TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Правдата допрва треба да победи во случајот „Кежаровски“

Н.Македонија - 09.11.2013

Ако ништо друго, сега сите може да здивнат. И Кежаровски, и неговото семејство, и јавноста, и новинарите, и политичарите, и Брисел. Можат да стивнат и партиските барабани, да подзастане барем за миг ...

Пуштањето на Кежаровски чекор до целосна слобода за новинарот

Н.Македонија - 09.11.2013

Новинарите ја поздравија одлуката на Основниот суд да го пушти новинарот Томислав Кежаровски во куќен притвор и да се брани до конечно завршување на предметот „Ликвидација“ Од протестите на ...

Исповед на Кежаровски-„Од притворениците разбрав дека си одам дома“

Локално - 09.11.2013

Новинарот Томислав Кежаровски во интервју за “Утрински весник” кажува за неговиот престој во истражниот затвор.Вели дека во прв момент не поверувал дека му е укинат притворот.

Иницијативен одбор: Не запираме со активностите за ослободување на Кежаровски

Нова ТВ - 08.11.2013

Иницијативниот одбор за ослободување на Томислав Кежаровски ја поздравува одлуката на Основниот суд Скопје 1, притворот на новинарот да му се замени со куќен притвор.

Судот за Кежаровски да ја примени европската пракса за слобода на изразување

Нова ТВ - 08.11.2013

Синдикатот на новинари и медиумски работници смета дека одлуката на Основниот суд Скопје- 1 да му дозволи на новинарот правосилноста на пресудата од 4,6 години да ја дочека во домашен притвор е чекор ...

Ова не е крај на приказната за Кежаровски и новинарството

Р.С.Европа - 08.11.2013

Новинарот Томислав Кежаровски е во домашен притвор до почетокот на издржување на затворската казна. Новинарот Томислав Кежаровски е во домашен притвор, одлучи вчера Основниот суд по барање на ...

Еден новинар пуштен во домашен притвор, друг уапсен

Глас на Америка - 08.11.2013

Новинарот Зоран Божиновски (47), сопственик на порталот „Буревесник“’, по кого Македонија пред два месеца распиша меѓународна потерница како осомничен за шпионажа, изнуда на пари и злосторничко ...

Иницијативниот одбор за слобода на Кежаровски не запира со активностите

Телма - 08.11.2013

Иницијативниот одбор за ослободување на Томислав Кежаровски, поздравувајќи ја одлуката притворот да се замени со домашен притвор, порачува дека тоа не е крај на активностите на Одборот.

Кежаровски пуштен во домашен притвор

Здраво - 08.11.2013

По речиси шест месеци новинарот Томислав Кежаровски денеска се врати дома. Но, неизвесно е до кога. „Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 ја ...

Новинарот Кежаровски пуштен во домашен притвор

Н.Македонија - 08.11.2013

Новинарот на „Нова Македонија“ Томислав Кежаровски вчера е пуштен во домашен притвор. Со одлука на кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 во ...

Иницијативен одбор: Кежаровски да се ослободи од обвинението

А1 On - 08.11.2013

Иницијативниот одбор за ослободување на Томислав Кежаровски ја поздравува одлуката на Основниот суд Скопје 1, притворот на новинарот да му се замени со куќен притвор.

Иницијативниот одбор за ослободување на Кежаровски продолжува да се бори за негово ослободување

+инфо - 08.11.2013

Нема да ги запреме активности се до ослободувањето на нашиот колега од од обвинението, порачува Иницијативниот одбор за ослободување на Томислав Кежаровски.

ССНМ: Казната за Кежаровски е апсурдна, домашниот притвор е позитивен чекор

+инфо - 08.11.2013

Синдикатот на новинари и медиумски работници смета дека одлуката на Основниот суд Скопје 1 да му дозволи на новинарот Томче Кежаровски правосилноста на пресудата од 4,6 години да ја дочека во домашен ...

Марина Кежаровска: На Томче не му се веруваше дека го пуштаат дома!

+инфо - 08.11.2013

Томче беше шокиран. Ние сите дознавме дека ќе го пуштаат во домашен притвор порано, а нему му кажале 15 минути пред да го пуштат. Ми вели, мислев се зезаат со мене и си легнав пак на креветот, почнав ...

ФООМ и „Цивил“ побараa Кежаровски да биде ослободен, а Божиновски „отфрлен“

+инфо - 08.11.2013

Судот да го ослободи новинарот Кежаровски во потполност, а во замена за тоа да изрече мерка отштета за претрпените трауми за време на апсењето и притворот.

Новинарот конечно е дома- затворот заменет со куќен притвор(ВИДЕО)

Локално - 08.11.2013

По шест месеци минати во Истражниот затвор „Скопје“, новинарот Томислав Кежаровски конечно се врати дома. Неговиот дом беше исполнет со среќа и насмевки, а прво што направи откако се врати , ја ...

Иницијативен одбор: Одлуката за домашен притвор на Кежаровски е добредојдена, но нема да запреме се до ослободување

Либертас - 08.11.2013

Иницијативниот одбор за ослободување на Томислав Кежаровски ја поздравува одлуката на Основниот суд Скопје 1, притворот на новинарот да му се замени со куќен притвор.

ССНМ: Домашниот притвор за Кежаровски е чекор во позитивна насока, очекуваме судовите да ја применат европската судска ...

Либертас - 08.11.2013

Синдикатот на новинари и медиумски работници смета дека одлуката на Основниот суд Скопје 1 да му дозволи на новинарот правосилноста на пресудата од 4,6 години да ја дочека во домашен притвор е чекор ...

ИО: Нема да запреме со активности се до ослободувањето на Кежаровски

Локално - 08.11.2013

Иницијативниот одбор за ослободување на Томислав Кежаровски ја поздравува одлуката на Основниот суд Скопје 1, притворот на новинарот да му се замени со куќен притвор.

ССНМ: Случајот на Кежаровски ќе ги натера судовите да го применат европското право

Локално - 08.11.2013

Синдикатот на новинари и медиумски работници смета дека одлуката на Основниот суд Скопје 1 да му дозволи на новинарот правосилноста на пресудата од 4,6 години да ја дочека во домашен притвор е чекор ...

ФООМ и „Цивил“:Кежаровски да биде ослободен, а Божиновски „отфрлен“

Локално - 08.11.2013

Судот да го ослободи новинарот Кежаровски во потполност, а во замена за тоа да изрече мерка отштета за претрпените трауми за време на апсењето и притворот.

Иницијативниот одбор за ослободување на Кежаровски продолжува со активностите и бара слобода за новинарот

Бриф - 08.11.2013

Иницијативниот одбор за ослободување на Томислав Кежаровски ја поздравува одлуката на Основниот суд Скопје 1, притворот на новинарот да му се замени со куќен притвор и истакнува дека нема да ги запре ...

Иницијативниот одбор за слобода на Кежаровски не запира со активностите

Sky - 08.11.2013

Иницијативниот одбор за ослободување на Томислав Кежаровски ја поздрави одлуката на Основниот суд Скопје 1, притворот на новинарот да биде заменет со куќен притвор, но соопшти дека нема да запре со ...

Стоп за политички монтираните судски процеси

Окно - 08.11.2013

Цивил – Центар за слобода и Фондацијата Отворено општество Македонија најостро го осудуваат начинот на водење судски процеси, спектакуларните апсења и честата употреба на мерката притвор во низа ...

ФООМ и „Цивил“ побараa Кежаровски да биде ослободен, а Божиновски „отфрлен“

Sky - 08.11.2013

Судот да го ослободи новинарот Кежаровски во потполност, а во замена за тоа да изрече мерка отштета за претрпените трауми за време на апсењето и притворот.

Томислав Кежаровски пуштен во домашен притвор

Falanga - 08.11.2013

Кежаровски е одуден на 4,5 години затвор. Новинарот Томислав Кежаровски синоќа си замина дома од Истражниот затвор Шутка. Основниот суд вчера му изрече мерка - куќен притвор.

Новинарот Кежаровски во домашен притвор

Deutsche Welle - 07.11.2013

Новинарот Томислав Кежаровски е пуштен во домашен притвор, информираат преку соопштение од Основниот суд Скопје 1. Кежаровски ќе остане во куќен притвор до правосилноста на затворската ...

Кежаровски во домашен притвор до правосилност на пресудата

24 Вести - 07.11.2013

Кежаровски од притворот во Шутка се сели во домашен притвор - одлучи денеска Кривичниот совет на Основниот Суд Скопје 1. Во краткото соопштение се вели дека одлуката е донесена по постапување по ...

Основен суд: Новинарот Томислав Кежаровски доби куќен притвор

Нова ТВ - 07.11.2013

Новинарот Томислав Кежаровски доби куќен притвор, соопшти Основниот суд. Во соопштението се вели: Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 ...

Марина Кежаровска: Во шок сум и пресреќна поради одлуката за куќен притвор

Нова ТВ - 07.11.2013

Сопругата на Томислав Кежаровски, Марина, за НОВА: Шокирана сум од одлуката на Судот за Томче да биде пуштен во куќен притвор. Детали за неговото враќање дома уште не ни се соопштени, како и на ...

Кежаровски во домашен притвор

Р.С.Европа - 07.11.2013

„Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 ја укина мерката притвор против обвинетиот Томислав Кежаровски“.

Новинарот Кежаровски пуштен во домашен притвор

Глас на Америка - 07.11.2013

Мерката важи до „до започнување со издржување на изречената казна затвор“, според судското соопштение. „Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 ...

Кежаровски доби домашен притвор

Телма - 07.11.2013

Новинарот Томислав Кежаровски излегува од притвор. Оваа судска мерка е заменета со домашен притвор. Во соопштението објавено на интернет страницата на Основен суд Скопје се вели: К ривичниот совет на ...

Томислав Кежаровски од денеска во домашен притвор

МКД - 07.11.2013

Новинарот Томислав Кежаровски од денеска е во домашен притвор.Така реши Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 Скопје на барање на неговиот ...

ФОТО: Кежаровски пуштен во домашен притвор

Утрински - 07.11.2013

По шест месеци поминати во Истражниот затвор „Скопје“, кривичниот суд денеска донесе одлука притворот да му биде заменет со куќен Новинарот Томислав Кежаровски од денеска е во домашен притвор.

Случајот на Кежаровски преку извештајот на ЕК се пренесе во Собранието

Телма - 07.11.2013

Случајот на новинарот Томислав Кежаровски исто така беше дел од годинешниот извештај на ЕК за напредокот на Македонија. Пратениците на денешната расправа во Собранието на тема Извештајот на ЕК, ...

Кежаровски се врати дома

Телма - 07.11.2013

По шест месеци минати во Истражниот затвор „Скопје“, новинарот Томислав Кежаровски конечно се врати дома. Неговиот дом беше исполнет со среќа и насмевки, а прво што направи откако се врати , ја ...

Кежаровски пуштен во домашен притвор

Н.Македонија - 07.11.2013

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 денеска донесе одлука со која, притворот на новинарот Томислав Кежаровски му се заменува со куќен. Се очекува во текот на денот, Кежаровски да биде пуштен од ...

Новинарот Томислав Кежаровски доби куќен притвор

Радио МОФ - 07.11.2013

Новинарот Томислав Кежаровски доби куќен притвор, соопшти Основниот суд. „Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 Скопје, постапувајќи по ...

Кежаровски во домашен притвор

А1 On - 07.11.2013

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 Скопје, постапувајќи по предлогот за укинување на мерката притвор определена против обвинетиот Томислав ...

Новинарот Кежаровски пуштен во домашен притвор

Кајгана - 07.11.2013

Новинарот на дневниот весник „Нова Македонија“, Томислав Кежаровски е пуштен во домашен притвор, потврдуваат од Основниот суд Скопје 1. Кежаровски е осуден на четири и пол години затвор за наводно ...

Кежаровски пуштен во куќен притвор

Идивиди - 07.11.2013

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 денеска донесе одлука притворот на новинарот Томислав Кежаровски да му биде заменет со куќен притвор. - Кривичниот совет на одделението за организиран ...

Кежаровски пуштен во домашен притвор

Алфа - 07.11.2013

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 одлучи мерката притвор на новинарот Томислав Кежаровски да му ја замени со домашен притвор. Со ова е уважена жалбата на адвокатот поднесена против решението ...

СДСМ: Очекуваме повисоките судски инстанци сериозно да ја преиспитаат пресудата за Кежаровски

А1 On - 07.11.2013

Требаше крајно сериозно да се влоши здравствената состојба на новинарот Томислав Кежаровски и неговото семејство да претрпи вистинска животна драма за конечно од Основниот суд Скопје I да покажат ...

Кежаровски пуштен во домашен притвор

Алсат-М - 07.11.2013

Притворот на новинарот Томислав Кежаровски да биде заменет со куќен притвор, одлучи денеска Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1. - Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и ...

Марина Кежаровска: Во шок сум и пресреќна поради одлуката за куќен притвор

А1 On - 07.11.2013

Сопругата на Томислав, Марина Кежаровска рече дека е шокирана и среќна по одлуката на судот, која за неа не била очекувана, но им изрази голема благодарност на сите колеги – новинари кои го ...

Кежаровски се врати дома

А1 On - 07.11.2013

По шест месеци минати во Истражниот затвор „Скопје“, новинарот Томислав Кежаровски конечно се врати дома. Неговиот дом беше исполнет со среќа и насмевки, а прво што направи откако се врати , ја ...

Томислав Кежаровски пуштен во домашен притвор

+инфо - 07.11.2013

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 денеска донесе одлука притворот на новинарот Томислав Кежаровски да му биде заменет со куќен. „Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и ...

Марина Кежаровска: Шокирана сум од одлуката на судот

+инфо - 07.11.2013

Шокирана сум од одлуката на Судот за Томче да биде пуштен во куќен притвор. Детали за неговото враќање дома уште не ни се соопштени, како и на адвокатот Филип Медарски.

СДСМ: Да се разгледа можноста за условна осуда на Кежаровски

+инфо - 07.11.2013

Требаше крајно сериозно да се влоши здравствената состојба на новинарот, Томислав Кежаровски и неговото семејство да претрпи вистинска животна драма за конечно од Основниот суд Скопје I да покажат ...

ВИДЕО Сопругата и ќерката го дочекаа Кежаровски пред истражниот затвор

+инфо - 07.11.2013

Новинарот Томислав Кежаровски со полициско возило беше испратен вечерва од Истражниот затвор Шутка и тој во домашен притвор ќе ја чека правосилноста на пресудата.

Томислав Кежаровски пуштен дома

Фактор - 07.11.2013

Новинарот Томислав Кежаровски вечерва си замина дома од Истражниот затвор Шутка. Куќен притвор за Кежаровски одреди денеска Основниот суд. Ваквата одлука е дадена на барање на одбраната, а како ...

Кежаровски конечно дома

+инфо - 07.11.2013

По шест месеци минати во истражниот затвор „Скопје“, новинарот Томислав Кежаровски вечерва се врати дома и прво што направи, ја прегрна неговата малолетна ќерка, објави Телма .

ФОТО: И Астеруд гласала за Законот за заштита на сведоци

Сител - 07.11.2013

Една од најгласните личности на протестот за пресудата на новинарот на Нова Македонија, Каролина Ристова Астеруд, гласала за законот за заштита на сведоци пжспоред кои е осуден новинарот.

Кежаровски пуштен во домашен притвор (ОБНОВЕНО)

Канал5 - 07.11.2013

Новинарот Томислав Кежаровски оди во куќен притвор. Ваква одлука донел кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1. По речиси 6 месеци притвор попладнево ќе си оди дома.

Новинарот Кежаровски пуштен во домашен притвор

Кирилица - 07.11.2013

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 денеска донесе одлука притворот на новинарот Томислав Кежаровски да му биде заменет со куќен. „Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и ...

Новинарот Кежаровски на домашен притвор

Сител - 07.11.2013

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд во Скопје донел одлука за замена на притворот на новинарот Томислав Кежаровски со мерка куќен притвор, стои во ...

Томислав Кежаровски пуштен во домашен притвор

Либертас - 07.11.2013

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 денеска донесе одлука притворот на новинарот Томислав Кежаровски да му биде заменет со куќен. „Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и ...

Кежаровски пуштен во домашен притвор

Локално - 07.11.2013

Новинарот на Нова Македонија Томислав Кежаровски, кој неодамна доби затворска казна од 4,6 години, е пуштен во домашен притвор, пренесува пресс24 Кривичниот совет на одделението за организиран ...

Новинарот Томислав Кежаровски доби куќен притвор

МК News - 07.11.2013

Новинарот Томислав Кежаровски доби куќен притвор, соопшти Основниот суд. Во соопштението се вели: Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 ...

Марина Кежаровска: Шокирана сум од одлуката на судот

Локално - 07.11.2013

Шокирана сум од одлуката на Судот за Томче да биде пуштен во куќен притвор. Детали за неговото враќање дома уште не ни се соопштени, како и на адвокатот Филип Медарски.

Марина Кежаровска: Во шок сум и пресреќна поради одлуката за куќен притвор

Либертас - 07.11.2013

Сопругата на Томислав Кежаровски, Марина, за НОВА ТВ изјави дека е шокирана од одлуката на Судот, Томче да биде пуштен во куќен притвор. „Детали за неговото враќање дома уште не ни се соопштени, како ...

Димитровски: Битката за слобода продолжува

Либертас - 07.11.2013

„Веста дека Кежаровски епуштен од притвор е доказ дека нашата битка за слобода на новинарот не била залудна, но таа ќе продолжи до неговото конечно ослободување од обвинението“, вели главниот и ...

Семејството со возбуда го чека Кежаровски

Канал5 - 07.11.2013

Семејството добрата вест ја слушна од колегите на Кежаровски. Дојдоа пред затворот во Шутка возбудени дека по 6 месеци повторно ќе го видат Кежаровски во својот дом.

Кежаровски во домашен притвор

МРТ - 07.11.2013

Основниот суд го укина притворот за новинарот Томислав Кежаровски. На барање на одбраната му е изречена алтернативна мерка куќен притвор и тој вечерва ќе биде ослободен и ќе може да се врати кај ...

(ВИДЕО) Кежаровски со полициска придружба испратен до дома

Либертас - 07.11.2013

Новинарот Томислав Кежаровски со полициско возило беше испратен вечерва од Истражниот затвор Шутка. Во домашен притвор ќе ја чека правосилноста на пресудата.

Кежаровски е дома

Локално - 07.11.2013

Новинарот Томислав Кежаровски вечерва со полициско возило беше испратен од Истражниот затвор Шутка. Во домашен притвор ќе ја чека правосилноста на пресудата.

Кежаровски се врати дома

Либертас - 07.11.2013

По шест месеци минати во Истражниот затвор „Скопје“, новинарот Томислав Кежаровски конечно се врати дома. Неговиот дом беше исполнет со среќа и насмевки, а прво што направи откако се врати , ја ...

Кежаровски пуштен во домашен притвор

Вечер - 07.11.2013

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 вчера попладне донесе одлука притворот на новинарот Томислав Кежаровски да му биде заменет со куќен. До затворањето на весникот, се очекуваше Кежаровски да ...

Основен суд Скопје 1: Томислав Кежаровски пуштен во домашен притвор

Бриф - 07.11.2013

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 денеска донесе одлука притворот на новинарот Томислав Кежаровски од затворот во Шутка да му биде заменет со домашен притвор.

Кежаровски пуштен во куќен притвор

Телеграф - 07.11.2013

Кривичниот совет донел одлука за замена на мерката притвор со куќен притвор за новинарот Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд во Скопје донел одлука ...

Новинарот Томислав Кежаровски пуштен во домашен притвор

еМагазин - 07.11.2013

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 Скопје, постапувајќи по предлогот за укинување на мерката притвор определена против обвинетиот новинар ...

СДСМ: Очекуваме повисоките судски инстанци сериозно да ја преиспитаат пресудата за Кежаровски

Бриф - 07.11.2013

Требаше крајно сериозно да се влоши здравствената состојба на новинарот Томислав Кежаровски и неговото семејство да претрпи вистинска животна драма за конечно од Основниот суд Скопје I да покажат ...

Астеруд гласала за Законот за заштита на сведоци, според кој е осуден новинарот Кежаровски

Курир - 07.11.2013

Каролина Ристова Астеруд гласала за законот за Заштита на сведоци, а потоа дволично протестираше за пресудата на новинарот Томислав Кежаровски. Една од најгласните на протестите за пресудата на ...

Астеруд гласала за Законот за заштита на сведоци, според кој е осуден новинарот Кежаровски

Нетпрес - 07.11.2013

Каролина Ристова Астеруд гласала за законот за Заштита на сведоци, а потоа дволично протестираше за пресудата на новинарот Томислав Кежаровски, објавува Курир.

Астеруд гласала за Законот за заштита на сведоци според кој е осуден Кежаровски

Press24 - 07.11.2013

Една од најгласните личности на протестот за пресудата на новинарот на Нова Македонија, Каролина Ристова Астеруд, гласала за законот за заштита на сведоци пжспоред кои е осуден новинарот.

Кежаровски пуштен во домашен притвор

Република - 07.11.2013

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 денеска донесе одлука притворот на новинарот Томислав Кежаровски да му биде заменет со куќен. Се очекува во текот на денот, Кежаровски да биде пуштен од ...

ВО ЖИВО: Кежаровски туку што тргна кон својот дом

Press24 - 07.11.2013

Новинарот Кежаровски во овој момент го напушти Истражниот затвор во Скопје. Од капиите на „Шутка“ како што јавува репортерот на Press24 Од терен, Кежаровски излезе со полициска придружба.

Кежаровски пуштен во домашен притвор

Курир - 07.11.2013

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 денеска донесе одлука притворот на новинарот Томислав Кежаровски да му биде заменет со куќен. Се очекува во текот на денот, Кежаровски да биде пуштен од ...

Новинарот Кежаровски пуштен во куќен притвор

Sky - 07.11.2013

Новинарот на „Нова Македонија“, Томислав Кежаровски е пуштен во домашен притвор. По речиси 6 месеци притвор денес ќе си оди дома. Кежаровски е осуден на четири и пол години затвор за наводно ...

Кежаровски предмалку однесен дома!

Sky - 07.11.2013

Предмалку Томислав Кежаровски е пуштен од затворот Шутка, нешто пред 19 часот. По речиси 6 месеци притвор денес судот му одреди на Кежаровски домашен притвор од 30 дена.

Новинарот Кежаровски во домашен притвор

Таратур - 07.11.2013

Новинарот Томислав Кежаровски е пуштен во домашен притвор, информираат преку соопштение од Основниот суд Скопје 1. Кежаровски ќе остане во куќен притвор до правосилноста на затворската казна.

Новинарот Кежаровски пуштен во куќен притвор

Portal - 07.11.2013

Новинарот на дневниот весник „Нова Македонија“, Томислав Кежаровски е пуштен во домашен притвор, потврдуваат од Основниот суд Скопје 1. Кежаровски е осуден на четири и пол години затвор за наводно ...

Кежаровски пуштен во домашен притвор

еВести - 07.11.2013

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 денеска донесе одлука притворот на новинарот Томислав Кежаровски да му биде заменет со куќен. Се очекува во текот на денот, Кежаровски да биде пуштен од ...

Новинарот Томислав Кежаровски пуштен во домашен притвор

Нетпрес - 07.11.2013

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 Скопје, постапувајќи по предлогот за укинување на мерката притвор определена против обвинетиот новинар ...

Новинарот Томислав Кежаровски пуштен во домашен притвор

За Се - 07.11.2013

Новинарот Томислав Кежаровски е пуштен во домашен притвор, информираат преку соопштение од Основниот суд Скопје 1. Кежаровски ќе остане во куќен притвор до правосилноста на затворската казна, пренесе ...

СДСМ: Требаше да се влоши здравјето на Кежаровски за од судот да покажат разум

Sky - 07.11.2013

- Требаше крајно сериозно да се влоши здравствената состојба на новинарот Томислав Кежаровски и неговото семејство да претрпи вистинска животна драма за конечно од Основниот суд Скопје I да покажат ...

Кежаровски пуштен во домашен притвор

Фама - 07.11.2013

Новинарот Томислав Кежаровски е пуштен во домашен притвор, соопшти Основниот суд Скопје 1. „Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 Скопје, ...

Новинарот Томислав Кежаровски пуштен во домашен притвор

Популарно - 07.11.2013

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 денеска донесе одлука притворот на новинарот Томислав Кежаровски да му биде заменет со куќен. Се очекува во текот на денот, Кежаровски да биде пуштен од ...

Кежаровски пристигна дома- најпрвин го прегрна малолетната ќерка

Sky - 07.11.2013

Новинарот Томислав Кежаровски по шест месеци поминат во притвор, се врати дома, каде најпрвин ја прегрна својата малолетна ќерка- објави Телма. Заедно со најблиските тој наздравил со чаша раќија и ...

Новинарот Кежаровски пуштен во куќен притвор

Макфакс - 07.11.2013

Новинарот на дневниот весник „Нова Македонија“, Томислав Кежаровски е пуштен во домашен притвор, потврдуваат од Основниот суд Скопје 1. Кежаровски е осуден на четири и пол години затвор за наводно ...

Томислав Кежаровски пуштен во домашен притвор

Inpress - 07.11.2013

Скопје, 7. ноември 2013 (ИНПРЕС) Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 денеска донесе одлука притворот на новинарот Томислав Кежаровски да му биде заменет со куќен.

Новинарот Кежаровски во домашен притвор

Економски - 07.11.2013

Новинарот Томислав Кежаровски е пуштен во домашен притвор, информираат преку соопштение од Основниот суд Скопје 1. Кежаровски ќе остане во куќен притвор до правосилноста на затворската казна, пренесе ...

Кежаровски пуштен во домашен притвор

Денешен - 07.11.2013

Новинарот Томислав Кежаровски оди во куќен притвор . Ваква одлука донел кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1. Постапувајќи по предлогот за укинување на мерката притвор определена против ...

Најгласната против пресудата за Кежаровски, Астеруд гласала за законот за заштита на сведоци

Maxim - 07.11.2013

Една од најгласните личности на протестот за пресудата на новинарот на Нова Македонија, Каролина Ристова Астеруд, гласала за законот за заштита на сведоци пжспоред кои е осуден новинарот.

Кежаровски по шест месеци пуштен во домашен притвор

Maxim - 07.11.2013

Новинарот на Нова Македонија Томислав Кежаровски, кој неодамна доби затворска казна од 4,6 години, е пуштен во домашен притвор. Така, речиси по шест месеци поминати во притвор, Кежаровски денеска ...

Јанкулоска: Полицијата постапи правилно на протестите против пресудата за Кежаровски

24 Вести - 06.11.2013

Полицијата постапи согласно законот и професионално за време на протестите против затворската казна за новинарот Кежаровски, вели министерката за внатрешни работи Јанкулоска.

Јанкуловска: Полицијата постапи професионално на протестите на новинарите

Нова ТВ - 06.11.2013

Полицијата постапи согласно законот и професионално за време на протестите на новинарите против затворската казна за новинарот Кежаровски, вели министерката за внатрешни работи Јанкулоска за 24 вести.

Јанкуловска: На протестот за Кежаровски имаше насилство од агресивни поединци

Нова ТВ - 06.11.2013

Mинистерката за внатрешни работи Јанкулоска денеска излезе со образложение за забраната за протестот за Кежаровски пред Музејот на револуционерната борба, одржан пред две недели.

Случајот со Кежаровски алармира за измени во казнената политика

Телма - 06.11.2013

Демократскиот сојуз предлага да се намалат високите казни за објавување на вистинскиот идентитет за заштитен сведок. Повод е случајот со новинарот Томислав Кежаровски.

Јанкулоска: За пофалба се полицајците кои беа на протестот на новинарите

+инфо - 06.11.2013

На протестот на новинарите кој иако не беше соодветно најавен, а евидентно прерасна во насилен протест на кој присуствуваа агресивни поединци, полициските службеници успеаја да го зачуваат јавниот ...

Пратениците од СДСМ во 2005-тата го изгласале Законот за заштита на сведоци

Канал5 - 06.11.2013

Денеска во Собранието беше поведена иницијатива за преиспитување на Законот за заштита на сведоци откако по истиот закон донесен во 2005-тата на четири и пол години беше осуден новинарот Томислав ...

Кежаровски е осуден според Законот за заштита на сведоци предложен и изгласан од СДСМ

Курир - 06.11.2013

Во 2005 година донесени се измените во Законот за заштита на сведоци. СДСМ тогаш имал можност да направи измени во законот, но социјалдемократите не го направиле тоа.

ФОТО: Законите на СДСМ му пресудија на Кежаровски

Press24 - 06.11.2013

Пратениците на СДСМ во мај 2005 година гласале за Законот за заштита на сведоци предложен од Владата предводена од СДСМ. Врз основа на одредбите од овој закон му е изречена казната затвор на ...

Кежаровски е осуден според Законот за заштита на сведоци предложен и изгласан од СДСМ

Нетпрес - 06.11.2013

Во 2005 година донесени се измените во Законот за заштита на сведоци. СДСМ тогаш имал можност да направи измени во законот, но социјалдемократите не го направиле тоа, објави Курир.

Курир: Кежаровски е осуден според Законот за заштита на сведоци предложен и изгласан од СДСМ

еВести - 06.11.2013

Во 2005 година донесени се измените во Законот за заштита на сведоци. СДСМ тогаш имал можност да направи измени во законот, но социјалдемократите не го направиле тоа, пишува порталот Курир.

Курир: Кежаровски е осуден според Законот за заштита на сведоци предложен и изгласан од СДСМ

Денешен - 06.11.2013

Во 2005 година донесени се измените во Законот за заштита на сведоци. СДСМ тогаш имал можност да направи измени во законот, но социјалдемократите не го направиле тоа, пишува Курир.мк Пратениците на ...

ФОТО: Еве на кој начин СДСМ му пресуди на Кежаровски

Maxim - 06.11.2013

Пратениците на СДСМ во мај 2005 година гласале за Законот за заштита на сведоци предложен од Владата предводена од СДСМ. Врз основа на одредбите од овој закон му е изречена казната затвор на ...