TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар - Маџари С. 1-1

Дневник - 16.02.2005

ПОДГОТВИТЕЛЕН НАТПРЕВАР Во четвртиот подготвителен натпревар, трет во Негорски Бањи, Вардар одигра нерешено 1-1 против Маџари солидарност. Популарните "ѕидари" го откриле резултатот со гол од пенал на стартот од натпреварот, а најдобриот стрелец на "црвено-црните", Вандеир, на стартот од вториот ...

Станојковиќ: Андора минато, Вардар сегашност

Вест - 15.02.2005

ТРЕНЕРОТ НА ВАРДАР ГО ПРЕБОЛЕ ПОРАЗОТ ОД АУТСАЈДЕРОТ Со видна премореност, најверојатно поради поразот на нашата фудбалска репрезентација од Андора, тренерот на Вардар, Вујадин Станјковиќ, ги продолжи подготовките со својата екипа во Негорски Бањи.

Вардар подобар и од Беласица ГЦ

Утрински - 14.02.2005

Црвено-црните на подготовки во Негорски Бањи Четата на тренерот Вујадин Станојковиќ која третата последна фаза од подготовките ја реализира во комплексот Негорски бањи вчера ја оствари и втората победа во подготвителниот период.

"Железничарите" го минаа и Атирал

Дневник - 14.02.2005

ПРИЈАТЕЛСКИ Македонскиот фудбалски лидер по есенскиот дел од шампионатот, Работнички Кометал, на подготовките во Анталија, изминатиот викенд, го совлада Атирал од Казахстан со 2-0. Стрелци на головите за "железничарите" беа Толески во 37 и Мазнов во 45 минута.