TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓоковиќ ги моли сватовите наместо подароци да му уплатат пари во фондацијата

+инфо - 14.06.2014

Подготовките околу свадбата на деценијата на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата свршеница Јелена Ристиќ, која е најавена за следниот месец на црногорскиот остров Свети Стефан, полека се ...

Ѓоковиќ го одреди датумот за свадбата

Спортклуб - 14.06.2014

Според некои најави, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ требало да се ожени со својата поубава половина овој викенд. Сепак, во меѓувреме, тој ја променил својата одлука и медиумите во Србија тврдат дека ...

Каков подарок побара Ѓоковиќ од гостите на свадбата?

Хитпортал - 14.06.2014

П одготовките околу свадбата на деценијата на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата свршеница Јелена Ристиќ, се пред крај. Парот реши свадбата да биде на црногорскиот остров Свети Стефан.

Откриени детали за свадбената церемонија на Ноле и Јелена

Телеграф - 14.06.2014

Наместо подароци, гостите се замолени да донираат во фондацијата „Новак Ѓоковиќ“ Подготовките околу свадбата на деценијата се при крај, а Новак Ѓоковиќ и Jелена Ристиќ на лудиот камен ќе стапнат на ...

Ѓоковиќ ќе се жени викендов?

еМагазин - 14.06.2014

Иако кружеа информации дека српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе се жени викендов, сепак некои од српските медиуми објавија дека свадбата меѓу Ноле и Јелена ќе се случи другпат.

Новак Ѓоковиќ се жени на 9 јули, пристапот до Свети Стефан забранет

МКД - 13.06.2014

Новак Ѓоковиќ и Јелена Ристиќ ќе се венчаат на 9 јули на Свети Стефан, пишуваат српските медиуми. Ѓоковиќ пред два дена организираше ергенска вечер на Ибица , а според најавите од Црна Гора, неколку ...

Венчавката на Ноле и Јелена на 9 јули

Хитпортал - 13.06.2014

В ториот светски рекет Новак Ѓоковиќ и неговата вереница Јелена Ристиќ ќе се венчаат во недела во Свети Стефан – тоа е веста која вчера со брзина на светлината се прошири во медиумите.

Зошто Надал и Ѓоковиќ не можат да бидат пријатели?

Дерби - 13.06.2014

Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ се едни од најдобрите тенисери на сите времиња. Нивното ривалство во последните неколку години е навистина големо, а за тоа најдобар доказ се феноменалните мечеви кои ...

Новак и Јелена ќе се венчаат дури по Вимблдон

+инфо - 13.06.2014

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата свршеница Јелена Ристиќ ќе го кажат судбоносното „да“ црногорскиот остров Свети Стефан штом Новак се врати од Гренд Слем турнир „Вимблдон“ во ...

Кога тој игра никогаш не е досадно - Браун поразен од Колшрајбер

Спортклуб - 13.06.2014

Германскиот тенисер Дастин Браун денеска беше елиминиран од Филип Колшрајбер во четвртфиналето во турнирот во Хале. Браун вчера ги изненади речиси сите, откако го елиминираше Надал, а денеска беше ...

Браун го елиминира Надал

Сител - 13.06.2014

Најдобриот светски тенисер Рафаел Надал го заврши настапот на турнирот во Хале (тревната подлога) откако вечерва загуби во осминафиналето од Германецот Дастин Браун.

Надал елиминиран во осминафиналето на турнирот во Хале

Курир - 13.06.2014

Најдобриот светски тенисер Шпанецот Рафаел Надал го заврши настапот на турнирот во Хале (тревната подлога) откако загуби во осминафиналето од Германецот Дастин Браун.

Ништо од свадбата: Новак ќе се венча после Вимблдон

ЗаЗабава - 13.06.2014

Откако вчера се појави информацијата дека најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ судбоносното „да“ ќе го каже викендов, денеска пристигна веста дека свадбата сепак ќе се одржи во јули кога Новак ќе ...

Новак Ѓоковиќ се жени викендов, пристапот до Свети Стефан забранет

Убавина и Здравје - 13.06.2014

Новак Ѓоковиќ и Јелена Ристиќ ќе се венчаат овој викенд на Свети Стефан, пишуваат српските медиуми. Ѓоковиќ пред два дена организираше ергенска вечер на Ибица, а според најавите од Црна Гора, од утре ...

Како Рафа Надал може да загуби од Дастин Браун?!

Екипа - 13.06.2014

Првиот светски рекет Рафаел Надал загуби на турнирот во Хале од Дастин Браун. Како е тоа можно, ќе си речат најголем дел од тениските љубители, кои, сепак, вчерашниот ден му го посветија на фудбалот, ...

Надал доживеа дебакл во Германија!

Точка - 13.06.2014

Првиот светски тенисер Рафаел Надал доживеа дебакал во Хале, каде што беше елиминиран на самиот старт на турнирот. Само четири дена после освојувањето на деветата титула на Ролан Гарос и поразувањето ...

Фото: Ергенска забава на Ѓоковиќ на Ибица

Денешен - 13.06.2014

По поразот во финалето на Ролан Гарос, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ замина на одмор на Ибица. Таму папараците во чекор го следеа секое негово движење и набрзо во медиумите се појави фотографии на ...

Ако не го гледавте мечот, еве како Браун го „посрамоти" Надал!

Точка - 13.06.2014

Тенисерот кој е број еден во светот, Рафаел Надал, вчера доживеа дебакл во Хале, каде што беше поразен од Дастин Браун. Погледнете како изгледаше тоа.

Венчавка викеднов: Новак и Јелена на Свети Стефан ќе си кажат ДА!

Фактор - 13.06.2014

Најдобриот српски тенисер и втор тенисер во светот Новак Ѓоковиќ и неговата свршеница Јелена Ристиќ ќе се венчаат викендов на манстирот Свети Стефан , кој поради тоа ќе биде затворен.

Ништо од свадбата: Новак ќе се венча после Вимблдон

Вистина.мк - 13.06.2014

Откако вчера се појави информацијата дека најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ судбоносното „да“ ќе го каже викендов , денеска пристигна веста дека свадбата сепак ќе се одржи во јули кога Новак ќе ...

Овој викенд Ноле прави свадба

Lider - 13.06.2014

Според пишувањето на српските медиуми Новак Ѓоковиќ и Јелена Ристиќ ќе се венчаат викендов. Српскиот тенисер пред два дена ја организираше својата ергенска вечер на Ибица, а според најавите од Црна ...

Новак Ѓоковиќ на „беќарски“ одмор

24 Вести - 12.06.2014

По поразот во финалето на Ролан Гарос, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ замина на одмор на Ибица. Таму папараците во чекор го следеа секое негово движење и набрзо во медиумите се појави фотографии на ...

Рафаел Надал елиминиран на тенискиот турнир во Хале

24 Вести - 12.06.2014

Најдобриот светски тенисер Шпанецот Рафаел Надал го заврши настапот на турнирот во Хале (тревната подлога) откако вечерва загуби во осминафиналето од Германецот Дастин Браун.

ФОТО - Ергенска забава на Новак Ѓоковиќ - Водени лудории со секс-кукла

Вест - 12.06.2014

Еден од најдобрите светски тенисери Новак Ѓоковиќ направи луда ергенска забава на Ибица, на која присуствувале неговиот колега Виктор Троицки и неколкумина најдобри другари.

ФОТО: Новак Ѓоковиќ на „беќарски“ одмор

Сител - 12.06.2014

По поразот во финалето на Ролан Гарос, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ замина на одмор на Ибици. Таму папараците во чекор го следеа секое негово движење и набрзо во медиумите се појави фотографии на ...

Новак Ѓоковиќ на „беќарски“ одмор

А1 On - 12.06.2014

По поразот во финалето на Ролан Гарос, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ замина на одмор на Ибици. Таму папараците во чекор го следеа секое негово движење и набрзо во медиумите се појави фотографии на ...

Сензација во Хале: Надал елиминиран од анонимниот Браун

А1 On - 12.06.2014

На тенискиот турнир во Хале, Германија, домашниот тенисер Дастин Браун кој е тука со вајлд карта направи сезнација, го елиминира првиот рекет на светот, Рафаел Надал со лесни 2:0 (6:4 и 6:1) за 59 ...

Сензација во Хале: Браун го исфрли Надал во второто коло

Спортклуб - 12.06.2014

Рафаел Надал успеа да ја одбрани титулата на Ролан Гарос, но лошо ја стартуваше сезооната на трева бидејќи е елиминиран во второто коло на Хале турнирот од германскиот тенисер Дастин Браун со 2:0 во ...

Сензација во Хале: Надал исфрлен од 85-тиот тенисер на светот

МКД - 12.06.2014

Рафаел Надал, освојувачот на Ролан Гарос, претрпе елиминација во второто коло на турнирот во Хале, од германскиот тенисер Дастин Браун со 6:4 и 6:1. Уморот по настапот на Отвореното тениско првенство ...

Сензација во Хале: Браун пресилен за Надал!

SportMedia - 12.06.2014

Германскиот тенисер Дастин Браун го елминираше првиот светски тенисер Рафаел Надал во осминафиналето на турнирот во Хале, со победата од 6-4, 6-1. Браун одигра одличен тенис во текот на целиот ...

Дебакл на Надал на трева

Оn.net - 12.06.2014

Германскиот тенисер Дастин Браун го шокира првиот светски рекет Рафаел Надал во осминафиналето од турнирот во Хале. Браун буквално си поигра со деветкратниот шампион на Ролан Гарос и го совлада со ...

Надал елиминиран на стартот во Хале

Дерби - 12.06.2014

Германскиот тенисер Дастин Браун направи вистинска сензација во второто коло на тенискиот турнир во Хале откако во два сета го совлада освојувачот на Ролан Гарос и светски рекет број еден, Рафаел ...

Надал елиминиран на турнирот во Хале

+инфо - 12.06.2014

Најдобриот светски тенисер Шпанецот Рафаел Надал го заврши настапот на турнирот во Хале (тревната подлога) откако вечерва загуби во осминафиналето од Германецот Дастин Браун.

Фото: Новак Ѓоковиќ се сонча на Ибица

Убавина и Здравје - 12.06.2014

Кога Daily Mail објави фотографии од тенисерот како ужива на плажа на Ибица, припадничките на понежниот пол буквално полудеа по него. Новак Ѓоковиќ јавноста навикнала да го гледа само на тениските ...

Федерер: Многу сум среќен поради Надал

Спортклуб - 12.06.2014

Роџер Федерер изјави дека многу е среќен што Рафаел Надал ја освои деветата титула на Ролан Гарос. Надал го совлада Ѓоковиќ со 3:1 во финалето и стигна до својата 14 Грен слем титула во кариерата.

Идниот татко Новак Ѓоковиќ вака се забавува со своите пријатели на Ибица (ФОТО)

МКД - 12.06.2014

По поразот во финалето на Ролан Гарос, Новак Ѓоковиќ заминал на одмор на Ибица. Веќе неколку дена папараците го следат насекаде низ Ибица, па во медиумите се појавија фотографии од плажа, а сега Ноле ...

Сензација во Хале: Надал растурен од 85. играч на светот

Бриф - 12.06.2014

Германскиот тенисер Дастин Браун направи големо изненадување и го елминираше првиот светски тенисер Рафаел Надал во осминафиналето на турнирот во Хале, со победата од 6-4, 6-1.

Новак Ѓоковиќ приреди луда ергенска забава на Ибица

еМагазин - 12.06.2014

Српскиот тенисерски ас Новак Ѓоковиќ на Ибица приреди луда ергенска забава за своите колеги и пријатели.Лудориите очигледно кулминираа со еротската кукла што популарниот Ноле ја доби на подарок.

Ноле со бурма пристигнува на Вимблдон!

Точка - 12.06.2014

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата вереница Јелена Ристиќ за време на викендот ќе ја официјализираат својата долгогодишна врска со брак, кој ќе биде склучен на Свети Стефан.

Ергенска забава на Новак Ѓоковиќ – секс-кукла и многу лудување (Фото)

МК News - 12.06.2014

Еден од најдобрите светски тенисери Новак Ѓоковиќ направи луда ергенска забава на Ибица, на која присуствувале неговиот колега Виктор Троицки и неколкумина најдобри другари.

Надал се уште слави, Браун си ја искористи шансата и го декласира шампионот од Ролан Гарос

Република - 12.06.2014

Рафаел Надал очигледно се уште ја слави рекордната деветта титула од Ролан Гарос, а шансата си ја искористи германскиот тенисер Дастин Браун и на сензационален начин го декласира подобриот од себе.

Тениската елита викендов на Свети Стефан – ќе се венчаат Новаќ Ѓоковиќ и Јелена Ристиќ

Република - 12.06.2014

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата вереница Јелена Ристиќ викендов ќе се венчаат на Свети Стефан, кој поради тоа ќе биде затворен. Пристапот на Свети Стефан ќе биде дозболен само со бродови и ...

Ѓоковиќ се жени викендов?

Вистина.мк - 12.06.2014

Новак Ѓоковиќ и Јелена Ристиќ ќе се венчаат викендов, пишуваат српските медиуми. Ноле пред два дена ја организираше неговата ергенска вечер на Ибица, а според најавите од Црна Гора, од петок до ...

Надал елиминиран на турнирот во Хале

Lider - 12.06.2014

Најдобриот светски тенисер Шпанецот Рафаел Надал го заврши настапот на турнирот во Хале (тревната подлога) откако вечерва загуби во осминафиналето од Германецот Дастин Браун.

Ергенска забава на Ибица: Ноле продолжува да се забавува

365 - 12.06.2014

Поразот е полесен кога имаш добри пријатели. Така, познатиот тенисер по турнирот се упати кон Ибица со пријателите на ергенска забава. Познатиот српски тенисер загуби во финалето на Ролан Гарос од ...

Новак Ѓоковиќ на „беќарски“ одмор

Lider - 12.06.2014

По поразот во финалето на Ролан Гарос, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ замина на одмор на Ибици. Таму папараците во чекор го следеа секое негово движење и набрзо во медиумите се појави фотографии на ...

Ова е најзгодното машко тело за Британките

Таратур - 11.06.2014

Кога Daily Mail објави фотографии од тенисерот како ужива на плажа на Ибица, припадничките на понежниот пол буквално полудеа по него. Новак Ѓоковиќ јавноста навикнала да го гледа само на тениските ...

Надал: Се надевам на добар Вимблдон

Спортклуб - 11.06.2014

По освојувањето на деветата титула на Ролан Гарос, Рафаел Надал се надева дека оваа година ќе одигра добро и на Вимблдон. Во последните две години Шпанецот оствари само една победа на Вимблдон.

ПО ПОРАЗОТ: Ѓоковиќ слави „моминска вечер“ на Ибица (ФОТО)

Телеграф - 11.06.2014

Веројатно српскиот тенисер одлучи последното летување пред свадбата да го помине со пријателите Новак Ѓоковиќ реши од рпва рака да провери какви се журките на Ибица.

Фото: Ѓоковиќ ужива на Ибица

Спортски - 11.06.2014

Кога Daily Mail објави фотографии од тенисерот како ужива на плажа на Ибица, припадничките на понежниот пол буквално полудеа по него. Новак Ѓоковиќ јавноста навикнала да го гледа само на тениските ...

Ергенската забава на Новак Ѓоковиќ … (фото)

Локално - 11.06.2014

Интересна фотографија на светскиот рекет број 2, Новак Ѓоковиќ се појави на социјалните мрежи. Српскиот тенисер си направи ергенска забава по поразот во финалето на Ролан Гарос и ќе се подготвува за ...

Фото: Еве како Новак Ѓоковиќ ја прослави ергенската вечер

Вистина.мк - 11.06.2014

Неодамнешниот пораз на Новак Ѓоковиќ од Рафаел Надал во финалето на Ролан Гарос, не влијаело многу на расположението на српскиот тенисер. Имено, Ноле по турнирот ги собрал сите свои машки пријатели ...

Новак Ѓоковиќ прогласен за најзгоден маж на светот

Вистина.мк - 11.06.2014

Новак Ѓоковиќ, покрај тоа што е најпознат спортист во Србија, и во светот неговото име се изговара со големо почитување. Новак е прогласен и за најзгоден маж на светот од страна на Британките, откако ...

Надал зараби 1,6 милиони евра повеќе од Ѓоковиќ

Капитал - 10.06.2014

Првиот светски рекет, Рафаел Надал, само за оваа година освои 5,8 милиони долари, вклучувајќи ги и парите од скоро освоеното злато на Роланд Гарос во Франција.

По поразот на Ролан Гарос, Ѓоковиќ одмора на Ибица

Кајгана - 10.06.2014

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, во неделата не успеа да го освои Ролан Гарос, каде доживеа пораз од Рафаел Надал. Популарниот Ноле, веднаш по настапот во Париз, со своите пријатели се упати на Ибица ...

Надал очекува добри игри на Вимблдон

Алфа - 10.06.2014

По освојувањето на деветата титула на Ролан Гарос, Рафаел Надал се надева дека ќе одигра добро и на Вимблдон. Во претходните две години шпанецот на терените на Ол Ингланд клуб остваруваше само по ...

Ѓоковиќ се одмара на Ибица

Дерби - 10.06.2014

Вториот светски рекет Новак Ѓоковиќ по поразот од Рафаел Надал во финалето на Ролан Гарос замина на Ибица за да ги наполни батериите за преостанатиот дел од сезоната каде ќе го брка првото место на ...

Британките се воодушевени: Новак Ѓоковиќ е најзгоден маж (ФОТО)

МКД - 10.06.2014

Кога Дејли мејл објавил фотографии од српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ како ужива на плажите на Ибица, жените полуделе по него. Не е тајна дека името на Новак Ѓоковиќ е добро познато не само во Србија, ...

Ноле го преболува поразот со машко друштво на Ибица

ЗаЗабава - 10.06.2014

Нему можеби му се насолзија очите после поразот од Рафаел Надал во неделата на финалето на Франција Опен, но Новак Ѓоковиќ имаше широка насмевка на лицето во неделата после натпреварот.

„Новак е фаворит на Вимблдон“

Оn.net - 10.06.2014

Тренерот на Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер истакна дека српскиот тенисер не грешел во ништо на мечот со Рафаел Надал, туку агресивноста на Шпанецот влијаела Новак да се повлече и да биде поразен во ...

БОРИС БЕКЕР: Ѓоковиќ беше пасивен

Телеграф - 10.06.2014

Германецот објасни зошто тенисерот од Србија повторно не успеа во финалето во Париз Тренерот на српскиот тенисер рече дека неговиот ученик не успеал да пронајде вистинска агресивност во финалето на ...

ФОТО: Ова е најзгодниот маж според Британките

Курир - 10.06.2014

Кога Дејли Меил објави фотографии од овој тенисер како ужива на плажата Ибица, припадничките на понежниот пол буквално полуделе по него. Новак Ѓоковиќ јавноста навикнала да го гледа само на тениските ...

ФОТО Ноле по поразот на „French open“ се лади на Ибица

+инфо - 10.06.2014

Иако поразот од Рафаел Надал во финалето на „French open“ прилично го погоди, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ решил да се реласкира малку и да се замине на популарниот шпански остров Ибица.

Надал има “најдебела“ сметка во тенискиот свет

ЗаЗабава - 10.06.2014

Здружението на тенисерските професионалци (АТП) ги објави заработките на тенисерите оваа сезона. До 8 јуни, на првото место се наоѓа шпанецот Рафаел Надал со речиси 6 милиони долари.

Надал со најголема заработка во 2014

Дерби - 10.06.2014

Првиот светски рекет Рафаел Надал се најде на врвот на листата на заработувачка во 2014 година, објави Здружението на тениски професионалци (АТП) 14-кратниот грен слем шампион заклучно со 8 јуни има ...

Кафелников: Ова е последната титула на Ролан Гарос за Надал

Локално - 10.06.2014

Поранешниот број 1 во светот и шампион на Ролан Гарос во 1996 година, Евгениј Кафелников направи предвидување дека Рафаел Надал ја освоил за последен пат титулата од Отвореното првенство на Франција ...

Ноле греши двапати, Надал освојува титули на Ролан Гарос (видео)

Република - 10.06.2014

Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ имаат огромно ривалство во тенисот, тие се двајцата играчи со најмногу меѓусебни мечеви во историјата на играта, а два моменти се специјални за шпанскиот тенисер.

Надал најбогат меѓу тенисерите

Денешен - 10.06.2014

Здружението на тенисерските професионалци (АТП) ги објави заработките на тенисерите оваа сезона. До 8 јуни, на првото место се наоѓа шпанецот Рафаел Надал со речиси 6 милиони долари.

Британките воодушевени: Новак е најзгодниот маж на планетата!

Точка - 10.06.2014

Кога "Daily Mail" објави фотографии од тенисерот Новак Ѓоковиќ како ужива на плажите на Ибица, припадничките од понежниот пол се чини дека збудалеа! Не е никаква тајна дека Новак Ѓоковиќ е добро ...

Надал е на три чекори до Федерер

Н.Македонија - 10.06.2014

Рафаел Надал (28) се впиша во историјата на белиот спорт како еден од најуспешните тенисери на сите времиња, станувајќи првиот што го освоил гранслем-турнирот „Ролан Гарос“ девет пати (вклучувајќи ги ...

Новак Ѓоковиќ го покажа атлетското тело на Ибица

Вистина.мк - 10.06.2014

Светски познатиот тенисер и покрај поразот беше одлично расположен на плажата. Можеби очекувавте дека српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе биде растргнат после доживеаниот пораз од Рафаел Надал во ...

Рафаел Надал има “најдебела“ сметка во тенискиот свет

Lider - 10.06.2014

Здружението на тенисерските професионалци (АТП) ги објави заработките на тенисерите оваа сезона. До 8 јуни, на првото место се наоѓа шпанецот Рафаел Надал со речиси 6 милиони долари.

Надал останува крал во Париз

Deutsche Welle - 09.06.2014

Надал е неспорен крал на тенискиот терен во Париз - Шпанецот ја освои својата 9. титула, падна на колена и речиси со неверување гледаше во небото. Ѓоковиќ се шегува: „Можеби ќе победам на турниров ...

ФОТО: Поубава од Ајфеловата кула !!!

Сител - 09.06.2014

Марија Шарапова триумфираше на Ролан Гарос а потоа на задоволство на фоторепортерите но и комплетно љубителите на тенисот позираше пред Ајфеловата ...

ВИДЕО: Мајката на Надал доби „врела“ шлаканица од својата ќерка

Сител - 09.06.2014

Погледнете како реагираше сестрата на Рафаел Надал, Марија Изабела по еден добар потег на брат и во мечот на финалето на Ролан Гарос со Новак ...

Рафа Надал со најголема заработувачка оваа сезона

Спортклуб - 09.06.2014

Актуелниот освојувач на Ролан Гарос, шпанскиот тенисер Рафаел Надал, се најде на врвот на листата според заработувачката оваа сезона, објави Здружението на тениски професионалци (АТП).

Видео: Ѓоковиќ повраќаше на терен

Таратур - 09.06.2014

Колку е напорно да се игра врвен тенис против Рафаел Надал веројатно најдобро покажува оваа снимка на која се гледа како Новак Ѓоковиќ повраќа на теренот во финалето од Ролан Гарос.

ВИДЕО: Новак Џоковиќ поврати среде натпревар!

Сител - 09.06.2014

Колку е напорно да се игра врвен тенис против Рафаел Надал веројатно најдобро покажува оваа снимка на која се гледа како Новак Ѓоковиќ повраќа на теренот во финалето од Ролан Гарос.

Надал му порача на Ѓоковиќ дека тој е неговиот најголем противник

+инфо - 09.06.2014

Ти си мојот најголем противник, е пораката која Рафаел Надал ја упати до противникот во финалето на Ролан Гарос, турнир на кој шпанскиот тенисер попладнево по деветти пат триумфираше.

Ѓоковиќ: Нешто ми се случува

Дерби - 09.06.2014

Новак Ѓоковиќ повторно не успеа да го победи Рафаел Надал на Ролан Гарос, а по мечот потенцираше дека не е задоволен од својата игра. Српскиот тенисер го призна поразот во дуелот со Надал кој стигна ...

Надал: Не го бркам рекордот на Федерер

Екипа - 09.06.2014

Рафаел Надал покажа дека се уште е број еден кога станува збор за турнирите на земјена подлога, откако стигна до деветтиот пехар на Ролан Гарос во својата фантастична кариера.

Надал го победи, а потоа го испофали Ѓоковиќ

Курир - 09.06.2014

Рафаел Надал го совлада Новак Ѓоковиќ во финалето на Ролан Гарос со резултат 3-1, по сетови 3:6; 7:5; 6:2 и 6:4. Надал по овој исход го задржа 100-процентниот учинок добивајќи ги сите девет финалиња ...

Надал повторно го освои Париз и остана на врвот на АТП листата

+инфо - 09.06.2014

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал продолжува да владее на Ролан Гарос. Тој попладнево по деветти пат го освои Грен Слемот во Париз и ја задржа првата позиција на АТП листата.

Деветта титула за Надал на Ролан Гарос

Нетпрес - 09.06.2014

Светскиот тениски рекет број еден Шпанецот Рафаел Надал се закити со деветата титулар на вториот грен слем турнир Ролан Гарос, откако во финалето го совлада Србинот Новак Ѓоковиќ со 3:6,7:5,6:2,6:4.

Ѓоковиќ добил погрешен трофеј од организаторите

Дерби - 09.06.2014

Новак Ѓоковиќ доби овации од публиката на Ролан Гарос и може да биде задоволен од начинот на кој беше поздравен иако го загуби финалето од Рафаел Надал.

ФОТО: Никој не гледаше во трофејот, туку во нејзините долги нозе

Курир - 09.06.2014

Покрај тоа што е убава, славната тенисерка е и успешна. Во саботата го освои Ролан Гарос. Руската тенисерка Марија Шарапова по втор пат во својата кариера победничка на Ролан Гарос.

Најдоброто од Ролан Гарос

Дерби - 09.06.2014

Вториот грен слем година Ролан Гарос заврши изминатиов викенд со триумфи на Марија Шарапова и Рафаел Надал. Во текот на претходните две недели видовме доста интересни моменти во и надвор од тениските ...

АТП: Надал ја одбрани првата позиција

Макфакс - 09.06.2014

Рафаел Надал, во неделата ја одбрани титулата на Ролан Гарос, а покрај титулата Шпанецот го одбрани и првото место на АТП листата. Надал, на првото место има 170 бодови повеќе од Новак Ѓоковиќ, ...

Новак Ѓоковиќ заплака додека публиката громогласно му аплаудираше

Хитпортал - 09.06.2014

Н овак Ѓоковиќ повторно не успеа да го победи Рафаел Надал на Ролан Гарос, а по мечот потенцираше дека не е задоволен од својата игра. Српскиот тенисер го призна поразот во дуелот со Надал кој стигна ...

Рафаел Надал го освои Ролан Гарос

Inpress - 09.06.2014

Париз, 9. јуни 2014 (ИНПРЕС) Шпанецот Рафаел Надал триумфираше на Ролан Гарос, откако во финалето, го победи Новак Ѓоковиќ со 3-1 по сетови (3-6, 7-5, 6-2, 6-4).

АТП: Надал ја одбрани првата позиција

Кајгана - 09.06.2014

Рафаел Надал вчера ја одбрани титулата на Ролан Гарос, а покрај титулата Шпанецот го одбрани и првото место на АТП листата. Надал, на првото место има 170 бодови повеќе од Новак Ѓоковиќ, против кого ...

Ѓоковиќ на чекор од Надал

Дерби - 09.06.2014

Рафаел Надал го задржа првото место на најновата АТП листа која беше објавена денеска, но разликата меѓу него и второпласираниот Новак Ѓоковиќ изнесува само 170 бодови.

Новак се поблизу до Надал

Екипа - 09.06.2014

Новак Ѓоковиќ го загуби финалето од Ролан Гарос, што воедно ќе значеше и негов камбек на врвот на АТП-листата. Сепак, фактот дека годинава стигна до финалето, наспроти ланската елиминација во ...

Сестрата на Надал во еуфорија и удри шамар на мајка и (видео)

Хитпортал - 09.06.2014

П огледнете како реагирала сестрата на најдобриот светски тенисер после еден добар потег на Надал на финалниот натпревар на Ролан Гарос против Новак Ѓоковиќ.

Секси фустанчето на Шарапова: Долгите нозе го засенија трофејот

Таратур - 09.06.2014

Освен што е убава, многу убава, славната тенисерка е и доста успешна, а последен од трофеите кои го смести во својата колекција е оној на годинашниот Ролан Гарос.

Видео: Ѓоковиќ повраќаше на терен

Спортски - 09.06.2014

Колку е напорно да се игра врвен тенис против Рафаел Надал веројатно најдобро покажува оваа снимка на која се гледа како Новак Ѓоковиќ повраќа на теренот во финалето од Ролан Гарос.

Разликата помеѓу Надал и Ѓоковиќ е 170 поени

А1 On - 09.06.2014

На врвот на АТП листата се уште се наоѓа Рафаел Надал со 12.500 поени, додека Новак Ѓоковиќ со пласманот во финалето ја намали разликата и сега има 12.330 поени.

Надал останува на врвот на АТП

МКД - 09.06.2014

Рафаел Надал останува лидер на АТП рангирањето откако успеа да триумфира на Роланд Гарос против Новак Ѓоковиќ, кој сеуште е на второто место но сега со негатива од 170 бодови во однос на Шпанецот.

Надал не е посебен, вели чичко Тони

Телеграф - 09.06.2014

Неверојатните рекорди на Рафаел Надал на Франција опен можат да бидат стигнати и поминати бидејќи тој не е посебен, вели неговиот тренер и чичко Тони Надал Во неделата Надал се врати од еден сет ...

Ноле ја намали предноста на Рафа

ЗаЗабава - 09.06.2014

Срскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ја намали предноста на Шпанецот Рафаел Надал на АТП листата и сега таа изнесува само 170 бода. Надал, кој вчера по деветти пат триумфираше на Ролан Гарос, победувајќи го ...

„Ова беше последната титула за Надал на Ролан Гарос“

SportMedia - 09.06.2014

Додека светските медиуми се прашуваат дали Рафаел Надал е на вистинскиот пат да стане најдобриот тенисер на сите времиња, Евгени Кафелников даде интересна прогноза.

Ѓоковиќ на само 170 бода од Надал

Спортклуб - 09.06.2014

Благодарение на одбраната на титулата на Ролан Гарос, најдобриот светски тенисер Рафаел Надал ја задржа челната позиција на АТП листата на која е од 7 октомври 2013.

Солзите на Ноле и Рафа (видео)

Локално - 09.06.2014

Новак Ѓоковиќ повторно ја испушти од своите раце толку посакуваната титула на “Ролан Гарос”, но при доделувањето на централниот терен “Филип Шатрие” по финалето со Рафаел Надал се случи нешто ...

Путин ѝ честиташе на Шарапова за освојувањето на „Ролан Гарос“

Република - 09.06.2014

Рускиот претседател, Владимир Путин, ѝ честиташе на Марија Шарапова за освојувањето на тенискиот турнир „Ролан Гарос“. Шарапова вчера ја освои титулата на Отвореното првенство во Франција, ...

АТП: Надал ја одбрани првата позиција

Тера - 09.06.2014

Рафаел Надал, во неделата ја одбрани титулата на Ролан Гарос, а покрај титулата Шпанецот го одбрани и првото место на АТП листата. Надал, на првото место има 170 бодови повеќе од Новак Ѓоковиќ, ...

Нозете на Шарапова поинтересни од трофејот

Вечер Прес - 09.06.2014

Руската тенисерка Марија Шарапова по втор пат го освои Ролан Гарос, а токму ова беше причина за фотосесија со пехарот пред Ајфеловата кула. Шарапова пред фоторепортерите се појави во секси издание, ...

Надал испиша нова историја на Ролан Гарос

Вечер Прес - 09.06.2014

Шпанецот е прв тенисер со девет освоени титули на турнирот во Париз, односно прв кој пет пати во низа го подигнувал пехарот во градот на светлината Светскиот тениски рекет број еден, Шпанецот Рафаел ...

Парада на Монфис, маките на Ноле, шлаканица за мајката на Надал, најинтересните моменти на Ролан Гарос (видео)

Република - 09.06.2014

Еден од најценетите тениски турнири на планетата, Ролан Гарос во Париз ги круниса старо-новите шампиони, Рафаел Надал и Марија Шарапова по двонеделна битка на земјените терени крај булоњската шума.

Ѓоковиќ по поразот на Ролан Гарос: Се обидов со сé, но Рафа беше подобар

Локално - 09.06.2014

Светскиот рекет број 2, Новак Ѓоковиќ ја призна супериорноста на противникот Рафаел Надал по финалето на Ролан Гарос. Шпанецот победи со 3:6, 7:5, 6:2, 6:4 и го лиши Србинот од прв триумф на Гренд ...

Победа го дели Надал од уште едно исклучително достигнување

Локално - 09.06.2014

Новиот стар шампион на “Ролан Гарос” Рафаел Надал е само на победа од уште едно исклучително достигнување во својата неверојатна кариера. 28-годишниот Шпанец има 699 победи по триумфот во финалето на ...

Новак Ѓоковиќ заплака додека публиката громогласно му аплаудираше (Видео)

МК News - 09.06.2014

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ не очекуваше овации по поразот во финалето на Ролан Гарос од Рафа Надал, но публиката во Париз не сакаше да престане да му аплаудира.

Надал го победи, а потоа го испофали Ѓоковиќ

Денешен - 09.06.2014

Рафаел Надал го совлада Новак Ѓоковиќ во финалето на Ролан Гарос со резултат 3-1, по сетови 3:6; 7:5; 6:2 и 6:4. Надал по овој исход го задржа 100-процентниот учинок добивајќи ги сите девет финалиња ...

Шарапова го повтори успехот од пред две години

Н.Македонија - 09.06.2014

Во финалето Русинката беше подобра од Романката Симона Халеп со 6-4, 6-7, 6-4 Шарапова е седмата светска тенисерка што победила на четирите главни турнири ТЕНИС - „РОЛАН ГАРОС“ Русинката Марија ...

ВИДЕО: Сестра му на Надал и пукна шамар на мајка му за време на брејк!

Вистина.мк - 09.06.2014

Видете како реагираше сестрата на Рафаел Надал, Марија Изабела по еден добар потег на брат и во мечот на финалето на Ролан Гарос со Новак Ѓоковиќ. на 34405 луѓе им се допаѓа Вистина.мк Придружи се и ...

Никој не гледаше во трофејот кога се појави во секси фустан и ги покажа долгите нозе

365 - 09.06.2014

Освен што е убава, познатата тенисерка е и многу успешна. Вчера го освои Ролан Гарос. Руската тенисерка Марија Шарапова по втор пат во својата кариера го освои Ролан Гарос.