TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ги уценувал со снимки од сексот

Вест - 15.09.2007

МВР ВЕШТАЧИ ПОРНО-КЛИПОВИ Зулфи Љамаљари, викан Дуло“ (40), од Скопје, со мини-камера, вградена во неговиот рачен часовник, снимал секс со неколку девојки, а потоа ги уценувал и им брал пари, заканувајќи им се дека снимениот компромитирачки материјал ќе го пушти на Интернет.

Уценувал девојка со секс-снимки

Време - 15.09.2007

ОТКАКО ПРЕКИНАЛА ЉУБОВНАТА ВРСКА Скопјанец тајно ја снимал својата девојка додека имале интимни односи и кога таа сакала да ја прекине љубовната врска почнал да и се заканува дека ќе ги објави снимките ако не му даде одредена сума пари.

Ја уценувал девојката со секс-снимки

Утрински - 15.09.2007

Скопјанецот Зулфи Љамалари (40) е во притвор, оти и' се заканувал на девојка си дека ќе ги објави видеоснимките што ги снимил додека воделе љубов ако не му даде пари. Љамалари го снимил сексуалниот акт без знаење на неговата партнерка.

Уценувал девојка со секс-снимки

Дневник - 15.09.2007

Скопјанецот Зулфи Љамалари (40) е уапсен бидејќи од својата поранешна девојка барал пари за да не ги пушти на интернет видеоснимките на нивните сексуални односи, соопшти МВР. Полицијата кај осомничениот пронашла и негови снимки со уште неколку девојки.

Снимал девојки при сексуален однос со нив

Вечер - 15.09.2007

Скопјанецот Зулафи Љамалари (40), со прекар Дуло, со рачно изработен часовник со отвор за скриена минијатурна камера снимал девојки со кои имал сексуални односи, а подоцна ги уценувал Скопјанец со видео материјал од својата поранешна девојка која ја имал снимено при сексуален акт, ја уценувал да ...

Скопјанец снимал девојки при сексуални сцени и ги уценувал

А1 - 14.09.2007

Љубовните игри на 40-годишниот Зулфи Љамалари го однесоа зад решетки. Неговата девојка не можела да ја издржи уцената, доколку ја прекине врската нивните љубовни сцени да ги објави на интернет. Првиот пат на Зулфи за молчењето му дала 400 евра.

Четириесет годишен скопјанец заврши во притвор оти ги снимал своите девојки со микро камера

Канал5 - 14.09.2007

Четириесет годишниот скопјанец Зулфи Љамалари е притворен затоа што уценувал девојка со компромитирачки видео снимки. Уценуваната девојка го пријавила бидејќи и се заканувал - доколку таа ја прекине нивната љубовна врска, клиповите што ги снимил со микро камера поставена на рачниот часовник, ќе ги ...