TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Утврдено местото на несреќата на авионот на „Ер Франс“

Алсат-М - 14.06.2009

Бразилските воздухопловни сили успеаја да го утврдат местото на несреќата на авионот „Ербас А-330“ на француската авиокомпанија „Ер Франс“ во Атлантскиот океан.

Принајдено местото каде падна Еарбас А-330

Форум - 14.06.2009

Бразилските воздухопловни сили успеаја да го утврдат местото на несреќата на авионот „Ербас А-330“ на француската авиокомпанија „Ер Франс“ во Атлантскиот океан.

Само црните кутии може да датат одговор за уривањето на „ербас“-от

Форум - 14.06.2009

Потврдено е дека авионот на Air France имал проблеми со системот за управување. Но додека не се најдат „црните кутии“, никој не сака да претпостави што е причината за уривањето на авионот Бразилските ...

Утврдено местото на несреќата

Вечер - 14.06.2009

Бразилските воздухопловни сили успеаја да го утврдат точното место на несреќата во Атлантскиот Океан на авионот "ербас А-330" на француската авиокомпанија "Ер Франс".

„Ербас“ удри во мост на белградскиот аеродром

Време - 13.06.2009

Авион на „Ер Франс“ на редовна линија Париз - Белград со 70 патници завчера при паркирањето на аеродромот „Никола Тесла“ со левата страна удрил во авиомостот на аеродромската зграда, пренесуваат српските ...

Пронајдени уште шест тела од авионот на Ер Франс

Р.С.Европа - 13.06.2009

Уште шест тела од авионот на Ер Франс се извлечени од Атлански Океан, потврдија бразилските власти. Црната кутија од авионот на француската авиокомпанија се уште не е пронајдена.

Инцидент на „ербас“ на „Ер Франс“ во Белград

Н.Македонија - 13.06.2009

Авионот „ербас 319“ на „Ер Франс“ на редовната линија Париз-Белград со 70 патници и шест члена на екипажот завчера при паркирање на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ со левиот мотор удрил во авиомостот од ...

Утврдено местото на катастрофата на “Ербас“

Сител - 13.06.2009

Бразилската војска успеа да го утврди местото на катастрофата на авионот “Ербас А330“ на француската компанија “Еар Франце“ во Атлантскиот Океан, објави ИТАР-ТАСС.

Бразилската војска го утврди местото на катастрофата на “Ербас“

Нетпрес - 13.06.2009

Бразилската војска успеа да го утврди местото на катастрофата на авионот “Ербас А330“ на француската компанија “Еар Франце“ во Атлантскиот Океан, објави ИТАР-ТАСС.

Нов инцидент на Ербас во Белград

А1 - 12.06.2009

Инцидент на Ербас на француската авио компанија „Ер Франс“, што требаше да лета од Белград за Париз, се случи денеска при полетувањето на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград, пренесува Макфакс.

Пронајдени се уште три тела на патници од Ербасот

А1 - 12.06.2009

Бразилски брод извади уште три тела од водите на Атланскиот Океан и покрај лошото време кое ја отежнува работата на спасувачките екипи.

Пронајдени се уште три тела на патници од исчезнатиот француски авион

Алфа - 12.06.2009

Бразилски брод извади уште три тела од водите на Атланскиот Океан и покрај лошото време кое ја отежнува работата на спасувачките екипи.

Пронајдени се уште три тела од авионот на Ер Франс

Кирилица - 12.06.2009

Бразилски брод извади уште три тела од водите на Атланскиот Океан и покрај лошото време кое ја отежнува работата на спасувачките екипи Досега се пронајдени вкупно 44 тела на патници од францускиот „Ербас 330“ ...

Пронајдени се уште три тела на патници од исчезнатиот француски авион

Сител - 12.06.2009

Бразилски брод извади уште три тела од водите на Атланскиот Океан и покрај лошото време кое ја отежнува работата на спасувачките екипи.

Пронајдени се уште три тела на патници од исчезнатиот француски авион

Канал5 - 12.06.2009

Бразилски брод извади уште три тела од водите на Атланскиот Океан и покрај лошото време кое ја отежнува работата на спасувачките екипи.

Нов инцидент на Ербас на „Ер Франс“ во Белград

МРТ - 12.06.2009

Инцидент на Ербас на француската авио компанија „Ер Франс“, што требаше да лета од Белград за Париз, се случи денеска при полетувањето на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград, пренесува Макфакс.

Авионот Ербас А330 е еден од најдобрите во светот

МРТ - 12.06.2009

Авионот Ербас А330 е еден од најдобрите авиони и меѓу најсигурните било кога произведени, изјави денеска Томас Ендерс, претседател на Управниот одбор на Ербас.

Инцидент на патнички авион Ербас на белградскиот аеродром

Сител - 12.06.2009

Продолжуваат инцидентите со патничките авиони произведени од европскиот концерн Ербас. Ербас на француската авиокомпанија „Ер Франс“ кој требаше да лета од Белград за Париз, пред полетувањето удрил со левото ...

Се помали шанси за наоѓање уште тела на патниците од “Ербас“

Нетпрес - 12.06.2009

Шансите да бидат откриени уште тела на патниците од авионот на “ер франс“, што исчезна на 1 јуни над Атлантскиот Океан, со секој изминат ден се намалуваат, пренесува ДПА. До сега се најдени телата на 44 жртви.

Нов инцидент на Ербас на „Ер Франс“ во Белград

Макфакс - 12.06.2009

Инцидент на Ербас на француската авио компанија „Ер Франс“, што требаше да лета од Белград за Париз, се случи денеска при полетувањето на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград, пренесува Макфакс.

Авионот Ербас А330 е еден од најдобрите во светот

Макфакс - 12.06.2009

Авионот Ербас А330 е еден од најдобрите авиони и меѓу најсигурните било кога произведени, изјави денеска Томас Ендерс, претседател на Управниот одбор на Ербас.

Француската морнарица ги бара црните кутии

Време - 11.06.2009

Француската нуклеарна подморница „Емрод“ вчера почна со потрагата по црните кутии на авионот „ербас“ на „Ер Франс“, кој потона во Атлантикот на први јуни со 228 лица, соопшти француската воена команда во Париз.

Телата пронајдени од „Ер Франс“ на ДНК-идентификација

Утрински - 11.06.2009

Првите тела пронајдени од авионот на „Ер Франс“, кој минатата недела се урна во Атлантскиот Океан, вратени се во Бразил, изјавија официјални лица.

Со ДНК се утврдува идентитетот на патниците

Дневник - 11.06.2009

Спасувачките тимови интензивно трагаат по црните кутии за да се утврдат причините за несреќата Спасувачките екипи досега извлекоа 41 тело, од вкупно 228 патници на авионот на Ер Франс, кој во минатата недела, ...

Двајца од патниците во францускиот “Ербас“ поврзани со терористи

Алсат-М - 11.06.2009

вајца патници во авионот на “Ер Франс“ што исчезна на 31 мај, се поврзани со исламистички терористички организации, денеска објавиле тајните служби на Франција.

Нуклеарна подморница трага по црните кутии на „ербасот“

Н.Македонија - 11.06.2009

Француска нуклеарна подморница вчера почна да трага по црните кутии на авионот на „Ер Франс“, кој со 228 патници минатата недела се урна во Атлантикот Подморницата ќе се обиде да ги најде кутиите, пред нивните ...

Отфрлени сомневањата за вмешаност на двајца патници во несреќата на францускиот Ербас

Канал5 - 11.06.2009

Француската разузнавачка служба ги отфрли сомневањата за вмешаност на двајца патници од летот АФ 447 во падот на авионот на „Ер Франс“ во Атлантскиот океан минатата недела, соопшти француското Министерство за ...

Отфрлени сомневањата за терористички напад како причина за падот на авионот на Ер Франс

Кирилица - 11.06.2009

Француската разузнавачка служба ги отфрли сомневањата за вмешаност на двајца патници од летот АФ 447 во падот на авионот на „Ер Франс“ во Атлантскиот океан минатата недела, соопшти француското Министерство за ...

Почна идентификацијата на пронајдените тела на патниците од францускиот Ербас

Канал5 - 11.06.2009

Почна идентификацијата на дел од пронајдените тела на патниците од францускиот Ербас, кој се урна во атлантскиот океан. 16 тела денеска се транспортирани во бразилската воздухопловна база Ресифе.

Што се случува со Ербасите?

Вечер - 11.06.2009

Десетина дена не делат од трагедијата на францускиот авион во Атлантикот, а за само два-три дена уште неколку ербаси мораа принудно да се приземјат - кому мотор му се запалил, кому стакло му пукнало...

Двајца од патниците во францускиот “Ербас“ поврзани со терористи

Нетпрес - 11.06.2009

Двајца патници во авионот на “Ер Франс“ што исчезна на 31 мај, се поврзани со исламистички терористички организации, денеска објавиле тајните служби на Франција.

Падот на авионот на Ер Франс, најскапа авионска катастрофа од 2001 година

МК-Фондови - 11.06.2009

Свет - Бизнис На семејствата ќе мора да им се исплатат најмалку 150 илјади долари по секој патник Падот на авионот на Ер Франс, во кој загинаа 228 патници, би можело да биде најскапа авионска катастрофа од ...

Француска подморница во потрга по црните кутии

А1 - 10.06.2009

Француска нуклеарна подморница „Емрод“ почна денеска со потрагата по црните кутии на авионот „Ербас“ на „Ер Франс“, кој потона во Атлантикот на 1 јуни со 228 лица, соопшти француската воена команда во Париз.

Пронајдена опашката, се бараат црните кутии

Време - 10.06.2009

Нуркачите на бразилската морнарица вчера пронајдоа дел од опашката на авионот на „Ер Франс“, кој пред една недела исчезна за време на летот над Атлантски Океан.

Пронајдени дел од опашката на „Ер Франс“ и 29 тела

Утрински - 10.06.2009

САО ПАОЛО - Бразилска екипа трагачи открија голем дел од опашката на авионот на „Ер Франс“, што се урна пред една недела над Атлантикот со 228 патници.

"Емрод" се нурна во потрага по црните кутии

Телма - 10.06.2009

Француска нуклеарна подморница „Емрод“ почна денеска со потрагата по црните кутии на авионот „Ербас“ на „Ер Франс“, кој потона во Атлантикот на 1 јуни со 228 лица, соопшти француската воена команда во Париз.

Пронајдени уште 11 тела на патници од урнатиот авион на „Ер Франс“

Н.Македонија - 10.06.2009

Бразилски и француски воени бродови завчера пронашле уште 11 тела во Атлантски Океан, за кои се верува дека се на патниците од авионот на „Ер Франс“, кој минатиот понеделник исчезна и се урна откако влета во ...

Досега извадени тела на 41 патник од францускиот Ербас

Алсат-М - 10.06.2009

Бразилски и француски спасувачки екипи извадиле до синоќа вкупно 41 тело на патници од авионот Ербас на француската компанија Ер Франс кој се урна во Атлантскиот Океан на 31 мај.

Досега извадени тела на 41 патник од францускиот Ербас што се урна во Атлантикот

Алфа - 10.06.2009

Бразилски и француски спасувачки екипи извадиле до синоќа вкупно 41 тело на патници од авионот Ербас на француската компанија Ер Франс кој се урна во Атлантскиот Океан на 31 мај.

Француска подморница почна да ги бара црните кутии на потонатиот авион на „Ер Франс“

Алфа - 10.06.2009

Француска нуклеарна подморница „Емрод“ почна денеска со потрагата по црните кутии на авионот „Ербас“ на „Ер Франс“, кој потона во Атлантикот на 1 јуни со 228 лица, соопшти француската воена команда во Париз.

„Ер Франс“ уште лани знаела за дефектните брзинометри

Н.Македонија - 10.06.2009

Брзинометрите се во центарот на истрагата за уривањето на „ербасот“. Експертите велат оти тие покажувале различни брзини и можеби имале клучна улога во трагедијата Француската авиокомпанија „Ер Франс“ уште ...

Се барат црните кутии на урнатиот авион

Алсат-М - 10.06.2009

Потрагата по црните кутии среде Атлантскиот океан денеска и официјално започнува. Француската атомска подморница Емерод претпладнево пристигна на местото каде пред десет дена се урна авионот на Ер Франс при ...

Пронајдени се телата на 41 патник од францускиот Ербас

Кирилица - 10.06.2009

Бразилски и француски спасувачки екипи извадиле до синоќа вкупно 41 тело на патници од авионот Ербас на француската компанија Ер Франс кој се урна во Атлантскиот Океан на 31 мај Во претходни соопштенија беше ...

Досега извадени тела на 41 патник од францускиот Ербас што се урна во Атлантикот

Канал5 - 10.06.2009

Бразилски и француски спасувачки екипи извадиле до синоќа вкупно 41 тело на патници од авионот Ербас на француската компанија Ер Франс кој се урна во Атлантскиот Океан на 31 мај.

Ербас А330 и А340 од денеска со нови сензори за мерење на брзината

Канал5 - 10.06.2009

Сите авиони Ербас А330 и А340 кои се користат за цивилната авијација од денеска ќе имаат најмалку два нови сензори за мерење на брзината од вкупно три монтирани во авионите, изјави синоќа Ерик Дориври, ...

Француска подморница почна да ги бара црните кутии на потонатиот авион на „Ер Франс“

Канал5 - 10.06.2009

Француска нуклеарна подморница „Емрод“ почна денеска со потрагата по црните кутии на авионот „Ербас“ на „Ер Франс“, кој потона во Атлантикот на 1 јуни со 228 лица, соопшти француската воена команда во Париз.

Ербас А330 и А340 од денеска со нови сензори за мерење на брзината

Кирилица - 10.06.2009

Сите авиони Ербас А330 и А340 кои се користат за цивилната авијација од денеска ќе имаат најмалку два нови сензори за мерење на брзината од вкупно три монтирани во авионите, изјави синоќа Ерик Дориври, ...

Француска нуклеарна подморница се вдаде во потрага по црните кутии

Кирилица - 10.06.2009

Француска нуклеарна подморница „Емрод“ почна денеска со потрагата по црните кутии на авионот „Ербас“ на „Ер Франс“, кој потона во Атлантикот на 1 јуни со 228 лица, соопшти француската воена команда во Париз ...

Потрагата по телата од Ербасот продолжува – пронајдено 41 тело

МРТ - 10.06.2009

Спасувачките екипи пронашле 41 тело од урнатиот Ербас на „Ер Франс“ над Атлантикот, кои денеска се префрлени во Бразил на идентификација.

Ербас А330 и А340 со нови сензори за мерење на брзината

Вечер - 10.06.2009

"Ер Франс" до крајот на седмицата ќе замени два од уредите, а до крајот на јуни - и трите брзинометри во секој авион од двата модела.

Потрагата по телата од Ербасот продолжува – пронајдено 41 тело

Макфакс - 10.06.2009

Спасувачките екипи пронашле 41 тело од урнатиот Ербас на „Ер Франс“ над Атлантикот, кои денеска се префрлени во Бразил на идентификација.

Откриени нови осум тела, се трага по црните кутии

А1 - 09.06.2009

Откриени се нови осум тела на загинати во авионската несреќа над Атлантикот и интензивирана е потрагата по црните кутии, откако беше пронајдена опашката на леталото.

Најден опашот на авионот на „Ер-Франс“

BBC - 09.06.2009

Бразилските воени нуркачи го најдоа она што изгледа како опашот на авионот на „Ер-Франс“, кој пред една седмица исчезна над Атлантикот.

Уште осум тела пронајдени од авионот на Ер Франс

Р.С.Европа - 09.06.2009

Уште осум тела се проинајдени од авионот на Ер Франс кој минатата недела се урна во Атлански Океан. Телата на настраданите се пронајдени на 400 километри од островот Фернандо Де Норонха близу Бразил.

Во зоната на падот на „Ер Франс“ пронајдени 17 тела

Утрински - 09.06.2009

Повеќе тела се извлечени од Атлантикот во областа каде што минатата седмица исчезна францускиот авион, со што досега се извлечени 17 тела, јавија официјални лица.

Авиокомпаниите чекаат директива за промени во „ербас А330“

Утрински - 09.06.2009

КУАЛА ЛУМПУР - Неколку авиокомпании кои користат авиони од моделот „ербас А330-200“, што се урна во Атлантикот минатата седмица, вчера соопштија дека ќе чекаат директива од производителот на авиони „Ербас“ ...

Пронајдени 24 тела и Стабилизаторот на "Ербасот"

Телма - 09.06.2009

Бразилските и француските воено-воздухоповни сили до синоќа пронајдоа 24 тела од авионот на „Ер Франс“, кој минатата недела се урна и потона во Атлантскиот океан.

Пронајдени 24 тела од авионот на „Ер Франс“ кој се урна во Атлантикот

Алфа - 09.06.2009

Бразилските и француските воено-воздухоповни сили до синоќа пронајдоа 24 тела од авионот на „Ер Франс“, кој минатата недела се урна и потона во Атлантскиот океан.

Откриени нови осум тела, се трага по црните кутии

Алсат-М - 09.06.2009

Откриени се нови осум тела на загинати во авионската несреќа над Атлантикот и интензивирана е потрагата по црните кутии, откако беше пронајдена опашката на леталото.

Извлечени вкупно 24 тела од урнатиот авион на Ер Франс

Дневник - 09.06.2009

Бразилските и француските воено-воздухопловни сили до прексиноќа пронајдоа 24 тела од авионот на Ер Франс кој во минатата недела се урна и потона во Атлантскиот Океан.Телата се пронајдени во зона на околу 640 ...

САД со високотехнолошки уреди ќе помогнат за откривање на авионот на Ер Франс

Кирилица - 09.06.2009

САД во Бразил испратија екипа на своите военоморските сили со високотехнолошки уреди, кои ќе помогнат во откривањето на аудиосигнали од авионот на Ер Франс, потонат во Атлантикот со 228 патници, пренесоа ...

Пронајдени 24 тела од авионот на „Ер Франс“ кој се урна во атлантикот

Сител - 09.06.2009

Бразилските и француските воено-воздухоповни сили до синоќа пронајдоа 24 тела од авионот на „Ер Франс“, кој минатата недела се урна и потона во Атлантскиот океан.

Пронајдени 24 тела од потонатиот авион на „Ер Франс“

Кирилица - 09.06.2009

Бразилските и француските воено-воздухоповни сили до синоќа пронајдоа 24 тела од авионот на „Ер Франс“, кој минатата недела се урна и потона во Атлантскиот океан Телата се пронајдени во зона на околу 640 ...

Пронајдени 24 тела од авионот на „Ер Франс“ кој се урна во Атлантикот

Канал5 - 09.06.2009

Бразилските и француските воено-воздухоповни сили до синоќа пронајдоа 24 тела од авионот на „Ер Франс“, кој минатата недела се урна и потона во Атлантскиот океан.

Пронајдени 24 тела од авионот на „Ер Франс“ кој се урна во Атлантикот

МРТ - 09.06.2009

Бразилските и француските воено-воздухоповни сили до синоќа пронајдоа 24 тела од авионот на „Ер Франс“, кој минатата недела се урна и потона во Атлантскиот океан.

Испливаа 29 тела и дел од опашката на Ербасот

Вечер - 09.06.2009

Бразилските и француските воено-воздухопловни сили до прексиноќа пронајдоа 29 тела на патниците и дел од опашката на авионот на "Ер Франс", кој минатата недела се урна во Атлантскиот Океан.

Откриени нови осум тела, се трага по црните кутии

Макфакс - 09.06.2009

Откриени се нови осум тела на загинати во авионската несреќа над Атлантикот и интензивирана е потрагата по црните кутии, откако беше пронајдена опашката на леталото.

Извлечени 15 тела од настраданите од францускиот Ербас

А1 - 08.06.2009

Спасувачките екипи денеска ја продолжуваат потрагата по телата на настраданите патници од францускиот Ербас, кој пред една недела се урна во Атлантскиот океан.

Пронајдени две тела на патници

Време - 08.06.2009

Бразилската воена авијација викендов пронајде две машки тела за кои се претпоставува дека биле патници на летот 477 на француските компанија „Ер Франс“, кој пред шест дена исчезна во водите на Атлантикот, ...

Пронајдени 17 тела од авионот на Ер Франс

Р.С.Европа - 08.06.2009

Војската на Бразил соопшти дека се пронајдени 17 тела од авионот на Ер Франс кој се сруши во Атлански Океан минатата недела. Телата се пронајдени на 1200 километри североисточно од бразилскиот брег.

Патниците од "ербасот" ги изеле ајкули?

Вест - 08.06.2009

РЕСИФЕ, 8 јуни (Ројтерс) - Спасувачките екипи завчера сабајле најдоа две машки тела од летот на "Ер Франс" што се урна во Атлантскиот океан минатата недела, изјави портпарол на бразилското воздухопловство.

Пронајдени две машки тела од авионот на „Ер Франс“

Утрински - 08.06.2009

ПАРИЗ - Пронајдени се две тела од авионот на „Ер Франс“, што исчезна над Атлантикот минатиот понеделник, соопштија бразилските воздухопловни сили.

Пронајдени 17 тела во зоната на уривањето на "ербасот"

Телма - 08.06.2009

Спасувачките екипи вчера пронајдоа уште 15 тела на патниците од авионот на француската авиокомпанија „Ер Франс“, како и поголем број на делови од авионот кој пред седум дена се урна во Атлантскиот Океан.

Пронајдени уште 15 тела од францускиот Ербас

Алсат-М - 08.06.2009

Спасувачките екипи денеска ја продолжуваат потрагата по телата на настраданите патници од францускиот Ербас, кој пред една недела се урна во Атланскиот океан.

Извлечени 15 тела од настраданите од францускиот Ербас

Форум - 08.06.2009

Спасувачките екипи денеска ја продолжуваат потрагата по телата на настраданите патници од францускиот Ербас, кој пред една недела се урна во Атланскиот океан.

Досега пронајдени вкупно 17 тела од авионот на „Ер Франс“

Алфа - 08.06.2009

Спасувачките екипи вчера пронајдоа уште 15 тела на патниците од авионот на француската авиокомпанија „Ер Франс“, како и поголем број на делови од авионот кој пред седум дена се урна во Атлантскиот Океан.

Пронајдени тела на 17 патници од францускиот „ербас“

Дневник - 08.06.2009

Спасувачките екипи завчера извлекоа уште 15 тела на патници на авионот на Ер Франс, при што се пронајдени вкупно 17 тела од 228 патници во авионот што пред една недела се урна во Атлантскиот Океан.

„Ер Франс“ упатил препорака за промена на брзинометрите на авионите „Ербас“ уште во 2007

Кирилица - 08.06.2009

Авиокомпанијата „Ер Франс“ објави дека уредите за мерење, кои ја отчитуваат аеродинамичната брзина на авионите „Ербас“, покажувале дефекти, вклчучувајќи замрзнување при лет на голема височина, и уште во ...

Пронајдени уште три тела од авионот на „Ер Франс“

Кирилица - 08.06.2009

Уште три тела се пронајдени денеска од авионот „Ербас“ на компанијата „Ер Франс“ кој во понеделникот исчезна од радарите на пат од Рио де Жанеиро за Париз, соопштија бразилски официјални претставници - Три ...

Пронајдени 17 тела од исчезнатиот француски авион “Ербас а330“

Сител - 08.06.2009

Седумнаесет тела бил пронајдени во Атлантикот, при мистериозниот пад на францускиот патнички авион Ербас. Бројката ја потврдиле службени бразилски извори.

Пронајдени вкупно 17 тела од авионот на „Ер Франс“

Канал5 - 08.06.2009

Спасувачките екипи вчера пронајдоа уште 15 тела на патниците од авионот на француската авиокомпанија „Ер Франс“, како и поголем број на делови од авионот кој пред седум дена се урна во Атлантскиот Океан.

Пронајдени вкупно 17 тела од авионот на „Ер Франс“

Кирилица - 08.06.2009

Спасувачките екипи вчера пронајдоа уште 15 тела на патниците од авионот на француската авиокомпанија „Ер Франс“, како и поголем број на делови од авионот кој пред седум дена се урна во Атлантскиот Океан По ...

До сега пронајдени 17 тела

Канал5 - 08.06.2009

Билансот на пронајдени тела од патниците на кобниот лет 447 на Ер Франс во атлантскиот океан се искачи на 17, соопштија француските и бразилските безбедносни служби.

Пронајдени 17 тела од Ербасот

Вечер - 08.06.2009

Спасувачките екипи пронајдоа уште 15 тела на патниците од авионот на француската авиокомпанија Ер Франс", како и поголем број делови од авионот кој пред седум дена се урна во Атлантскиот Океан.

Пронајдени 17 тела од исчезнатиот француски авион “Ербас А330“

Нетпрес - 08.06.2009

Седумнаесет тела бил пронајдени во Атлантикот, при мистериозниот пад на францускиот патнички авион Ербас. Бројката ја потврдиле службени бразилски извори.

Извлечени 15 тела од настраданите од францускиот Ербас

Макфакс - 08.06.2009

Спасувачките екипи денеска ја продолжуваат потрагата по телата на настраданите патници од францускиот Ербас, кој пред една недела се урна во Атланскиот океан.