TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ману Чао ќе го затвори Д Фестивал

Утрински - 19.07.2015

Ману Чао, револуционерниот музичар, активист и еден од најважните гласови на светската музика ќе го затвори годинешното јубилејното петто издание на Д Фестивал. Тој во Дојран доаѓа со својат бенд „Ла Вентура“, кој на Д Фестивал, ќе настапи во ...

Како газела си, те сакаме!

Вест - 19.07.2015

Второто издание на "Д Фестивал" викендов го преплави Дојран. Во саботата, меѓу другите, се уживаше на "Љубојна" и беспрекорниот вокал Вера, која ја крена публиката на нејзин начин, потоа "Фолтин", ПМГ Колектив, "Фулиш грин" и на крајот експлозија со ...

Ману Чао ќе го затвори Д Фестивал

Нетпрес - 19.07.2015

Ману Чао, револуционерниот музичар, активист и еден од најважните гласови на светската музика ќе го затвори годинешното јубилејното петто издание на Д Фестивал. Тој во Дојран доаѓа со својат бенд „Ла Вентура“, кој на Д Фестивал, ќе настапи во ...

Ману Чао ќе го затвори Д Фестивал во Дојран

Курир - 19.07.2015

Ману Чао, револуционерниот музичар, активист и еден од најважните гласови на светската музика ќе го затвори годинешното јубилејното петто издание на Д Фестивал. Тој во Дојран доаѓа со својат бенд „Ла Вентура“, кој на Д Фестивал, ќе настапи во ...

Ману Чао ќе го затвори Д Фестивал

Алфа - 19.07.2015

Ману Чао, револуционерниот музичар, активист и еден од најважните гласови на светската музика ќе го затвори годинешното јубилејното петто издание на Д Фестивал. Ману Чао, револуционерниот музичар, активист и еден од најважните гласови на светската ...

Ману Чао ќе го затвори Д Фестивал

Сител - 19.07.2015

Ману Чао, револуционерниот музичар, активист и еден од најважните гласови на светската музика ќе го затвори годинешното јубилејното петто издание на Д Фестивал. Тој во Дојран доаѓа со својат бенд „Ла Вентура“, кој на Д Фестивал, ќе настапи во ...

Ману Чао ќе го затвори Д Фестивал

А1 On - 19.07.2015

Ману Чао, револуционерниот музичар, активист и еден од најважните гласови на светската музика ќе го затвори годинешното јубилејното петто издание на Д Фестивал. Тој во Дојран доаѓа со својат бенд „Ла Вентура“, кој на Д Фестивал, ќе настапи во ...

ФОТО: Речиси десет илјади луѓе присуствуваа на втората вечер на Д Фестивал

А1 On - 19.07.2015

Речиси десет илјади луѓе присуствуваа на втората вечер на Д Фестивал, која беше распродадена околу полноќ. Сабота, 18.07.2015 ќе остане запомнет како ден кога во Дојран се случи нешто, кое не само што не е видено во малиот град, туку е реткост во ...

Дојран вечерва ќе гори: „Ману Чао" ќе приреди спектакл

Press24 - 19.07.2015

Ману Чао, револуционерниот музичар, активист и еден од најважните гласови на светската музика ќе го затвори годинешното јубилејното петто издание на Д Фестивал. Тој во Дојран доаѓа со својат бенд „Ла Вентура“, кој на Д Фестивал, ќе настапи во ...

ГАЛЕРИЈА: Во Дојран врие пред настапот на Ману Чао - нема игла каде да се фрли

Press24 - 19.07.2015

Дојран е преполн со туристи овој викенд. Д-Фестивал ги собра љубителите на добра музика на едно место. Приватно сместување нема не само во Дојран, туку и в околните градови Валандово и Богданци. Преполн е и кампот за фестивалот.

Историска втора вечер на „Д-Фестивал“. Статус - распродадено!

МКД - 19.07.2015

Речиси десет илјади луѓе присуствувале на втората вечер на „Д-Фестивал“, која била распродадена околу полноќ. Таа сабота, 18 јули 2015 година, ќе остане запомнета како ден кога во Дојран се случи нешто, кое не само што не е видено во малиот град, ...

[Став] Зошто „Д фестивал“ значи многу за сите нас?

Радио МОФ - 19.07.2015

Во бавниот и опуштен, медитерански Дојран, меѓу стотина стари, раскошни дрвја во паркот на езерскиот брег, во четвртокот се појавија првите кампери. Со себе носат тешки ранци и шатори, но, што е многу поважно, ја носат и силната младешка енергија и ...

ФОТО Десетилјадна публика се забавуваше на втората вечер на „Д фестивал“ во Дојран

+инфо - 19.07.2015

Речиси десет илјади луѓе синоќа присуствуваа на втората вечер на „Д Фестивал“ во Дојран, која беше распродадена околу полноќ. Овој викенд ќе остане запомнет по тоа што во Дојран се случи музички настан, кој не само што не е виден во овој град, туку ...

СИТЕ ПАТИШТА ВОДАТ ВО ДОЈРАН: Ману Чао ќе го затвори Д Фестивал

Телеграф - 19.07.2015

Тој во Дојран доаѓа со својат бенд „Ла Вентура“, кој на Д Фестивал, ќе настапи во проширен состав засилен со музичари на дувачки инструменти за шестчлен состав Ману Чао, револуционерниот музичар, активист и еден од најважните гласови на светската ...

МАНУ ЧАО ВО ЗАДАР: Свирка достојна за екстаза (ВИДЕО)

Репортер - 19.07.2015

Ману Чау и неговиот бенд Ла Вентура на туристите и на задраните во Хрватска им приредил 2,5 часовна игра и забава, која веројатно долго ќе се памети и едвај некој наскоро ќе ја надмине. Со невидена енергија бендот Ла Вентура вложувал во настапот, а ...

Ману Чао вечерва ќе го затвори Д Фестивал

Либертас - 19.07.2015

Ману Чао, револуционерниот музичар, активист и еден од најважните гласови на светската музика ќе го затвори годинешното јубилејното петто издание на Д Фестивал. Тој во Дојран доаѓа со својат бенд „Ла Вентура“, кој на Д Фестивал, ќе настапи во ...

Ману Чао ќе го затвори Д Фестивал

Денешен - 19.07.2015

Ману Чао, револуционерниот музичар, активист и еден од најважните гласови на светската музика ќе го затвори годинешното јубилејното петто издание на Д Фестивал. Тој во Дојран доаѓа со својат бенд „Ла Вентура“, кој на Д Фестивал, ќе настапи во ...

Д Фестивал во Дојран – вечерва во финале со Ману Чао

Локално - 19.07.2015

Речиси десет илјади луѓе присуствуваа на втората вечер на Д Фестивал, која беше распродадена околу полноќ. Сабота, 18.07.2015 ќе остане запомнет како ден кога во Дојран се случи нешто, кое не само што не е видено во малиот град, туку е реткост во ...

Ману Чао го затвора „Д Фестивал“ во Дојран

Република - 19.07.2015

Ману Чао, револуционерниот музичар, активист и еден од најважните гласови на светската музика ќе го затвори годинешното јубилејното петто издание на „Д Фестивал“. Тој во Дојран доаѓа со својат бенд „Ла Вентура“, кој на „Д Фестивал“, ќе настапи во ...

Д фестивал го наполни Дојран – забавата низ фотографии

Република - 19.07.2015

Кирил Џајковски, Фолтин, Љубојна, Електрични оргазам… Вечерва Ману Чао. Ова се само дел од музичките ѕвезди кои викендов го наполнија Дојран. Д Фестивал донесе многу туристи и добра забава во туристичкото место кое полека го враќа својот ...

ФОЛКЕРИ v.s КЛАБЕРИ

Вечер Прес - 19.07.2015

Честа да го затвори 13. издание на Пивофест му припадна на Дино Мерлин кој го репризираше концертот во Скопје кој го одржа пред само неколку месеци,додека пак финишот на Д Фестивал го означи спекракуларниот настап на Ману Чао.

Ману Чао во Дојран, испрати поздрав на македонски јазик (видео од настапот)

Република - 19.07.2015

Ману Чао својот бенд вечерва го затвора овогодинешниот Д Фестивал. Тој со својот бенд вечерва собра над 10.000 луѓе во Дојран. Ја изненади публиката откако ја поздрави Македонија на македонски јазик.

Ману Чао ќе го затвори Д-Фестивал

Н.Македонија - 19.07.2015

Ману Чао, револуционерниот музичар, активист и еден од најважните гласови на светската музика ќе го затвори годинешното јубилејното петто издание на Д Фестивал. Тој во Дојран доаѓа со својат бенд „Ла Вентура“, кој на Д Фестивал, ќе настапи во ...

Ману Чао ќе го затвори Д Фестивал

Lider - 19.07.2015

Ману Чао, револуционерниот музичар, активист и еден од најважните гласови на светската музика ќе го затвори годинешното јубилејното петто издание на Д Фестивал. Тој во Дојран доаѓа со својат бенд „Ла Вентура“, кој на Д Фестивал, ќе настапи во ...

Ману Чао ќе го затвори Д Фестивал во Дојран

Вистина.мк - 19.07.2015

Ману Чао, револуционерниот музичар, активист и еден од најважните гласови на светската музика ќе го затвори годинешното јубилејното петто издание на Д Фестивал. Тој во Дојран доаѓа со својат бенд „Ла Вентура“, кој на Д Фестивал, ќе настапи во ...

Настап на Кирил Џајковски на вториот ден на „Д фестивал“

Утрински - 18.07.2015

Кирил Џајковски ќе настапи со диџеј сет вечер во Дојран на петтото издание на „Д фестивал“, заедно со американската артистика ТК Вондер. Тие доаѓаат во Дојран веднаш по нивниот настап на еден од најреномираните европски фестивали, шпанскиот „Круила ...

Вчера во Дојран, сè беше најубаво

МКД - 18.07.2015

Дојран беше епицентарот на најдобрата фестивалска забава која се случила во последните години во Македонија. Преку 8.000 луѓе сведочеа искрена атмосфера која ретко се гледа кај нас, па и во регионот.

Настап на Кирил Џајковски на вториот ден на Д-фестивал

Хитпортал - 18.07.2015

Кирил Џајковски ќе настапи со диџеј сет вечер во Дојран на петтото издание на „Д фестивал“, заедно со американската артистика ТК Вондер. Тие доаѓаат во Дојран веднаш по нивниот настап на еден од најреномираните европски фестивали, шпанскиот „Круила ...

Настап на Кирил Џајковски вечер на Д-фестивал

Курир - 18.07.2015

Кирил Џајковски ќе настапи со диџеј сет вечер во Дојран на петтото издание на „Д фестивал“, заедно со американската артистика ТК Вондер. Тие доаѓаат во Дојран веднаш по нивниот настап на еден од најреномираните европски фестивали, шпанскиот „Круила ...

Настап на Кирил Џајковски вечер на Д-фестивал

Кирилица - 18.07.2015

Кирил Џајковски ќе настапи со диџеј сет вечер во Дојран на петтото издание на „Д фестивал“, заедно со американската артистика ТК Вондер. Тие доаѓаат во Дојран веднаш по нивниот настап на еден од најреномираните европски фестивали, шпанскиот „Круила ...

Настап на Кирил Џајковски на вториот ден на Д-фестивал

А1 On - 18.07.2015

Кирил Џајковски ќе настапи со диџеј сет вечер во Дојран на петтото издание на „Д фестивал“, заедно со американската артистика ТК Вондер. Тие доаѓаат во Дојран веднаш по нивниот настап на еден од најреномираните европски фестивали, шпанскиот „Круила ...

Настап на Кирил Џајковски на вториот ден на Д-фестивал

Алфа - 18.07.2015

Кирил Џајковски ќе настапи со диџеј сет вечер во Дојран на петтото издание на „Д фестивал“, заедно со американската артистика ТК Вондер. Кирил Џајковски ќе настапи со диџеј сет вечер во Дојран на петтото издание на „Д фестивал“, заедно со ...

ФОТО Дојран синоќа беше епицентарот на фестивалската забава во Македонија

+инфо - 18.07.2015

Дојран беше епицентарот на најдобрата фестивалска забава која се случила во последните години во Македонија. Преку 8.000 луѓе на отоврањето на „Д Фестивал“ сведочеа искрена атмосфера која ретко се гледа кај нас, па и во регионот.

ДОЈРАН: Вечерва настап на Кирил Џајковски

Телеграф - 18.07.2015

На главната бина на втората фестивалска вечер ќе настапи и култниот битолски состав „Фолтин“ Кирил Џајковски ќе настапи со диџеј сет вечер во Дојран на петтото издание на „Д фестивал“, заедно со американската артистика ТК Вондер .

Вилкинсон ги пречекори сите високи очекувања и ја круниса првата ноќ на Д Фестивал

А1 On - 18.07.2015

Вчера Вилкинсон ги пречекори сите високи очекувања и ја круниса првата ноќ на Д Фестивал со настап кој ги воодушеви сите. Се играше на целиот паркинг, а кулминацијата со хитот „Афтерглоу” беше пречекана во френетичен амбиент.

Настап на Кирил Џајковски на вториот ден на Д-фестивал

Сител - 18.07.2015

Кирил Џајковски ќе настапи со диџеј сет вечер во Дојран на петтото издание на „Д фестивал“, заедно со американската артистика ТК Вондер. Тие доаѓаат во Дојран веднаш по нивниот настап на еден од најреномираните европски фестивали, шпанскиот „Круила ...

[Галерија] Преку осум илјади луѓе на отварањето на Д Фестивал во Дојран

Радио МОФ - 18.07.2015

Дојран вчера вечер беше епицентарот на фестивалската забава во Македонија. Преку 8.000 луѓе присуствуваа на главната сцена на Д фестивал на паркингот Гранит, непосредно пред влезот на Стар Дојран.

Настап на Кирил Џајковски на вториот ден на Д-фестивал

Денешен - 18.07.2015

Кирил Џајковски ќе настапи со диџеј сет вечер во Дојран на петтото издание на „Д фестивал“, заедно со американската артистика ТК Вондер. Тие доаѓаат во Дојран веднаш по нивниот настап на еден од најреномираните европски фестивали, шпанскиот „Круила ...

Речено сторено – вчера во Дојран, сè беше најубаво

Локално - 18.07.2015

Дојран беше епицентарот на најдобрата фестивалска забава која се случила во последните години во Македонија. Преку 8.000 луѓе сведочеа искрена атмосфера која ретко се гледа кај нас, па и во регионот.

Дојран ги оправда очекувањата, 8.000 посетители на отворањето на „Д фестивал“

еМагазин - 18.07.2015

Дојран беше епицентарот на една од најдобрата фестивалски забави која се случила во последните години во Македонија. Преку 8.000 луѓе присуствуваа на отворањето, гости имаше како од дома, така и од странство.

Џајковски со ТК Вондер вечерва на „Д-фестивал“ во Дојран

Н.Македонија - 18.07.2015

Кирил Џајковски ќе има свој сет вечерва во Дојран на петтото издание на „Д-фестивал“. Тој ќе настапи заедно со американската артистика ТК Вондер Тие доаѓаат во Дојран веднаш по нивниот настап на еден од најреномираните европски фестивали, шпанскиот ...

Настап на Кирил Џајковски на вториот ден на Д-фестивал

Lider - 18.07.2015

Кирил Џајковски ќе настапи со диџеј сет вечер во Дојран на петтото издание на „Д фестивал“, заедно со американската артистика ТК Вондер. Тие доаѓаат во Дојран веднаш по нивниот настап на еден од најреномираните европски фестивали, шпанскиот „Круила ...

Почнува Д фестивалот во Дојран

24 Вести - 17.07.2015

Најмалку десет пати поголема посетеност се очекува на годинашниот Д фестивал што почнува вечер во Дојран. Капацитетите за сместување, велат организаторите, се целосно пополнети, а интересот е огромен не само кај домашните, туку и кај странските ...

Почнува Д фестивалот во Дојран

Утрински - 17.07.2015

Најмалку десет пати поголема посетеност се очекува на годинашниот Д фестивал што почнува вечер во Дојран. Капацитетите за сместување, велат организаторите, се целосно пополнети, а интересот е огромен не само кај домашните, туку и кај странските ...

Почнува Д фестивалот во Дојран

Канал5 - 17.07.2015

Најмалку десет пати поголема посетеност се очекува на годинашниот Д фестивал што почнува вечер во Дојран. Капацитетите за сместување, велат организаторите, се целосно пополнети, а интересот е огромен не само кај домашните, туку и кај странските ...

На журка Ману Чао, "Љубојна", Кирил Џајковски...

Вест - 17.07.2015

Во петок, сабота и во недела во Дојран ќе се одржи "Д'Фестивал". Публиката ќе има можност да кампира, но и бесплатно да изнајмува велосипеди, со кои може да се движи и во кампот. Карти сè уште има и цената останува иста додека не се продадат сите ...

КАМПОТ ПОСТАВЕН: Вечерва почнува Д фестивал во Дојран

Телеграф - 17.07.2015

Кирил Џајковски, Фолтин, Љубојна, Електрични оргазам и култниот Ману Чао се само некои од музичките артисти што ќе настапат на Д викендов Капацитетите се исполнети а оваа година се очекува најголема посетеност на Д фестивал кој што започнува вечерва ...

Почнува Д Фестивалот во Дојран

Радио МОФ - 17.07.2015

Вечерва со комплетно пополнети капацитети за сместување во цел Дојран и околината, се очекува рекордна посета на Д Фестивал, соопштуваат организаторите на овој фестивал. На три сцени, со повеќе од 30 артисти, бендови и многу диџеи фестивалот ќе трае ...

Почнува Д фестивал во Дојран

Макфакс - 17.07.2015

Голема посетеност се очекува на годинашниот Д фестивал што почнува во петок вечер во Дојран, каде капацитетите за сместување веќе се целосно пополнети, а интересот е огромен не само кај домашните, туку и кај странските гости.

Почнува „Д фестивал“ во Дојран

МРТ - 17.07.2015

На феставалот доаѓаат големи имиња, како култниот Ману Чао, Електрични оргазам, домашните Кирил Џајковски, Фолтин, Љубојна... На трите фестивалски сцени ќе настапат повеќе од 30 артисти и бендови, а угостителите очекуваат солидна заработка...

Почнува Д фестивалот во Дојран

Алфа - 17.07.2015

Кирил Џајковски, Фолтин, Љубојна, Електрични оргазам и култниот Ману Чао се само некои од музичките артисти што ќе настапат на Д викендов. Фестивалскиот камп почнува попладнево, а главната сцена ќе биде отворена од 19 часот.

Кампот се полни, „Д фестивал“ почнува вечер

Република - 17.07.2015

Со комплетно пополнети капацитети за сместување во цел Дојран и околината, очекуваме рекордна посета на петтиот јубилеен „Д Фестивал“, велат организаторите. Интересот е огромен, камперите веќе го наполнија прекрасниот парк на влезот во Стар Дојран – ...

Се очекува рекордна посетеност на „Д Фестивал“ во Дојран

еМагазин - 17.07.2015

Со комплетно пополнети капацитети за сместување во цел Дојран и околината, се очекува рекордна посета на „Д Фестивал“. Интересот е огромен, камперите веќе го наполнија паркот на влезот во Стар Дојран.

Вечерва почнува Д Фестивал во Дојран

Република - 17.07.2015

Ви кендов на Д фестивал во Дојран ќе настапат: Кирил Џајковски, Фолтин, Љубојна, Електрични оргазам и култниот Ману Чао. Фестивалскиот камп почнува попладнево, а главната сцена ќе биде отворена од 19 часот, објави порталот „Фокс“ – Очекуваме ...

Почнува Дојран и Д Фестивал!

Локално - 17.07.2015

Вечерва во македонската историја на фестивалскиот туризам со златни букви ќе бидат испишани Дојран и Д Фестивал. Со комплетно пополнети капацитети за сместување во цел Дојран и околината, очекуваме рекордна посета на Д Фестивал.

Почнува Д фестивалот во Дојран

Н.Македонија - 17.07.2015

Најмалку десет пати поголема посетеност се очекува на годинашниот Д фестивал што почнува вечер во Дојран. Капацитетите за сместување, велат организаторите, се целосно пополнети, а интересот е огромен не само кај домашните, туку и кај странските ...

Почнува Д фестивалот во Дојран

Lider - 17.07.2015

Најмалку десет пати поголема посетеност се очекува на годинашниот Д фестивал што почнува вечер во Дојран. Капацитетите за сместување, велат организаторите, се целосно пополнети, а интересот е огромен не само кај домашните, туку и кај странските ...

Петтиот јубилеен „Д Фестивал“ - Регионален Вудсток

Р.С.Европа - 15.07.2015

Повеќе од 30 изведувачи на три сцени, музичари и бендови како МАНУ ЧАО ЛА ВЕНТУРА, Кирил Џајковски со ТК Вондер, ФОЛТИН, БЕД КОПИ, ЉУБОЈНА, ЕЛЕКТРИЧНИ ОРГАЗАМ, ФУЛИШ ГРИН, ПМГ КОЛЕКТИВ, БЛА БЛА БЛА ќе земат учество на петтиот јубилеен „Д ФЕСТИВАЛ“, ...

Ману Чао го сруши рекордот на Егзит!

Вистина.мк - 13.07.2015

Преку 52.000 луѓе го пречекаа Ману Чао на главната сцена на Егзит Ману Чао Ла Вентура ги засени сите досегашни изведувачи на главната сцена на Егзит и го сруши рекордот по бројот на посетители во еден ден.