TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар го отпушти Андреев – Седлоски нов тренер!

Спортски - 26.07.2015

Раководството на Вардар го отпушти рускиот фудбалски стратег Сергеј Андреев и на негово место го назначи Гоце Седлоски за нов тренер на „црвено црните“, објави клубот во саботата на својата официјална интернет страница.

ФК Вардар го отпушти тренерот Андреев, назначен Седлоски

Кајгана - 26.07.2015

Рускиот фудбалски стратег Сергеј Андреев по дваесетмесечниот ангажман не е повеќе тренер на екипата на Вардар, откако раководството на најтрофејниот македонски спортски клуб го разреши од позицијата прв тренер на екипата и на негово место го назначи ...

Седлоски место Андреев на кормилото на Вардар

Сител - 26.07.2015

Сергеј Андреев од денеска не е тренер на екипата на Вардар, соопшти македонскиот шампион. - Раководството на нашиот тим го разреши првиот тренер на екипата, после 20 месеци соработка и раководење со клупата на „црвено-црните“.

Вардар го отпушти Андреев, Седлоски нов шеф на стручниот штаб

+инфо - 26.07.2015

Сергеј Андреев од денеска не е тренер на екипата на Вардар, соопшти македонскиот шампион. - Раководството на нашиот тим го разреши првиот тренер на екипата, после 20 месеци соработка и раководење со клупата на „црвено-црните“.

Вардар ги направи потребните промени: Андреев замина, Седлоски нов кормилар на „Црвено-црните“

Спортклуб - 26.07.2015

По елиминацијата на Вардар од квалификациите во ЛШ, се насетуваше дека на клупата би можела да се случи некоја промена, и не мина многу време, управата на Вардар го ослободи Сергеј Андреев од обврските во клубот, а на негово место го назначи Гоце ...

Седлоски нов тренер на Вардар

Локално - 26.07.2015

Сергеј Андреев од денеска не е тренер на екипата на Вардар, соопшти македонскиот шампион преку својата официјална интернет страница. Раководството на „црвено-црните“ го разреши првиот тренер на екипата, после 20 месеци соработка.

Вардар го отпушти Андреев, Седлоски нов шеф на стручниот штаб

Идивиди - 26.07.2015

Сергеј Андреев не е тренер на екипата на Вардар, соопшти македонскиот шампион. - Раководството на нашиот тим го разреши првиот тренер на екипата, после 20 месеци соработка и раководење со клупата на „црвено-црните“.

Вардар го отпушти Андреев, Седлоски нов шеф на стручниот штаб

Канал5 - 25.07.2015

Сергеј Андреев од денеска не е тренер на екипата на Вардар, соопшти македонскиот шампион. - Раководството на нашиот тим го разреши првиот тренер на екипата, после 20 месеци соработка и раководење со клупата на „црвено-црните“.

Вардар го отпушти Андреев, Седлоски нов шеф на стручниот штаб

Утрински - 25.07.2015

Сергеј Андреев од денеска не е тренер на екипата на Вардар, соопшти македонскиот шампион. - Раководството на нашиот тим го разреши првиот тренер на екипата, после 20 месеци соработка и раководење со клупата на „црвено-црните“.

Вардар го отпушти Андреев, Седлоски нов шеф на стручниот штаб

24 Вести - 25.07.2015

Сергеј Андреев од денеска не е тренер на екипата на Вардар, соопшти македонскиот шампион. - Раководството на нашиот тим го разреши првиот тренер на екипата, после 20 месеци соработка и раководење со клупата на „црвено-црните“.

Вардар го отпушти Андреев, Седлоски нов шеф на стручниот штаб

А1 On - 25.07.2015

Сергеј Андреев од денеска не е тренер на екипата на Вардар, соопшти македонскиот шампион. – Раководството на нашиот тим го разреши првиот тренер на екипата, после 20 месеци соработка и раководење со клупата на „црвено-црните“.

Промени во Вардар: Седлоски на местото на Андреев

Кирилица - 25.07.2015

Сергеј Андреев од денеска не е тренер на екипата на Вардар, соопшти македонскиот шампион преку својата официјална интернет страница. Раководството на „црвено-црните“ го разреши првиот тренер на екипата, после 20 месеци соработка.

Седлоски нов тренер на Вардар

Репортер - 25.07.2015

Сергеј Андреев од денеска не е тренер на екипата на Вардар, соопшти македонскиот шампион преку својата официјална интернет страница. Раководството на „црвено-црните“ го разреши првиот тренер на екипата, после 20 месеци соработка.

Седлоски е нов тренер на Вардар!

SportMedia - 25.07.2015

Досегашниот спортски директор на македонскиот фудбалски шампион Вардар, Гоце Седлоски, поранешниот македонски репрезентативец и рекордер е новиот тренер на најторфејниот макеоднски клуб, откако управата на црвено-црните денеска го разреши Сергеј ...

ПРОМЕНА НА КЛУПАТА: Седлоски е нов тренер на Вардар

Телеграф - 25.07.2015

Шампионот на Македонија му врачи отказ на стратегот од Русија и во новата сезона ќе влезе со домашен стручњак Раководството на Вардар одлучи од понеделник, Гоце Седлоски да се најде на клупата на „црвено-црните“ и да ја преземе тренерската функција.

Вардар го отпушти Андреев, познат и неговиот наследник

Дерби - 25.07.2015

Актуелниот фудбалски шампион Вардар денеска го отпушти досегашниот тренер Сергеј Андреев. Раководството на „црвено-црните“ реши да ја прекине соработката со рускиот стручњак кој беше во Вардар последните 20 месеци и со овој клуб освои една ...

Андреев разрешен, Седлоски нов тренер на Вардар

Оn.net - 25.07.2015

Раководството на Вардар реши да го разреши Сергеј Андреев од тренерската функција. Фото: fkvardar.mk Андреев го водеше тимот во минатите 20 месеци, а минатата сезона му донесе титула на Вардар, и го предводеше тимот во Лигата на шампиони против ...

Вардар го избрка Андреев, на негово место Седлоски

МКД - 25.07.2015

Тоа што се најавуваше пред неколку месеци денеска доби потврда. Фудбалскиот првак на Македонија, Вардар му врачи отказ на Сергеј Андреев а а функцијата шеф на стручен штаб му ја додели на Седлоски.

Седлоски нов тренер на Вардар

+инфо - 25.07.2015

Сергеј Андреев од денеска не е тренер на екипата на Вардар, соопшти македонскиот шампион преку својата официјална интернет страница. Раководството на „црвено-црните“ го разреши првиот тренер на екипата, после 20 месеци соработка.

Седлоски ќе го добие тоа за што и дојде, клупата на Вардар!

Екипа - 25.07.2015

Очекуваната и претходно најавена рокада на клупата на Вардар (ќе) се случи. Гоце Седлоски, кој досега ја извршуваше функцијата спортски директор на најтрофејниот клуб, треба да седне на клупата на Вардар, за што сигурно и прифати да дојде и да ја ...

ФК Вардар го отпушти тренерот Андреев, назначен Седлоски

Макфакс - 25.07.2015

Рускиот фудбалски стратег Сергеј Андреев по дваесетмесечниот ангажман не е повеќе тренер на екипата на Вардар, откако раководството на најтрофејниот македонски спортски клуб го разреши од позицијата прв тренер на екипата и на негово место го назначи ...

Вардар го разреши шефот на стручниот штаб Сергеј Андреев, нов тренер е Гоце Седлоски

СуперСпорт - 25.07.2015

Сергеј Андреев од денеска не е тренер на екипата на Вардар. Раководството на нашиот тим го разреши првиот тренер на екипата, после 20 месеци соработка и раководење со клупата на „црвено-црните“.

Андреев разрешен, Седлоски нов тренер на Вардар!

Курир - 25.07.2015

Сергеј Андреев од денеска не е тренер на екипата на Вардар, соопшти македонскиот шампион преку својата официјална интернет страница. Раководството на „црвено-црните“ го разреши првиот тренер на екипата, после 20 месеци соработка.

Андреев доби отказ, Седлоски нов тренер на Вардар

Вечер Прес - 25.07.2015

Досегашниот спортски директор на македонскиот фудбалски шампион Вардар, Гоце Седлоски, поранешниот македонски репрезентативец и рекордер е новиот тренер на најторфејниот македонски клуб, откако управата на „црвено-црните" денеска го разреши Русинот ...

Тренерска смена во Вардар: Андреев отпуштен, доаѓа Седлоски

Тера - 25.07.2015

Сергеј Андреев по 20 месеци не е повеќе тренер на екипата на Вардар, откако раководството на најтрофејниот македонски спортски клуб го разреши од позицијата прв тренер на екипата и на негово место го назначи Гоце Седлоски, објави клубот во саботата ...

Македонија повторно без претставник во ЛШ

Република - 25.07.2015

Ма­ке­дон­ски­от шам­пи­он и во 23. из­да­ние на Ли­га­та на шам­пи­о­ни­те не­ма да игра во фа­за­та по гру­пи, отка­ко Вар­дар бе­ше ели­ми­ни­ран од АПОЕЛ на гол-раз­ли­ка. Без по­раз, а се­пак не­до­вол­но за да се по­ми­не пр­ва­та преч­ка во ...

Андреев е минато во Вардар, нов тренер е Гоце Седлоски

Република - 25.07.2015

Рускиот тренер Сергеј Андреев доби отказ во Вардар, а нов тренер ќе биде досегашниот спортски директор Гоце Седлоски. Промената е направена пред стартот на новиот домашен шампионат, но е задоцнета по испаѓањето од квалификациите за настап во Лигата ...

Вардар го отпушти Андреев, Седлоски нов шеф на стручниот штаб

Lider - 25.07.2015

Сергеј Андреев од денеска не е тренер на екипата на Вардар, соопшти македонскиот шампион. – Раководството на нашиот тим го разреши првиот тренер на екипата, после 20 месеци соработка и раководење со клупата на „црвено-црните“.

Вардар скокна 48 места на ранкингот на УЕФА

Екипа - 24.07.2015

Македонскиот првак Вардар забележа скок од 48 позиции на најновиот клупски ранкинг на УЕФА. Со двете ремија против кипарскиот првак АПОЕЛ, „црвено-црните“ значително го подобрија својот ранкинг, иако доживеаја елиминација.

Вардар ја валоризира добрата игра со АПОЕЛ

Оn.net - 24.07.2015

Македонскиот шампион екипата на Вардар, оствари значителен напредок на денеска објавената ранг-листа од УЕФА. „Црвено-црните“ се еилиминирани во 2. коло од квалификациите за Лигата на шампионите, но не загубија во двата меча со подобро рангираниот ...

ФК Вардар – ПРЕД И ПОТОА!

Екипа - 24.07.2015

Многу ми е интересно како добар дел од „новопечените вардарци“ упорно ја делат историјата на клубот пред и по Сергеј Самсоненко. Жално, ако мислат дека 67 години може така лесно да се минимизираат.

Слабиот рејтинг е најголема пречка за македонските клубови

Н.Македонија - 23.07.2015

Работнички е единствениот што помина едно квалификациско коло летово (вечерва игра за уште едно), што се должи на неговиот статус на носител во Лига Европа, а Вардар, Шкендија и Ренова имаа послаб рејтинг, па добија посилни противници од кои беа ...

Наместо друга, секоја година иста приказна во ЛШ

Идивиди - 23.07.2015

Плашливите „црвено-црни“ немаа храброст да тргнат поофанзивно и први да дадат гол. Постигнаа кога сè веќе беше готово, немајќи време да се вратат во игра и да направат чудо И така девет години чекавме еден наш првак да мине барем едно квалификациско ...

Пачовски: Понатаму оди тимот со повеќе искуство

Дневник - 22.07.2015

Македонскиот фудбалски првак Вардар, иако непоразен на стартот од новата квалификациска приказна во Лигата на шампионите, е елиминиран од кипарскиот АПОЕЛ. По двата нерешени исхода во 2. квалификациско коло, фаворитот пред двомечот, АПОЕЛ, се најде ...

Андреев разочаран од елиминацијата, Пасиенса задоволен од пласманот во следната рунда

Канал5 - 22.07.2015

Разочарување од елиминацијата на Вардар предизвика синоќешниот резултат 1:1 кај тренерот Сергеј Андреев, а задоволство од пласманот на неговиот тим во следниот круг донесе кај тренерот на АПОЕЛ Доминго Пасиенса На прес-конференција по реванш дуелот ...

Андреев разочаран, Пасиенса задоволен од пласманот во следната рунда

Утрински - 22.07.2015

Разочарување од елиминацијата на Вардар предизвика синоќешниот резултат 1:1 кај тренерот Сергеј Андреев, а задоволство од пласманот на неговиот тим во следниот круг донесе кај тренерот на АПОЕЛ Доминго Пасиенса.

Пачовски: Понатаму оди поискусниот тим

Утрински - 22.07.2015

Најдобриот фудбалер на двомечот од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите меѓу Вардар и АПОЕЛ, голманот Томе Пачовски рече дека во следната рунда се пласира поискусната, но не подобрата екипа.

Пачовски: Понатаму оди поискусниот тим

Канал5 - 22.07.2015

Најдобриот фудбалер на двомечот од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите меѓу Вардар и АПОЕЛ, голманот Томе Пачовски рече дека во следната рунда се пласира поискусната, но не подобрата екипа.

Пачовски: Понатаму оди поискусниот тим

24 Вести - 22.07.2015

Најдобриот фудбалер на двомечот од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите меѓу Вардар и АПОЕЛ, голманот Томе Пачовски рече дека во следната рунда се пласира поискусната, но не подобрата екипа.

Штимац го менува Андреев на клупата на Вардар?

Екипа - 22.07.2015

Вардар се сопна на првата пречка во Европа, па иако резултатски не разочара, сепак, реалност е дека светлосни години е далеку Лигата на шампионите за „црвено-црните“. А сопственикот Сергеј Самсоненко најави редовно учество во групната фаза од ...

Вардар заработи 550.000 евра за две нерешени

Оff.net - 22.07.2015

И покрај неуспехот во 2. коло каде испадна од АПОЕЛ, македонскиот шампион ќе инкасира 550.000 евра колку што дава УЕФА за оваа рунда квалификации за Лига на ...

Пачовски: Понатаму оди поискусниот тим

+инфо - 22.07.2015

Најдобриот фудбалер на двомечот од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите меѓу Вардар и АПОЕЛ, голманот Томе Пачовски рече дека во следната рунда се пласира поискусната, но не подобрата екипа.

Андреев разочаран од елиминацијата, Пасиенса задоволен од пласманот во следната рунда

+инфо - 22.07.2015

Андреев разочаран од елиминацијата, Пасиенса задоволен од пласманот во следната рунда Скопје, 22 јули 2015 (МИА) – Разочарување од елиминацијата на Вардар предизвика синоќешниот резултат 1:1 кај тренерот Сергеј Андреев, а задоволство од пласманот на ...

Андреев: Разочарани сме од елиминацијата

Курир - 22.07.2015

Разочарување од елиминацијата на Вардар предизвика синоќешниот резултат 1:1 кај тренерот Сергеј Андреев, а задоволство од пласманот на неговиот тим во следниот круг донесе кај тренерот на АПОЕЛ Доминго Пасиенса.

Вардар елиминиран од АПОЕЛ: Задоволни од играта не од резултатот!

Спортски - 22.07.2015

Тренерот на Вардар, Сергеј Андреев по елиминацијата на неговиот тим од Лигата на шампионите, рече дека нема што да им замери на фудбалерите и не го го криеше разочарувањето од конечниот резултат.

Андреев: Жалам за елиминацијата

Сител - 22.07.2015

Тренерот на Вардар, Сергеј Андреев по елиминацијата на неговиот тим од Лигата на шампионите, рече дека нема што да им замери на фудбалерите и не го го криеше разочарувањето од конечниот резултат.

Андреев: Задоволен сум од играта, но не и од резултатот

Кајгана - 22.07.2015

Тренерот на Вардар, Сергеј Андреев по елиминацијата на неговиот тим од Лигата на шампионите, рече дека нема што да им замери на фудбалерите и не го криеше разочарувањето од конечниот резултат.

Пачовски: Понатаму оди поискусниот тим

А1 On - 22.07.2015

Најдобриот фудбалер на двомечот од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите меѓу Вардар и АПОЕЛ, голманот Томе Пачовски рече дека во следната рунда се пласира поискусната, но не подобрата екипа.

ВИДЕО: Вардар елиминиран во ЛШ без пораз

Курир - 22.07.2015

Македонскиот шампион, екипата на Вардар, не успеа да се пласира во следното коло од квалификациите за Лигата на шампиони, откако одигра нерешено 1:1 со кипарски АПОЕЛ на Арената „Филип Втори“.

Пачовски: Во следната рунда оди поискусниот, не подобриот тим

Курир - 22.07.2015

Најдобриот фудбалер на двомечот од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите меѓу Вардар и АПОЕЛ, голманот Томе Пачовски рече дека во следната рунда се пласира поискусната, но не подобрата екипа.

Пасиенсиа: Бевме супериорни, подобриот тим оди понатаму

Дерби - 22.07.2015

Домингош Пасиенсиа не го криеше своето задоволство од пласманот на АПОЕЛ во следната рунда од квалификациите за Лигата на шампионите, а по мечот во Скопје потенцираше дека неговиот тим доминирал на двете средби и заслужено е во третото коло.

Андреев: Одигравме подобро во Скопје, но со многу емоции и тоа не чинеше елиминација

Спортклуб - 22.07.2015

„Црвено-црните“ синоќа не успејаа да го победат Апоел во Скопје, и на тој начин да се пласираат во 3то квалификациско коло од Лигата на шампионите, Вардар и во двата натпревари не беше поразен, но Апоел е тимот кој оди понатаму.

Како во Србија го извандализираа малиот инцидент на „Филип Втори“ со знамето на Србија

Спортклуб - 22.07.2015

Вардар синоќа не успеа во возвратниот дуел против Апоел да победи и да се пласира во третото квалификациско коло во Лигата на шампионите, иако непоразени, составот на Сергеј Андреев синоќа ги закопа своите надежи дека оваа сезона ќе можат да сторат ...

Чини само 100 000 евра а вреди многу....

Сител - 22.07.2015

Неколкупати напишавме дека Вардар мора да верува и да ја бара својата шанса во Европа токму преку екипи од Кипар, Унгарија, Австрија....во своите настапи во Европа. Иако многумина беа скептици и тврдеа дека Апоел е апсолутен фаворит сепак на теренот ...

Андреев разочаран од елиминацијата, Пасиенса задоволен од пласманот во следната рунда

А1 On - 22.07.2015

Разочарување од елиминацијата на Вардар предизвика синоќешниот резултат 1:1 кај тренерот Сергеј Андреев, а задоволство од пласманот на неговиот тим во следниот круг донесе кај тренерот на АПОЕЛ Доминго Пасиенса.

Вандер: Одличната атмосфера во Скопје беше голем мотив за мене

Екипа - 22.07.2015

Бразилецот во редовите на АПОЕЛ, Вандер Виеира без сомнение е всушност оној момент на одлука околу конечниот патник за следната рунда европски натпревари од пресметката со Вардар. Најдобриот поединец на теренот на „Филип Втори“ смета дека, како нов ...

Љамчевски: АПОЕЛ не беше подобар од нас

Екипа - 22.07.2015

Македонскиот првак Вардар доживеа елиминација на стартот од европската авантура, откако во два меча без да биде поразен, сепак, мораше да прифати дека АПОЕЛ ќе патува во следната квалификациска рунда од Лигата на шампионите.

„А сега, вратете се во пештерите!“ (ФОТО)

SportMedia - 22.07.2015

Навивачката група на кипарскиот првак АПОЕЛ, „Ултрас АПОЕЛ" упати навредлива порака до Македонија и Македонците, откако нивниот клуб го преживеаа пеколот на „Филип Втори" и со голот на гости во двете ремија со Вардар обезбедија пласман во третото ...

„Благодариме за безрезервната поддршка, ќе направиме сѐ за да бидеме дел од европската елита“

SportMedia - 22.07.2015

Македонскиот фудбалски шампион Вардар им се заблагодари денеска на сите навивачи и симпатизери на клубот, кои беа на Националната Арена „Филип Втори" и безрезервно ги поддршаа црвено-црните во обидот за да се мине кипарски АПОЕЛ, кој за жал со голот ...

Пачовски: Понатаму оди поискусниот тим

Локално - 22.07.2015

Најдобриот фудбалер на двомечот од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите меѓу Вардар и АПОЕЛ, голманот Томе Пачовски рече дека во следната рунда се пласира поискусната, но не подобрата екипа.

Вардар не се пласираше во Лигата на шампионите

Бриф - 22.07.2015

Македонскиот шампион, екипата на Вардар, не успеа да се пласира во следното коло од квалификациите за Лигата на шампиони, откако одигра нерешено 1:1со кипарски АПОЕЛ. Исто така и првиот меч во Кипар заврши нерешено 0:0, но АПОЕЛ оди понатаму заради ...

Пачовски: Понатаму оди поискусниот тим

Република - 22.07.2015

Најдобриот фудбалер на двомечот од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите меѓу Вардар и АПОЕЛ, голманот Томе Пачовски рече дека во следната рунда се пласира поискусната, но не подобрата екипа.

Андреев разочаран од елиминацијата, Пасиенса задоволен од пласманот во следната рунда

Република - 22.07.2015

Разочарување од елиминацијата на Вардар предизвика синоќешниот резултат 1:1 кај тренерот Сергеј Андреев, а задоволство од пласманот на неговиот тим во следниот круг донесе кај тренерот на АПОЕЛ Доминго Пасиенса.

Најтешкиот пат, елиминација без пораз на Вардар (видео)

Република - 22.07.2015

Веројатно најтешко во спортот е кога ќе бидете елиминирани без пораз, како што тоа му се случи на Вардар во двомечот со фаворизираниот кипарски шампион АПОЕЛ. Крај на мисијата наречена пласман во Лигата на шампионите на гол-разлика.

Моите фудбалери не играле пред толкава публика

Вечер Прес - 22.07.2015

Примениот погодок на домашен терен се покажа како кобен за елиминацијата од кипарскиот гигант АПОЕЛ, но според предводникот на "црвено-црните", Сергеј Андреев вината за неуспехот може да се побара и во фактот дека неговите фудбалери не играле пред ...

Вардар играше интелегентно, но ние бевме подобри

Вечер Прес - 22.07.2015

Вардар е тим кој има добра одбрана и знае да организира брзи контранапади, изјави португалскиот стручњак. Откако неговиот тим со многу среќа обезбеди пласман во следната елиминациска рунда, предводникот на АПОЕЛ, по реванш натпреварот против Вардар ...

Вардар елиминиран, иако не загуби во ниту еден од двата меча со АПОЕЛ

Тера - 22.07.2015

Фудбалерите на Вардар го завршија својот настап во европските купови за оваа сезона. Иако не загубија во двомечот со АПОЕЛ , Кипраните ја минаа втората фаза благодарение на постигнатиот гол на гостински терен.

Вардар – АПОЕЛ 1:1, гостите одат понатаму

Sky - 22.07.2015

Реванш-натпреварот меѓу Вардар и АПОЕЛ од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите, кој се одигра вечерва на арената „Филип Втори“, заврши нерешено, 1:1. Кипраните успеаја да постигнат еден погодок преку Томас де Винсенти во 60.минута, со ...

Вардар елиминиран од АПОЕЛ

Локално - 22.07.2015

Македонскиот шампион, екипата на Вардар, не успеа да се пласира во следното коло од квалификациите за Лигата на шампиони, откако одигра нерешено 1:1со кипарски АПОЕЛ. Исто така и првиот меч во Кипар заврши нерешено 0:0, но АПОЕЛ оди понатаму заради ...

Андреев разочаран од елиминацијата, Пасиенса задоволен од пласманот во следната рунда

Lider - 22.07.2015

Разочарување од елиминацијата на Вардар предизвика синоќешниот резултат 1:1 кај тренерот Сергеј Андреев, а задоволство од пласманот на неговиот тим во следниот круг донесе кај тренерот на АПОЕЛ Доминго Пасиенса.

Пачовски: Понатаму оди поискусниот тим

Идивиди - 22.07.2015

Најдобриот фудбалер на двомечот од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите меѓу Вардар и АПОЕЛ, голманот Томе Пачовски рече дека во следната рунда се пласира поискусната, но не подобрата екипа.

Пачовски: Понатаму оди поискусниот тим

Lider - 22.07.2015

Најдобриот фудбалер на двомечот од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите меѓу Вардар и АПОЕЛ, голманот Томе Пачовски рече дека во следната рунда се пласира поискусната, но не подобрата екипа.

Вардар испадна без пораз од АПОЕЛ

Lider - 22.07.2015

Македонскиот шампион, екипата на Вардар, не успеа да се пласира во следното коло од квалификациите за Лигата на шампиони, откако одигра нерешено 1:1 со кипарски АПОЕЛ. Исто така и првиот меч во Кипар заврши нерешено 0:0, но АПОЕЛ оди понатаму заради ...

Вардар домаќин на АПОЕЛ

Алсат-М - 21.07.2015

Македонскиот фудбалски првак Вардар вечер од 20 часот на „Филип Втори“ во Скопје ќе го пречека АПОЕЛ од Кипар во еден од деветте реванш-натпревари во 2.коло од квалификациите за Лигата на шампионите.

Посебен режим на сообраќај во Скопје поради натпреварот Вардар - Апоел

24 Вести - 21.07.2015

Посебен режим на сообраќај ќе биде воведен денеска поради натпреварот Вардар - Апоел, соопшти МВР. Од 17 часот ќе биде затворен потегот од крстосницата на улиците „Аминта III“ - „Јордан Хаџикостантинов - Џинот“ кон Националната Арена “Филип II ...

Вардар домаќин на АПОЕЛ во квалификациите за ЛШ

24 Вести - 21.07.2015

Македонскиот фудбалски првак Вардар вечер од 20 часот на „Филип Втори“ во Скопје ќе го пречека АПОЕЛ од Кипар во еден од деветте реванш-натпревари во 2.коло од квалификациите за Лигата на шампионите.

Андреев: Не сакам победникот да го решаваат пенали

Дневник - 21.07.2015

Македонскиот фудбалски првак Вардар и кипарскиот АПОЕЛ, вечерва (20 ч) на „Филип Втори“ во Скопје ќе ја продолжат почнатата квалификациска битка од 2. коло во Лигата на шампионите со почетните 0-0, по првите 90 одиграни минути во Никозија.

Вечерва Вардар – Апоел

Канал5 - 21.07.2015

Вардарци вечерва играат против Апоел. Сите играчи се здрави и подготвени да дадат се од себе за да ги израдуваат навивачите на стадионот кој ќе ги бодрат црвено-црните“ на патот кон следното коло.

Вардар елиминиран од фудбалската Лига на шампионите

24 Вести - 21.07.2015

Непоразен, но елиминиран. Ова е исходот за Вардар по квалификацискиот двомеч од фудбалската Лига на шампионите против кипарскиот Апоел. Реваншот вечерва на Филип втори заврши 1-1, резултати кој го води Апоел во третата квалификациска рунда.

Вардар одигра храбро, АПОЕЛ оди во следната рунда

Телма - 21.07.2015

Вардар се спаси од пораз, но не успеа да се пласира во следното коло од квалификациите за Лигата на шампиони, откако одигра нерешено 1:1 со кипарски АПОЕЛ. Исто така и првиот меч во Кипар заврши нерешено 0:0, но гостинскиот состав оди понатаму ...

Посебен сообраќаен режим за средбата Вардар - Апоел

Телма - 21.07.2015

Посебен режим на сообраќај ќе биде воведен попладнево во дел од центарот на Скопје поради натпреварот Вардар - Апоел, соопшти МВР. Од 17 часот ќе биде затворен потегот од крстосницата на улиците „Аминта III“ - „Јордан Хаџикостантинов - Џинот“ кон ...

ФОТО: Вардар без пораз елиминиран од АПОЕЛ

Утрински - 21.07.2015

Реваншот во Скопје исто така заврши нерешено 1:1 (0:0), но тимот од Кипар оди понатаму заради гол постигнат во гости Македонскиот шампион, екипата на Вардар, не успеа да се пласира во следното коло од квалификациите за Лигата на шампиони, откако ...

Вардар домаќин на АПОЕЛ во еден од деветте квалификациски натпревари за ЛШ

Канал5 - 21.07.2015

Македонскиот фудбалски првак Вардар вечер од 20 часот на „Филип Втори“ во Скопје ќе го пречека АПОЕЛ од Кипар во еден од деветте реванш-натпревари во 2.коло од квалификациите за Лигата на шампионите.

Вардар пред преполниот „Филип Втори“ по победа над АПОЕЛ

Алфа - 21.07.2015

Вечерва на националната арена „Филип Втори“ Вардар се среќава со АПОЕЛ во реванш натпреварот од второто квалификациско коло за место во групната фаза од најквалитетното фудбалско клупско натпреварување Лигата на шампиони.

Македонска поговорка за Андреев: „Мечка страв, Вардар – не!“

Екипа - 21.07.2015

Вардар е пред голем европски предизвик. Кипарскиот првак АПОЕЛ како фаворит доаѓа и во Скопје, но најтрофејниот македонски клуб со сите инвестиции и нови фудбалери во изминатиот период има право да се надева на пласман во следната квалификациска ...

Вардарци пред голем испит: Преполниот Филип Втори мотив плус за фудбалерите!

СуперСпорт - 21.07.2015

Единствениот македонски претставник во квалификациите од Лигата на шампионите, екипата на Вардар вечерва се среќава со кипарски АПОЕЛ. Првиот натпревар кој заврши 0:0 и тоа како ја мотивира скопската публика да го наполнат нашиот најголем стадион, а ...

Победа над Апоел, носи премија од 100.000 евра

Телеграф - 21.07.2015

Познато е колку ќе изнесува сумата што „вардарци“ ќе ја добијат како награда од раководството за триумф над шампионот на Кипар Фудбалерите на Вардар ќе добијат премија од 100.000 евра доколку денеска успеат да го елиминираат тимот на Апоел и се ...

Вардарци ќе поделат 100.000 евра ако го поминат АПОЕЛ!

МКД - 21.07.2015

Доколку успеат да го поминат АПОЕЛ и да се пласираат во следното квалификациско коло, фудбалерите на македонскиот шампион ќе поделат премија од 100.000 евра. Раководството на Вардар не штеди, клубот го одврзува ќесето и на играчите им нуди богата ...

Фановите на АПОЕЛ очекуваат 1-1 (ФОТО)

Екипа - 21.07.2015

Неполни два часа до почетокот на дуелот на „Филип Втори“ меѓу Вардар и АПОЕЛ, гостинските фанови кои беа сместени во хотелот „Холидеј Ин“ во центарот на Скопје, со полициска придружба тргнаа кон националната арена.

Андреев одлучи: Дашјан и Грозданоски, единствени промени во тимот на Вардар (ФОТО)

SportMedia - 21.07.2015

Ерменскиот интернационалец Дашјан и искусниот Влатко Грозданоски се единствените нови играчи во стартниот состав на Вардар за вечерашниот дуел против АПОЕЛ. Дашјан ќе игра на местото на Николов и ќе се обиде да придонесе за поголема офанзива во ...

СОСТАВИ: Вардар со Блажевски во „шпицот“, АПОЕЛ без Карлао

Екипа - 21.07.2015

Вардар ќе тргне максимално претпазливо и на реваншот од квалификациите за Лигата на шампионите против АПОЕЛ, по оние израмнети 0-0 на првиот меч во Никозија. На еден час пред натпреварот беа објавени и официјалните состави на двата тима, при што ...

Скопје врие, „Филип Втори“ се полни, сите мислат црвено-црно! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 21.07.2015

Во боите на најпопуларниот фудбалски клуб од Македонија, Градскиот парк во нашата метропола е главно собиралиште за навивачите на фудбалот... Попладнево, на час до почетокот на пресметката на Вардар и Апоел, високите температури не ги спречија ...

Познати составите на Вардар и Апоел - АЈДЕ ВАРДАРЕ!

Спортклуб - 21.07.2015

Македонскиот фудбалски шампион денеска од 20 часот го пречекува АПОЕЛ на арената „Филип Втори“ во реванш натпреварот против кипарската екипа, како што веќе знаеме, резултатот од првиот натпревар е оној почетниот (0:0).

ПОЗНАТИ ПОЧЕТНИТЕ СОСТАВИ: Вардар со две измени во однос на првиот меч

Телеграф - 21.07.2015

Сергеј Андреев се реши да тргне со Дашјан и Гроздановски во првиот тим Тренерот на Вардар, Сергеј Андреев се одлучи во првиот состав да ги вметне Артак Дашјан и Влатко Грозданоски, а на клупата да се најдат Николов и Ивановски коишто беа во првите ...

Кипраните веднаш со инцидент: Не може грчко знаме среде Македонија!

Екипа - 21.07.2015

Навивачите на АПОЕЛ веднаш штом влегоа на Источната трибина на арената „Филип Втори“ се обидоа да испровоцираат инцидент. Се обидоа да наместат грчко знаме како провокација среде Македонија, но тоа не им успеа.

Арената „Филип Втори“ полека се полни

Телеграф - 21.07.2015

Фановите се во близина на стадионот и полека ги заземаат местата на трибините Екипата на Вардар дефинитивно ќе добие огромна поддршка од трибините на Арената „Филип Втори“ на мечот против Апоел, а со тоа ќе влезат во трка за пласман во 3.

Јанкулоска: Напред Вардаре

+инфо - 21.07.2015

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска на својот фејсбук профил објави фотографија со дресот на Вардар, кој денеска игра со АПОЕЛ од Кипар. Поранешната шефица на полиција им даде поддршка на вардарци во важниот натпревар за ...

ЛИГА НА ШАМПИОНИ: Реми со вкус на пораз за Вардар

Телеграф - 21.07.2015

Добриот меч беше крунисан со погодок, но тоа не беше доволно за пласман понатаму бидејќи беше потребна победа Фудбалерите на Вардар одиграа нерешено 1:1 против екипата на Апоел, но поради голот во гости на екипата од Кипар, шампионот на оваа земја ...

Падна првиот инцидент: Кипраните извадија грчко знаме, полицијата им го зеде (ФОТО)

SportMedia - 21.07.2015

Уште не почнат натпреварот, кипарските навивачи почнаа со провокации на стадионот "Филип Втори". При влегувањето, малата група од медитеранскиот остров извади грчко и српско знаме, без никаква потреба.

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Грчката провокација не успеа !

Екипа - 21.07.2015

Навивачите на АПОЕЛ дојдоа во Македонија да провоцираат со грчко знаме! Ако тоа можат да го прават дома во Никозија, тогаш во Македонија е недозволиво. Тие поставија грчко знаме на Источната трибина на „Филип Втори“, но со брза интервенција на ...

ПРОВОКАЦИИ: Гостите останаа без грчкото и српското знаме

Телеграф - 21.07.2015

Интервенција на обезбедувањето на провокациите од гостинските фанови Навивачите кои се дојдени од Кипар за да му дадат поддршка на тимот на Апоел пред почетокот на средбата истакнаа и грчко и српско знаме.

Навивачите на Апоел провоцираат со знамиња

Оff.net - 21.07.2015

Гостите од Кипар влегоа во судир со редарите и полицијата откако на околу половина час пред почетокот на мечот извадија грчко и српско знаме. Туркањата почнаа откако службите за безбедност одлучија да им ги ...

(Фото) Тензии на трибините: Кипраните сакаа да провоцираат со грчко знаме

Спортклуб - 21.07.2015

Во моментот е полувреме од реванш дуелот помеѓу Вардар и АПОЕЛ на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје, а пред почетокот на дуелот, имаше мал инцидент на источната трибина. Гостинските навивачи се обидоа да провоцираат со грчкото знаме, кое ...

ГРАНДИОЗНО: Како се собираа „Комити“ низ Скопје (ВИДЕО/ФОТО)

Телеграф - 21.07.2015

Вардаре во срце те носам, пееја најверните навивачи на Вардар денеска низ скопските улици додека се собираа за натпреварот што нашиот тим го игра против Апоел од Кипар Вардаре во срце те носам, пееја најверните навивачи на Вардар денеска низ ...

Вардар не загуби, а испадна: Де Винсенти го урна вардаровиот сон!

SportMedia - 21.07.2015

Македонскиот фудбалски шампион Вардар изгоре во желбата да го победи АПОЕЛ и да обезбеди долго европско лето во квалификациите за Лигата на шампионите, откако вечерва Кипраните успеаја искористат едно невнимание за да се пласираат во третото коло ...

Љамчевски погоди, Вардар елиминиран од Апоел во Скопје (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 21.07.2015

Ништо од „Евроскиот" сон од „Европскиот" Вардар. „Црвено-црните" се сопнаа на првата пречка во квалификаците од Лигата на шампионите. Ремизираа со Апоел 1:1 на реваншот на „Филип Втори" со што тимот од Кипар се пласираше во следното коло а на Вардар ...

Вардар ’падна’ храбро: Без пораз елиминиран од АПОЕЛ

Екипа - 21.07.2015

Македонскиот првак Вардар не успеа. Елиминиран е од шампионот на Кипар, АПОЕЛ, во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите, откако вечерва одигра 1-1 на арената „Филип Втори“. Кипраните успеаја да постигнат еден погодок преку Томас Де ...

Вардар елиминиран од АПОЕЛ

Макфакс - 21.07.2015

Фудбалерите на Вардар го завршија својот настап во европските купови за оваа сезона. Иако не загубија во двомечот со АПОЕЛ , Кипраните ја минаа втората фаза благодарение на постигнатиот гол на гостински терен.

Реми на Филип Втори, заврши европското лето за Вардар

Оff.net - 21.07.2015

Вардарци вечерва имаа ветер од 25.000 гледачи, одлична поддршка и позитивен резултат од првиот меч, но не успеаа да го минат кипарскиот АПОЕЛ по ремито ...

(Видео) Вардар ја заврши европската одисеја, Апоел се протна понатаму

Спортклуб - 21.07.2015

Еден момент на невнимание во одбраната на „Црвено-црните“ го чинеше Вардар елиминација од квалификациите за ЛШ во второто коло. Натпреварот започна со по една полу шанса на двете страни, но мрежите мируваа.

Вардар не загуби, но e елиминиран

Оn.net - 21.07.2015

Фудбалерите на Вардар се елиминирани во второто квалификациско коло за Лигата на шампиони, откако во реваншот на „Филип Втори“ арената одиграа нерешено 1:1 со АПОЕЛ. Македонскиот првак го заврши настапот на европска сцена, иако имаше позитивен ...

Де Винсенти го урна сонот на Вардар

24Фудбал - 21.07.2015

Шампионот на Македонија важеше за аутсајдер во пресрет на двомечот, но со добра игра минатата недела на гостувањето во Кипар обезбеди позитивен резултат. Потоа следеше и поволна ждрепка за третото квалификациско коло, па Вардар влезе со големи ...

Падна и крв на „Филип Втори": Настрада еден навивач на АПОЕЛ (ФОТО)

SportMedia - 21.07.2015

Еден од навивачите на АПОЕЛ го извлече најдебелиот крај на вечерашниот натпревар против Вардар во Скопје. Тој настрада во акцијата на полицијата за конфискација на грчкото знаме кое кипарските навивачи го истакнаа на источната трибина.

Дали Жерновски денеска го бодреше Вардар од Север?

Курир - 21.07.2015

Градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски во 2009 година го доведе во прашање квалитетот на Арената Филип Втори во Скопје и најави дека нема да гледа фудбал на новоизградената северна трибина, затоа што според него таа ќе се сруши.

Така блиску, а така далеку (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 21.07.2015

Вардар падна храбро, во два меча не загуби од АПОЕЛ, но малку вреди тоа кога македонскиот првак не успеа да се пласира во следната фаза од квалификациите за Лигата на шампионите. Има за што да се жали бидејќи по оние 0-0 во Никозија успехот воопшто ...

Пасиенсиа: Бевме подобри, иако Вардар одлично се брани!

SportMedia - 21.07.2015

Тренерот на кипарскиот првак АПОЕЛ, Доминго Пасиенсиа изјави дека неговиот тим заслужил и да победи и бил подобар денеска против Вардар, во ремито 1-1, по кој Кипраните се пласираа понатаму со голот на Томас Де Винсенти, кој се покажа како клучен.

Пациенциа: Вардар даде се од себе и навистина не намачи

Екипа - 21.07.2015

Стратегот на АПОЕЛ, Доминго Пациенциа, не го криеше задоволството што по тешка битка успеа да обезбеди пласман во третата квалификациска рунда за Лигата на шампионите. Тој упати комплименти за играта на македонскиот првак, пред се во одбрана, но ...

Вардар пред полни трибини го урива АПОЕЛ!

24Фудбал - 21.07.2015

Вардар вечерва игра голем натпревар, македонскиот шампион ќе се обиде да дојде до резултат против АПОЕЛ кој ќе го однесе во третото квалификациско коло од Лигата на шампионите кое е чекор до историски пласман во групна фаза од ЛЕ или ЛШ.

Вардар не се пласираше во Лигата на шампионите

+инфо - 21.07.2015

Македонскиот шампион, екипата на Вардар, не успеа да се пласира во следното коло од квалификациите за Лигата на шампиони, откако одигра нерешено 1:1со кипарски АПОЕЛ. Исто така и првиот меч во Кипар заврши нерешено 0:0, но АПОЕЛ оди понатаму заради ...

Вардарци со кренати глави се простија од Лигата на шампионите (Видео)

Дерби - 21.07.2015

Македонскиот шампион Вардар не загуби ниту еден од двата натпревари со кипарскиот првак АПОЕЛ, но сепак неискуството на вакви големи средби на крајот се покажа како клучно за испаѓањето на вардарци во второ квалификациско коло во Лигата на ...

Пачовски: Понатаму не оди подобрата екипа, туку поискусната

SportMedia - 21.07.2015

Голманот на Вардар Томе Пачовски повторно беше еден од најдобрите на теренот со две одлични интервенции и според него на овој натпревар пресуди искуството на АПОЕЛ. „Повторно натпреварот беше навистина тежок, против една ваква квалитетна екипа како ...

Андреев: Сакавме да ја израдуваме публиката, па брзавме со завршницата!

SportMedia - 21.07.2015

Тренерот на македонскиот шампион Вардар, Сергеј Андреев изјави дека неговите фудбалери брзале со завршницата на акциите, затоа што емоциите и полната Национална Арена „Филип втори" ги понела на мечот со АПОЕЛ, по кој Вардар со примен гол и по две ...

Андреев: „Првпат играме пред толку публика“

Оff.net - 21.07.2015

Тренерот на Вардар темпераментно одговараше на новинарските прашања по мечот со АПОЕЛ и изјави дека се брани и еден Јувентус, а не само актуелниот македонски шампион. Зборуваше пред мечот дека шансите за пласман понатаму се 50-50, а по вечерашниот ...

Љамчевски: На моменти требаше да одиграме поагресивно и поодговорно

SportMedia - 21.07.2015

Благоја Љамчевски влезе во игра во второто полувреме и успеа да го постигне израмнувачкиот гол за Вардар против АПОЕЛ. Погодокот дојде доста доцна, односно во продолжението и не беше доволен за пласман во следната рунда.

Пасиенсиа: Вардар одигра добро, но ние бевме подобри

МКД - 21.07.2015

Тренерот на АПОЕЛ, Доминго Пасиенса има пофални зборови за играта на Вардар, но сепак смета дека неговиот тим бил подобар и заслужено оди понатаму. Голот на Томас Де Винсенти му пресуди на Вардар, погодокот се покажа како клучен за пласман на АПОЕЛ ...

Пасиенса: Вардар беше добар, но заслужено одиме понатаму

Спортклуб - 21.07.2015

Тимот на АПОЕЛ го елиминираше Вардар во второто квалификациско коло од Лигата на Шампионите, иако кипранскиот тим не постигна победа во ниту еден од дуелите. Задоволен од пласманот во следната рунда беше тренерот на гостите, Доминго Пасиенса, кој го ...

Пачовски: Можеби голот беше од офсајд, натаму оди поискусниот

Екипа - 21.07.2015

Томе Пачовски повторно беше најдобар поединец на Вардар на дуелот со АПОЕЛ, бранејќи неколку опасни удари кон неговиот гол. За жал, одличните настапи на репрезентативниот капитен на голот на „црвено-црните“ не беа наградени со пласман понатаму, ...

Вардар остана непоразен, сепак недоволно за наредната рунда

СуперСпорт - 21.07.2015

Екипата на Вардар е елиминирана во квалификациите од Лигата на шампионите од кипарски АПОЕЛ, а гостинскиот гол ги одведе во третата фаза од натпреварувањето. Вардарци се држеа одлично на натпреварот се до 60-та минута кога одбраната попушти и ...

Вардар и АПОЕЛ одиграа нерешено

Кирилица - 21.07.2015

Реванш натпреварот меѓу Вардар и АПОЕЛ кој се одигра вечерва на арената„Филип Втори“ од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите, заврши 1:1. Кипраните успеаја да постигнат еден погодок преку Томас Де Винсенти во 60.минута, со кој си го ...

Андреев: Овој тим прв пат игра пред многу публика, емоциите го сторија своето

МКД - 21.07.2015

Вардар не успеа да го урне АПОЕЛ и да се пласира во следното квалификациско коло од Лигата на шампионите, македонскиот шампион одигра 1-1 резултат кој му донесе радост на гостинскиот тим. На прес конференцијата по натпреварот тренерот Сергеј Андреев ...

Вардар испадна без пораз од АПОЕЛ

Р.С.Европа - 21.07.2015

Македонскиот фудбалски шампион, екипата на Вардар, не успеа да се пласира во следното коло од квалификациите за Лигата на шампиони, откако вечерва во Скопје одигра нерешено 1:1 со кипарски АПОЕЛ.

Вардар во обид да го повтори успехот од пред 30 години

Нетпрес - 21.07.2015

Шансата на деценијата ја имаат вардаровите фудбалери, кои успеаа во Никозија да се одбранат и да донесат 0:0, па на Националната Арена „Филип Втори“ денеска имаат шанса да го продолжат походот кон групната фаза во Европа.

ЛШ: Љамчевски го спаси Вардар од пораз, АПОЕЛ слави пласман во третото коло

Хитпортал - 21.07.2015

На реванш натпреварот од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите, Вардар и АПОЕЛ ремизираа 1:1, а поради гостинскиот погодок АПОЕЛ е тој што се најде во следното коло. Повеќе на: ...

АНДРЕЕВ: Пребрзо ги завршувавме акциите

Телеграф - 21.07.2015

Тренерот на Вардар вели дека момците одиграле добро, но биле пребрзи во завршницата во првото полувреме Вардар не обезбеди пласман во 3. рунда од Лигата на шампионите, но одигра одличен натпревар и беше рамноправен противник на Апоел не само во ...

Андереев: Задоволен сум од играта не и од резултатот

Макфакс - 21.07.2015

Тренерот на Вардар, Сергеј Андреев по елиминацијата на неговиот тим од Лигата на шампионите, рече дека нема што да им замери на фудбалерите и не го го криеше разочарувањето од конечниот резултат.

Вардар храбро се бореше и болно испадна (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 21.07.2015

Македонскиот фудбалски шампион Вардар не загуби во 180 минути во двомечот со фаворитот АПОЕЛ, црвено-црните одиграа храбро, се бореа, но на крај беа елиминирани на најболен начин. Ретко кој веруваше дека во 180 минути, Вардар може да издржи против ...

Блажевски: АПОЕЛ беше посреќниот тим

Екипа - 21.07.2015

Вардар не загуби од АПОЕЛ, а доживеа елиминација. По ремито без голови во Никозија, вечерва на арената „Филип Втори“ македонскиот шампион одигра 1-1,а токму голот што го прими на домашен терен е кобен за понатамошно учество во квалификациите за ЛШ.

Андреев: Одигравме подобро, но тоа не беше доволно

Дерби - 21.07.2015

Вардар доживеа елиминација од АПОЕЛ во квалификациите за Лигата на шампионите, а по двомечот со кипарскиот ривал останува впечатокот дека македонскиот шампион имаше противник на кого можеше не само да му парира, туку и да му ги расипе сметките во ...

Арената „Филип Втори“ распродадена, АПОЕЛ го чека „пекол“!

Спортски - 21.07.2015

Македонскиот шампион ќе има голема поддршка од трибините за вечерашниот реванш меч против АПОЕЛ во рамките од второто квалификациско коло во ЛШ. Според информациите Арената „Филип Втори“ е речиси распродадена, односно веќе 90 проценти од капацитетот ...

Вардар го дочекува Апоел со пекол од трибините

Кирилица - 21.07.2015

Македонскиот шампион Вардар ќе го дочека АПОЕЛ на полна Националната Арена „Филип Втори" вечерва во реваншот од второто кквалификациско коло во Лигата на шампионите, откако до пладне останаа само уште илјада билети за северната трибина.

Пред полни трибини Вардар очекува победа против АПОЕЛ

Курир - 21.07.2015

Македонскиот фудбалски првак Вардар вечер од 20 часот на „Филип Втори“ во Скопје ќе го пречека АПОЕЛ од Кипар во еден од деветте реванш-натпревари во 2.коло од квалификациите за Лигата на шампионите.

Со силна поддршка од трибините Вардар пред голем предизвик да го елиминира АПОЕЛ

Сител - 21.07.2015

Македонскиот првак Вардар вечер од 20 часот на „Филип Втори“ во Скопје ќе го пречека АПОЕЛ од Кипар во еден од деветте реванш натпревари во 2.коло од квалификациите за Лигата на шампионите.

Кипарците се обидоа да предизвикаат инцидент на „Филип Втори“

Курир - 21.07.2015

Навивачите на АПОЕЛ веднаш штом влегоа на Источната трибина на арената „Филип Втори“ се обидоа да испровоцираат инцидент. Се обидоа да наместат грчко знаме како провокација среде Македонија, но тоа не им успеа, објави спортскиот портал ЕКИПА.

Кипарците спречени да направат инцидент на Арената “Филип Втори“

Сител - 21.07.2015

Навивачите на АПОЕЛ веднаш штом влегоа на Источната трибина на арената „Филип Втори“ се обидоа да испровоцираат инцидент. Се обидоа да наместат грчко знаме како провокација среде Македонија, но тоа не им успеа, објави спортскиот портал ЕКИПА.

Вардар не загуби, а испадна: Де Винсенти го урна вардаровиот сон!

Нетпрес - 21.07.2015

Еден час игра, откако Вардар имаше неколку полуконтри, кои лошо ги заврши, АПОЕЛ ги казни црвено-црните преку Де Винсенти, кој ја погоди мрежата на Томе Пачовски по одличната асистенција на Вандер.

Вардар испадна без пораз од АПОЕЛ

А1 On - 21.07.2015

Македонскиот шампион, екипата на Вардар, не успеа да се пласира во следното коло од квалификациите за Лигата на шампиони, откако одигра нерешено 1:1 со кипарски АПОЕЛ. Исто така и првиот меч во Кипар заврши нерешено 0:0, но АПОЕЛ оди понатаму заради ...

Посебен режим на сообраќај поради натпреварот Вардар – Апоел

А1 On - 21.07.2015

Посебен режим на сообраќај ќе биде воведен денеска поради натпреварот Вардар – Апоел, соопшти МВР. Од 17 часот ќе биде затворен потегот од крстосницата на улиците „Аминта III“ – „Јордан Хаџикостантинов – Џинот“ кон Националната Арена “Филип II ...

Вардар испадна без пораз од АПОЕЛ

Сител - 21.07.2015

Македонскиот шампион, екипата на Вардар, не успеа да се пласира во следното коло од квалификациите за Лигата на шампиони, откако одигра нерешено 1:1со кипарски АПОЕЛ. Исто така и првиот меч во Кипар заврши нерешено 0:0, но АПОЕЛ оди понатаму заради ...

Посебен режим на сообраќај поради натпреварот Вардар - Апоел

Курир - 21.07.2015

Посебен режим на сообраќај ќе биде воведен попладнево во дел од центарот на Скопје поради натпреварот Вардар - Апоел, соопшти МВР. Од 17 часот ќе биде затворен потегот од крстосницата на улиците „Аминта III“ - „Јордан Хаџикостантинов - Џинот“ кон ...

Посебен режим на сообраќај поради натпреварот Вардар - Апоел

Алфа - 21.07.2015

Посебен режим на сообраќај ќе биде воведен денеска поради натпреварот Вардар - Апоел, соопшти МВР. Посебен режим на сообраќај ќе биде воведен денеска поради натпреварот Вардар - Апоел, соопшти МВР.

ПОРАДИ НАТПРЕВАРОТ ВАРДАР – АПОЕЛ: Посебен сообраќаен режим

Телеграф - 21.07.2015

На крстосниците долж булеварот „Илинден“ ќе се врши селективно пропуштање возила кон стадионот Посебен режим на сообраќај ќе биде воведен денеска поради натпреварот Вардар – Апоел, соопшти МВР.

Доколку одите на натпреварот Вардар – Апоел , избегнувајте ги овие улици

Репортер - 21.07.2015

Посебен режим на сообраќај ќе биде воведен денеска поради натпреварот Вардар – Апоел, соопшти МВР. Од 17 часот ќе биде затворен потегот од крстосницата на улиците „Аминта III“ – „Јордан Хаџикостантинов – Џинот“ кон Националната Арена “Филип II ...

Вардар домаќин на АПОЕЛ во еден од деветте квалификациски натпревари за ЛШ

А1 On - 21.07.2015

Македонскиот фудбалски првак Вардар вечер од 20 часот на „Филип Втори“ во Скопје ќе го пречека АПОЕЛ од Кипар во еден од деветте реванш-натпревари во 2.коло од квалификациите за Лигата на шампионите.

ЛШ: Продадени околу 22000 билети за натпреварот Вардар-АПОЕЛ

Хитпортал - 21.07.2015

Според информациите на „Вардар Фанс“, до сега се продадени околу 22.000 карти за денешниот натпревар помеѓу екипите на Вардар и АПОЕЛ од Лигата на шампионите. Прогнозите дека ќе се наполни Арената „Филип Втори“ полека се остваруваат.

Вардар домаќин на АПОЕЛ во еден од деветте квалификациски натпревари за ЛШ

+инфо - 21.07.2015

Македонскиот фудбалски првак Вардар вечер од 20 часот на „Филип Втори“ во Скопје ќе го пречека АПОЕЛ од Кипар во еден од деветте реванш-натпревари во 2.коло од квалификациите за Лигата на шампионите.

Вардар има сила, АПОЕЛ е пречка која може да се прескокне!

МКД - 21.07.2015

Вечерва со почеток од 20.00 часот пред полни трибини на „Филип втори“ Арената, Вардар го пречекува АПОЕЛ во реванш натпреварот од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите. Вардар вечерва игра голем натпревар, македонскиот шампион ќе се ...

Нека се повтори Динамо Букурешт: Пред 30 години Вардар првпат мина коло во Европа!

SportMedia - 21.07.2015

Македонскиот фудбалски шампион Вардар вечерва (20 часот) го очекува историска шанса по повеќе од една деценија да мине едно коло во Европа и да ја продолжи својата авантура, па против АПОЕЛ му е доволна и минимална победа од 1-0 за да ја исполни ...

Посебен режим на сообраќај поради натпреварот Вардар – Апоел

+инфо - 21.07.2015

Посебен режим на сообраќај ќе биде воведен денеска поради натпреварот Вардар – Апоел, соопшти МВР. Од 17 часот ќе биде затворен потегот од крстосницата на улиците „Аминта III“ – „Јордан Хаџикостантинов – Џинот“ кон Националната Арена “Филип II ...

Околу 150 навивачи на АПОЕЛ пристигнаа од Солун

SportMedia - 21.07.2015

Вардар вечерва од 20 часот го пречекува АПОЕЛ во рамки на реванш натпреварот од второто квалификациско коло од Лигата на шампиони. Гостинскиот тим ќе има и подршка од трибините на „Филип Втори“ од околу 150 навивачи, кои денеска со автобус ...

Полн стадион на Вардар му носи триумф

Оn.net - 21.07.2015

Вардар го очекува реванш дуелот со АПОЕЛ, во рамките од 2. квалификациско коло од Лигата на европските шампиони во фудбал. Првиот натпревар одигран во Никозија заврши без голови, па „црвено-црните“ сосема очекувано се надеваат на успех во ...

АПОЕЛ го чека „пекол“, Арената „Филип Втори“ речиси распродадена

Курир - 21.07.2015

Македонскиот шампион ќе има голема поддршка од трибините за вечерашниот реванш меч против АПОЕЛ во рамките од второто квалификациско коло во ЛШ. Според информациите Арената „Филип Втори“ е речиси распродадена, односно веќе 90 проценти од капацитетот ...

Југ распродаден, за северна има уште 1.000 билети

SportMedia - 21.07.2015

Македонскиот шампион Вардар ќе го дочека АПОЕЛ на полна Националната Арена „Филип Втори" вечерва во реваншот од второто кквалификациско коло во Лигата на шампионите, откако до пладне останаа само уште илјада билети за северната трибина.

Преполниот „Филип Втори“ е мотив плус, а не притисок повеќе!

Екипа - 21.07.2015

Потсетувајќи се на пресметката со БАТЕ Борисов во 2012 година кога „црвено-црните“ имаа преполн стадион на реванш дуелот од ЛШ, по три години вардаровите фудбалери повторно ќе имаат повеќе од моќна поддршка од трибините на „Филип Втори“ во обидот да ...

ВЛЕЗНИЦИТЕ ОТИДОА: Вардар се готви за триумф пред полн „Филип Втори“

Телеграф - 21.07.2015

Незапаметен интерес кај домашните навивачи има за вечерашниот дуел меѓу Вардар и Апоел што од 20 часот се игра на градскиот стадион во Скопје. Победа денеска за Вардар ќе значи нови четири средби во европските купови Времето до почетокот на ...

Посебен режим на сообраќај поради натпреварот Вардар - Апоел

МРТ - 21.07.2015

Од 17 часот ќе биде затворен за сообраќај потегот од крстосницата на улиците „Аминта Трета“ и „Јордан Хаџи Константинов – Џинот“ до стадионот... Поради големиот интерес за фудбалскиот натпревар од квалификацијата на за Лига на шампиони меѓу Вардар и ...

(ФОТО) Вардар возврати со широко гостопримство на маса, на терен „без милост“

Екипа - 21.07.2015

Како и што најавија од канцеларијата на најтрофејниот наш клуб, Вардар возврати со широко гостопримство за АПОЕЛ за време на нивниот престој во Македонија. Раководството на „црвено-црните“, претседателот Мирко Спасески, извршниот директор Самоил ...

Само мудро и храбро: Играј Вардаре ти, за сонот да се оствари!

SportMedia - 21.07.2015

Повеќе од една деценија Скопје чека на вардарова радост, а македонскиот фудбалски шампион Вардар вечерва (20 часот) има историска шанса да исчекори кон европска есен во групите во Европа. Пред црвено-црните стои предизвик да се победи кипарски АПОЕЛ ...

(Фото) Вардар е добар домаќин

Спортклуб - 21.07.2015

Раководството на Вардар, ја покажа својата големина и надвор од теренот, откако им се реваншираше на своите колеги од АПОЕЛ, возвраќајки им за добриот пречек во Никозија. Па така, „црвено-црните“ предводени од претседателот Мирко Спасески, извршниот ...

Вардар ќе има поддршка од распродадена „Филип Втори" Арена, Скопје ќе гори, вистински пекол за АПОЕЛ!

МКД - 21.07.2015

„Филип Втори" Арената е речиси распродадена, остануваат уште помалку од 500 влезници за натпреварот помеѓу Вардар и АПОЕЛ. Интересот за натпреварот на Вардар против АПОЕЛ е неверојатен, за некој час се очекува сите билети пуштени во продажба да ...

Пациенциа со поофанзивна формација: Вандер и Штилиќ во стартниот тим на АПОЕЛ

Екипа - 21.07.2015

АПОЕЛ не успеа да постигне погодок во мрежата на Томе Пачовски на првиот меч во Никозија, но тренерот Домингош Пациенциа најави дека кипарскиот првак нема да се откаже од офанзивната формација и на вечерашниот реванш натпревар на арената „Филип ...

ЛШ: Дефинирани дресовите, Вардар во „црвено-црната“ комбинација!

Хитпортал - 21.07.2015

Дефинирани се кои гарнитури на дресови ќе ги носат екипите на кипарски АПОЕЛ и ФК Вардар на вечерашниот дуел во второто коло од Лигата на шампионите. Како што пренесува „Вардар фанс“, ФК Вардар ќе настапи во препознатливата комбинација црвено – црна ...

Пирово реми, 1-1 на Вардар, АПОЕЛ оди понатаму на гол-разлика

Република - 21.07.2015

Пирово реми од 1-1 забележа македонскиот шампион Вардар, што значи елиминација во второто квалификациско коло на патот за настап во Лигата на шампионите. Голот на Љамчевски остана само почесен за домаќините, откако Де Висенти му донесе предност на ...

Ќе биде жешко во Скопје, на македонската национална гордост Вардар му гостува АПОЕЛ, клуб на Грците од Никозија

Република - 21.07.2015

Ќе биде жешко вечерва на „Филип втори“ арена во Скопје во вториот и завршен чин од квалификациската фудбалска претстава меѓу Вардар и АПОЕЛ на патот кон Лигата на шампионите. На мегдан ќе излезат најголемиот македонски спортски миленик Вардар и ...

ПОРАДИ СПОРТСКИ НАТПРЕВАР: Еве кои улици полицијата ќе ги затвори низ Скопје

Sky - 21.07.2015

Поради големиот интерес за меѓународниот фудбалски натпревар од Квалификациите за “Лига на Шампиони“ помеѓу ф.к.“Вардар“ од Скопје и ф.к.“АПОЕЛ“ од Никозоја, Кипар, кој ќе се одигра на 21.07.2015 година со почеток во 20,00 часот на Националната ...

Инцидент на „Филип Втори“: Кипарците се обидоа да наместат грчко знаме среде Македонија!

Пулс24 - 21.07.2015

Навивачите на АПОЕЛ веднаш штом влегоа на Источната трибина на арената „Филип Втори“ се обидоа да испровоцираат инцидент. Се обидоа да наместат грчко знаме како провокација среде Македонија, но тоа не им успеа, објави спортскиот портал ЕКИПА.

Арената "Филип Втори" распродадена, АПОЕЛ го очекува пекол

Точка - 21.07.2015

Вардар ќе има голема поддршка на реваншот против кипарскиот шампион АПОЕЛ. Арената "Филип Втори" е распродадена, а останати се помалку од 500 влезници. Реванш дуелот од второто квалификациско коло помеѓу македонскиот шампион Вардар и кипарскиот ...

АПОЕЛ ќе добие црвено-црн пекол

Вечер Прес - 21.07.2015

Поради тоа раководството на Вардар реши да пушти во продажба дополнителни 2000 билети по цена од 100 денари за источната трибина, каде треба да бидат сместени дел од гостинските навивачи. Денеска со почеток во 20:00 часот, актуелниот шампион на ...

Посебен режим на сообраќај поради натпреварот Вардар - Апоел

Вечер Прес - 21.07.2015

По 18:30 часот, зависно од интензитетот на сообраќајот, ќе се ограничи приодот со возила од булеварот „Илинден" кон стадионот. На крстосниците долж булеварот „Илинден" ќе се врши селективно пропуштање возила кон стадионот Од 17 часот ќе биде ...

Вардар елиминиран без пораз! Достојно му парираше на шамионот АПОЕЛ

Вечер Прес - 21.07.2015

Македонскиот првак Вардар не успеа. Елиминиран е од шампионот на Кипар, АПОЕЛ, во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите, откако вечерва одигра 1-1 на арената „Филип Втори". Кипраните успеаја да постигнат еден погодок преку Томас Де ...

Трето полувреме без гол

Република - 21.07.2015

Без голови заврши првото полувреме на фудбалскиот натпревар, кој вечерва се игра на арената „Филип Втори“ во Скопје, помеѓу Вардар и кипарски Апоел. Најубавата шанса во првото полувреме од реваншот ја имаше Мијусковиќ во 44 минута.

Кипарски медиуми: АПОЕЛ има тешка задача да го победи Вардар и фанатичните навивачи

Република - 21.07.2015

Вистинска катастрофа за АПОЕЛ би била елиминацијата во второто квалификациско коло за настап во Лигата на шампионите. За состав што во последните неколку сезони трипати играл во фазата по групи, испаѓањето од Вардар би било трамно на дебакл.

Тешкото за Вардар, АПОЕЛ води со 1-0

Република - 21.07.2015

Вардар е исправен пред невозможна мисија да постогне два гола за половина час, откако во реваншот во 59. минута Де Висенти ја погоди мрежата на Томе Пачоски и му донесе предност од 1-0 на кипарскиот шампион АПОЕЛ.

Дали Андреј Жерновски денеска го бодреше Вардар од северна трибина?

Пулс24 - 21.07.2015

Градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски во 2009 година го доведе во прашање квалитетот на Арената Филип Втори во Скопје и најави дека нема да гледа фудбал на новоизградената северна трибина, затоа што според него таа ќе се сруши.

Давиде Маса од Италија ќе го суди мечот на Вардар со кипарски АПОЕЛ

Тера - 21.07.2015

Италијански судии ќе го водат реванш натпреварот од второто квалификациско коло за Лигата на Шампионите меѓу Вардар и АПОЕЛ од Никозија. За главен судија е назначен Давиде Маса додека негови помошници ќе му бидат Филипо Мели и Марко Барбирати.

Глигоров: „Вардар има сили да го мине АПОЕЛ утревечер„

Тера - 21.07.2015

Фудбалерот на Вардар, Никола Глигоров, верува дека „црвено-црните“ ќе успеат да го елиминираат АПОЕЛ во реваншот во квалификациите во Лигата на шампионите и да влезат во наредната рунда. „АПОЕЛ беше фаворит во пресрет на овој двомеч, но по првиот ...

Денеска посебен режим на сообраќај во Скопје поради натпреварот Вардар – Апоел

Република - 21.07.2015

Посебен режим на сообраќај ќе биде воведен денеска поради натпреварот Вардар – Апоел, соопшти МВР. Од 17 часот ќе биде затворен потегот од крстосницата на улиците „Аминта III“ – „Јордан Хаџикостантинов – Џинот“ кон Националната Арена “Филип II ...

Грчката провокација неуспешна!

Вечер Прес - 21.07.2015

Навивачите на АПОЕЛ веднаш штом влегоа на Источната трибина на арената „Филип Втори" се обидоа да испровоцираат инцидент. Се обидоа да наместат грчко знаме како провокација среде Македонија, но тоа не им успеа, објави спортскиот портал Екипа.

Вардар го заврши настапот во Европа

Н.Македонија - 21.07.2015

Фудбалерите на Вардар се елиминирани во 2. квалификациско коло за Лигата на шампионите, и покрај ремито против кипарски АПОЕЛ 1-1, во реванш-мечот одигран вечерва на националната арена „Филип Втори“ Кипарскиот првак оди понатаму поради гол постигнат ...

Андреев: Подготвени сме и за 120 минути, но не сакам пенали

Н.Македонија - 21.07.2015

АПОЕЛ постигна барем по еден погодок на последните три гостувања во квалификациите за ЛШ, а Вардар последен пат постигна два гола дома против кипарски клуб, Етникос (5-1, Интертото-куп во 2004 година).

Скопје : Посебен режим на сообраќај поради натпреварот Вардар – Апоел

Lider - 21.07.2015

Посебен режим на сообраќај ќе биде воведен денеска поради натпреварот Вардар – Апоел, соопшти МВР. Од 17 часот ќе биде затворен потегот од крстосницата на улиците „Аминта III“ – „Јордан Хаџикостантинов – Џинот“ кон Националната Арена “Филип II ...

Реми кое најмногу боли: Вардар изигра нерешено

Идивиди - 21.07.2015

Сомнителниот гол на Де Висенте во 60. минута кобен за Вардар. Македонскиот шампион е елиминиран, откако одигра нарешено со АПОЕЛ 1:1. И покрај далеку подобрата и храбра игра, Вардар не успеа да направи историски подвиг.

100.000 евра за победа над Апоел

Идивиди - 21.07.2015

Вардар не штеди и знае како. Играчите добиваат екстра мотив пред дуелот со Кипраните, кој се игра вечерва. Веќе се е јасно. Направена е проценка на „главата“ на АПОЕЛ која вреди 100.000 евра.

Вардар домаќин на АПОЕЛ

Идивиди - 21.07.2015

Македонскиот фудбалски првак Вардар вечер од 20 часот на „Филип Втори“ во Скопје ќе го пречека АПОЕЛ од Кипар во еден од деветте реванш-натпревари во 2.коло од квалификациите за Лигата на шампионите.

Играјте црно – црвени , сонот да ни се оствари

Lider - 21.07.2015

Македонскиот фудбалски првак Вардар вечер од 20 часот на „Филип Втори“ во Скопје ќе го пречека АПОЕЛ од Кипар во еден од деветте реванш-натпревари во 2.коло од квалификациите за Лигата на шампионите.

Посебен режим на сообраќај поради натпреварот Вардар - Апоел

Канал5 - 20.07.2015

Посебен режим на сообраќај ќе биде воведен денеска поради натпреварот Вардар - Апоел, соопшти МВР. Од 17 часот ќе биде затворен потегот од крстосницата на улиците „Аминта III“ - „Јордан Хаџикостантинов - Џинот“ кон Националната Арена “Филип II ...

Посебен режим на сообраќај утре поради натпреварот Вардар - Апоел

Утрински - 20.07.2015

Посебен режим на сообраќај ќе биде воведен утре поради натпреварот Вардар - Апоел, соопшти МВР. Од 17 часот ќе биде затворен потегот од крстосницата на улиците „Аминта III“ - „Јордан Хаџикостантинов - Џинот“ кон Националната Арена “Филип II ...

Андреев најави промена во играта и тактиката против АПОЕЛ

Утрински - 20.07.2015

Тренерот на македонскиот фудбалски шампион Вардар, Сергеј Андреев, на денешната прес-конференција најави различно издание на неговите избраници во однос на првиот натпревар со АПОЕЛ во Никозија кога Вардар одигра 0:0.

Андреев: Ќе смениме нешто во играта и тактиката во однос на дуелот во Никозија

Канал5 - 20.07.2015

Тренерот на македонскиот фудбалски шампион Вардар, Сергеј Андреев на денешната прес-конференција најави различно издание на неговите избраници во однос на првиот натпревар со АПОЕЛ во Никозија кога Вардар одигра 0:0.

Вардар е подготвен и за 120 минути борба, шансите се 50-50,

Телма - 20.07.2015

Вардар е подготвен за дуелот со АПОЕЛ, шансите се оценуваат како 50-50 , тимот е физички и психички спремен да одигра и 120 минути иако тоа никој во клубот не го посакува, тврди тренерот Сергеј Андреев: Не ги спомнувајте пеналите , не е само до ...

Со студени глави утре против Апоел

Канал5 - 20.07.2015

Вардар успеа да се одбрани на првиот натпревар против Апоел и да ја сочува мрежата недопрена. На утрешниот реванш во Скопје во рамки на второто квалификациско коло од Лигата на шампионите, „црвено-црните“ треба да прикажат далеку поинаква игра.

Не треба да се дере кожата на мечката пред да биде уловена

Вест - 20.07.2015

Тренерот на македонскиот фудбалска шампион Вардар, Сергеј Андреев со руска поговорка ја смирува еуфоријата која владее кај навивачите на "црвено-црните" пред вечерашниот реванш меч со кипарскиот Апоел (0:0), во рамките на второто квалификациско коло ...

Пасиенсиа: АПОЕЛ дојде во скопје да победи

Телма - 20.07.2015

АПОЕЛ го одржа единствениот тренинг на арената „Филип Втори“ во пресрет на утрешниот реванш натпревар со Вардар во квлификациите за Лигата на шампионите. Тренерот на првакот од Кипар, Пасиенсиа, смета дека неговиот тим ќе се пласира во следното ...

Андреев со руска поговорка: Не треба да се дерe кожата на мечката пред да биде уловена

Екипа - 20.07.2015

Македонскиот првак Вардар е подготвен за предизвикот што го носи утрешниот реванш дуел од квалификациите за ЛШ против екипата на АПОЕЛ. Ремито од 0-0 отвара простор за огромен оптимизам, но „црвено-црните“ се свесни дека не смее да ги фати еуфорија, ...

Глигоров: Сега шансите се 50-50

Екипа - 20.07.2015

Македонскиот репрезентативец Никола Глигоров е оптимист дека добриот резултат на Вардар на првиот меч против АПОЕЛ широко ги отвора вратите со добра игра на утрешниот реванш да се елиминира големиот фаворит и да се обебеди пласман во третото ...

Глигоров: Мораме да нападнеме пред домашната публика

SportMedia - 20.07.2015

Вардар мора да постигне барем еден гол за да го елиминира АПОЕЛ по ремито без голови на првиот натпревар во Никозија во рамки на второто квалификациско коло од Лигата на шампиони. Никола Глигоров вели дека „црвено-црните“ ќе мора да нападнат за да ...

Андреев: Ќе играме поинаку и убеден сум дека ќе одиграме подобро

SportMedia - 20.07.2015

Тренерот на македонскиот фудбалски шампион Вардар, Сергеј Андреев најави дека е уверен дека неговите избраници утревечер на Националната Арена „Филип Втори" ќе одиграат далеку подобро и дека може да го направат исчекорот за пласман во третото коло.

Андреев со руски поговорки ги спрема Вардарци

Оff.net - 20.07.2015

Фудбалерите и стручниот штаб на Вардар се подготвени за реваншот со АПОЕЛ (вторник 20:00), дуел за кој веќе се продадени околу 15.000 ...

(Фото) АПОЕЛ тргна кон Скопје

Спортклуб - 20.07.2015

Кипарскиот шампион АПОЕЛ пред околу еден час се упати кон Скопје, од Аеродромот во Никозија. Се очекува тимот да слета на Аеродромот „Александар Велики“, од каде ќе замине кон хотелот „Александар Палас“.

Вардар внимателно во реваншот со АПОЕЛ

Оn.net - 20.07.2015

Македонскиот фудбалски шампион Вардар, утре го очекува реванш дуелот со АПОЕЛ во 2. коло од квалификациите од Лигата на европските шампиони. На првиот дуел одигран на Кипар, мрежите на голманите мируваа.

Андреев: Резултатот 0:0 е опасен, мора да бидеме внимателни

МКД - 20.07.2015

Тренерот на Вардар, Сергеј Андреев вели дека неговиот тим ќе игра тактички поинаку од првиот меч, ќе се обиде да биде поофанзивен, но мора да биде и внимателен, бидејќи ремито без голови не е најидеален резултат.

АНДРЕЕВ: Подготвени сме за 120-минутна борба

Телеграф - 20.07.2015

„Моите фудбалери се подготвени за 90 минути, па и за 120, иако не би сакал тоа да се случи да играме 120 минути, а за пенали воопшто не размислувам“, вели Вардаровиот стратег Сергеј Андреев Македонскиот првак, Вардар, откако со поволен резултат се ...

Останаа уште 6.000 билети за мечот Вардар - АПОЕЛ

SportMedia - 20.07.2015

Две третини од капацитетот на централните трибини на Националната Арена „Филип Втори" се продадени на нешто повеќе од 36 часа пред почетокот на реванш дуелот на Вардар во второто коло во Лигата на шампионите против кипарски АПОЕЛ.

Шансите на Вардар се 50/50, публиката мотив плус за победа

Алфа - 20.07.2015

Македонскиот шампион Вардар утре на Националната арена Филип Втори ќе го одигра реванш натпреварот со АПОЕЛ во второто коло од квалификациите за групната фаза во Лигата на шампиони. Црвено –црниот состав од гостувањето на Кипар се врати непоразен и ...

Глигоров: Да ги „натиснеме“ па ќе видиме како ќе реагираат?!

Сител - 20.07.2015

Еден од најискусниот во редовите на ФК Вардар сигурно е Никола Глигоров кој е еден од четворицата играчи кој играл во својата кариера на Кипар. Првотимецот е свесен дека Вардар оствари добар резултат на гости кај Апоел, дека добро играл во дефанзива ...

Андреев: Ќе играме поинаку од Никозија

СуперСпорт - 20.07.2015

Шефот на стручниот штаб на Вардар, Сергеј Андреев на денешната прес конференција истакна за тешката задача на нашиот тим на утрешниот натпревар против АПОЕЛ и на надежта за подобра игра и добар резултат со кој ќе поминеме понатаму.

Андреев: Имаме активен резултат, подоготвени сме за борба

Макфакс - 20.07.2015

Фудбалерите на Вардар, во вторник, ќе го го одиграат возвратниот натпревар во рамките на второто квалификациско коло, во Лигата на шампионите, против кипарскиот првак АПОЕЛ. Вардарци на првиот натпревар останаа непоразени (0:0) и на домашен терен ...

Андреев: Можеме и мораме подобро во Скопје, ако треба подготвени сме и за 120 минути

Спортклуб - 20.07.2015

Вардар утре го пречекува Апоел во Скопје во возвратниот дуел од 2то квалификациско коло за ЛШ следната сезона, а од Никозија „Црвено-црните“ се вратија со почетните 0:0, што може но и немора да значи дека е добар резултат.

Уште 4.000 билети за Вардар – АПОЕЛ

Телеграф - 20.07.2015

Утревечер „црвено-црните“ ќе играат пред исполнета Арена „Филип Втори“ За натпреварот меѓу Вардар и АПОЕЛ владее неверојатно голем интерес, а очекувањата се утревечер Арената „Филип Втори“ да биде исполнета до последно место.

Андреев: Ќе играме поразлично од Никозија

Дерби - 20.07.2015

Македонскиот првак, Вардар утре (20:00) го очекува реванш натпреварот против АПОЕЛ во квалификациите за Лигата на Шампионите. „Црвено-црните“ успеаја да му одолеат на кипарскиот состав на средбата во Никозија (0:0), па сега пред своите гледачи на ...

Глигоров: Полн стадион, мотив плус за нас

Курир - 20.07.2015

Фудбалерот на Вардар Никола Глигоров во пресрет на утрешниот реванш натпревар против АПОЕЛ потенцираше дека шансите сега се 50-50. -Едно е сигурно, дека не чека тежок меч утре и различен од оној во Никозија.

Андреев: Имаме активен резултат, подготвени сме за борба

Кајгана - 20.07.2015

Фудбалерите на Вардар утре ќе го одиграат возвратниот натпревар во рамките на второто квалификациско коло, во Лигата на шампионите, против кипарскиот првак АПОЕЛ. Вардарци на првиот натпревар останаа непоразени (0:0) и на домашен терен имаат убава ...

Глигоров: Не чувствуваме притисок, се надевам дека и нападот ќе проработи против АПОЕЛ

Хитпортал - 20.07.2015

Денеска се одржа прес-конференција по повод реванш натпреварот од 2. квалификациско коло за Лигата на шампионите помеѓу Вардар (Македонија)-АПОЕЛ (Кипар). Првиот меч во Кипар заврши без голови (0:0), возвратниот дуел ќе се игра утре на Националната ...

Вардарци ќе имаат огромна поддршка од трибините во дуелот со АПОЕЛ

Сител - 20.07.2015

Вардарци утревечер ќе го дочекаат АПОЕЛ на „Филип Втори“ во обид со победа да го минат кипарскиот тим, и да се пласираат во 3-тото квалификациско коло за Лигата на шампиони. Црвено-црните ќе имаат огромна поддршка од трибините, бидејќи според ...

Де Винсенти ги збесна Кипраните: Стигнавме во МАКЕДОНИЈА… (ФОТО)

Екипа - 20.07.2015

Веднаш по денешното пристигнување во Македонија на експедицијата на АПОЕЛ, во желбата да ја сподели информацијата, Аргентинецот во редовите на кипарскиот шампион, Томас Де Винсенти ги збесна навивачите на АПОЕЛ, Кипраните но и нивните грчки ...

Андреев: Ќе смениме нешто во играта и тактиката во однос на дуелот во Никозија

А1 On - 20.07.2015

Тренерот на македонскиот фудбалски шампион Вардар, Сергеј Андреев на денешната прес-конференција најави различно издание на неговите избраници во однос на првиот натпревар со АПОЕЛ во Никозија кога Вардар одигра 0:0.

(Фото) Играчот на АПОЕЛ нѐ нарече Македонија, навивачите го нападнаа!

Спортклуб - 20.07.2015

Во пресрет на дуелот помеѓу Вардар и АПОЕЛ во рамките од второто квалификациско коло за Лигата на Шампионите, работите полека започнува да бидат напнати, откако кипраните кои беа прогласувани за фаворити, не успеаја да победат на првиот натпревар во ...

Андреев: Имаме добар резултат и подготвени сме за борба!

Спортски - 20.07.2015

Фудбалерите на Вардар, утре ќе го го одиграат возвратниот натпревар во рамките на второто квалификациско коло, во Лигата на шампионите, против кипарскиот првак АПОЕЛ. Вардар на првиот меч беше оријентиран на одбрана на својот гол, а ...

Аргентинец ги полуде навивачите на АПОЕЛ: Стигнавме во Македонија! (ФОТО)

SportMedia - 20.07.2015

Екипата на АПОЕЛ денеска пристигна во Скопје за утрешниот реванш натпревар против Вардар во рамки на второто квалификациско коло од Лигата на шампион. Веднаш по следувањето на аеродрмот „Александар Велики“ аргентинскиот интернационалец Томас Де ...

ФОТО: Поради Македонија фудбалер на АПОЕЛ ги налути Кипраните

Курир - 20.07.2015

Аргентинскиот интернационалец во редовите на кипарски АПОЕЛ Томас Де Винсенти ги збесна Кипраните. Тој веднаш по пристигнувањето на експедицијата на АПОЕЛ на својот Инстаграм профил објави фотографија од аеродромот „Александар Велики“ и напиша: ...

Посебен сообраќаен режим утре поради фудбалскиот натпревар Вардар-Апоел

МКД - 20.07.2015

Поради големиот интерес за меѓународниот фудбалски натпревар од квалификациите за „Лига на Шампиони" помеѓу фудбалските клубови „Вардар" од Скопје и „Апоел" од Никозоја, Кипар, кој ќе се одигра на 21 јули со почеток во 20 часот на Националната aрена ...

Фудбалер на АПОЕЛ нѐ нарече Македонија и ги налути навивачите, но така го научиле во училиште! (ФОТО)

МКД - 20.07.2015

Аргентинскиот фудбалер кој настапува за АПОЕЛ, Томас Де Винсенти нѐ нарече Македонија по што ги запали навивачите во Кипар и Грција, но тој не е крив, се водел од она како го учеле на училиште во неговата земја.

Фудбалер на АПОЕЛ ги „закопа“ Кипраните и Грците: Пристигнавме во Македонија! (Фото)

Дерби - 20.07.2015

Навивачите на македонскиот шампион Вардар со нетрпение го очекуваат реванш натпревар против АПОЕЛ кој се игра на националната арена „Филип Втори“, а пред истиот да биде одигран, во центарот на вниманието на македонската, кипарската и грчката јавност ...

Пасиенсиа: Моите играчи знаат да играат под притисок!

SportMedia - 20.07.2015

Стратегот на АПОЕЛ, Доминго Пасиенса на прес-конференцијата пред мечот против Вардар потенцира дека кипарскиот колектив ќе го има главниот збор на националната арена „Филип втори“ и дека самите фудбалери се навикнати да играат под притисок.

Пациенциа: Вардар само се бранеше, сега можеби ќе игра поинаку

Екипа - 20.07.2015

Кипарскиот првак АПОЕЛ допатува во Македонија во пресрет на утрешниот реванш дуел со Вардар во рамките на второто квалификациско коло од Лигата на шампионите. Во овие моменти фудбалерите на АПОЕЛ го одржуваат и единствениот тренинг на арената „Филип ...

Македонија до Аргентина

Оff.net - 20.07.2015

Фудбалерот на АПОЕЛ, Томас де Винсенти на својот Инстаграм објави фотографија со натпис дека тимот пристигнал во Македонија, што предизвика бурна реакција кај навивачите на кипарскиот ...

АПОЕЛ ја почувствува скопската жештина, а утре ќе го почувствува - македонскиот пекол (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 20.07.2015

Кипарскиот шампион АПОЕЛ го одржа првиот тренинг на националната арена „Филип втори" пред реванш-дуелот во Лигата на шампионите против најтрофејниот македонски колектив, ...

АПОЕЛ се запозна со условите: „Филип Втори“ е пеколен и празен, а кога ќе се наполни… (ФОТО)

Екипа - 20.07.2015

Кипарскиот првак АПОЕЛ истрча на „Филип Втори“, го одржа единствениот тренинг на нашиот најголем стадион во пресрет на утрешниот реванш меч од второто квалификациско коло од Лигата на шампионите.

Аргентинецот ги збесна навивачите на АПОЕЛ

ЗаЗабава - 20.07.2015

Фудбалерот на АПОЕЛ, Томас де Винсенти на својот Инстаграм објави фотографија со натпис дека тимот пристигнал во Македонија, што предизвика бурна реакција кај навивачите на кипарскиот клуб.

Пасиенсиа: Очекувам друг пристап од Вардар

Дерби - 20.07.2015

Македонскиот шампион Вардар успеа да извлече поволен резултат во пресрет на утрешниот повратен дуел со АПОЕЛ во втората квалификациска рунда од Лигата на шампионите (0:0), но додека вардарци најавуваат дека ќе играат многу понапаѓачки и подиректно ...

Фичо Ивановски му остави убав спомен: Карлао во Скопје дојде со фластер под окото (ФОТО)

SportMedia - 20.07.2015

Дефанзивецот на АПОЕЛ, Карлос Роберто да Круз Жуниор „Карлао“ вечно ќе го памети првиот дуел против Вардар во Лигата на шампионите... Тој се појави на тренингот во Скопје, но под окото имаше фластер кој му беше „спомен“ од дуелот со Филип Ивановски ...

Поради натпреварот Вардар - Апоел утре посебен режим на сообраќај во Скопје

Press24 - 20.07.2015

Посебен режим на сообраќај ќе биде воведен утре поради натпреварот Вардар - Апоел, соопшти МВР. Од 17 часот ќе биде затворен потегот од крстосницата на улиците „Аминта III“ - „Јордан Хаџикостантинов - Џинот“ кон Националната Арена “Филип II ...

Вардарци се подготвени за европска фешта (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 20.07.2015

Актуелниот шампион на Македонија, Вардар го одржа последниот тренинг пред можеби најважната битка во Европа во последната деценија, односно пред дуелот против 24-кратниот кипарски шампион ...

Андреев: Сликајте ги фудбалерите, тие се најважните (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 20.07.2015

Македонскиот првак Вардар го одржа последниот тренинг во пресрет на утрешниот реванш меч против АПОЕЛ во рамките на второто квалификациско коло од Лигата на шампионите. Во пријатна атмосфера, со насмевки на лицата, „црвено-црните“ одработија според ...

Пасиенса: Во Скопје дојдовме со една цел - да победиме

Спортклуб - 20.07.2015

Тимот на АПОЕЛ вечерва го одржа единствениот тренинг во Скопје, каде утре на Арената „Филип Втори“ во Скопје ќе ги одмери силите против Вардар во второто квалификациско коло. Тренерот на гостинскиот тим, Доминго Пасиенса верува во успех на неговите ...

Еве на кои улици ќе има посебен сообраќаен режим поради мечот Вардар-АПОЕЛ

Курир - 20.07.2015

Поради големиот интерес за меѓународниот фудбалски натпревар од квалификациите за Лигата на шампионите помеѓу Вардар и АПОЕЛ, кој ќе се одигра во вторник на националната арена “Филип II Македонски“, се очекува зголемен интензитет на сообраќај по ...

Посебен режим на сообраќај поради натпреварот Вардар – Апоел

Нетпрес - 20.07.2015

Поради натпреварот Вардар – Апоел денеска ќе биде воведен посебен режим на сообраќај, соопшти МВР. Од 17 часот ќе биде затворен потегот од крстосницата на улиците „Аминта III“ – „Јордан Хаџикостантинов – Џинот“ кон Националната Арена “Филип II ...

Посебен режим на сообраќај поради натпреварот Вардар - Апоел

Сител - 20.07.2015

Посебен режим на сообраќај ќе биде воведен денеска поради натпреварот Вардар - Апоел, соопшти МВР. Од 17 часот ќе биде затворен потегот од крстосницата на улиците „Аминта III“ - „Јордан Хаџикостантинов - Џинот“ кон Националната Арена “Филип II ...

Андреев: Не се дели кожата од мечката, пред да биде уловена!

Курир - 20.07.2015

Тренерот на македонскиот фудбалски шампион Вардар, Сергеј Андреев на денешната прес-конференција најави различно издание на неговите избраници во однос на првиот натпревар со АПОЕЛ во Никозија кога Вардар одигра 0:0.

Андреев: Ќе смениме нешто во играта и тактиката во однос на дуелот во Никозија

+инфо - 20.07.2015

Тренерот на македонскиот фудбалски шампион Вардар, Сергеј Андреев на денешната прес-конференција најави различно издание на неговите избраници во однос на првиот натпревар со АПОЕЛ во Никозија кога Вардар одигра 0:0.

Попов знае што треба за да се победи АПОЕЛ

Дерби - 20.07.2015

Горан Попов предупреди дека Вардар е пред уште еден тежок натпревар во кој нема простор за опуштање, па вети максимално залагање во име на фудбалерите кои го носат дресот на македонскиот шампион.

Карлао ќе игра за АПОЕЛ на реваншот, Кипраните утрово тргнаа кон Македонија

Екипа - 20.07.2015

Тимот на АПОЕЛ прими позитивни вести во пресрет на патувањето кон Македонија, откако беше обелоденето дека Карлао ги надминал проблемите со повредата и ќе му биде на располагање на тренерот Пасиенсиа за утрешниот реванш дуел против Вардар.

Захариевски: Вардар има квалитет, АПОЕЛ може да падне во Скопје

МКД - 20.07.2015

Поранешниот фудбалер на Вардар, Срѓан Захариевски очекува тежок натпревар на „Филип Втори Арената“, вистинска битка за пласман во следното квалификациско коло од Лигата на шампионите и се надева дека македонскиот шампион ќе го победи АПОЕЛ и ќе ги ...

Најстариот навивач на АПОЕЛ доаѓа во Скопје! (ВИДЕО)

SportMedia - 20.07.2015

Интересен гостин ќе има утре вечер на стадионот „Филип Втори" во Скопје. Заедно со експедицијата на кипарскиот АПОЕЛ, за македонската престолнина утринава тргна најстариот навивач на овој клуб Јанакис Цангаридис.

За Скопје тргнаа туристи од Кипар, „жестоките“ навивачи останаа дома (ФОТО)

Екипа - 20.07.2015

Македонија и нашиот главен град дефинитивно мора да го демонстрираат своето добро познато традиционално гостопримство и кога е во прашање утрешниот реванш натпревар од 2. квалификациско коло за ЛШ меѓу Вардар и АПОЕЛ на националната арена „Филип ...

Вардаре македонски, со какви идеи си ти...

SportMedia - 20.07.2015

Македонскиот фудбал има ретка шанса конечно да мрдне од мртвата точка, ако утре Вардар и в четврток Работнички успеат да ги минат своите противници, во рамките на квалификациите за ЛШ, односно Лигата на Европа. 1.

АПОЕЛ пристигна во Скопје (ФОТО)

Телеграф - 20.07.2015

Кипарците попладнево ќе го одработат единствениот тренинг пред утрешниот реванш-дуел со македонскиот првак Вардар во 2. коло од квалификациите за Лигата на шампионите Противникот на Вардар, кипарски АПОЕЛ, пристигна на аеродромот „Александар Велики“ ...

Вардар до победа без продолженија и пенали

Вечер Прес - 20.07.2015

По подолга пауза вардарци ќе имаат пеколна поддршка од најверните фанови, но според рускиот стручњак Сергеј Андреев исполнетата арена "Филип Втори" мора да биде само мотив плус за неговите избраници.

Андреев: Ќе смениме нешто во играта и тактиката во однос на дуелот во Никозија

Локално - 20.07.2015

Тренерот на македонскиот фудбалски шампион Вардар, Сергеј Андреев на денешната прес-конференција најави различно издание на неговите избраници во однос на првиот натпревар со АПОЕЛ во Никозија кога Вардар одигра 0:0.

Посебен режим на сообраќај поради натпреварот Вардар – Апоел

Локално - 20.07.2015

Посебен режим на сообраќај ќе биде воведен попладнево во дел од центарот на Скопје поради натпреварот Вардар – Апоел, соопшти МВР. Од 17 часот ќе биде затворен потегот од крстосницата на улиците „Аминта III“ – „Јордан Хаџикостантинов – Џинот“ кон ...

Неколку улици затворени за сообраќај поради натпреварот Вардар – Апоел

Либертас - 20.07.2015

Посебен режим на сообраќај ќе биде воведен денеска поради натпреварот Вардар – Апоел, соопшти МВР. Од 17 часот ќе биде затворен потегот од крстосницата на улиците „Аминта III“ – „Јордан Хаџикостантинов – Џинот“ кон Националната Арена “Филип II ...

Посебен сообраќаен режим за мечот Вардар-АПОЕЛ, избегнувајте ги овие улици

Скопје инфо - 20.07.2015

Поради големиот интерес за меѓународниот фудбалски натпревар од квалификациите за Лигата на шампионите помеѓу Вардар и АПОЕЛ, кој ќе се одигра во вторник на националната арена “Филип II Македонски“, се очекува зголемен интензитет на сообраќај по ...

Од АПОЕЛ порачуваат: Ова е како финале на ЛШ за нас

Република - 20.07.2015

Реваншот со Вардар за нас е како финале на Лигата на шампионите и ние мора да се пласираме во следната рунда. За АПОЕЛ императив е да се игра во фазата по групи во ЛШ. Не се плашиме од публиката, ниту од атмосферата.

(Фото) Играчот на АПОЕЛ нѐ нарече Македонија, навивачите го нападнаа!

Денешен - 20.07.2015

Аргентинскиот интернационалец во редовите на кипарски АПОЕЛ Томас Де Винсенти ги збесна Кипраните. Тој веднаш по пристигнувањето на експедицијата на АПОЕЛ на својот Инстаграм профил објави фотографија од аеродромот „Александар Велики“ и напиша: ...

Андреев: Публиката ќе биде мотив плус за подобро издание на Вардар

Република - 20.07.2015

Вардар има добар резултат од Кипар и меч-топка за елиминација на АПОЕЛ, а сигурно ќе има огромна поддршка од своите навивачи на „Филип втори“ арената, утре од 20 часот, што ќе им даде дополнителен елан и крилја на играчите во „црвено-црни“ дресови.

Кипраните збеснаа поради Македонија

Вечер Прес - 20.07.2015

Само што пристигна на аеродромот "Александар Велики", аргентинскиот интернационалец во редовите на АПОЕЛ, Томас Де Винсенти, ги збесна Кипраните. Само што пристигна на аеродромот "Александар Велики", аргентинскиот интернационалец во редовите на ...

Ќе смениме нешто во играта и тактиката во однос на дуелот во Никозија

Идивиди - 20.07.2015

Тренерот на македонскиот фудбалски шампион Вардар, Сергеј Андреев на денешната прес-конференција најави различно издание на неговите избраници во однос на првиот натпревар со АПОЕЛ во Никозија кога Вардар одигра 0:0.