TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

"Банкарките" по профит од евродебито

Утрински - 18.10.2003

Еуростандард ЃП го пречекува Монтекс во квалификациите за ЛШ РОБЕРТ ДИМИТРИЕВСКИ Македонскиот женски ракометен вицепрвак Еуростандард ЃП уште во своето деби на европската сцена овој викенд има ретка можност да им се придружи на најдобрите 16 екипи на Стариот континент што ќе ги формираат четирите ...

Меѓународно деби, па веднаш во елитата

Вест - 17.10.2003

РАКОМЕТ - ЕУРОСТАНДАРД ЃП ПРЕД МЕЧЕВИТЕ СО МОНТЕКС Младинскиот клон на Кометал Ѓорче Петров, Еуростандард, викендов ќе се обиде да го стори досега невиденото во Европа - двете екипи на едно исто ракометно семејство, ѓорчепетровско, истовремено да играат во Лигата на шампионите.

Историска шанса за Еуростандард ЃП

Утрински - 17.10.2003

Подмладокот на Кометал ЃП викендов во квалификациите за ЛШ игра со Монтекс РОБЕРТ ДИМИТРИЕВСКИ "Имаме млада екипа, но ќе играме на победа", порача тренерот на Еуростандард ЃП, Валериј Војналович, во пресрет на двомечот на неговата екипа со полскиот шампион Монтекс што викендов ќе се одигра во ...

Еуростандард по стапките на Кометал ЃП

Дневник - 17.10.2003

ВИКЕНДОВ КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЛШ ЗА ЖЕНИ Монтекс (Полска) има силна и искусна екипа, но Еуростандард Ѓорче Петров има сили да слави вкупна победа во викенд-двомечот во Скопје и да се пласира во Лигата на шампионките (ЛШ) на Европа во ракомет.

Eкипата на Еуростандард во Скопје викендов против Монтекс

А1 - 16.10.2003

Во храбра мисија, за второ место за македонскиот женски ракомет во Европската Лига на шампионките влегува екипата на Еуростандард. Со два квалификациски меча во Скопје викендов против полскиот Монтекс, ќе се обиде да и се приклучи во елитата на поголемата сестра, Кометал Ѓ.П.