TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кумановка претепана и ограбена во својот дом

Дневник - 11.12.2010

Кумановката Љубица З. (69) била претепана и ограбена од петмина разбојници завчера во својот дом во кумановската населба Бабин Дол.

Црна хроника - Ограбена и претепана жена

Вест - 11.12.2010

Петтемина насилници со пиштол во куќата на 69-годишната Љубица влегле преку прозорецот на стакларникот, го изгаснале светлото, ја турнале на подот и ја изудирале со клоци и тупаници Љубица ...

Хроника - Разбојници истепале жена

Време - 11.12.2010

Петмина маскирани разбојници завчера вечер влегле во куќата на 69-годишната Љубица З. која живее во кумановската населба Бабин Дол, и ја врзале устата со крпа и физички ја нападнале барајќи и пари.

Маскирани разбојници ограбија старица

Н.Македонија - 11.12.2010

Пет маскирани лица во четвртокот вечер упаднаа во куќа во Куманово и ограбија старица Непознатите разбојници по кои трага полицијата, околу 21 часот, во населбата Бабин Дол затропале на вратата на ...

Кумановци претепале и ограбиле баба

Канал5 - 10.12.2010

Петмина насилници влегле во домот на 69-годишната Љ.З во населбата Бабин Дол на ул.„14“ во Куманово. Сакајќи да ја ограбат, крадците- насилници и ја врзале устата и физички ја нападнале, соопштуваат ...

Куманово - маскирани лица ограбија и претепаа стара жена

Телма - 10.12.2010

Претепана и ограбена, 70- годишната Љубица Златановска потресно раскажува за разбојничката кражба што се случила вчера вечер во нејзиниот дом во кумановската населба Јане Сандански.

Ограбена 69-годишна кумановчанка

Inpress - 10.12.2010

Куманово, 10. декември 2010 (ИНПРЕС) Синоќа околу 21:00 часот во Куманово, пет непознати маскирани лица влегле во куќата на 69-годишната Љ.З.

Претепана и ограбена старица во Куманово

МРТ - 10.12.2010

Во кумановската населба „Јане Сандански“ Љубица Златановска (70), вчера околу 21 часот во својот дом била нападната и ограбена од група маскирани разбојници.

Пет маскирани лица ограбиле старица во кумановско

Курир - 10.12.2010

Вчера околу 21 часот во Куманово во населба Бабин Дол на ул.„14“, пет непознати маскирани лица влегле во куќата на Љ.З. (69) и ја врзале устата со крпа и физички ја нападнале барајќи и пари.

Претепале и ограбиле баба во Куманово

Кирилица - 10.12.2010

Тие влегле во домот на 69-годишната Љ.З во населбата Бабин Дол, сакајќи да ја ограбат. И ја врзале устата и физички ја нападнале Петмина насилници pпретепале баба во Куманово.

Претепана и ограбена старица во Куманово

Сител - 10.12.2010

Во кумановската населба „Јане Сандански“ Љубица Златановска (70), вчера околу 21 часот во својот дом била нападната и ограбена од група маскирани разбојници.

Ограбиле старица

Вечер Прес - 06.12.2010

Двајца битолчани ограбиле старица заканувајќи и се со нож. Битолската полиција поднела кривична пријава против М.Г. (19) и Г.Д. (21), двајцата од Битола, за сторено кривично дело разбојништво.