TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Беговиќ или Лорис ? Ван Гал нема дилема

СуперСпорт - 14.06.2015

Луис Ван Гал веќе трнал во потрага по нови решенија за голманската позиција со оглед дека се поизвесно е заминување на Давид Де Геа во редовите на мадритски Реал. На тимот од “Олд Трафорд” потребен му е искусен голман, а британските медиуми објавија ...

Руни со трансфер барање до Ван Гал

Дерби - 14.06.2015

Манчестер Јунајтед се очекува да биде доста активен во текот на летниот преоден рок, а една од позициите која сигурно ќе мора да ја засилува менаџерот Луи Ван Гал е онаа на која изминатава сезона не се прославија Фалкао, Ван Перси и Руни.

Легендата на Јунајтед: Ван Гал го има „Ферги факторот“

Спортклуб - 14.06.2015

Фудбалерот кој што е жива легенда на клубот од „Олд Трафорд“ Брајан Робсон, смета дека сегашниот тренер на Манчестер Јунајтед, Луи Ван Гал е вистинскиот човек кој може да го вивне Јунајтед во врвот на европскиот фудбал.

Ван Гал ќе си донесе „лале“ како замена за Де Хеа?

Екипа - 14.06.2015

Луј ван Гал ја продолжува потрагата по нов голман, што би го наследик Давид де Хеа на голот на Манчестер јунајтед во следната сезона. Тотенхем не сака ни да чуе за продажба на Французинот Лорис, а „втора опција“ на „ѓаволите“ беше Јан Облак, но ...

Манчестер Јунајтед е решен да прави мега трансфер!

СуперСпорт - 14.06.2015

Напаѓачот на Јунајтед, Руни сака неговиот клуб да го донесе Кејн. Според шпекулациите на медиумите, Руни побарал од својот тренер да го донесе Кејн. Руни и Кејн се пријатели, одлично се сложуваат, а Руни верува дека играчот на Тотенхем е некој кој ...

(Видео) Ветераните на Манчестер Јунајтед го разбија Баерн Минхен

Спортклуб - 14.06.2015

Натпреварот кој што се игра веќе редовно неколку години наназад и кој прераснува во убава традиција, ветераните на Манчестер Јунајтед против ветераните на Баерн Минхен, денеска на Олд Трафорд победија со 4:2, и го освоија трофејот кој што го ...

Колку милиони ќе мора да „свитка“ Луи Ван Гал за да им ја донесе титулата на Манчестер Јунајтед?

Спортклуб - 13.06.2015

Манчестер Јунајтед се подготвува за второто исклучително скапо лето за нив, бидејќи минатото лето потрошија 190 милиони евра, а според најавите, и потребите во нивниот состав, и ова лето ќе потрошат слична сума.

Депај прво засилување на Манчестер Јунајтед во летниот преоден рок

+инфо - 13.06.2015

Премиерлигашот Манчестер Јунајтед го промовираше своето прво засилување во летниот преоден рок. Станува збор за 21-годишниот холандски репрезентативец Мемфис Депај. Менаџерот Луис Ван Гал успеа да го доведе во редовите на „црвените ѓаволи“ Депај за ...

Една добра сезона и Кејн вреди 40 милиони фунти: Според кои критериуми се одредуваат цените на фудбалерите?

Спортклуб - 13.06.2015

Англискиот репрезентативец Хари Кејн, имаше одлична сезона во Тотенхем, а веќе ова лето е предмет на трансфер шпекулации вредни скоро 50 милиони евра, или 40 милиони фунти. Познатите електронски медиуми јавуваат дека Манчестер Јунајтед веќе се ...

Кејн по препорака на Руни ќе го засили Јунајтед (ФОТО)

МКД - 13.06.2015

Тотнем уште еднаш добро ќе заработи од продажба на првотимец во екипата на Манчестер Јунајтед. Островски „Стар спорт" прогнозира дека Хари Кејн ќе ги засили „Ѓаволите" до крајот на летниот преоден рок.

Депај прво засилување на Манчестер Јунајтед во летниот преоден рок

А1 On - 13.06.2015

Премиерлигашот Манчестер Јунајтед го промовираше своето прво засилување во летниот преоден рок. Станува збор за 21-годишниот холандски репрезентативец Мемфис Депај. Менаџерот Луис Ван Гал успеа да го доведе во редовите на „црвените ѓаволи“ Депај за ...

Манчестер - Престолнината на парите

СуперСпорт - 13.06.2015

Градот е катастрофален, на фудбалерите не му се допаѓа, времето е катастрофално, но ако се прашувате која е престолнината на фудбалските трансфери, одговорот е лесен. Заедно ова лето ќе се потроши богатство.

Јунајтед го доведува фудбалерот на Монако ?

СуперСпорт - 13.06.2015

Жоа Мутињо ова лето би можел да ги засили редовите на Манчестер Јунајтед. Неговиот сегашен клуб, француски Монако, сака да се ослободи од големиот договор на Португалецот. Интерес за негово доведување покажа Манчестер Јунајтед.

Јунајтед го претстави Депај

Идивиди - 13.06.2015

Како што беша најавено, Мемфис Депај потпиша договор со екипата на Манчестер Јунајтед, а тој ќе биде на четири години плус една. Тој вчера беше претставен така што сега може да го очекува стартот на подготовките и на контролните средби за да ...

Што крие тефтерот на Луи Ван Гал: Кои се следните трансфери во Манчестер Јунајтед?!

Спортклуб - 12.06.2015

Најтрофејниот англиски клуб денеска и официјално го потврди новиот фудбалер кој доаѓа во клубот, младиот Мемфис Депај пристигнува од екипата на ПСВ за сума од некои 28 милиони евра. Со овој трансфер практично почнува она главното за Манчестер ...

Депај е првото засилување за Јунајтед

Алфа - 12.06.2015

Клубот и официјално го потврди трансферот на 21 годишникот кој се најавуваше неколку дена. Депај во Јунајтед пристигнува од ПСВ и со англискиот состав потпиша 4 годишен договор со можност за продолжување на уште една дополнителна година.

Фирмињо е новото засилување на Јунајтед

Нетпрес - 12.06.2015

Според англиските медиуми, Манчестер Јунајтед за 18 милиони евра ги обезбедил услугите на бразилскиот напаѓач Роберто Фирмињо. 23-годишниот репрезентативец на Кариоките имаше одлична сезона во дресот на Хофенхајм каде постигна 10 погодоци и запиша ...

Ни Чех, ни Лорис, Ван Гал доведува негов сонародник ?

СуперСпорт - 12.06.2015

Изгледа дека пристигнува неочекувана замена за Давид Де Геа! Скоро извесно е дека Шпанецот кој влегува во последната година договорот ќе биде продаден на Реал. Веќе неколку месеци се лицитира со замените, а една опција е Петар Чех кого го сака и ...

Манчестер јунајтед договори трансфер на еден од најголемите бразилски таленти

SportMedia - 12.06.2015

Манчестер јунајтед наводно се договорил со Хофенхајм за трансфер на Роберто Фирмино, пишуваат некои англиски медиуми. Бразилецот веќе подолго време е на „радарот“ на тимот од „Олд Трафорд“, а наводно двата клуба се договориле и за обештетувањето кое ...

Манчестер Јунајтед договори бразилски репрезентативец

Дерби - 12.06.2015

Тимот на Манчестер Јунајтед активно е вклучен на трансфер пазарот, па откако го обезбеди одличниот Мемфис Депај од ПСВ сега договори уште еден млад офанзивен фудбалер. Како што пренесуваат медиуми на островот, „црвените ѓаволи“ постигнале договор со ...

Манчестер јунајтед го договорил трансферот на Фирмино?

24Фудбал - 12.06.2015

23 годишниот репрезентативец на ’Кариоките’ имаше уште една добра сезона во дрресот на Хофенхајм во Бундеслигата, во која запиша 10 погодоци и 12 асистенции зад свето име. Скаути на голем број клубови ги следат игрите на офанзивниот фудбалер, а ...

Манчестер Јунајтед се засили со бразилски репрезентативец

Спортски - 12.06.2015

Според англиските и бразислките медиуми, Манчестер Јунајтед за 18 милиони евра ги обезбедил услугите на бразилскиот напаѓач Роберто Фирмино. 23 годишниот репрезентативец на Кариоките имаше одлична сезона во дресот на Хофенхајм каде постигна 10 ...

Тргнува трката на титаните: Венгер и Ван Гал во борба за фантастичниот напаѓач

СуперСпорт - 12.06.2015

Арсенал и Манчестер Јунајтед во овој преоден рок сакаат да доведат напаѓач и тоа се поставува како приоритет за двата клуба. Истотака, и Ван Гал и Венгер сакаат да доведат уште еден играч за врска, но без оглед на тоа напаѓач е тоа што е итно ...

Манчестер Јунајтед го претстави своето прво засилување ова лето

Спортклуб - 12.06.2015

Клубот од „Олд Трафорд“ денеска и официјално го промовираше своето прво засилување ова лето, Мемфис Депај стави потпис на договор со Манчестер Јунајтед во следните четири години. Манчестер Јунајтед и ова лето ќе доживее кадровски промени во ...

Депај за прв пат во црвениот „ѓаволски“ дрес (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 12.06.2015

Манчестер Јунајтед официјално го престави првото летно засилување на тимот. Мемфис Депај го комплетираше трансферот од ПСВ и потпиша четиригодишен договор со „Црвените Ѓаволи" со можност на продолжување на уште една сезона.

Официјално: Манчестер јунајтед го комплетираше трансферот на Депај

24Фудбал - 12.06.2015

Трансферот кој претходно беше најавен, денеска е комплетиран и официјално потврден од Манчестер јунајтед. 21-годишниот фудбалер потпиша четири годишен договор со можност за продолжување на уште една година.

Јунајтед го промовира првото засилување

SportMedia - 12.06.2015

Холандскиот репрезентативец Мемфис Депај попладнево беше промовиран во својот нов клуб Манчестер Јунајтед. Иако долго поврзуван со Ливерпул, Луис ван Гал реагираша на време и за 25 милиони фунти го донесе на Олд Трафорд.

Јунајтед го претстави новото засилување!

СуперСпорт - 12.06.2015

Мемфис Депај стигна на „Олд Трафорд“ Еден од најбараните играчи во овој преоден рок беше Депај. Тој со одличните игри во ПСВ го привлече вниманието на себе и е еден од најзаслужните играчи за освоената титула. Титулата по 7 години се враќа во ПСВ.

Јунајтед не прашува за цена: Овој напаѓач МОРА да го донесат!

СуперСпорт - 12.06.2015

Манчестер Јунајтед е подготвен да го тестира Тотенхем со понуда од 40 милиони фунти за напаѓачот на Хари Кејн. Младиот Кејн е означен како нивна прва мета во летниот рок. На чело на листата на желби е Кејн благодарение на 31 гол постигнат во сите ...

Официјално: Depay потпиша за Манчестер Јунајтед

Локално - 12.06.2015

21-годишниот напаѓач се согласи на потег на Олд Трафорд во почетокот на мај пред дасе потврди договорот овој петокот. Манчестер Јунајтед го потврди потпишувањето на ПСВ напаѓачот Мемфис Депаи на четири-годишен договор со опција за петтата сезона.

Манџукиќ пред потпис со Манчестер јунајтед, тврдат на Островот

Дневник - 11.06.2015

Хрватскиот репрезентативец Марио Манџукиќ е многу близу да му се придружи на составот на Манчестер јунајтед, како прва опција за засилување во нападот на Луис ван Гал, пренесуваат медиуми од Островот.

Отаменди ја известил Валенсија дека сака да биде дел од револуцијата на Ван Гал

Спортклуб - 11.06.2015

Аргентинскиот дефанзивец од редовите на Валенсија, Николас Отаменди, им соопштил во клубот дека сака трансфер во Манчестер Јунајтед ова лето. Николас Отаменди на трансфер пазарот има вредност од 35 милиони фунти, сума која што не би требало да ...

Манчестер јунајтед го посакува Ван дер Вил

Екипа - 11.06.2015

Англискиот премиерлигаш, Манчестер јунајтед е силно заинтересиран за услугите на дефанзивецот на ПСЖ, Грегори ван дер Вил, пренесуваат англиските медиуми. Холандскиот десен бек беше изоставен од репрезентацијата на Холандија на изминатото Светско ...

Манчестер е блиску до потпис со Бразилец

СуперСпорт - 11.06.2015

Манчестер Јунајтед е блиску до потпишување на договор со Доуард. Ван Гал ќе го донесе овој играч, кој настапува во бразилски Интернационал. Сепак, тој прво со клубот ќе ја заврши Копа Либертадорес наредниот месец, па потоа би требало да се приклучи ...

Јунајтед го договори трансферот на Бразилецот?

СуперСпорт - 11.06.2015

Медиумите во Англија го преселија одличниот играч за врска на „Олд Трафорд“. Сепак Јунајтед има голем број на играчи на неговата позиција. Роберто Фирмино веќе го поврзуваа со Јунајтед, се зборуваше дека Ѓаволите го следеа во текот на пролетта, а ...

Минималец за Бразил пред стартот на Копа Америка (видео)

Република - 11.06.2015

Бразил го победи Хондурас со 1-0 во последниот подготвителен меч на „кариоките“ пред стартот на Копа Америка. Играчот на Хофенхајм, Роберто Фирмињо беше стрелец на единствениот погодок за Бразил во 33. минута.

(Фотогалерија) Македонското знаме редовно се вее на „Олд Трафорд“ на дерби натпреварите

Спортклуб - 10.06.2015

На многу фанови кои навиваат за Манчестер Јунајтед, најголем сон им е да го посетат храмот на фудбалот, односно „Олд Трафорд“, но поради добро познатиот визен режим на Британија кон Македонија, секој ја нема таа привлегија да присуствува на еден од ...

Кој, колку, и зошто го мразеше Алекс Фергусон во Премиер-лигата?

Спортклуб - 10.06.2015

Поранешниот тренер на Манчестер Јунајтед Алекс Фергусон, во својата долгогодишна кариера на „Олд Трафорд“, остана запаметен како невиден агресор и коректор на судиите, за кои што смета дека ќе направат грешка.

Манџукиќ на пат за Манчестер – Јунајтед фаворит за неговиот потпис

Нетпрес - 10.06.2015

Хрватскиот центарфор на Атлетико Мадрид, Марио Манџукиќ е голема желба на Луј Ван Гал за засилување во Манчестер јунајтед, најави англискиот таблоид “Сан”, кој потенцира дека “црвените ѓаволи” се блиску до реализација на трансферот.

Јунајтед го продава Перси за да доведе еден од најдобрите напаѓачи на светот

СуперСпорт - 10.06.2015

Манчестер Јунајтед се избори за учество во квалификациите за ЛШ, но тоа не ги задоволува клупските челници. Тие сакаат повеќе, т.е борба на сите фронтови за трофеи. За тоа сигурно ќе бидат потребни засилувања, а Луј Ван Гал очајнички бара убиствен ...

Англичаните тврдат: Манџукиќ во Манчестер јунајтед!

Екипа - 10.06.2015

Хрватскиот репрезентативец Марио Манџукиќ е на прагот на Манчестер јунајтед, како прва опција за засилување во нападот на Луис Ван Гал, пренесува „Сан“ на насловната страна со назнака ексклузивно.

Манџукиќ го засилува нападот на „црвените ѓаволи“? (ФОТО)

SportMedia - 10.06.2015

Хрватскиот центарфор на Атлетико Мадрид, Марио Манџукиќ е голема желба на Луј Ван Гал за засилување во Манчестер јунајтед, најави англискиот таблоид „Сан“, кој потенцира дека „црвените ѓаволи“ се блиску до реализација на трансферот.

Манчестер Јунајтед прв фудбалски клуб кој вреди над 1 милијарда долари

Курир - 10.06.2015

Манчестер Јунајтед е првиот фудбалски клуб во историјата чија вредност како фудбалски бренд надмина 1 милијарда долари, или поточно во моментов вреди 1,206 милијарди долари. Ова го покажаа истражувањата на водечките консултантски куќи за финансиско ...

Манџукиќ на Олд Трафорд?

Оn.net - 10.06.2015

Приоритет за менаџерот на Манчестер Јунајтед, Луј ван Гал во преодниот рок е напаѓачот на Атлетико, Марио Манџукиќ. Лондонски Сан пренесува ексклузивна вест на насловната страна дека „црвените ѓаволи“ сериозно загризале за хрватскиот напаѓач, кој е ...

Руни го советува Ван Гал

СуперСпорт - 10.06.2015

Манчестер Јунајтед на располагање во овој преоден рок има 200 милиони, а целта на Ван Гал е дополнително да ја засили екипата и следната сезона да се бори за титулата во Премиер лигата. Во врска со тоа на “Олд Трафорд” сакаат да го доведат Хари ...

Јунајтед вреди 1 милијарда долари!

Вечер Прес - 10.06.2015

На второто место на оваа листа се наоѓа германскиот тим Баерн Минхен чија вредност е проценета на 933 милиони долари. Истражувањето кое го направија водечките консултантски куќи за финансиско работење и вреднување на брендовите покажа дека Манчестер ...

(Фото) Манчестер Јунајтед руши бренд рекорди: „Црвените ѓаволи“ далеку пред Баерн, Реал, Барселона

Спортклуб - 09.06.2015

Иако веќе две години немаат освоени никаков позначаен трофеј, „Црвените ѓаволи“ и нивниот бренд расте во очите на спортската јавност. За прв пат во историјата на фудбалот, еден клуб да вреди повеќе од една една милијарда евра.

Јунајтед напаѓа на „Бернабе”: Ван Гал го сака триото ББЦ плус Варан

SportMedia - 09.06.2015

Долгогодишната соработка меѓу Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид би можела да продолжи ова лето ако Флорентино Перез ги прифати барањата на најтрофејниот англиски клуб и му ги продаде најголемите ѕвезди од својот тим.

Ван Гал е строг, лесно можеш да бидеш избркан од екипата

СуперСпорт - 09.06.2015

Маруан Фелаини изјави дека Луис Ван Гал е многу строг тренер. Беглиецот смета дека таквиот став на Ван Гал му е потребен на Јунајтед. “Тој е многу строг и тоа е добро. Потребен ни е ваков тренер.

Руни го советува Ван Гал: Хари Кејн е идеално засилување

Спортски - 09.06.2015

Манчестер Јунајтед на располагање ќе има 200 милиони евра за засилувања, а целта на Ван Гал е да создаде квалитетен тим кој следната сезона ќе ја нападне титулата во Премиер лигата. Поради тоа Јунајтед силно го посакува одличниот напаѓач на Тотенхем ...

Реал Мадрид го шокираше Манчестер јунајтед: Шпанците ја објавија најлудата отштета во историјата!

SportMedia - 09.06.2015

Манчестер јунајтед минатото лето на засилувања потроши околу 200 милиони евра, но Ван Гал и неговите соработници за овој трансфер период подготвија уште повеќе пари. Главната цел е Кристијано Роналдо, а отшетната клаузуа изнесува – неверојатни ...

Ван Гал заинтересиран за играч на ПСЖ

СуперСпорт - 09.06.2015

Уругвајскиот напаѓач Кавани е главна мета на Јунајтед. Ван Гал има намера да го засили тимот со уште еден врвен напаѓач, а негов избор е Кавани. Тој на „Олд Трафорд“ би требало да го замени Ван Перси.

Рома и Јунајтед заинтересирани за холанѓанец

СуперСпорт - 09.06.2015

Ван дер Вил, десниот бек на ПСЖ би можел да го напушти клубот ова лето. За неговите услуги се заинтересирани Рома и Јунајтед, па овој десен бек би можел да стане член на еден од тие два клуба. Во мала предноста е Јунајтед.

Манчестер Јунајтед стана првиот фудбалски бренд кој чини над 1 милијарда долари

Бизнис Вести - 09.06.2015

“Црвените ѓаволи” ја вратија првата позиција во рангирањето на Brand Finance за најмилиот фудбалски бренд во светот. “Манчестер Јунајтед” ја поврати челната позиција како најмил фудбалски бренд во светот.

Јунајтед е заинтересиран за играч на Леверкузен?

СуперСпорт - 08.06.2015

Ван Гал е заинтересиран за играчот за врска на Леверкузен. Наскоро во Манчестер може да стигне уште едно засилување. Според медиумите, Јунајтед е заинтересиран за Ларс Бендер. Според информациите, Јунајтед е подготвен да плати 25 милиони евра за ...

Ван Гал ќе купува од неговиот поранешен тим?!

СуперСпорт - 08.06.2015

Како што пишуваа познатиот весник, Daily Star, менаџерот на Манчестер Јунајтед, Луи Ван Гал очекува уште едно големо засилување ова лето во средниот ред. Според пишувањата на весникот, Манчестер Јунајтед е силно заинтересиран за германскиот ...

Ван Гал купува во Леверкузен ?

СуперСпорт - 08.06.2015

Играчот од средината на Баер Леверкузен, Ларс Бендер, е еден од оние играчи кој го воодушеви Луис Ван Гал. Менаџерот на Манчестер Јунајтед бара засилувања за наредната сезона. На Ван Гал многу играчи му се допаѓаат, а помеѓу нив е и Бендер.

Ќе успеат ли милионите на „ѓаволите“ ова лето да го предизвикаат Мурињо и Челси за титулата?

Спортклуб - 08.06.2015

Манчестер Јунајтед и ова лето ќе биде очигледно екипата која ќе троши најмногу за освежување на играчкиот кадар, како и минатото лето, кога клубот од „Олд Трафорд“ за прв пат од своето постоење, потрошија 190 милиони евра.

Манчестер Јунајтед е светски рекордер !

СуперСпорт - 08.06.2015

Славниот англиски клуб е глобален гигант, а за тоа ни пристигнува уште една потврда! Без оглед за кој клуб навиваите, на тимот на Манчестер Јунајтед “капата мора да му се симне”. “Црвените ѓаволи” изградија ненадминлив бренд, препознатлив на секој ...

Ван Перси очекува Јунајтед да потроши цело богатство на засилувања

Дерби - 08.06.2015

Холандскиот репрезентативец, Робин Ван Перси очекува неговиот Манчестер Јунајтед да потроши огромна сума на пари за засилувања во летниот преоден рок. Лани Ван Гал доведе шест нови играчи меѓу кои и Анхел Ди Марија од Реал Мадрид, трансфер со кој ...

Најголем бренд на светот: Името на Јунајтед вреди милијарда долари

SportMedia - 08.06.2015

Екипата на Манчестер јунајтед е најголемиот фудбалски бренд во светот според последните статистички информации и е првиот клуб кој вреди над милијарда долари. Иако зад себе има две „сушни“ години без трофеј, брендот Манчестер јунајтед е прв на ...

Ван Перси: Јунајтед ќе потроши уште 200 млиони фунти летово!

SportMedia - 08.06.2015

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Робин ван Перси изјави дека неговиот клуб и летово ќе потроши 200 милиони фунти на засилувања. Јунајтед минатата сезона ги донесе Лук Шо, Андер Ерера, Анхел ди Марија, Радамел Фалкао, Маркос Роха и Дејли Блинд, но ...

Манчестер Јунајтед е највреден фудбалски бренд во светот

Дерби - 08.06.2015

Манчестер Јунајтед и официјално е највреден фудбалски бренд во овој момент, престигнувајќи го првиот Баерн Минхен кој до лани беше неприкосновен на оваа листа, соопштува независната консултантска фирма „Бренд Финанс“.

За нив само небото е граница: Јунајтед е најскапиот клуб на светот и вреди 1.085.000.000 долари!

SportMedia - 08.06.2015

По првпат во историјата, еден фудбалски клуб вреди повеќе од 1.000.000.000 долари. Станува збор за Манчестер јунајтед, англискиот гигант кој според истражувањето на британската агенција „Бренд финанс“, вреди 1.085.000.000 долари.

Манчестер Јунајтед е најскап фудбалски бренд во светот

Репортер - 08.06.2015

Манчестер Јунајтед и официјално е највреден фудбалски бренд во овој момент, престигнувајќи го првиот Баерн Минхен кој до лани беше неприкосновен на оваа листа, соопштува независната консултантска фирма „Бренд Финанс“.

Ван Перси: Јунајтед ќе потроши 200£ милиони на засилувња

24Фудбал - 08.06.2015

о разочарувачката сезона под водство на Дејвид Мојс, во која Манчестер јунајтед заврши на седмото место во Премиерлигата, клубот од Олд Трафорд минатото лето го одврза ќесето. Во Манчестер пристигнаа Анхел Ди Марија, Радамел Фалкао, Андер Ерера, Лук ...

Манчестер Јунајтед е највредниот клуб на светот

Точка - 08.06.2015

Иако две години Јунајтед нема освоено титула, сепак „Црвените Ѓаволи“ се искачија на врвот на листата со највредни клубови на светот. Консултантската групација "Brand Finance" го објави својот двегодишен преглед на фудбалските клубови, а на врвот на ...

„Пакетче“ вредно 50 милиони фунти за Кејн

Идивиди - 08.06.2015

Манчестер Јунајтед го ослободи Радамел Фалкао и е решен да донесе нов напаѓач во своите редови, и тоа не било кого туку фудбалска ѕвезда. Управата на клубот од Манчестер сака да го донесе напаѓачот Хари Кејн, кој во сезоната што помина имаше ...