TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груевски: Црвенковски се поосамен во намерата за бојкот

Канал5 - 20.01.2013

Премиерот Никола Груевски вели дека е подготвен да свика лидерска средба доколку на претседателот на опозициската СДСМ Бранко Црвенковски му треба излезно решение од ситуацијата во која влегол.

Груевски со лидерска средба „би го спасувал“ Црвенковски

Телма - 20.01.2013

Премиерот Никола Груевски вели дека е подготвен да свика лидерска средба доколку на претседателот на опозициската СДСМ Бранко Црвенковски му треба излезно решение од ситуацијата во која влегол.

Груевски: Ако на Црвенковски му треба излезно решение за бојкотот, подоготвен сум да свикам лидерска

24 Вести - 20.01.2013

Премиерот Никола Груевски вели дека е подготвен да свика лидерска средба доколку на претседателот на опозициската СДСМ Бранко Црвенковски му треба излезно решение од ситуацијата во која влегол.

Груевски е подготвен да свика лидерска средба

Утрински - 20.01.2013

Доколку на претседателот на опозицискиот СДСМ, Бранко Црвенковски, му треба излезно решение Премиерот Никола Груевски е подготвен да свика лидерска средба доколку на претседателот на опозицискиот ...

Груевски: Ако на Црвенковски му треба излезно решение - подготвен сум да свикам лидерска средба

Канал5 - 20.01.2013

Лидерска средба во најава. Датумот не се знае. Локаните избори се ближат. Премиерот Груевски денеска повтори, тој е за лидерска но проценката допрва ќе ја прави.

Груевски: Ќе свикам лидерска ако му помага на Бранко

Вест - 20.01.2013

Премиерот Никола Груевски е подготвен да свика лидерска средба ако му треба излезно решение на лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски.

„Република“: По странците и граѓаните, и времето против Црвенковски

Курир - 20.01.2013

Македонската политичката сцена влегува во се покомплицирана состојба. Најавите дека целта на сите есенски блокади кои СДСМ ги приреди во Собранието се со цел да се креира политичка криза, станаа ...

Груевски: Ако на Црвенковски му треба излезно решение за бојкотот, подоготвен сум да свикам лидерска

А1 On - 20.01.2013

Премиерот Никола Груевски вели дека е подготвен да свика лидерска средба доколку на претседателот на опозициската СДСМ Бранко Црвенковски му треба излезно решение од ситуацијата во која влегол.

Груевски би свикал лидерска, ако на Црвенковаки му треба излезно решение

Макфакс - 20.01.2013

Секогаш кога земјата ќе тргне напред, СДСМ на чело со Бранко Црвенковски сакајќи да оствари некои сопствени цели и прави штета на Македонија, смета премиерот Никола Груевски.

Груевски е подготвен за лидерска средба

Кајгана - 20.01.2013

Доколку на Бранко Црвенковски му е потребно некоe излезно решение за бојкотот на локалните избори во март што го најави, премиерот Никола Груевски вели дека е подготвен да свика лидерска средба, но ...

Груевски: Добиваме информации дека СДСМ активно се подготвува за локални избори

Курир - 20.01.2013

Премиерот Никола Груевски вели дека е подготвен да свика лидерска средба доколку на претседателот на опозициската СДСМ Бранко Црвенковски му треба излезно решение од ситуацијата во која влегол.

Црвенковски дефинитивно ке оди на локални избори

Сител - 20.01.2013

Сител од свои извори од раководството на СДСМ дознава дека опозицијата ке излезе на Локални избори. Под големиот притисок и незадоволство кое се создаде по најавите за бојкот на Лоаклните избори, ...

Груевски: Ако на Црвенковски му треба излезно решение за бојкотот, подоготвен сум да свикам лидерска

Сител - 20.01.2013

Премиерот Никола Груевски вели дека е подготвен да свика лидерска средба доколку на претседателот на опозициската СДСМ Бранко Црвенковски му треба излезно решение од ситуацијата во која влегол.

Груевски е подготвен за лидерска средба, иако СДСМ се подготвува за локалните избори

Макфакс - 20.01.2013

Доколку на Бранко Црвенковски му е потребно некои излезно решени за бојкотот на локалните избори во март што го најави, премиерот Никола Груевски вели дека е подготвен да свика лидерска средба, но ...

И власта и опозицијата декларативно подготвени за средба

Р.С.Европа - 20.01.2013

Премиерот Никола Груевски изјави дека е подготвен да свика лидерска средба доколку на претседателот на опозициската СДСМ Бранко Црвенковски му треба излезно решение од ситуацијата во која влегол.

Подготвен сум да свикам лидерска ако е тоа излезно решение за бојкотот

МРТ - 20.01.2013

Премиерот Никола Груевски вели дека е подготвен да свика лидерска средба доколку на претседателот на опозициската СДСМ Бранко Црвенковски му треба излезно решение од ситуацијата во која влегол.

Груевски: Подготвен сум да свикам лидерска средба

Press24 - 20.01.2013

Премиерот Никола Груевски вели дека е подготвен да свика лидерска средба доколку на Бранко Црвенковски му треба излезно решение од ситуацијата во која влегол - Доколку во еден даден момент на ...

Власта и опозицијата подготвени за лидерска средба

Алфа - 20.01.2013

Премиерот Никола Груевски е подготвен да свика лидерска средба доколку на претседателот на СДСМ му треба излезно решение од ситуацијата во која влегол.

Опозицијата не не внесе во НАТО?! Арам да и е!

Либертас - 20.01.2013

Деновиве во поштенските сандачиња почнаа да стигнуваат памфлети на кои владејачката партија ги набројува 100 најголеми промашувања на СДСМ, од кои повеќето се однесуваат на делото на лидерот Бранко ...

Република: По странците и граѓаните и времето против Црвенковски

Денешен - 20.01.2013

Македонската политичката сцена влегува во се покомплицирана состојба. Најавите дека целта на сите есенски блокади кои СДСМ ги приреди во Собранието се со цел да се креира политичка криза, станаа ...

Груевски подготвен да свика лидерска средба

Денешен - 20.01.2013

Премиерот Никола Груевски вели дека е подготвен да свика лидерска средба доколку на претседателот на опозициската СДСМ Бранко Црвенковски му треба излезно решение од ситуацијата во која влегол.

Груевски: Добивме информација дека СДСМ се подготвува за локални избори

Република - 20.01.2013

Премиерот Никола Груевски вели дека е подготвен да свика лидерска средба доколку на претседателот на СДСМ, Бранко Црвенковски му треба излезно решение од ситуацијата во која влегол.

Груевски: Ако Црвенковски сака, ќе свикам лидерска

Бриф - 20.01.2013

Премиерот Никола Груевски вели дека е подготвен да свика лидерска средба доколку на претседателот опозициската СДСМ, Бранко Црвенковски, сака излезно решение од ситуацијата.

Лидерска на помош за Црвенковски

Република - 20.01.2013

Премиерот Никола Груевски вели дека е подготвен да свика лидерска средба доколку на претседателот на опозициската СДСМ Бранко Црвенковски му треба излезно решение од ситуацијата во која влегол ...

Груевски е подготвен за лидерска средба, иако СДСМ се подготвува за локалните избори

Тера - 20.01.2013

Доколку на Бранко Црвенковски му е потребно некои излезно решени за бојкотот на локалните избори во март што го најави, премиерот Никола Груевски вели дека е подготвен да свика лидерска средба, но ...

Груевски: Ако на Црвенковски му треба излез од ситуацијата во која влезе, подготвен сум да свикам лидерска

Либертас - 20.01.2013

Премиерот Никола Груевски вели дека е подготвен да свика лидерска средба доколку на претседателот на опозициската СДСМ Бранко Црвенковски му треба излезно решение од ситуацијата во која влегол.

По странците и граѓаните, и времето против Црвенковски

Република - 20.01.2013

Зошто Груевски сака да седне на дијалог со Црвенковски? Македонската политичката сцена влегува во се покомплицирана состојба.

Според анкетите ДПМНЕ ги губи изборите

Sky - 20.01.2013

Предност на СДСМ, пред ВМРО - ДПМНЕ покажуваат најновите анкети на организациите за испитување на јавното мислење кои не се финансирани со државни пари.

Груевски подготвен за дијалог со Црвенковски, но без преговори за вонредни избори

Вечер Прес - 20.01.2013

ЦРВЕНКОВСКИ Е ИЗОЛИРАН ВО НАМЕРАТА ЗА БОЈКОТ НА ИЗБОРИТЕ Коментирајќи го однесувањето на опозицијата, премиерот рече дека владата ќе продолжи со реформите без оглед дали СДСМ ќе биде во Парламентот ...

Груевски: Со или без СДСМ реформите ќе продолжат

Н.Македонија - 20.01.2013

Премиерот Никола Груевски е подготвен да свика лидерска средба доколку на претседателот на опозициската СДСМ Бранко Црвенковски му треба излезно решение од ситуацијата во која влегол.

Груевски: Ако Црвенковски не оди на локални избори, остава простор да се појави друга партија (видео)

Канал5 - 19.01.2013

-Ако Црвенковски не оди на избори, освен што нема учество во централната власт, нема да има ниту во локалната. Тоа е давање простор на друга партија да се појави на избори, тоа е нивна проценка.

Груевски е подготвен за лидерска средба

Канал5 - 19.01.2013

Лидерска средба, но не и предвремени парламентарни избори. Ова е понудата на премиерот Груевски до Црвенковски - во емисијата Миленко Неделковски Шоу на Канал 5 телевизија.

Црвенковски блефира со бојкотот на изборите

Дневник - 19.01.2013

Според Црвенковски, сите ние треба да се потресуваме и тресеме од неговите одлуки. Ништо не е важно, с` друго е споредно. Треба да стануваме и легнуваме во неизвесноста од неговата политика.

Власта да повлече нога за политички разговори

Дневник - 19.01.2013

ВМРО-ДПМНЕ како партија со најголема доверба кај граѓаните треба да покрене разговори со СДСМ, а опозицијата мора да сфати дека со барањето за вонинституционално решавање на проблемите се руши ...

Црвенковски: „Народот го разгоре огнот на слободата“

Утрински - 19.01.2013

Што добро му се случи на Штип во изминатите четири години, праша опозицијата на протестниот марш Штип – Протестниот марш на опозицијата прексиноќа во Штип собра неколку илјади партиски членови, но и ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да престане со деструктивна и безидејна политика

+инфо - 19.01.2013

Условувањето од страна на СДСМ е резултат на немоќ и безидејност, а не на реална поддршка од граѓаните, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ по повод изјавата на протпаролот на СДСМ, Емилијан ...

ВМРО – ДПМНЕ: СДСМ да излезе од лавиринтот во кој ги втурна Црвенковски

Сител - 19.01.2013

ВМРО – ДПМНЕ испрати реакција по повод изјавата на Емилијан Станковиќ од СДСМ. - Условувањето од страна на СДСМ е резултат на немоќ и безидејност, а не на реална поддршка од граѓаните.

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ се за политички договор - проблемот е со или без предвремени парламентарни избори

Капитал - 19.01.2013

Откако премиерот го исполни барањето на опозицијата да прифати дијалог за излез од политичката криза, поради чие неисполнување СДСМ пред два дена се закани дека ќе ги интензивира протестите, од ...

Груевски: Црвенковски прави се за да не оди на избори

Сител - 19.01.2013

Премиерот Груевски е подготвен да свика лидерска средба на која би се разговарало за надминување на актуелната политичка криза во Македонија Ова тој го изјави во вчерашното гостување во емисијата на ...

Груевски не излегува на дуел со Црвенковски за да не се прави циркус

+инфо - 19.01.2013

Во шоуто на водителот Миленко Неделковски вечерва гостин е премиерот Никола Груевски. Одговарајќи на прашањето на Кире Наумов, зошто не излегува на дуел со лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски, ...

Груевски:Црвенковски бега од избори, граѓаните со години нас ни даваат доверба

Курир - 19.01.2013

Неможе наш приоритет да бидат случувањата во СДСМ. Наш приоритет се случувањата во државата. Ова го истакна премиерот Никола Груевски во маратонската емисија на Миленко која се емитува на Канал 5.

Груевски: Црвенковски прави се’ за да не се појави на избори

Нетпрес - 19.01.2013

Наш приоритет не може да бидат случувањата во СДСМ, наш приоритет се случуваата во државата, вели премиерот Никола Груевски.

Груевски: Црвенковски прави се за да не оди на избори - ние сме подготвени за лидерска средба

Press24 - 19.01.2013

Премиерот Груевски е подготвен да свика лидерска средба на која би се разговарало за надминување на актуелната политичка криза во Македонија Ова тој го изјави во вчерашното гостување во емисијата на ...

ФОТО: Скопје облепено со плакати против Црвенковски

Курир - 19.01.2013

Фронтот за Македонија во нова акција против насилничкото однесување и сценаријата за насилно доаѓање на власт на Бранко Црвенковски.

СДСМ прифаќа преговори, но не без предвремени парламентарни избори

Сител - 19.01.2013

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, не се повлекува од барањето за предвремени парламентарни избори заедно со локалните.

Груевски: Не прифаќам дуел со Црвенковски за да не се прави циркус

А1 On - 19.01.2013

Премиерот Никола Груевски гостуваше во емисијата на Миленко Неделковски. Одговарајќи на прашањето на Кире Наумов, зошто не излегува на дуел со лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски, Груевски рече дека ...

Груевски попушта, прифаќа лидерска средба

МКД - 19.01.2013

Да за лидерска средба, но не и за предвремени парламентарни избори. Ова синоќа во емисијата Миленко Неделковски Шоу на Канал 5 телевизија го изјави премиерот Никола Груевски.

СДСМ прифаќа преговори, но не без предвремени парламентарни избори

+инфо - 19.01.2013

Лидерска средба е можна, но не и предвремени парламентарни избори, изјави вчеравечер премиерот Никола Груевски во емисијата Миленко Неделковски Шоу на Канал 5 телевизија, но, без да ги образложи ...

Груевски понуди лидерска средба, СДСМ бараат фер избори

Р.С.Европа - 19.01.2013

Премиерот Никола Груевски за медиумите изјави дека е подготвен да свика лидерска средба со цел надминување на политичката криза во Македонија.

Груевски е подготвен за лидерска, Црвенковски бега од пораз

Сител - 19.01.2013

И Фрчковски и Бучковски прогнозираат дека социјалдемократите нема да ги бојкотираат локалните избори во март. И покрај максималистичките барања СДСМ, сепак нема да се одлучи на ваков чекор.

Груевски: Се отвара простор за нова политичка партија

Сител - 19.01.2013

Бранко Црвенковски е свесен дека ќе ги загуби локалните избори, и затоа прави се, создава вештачка криза, се што може да не се појави на нив и да не ја изгуби челната позиција во СДСМ изјави ...

Груевски: Ако Црвенковски не оди на локални избори, остава простор за нова партија

Република - 19.01.2013

-Ако Црвенковски не оди на избори, освен што нема учество во централната власт, нема да има ниту во локалната. Тоа е давање простор на друга партија да се појави на избори, тоа е нивна проценка.

Акција против Црвенковски

Република - 19.01.2013

Фронтот за Македонија со нова акција против Бранко Црвенковски Скопје од утринава осамна со плакати од Фронтот за Македонија, на кои пишува „Фронт против Бранко Црвенковски, затоа што ја сакам ...

Груевски е за лидерска средба

Република - 19.01.2013

Лидерска средба, но не и предвремени парламентарни избори. Ова е понудата на премиерот Груевски до Црвенковски - во емисијата Миленко Неделковски Шоу на Канал 5 телевизија Од СДСМ велат дека нивниот ...

Од СДСМ се подготвени за политички договор, но не без предвремени парламентарни избори

Sky - 19.01.2013

- Лидерска средба е можна, но не и предвремени парламентарни избори, рече премиерот Никола Груевски во емисијата на Миленко.

СДСМ за парламентарни избори, Груевски за лидерска средба, има ли излез од пат позицијата?

Фактор - 19.01.2013

Премиерот Никола Груевски ќе се согласи да дојде на лидерска средба. За Канал 5, Груевски ја отвори можноста директно со лидерите на најголемите политички партии да разговара за проблемите во ...

Груевски: Црвенковски бега од избори

Денешен - 19.01.2013

Неможе наш приоритет да бидат случувањата во СДСМ. Наш приоритет се случувањата во државата. Ова го истакна премиерот Никола Груевски во маратонската емисија на Миленко која се емитува на Канал 5.

ГРУЕВСКИ:НИе сме демократи во име на граѓаните и државата, Црвенковски работи само за себе! ?

Локално - 19.01.2013

Во маратонска презентација , пред проверени дебатери, премиерот Никола Груевски ноќеска на Богојавление , до раните утрински часови одоговараше на актуелни политички и економски прашања,.

Од СДСМ се подготвени за политички договор, но не без предвремени парламентарни избори

Либертас - 19.01.2013

- Лидерска средба е можна, но не и предвремени парламентарни избори, рече премиерот Никола Груевски во емисијата на Миленко.

Груевски е подготвен за лидерска средба

Н.Македонија - 19.01.2013

Владејачката партија го напушта цврстиот став дека со опозицијата ќе преговара само во институциите, односно во парламентот, покажувајќи подготвеност за лидерска средба.

Има ли Груевски намера да му ја заврши кариерата на Црвенковски?

Н.Македонија - 19.01.2013

На минатите предвремени избори во 2011 г. власта одеше со сериозна антикампања под мотото „Да ја завршиме политичката кариера на Бранко Црвенковски!“.

ВМРО-ДПМНЕ: Ако СДСМ се убедени дека граѓаните се со нив нека излезат на локални избори

Канал5 - 18.01.2013

По најавата за радикализација на протестите на „Сојузот за иднината“, од ВМРО ДПМНЕ ги предизвикаа - ако се убедени дека граѓаните се со нив нека излезат на избори.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да се врати и да излезе на локални избори

Вест - 18.01.2013

Најавата за радикализација на протестите е само паничен рефлекс на СДСМ затоа што гледаат дека ја губат поддршката дури и од нивните малубројни членови.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да се проба на избори

+инфо - 18.01.2013

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ денеска со соопштение на изјавата на Андреј Петров на блокадата на крстосницата кај Симпо. „Она што го прават Црвенковски и Социјал-демократскиот сојуз, блокирањето ...

СДСМ: Владеењето на Груевски, налик на Гадафи, Чаушеску и Милошевиќ

+инфо - 18.01.2013

Ако ВМРО-ДПМНЕ се убедени дека ја имаат довербата кај народот, тогаш имаат шанса тоа да го докажат на предвремени парламентрани избори, реагираат од опозицијата на реакцијата на владеачката партија.

ВМРО-ДПМНЕ: Бранко сака од Гадафи да се претвори во Че Гевара

МКД - 18.01.2013

Најавата за радикализација на СДСМ е само паничен рефлекс затоа што гледаат дека ја губат поддршката дури и од нивните малобројни членови, и покрај заканите со кои по секоја цена ги вадат на улица, ...

(ВИДЕО) Црвенковски: Ова е почеток на крајот на режимот на Груевски

А1 On - 18.01.2013

„Како да се врати Бендевска, Шеќеринска во Собрание и да им се обратат на Бонева и Јанкуловска. Ако се вратиме ќе бидеме ваши соучесници во инсталирање на диктатурата.

ВИДЕО Црвенковски: Никола бегај, тргај се од патот, народот ќе те прегази

+инфо - 18.01.2013

Вечерва се одржува седницата на единствениот деморатски парламент во Македонија. Денеска во Охрид е епицентарот на отпорот против тиранијата на една фамилија.

Груевски: СДСМ ги направи најкрупните грешки на кои заборава

Курир - 18.01.2013

СДСМ во минатото ги направи најкрупните грешки, а заборава на тоа. Кога партијата нас не обвинува за нешто, ние користиме аргументи.

Груевски: Со лошата приватизација Македонија загуби пет милијарди евра

Нетпрес - 18.01.2013

Пет милијарди евра загуби Македонија поради лошо извршената приватизација на државниот капитал, вели премиерот Никола Груевски кој вечерва во емисијата на Миленко Неделковски одговара на прашања од ...

„Република“: СДСМ бара избори, а моли Бога да не ги добие

Курир - 18.01.2013

Со ваквата тактика за евентуален „бојкот“, Црвенковски ем сака да ги задржи општините што важат како добитни за СДСМ, ем сака да го избегне отчетот пред сопартијците на Конгресот во мај за уште еден ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ако СДСМ е убеден дека народот е на нивна страна, нека излезат на избори

Курир - 18.01.2013

Најавата за радикализација на протестите е само паничен рефлекс на СДСМ затоа што гледаат дека ја губат поддршката дури и од нивните малубројни членови, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на ...

“Република“: Црвенковски бара избори, а моли Бога да не ги добие

Нетпрес - 18.01.2013

Со ваквата тактика за евентуален “бојкот“, Бранко Црвенковски ем сака да ги задржи општините што важат како добитни за СДСМ, ем сака да го избегне отчетот пред сопартијците на Конгресот во мај за ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да излезе на избори

Р.С.Европа - 18.01.2013

Најавата за радикализација на протестите е само паничен рефлекс на СДСМ затоа што гледаат дека ја губат поддршката дури и од нивните малубројни членови.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да се врати во институциите и да излезе на локални избори

А1 On - 18.01.2013

Најавата за радикализација на протестите е само паничен рефлекс на СДСМ затоа што гледаат дека ја губат поддршката дури и од нивните малубројни членови.

ВМРО-ДПМНЕ бара СДСМ да се врати во институциите и да излезе на локални избори

Капитал - 18.01.2013

Најавата за радикализација на протестите е само паничен рефлекс на СДСМ затоа што гледаат дека ја губат поддршката дури и од нивните малубројни членови.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да се врати во институциите и да излезе на локални избори

Сител - 18.01.2013

Најавата за радикализација на протестите е само паничен рефлекс на СДСМ затоа што гледаат дека ја губат поддршката дури и од нивните малубројни членови.

АНАЛИЗА Опозицијата не може да прифати диктат, туку само сериозни преговори

+инфо - 18.01.2013

Способен дипломат, кој добро ја познава состојбата во Македонија, до крајот на јануари, би можел да дојде во Македонија, за да започне сериозни преговори меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ за надминување на ...

Бранко против сите или сите против Бранко?

Капитал - 18.01.2013

Каде згреши лидерот на опозицијата, Бранко Црвенковски, што неговите потези се сведоа на тактика без стратегија, како што ја постави дијагнозата неговиот довчерашен партнер во борбата против „режимот ...

„Капитал“: Бранко против сите или сите против Бранко?

Курир - 18.01.2013

Опциите на Црвенковски за бојкот на локалните избори и за нивно прогласување за нелегитимни сe повеќе се тенчат, особено откако САД и ЕУ му порачаа да се врати во Парламентот и го повикаа на избори ...

Продолжува слабиот одзив на протестите на СДСМ

Курир - 18.01.2013

Продолжува слабата посетеност на протестите на здружената опозиција предводена од СДСМ во градовите ширум Македонија. Слаб одзив и на денешниот протест во Охрид.

Голема нервоза во СДСМ поради можниот бојкот

Курир - 18.01.2013

Голема нервоза владее во СДСМ поради најавите за бојкот на локалните избори. Самоволната одлука на Црвенковски не им оди во прилог на останатите социјалдемократи.

ВМРО-ДПМНЕ: Ако СДСМ мисли дека народот го поддржува, нека излезе на избори

Макфакс - 18.01.2013

Ако Црвенковски и СДСМ се толку убедени дека граѓаните се на нивна страна и ги поддржуваат во ова нивно налудничаво сценарио, зошто тогаш не излезат на локални избори, кои ќе бидат со силен ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да се врати во институциите и да излезе на локални избори

Press24 - 18.01.2013

Најавата за радикализација на протестите е само паничен рефлекс на СДСМ затоа што гледаат дека ја губат поддршката дури и од нивните малубројни членови.

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски сака од Гадафи, да се претвори во Че Гевара

Press24 - 18.01.2013

Она што го прават Црвенковски и Социјал-демократскиот сојуз, блокирањето крстосници, за нас е веќе очекувано сценарио и воопшто не не изненадува, реагираат денеска од ВМРО-ДПМНЕ.

Бара избори, а моли Бога да не ги добие

Република - 18.01.2013

Со ваквата тактика за евентуален „бојкот“, Црвенковски ем сака да ги задржи општините што важат како добитни за СДСМ, ем сака да го избегне отчетот пред сопартијците на Конгресот во мај за уште еден ...

Груевски не излегувал на тв-дуел со Црвенковски бидејќи не сакал да прават циркус и да се навредуваат

Либертас - 18.01.2013

- Бранко има два пати одбиено дуел со мене, еднаш во 2002 и еднаш во 2003 година. Првиот пат во кампањата за парламентарните избори во 2002. Се работеше за дуел на носители на изборни единици на МТВ.

„Капитал“: Бранко против сите или сите против Бранко?

Денешен - 18.01.2013

Опциите на Црвенковски за бојкот на локалните избори и за нивно прогласување за нелегитимни сe повеќе се тенчат, особено откако САД и ЕУ му порачаа да се врати во Парламентот и го повикаа на избори ...

ВМРО-ДПМНЕ: Вратете се и излезете на локални

Бриф - 18.01.2013

„Она што го прават Црвенковски и Социјал-демократскиот сојуз, блокирањето крстосници, за нас е веќе очекувано сценарио и воопшто не нè изненадува.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ реагира со халуцинации

Бриф - 18.01.2013

„За жалење е што владејачката партија на планот за излез од најголемата политичка криза во земјата после 2001 година реагира со халуцинации од типот дека СДСМ спрема налудничаво сценарио, кога на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Сценариото на СДСМ нас ни е познато

Sky - 18.01.2013

- Она што го прават Црвенковски и Социјал-демократскиот сојуз, блокирањето крстосници, за нас е веќе очекувано сценарио и воопшто не не изненадува, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на Андреј ...

Република: Црвенковски бара избори, а моли Бога да не ги добие

Денешен - 18.01.2013

Со ваквата тактика за евентуален „бојкот“, Црвенковски ем сака да ги задржи општините што важат како добитни за СДСМ, ем сака да го избегне отчетот пред сопартијците на Конгресот во мај за уште еден ...

ВМРО ДПМНЕ :Без блефови ,СДСМ да излезе на избори

Локално - 18.01.2013

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ денеска со соопштение на изјавата на Андреј Петров за радикализација на блокадите на повеке крстосници, ВМРО ДПМНЕ реплицира „Она што го прават Црвенковски и ...

СДСМ: Груевски владее како Чаушеску и Милошевиќ

Sky - 18.01.2013

- За жалење е што владејачката партија на планот за излез од најголемата политичка криза во земјата после 2001 година реагира со халуцинации од типот дека СДСМ спрема налудничаво сценарио, кога на ...

(ВИДЕО) Црвенковски: Ако се вратиме во Собранието, ќе бидеме соучесници во инсталирањето на диктатурата

Либертас - 18.01.2013

- Вечерва во Охрид се одржува седницата на единствениот слободен и демократски парламент во Македонија. Денес во Охрид се случува епицентарот на граѓанскиот отпор против тиранијата, насилието.

(ВИДЕО) Црвенковски: Кога ќе тргне овој народ, бегај му од патот Никола !

Бриф - 18.01.2013

- Овој народ Никола многу може да истрпи, ама кога ќе реши и кога ќе тргне, кога ќе се охрабри, бегај и тргај му се од патот, бегај ќе те прегази , ќе те згази.

ВИДЕО Црвенковски: Никола, народот ќе те прегази!

Sky - 18.01.2013

- Овој народ Никола многу може да истрпи, ама кога ќе реши и кога ќе тргне, кога ќе се охрабри, бегај и тргај му се од патот, бегај ќе те прегази , ќе те згази, рече вечерва лидерот на СДСМ, Бранко ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да се врати во институциите и да излезе на локални избори

Денешен - 18.01.2013

Најавата за радикализација на протестите е само паничен рефлекс на СДСМ затоа што гледаат дека ја губат поддршката дури и од нивните малубројни членови.

Бојкот по Бранков рецепт

Н.Македонија - 18.01.2013

Колку и да е изложен на потсмев „герилецот“ поради константноста во менувањето ставови, тој досега докажа дека е умешен, ако за ништо друго, тогаш за продукција на политичка криза, без притоа око да ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ имаат паничен рефлекс!

Н.Македонија - 18.01.2013

-Најавата за радикализација на протестите е само паничен рефлекс на СДСМ затоа што гледаат дека ја губат поддршката дури и од нивните малубројни членови-се вели во реакцијата на владејачката партија ...

Барам смена на Црвенковски, за да не ги бојкотирам изборите!

Нетпрес - 17.01.2013

Многу ми е криво што не сум американски државјанин. Да бев сигурно ќе протестирав пред Белата куќа, поради последните одлуки на мојот претседател.

ВИДЕО Црвенковски: Само народот може да ја врати вербата во институциите преку парламентарни избори!

+инфо - 17.01.2013

Единствениот начин да се врати вербата и довербата во институциите, легитимитетот во парламентот и пратеничката функција е народот повторно да одлучува на парламентарни избори, истакна вечерва во ...

Груевски ја повика опозицијата на дијалог во институциите

Кајгана - 17.01.2013

Премиерот Никола Груевски ја повика опозициската СДСМ да се врати во Парламентот за да разговараат за сите спорни прашања и да најдат решение.

(ВИДЕО) Црвенковски пристигна во Штип

Бриф - 17.01.2013

Лидерот на опозицијата Бранко Црвенковски пристигна во Штип за да го поддржи револтот на граѓаните кои ќе МАршираат во чест на ...

Црвенковски (ВИДЕО): Што значи до крај ?? Е па до крај !! До победа !!

Бриф - 17.01.2013

Во Скопје, Прилеп, Струмица и Штип иста глетка. Среде јануари се разгоре отпорот против оваа власт. Народот дојде по своето.

(ВИДЕО) Црвенковски: До победа !!

Либертас - 17.01.2013

Во Скопје, Прилеп, Струмица и Штип иста глетка. Среде јануари се разгоре отпорот против оваа власт. Народот дојде по своето.

Црвенковски: Парламентарни избори за враќање на довербата во институциите

Република - 17.01.2013

- Единствениот начин да се врати вербата и довербата во институциите, легитимитетот во парламентот и пратеничката функција е народот повторно да одлучува на парламентарни избори – изјави лидерот на ...

ВИДЕО Црвенковски до Груевски пред 10.000 луѓе: Народот може многу да истрпи, но кога ќе тргне ќе те прегази, ќе те ...

Sky - 17.01.2013

Во Скопје, Прилеп, Струмица и Штип иста глетка. Среде јануари се разгоре отпорот против оваа власт. Народот дојде по своето.

Груевски - Отворени сме за аргументиран дијалог

Утрински - 16.01.2013

Премиерот изрази подготвеност на следните локални избори да има целосен мониторинг од ОБСЕ, ОДИХР, онолку засилен колку што ќе посакаат од СДСМ „Остануваме за дијалог во институциите, дијалог со кој ...

Груевски: Црвенковски СДСМ ја стави во кал и ја подели на две крила

Телма - 16.01.2013

Премиерот Никола Груевски останува на ставот дека барањата на опозицијата за предвремени парламентарни избори се неприфатливи.

Груевски: Отворени сме за дијалог со СДСМ во институциите !

Канал5 - 16.01.2013

За се што е легитимно и реално и што е нормално да се побара и да се прифати ние сме подготвени, рече Груевски. Остануваме за дијалог во институциите, дијалог со кој што опозициската СДСМ ќе се врати ...

Разговор се води во институциите, а не преку медиумите

Дневник - 16.01.2013

Ќе биде ли Kлубот на пратениците, Охридската сала во Собранието или, пак, претседателската вила на Водно местото каде што ќе почне дијалогот за надминување на политичката ситуација откако СДСМ излезе ...

Груевски: Реалните барања на СДСМ сме подготвени да ги прифатиме

Курир - 16.01.2013

Премиерот Никола Груевски за актуелните случувања во земјава истакна дека СДСМ е поделен на две групи, една која не го поддржува тоа што го прави Бранко Црвенковски но нема доволно моќ за да ги ...

“Условите на СДСМ, алиби за спас на Црвенковски“

Нетпрес - 16.01.2013

Условите кои СДСМ ги поставува се алиби за спас на кариерата на ниниот лидер Бранко Црвенковски. Ова го истакна премиерот Никола Груевски, запрашан за актуелната политичка состојба која ја предизвика ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ нема квалитетни кадри

А1 On - 16.01.2013

„Десет дена не се појавувате во медиумите што доволно зборува дека сте претворени во мејл партија и е доволен доказ дека во СДСМ нема квалитетни кадри.

Груевски: Отворени сме за аргументиран дијалог

А1 On - 16.01.2013

Остануваме за дијалог во институциите, дијалог со кој што опозициската СДСМ ќе се врати во Парламентот, каде ќе разговараме за сите прашања за кои што сакаат да разговараме и да се најдат решенија да ...

Груевски: Отворени сме за аргументиран дијалог

Курир - 16.01.2013

Премиерот Никола Груевски за актуелните случувања во земјава истакна дека СДСМ е поделен на две групи, една која не го поддржува тоа што го прави Бранко Црвенковски но нема доволно моќ за да ги ...

Груевски: Отворени сме за аргументиран дијалог

Сител - 16.01.2013

Остануваме за дијалог во институциите, дијалог со кој што опозициската СДСМ ќе се врати во Парламентот, каде ќе разговараме за сите прашања за кои што сакаат да разговараме и да се најдат решенија да ...

Груевски ја повика опозицијата на дијалог во институциите

Макфакс - 16.01.2013

Премиерот Никола Груевски ја повика опозициската СДСМ да се врати во Парламентот за да разговараат за сите спорни прашања и да најдат решение.

Премиерот го сецираше членството на СДСМ и го подели на две крила

+инфо - 16.01.2013

Премиерот Никола Груевски смета дека СДСМ е поделен на две крила и дека тоа, всушност, ја креира политичката криза во државата.

(ВИДЕО) Црвенковски: Излезот е само во предвремени парламентарни избори

А1 On - 16.01.2013

„Враќање во парлементот нема, единствен излез од оваа криза се предвремени парламентарни, фер избори“, порача вечерва лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски.

Црвенковски: Враќање нема, влогот е голем!

+инфо - 16.01.2013

Седум години овој народ молчеше и трпеше, со притисоци и лаги живеееше, гледаше како народните пари ги трошат за хирови и за лечење на фрустрациите.

Груевски: Отворени сме за дијалог со СДСМ

Press24 - 16.01.2013

Остануваме за дијалог во институциите, дијалог со кој што опозициската СДСМ ќе се врати во Парламентот Ова го истакна премиерот Никола Груевски коментирајќи ги последните политички случувања, како и ...

Груевски: Се реално сме подготвени да прифатиме, предвремени нема

Бриф - 16.01.2013

Премиерот Груевски останува на ставот дека барањето на СДСМ за предвремени парламентарни избори е неприфатливо. Најавува дека е подготвен да прифати „реални“ барања без да прецизира дали ќе иницира ...

Црвенковски:Ако Груевски е сигурен во подршката да одиме на парламентарни и локални избори во еден ден

Канал 77 - 16.01.2013

Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски рече дека не случајно протестите започнуваат од Прилеп како град кој е симбол на слободата и непокорот.

Црвенковски пред 15.000 струмичани: Влогот е голем, нема повлекување од битката!

Sky - 16.01.2013

- Враќање во парлементот нема, единствен излез од оваа криза се предвремени парламентарни, фер избори, изјави вечерва лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски, на протестниот марш на опозицијата во ...

Членството на улица, раководството на СДСМ на зимување

Вечер Прес - 16.01.2013

РАСКОЛОТ ВО СДСМ СЕ ЗГОЛЕМУВА Се намалува поддршката за граѓанската непослушност што ја организира СДСМ, но расте подвоеноста меѓу членството на Бихаќка".

(ВИДЕО) Црвенковски: Враќање нема единствен излез се предвремени парламентарни избори

Либертас - 16.01.2013

- Враќање во парлементот нема, единствен излез од оваа криза се предвремени парламентарни, фер избори, изјави вечерва лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски, на протестниот марш на опозицијата во ...

Груевски: `Се што е реално сме подготвени да прифатиме, предвремени нема

Бриф - 16.01.2013

Премиерот Груевски останува на ставот дека барањето на СДСМ за предвремени парламентарни избори е неприфатливо и дека е „за дијалог во институциите“ со којшто опозициската СДСМ ќе се врати во ...

Груевски: Отворени сме за аргументиран дијалог ама во парламент !

Локално - 16.01.2013

Остануваме за дијалог во институциите, дијалог со кој што опозициската СДСМ ќе се врати во Парламентот, каде ќе разговараме за сите прашања за кои што сакаат да разговараме и да се најдат решенија да ...

Груевски: Отворени сме за дијалог

Sky - 16.01.2013

Остануваме за дијалог во институциите, дијалог со кој што опозициската СДСМ ќе се врати во Парламентот, каде ќе разговараме за сите прашања за кои што сакаат да разговараме и да се најдат решенија да ...

Груевски гледа две групи во СДСМ – едни кои сфаќале дека згазиле во кал, и други кои слепо го следеле Црвенковски

Либертас - 16.01.2013

Остануваме за дијалог во институциите, дијалог со кој што опозициската СДСМ ќе се врати во Парламентот, каде ќе разговараме за сите прашања за кои што сакаат да разговараме и да се најдат решенија да ...

Груевски: Отворени сме за дијалог

Денешен - 16.01.2013

Остануваме за дијалог во институциите, дијалог со кој што опозициската СДСМ ќе се врати во Парламентот, каде ќе разговараме за сите прашања за кои што сакаат да разговараме и да се најдат решенија да ...

Дел од младите социјaлдемократи бараат оставка од Црвенковски

Дневник - 15.01.2013

Поранешниот генерален секретар на Социјалдемократската младина (СДММ) Михаил Младеновски заедно со група млади луѓе денеска побараа оставка од претседателот на опозициската СДСМ Бранко Црвенковски и ...

Црвенковски од Прилеп: Никола, ајде на избори, парламентарни и локални

Телма - 15.01.2013

Голем број членови и симпатизери на партиите од здружената опозиција вечерва маршираа во Прилеп. Низ улиците од центарот на градот, каде минуваше долгата колона се носеа транспаренти со кои власта се ...

Прилепчани не го поддржаа Црвенковски

Курир - 15.01.2013

Едвај 500-600 граѓани излегоа на собирот организиран од Сојузот на иднината кој вечерва се одржа во Прилеп. Присутни на граѓанскиот парламент, како што СДСМ ги нарекуваат собирите, тврдат дека ...

ВИДЕО: Црвенковски: Никола, ако си сигурен во твоите анкети, ајде на парламентарни избори!

+инфо - 15.01.2013

Како веќе седум години во Македонија, а осум во Прилеп, една група на луѓе ја киднапира државата, сведоци сме како додека народот ни живее во беда, во сиромаштија тие ни ја задолжуваат државата секој ...

(ВИДЕО) Црвенковски: Бојкот на локалните избори, ако власта не организира фер предвремени избори

А1 On - 15.01.2013

„Како веќе седум години во Македонија, а осум во Прилеп, една група на луѓе ја киднапира државата, сведоци сме како додека народот ни живее во беда, во сиромаштија тие ни ја задолжуваат државата ...

ВМРО-ДПМНЕ: За демократија не се бори со инциденти

А1 On - 15.01.2013

„Интересите на граѓаните се бранат во институтциите кои граѓаните ги избрале и гласале за нив на слободни, фер и демократски избори“, се вели во писмената реакција на ВМРО – ДПМНЕ на изјавата на ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на Игор Ивановски

Сител - 15.01.2013

Интересите на граѓаните се бранат во институтциите кои граѓаните ги избрале и гласале за нив на слободни, фер и демократски избори, се вели во писмената реакција на ВМРО - ДПМНЕ на изјавата на ...

(ВИДЕО) Шехтански: Спремни сме на сценарио СДСМ да не учествува на избори

А1 On - 15.01.2013

Претседателот на окружниот комитет на ВМРО ДПМНЕ од Делчево, Дарко Шехтански беше гостин во вестите на Д1 Телевизија. Тој за време на интервјуто рече дека протестите на СДСМ во Делчево се во ред се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Демократијата не се брани со инциденти, подбуцнувања и непочитување на правилата

Нетпрес - 15.01.2013

Опозицискиот пратеник, Игор Ивановски, денеска изјави дека СДСМ ќе биде секаде каде што ќе се манифестира отпорот против режимот и дека ќе останат доследни на својата примарна цел - враќање на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Интересите на граѓаните се бранат во институциите

Макфакс - 15.01.2013

Интересите на граѓаните се бранат во институциите кои граѓаните ги избрале и гласале за нив на слободни, фер и демократски избори.

ВИДЕО: Претседателот на О.К. Делчево: Спремни сме на сценарио СДСМ да не учествува на избори

Sky - 15.01.2013

Претседателот на окружниот комитет на ВМРО ДПМНЕ од Делчево, Дарко Шехтански беше гостин во вестите на Д1 Телевизија. Тој за време на интервјуто рече дека протестите на СДСМ во Делчево се во ред се ...

ВИДЕО Црвенковски пред илјадници Прилепчани: Бојкот на локалните избори, ако власта не организира фер предвремени ...

Sky - 15.01.2013

Како веќе седум години во Македонија, а осум во Прилеп, една група на луѓе ја киднапира државата, сведоци сме како додека народот ни живее во беда, во сиромаштија тие ни ја задолжуваат државата секој ...

Црвенковски без поддршка во Прилеп

Денешен - 15.01.2013

За Црвенковски уште позагрижувачки е фактот што во Прилеп беа носени симпатизери со автобуси од други градови, а сепак не успеа да собере поддршка од граѓаните.

(ВИДЕО) Црвенковски: Aко веруваш во анкетите од што се плашиш бе Никола !

Бриф - 15.01.2013

- Од Прилеп ја почнуваме серијата граѓански протести, не е случајно. Ако некој град е симбол за отпор, за слобода, тоа е Прилеп. Eдна група луѓе ни ја киднапира државата – рече Црвенковски во Прилеп.

ВИДЕО: Црвенковски – Груевски, од што се плашиш? Ајде на предвремени парламентарни избори

Либертас - 15.01.2013

Како веќе седум години во Македонија, а осум во Прилеп, една група на луѓе ја киднапира државата, сведоци сме како додека народот ни живее во беда, во сиромаштија тие ни ја задолжуваат државата секој ...

Некои млади социјалдемократи бараат оставка од Црвенковски

Н.Македонија - 15.01.2013

Поранешниот генерален секретар на Социјалдемократската младина (СДММ) Михаил Младеновски и група млади луѓе вчера побараа оставка од претседателот на опозициската СДСМ, Бранко Црвенковски, и најавија ...

Груевски и Ахмети ќе одлучат кога ќе одат на нов изборен мегдан

Н.Македонија - 15.01.2013

Три фактори се клучни за одлуката да се оди само на локални, а не и на парламентарни избори: немањето волја да му се исполни желба на Црвенковски, немањето согласност од коалицискиот партнер ДУИ и ...

Излез има, го бара ли некој?

Н.Македонија - 15.01.2013

Ако барем едните се обидеа да не возвраќаат со нечесни методи, и другите ќе немаа маневарски простор за до крајот да ја одиграат својата валкана игра.

Груевски не оди на предвремени парламентарни, Црвенковски ќе ги бојкотира локалните

Дневник - 14.01.2013

Премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски не ги прифати условите кои опозицискиот лидер Бранко Црвенковски ги постави за да го прекине бојкотот во Собранието и за учество на локалните избори.

Груевски: Црвенковски го избегнува крајот на својата политичка кариера

Дневник - 14.01.2013

Легитимитет дава народот на избори. ВМРО-ДПМНЕ победи трипати на парламентарните избори во изминатите шест години, а секој обид на СДСМ да покаже дека оваа власт е нелегитимна е само обид за ...

Дел од младите социјaлдемократи бараат оставка од Црвенковски

Сител - 14.01.2013

Поранешниот генерален секретар на Социјалдемократската младина (СДММ) Михаил Младеновски заедно со група млади луѓе денеска побараа оставка од претседателот на опозициската СДСМ Бранко Црвенковски и ...

Протест против Црвенковски во Скопје

Р.С.Европа - 14.01.2013

Поранешниот генерален секретар на подмладокот на СДСМ Михаил Младеновски најави дека на претстојните локални избори ќе настапат со независни кандидатски листи, незадоволни од последните одлуки на ...

Опозицијата очекува потег од власта за дијалог

+инфо - 14.01.2013

СДСМ нема да се врати во парламентот како што вчера од нив побара владеjачката ВМРО-ДПМНЕ, но од опозицијата се подготвени во кој било формат да разговараат со партијата на власт за преку политички ...

Сценарио за спас на Црвенковски

Курир - 14.01.2013

Бојкотирајќи ги изборите СДСМ се обидува да го одложи партискиот конгрес во мај на кој би се разговарало на исходот од изборите.

Оставка од Бранко Црвенковски бараат младите на СДММ

Сител - 14.01.2013

Советот на општинската организација на сдсм во Охрид против одлуката на Црвенковски за бојкот на локалните избори. Порталот ИНПРЕСС пренесува дека на последната седница на советот оддржана во петокот ...

Дел од младите социјaлдемократи бараат оставка од Бранко Црвенковски

Press24 - 14.01.2013

Поранешниот генерален секретар на Социјалдемократската младина Михаил Младеновски заедно со група млади луѓе денеска побараа оставка од претседателот на опозициската СДСМ Бранко Црвенковски Како ...

Дел од младите социјaлдемократи бараат оставка од Црвенковски

А1 On - 14.01.2013

Поранешниот генерален секретар на Социјалдемократската младина (СДММ) Михаил Младеновски заедно со група млади луѓе денеска побараа оставка од претседателот на опозициската СДСМ Бранко Црвенковски и ...

Младите социјалдемократи побараа оставка од Црвенковски

Нетпрес - 14.01.2013

Поранешниот генерален секретар на СДММ, и еден од апликантите за независна советничка листа во општина Центар, Михаил Младеновски заедно со група млади луѓе денеска јавно го повикаа лидерот на ...

ФОТО: „Денар за Бранко“

Press24 - 14.01.2013

Поранешниот Генерален секретар на социјалдемократската младина, Михаил Младеновски заедно со како што рече дел од членовите на СДММ денеска на плоштадот во Скопје побара оставка од Црвенковски.

ФОТО: Денар за промена на Бранко

Курир - 14.01.2013

Дел од младите социјалдемократи денеска јавно го повикаа Бранко Црвенковски да си поднесе оставка. -Ние како млади социјалдемократи не се сложуваме со последните одлуки на раководството на СДСМ и ...

Oставка од Црвенковски – бараат дел од младите социјaлдемократи

МК News - 14.01.2013

Поранешниот генерален секретар на Социјалдемократската младина (СДММ) Михаил Младеновски заедно со група млади луѓе денеска побараа оставка од претседателот на опозициската СДСМ Бранко Црвенковски и ...

Младите социјалдемократи побараа оставка од Црвенковски

Точка - 14.01.2013

Поранешниот генерален секретар на СДММ, и еден од апликантите за независна советничка листа во општина Центар, Михаил Младеновски заедно со група млади луѓе денеска јавно го повикаа лидерот на ...

Сценарио за спас на Црвенковски

Денешен - 14.01.2013

Бојкотирајќи ги изборите СДСМ се обидува да го одложи партискиот конгрес во мај на кој би се разговарало на исходот од изборите, пишува Новинската агенција Курир.

10-мина позади „Денар за Бранко“

Бриф - 14.01.2013

Провладини медиуми објавија фотографии со неколкумина млади на плоштадот Македонија и изјава од поранешниот генерален секретар на социјал-демократската младина, Михаил Младеновски кој излегол да ...

Акција “Денар за Бранко“ (фото)

Пулс24 - 14.01.2013

Младите членови на социјалдемократската партија денеска јавно го повикаа Бранко да поднесе оставка. “Ние како млади социјалдемократи не се сложуваме со последните одлуки на раководството на СДСМ и ...

Фото: Денар за промена на Бранко

Денешен - 14.01.2013

Дел од младите социјалдемократи денеска јавно го повикаа Бранко Црвенковски да си поднесе оставка, пишува новинската агенција Курир.

Дел од младите социјалдемократи бараат оставка од Црвенковски

Вечер Прес - 14.01.2013

Поранешниот генерален секретар на Социјалдемократската младина (СДММ) Михаил Младеновски заедно со група млади луѓе денеска побараа оставка од претседателот на опозициската СДСМ Бранко Црвенковски и ...

Груевски го одби уличниот ултиматум на Црвенковски

Н.Македонија - 14.01.2013

ВМРО-ДПМНЕ победи трипати на парламентарните избори организирани во изминатите шест години, а секој обид од страна на СДСМ да се покаже нелегитимна оваа власт е само обид за манипулација со ...

Младите социалдемократи се свртеа против Црвенковски

eReporter - 14.01.2013

Дел од подмладокот на СДСМ денеска на плоштадот Македонија јавно го изрази несогласувањето со официјалниот став за изборите на СДСМ и лидерот Бранко Црвенковски, од кого воедно побараа и оставки.