунајтед (ВИДЕО)

Нетпрес - 16.11.2022

Цел свет со нетрпение го очекуваше интервјуто на Кристијано Роналдо со британскиот новинар, Пирс Морган во кое без влакна на јазикот говори за целата ситуација поврзана со Манчестер јунајтед.

Бекам го кани Роналдо во Интер Мајами

Во Центар - 16.11.2022

– Поранешниот англиски репрезентативец и сопственик на МЛС франшизата на Интер од Мајами, Дејвид Бекам, е заинтересиран по завршување на Светското првенство 2022 да го ангажира фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, објавија денеска ...

Бекам го сака Роналдо во Мајами

Република - 16.11.2022

Поранешниот англиски репрезентативец и сопственик на МЛС франшизата на Интер од Мајами, Дејвид Бекам, е заинтересиран по завршување на Светското првенство 2022 да го ангажира фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо.

Роналдо пофали неколку играчи на Манчестер јунајтед, а особено издвои еден

Курир - 16.11.2022

Во најголемиот дел од интервјуто со Пирс Морган, Кристијано Роналдо критикува, но неколку играчи добија и пофалби. Тој особено го издвои неговиот соиграч од репрезентацијата Диого Далот на кој му предвидува голема иднина.

Започнаа преговорите. Роналдо потпишува за просечен клуб во Премиер лига

Во Центар - 16.11.2022

По експлозивното интервју кое го даде за Пирс Морган, почнаа шпекулациите каде ќе се пресели Роналдо. Кристијано Роналдо ја затвори вратата на клубот од Олд Трафорд со негативни коментари за сопствениците и тренерот на Манчестер Јунајтед, па во ...

Бекам го кани Роналдо во Интер Мајами

Курир - 16.11.2022

Поранешниот англиски репрезентативец и сопственик на МЛС франшизата Интер од Мајами, Дејвид Бекам е заинтересиран да го ангажира фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо по завршувањето на Мундијалот, пренесуваат британските медиуми.

Манчестер Јунајтед го отстрани џиновскиот мурал со Роналдо од „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

Курир - 16.11.2022

Мундијалската пауза ќе донесе и завршница на сагата со Кристијано Роналдо во Манчестер Јунајтед, ситуација која беше иницирана од Португалецот уште за време на последниот преоден рок. Роналдо испрати многу тешки зборови на сметка на менаџерот и ...

Најемотивниот дел од интервјуто на Роналдо: Разговарам со мојот починат син

Точка - 16.11.2022

Пирс Морган целосно го објави интервјуто со Криситјано Роналдо и истото беше емитувано на „Ток ТВ“, по што дознавме дека покрај спортските напади кон Ерик Тен Хаг, Вејн Руни, Гери Невил и Манчестер Јунајтед, Португалецот зборувал и за една ...

Кристијано Роналдо никогаш поемотивен за најтешкиот момент во животот: „Ја чувам пепелта од синот и разговараме секој ...

Точка - 16.11.2022

Интервјуто на Пирс Морган со Кристијано Роналдо на „Talk TV“ кое го презел „The Sun“, продолжува да открива нови детали од професионалниот и приватниот живот на португалскиот ас. Оставајќи ги проблемите со Манчестер Јунајтед настрана и тренерот Ерик ...

На репрезентативен тренинг речиси никој не разговара со Роналдо, во Јунајтед го исфрлија од интерната WhatsApp група на ...

Таратур - 16.11.2022

Се чини дека интервјуто на Кристиано Роналдо кое го даде пред два дена, а во кое упати отворени критики до Манчестер Јунајтед, раководството и стручниот штаб, ќе има големо влијание врз понатамошниот тек од неговата кариера.

Роналдо емотивно раскажуваше за починатото бебенце кое го загубија со Георгина (снимка)

Таратур - 16.11.2022

Славниот фудбалски ас Кристијано Роналдо за првпат во јавноста отворено говореше за трагедијата која ги погоди со неговата партнерка Георгина кога пред некое време загубија едно од новородените близначиња.

Роналдо видно вознемирен говори за загубата на синот: „Џорџина беше скршена - не сфаќаме зошто тоа ни се случи нам“ ...

Црнобело - 16.11.2022

„Како е истовремено да се радуваш за раѓањето на ново дете во семејството и да тагуваш за загубата на другото?“ - Кристијано Роналдо се обиде да даде одговор на ова прашање во емисија каде за првпат јавно говореше за загубата на синот кој почина при ...

Целото видео открива друга вистина: Роналдо имал добар повод за блиска средба со Кансело

Точка - 16.11.2022

Видеото во кое се гледа како Кристијано Роналдо има блиска средба со Жоао Кансело беше уште еден повод за шпекулации околу непријатната атмосфера која владее во португалската фудбалска репрезентација, но реалноста беше прикажана на дело откако ...

Емотивно интервју на Кристијано Роналдо: Фудбалерот прозборе за загубата на синот! (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 16.11.2022

Еден од најпопуларните фудбалери на денешницата, Португалецот Кристијано Роналдо со своето последно интервју просто го “разниша“ фудбалскиот свет. Тој отворено зборуваше за Манчестер Јунајтед, за сите случувања околу и во клубот, но и за неговите ...

Медиуми: Роналдо во тајност преговара со Баерн

MakPress - 16.11.2022

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, и неговиот менаџер Хорхе Мендеш далеку од очите на јавноста се сретнале минатата недела со претставници на Баерн Минхен за да договорат трансфер на португалскиот фудбалер во редовите на ...

Бекам го кани Роналдо во Интер Мајами

Опсервер - 16.11.2022

Поранешниот англиски репрезентативец и сопственик на МЛС франшизата на Интер од Мајами, Дејвид Бекам, е заинтересиран по завршување на Светското првенство 2022 да го ангажира фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, објавија денеска ...

Жоао Марио откри што му рекол Роналдо на Бруно Фернандеш во соблекувалната

МКД - 15.11.2022

Жоао Марио денеска се појави на прес-конференција пред португалските медиуми, а најинтересно за нив беше што се случува меѓу Кристијано Роналдо и Бруно Фернандеш. Синоќа поздравувањето меѓу Роналдо и Бруно Фернандеш во соблекувалната на ...

Соиграчите од Манчестер го исфрлиле Роналдо од групата на „ВатсАп“

МКД - 15.11.2022

Денеска во англиските медиуми се појави и информацијата дека Кристијано Роналдо е исфрлен од „ВатсАп“ групата на Манчестер јунајтед. По интервјуто со Пирс Морган, Кристијано Роналдо веќе е минато за Манчестер јунајтед, тоа е јасно.

Манчестер јунајтед може да плати 150 милиони фунти за Мбапе како замена за Роналдо!?

Слободен Печат - 15.11.2022

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хег , им рекол на сопствениците на клубот дека Кристијано Роналдо не треба да игра за неговиот тим, откако Португалецот имаше интервју во кое зборуваше негативно за Јунајтед, објави „ ЕСПН “ повикувајќи се ...

Тен Хаг го кажа своето за Кристијано Роналдо

Оff.net - 15.11.2022

Кога играч ќе ти каже дека не те почитува, а ти си тренер задолжен за добра атмосфера во тимот и резултати, тогаш нема зошто повеќе да го играш, па макар бил и Свети Роналдо. Иако полека почнува да им се отвора работа за Мундијалот, сепак англиските ...

Познато е што му рекол Роналдо на Фернандеш, кога го видел во соблекувалната (ВИДЕО)

Канал5 - 15.11.2022

Интервјуто кое Кристијано Роналдо му го даде на Пирс Морган и во кое ги клеветеше Манчестер Јунајтед и неговиот тренер Ерик тен Хаг предизвика контроверзии за кои светските медиуми не престануваат да пишуваат.

Кансело го рецна Роналдо на тренинг

Оff.net - 15.11.2022

Селекцијата на Португалија треба на терен да докаже против Гана, Уругвај и Јужна Кореја, дали е наррушена атмосферата во националниот тим со интервјуто на Роналдо. По видеото со Бруно Фернандеш, ова со Жоао Кансело како уште повеќе да го сугерира ...

ВИДЕО: Поздравот меѓу Бруно и Роналдо може да ја наруши атмосферата во Португалија пред СП

Слободен Печат - 15.11.2022

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо предизвика вистинска лавина реакции откако се појавија некои делови од неговото интервју со англискиот новинар Пирс Морган. Петкратниот освојувач на „Златната топка“ меѓу другото истакна дека ...

Роналдо за Руни и Гери Невил, отворено во емисија

Оff.net - 15.11.2022

Кристијано Роналдо сезонава повеќе се тегне со управата и менаџерот на Манчестер Јунајтед отколку што игра фудбал. Направи неколку екцеси, скандалозно се однесува и прашање на време е кога ќе си оди од „Олд Трафорд“.

Роналдо се сврте и против сопствениците: На Глејзерс не им е грижа за Манчестер јунајтед (ВИДЕО)

МКД - 15.11.2022

Кристијано Роналдо вели дека сопствениците на клубот ги интересира само маркетинг делот, не и спортскиот дел, резултатите, тој никогаш не разговарал со нив. Вечерва ќе се емитува првиот од двата дела од големото интервју на Кристијано Роналдо, а во ...

И другарот си „сврте глава“: Бруно Фернандеш едвај се поздрави со Роналдо

Макфакс - 15.11.2022

Кристијано Роналдо на почетокот на подготовките на Португалија за СП се најде лице в лице со Бруно Фернандеш за првпат по неговото експлозивно интервју со Пирс Морган. Бруно Фернандеш не изгледаше премногу задоволен што го виде соиграчот од ...

Роналдо има план за бегство од „Олд Трафорд“: Бил на преговори со Баерн Минхен

Макфакс - 15.11.2022

Кристијано Роналдо одржал нови разговори со германскиот шампион Баерн Минхен бидејќи планира да го напушти Манчестер Јунајтед во јануарскиот преоден рок. Во интервју за новинарот Пирс Морган, Португалецот тврди дека се чувствува изневерен бидејќи ...

Не беше пријатна средбата меѓу Роналдо и Бруно Фернандеш во португалската репрезентација (ВИДЕО)

МКД - 15.11.2022

На Бруно Фернандеш изгледа дека не му е сеедно за интервјуто кое го даде Кристијано Роналдо, нивната средба во португалската репрезентација говори многу. Во прв момент Бруно Фернандеш не му подаде ниту рака на Роналдо, потоа му кажа неколку зборови ...

Тен Хаг им порачал на директорите: Роналдо никогаш повеќе не треба да заигра за Манчестер јунајтед!

МКД - 15.11.2022

Според пишувањата на ЕСПН, Ерик тен Хаг имал состанок со неколку директори на Манчестер јунајтед, тренерот порачал дека Кристијано Роналдо никогаш повеќе не треба да заигра за клубот. Кристијано Роналдо и понатаму е топ тема во светот на фудбалот, ...

Роналдо е фокусиран само на Португалија: Да го исполниме сонот на сите Португалци

Екипа - 15.11.2022

Капитенот и најдобар играч на португалската репрезентација Кристијано Роналдо е целосно фокусиран на претстојното Светско првенство во Катар. Португалскиот ас деновиве е во центарот на вниманието на англиската и светската фудбалска јавност поради ...

ВИДЕО: Ладен поздрав меѓу Роналдо и Бруно Фернандеш по контрoверзното интервју на капитенот

Gol.mk - 15.11.2022

Португалската репрезентација се собра и ги започна официјалните подготовки за настапот на Светското првенство во Катар. Еден детаљ од соблекувалната на Португалија го привлече вниманието на јавноста.

Реакцијата на Роналдо и Бруно била шега: „Да не доаѓаше со чамец!?“

Gol.mk - 15.11.2022

Медиумите објавија и пишуваа за „ладен поздрав“ меѓу Кристијано Роналдо и Бруно Фернандеш на првата средба во Катар, го наведуваа интервјуто на ѕвездата во кое го нападна Јунајтед како причина, меѓутоа такво нешто не постои.

Тен Хаг ја донел одлуката за Роналдо!

Спортски - 15.11.2022

Кристијано Роналдо испрати критики до својот тренер Тен Хаг во интервјуто кај Пирс Морган. Роналдо во интервјуто кај Морган изјави: „Воопшто не го почитувам, тој не покажа почит кон мене. Ако не ме почитуваш мене, нема да те почитувам и јас тебе“, ...

Тен Хаг донел очекувана одлука за иднината на Роналдо во Јунајтед!

Sport 1 - 15.11.2022

Холандскиот стратег Ерик Тен Хаг на челниците на Манчестер Јунајтед им рекол дека повеќе не сака да го види Кристијано Роналдо во тимот и во клубот, по неговото бомбастично интервју во кое ги напаѓа буквално сите и во кое кажува дека нема никаква ...

Роналдо е разочаран од Руни и Невил: Тие не се мои пријатели (ВИДЕО)

Дерби - 15.11.2022

Иако пред нас е Светското првенство во моментов топ тема во светот не фудбалот е Кристијано Роналдо, а причината за тоа е интервјуто кое го направи со Пирс Морган, интервју кое допрва целосно ќе биде објавено.

Прва средба по бомбастичното интервју: Ладниот поздрав на Фернандеш со Роналдо (ВИДЕО)

Дерби - 15.11.2022

Кристијано Роналдо се отвори и испрати многу отровни стрелци кон Манчестер Јунајтед и се околу клубот во бомбастичното интервју за Пирс Морган, интервју по кое тешко дека повторно ќе го облече дресот на составот од „Олд Трафорд“.

Јунајтед ќе го „шутне“ Роналдо во јануари, еден клуб веќе му ја отвора вратата

Екипа - 15.11.2022

Со најновото интервју, Кристијано Роналдо се чини дека повеќе нема никогаш да заигра за Манчестер Јунајтед. Португалецот непосредно пред Мундијалот даде „темпирано“ интервју на Пирс Морган, искористувајќи го да си ја „олесни душата“ и така да ги ...

Роналдо удри и по сопствениците: Јунајтед нема да биде меѓу најдобрите во следните две три години

Спортски - 15.11.2022

Утре вечер ќе се емитува првиот од двата дела во големото интервју на Кристијано Роналдо за Пирс Морган, а во меѓувреме се објавуваат кратки исечоци од разговорот. По деловите во кои Роналдо зборуваше за Тен Хаг и Руни сега е изваден дел каде што ...

Фернандеш едвај и го погледна Роналдо на првата средба по бомбастичното интервју (ВИДЕО)

Sport 1 - 15.11.2022

Бомбастичното интервју на Кристијано Роналдо во кое нападна буквално сѐ во и околу Манчестер Јунајтед, а кое уште целосно не е ни објавено, предизвика проблеми не само во таборот на „ѓаволите“ туку и во репрезентацијата на Португалија на првиот ...

Првата средба на Роналдо и Бруно Фернандеш по интервјуто 🎥

Спортски - 15.11.2022

Ако судиме според реакцијата од нивната средба во соблекувалната на Бруно Фернандеш не му е сеедно за интервјуто кое го даде Роналдо. Интервјуто ќе биде објавено во два дела, среда и четврток, а до тогаш Пирс Морган објавува делови.

Соиграчите од Манчестер го исфрлиле Роналдо од групата на „ВатсАп“

Sport 1 - 15.11.2022

Полека се затвораат вратите на „Олд Трафорд“ за Кристијано Роналдо и веќе на сите им е јасно дека ги одиграл последните минути за Манчестер јунајтед. Но, додека се чека реакција од клубот, со некаква казна или раскинување на договорот, соиграчите од ...

Човек на Баерн на средба со Роналдо, ќе заигра ли во Бундеслигата!?

Gol.mk - 15.11.2022

Португалскиот ас Кристијано Роналдо е на излезна врата од Манчестер Јунајтед поради контраверзното интервју во кое го нападна целиот клуб и се подготвуваат санкции за него, а тој размислува за иднината.

„ЕСПН“ тврди: Тен Хаг повеќе не го сака Роналдо во клубот!

Gol.mk - 15.11.2022

Кристијано Роналдо крена огромна прашина со своето интервју, во кое јавно изјави дека во Манчестер Јунајтед е „персона нон грата“. Имено, Португалецот кажа дека тренерот Ерик Тен Хаг, неколку фудбалери и дел од челниците сакаат да го избркаат од ...

Роналдо исфрлен од WhatsApp групата на Манчестер Јунајтед

Спортски - 15.11.2022

Кристиано Роналдо е исфрлен од „WhatsApp“ групата на Манчестер Јунајтед. Ова е уште една непријатност која ја доживеа Португалецот после контроверзното интервју. Во неговото скандалозно интервју со Пирс Морган, Роналдо отворено го критикуваше ...

Роналдо: Невил и Руни не ми се пријатели 🎥

Спортски - 15.11.2022

Кристијано Роналдо предизвика вистинска бура во Манчестер јунајтед пред почетокот на Мундијалот во Катар, откако во интервју со Пирс Морган кажа работи против клубот, но и тренерот Ерик Тен Хаг.

Жоао Марио откри детали од средбата на Роналдо и Бруно🎥

Спортски - 15.11.2022

Кристиано Роналдо е во центарот на вниманието после контроверзното интервју кое го даде кај Пирс Морган. Роналдо ги критикуваше клубот, раководсвото и тренерот Тен Хаг, а денес главна тема е неговата ладна средба со соиграчот Бруно Фернандеш на ...

Ново видео од тренингот на Португалија: Кансело не беше расположен за шегите на Роналдо

Дерби - 15.11.2022

Тренингот на португалската фудбалска репрезнтација предизвика големо внимание поради сцената која беше пренесена уште пред почетокот на истиот, кога се доби впечаток дека Кристијано Роналдо и Бруно Фернандеш имаа навистина ладно поздравување по ...

„Бомба“: Манчестер Јунајтед тргнува по Мбапе

Спортски - 15.11.2022

Ѕвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе може да се пресели во Манчестер Јунајтед како замена за Кристиано Роналдо, тврди „Мирор“. „Црвените ѓаволи“ веќе спремиле голема понуда за Мбапе за следното лето, кога истекува договорот на Роналдо.

Марио ја реши мистеријата: Откриено што си кажале Роналдо и Фернандеш (ВИДЕО)

Sport 1 - 15.11.2022

Кристијано Роналдо со бомбастично интервју со водителот Пол Морган предизвика бура на социјалните мрежи, но и во Манчестер јунајтед, а главна тема утрово беше неговата средба со Бруно Фернандеш во соблекувалната на Португалија.

Марио откри што Роналдо му кажал на Фернандеш при чудната средба во репрезентацијата (ВИДЕО)

Дерби - 15.11.2022

Кристијано Роналдо е во фокусот на вниманието на спортската јавноста откако реши отворено да го нападне Манчестер Јунајтед, луѓето кои го водат клубот, менаџерот Ерик Тен Хаг, но и оние кои во изминатиов период го критикуваа како Вејн Руни и Гери ...

Видео од тренингот: Никој не разговара со Роналдо🎥

Спортски - 15.11.2022

Се чини дека интервјуто на Кристиано Роналдо кое го даде пред два дена, а во кое упати отворени критики до Манчестер Јунајтед, раководството и стручниот штаб, ќе има големо влијание врз понатамошниот тек од неговата кариера.

Роналдо ги нападна „ѓаволите“: Не веруваа дека е болна ќерка ми

Sport 1 - 15.11.2022

Ѕвездата на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо се пожали дека раководството на тимот му се налутило зашто ги откажал подготовките пред почетокот на сезоната, а исто така се сомневале во него кога им кажал дека причина за тоа е болеста на ќерка ...

„Билд“ демантира дека Баерн е заинтересиран за Роналдо

Спортски - 15.11.2022

Иднината на Кристиано Роналдо е главна тема, откако стана јасно дека сигурно ќе го напушти Манчестер Јунајтед после контроверзното интервју. „Дејли Мејл“ денес објави дека најсериозен интерес за Португалецот покажува Баерн Минхен.

„Поубав сум од него“: Кристијано Роналдо на критиките на познатиот колега одговори како навредено дете

Фактор - 15.11.2022

Откако славниот фудбалер го коментираше неговото однесување, Роналдо имаше подготвен и многу незрел одговор Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо тешко се справува со ситуацијата во која моментално се наоѓа неговата кариера.

И НАЈДОБРИОТ ПРИЈАТЕЛ МУ СВРТЕ ГЛАВА Фернандеш го „скисна“ Роналдо (ВИДЕО)

+инфо - 15.11.2022

Според странските медиуми, врз основа на снимките кои се појавија, Фернандеш воопшто не делува пријателски настроен кон Роналдо и се чини дека сето она што го кажа поранешниот ас на Реал Мадрид и Јувентус оставило белег и кај неговите соиграчи.

Ерик Тен Хаг со порака до челниците на Јунајтед за Роналдо: Никогаш повеќе!

Sport M - 15.11.2022

Ерик тен Хаг им рекол на своите шефови во Манчестер Јунајтед дека Кристијано Роналдо никогаш повеќе не треба да игра за клубот, пишуваат англиските медиуми. Ова доаѓа по експлозивното интервју на Роналдо со Пирс Морган, во кое беше жесток критичар ...

„Ладно“ е во соблекувалната на Португалија, погледнете го поздравот на Роналдо и Фернандес (ВИДЕО)

Sport M - 15.11.2022

Се чини дека интервјуто на Кристијано Роналдо кое го даде пред два дена, а во кое упати отворени критики до Манчестер Јунајтед, раководството и стручниот штаб, со потенцирање дека уште долго време нема да се врати на славните патеки, се пренесе и во ...

Роналдо: Апсолутен фокус на Португалија, ние сме обединета група со една цел (ФОТО)

24Фудбал - 15.11.2022

Кристијано Роналдо вели дека сега е комплетно фокусиран на португалската репрезентација и настапот на Светското првенство во Катар. Откако си кажа што му лежи на душата, Кристијано Роналдо се насочи кон португалската репрезентација и настапот на ...

Мендеш и Роналдо во тајни преговори со „недопирливите“во Германија?!

Спортклуб - 15.11.2022

Кристијано Роналдо и неговиот менаџер Хорхе Мендеш, тајно преговарале со претставници на Баерн Минхен, со цел да договорат трансфер во германскиот клуб. Роналдо сака во јануари по секоја цена да го напушти Олд Трафорд, па затоа за таа цел, пуштено е ...

Тен Хаг им порачал на директорите: Роналдо никогаш повеќе не треба да заигра за Манчестер јунајтед!

24Фудбал - 15.11.2022

Според пишувањата на ЕСПН, Ерик тен Хаг имал состанок со неколку директори на Манчестер јунајтед, тренерот порачал дека Кристијано Роналдо никогаш повеќе не треба да заигра за клубот. Кристијано Роналдо и понатаму е топ тема во светот на фудбалот, ...

Целта е исполнета: Ерик тен Хаг донесе одлука за Роналдо!

SportSport - 15.11.2022

Кристијано Роналдо го прозва својот тренер Тен Хаг и зборуваше за меѓусебно почитување. „Воопшто не го почитувам затоа што не покажува почит кон мене. Ако не ме почитуваш, никогаш нема да те почитувам тебе“, рекол 37-годишниот.

Откриена тајната на Кристијано Роналдо и баварскиот гигант!

SportSport - 15.11.2022

Кристијано Роналдо повторно крена прашина во фудбалската јавност. Португалецот по ексклузивното интервју во кое зборува за Јунајтед и целата ситуација со Тен Хаг, во јануарскиот преоден рок ќе ги напушти редовите на премиер-лигашот.

Тен Хаг порачал дека не сака веќе да го види Роналдо на „Олд Трафорд“

МакФудбал - 15.11.2022

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, им порачал на раководните луѓе во клубот дека не сака веќе да го види Кристијано Роналдо во тимот и дека тој мора да го напушти „Олд Трафорд“ на отворањето на зимскиот преоден рок.

Роналдо има план за бегство од „Олд Трафорд“: Бил на преговори со Баерн Минхен

TopSport - 15.11.2022

Кристијано Роналдо одржал нови разговори со германскиот шампион Баерн Минхен бидејќи планира да го напушти Манчестер Јунајтед во јануарскиот преоден рок. Во интервју за новинарот Пирс Морган, Португалецот тврди дека се чувствува изневерен бидејќи ...

Роналдо уште пред една недела договорил трансфер во европскиот гигант

Спортманија - 15.11.2022

Речиси сигурно е дека Кристијано Роналдо веќе нема да одиграни ниту еден меч за Манчестер јунајтед, откако Португалецот го даде интервјуто кое шокираше многумина кај Црвените ѓаволи. Од Манчестер јунајтед најавија дека Роналдо ќе биде казнет со еден ...

Роналдо: Руни и Невил? Тие не ми се пријатели! (Видео)

СуперСпорт - 15.11.2022

Кристијано Роналдо предизвика вистинска бура во Манчестер јунајтед пред почетокот на Мундијалот во Катар, откако во интервју со Пирс Морган кажа работи против клубот, но и тренерот Ерик Тен Хаг.

И другарот си „сврте глава“: Бруно Фернандеш едвај се поздрави со Роналдо

TopSport - 15.11.2022

Кристијано Роналдо на почетокот на подготовките на Португалија за СП се најде лице в лице со Бруно Фернандеш за првпат по неговото експлозивно интервју со Пирс Морган. Бруно Фернандеш не изгледаше премногу задоволен што го виде соиграчот од ...

И семејството Глејзер не е поштедено од Роналдо: Не им е гајле за Јунајтед!

Спортклуб - 15.11.2022

Во желбата да погази се пред себе и да се покаже како единствен и најдобар, Кристијано Роналдо не ги поштеди ни членовите на семејството Глејзер кои го водат Манчестер Јунајтед. Во интервјуто со Пирс Морган, тој ги посочи Џоел и Аврам Глејзер за ...

Бруно Фернандеш едвај му подаде рака на Роналдо (ВИДЕО)

МакФудбал - 15.11.2022

Беа неразделни, но последните зборови на Роналдо очигледно дека оставија белег и на Бруно Фернандеш. Тие за првпат се најдоа лице в лице по неговото скандалозно интервју кај Пирс Морган, а Бруно Фернандеш не изгледаше премногу задоволен што го гледа ...

Роналдо му подаде рака, а Бруно Фернандес со реакцијата јасно покажа кое е неговото мислење (Видео)

Спортманија - 15.11.2022

Кристијано Роналдо се најде лице в лице со Бруно Фернандеш за првпат по контроверзното интервју на петкратниот освојувач на Златната топка. Роналдо во своето интервју испука „отровни стрели“ кон Манчестер јунајтед, тимот во којшто игра заедно со ...

Хаос кај Португалците: Фернандеш му даде до знаење на Роналдо што мисли за него (ВИДЕО)

SportSport - 15.11.2022

Кристијано Роналдо направи хаос во португалската репрезентација на неколку дена пред почетокот на Светското првенство (од 20 ноември до 18 декември), причината е интервјуто кое го даде пред некој и во кое зборуваше за Јунајтед.

Кристијано Роналдо во Баерн Минхен, дали е реално?!

Sport M - 15.11.2022

Интервјуто на Кристијано Роналдо во кое се нафрли на Манчестер Јунајтед привлече огромно внимание кај фудбалската јавност пред почетокот на Светското првенство во Катар. Нема сомнеж дека за неговиот статус во тимот уште повеќе ќе се разговара по ...

(ВИДЕО) Навредите на Роналдо предизвикаа раскол и во португалската репрезентација

Спортклуб - 15.11.2022

Интервјуто кое Кристијано Роналдо го даде пред два дена за новинарот на Сан, Пирс Морган ќе има реперкусии и во репрезентацијата на Португалија. Јасно е дека во својата земја Роналдо е бог, но веројатно веќе го загуби респектот од Бруно Фернандес ...

Роналдо распука и по сопствениците: На Глејзерс не им е гајле за Манчестер јунајтед (ВИДЕО)

24Фудбал - 15.11.2022

Кристијано Роналдо вели дека сопствениците на клубот ги интересира само маркетинг делот, не и спортскиот дел, резултатите, тој никогаш не разговарал со нив. Вечерва ќе се емитува првиот од двата дела од големото интервју на Кристијано Роналдо, а во ...

Незгодно: Моментот кога Роналдо и Бруно Фернандеш се сретнаа во португалската репрезентација (ВИДЕО)

24Фудбал - 15.11.2022

На Бруно Фернандеш изгледа дека не му е сеедно за интервјуто кое го даде Кристијано Роналдо, нивната средба во португалската репрезентација говори многу. Во прв момент Бруно Фернандеш не му подаде ниту рака на Роналдо, потоа му кажа неколку зборови ...

„ЕСПН“: Тен Хаг донесе конечна одлука за Роналдо – нема назад!

СуперСпорт - 15.11.2022

Вистинска бура во Манчестер јунајтед предизвика интервјуто на Кристијано Роналдо со Пирс Морган во кое го нападна тренерот Ерик Тен Хаг. Роналдо кажа дека нема почит кон Тен Хаг, а очигледно со тоа си ја реши иднината затоа што Холанѓанецот повеќе ...

Деновите на „Олд Трафорд“ му се одбројани: Роналдо исфрлен од WhatsApp групата на Манчестер Ј.

SportSport - 15.11.2022

Кристијано Роналдо е отстранет од WhatsApp групата на Манчестер Јунајтед. Ова е уште една потврда дека Португалецот е се поблиски до заминување од „Олд Трафорд“. По неговото скандалозно интервју со Пирс Морган во кое Роналдо даде голем број ...

Врв на омразата: Играчите на Јунајтед тотално го откачија Роналдо

Спортклуб - 15.11.2022

По интервјуто дадено за Пирс Морган, речиси никој во Манчестер Јунајтед не сака да има ништо со Кристијано Роналдо. Последна епизода во оваа драма е исклучувањето на Роналдо од сите групи во Јунајтед, пред се онаа за комуникација на апликацијата ...

Манчестер Јунајтед на лето ќе се обиде да го купи Мбапе

МакФудбал - 15.11.2022

Напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе, би можел да се пресели во Манчестер Јунајтед на местото на Кристијано Роналдо, тврди „Мирор“. „Црвените ѓаволи“ планираа голема понуда за следното лето кога ќе истече договорот на Роналдо со клубот.