TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ова го може само Ван Гал – го одмараше тимот пред мечот со Лестер

СуперСпорт - 29.11.2015

Менаџерот на Манчестер Јунајтед продолжи со контроверзните постапки. „Ѓаволите во дербито кое го одиграа нерешено против екипата на Лестер, и така пропуштија да го превземат првото место во ПЛ.

Големо разочарување за Ван Гал :Ако ја сакаме титулата, мораме да добиваме вакви натпревари

СуперСпорт - 29.11.2015

Менаџерот на Јунајтед, Ван Гал не е задоволен со остварениот резултат во Лестер, иако неговиот тим во еден момент беше принуден да ја брка предноста на ривалот. Холанѓанецот смета дека бодовите во ваквите натпревари се неопходни ако екипата сака да ...

Ван Гал: Никој не знае дека не трениравме два дена…

Дерби - 29.11.2015

Луи Ван Гал не го криеше разочарувањето од ремито кое го оствари Манчестер Јунајтед на гостувањето кај Лестер (1:1), но исто така потенцираше дека неговиот тим завршил одлична физичка работа ако се знае дека во изминатите два дена не одржале ниту ...

„Грешката“ на Луи Ван Гал е во Бундеслигата... (Видео)

Спортклуб - 29.11.2015

Во Манчестер Јунајтед владее голгетерска криза, тоа е веднаш воочливо на прв поглед, на последните десетина натпревари, Јунајтед на 4,5 натпревари не постигна гол, што ретко кога се случуваше во минатото со оваа екипа.

Додека Јунајтед се мачи, Чичарито е главен во Баер (ВИДЕО)

МКД - 29.11.2015

Хавиер Хернандес Чичарито брзо се прилагоди на начинот на игра во Буденс лигата и за десет натпревари во дресот на Баер Леверкузен постигна шест голови. Напаѓачот беше продаден од Манчестер Јунајтед минатово лето со образложение дека нема квалитет ...

Ван Гал разочаран: Вака не се освојува титула...

SportMedia - 28.11.2015

Холанѓанецот смета дека бодовите во вакви натпревари се неопходни доколку тимот сака да стигне до најголемата цел. „Разочаран сум, секако дека можевме да победиме. Доминиравме во текот на сите 90 минути, но примивме гол, иако знаевме дека Лестер е ...

„Лестер може да издржи во овој ритам до крајот на сезоната“

СуперСпорт - 28.11.2015

Ван Гал, тренерот на Јунајтед смета дека Лестер е моментално сензационален лидер во ПЛ по 13 кола, а може да ја освои титулата во Англија. Токму Лестер е нареден лидер на Јунајтед во наредното коло.

Како Ван Гал си го „рони“ навивачкото тело во Манчестер

Спортклуб - 28.11.2015

Холандскиот стратег Луи Ван Гал минатото лето беше дочекан во Манчестер, како спасител кој што ќе го врати клубот на старите патеки, како што беше во ерата на Алекс Фергусон, но нема сигнали дека ќе се случи тоа сценарио.

Ван Гал со изјава уште повеќе ги разлути навивачите на Јунајтед

СуперСпорт - 28.11.2015

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Луи Ван Гал не е загрижен поради слабите резултати кога во прашање се постигнатите голови на неговиот тим. Клубот од „Олд Трафорд“ во последниот натпревар во Лигата на Шампионите ремизираше против ПСВ (0:0).

Уште една легенда на Јунајтед „удри“ по Ван Гал

Дерби - 28.11.2015

Манчестер Јунајтед успеа да извлече реми на незгодното гостување кај Лестер, но сепак фановите на клубот од „Олд Трафорд“ останаа разочарани од уште едно издание во кое нивните миленици не извршија доволно притисок кон противничкиот гол.

Статистика која ја „убива“ филозофијата на Ван Гал: Јунајтед далеку од гигантите (Фото)

Спортклуб - 28.11.2015

Манчестер Јунајтед и денеска во Премиерлигата, на гостувањето кај Лестер Сити, не успеа да победи, а нивните фанови повторно им замерија на неконтинуираната игра сите 90 минути од натпреварот.

Натпревар за 1то место во ПЛ: Јунајтед со проблеми

СуперСпорт - 27.11.2015

Манчестер Јунајтед и Ван Гал би можеле да ја завршат неделата со качување на врвот на табелата во Премиер лигата, доколку го победат Лестер утре (сабота). По нерешениот резултат на Олд Трафорд против ПСВ, кој навивачите на Манчестер Јунајтед го ...

„Дали навивачите гледаат како ривалите играат против нас?“

СуперСпорт - 27.11.2015

Тренерот на Јунајтед, Ван Гал не е загрижен поради голгетерското постигнување на неговиот тим. „Да не создаваме шанси, тогаш би бил загрижен, но ние ги создаваме, па така ситуацијата е нормална.

Ван Гал е презадоволен: Навивачите мораат да бидат воодушевени како играме

СуперСпорт - 27.11.2015

Менаџерот на Манчестер Јунајтед Луј Ван Гал, е задоволен со тоа што неговиот тим прикажува на стартот на оваа сезона. И покрај бројните критики, Ван Гал смета дека нема причини за грижа, и дека навивачите не смеат да бидат изнервирани поради слабата ...

Проблеми во Јунајтед - „Анонимна“ ѕвезда на „Ѓаволите“ вели дека проблемот е во Ван Гал

Спортклуб - 27.11.2015

На Луј ван Гал му е се потешко во Манчестер Јунајтед, пред се поради лошата игра која ја имаат „Црвените ѓаволи“, а британските медиуми пренесоа „пикантерии“ од соблекувалната, според кои Холанѓанецот и тоа како ја губи поддршката на играчите.

Искрено мислење или дефокусирање - Ван Гал смета дека Лестер е кандидат за титулата

Спортклуб - 27.11.2015

Манчестер Јунајтед утре ќе го одигра својот натпревар од Премиер лигата против Лестер, а Луј ван Гал има доволно мотиви да го победи моментално првопласираниот тим во англискиот шампионат.

Јунајтед испрати напаѓач на позајмица

СуперСпорт - 27.11.2015

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Џејмс Вилсон остатокот од сезоната ќе го помине во Брајтон. Вилсон во септември потпиша нов 4-годишен договор со Јунајтед, но без разлика на тоа клубот го испрати на позајмица.

„Дерби“ во Премиерлигата: Јунајтед без двајца играчи гостува кај Лестер

Спортклуб - 27.11.2015

Манчестер Јунајтед оваа недела гостува кај екипата на Лестер, кој што е лидер во Премиерлигата, а гостинската екипа се наоѓа на само бод заостанување зад интересната екипа на Лестер Сити. Информацијата за двајцата повредени играч, тренерот на ...

Ван Гал се откажа од младиот „ѓавол“!

СуперСпорт - 27.11.2015

Иако најавуваше дека Вилсон ќе добие шанса, тој сепак е испратен на позајмица. Ван Гал во текот на летото ја блокираше позајмицата на Вилсон во редовите на Вулвс, бидејќи му беше страв овој играч да не му е потребен во новата сезона.

Нов чуден потег на Ван Гал: Пред два месеци му го продолжи договорот, сега го прати на позајмица (Фото)

Дерби - 26.11.2015

Слабата реализација на тимот е најголемиот проблем со кој се соочува Луи Ван Гал од стартот на сезоната, но сега холандскиот стручњак донесе една помалку изненадувачка одлука и го испрати младиот Џејмс Вилсон на позајмица до крајот на тековната ...

Свирежи синоќа на „Олд Трафорд“: Четврто реми 0:0 во последните 7 натпревари

Спортклуб - 26.11.2015

Големо незадоволство синоќа на „Олд Трафорд“, навивачите ги исвиркаа тренерот и играчите по натпреварот, голем дел од навивачите ги напуштија трибините пред да заврши натпреварот, што претставува уште еден пораз за Луи Ван Гал.

Свирежи на „Театарот на ноќни мори“: Досадниот Ван Гал мора да си оди!

СуперСпорт - 26.11.2015

Навивачите се бесни, и тоа со причина. Можеби не е најдобар наследник на Фергусон, можеби го критикуваа за се и сешто, но ова е дефинитивно нешто што загрижува. 4 натпревари одиграни со 0:0 на последните 7.

Играч на Јунајтед се жалел: Јас сум половина фудбалер под водство на Ван Гал!

SportMedia - 26.11.2015

Како што соопштува Џејсон Бард од „Телеграф“, Луј ван Гал не е премногу омилен кај фудбалерите. По мечот тој разговарал со фудбалер на Јунајтед кој не сака да го именува и кој му се обратил со зборовите „под водство на Луј ван Гал се чувствувам како ...

Многу сум разочаран, мора да го победиме Волфсбург

Вечер Прес - 26.11.2015

Иако играа на домашен терен, избраниците на Луис ван Гал не постигнаа погодок и на крајот мораа да се задоволат со само еден освоен бод во дуелот против холандскиот прествник ПСВ Фудбалерите на Манчестер Јунајтед без причина си го искомплицираа ...

Ван Гал: Замените во второто полувреме не направија разлика, игравме полошо

Република - 26.11.2015

Манчестер јунајтед во рамките од петтото коло од Лигата на шампионите на својот стадион „Олд Трафорд“ одигра само 0-0 против ПСВ и со тоа си ја загрози судбината за пласман во следната рунда.

Валдес испрати порака како од затвор: Се борам за да станам слободен (ФОТО)

SportMedia - 25.11.2015

Како што е познато, тој сезонава е трет голман во Јунајтед, но е во исклучително лоши односи со менаџерот Луис ван Гал кој целосно го исфрли од екипата. Валдес сака да си замине, но има договор со клубот и Ван Гал не сака да го пушти како слободен ...

Ван Гал: Замените не вродија со плод, игравме полошо во второто полувреме

Екипа - 25.11.2015

Фудбалерите на Манчестер јунајтед беа „почестени“ со свирежи од своите навивачи по денешното реми од 0-0 против ПСВ Ајндховен, уште еден меч во кој поседот на топката не беше доволен за да се најде патот до противничката мрежа.

Валдес испрати емотивна порака за хоророт во Јунајтед (Фото)

Дерби - 25.11.2015

Виктор Валдес ги доживува најтешките денови во својата професионална кариера како член на Манчестер Јунајтед, а причина за тоа е крајно нарушениот однос со менаџерот Луи Ван Гал кој не му дозволува да тренира со првиот тим на „црвените ѓаволи“.

Раниери не му се плаши на Ван Гал

Дневник - 24.11.2015

Искусниот тренер на клупата кај лидерот во англиската фудбалска Премиерлига Лестер, италијанскиот стратег Kлаудио Раниери пред саботниот дуел со Манчестер јунајтед на своите играчи им влева дополнителна самодоверба со испратена порака дека воопшто ...

Ван Гал им соопшти убави вести на фановите на Јунајтед пред дуелот со ПСВ

Спортклуб - 24.11.2015

Манчестер Јунајтед утревечер го пречекува составот на ПСВ на „Олд Трафорд“ во 5 натпревар, каде што ќе се обидат да победат и да си обезбедат пласман во следната фаза од натправарувањето по подолг период, бидејки се сеќаваме дека минатата сезона ...

Раниери: Не се плашам од Ван Гал, еднаш го победив три пати за десет дена

SportMedia - 24.11.2015

На огромно изненадување, тоа ќе биде дуел на првопласираните две екипи на табелата бидејќи Лестер, како сензација оваа сезона, по 13 кола е осамен на врвот. Освен на теренот, каде ќе се сретнат Варди и Махрез против Руни и компанија, интересен ќе ...

Ван Гал подготви изненадување: Сензација стигнува во Манчестер!

СуперСпорт - 24.11.2015

Јунајтед ќе биде активен во јануари. Ван Гал сака да го засили тимот, а на врвот на желби е Бартра. Најнова желба на Ван Гал е сензацијата на Фулам, Дембеле. 19-годишниот играч веќе е поврзуван со преминување во Тотенхем, а постигна 8 голови на 17 ...

Воопшто не се плашам од Ван Гал

Вечер Прес - 24.11.2015

Атмосферата дополнително ја подгреа менаџерот на Лестер, Клаудио Раниери кој изјави дека не се плаши од предводникот на "црвените ѓаволи", Луис ван Гал и потцети дека во минатото го има победено три пати за само десет дена. Престојното, 14.