TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Михајлоски: Членовите на ВМРО-ДПМНЕ не ја чувствуваат новата згарада на ВМРО-ДПМНЕ како своја

24 Вести - 02.07.2017

Кои се луѓето кои бараат реформа на ВМРО-ДПМНЕ, зошто досега молчеле? Тврдат дека голем дел од членството бара демократизација на стаутот и на ВМРО-ДПМНЕ. Дали до локалните избори предвидени за 15-ти октомври, ВМРО-ДПМНЕ ќе има ново раководство? Во ...

СДСМ: Ќе има поддршка и за домашните и за странските инвестиции

Канал5 - 02.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ ги занемаруваше потребите на компаниите. Ќе има поддршка и за домашните и за странските инвестиции, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес-конференцијата на Невенка Стаменковска од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: ДПМНЕ трошеше пари на лажен барок и криминални тендери, а остави 500.000 граѓани во сиромаштија

Фокус - 02.07.2017

По серијата партиски реакции и обвинувања од ВМРО-ДПМНЕ околу најавата за преполовување и практично укинување на економските промотори, се јави и СДСМ во одбрана на своите политички одлуки.

СДСМ: Скапо платени инвеститори, а земјата на дното по инвестиции

Макфакс - 02.07.2017

По серијата партиски реакции и обвинувања од ВМРО-ДПМНЕ околу најавата за преполовување и практично укинување на економските промотори,се јави и СДСМ во одбрана на своите политички одлуки.

СДСМ: Ќе има поддршка и за домашните и за странските инвестиции

Сител - 02.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ ги занемаруваше потребите на компаниите. Ќе има поддршка и за домашните и за странските инвестиции, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес-конференцијата на Невенка Стаменковска од ВМРО-ДПМНЕ.

(ВИДЕО) Александар Михајлоски: Белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ е малер за членовите на партијата

Макфакс - 02.07.2017

Александар Михајлоски, координаторот на „Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ“ во гостувањето во Дневникот на ТВ 24, изјави дека сите членови на ВМРО-ДПМНЕ се емотивно врзани за старата жолта зграда, каде беше седиштето на партијата, бидејќи ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто Заев не ги исполни ветувањата дадени на струмичани?

Канал5 - 02.07.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ го потсетуваат поранешниот градоначалник на Струмица, Зоран Заев на нереализираните ветувања во ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ги занемаруваше потребите на компаниите, ќе има поддршка и за домашните и за странските инвестиции

А1 On - 02.07.2017

Од СДСМ со писмено соопштение реагираат на прес-конференцијата на Невенка Стаменковска од ВМРО-ДПМНЕ. „Децениското криминално владеење на ВМРО-ДПМНЕ, нанесе огромни штети врз економијата и остави околу 500 000 граѓани да живеат под прагот на ...

(ВИДЕО) Александар Михајлоски: Белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ е малер за членовите на партијата

А1 On - 02.07.2017

Александар Михајлоски, координаторот на „Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ“ во гостувањето во Дневникот на ТВ 24, изјави дека сите членови на ВМРО-ДПМНЕ се емотивно врзани за старата жолта зграда, каде беше седиштето на партијата, бидејќи ...

Божиновска: Додека СДСМ била на власт таа била одговорна за откинување по едно парче од идентитетот

Курир - 02.07.2017

Целото сценарио и со доаѓање на Метју Нимиц е како на брз начин да се скрши ВМРО-ДПМНЕ, челниците на партијата, теренците на ВМРО-ДПМНЕ. СЈО ќе се обиде да најде начин да продолжи со обвиненијата и понатаму.

Димитров опседнат со Груевски

Курир - 02.07.2017

Нема интервју во кое министерот за надворешни работи Никола Димитров, а да не го споменува во негативна конотација претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски истовремено воздигнувајќи се себеси како визионер и модерен политичар.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ги занемаруваше потребите на компаниите, ќе има поддршка и за домашните и за странските инвестиции

Слободен Печат - 02.07.2017

„Децениското криминално владеење на ВМРО-ДПМНЕ, нанесе огромни штети врз економијата и остави околу 500 000 граѓани да живеат под прагот на сиромаштијата, додека раководствто на ВМРО-ДПМНЕ екстремно се богатеше.

Реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ се за трајно СЈО и специјален суд кој ќе ги гони политичките елити

10без10 - 02.07.2017

Иницијаторите за реформи во ВМРО-ДПМНЕ денеска реагираа и побараа дел од раководството на партијата да појасни, кој и зошто се потпишал на одлуката за формирање на СЈО, односно дали за тоа биле прашани партиските тела како општинските, Централниот и ...

(ВИДЕО) Александар Михајлоски: Белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ е малер за членовите на партијата

Локално - 02.07.2017

Александар Михајлоски, координаторот на „Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ“ во гостувањето во Дневникот на ТВ 24, изјави дека сите членови на ВМРО-ДПМНЕ се емотивно врзани за старата жолта зграда, каде беше седиштето на партијата, бидејќи ...

Институтот „Павел Шатев“: Македонската држава се разнебитува

Република - 02.07.2017

Овие денови сме сведоци на разнебитување на македонската држава, на уништување на нејзиниот суверенитет и национален идентитет. Не е случаен тајмингот на настаните кои се случуваат од сценариото на политичкиот прогон за партијата ВМРО-ДПМНЕ и ...

Групата на „реформатори“ од ВМРО ДПМНЕ го поддржуваат СЈО

Фактор - 02.07.2017

Групата на „реформатори“ на ВМРО-ДПМНЕ кои неодамна најави дека бараат внатрешни промнеи не се откажуваат и полека го придобиваат членството на нивна страна. Тие се изјаснија со поддршка на специјалното јавно обвинителство и посочуваат дека тоа ...

Институтот „Павел Шатев“: Македонската држава се разнебитува

Телевизија Нова - 02.07.2017

Овие денови сме сведоци на разнебитување на македонската држава, на уништување на нејзиниот суверенитет и национален идентитет. Не е случаен тајмингот на настаните кои се случуваат од сценариото на политичкиот прогон за партијата ВМРО-ДПМНЕ и ...

Целото сценарио и со доаѓање на Метју Нимиц е како на брз начин да се скрши ВМРО-ДПМНЕ

Пулс24 - 02.07.2017

Целото сценарио и со доаѓање на Метју Нимиц е како на брз начин да се скрши ВМРО-ДПМНЕ, челниците на партијата, теренците на ВМРО-ДПМНЕ. СЈО ќе се обиде да најде начин да продолжи со обвиненијата и понатаму.

Димитров опседнат со Груевски

Пулс24 - 02.07.2017

Нема интервју во кое министерот за надворешни работи Никола Димитров, а да не го споменува во негативна конотација претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски истовремено воздигнувајќи се себеси како визионер и модерен политичар.

СДСМ – Заврши времето на криминал, доаѓа време на одговорност

ТВ21 - 01.07.2017

Режимот замина во минатото, а со него заминаа и криминалните зделки преку кои ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски цели 11 години ги осиромашуваа граѓаните, се наведува во соопштението на СДСМ. „Резултат на таквото криминално владеење се 500.000 граѓани кои ...

Опозициските „реформатори“ од ДПМНЕ со поддршка за СЈО

ТВ21 - 01.07.2017

За ВМРО-ДПМНЕ, специјалното јавно обвинителство не е независна институција. Од таму велат дека СЈО врши притисок врз судиите и поради тоа ги повика да останат цврсти и да си ја завршат работа, како што знаат.

СДСМ: Времето на криминал и расипништво заврши

Макфакс - 01.07.2017

Режимот замина во минатото, а со него заминаа и криминалните зделки преку кои ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски цели 11 години ги осиромашуваа граѓаните. Ова се вели во реакцијата на СДСМ, на прес конференцијата на Светлана Колариќ од ВМРО-ДПМНЕ, која ...

СДСМ: Доаѓа време на одговорност

Канал5 - 01.07.2017

Времето на криминал и расипништво заврши, доаѓа време на одговорност. Режимот замина во минатото, а со него заминаа и криминалните зделки преку кои ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски цели 11 години ги осиромашуваа граѓаните, наведува СДСМ во реакција на ...

СДСМ: Доаѓа време на одговорност

Сител - 01.07.2017

Времето на криминал и расипништво заврши, доаѓа време на одговорност. Режимот замина во минатото, а со него заминаа и криминалните зделки преку кои ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски цели 11 години ги осиромашуваа граѓаните, наведува СДСМ во реакција на ...

СДСМ: Времето на криминал и расипништво заврши, доаѓа време на одговорност

А1 On - 01.07.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Светлана Коларовиќ од ВМРО-ДПМНЕ. „Режимот замина во минатото, а со него заминаа и криминалните зделки преку кои ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски цели 11 години ги осиромашуваа граѓаните.

Реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ се за трајно СЈО и специјален суд кој ќе ги гони политичките елити

Фокус - 01.07.2017

Иницијаторите за реформи во ВМРО-ДПМНЕ денеска реагираа и побараа дел од раководството на партијата да појасни, кој и зошто се потпишал на одлуката за формирање на СЈО, односно дали за тоа биле прашани партиските тела како општинските, Централниот и ...

СДСМ: Доаѓа време на одговорност...

Н.Македонија - 01.07.2017

СДСМ: Доаѓа време на одговорност Времето на криминал и расипништво заврши, доаѓа време на одговорност. Режимот замина во минатото, а со него заминаа и криминалните зделки преку кои ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски цели 11 години ги осиромашуваа ...

Ѓорчев за Алфа: СЈО монтира случај против цела една партија

Курир - 01.07.2017

СЈО само го докажа тоа што целата јавност го знае, дека е инструмент во рацете на СДСМ за ослабување на ВМРО-ДПМНЕ и дека е инструмент во вкупната операција за ослабување на Република Македонија, вели Влатко Ѓоргев од ВМРО-ДПМНЕ за Алфа телевизија.

СДСМ: Режимот замина во минатото, а со него заминаа и криминалните зделки преку кои ВМРО-ДПМНЕ го осиромашуваше народот

Стандард - 01.07.2017

„Режимот замина во минатото, а со него заминаа и криминалните зделки преку кои ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски цели 11 години ги осиромашуваа граѓаните. Резултат на таквото криминално владеење се 500.000 граѓани кои беа оставени да живеат под прагот на ...

СДСМ: Доаѓа време на одговорност

Телевизија Нова - 01.07.2017

Времето на криминал и расипништво заврши, доаѓа време на одговорност. Режимот замина во минатото, а со него заминаа и криминалните зделки преку кои ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски цели 11 години ги осиромашуваа граѓаните, наведува СДСМ во реакција на ...

Времето на криминал и расипништво заврши, доаѓа време на одговорност

Слободен Печат - 01.07.2017

Режимот замина во минатото, а со него заминаа и криминалните зделки преку кои ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски цели 11 години ги осиромашуваа граѓаните. Резултат на таквото криминално владеење се 500.000 граѓани кои беа оставени да живеат под прагот на ...

Ѓорчев: СЈО монтира случај против цела една партија

Нетпрес - 01.07.2017

Равенката е јасна – силно ВМРО-ДПМНЕ значи силна Македонија и обратно, ослабено ВМРО-ДПМНЕ значи ослабени македонски позиции, релче Ѓорчев СЈО само го докажа тоа што целата јавност го знае, дека е инструмент во рацете на СДСМ за ослабување на ...

Ѓорчев за Алфа: СЈО монтира случај против цела една партија

Република - 01.07.2017

Равенката е јасна – силно ВМРО-ДПМНЕ значи силна Македонија и обратно, ослабено ВМРО-ДПМНЕ значи ослабени македонски позиции. СЈО е само еден од инструментите кои се користат за некои пошироки процеси во Македонија кои треба да резултираат со тоа да ...

Груевски е во очај, ама ги храбри приврзаниците

Слободен Печат - 01.07.2017

Лидерот на опозицијата не очекувал дека СЈО ќе настапи толку остро и дека меѓународната заедница ќе биде толку агресивна во спроведувањето на реформите, сметаат политичките аналитичари. Пишува Мартин Богатиноски Поранешниот премиер и лидер на ...

ВМРО ДПМНЕ: Граѓаните од „Гладно поле“ заслужуваат инфраструктура

Kumanovo News - 01.07.2017

„Со години бараме асфалтирање на улиците и приклучок на канализациона мрежа, но по се надлежните немаат слух. Укажувањата до локалната власт стануваат пракса во овој град, на која нема одговор ниту било каква реакција.

Кривичен одлучува за притворите, поддржувачи на ВМРО - ДПМНЕ протестираа пред судот

Телма - 30.06.2017

Барањата за притвор на Груевски и останатите 17-мина обвинети ги разгледуваа кривичните совети составени од по тројца судии без присуство на адвокатите на обвинетите и обвинителите. Пред судот стаса предупредување од поддржувачи на ВМРО - ДПМНЕ.

Специјални единици околу Собрание

ТВ21 - 30.06.2017

Поради постоење можност за протести, околу Законодавниот дом, забележително е зголемено присуство на специјални полициски единици. Синоќа, пред Кривичен суд, протеситраа поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ.

Поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичен го „бранат“ Груевски од притвор

+инфо - 30.06.2017

Вчера СЈО до Судот поднесе 17 обвиненија против 94 лица. Меѓу осомничените во предметите се и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Поддржувачи и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ и денеска се собираат пред Кривичниот суд во Скопје, каде протестираат ...

Што значи неконструктивноста на Груевски?

Р.С.Европа - 30.06.2017

Организирање протести и напуштање на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ на Парламентот,сметаат познавачите, кои сепак, не очекуваат поголеми инциденти. „Kонструктивноста, која некои ја нарекуваа попустливост во нашето делување, завршува денес, oва нема така ...

На Маневски му пречат белите комбиња на СЈО со докази. Биле парада за замајување на јавноста

Либертас - 30.06.2017

Поранешниот министер за правда, Михајло Маневски во денешната трибина во организација на „Павел Шатев“ вели дека вчера Катица Јанева буквално одговорила на барањата на своите налогодавачи.

(ФОТО) Улицата кај Кривичен блокирана: Протестираат триесетина поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 30.06.2017

Триесетина поддржувачи на опозициската ВМРО-ДПМНЕ со автомобили ја блокираа улицата пред кривичниот суд. Тие излегоа на улица за, како што велат, да изразат протест поради новите обвиненија поднесени од страна на СЈО.

Повторно се собираат граѓани пред Кривичниот суд

Кајгана - 30.06.2017

Поддржувачи и симпатизери на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ почнаа да се собираат пред Кривичниот суд во Скопје, каде, како што велат, протестираат поради новите обвиненија поднесени од страна на СЈО.

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за нереализирани проекти во Струмица

Макфакс - 30.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ пред локалните избори во 2013 ги предупреди граѓаните на Струмица дека начинот на работа на СДСМ и нивната Програма за Струмица се состои од празни зборови на хартија без конкретни проекти, финансика конструкција и временска рамка.

Спонтано или не: Протестите пред Кривичниот суд продолжуваат и денес!

Таратур - 30.06.2017

Симпатизери и поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ почнаа да се собираат пред Кривичниот суд во Скопје, каде протестираат поради новите обвиненија поднесени од страна на СЈО. Вчера СЈО до Судот поднесе 17 обвиненија против 94 лица.

Тркалото на среќата

Либертас - 30.06.2017

Ви пренесуваме дел од колумната на Горан Михајловски за СДК: Во далечната 2006 година, некаде на самиот почеток на ерата на груевизмот, советникот во Општина Центар од ВМРО-ДПМНЕ Владимир Бахчовановски, по исцрпување на дневниот ред на седницата, ...

Што значи неконструктивноста на Груевски?

Либертас - 30.06.2017

Организирање протести и напуштање на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ на Парламентот, сметаат познавачите, кои сепак, не очекуваат поголеми инциденти. „Kонструктивноста, која некои ја нарекуваа попустливост во нашето делување, завршува денес, oва нема така ...

ВМРО ДПМНЕ: Општина Струмица не ги исполни ветувањата

Канал5 - 30.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ од обвинува дека локалната власт во Струмица не ги исполни проектите кои ги ...

Поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ повторно се собираат пред Кривичниот суд

Макфакс - 30.06.2017

Поддржувачи и симпатизери на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ почнаа да се собираат пред Кривичниот суд во Скопје, каде, како што велат, протестираат поради новите обвиненија поднесени од страна на СЈО.

Поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ го завршија протестот

Макфакс - 30.06.2017

Околу еден час траеше протестот на поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичниот суд. Тие попладнево со триесетина автомобили го блокираа сообраќајот во знак на поддршка на лидерот на опозицијата на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, и други партиски ...

Михајлоски: Веруваме дека членовите на нашата партија нема да подлегнат на повиците за протести

Фокус - 30.06.2017

Откако денеска иницијаторите за реформи и демократизација на ВМРО-ДПМНЕ излегоа со став дека никој нема право да се затскрива зад партијата и да одбегнува да преземе лична одговорност, еден од иницијаторите, Александар Михајлоски, за „Фокус“ вели ...

Трибина на Павел Шатев: Обвиненијата на СЈО се политички

Сител - 30.06.2017

Обвиненијата кои вчера ги покрена СЈО се монструозни, а со нив е прекршен и основниот принцип на кривичната постапка односно пресумпцијата на невиност, смета поранешниот јавен обвинител и Министер за правда, Михајло Маневски.

Тркалото на среќата

Сакам да кажам - 30.06.2017

1 Во далечната 2006 година, некаде на самиот почеток на ерата на груевизмот, советникот во Општина Центар од ВМРО-ДПМНЕ Владимир Бахчовановски, по исцрпување на дневниот ред на седницата, под точка разно предложил Општината да почне постапка за ...

ВО ЖИВО: Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ на тема социјална политика

Курир - 30.06.2017

Во 17:00 часот во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи панел дискусија на тема “Единствени кои спроведуваат социјална политика и се грижат за ...

Граѓаните се собираат пред Кривичниот Суд - револтирани од одлуката на СЈО

Press24 - 30.06.2017

Повторно почнаа да се собираат граѓани пред Кривичниот суд поради обвиненијата што вчера ги покрена СЈО против поранешниот премиер, Никола Груевски, високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ и други осомничени.

Арсовска: Владата на ВМРО-ДПМНЕ ги зголеми средствата за сите ранливи категории на граѓани во државата

Курир - 30.06.2017

На денешната панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ „Единствени кои спроведуваат социјална политика и се грижат за граѓаните“ говореше доктор Сања Арсовска. Таа се задржа на проектите кои владата на ВМРО-ДПМНЕ ги има направено за социјално ранливите ...

ВМРО ДПМНЕ Струмица: СДСМ и во Струмица ветуваше многу, реализираше малку

Курир - 30.06.2017

ВМРО ДПМНЕ – Струмица, денес одржа прес конференција на која како што истакна претседателот на УМС на ВМРО ДПМНЕ од Струмица , Владимир Ристов, мандатот на актуелната локална самоуправа предводена од СДСМ кој е при крај, не ги донесе најавените ...

Груевски: Ако мислат дека ВМРО-ДПМНЕ ќе го преспие ова, длабоко се излажале

МК News - 30.06.2017

Водени се од омраза, гнев и обврските кон налогодавачите. Но, ова нема така да помине. И ако мислат дека ВМРО-ДПМНЕ ќе го преспие ова длабоко се излажале, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на прес-конференција.

Маневски: СЈО е монстуозен политички инструмент за хајка само против ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес - 30.06.2017

Мислам дека вчерашниот ден беше еден монструозен, беше прикажана една монструозна работа, со тоа што по 18 месеци одеднаш покренаа толку обвиненија, оценува поранешниот министер за правда Катица Јанева буквално одговори на барањата на своите ...

Улицата кај Кривичен блокирана: Протестираат револтирани граѓани од СЈО

Точка - 30.06.2017

Триесетина поддржувачи на опозициската ВМРО-ДПМНЕ со автомобили ја блокираа улицата пред кривичниот суд. Тие излегоа на улица за, како што велат, да изразат протест поради новите обвиненија поднесени од страна на СЈО.

Симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ се собраа пред кривичен да го бранат Груевски од притвор

10без10 - 30.06.2017

Поддржувачи и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ и денеска се собираат пред Кривичниот суд во Скопје, каде протестираат поради новите обвиненија од СЈО. Кривичниот суд денеска одлучува по барањата од СЈО за притвор на за поранешниот премиер Никола Груевски, ...

Повторно протести пред Кривичен, поддржувачи го „бранат“ Груевски

Слободен Печат - 30.06.2017

Поддржувачи и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ и денеска се собираат пред Кривичниот суд во Скопје, каде протестираат поради новите обвиненија од СЈО. Кривичниот суд денеска одлучува по барањата од СЈО за притвор на за поранешниот премиер Никола Груевски, ...

Маневски: Парадата на СЈО е со цел да се одвлече вниманието од државните проблеми кои ги создава владата на Зоран Заев

Телевизија Нова - 30.06.2017

Поранешниот министер за правда, Михајло Маневски во денешната трибина во организација на „Павел Шатев“ вели дека вчера Катица Јанева буквално одговорила на барањата на своите налогодавачи.

Свирежи и негодувања-Нови протести пред Кривичен од поддржувачи на ВМРО ДПМНЕ

Фактор - 30.06.2017

Нови протести се случуваат во моментов пред Кривичниот суд. Поддржувачи на ВМРО ДПМНЕ се таму и денеска откако вчера СЈО поднесе обвиненија за високи функционери од партијата на Груевски. Како што велат дојдените граѓани околу 50 тина на број пред ...

Приврзаниците на ВМРО-ДПМНЕ повторно се собраа пред Кривичен

Стандард - 30.06.2017

Приврзаници на ВМРО-ДПМНЕ повторно се собраа пред Кривичниот суд во Скопје каде денеска треба да се одлучува по барањата од СЈО за притвор за поранешниот премиер Никола Груевски, екс шефот на УБК, Сашо Мијалков и други високи функционери на ...

Приврзаници на ВМРО-ДПМНЕ со нов обид да го притиснат судот да ги отфрлат барањата за притвор

Позитив.мк - 30.06.2017

Поддржувачи и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ и денеска повторно вршат притисок врз судот организирајќи протест пред Кривичниот суд во Скопје поради новите обвиненија од Специјалното јавно обвинителство.

Маневски: СЈО е специјално јавно обвинителство за гонење функционери од ВМРО-ДПМНЕ

Телевизија Нова - 30.06.2017

СЈО е специјално јавно обвинителство за гонење на функционери на ВМРО-ДПМНЕ. Политички инструмент кој вчера со поднесувањето на 17-те обвиненија направи монструозна работа,смета поранешниот министер за правда Михајло Маневски.Вели дека СЈО прави ...

Маневски: Парадата на СЈО е со цел да се одвлече вниманието од државните проблеми кои ги создава владата на Зоран Заев

Република - 30.06.2017

Поранешниот министер за правда, Михајло Маневски во денешната трибина во организација на „Павел Шатев“ вели дека вчера Катица Јанева буквално одговорила на барањата на своите налогодавачи.

Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ на тема социјална политика

Пулс24 - 30.06.2017

Во 17:00 часот во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи панел дискусија на тема “Единствени кои спроведуваат социјална политика и се грижат за ...

Синоќа се огласија од СДСМ: Еве што му порачаа на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ

Бизнис Вести - 30.06.2017

Еднаквоста пред законите е национален интерес, Груевски и ВМРО-ДПМНЕ да соберат храброст и да се соочат со правдата, реагираат од СДСМ по говорот на Никола Груевски. „Граѓаните имаа можност да го чујат, видат и почуствуваат криминалното и ...

СЈО е политички инструмент, тоа што вчера го направија беше монструозна работа

Пулс24 - 30.06.2017

Поранешниот министер за правда, Михајло Маневски во денешната трибина во организација на „Павел Шатев“ вели дека вчера Катица Јанева буквално одговорила на барањата на своите налогодавачи.

ВМРО-ДПМНЕ ги зголеми средствата за сите ранливи категории на граѓани

Пулс24 - 30.06.2017

На денешната панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ „Единствени кои спроведуваат социјална политика и се грижат за граѓаните“ говореше доктор Сања Арсовска. Таа се задржа на проектите кои владата на ВМРО-ДПМНЕ ги има направено за социјално ранливите ...

СДСМ и во Струмица ветуваше многу, реализираше малку

Пулс24 - 30.06.2017

ВМРО ДПМНЕ – Струмица, денес одржа прес конференција на која како што истакна претседателот на УМС на ВМРО ДПМНЕ од Струмица , Владимир Ристов, мандатот на актуелната локална самоуправа предводена од СДСМ кој е при крај, не ги донесе најавените ...

СДСМ: Груевски и ВМРО-ДПМНЕ да соберат храброст и да се соочат со правдата

24 Вести - 29.06.2017

СДСМ денеска преку соопштение реагираше на прес-конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски кој, според нив кога е соочен со одговорноста за неговите дела, тој преку лаги, конструкции и манипулации се обидува да избегне одговорност.

СДСМ: Груевски и ВМРО-ДПМНЕ да соберат храброст и да се соочат со правдата

Алсат-М - 29.06.2017

СДСМ денеска преку соопштение реагираше на прес-конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски кој, според нив кога е соочен со одговорноста за неговите дела, тој преку лаги, конструкции и манипулации се обидува да избегне одговорност.

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ е нападната, процесот е политички, а не правен

24 Вести - 29.06.2017

„ВМРО-ДПМНЕ е нападната, нашата конструктивност заврши – нема да не скршат“ – ова е пораката на лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, по објавувањето на обвиненијата за него и неговите сопартијци.

Протeст на поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичен суд

24 Вести - 29.06.2017

Стотина граѓани вечерва се собраа на протест пред Кривичниот суд кој одлучува по притворите кои ги побара Специјалното јавно обвинителство. На протестот за кој граѓаните велат дека е спонтан, беа забележани партиски членови на ВМРО-ДПМНЕ и нивни ...

СДСМ: Владеењето на ВМРО-ДПМНЕ ќе остане запаматено по негрижата кон културното наследство

24 Вести - 29.06.2017

СДСМ соопшти дека 11-годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ ќе остане запаметено по неодговорност и негрижа за културното и историско наследство на Македонија. „Додека вистинското историско и културно наследство беше занемарувано и оставено да скапува и ...

Поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ протестираат пред Основниот суд

Нова ТВ - 29.06.2017

Симпатизерите и поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ вечерва протестираа пред Основниот суд Скопје 1. Овој суд ќе одлучува за барањата за притвор и мерки за претпазливост за повеќе поранешни министри и функционери од ВМРО-ДПМНЕ меѓу кои и за поранешниот ...

Груевски: СЈО не е обвинителство, туку канцеларија на СДСМ

24 Вести - 29.06.2017

Поранешниот премиер и претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски обвини дека неговата партија е нападната и прогонета во процес чија цел е партијата да се „уништи или замолкне“. Груевски излезе на прес-конференција откако Специјалното јавно ...

Груевски: Обвиненијата се со цел уништување на ВМРО-ДПМНЕ

Алсат-М - 29.06.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на прес-конференцијата во врска со обвиненијата на СЈО изјави дека станува збор за политички, а не за правен процес со цел уништување и замолкнување на партијата.

Груевски се заканува: конструктивноста заврши

Deutsche Welle - 29.06.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски одговори на обвиненијата од СЈО со став дека неговата партија е „нападната“ со цел да се уништи. СЈО е канцеларија на СДСМ, вели тој Поранешниот премиер и претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски обвини дека ...

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ е нападната, нашата конструктивност завршува

Нова ТВ - 29.06.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска на прес-конференција реагирајќи на новоподнесените обвинувања од СЈО во кои обвинети се лица од раководството на партијата, рече дека работата на СЈО е „класично политичко гонење“.

СДСМ: Груевски и ВМРО-ДПМНЕ не се над законите и правниот поредок

МКД - 29.06.2017

Еднаквоста пред законите е национален интерес. Груевски и ВМРО-ДПМНЕ да соберат храброст и да се соочат со правдата, реагираат од СДСМ по изјавата на Никола Груевски. „Граѓаните имаа можност да го чујат, видат и почуствуваат криминалното и ...

СДСМ: Со негрижата за вистинското културно наследство, ВМРО-ДПМНЕ ги погази националните интереси

МКД - 29.06.2017

Освен по огромниот степен на сиромаштија, криминал и корупција, 11-годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ ќе остане запаметено и по целосната неодговорност и негрижа за културното и историско наследство на Македонија, соопшти СДСМ.

СДСМ: Груевски и ВМРО-ДПМНЕ да соберат храброст и да се соочат со правдата

ТВ21 - 29.06.2017

Граѓаните имаа можност да го чујат, видат и почуствуваат криминалното и антидржавничко владеење на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, кога преку криминал, корупција, насилство, притисоци и сеење омраза и поделби, раководството на ВМРО-ДПМНЕ криминално се ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ од Македонија направи заробена држава

МКД - 29.06.2017

Од СДСМ реагираат дека граѓаните 11 години сведочеа што значи целосна партизација на државните институции, каде што од најнизок па до највисок ешалон, беа вработувани лица кои од потребните критериуми поседуваа единствено партиска подобност.

Груевски: Обвиненијата се со цел уништување на ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 29.06.2017

Груевски рече дека СЈО нема кредибилитет бидејќи одлуките биле носени без правни докази и дека претставува канцеларија на СДСМ. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на прес-конференцијата во врска со обвиненијата на СЈО изјави дека станува збор ...

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ е нападната, нашата конструктивност завршува денеска

МКД - 29.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ е нападната, ова е политичко гонење на политичките противници, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, по денешниот прес на СЈО на кој обвинителството соопшти дека покренало обвиненија против високи партиски функционери.

Поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ на протест пред Кривичен суд

ТВ21 - 29.06.2017

Поддржувачи и симпатизери на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ вечерва протестираа пред Основниот суд Скопје 1. Причина за протестот се новите 17 обвиненија на Специјалното јавно обвинителство и барања за мерки на претпазливост и мерка притвор за ...

ФОТО Членови на ВМРО-ДПМНЕ на протест пред Кривичен

+инфо - 29.06.2017

На протестот за кој граѓаните велат дека е спонтан, може да се видат партиски членови на ВМРО-ДПМНЕ и нивни пратеници. Стотина граѓани вечерва протестираат пред Кривичниот суд кој одлучува по притворите кои ги побара Специјалното јавно обвинителство.

По одлуките на СЈО, членови на ВМРО-ДПМНЕ протестираат пред Кривичниот суд

МКД - 29.06.2017

Стотина членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ вечерва протестираат пред Основниот суд Скопје 1 по денешните одлуки на Специјалното јавно обвинителство за покренување на обвиненија и барања за притвор на високи партиски функционери.

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ е нападната

Призма - 29.06.2017

ВМРО е нападната како никогаш досега. Со овие зборови и половина час доцнење ја почна прес-конференцијата лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, одговарајќи на денешните поднесени обвиненија од СЈО .

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ направи заробена држава, институциите ќе се професионализираат

+инфо - 29.06.2017

Владејачката партија нагласува никогаш повеќе да не се повтори минисерствата да функционираат како партиски штабови. Граѓаните 11 години сведочеа што значи целосна партизација на државните институции, каде што од најнизок па до највисок ешалон, беа ...

Груевски ги предупреди СЈО и СДСМ, трпението ни е при крај

ТВ21 - 29.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ е нападната од сите страни, но нема да нѐ скршат – порача лидерот на оваа партија, Никола Груевски на прес конференцијата која ја свика веднаш откако СЈО покрена 17 нови обвиненија.

СДСМ: Со негрижата за културното наследство, ВМРО-ДПМНЕ ги погази националните интереси

+инфо - 29.06.2017

Освен по огромниот степен на сиромаштија, криминал и корупција, владеењето на ВМРО-ДПМНЕ ќе остане запаметено и по ненрижата кон историскот наследство Интегрално го објавуваме соопштението на СДСМ: „Состојбата со Музејот на Македонија кој е целосно ...

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ е нападната, а ние се плашиме само од судот на историјата

ТВ21 - 29.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ е нападната, како никогаш до сега во Македонија. Ова е класично политичко гонење. Ова е политички, а не правен процес. СЈО не е обвинителство, туку канцеларија на СДСМ и нема никакви правни докази, изјави претседателот на ВМРО -ДПМНЕ ...

Груевски-ВМРО-ДПМНЕ е нападната, завршува нашата попустливост

Р.С.Европа - 29.06.2017

Конструктивноста во нашето делување завршува денес, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на денешната прес-конференција по повод обвиненијата што ги поднесе Специјалното јавно обвинителство. „Ова нема така да помине.

Протест пред кривичниот суд поради обвиненијата од СЈО

Р.С.Европа - 29.06.2017

Поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ вечерва се собраа пред Основниот суд Скопје 1 каде што се одлучува за барањата за притвор и мерки за претпазливост за повеќе поранешни министри и функционери меѓу кои и за поранешниот премиер Никола Грувески.

СДСМ: Груевски и ВМРО-ДПМНЕ мора да соберат храброст и да се соочат со правдата

Либертас - 29.06.2017

„Граѓаните имаа можност да го чујат, видат и почуствуваат криминалното и антидржавничко владеење на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, кога преку криминал, корупција, насилство, притисоци и сеење омраза и поделби, ракововодството на ВМРО-ДПМНЕ криминално ...

СДСМ: Владеењето на ВМРО-ДПМНЕ ќе остане запаматено по негрижата кон културното наследство

Идивиди - 29.06.2017

Скопје, 29 јуни 2017 (МИА) - СДСМ соопшти дека 11-годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ ќе остане запаметено по неодговорност и негрижа за културното и историско наследство на Македонија. - Состојбата со Музејот на Македонија кој е целосно запуштен и ...

Груевски: Целта е да се скрши ВМРО за да се ослаби Македонија

Сител - 29.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ е нападната како никогаш досега во Македонија. Целта е да се скрши ВМРО за да се ослаби Македонија, но нема да успеат, рече на денешната прес-конференција лидерот на партијата Никола Груевски.

СДСМ: Владеењето на ВМРО-ДПМНЕ ќе остане запаматено по негрижата кон културното наследство

Сител - 29.06.2017

СДСМ соопшти дека 11-годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ ќе остане запаметено по неодговорност и негрижа за културното и историско наследство на Македонија. - Состојбата со Музејот на Македонија кој е целосно запуштен и руиниран со срушени плафони и ...

СДСМ: Сите, вклучително и Груевски, мора да одговораат за своите постапки пред независен суд

Фокус - 29.06.2017

Денес, кога се соочени со одговорноста за направените дела, Груевски и ВМРО-ДПМНЕ преку лаги, конструкции и манипулации се обидуваат да избегнат одговорност за се она што го сториле, реагираат ид СДСМ на прес конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Груевски: Целта е да се скрши ВМРО за да се ослаби Македонија - прв дел

Алфа - 29.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ е нападната како никогаш досега во Македонија. Целта е да се скрши ВМРО за да се ослаби Македонија, но нема да успеат, рече на денешната прес-конференција лидерот на партијата Никола Груевски.

СДСМ до ВМРО-ДПМНЕ: Градевте новокомпонирани споменици на археолошки остатоци

Макфакс - 29.06.2017

СДСМ до ВМРО-ДПМНЕ: Градевте новокомпонирани споменици на археолошки остатоци СДСМ ја обвини ВМРО-ДПМНЕ за негрижа за вистинското културно наследство, наспроти трошењето на огромни пари на сомнителен барок.

Почнуваме процес на департизација и професионализација на институциите

Идивиди - 29.06.2017

Скопје, 29 јуни 2017 (МИА) - Граѓаните 11 години сведочеа што значи целосна партизација на државните институции, каде што од најнизок па до највисок ешалон беа вработувани лица кои од потребните критериуми поседуваа единствено партиска подобност, ...

Груевски: ВМРО ДПМНЕ е нападната за да се ослабне Македонија

Канал5 - 29.06.2017

Стотина лица кои се дел од органите или поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ се гонети со цел партијата да се уништи или замолкне, истакна на денешната прес-конференција претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

СДСМ: Еднаквоста пред законите е национален интерес, Груевски и ВМРО-ДПМНЕ да соберат храброст и да се соочат со ...

А1 On - 29.06.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Никола Груевски. „Граѓаните имаа можност да го чујат, видат и почуствуваат криминалното и антидржавничко владеење на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, кога преку криминал, корупција, ...

СДСМ: Груевски и ВМРО-ДПМНЕ мора да престанат да бегаат од правдата

Макфакс - 29.06.2017

Еднаквоста пред законите е национален интерес, Груевски и ВМРО-ДПМНЕ да соберат храброст и да се соочат со правдата, реагираат од СДСМ по говорот на Никола Груевски. „Граѓаните имаа можност да го чујат, видат и почуствуваат криминалното и ...

Никола Груевски: Ова е класичен политички прогон

Таратур - 29.06.2017

„ВМРО – ДПМНЕ е нападната како никогаш досега во историјата на Република Македонија. И во цела Европа не се случило вакво политичко гонење на политичките противници. Стотина припадници на партијата се гонети со цел партијата да се уништи или ...

СДСМ: Сомнителни тендери, лажен барок и негрижа за културното наследство

Фокус - 29.06.2017

„Состојбата со Музејот на Македонија кој е целосно запуштен и руиниран со срушени плафони и мувлосани ѕидови, кадешто над 120 вредни икони се чувале во крајно несоодветни услови е само еден од доказите за незаинтересираноста и негрижата на ...

ВИДЕО: Членови на ВМРО-ДПМНЕ на протест пред Кривичниот суд за обвиненијата на СЈО

Либертас - 29.06.2017

Во моментот има ненајавен протест на група граѓани и челнови на ВМРО-ДПМНЕ пред Основниот Суд Скопје 1. Како што јавува репортерот на Макфакс , присутни околу 200 до 300 граѓани, кои протестираат против обвиненијата на СЈО.

Груевски: Ова е класичен политички прогон

Кајгана - 29.06.2017

ВМРО – ДПМНЕ е нападната како никогаш досега во историјата на Република Македонија. И во цела Европа не се случило вакво политичко гонење на политичките противници. Стотина припадници на партијата се гонети со цел партијата да се уништи или ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ од Македонија направи заробена држава

А1 On - 29.06.2017

„Граѓаните 11 години сведочеа што значи целосна партизација на државните институции, каде што од најнизок па до највисок ешалон, беа вработувани лица кои од потребните критериуми поседуваа единствено партиска подобност.

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Груевски во 16 часот

Либертас - 29.06.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска во 16 часот ќе одржи прес-конференција во седиштето на партијата, информираат од ВМРО-ДПМНЕ. Прес-конференцијата на Груевски следува по прес-конференцијата на Специјалната јавна обвинителка Катица ...

ВИДЕО: Членови на ВМРО-ДПМНЕ на протест пред Кривичен

А1 On - 29.06.2017

Стотина граѓани вечерва протестираат пред Кривичниот суд кој одлучува по притворите кои ги побара Специјалното јавно обвинителство. На протестот за кој граѓаните велат дека е спонтан, може да се видат партиски членови на ВМРО-ДПМНЕ и нивни пратеници.

СДСМ: Владеењето на ВМРО-ДПМНЕ ќе остане запаматено по негрижата кон културното наследство

А1 On - 29.06.2017

СДСМ соопшти дека 11-годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ ќе остане запаметено по неодговорност и негрижа за културното и историско наследство на Македонија. – Состојбата со Музејот на Македонија кој е целосно запуштен и руиниран со срушени плафони и ...

Прес конференција на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во 16 часот.. гледајте Алфа

Алфа - 29.06.2017

Прес конференција на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во 16 часот.. гледајте Алфа. Прес конференција на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во 16 часот.. гледајте ...

ВМРО-ДПМНЕ Куманово: Диви депонии, кучиња скитници, нехигиена во Градот

Канал5 - 29.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ Куманово го обвинува градоначалникот Зоран Дамјановски дека не се грижи за хигиената во градот и го прашуваат зошто не му функционираат јавните претпријатија задолжени за одржување на хигиената во ...

ВО ЖИВО ОД ВМРО-ДПМНЕ: Прес-конференција на Никола Груевски

Макфакс - 29.06.2017

Во 16.00 часот на прес-конференција од седиштето на ВМРО-ДПМНЕ ќе се обрати Никола Груевски. Во прес салата заедно со новинарите се и голем број на поддржувачи на партијата. Проследете ја прес-конференција во живо.

Прес-конференција на Груевски во 16 часот

Фокус - 29.06.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска во 16 часот ќе одржи прес-конференција во седиштето на партијата, информираат од ВМРО-ДПМНЕ. Прес-конференцијата на првиот човек на ДПМНЕ следува по прес-конференцијата на Специјалната јавна обвинителка ...

Членови на ВМРО-ДПМНЕ протестираат пред Кривичниот суд

Фокус - 29.06.2017

По денешната најава на Груевски дека веќе нема да бидат конструктивни, членови на ВМРО-ДПМНЕ вечерва излегоа да протестираат пред Кривичниот суд во Скопје. Во моментов има околу 300 луѓе, а сообраќајот од крстосницата булевар .

Членови на ВМРО-ДПМНЕ на протест пред Кривичниот суд за обвиненијата на СЈО

Макфакс - 29.06.2017

Во моментот има ненајавен протест на група граѓани и челнови на ВМРО-ДПМНЕ пред Основниот Суд Скопје 1. Како што јавува репортерот на Макфакс, присутни околу 200 до 300 граѓани, кои протестираат против обвиненијата на СЈО.

Револтирани граѓани од СЈО , на мирен протест пред Кривичниот суд

Канал5 - 29.06.2017

Граѓани се собраа вечерва пред Кривичниот суд по денешната одлука на СЈО да покрене обвиненија против функционери на ВМРО-ДПМНЕ и да бара притвор за раководството на партијата. Граѓаните се собраа спонтано пред Основниот суд во знак на поддршка на ...

Процесот е политички, а не правен, се пожали Груевски откако СЈО побара притвор за него

Сакам да кажам - 29.06.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски кажа дека неговата партија е нападната откако Специјалното јавно обвинителство денеска побара притвор за него и уште неколкумина други високи функционери од партијата.

(ВИДЕО) Груевски: СЈО е институција за политички прогон

А1 On - 29.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ е нападната како никогаш досега. Гонети сме од страна на СЈО се со цел партијата да се уништи на најбрутален начин. Ова е класичен политички прогон врз ДПМНЕ, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на денешната ...

Груевски: Целта е да се скрши ВМРО за да се ослаби Македонија, нема да успеат

МРТ - 29.06.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ смета дека СЈО е инструмент за политички прогон и затоа сите процеси се против оваа партија... ВМРО-ДПМНЕ е нападната, изјави лидерот на партијата Никола Груевски. Тврди дека процесот е политички, а не правен, со цел да се ...

Реакција на СДСМ на прес конференцијата на Груевски

Канал5 - 29.06.2017

Еднаквоста пред законите е национален интерес, Груевски и ВМРО-ДПМНЕ да соберат храброст и да се соочат со правдата, реагираат од СДСМ . Граѓаните имаа можност да го чујат, видат и почувствуваат криминалното и антидржавничко владеење на Никола ...

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ е нападната како никогаш досега во историјата на Македонија, СЈО е канцеларија на СДСМ

Фокус - 29.06.2017

ВМРО ДПМНЕ е нападната како никогаш досега во историјата на Македонија, па дури и во европските земји.Тука станува збор за политички, а не за правен процес. СЈО не е обвинителство, туку е канцеларија на СДСМ.

(ВИДЕО) Обвинетиот лидер Груевски се закани: Нашата попустливост завршува денеска!

Либертас - 29.06.2017

Откако СЈО побара притвор за лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, тој на прес конференција рече дека тоа што СЈО го правело било срам и кукавички чини и дека СЈО не било обвинителство туку политичка канцеларија на СДСМ.

(ВИДЕО) Груевски: Ова е класичен политички прогон

Макфакс - 29.06.2017

ВМРО – ДПМНЕ е нападната како никогаш досега во историјата на Република Македонија. И во цела Европа не се случило вакво политичко гонење на политичките противници. Стотина припадници на партијата се гонети со цел партијата да се уништи или ...

Груевски: СЈО одамна ја изгуби непристрасноста и кредибилитетот со својата работа и стана инструмент за политички ...

Press24 - 29.06.2017

Интегрален текст од денешната прес конференција на ВМРО-ДПМНЕ при што се обрати Претседателот Никола Груевски ВМРО-ДПМНЕ е нападната. Како никогаш досега во историјата на Република Македонија па и на цела Европа, не се случило вакво класично ...

ФОТО: Спонтан собир на граѓани пред Кривичниот суд, револтирани од одлуката на СЈО

Press24 - 29.06.2017

Граѓани започнаа да се собираат вечерва пред скопскиот Кривичен суд по денешната одлука на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) да покрене обвиненија против функционери на ВМРО-ДПМНЕ и да бара притвор за раководството на партијата.

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Никола Груевски во 16 часот

Press24 - 29.06.2017

Во 16:00 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи прес конференција за медиуми на која ќе се обрати Никола Груевски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ, најавија од ...

Груевски со порака до СЈО: Нема да не скршите

Press24 - 29.06.2017

Откако СЈО побара притвор за првиот опозиционер Никола Груевски, тој на прес конференција, рече дека ова што СЈО го прави е срам и кукавички чини и дека СЈО не е обвинителство туку политичка канцеларија на СДСМ.

Во живо: Прес конференција на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски

Press24 - 29.06.2017

Во живо: Прес конференција на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски ...

ДУИ изземена од обвиненијата на СЈО, ВМРО-ДПМНЕ виновна за сè

Курир - 29.06.2017

СЈО одработува за социјалдемократите и тоа е очигледно за целата јавност. Ова е мислењето на повеќето експерти по 18 месечната работа на Специјалното обвинителство предводено од Катица Јанева, пишува Република.

Членови на ВМРО-ДПМНЕ на протест пред Кривичниот суд за обвиненијата на СЈО

Press24 - 29.06.2017

Во моментот има ненајавен протест на група граѓани и челнови на ВМРО-ДПМНЕ пред Основниот Суд Скопје 1. Како што јавува репортерот на Макфакс, присутни околу 200 до 300 граѓани, кои протестираат против обвиненијата на СЈО.

Груевски: Целта на обвиненијата е да се уништи ВМРО-ДПМНЕ...

Н.Македонија - 29.06.2017

Груевски: Целта на обвиненијата е да се уништи ВМРО-ДПМНЕ Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на денешниот прес изјави дека неговата партија е нападната откако Специјалното јавно обвинителство побара притвор за него и уште неколкумина други високи ...

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ е нападната, а ние се плашиме само од судот на историјата

Press24 - 29.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ е нападната, како никогаш до сега во Македонија. Ова е класично политичко гонење. Ова е политички, а не правен процес. СЈО не е обвинителство, туку канцеларија на СДСМ и нема никакви правни докази, изјави претседателот на ВМРО -ДПМНЕ ...

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Никола Груевски (16:00)

Курир - 29.06.2017

Во 16:00 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи прес конференција за медиуми на која ќе се обрати Никола Груевски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ, најавија од ...

ФОТО: Спонтан собир на граѓани пред Кривичниот суд, револтирани од одлуката на СЈО

Курир - 29.06.2017

Граѓани започнаа да се собираат вечерва пред скопскиот Кривичен суд по денешната одлука на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) да покрене обвиненија против функционери на ВМРО-ДПМНЕ и да бара притвор за раководството на партијата.

Груевски: Ако мислат дека ВМРО-ДПМНЕ ќе го преспие ова, длабоко се излажале

Курир - 29.06.2017

Водени се од омраза, гнев и обврските кон налогодавачите. Но, ова нема така да помине. И ако мислат дека ВМРО-ДПМНЕ ќе го преспие ова длабоко се излажале, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на денешната прес-конференција.

Писмо од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата до повеќе лекарски здруженија

Курир - 29.06.2017

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ уште во петокот минатата недела, до повеќе лекарски здруженија испратија писмо со известување дека до нив го доставуваат Предлог законот за докторска дејност кој беше поднесен од страна ...

Груевски: СЈО носи одлуки без никакви правни докази, процесот е политички, а не правен

Курир - 29.06.2017

Станува збор за политички, а не за правен процес. СЈО одамна ја загуби непристрасноста и кредибилитетот во својата работа и стана инструмент за политички прогон, истакна на денешната прес-конференција претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

СДСМ: Груевски и ВМРО-ДПМНЕ мора да соберат храброст и да се соочат со правдата

Локално - 29.06.2017

Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ мора да престанат да бегаат од правдата, да се ставаат над законите и правниот поредок и мора да соберат храброст да се соочат со одговорноста за напревните штети врз граѓаните и државата, се вели во реакцијата на СДСМ, ...

Груевски: Нашиот грев е што11 години бевме на браникот на одбрана на државните интереси

Вечер Прес - 29.06.2017

Ви ја пренесуваме во целост прес-конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Никола Груевски. Почитувани, ВМРО-ДПМНЕ е нападната. Како никогаш досега во историјата на Република Македонија па и на цела Европа, не се случило вакво класично политичко ...

СДСМ: Владеењето на ВМРО-ДПМНЕ ќе остане запаматено по негрижата кон културното наследство

Вечер Прес - 29.06.2017

СДСМ соопшти дека 11-годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ ќе остане запаметено по неодговорност и негрижа за културното и историско наследство на Македонија. - Состојбата со Музејот на Македонија кој е целосно запуштен и руиниран со срушени плафони и ...

СДСМ: Еднаквоста пред законите е национален интерес, Груевски и ВМРО-ДПМНЕ да соберат храброст и да се соочат со ...

Нетпрес - 29.06.2017

Граѓаните имаа можност да го чујат, видат и почуствуваат криминалното и антидржавничко владеење на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, кога преку криминал, корупција, насилство, притисоци и сеење омраза и поделби, ракововодството на ВМРО-ДПМНЕ криминално ...

СДСМ делува на криминален и организиран начин за рушење на државата: Заврши времето на конструктивност и попустливост ...

Република - 29.06.2017

Како никогаш досега во историјата на Република Македонија, па не и на цела Европа не се случило вакво класично политичко гонење на политичките противници. Стотина лица кои се дел од органите или поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ се гонети со цел партијата ...

СДСМ до ВМРО-ДПМНЕ: Градевте новокомпонирани споменици на археолошки остатоци

Точка - 29.06.2017

СДСМ до ВМРО-ДПМНЕ: Градевте новокомпонирани споменици на археолошки остатоци. СДСМ ја обвини ВМРО-ДПМНЕ за негрижа за вистинското културно наследство, наспроти трошењето огромни пари на сомнителен барок.

СДСМ: Со негрижата за вистинското културно наследство, ВМРО-ДПМНЕ ги погази националните и државните интереси

Стандард - 29.06.2017

„Освен по огромниот степен на сиромаштија, криминал и корупција, 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ ќе остане запаметено и по целосната неодговорност и негрижа за културното и историско наследство на Македонија“, соопштуваат од СДСМ.

СДСМ: Груевски и ВМРО-ДПМНЕ мора да соберат храброст и да се соочат со правдата

Мета - 29.06.2017

Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ мора да престанат да бегаат од правдата, да се ставаат над законите и правниот поредок и мора да соберат храброст да се соочат со одговорноста за напревните штети врз граѓаните и државата, се вели во реакцијата на СДСМ, ...

Груевски: Целта на политичкиот прогон е ВМРО-ДПМНЕ и слабеењето на Македонија

Нетпрес - 29.06.2017

Груевски порача дека нема да успеат и нема да ја скршат ВМРО-ДПМНЕ, нејзините 170 илјади челнови и над 450 илјади гласачи Како никогаш досега во историјата на Република Македонија, па не ѝ на цела Европа не се случило вакво класично политичко ...

СДСМ: Груевски и ВМРО-ДПМНЕ да соберат храброст и да се соочат со правдата

Стандард - 29.06.2017

„Граѓаните имаа можност да го чујат, видат и почуствуваат криминалното и антидржавничко владеење на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, кога преку криминал, корупција, насилство, притисоци и сеење омраза и поделби, ракововодството на ВМРО-ДПМНЕ криминално ...

ФОТО: Собир на граѓани пред Кривичниот суд, револтирани од одлуката на СЈО

Вечер Прес - 29.06.2017

Граѓани започнаа да се собираат вечерва пред скопскиот Кривичен суд по денешната одлука на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) да покрене обвиненија против функционери на ВМРО-ДПМНЕ и да бара притвор за раководството на партијата.

Писмо од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата до повеќе лекарски здруженија

Вечер Прес - 29.06.2017

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија" уште во петокот минатата недела, до повеќе лекарски здруженија испратија писмо со известување дека до нив го доставуваат Предлог законот за докторска дејност кој беше поднесен од страна ...

Членови на ВМРО-ДПМНЕ на протест пред Кривичниот суд за обвиненијата на СЈО

Точка - 29.06.2017

Во моментот има ненајавен протест на група граѓани и члeнови на ВМРО-ДПМНЕ пред Основниот Суд Скопје 1. Како што јавува репортерот на Макфакс, присутни околу 200 до 300 граѓани, кои протестираат против обвиненијата на СЈО.

СДСМ: Со негрижата за вистинското културно наследство, ВМРО-ДПМНЕ ги погази националните и државните интереси

Слободен Печат - 29.06.2017

Освен по огромниот степен на сиромаштија, криминал и корупција, 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ ќе остане запаметено и по целосната неодговорност и негрижа за културното и историско наследство на Македонија.

Писмо од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата до повеќе лекарски здруженија

Република - 29.06.2017

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ уште во петокот минатата недела, до повеќе лекарски здруженија испратија писмо со известување дека до нив го доставуваат Предлог законот за докторска дејност кој беше поднесен од страна ...

Членови на ВМРО-ДПМНЕ протестираат пред Кривичниот суд против обвиненијата на СЈО

Стандард - 29.06.2017

Во моментот се одвива ненајавен протест на група граѓани и члeнови на ВМРО-ДПМНЕ пред Основниот Суд Скопје 1, пренесува Макфакс . Присутни околу 200 до 300 граѓани, кои протестираат против обвиненијата на СЈО. Сообраќајот од крстосницата бул.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ направи заробена држава, институциите ќе се професионализираат

Позитив.мк - 29.06.2017

Граѓаните 11 години сведочеа што значи целосна партизација на државните институции, каде што од најнизок па до највисок ешалон, беа вработувани лица кои од потребните критериуми поседуваа единствено партиска подобност.

Груевски со порака до СЈО: Нема да нè скршите (ВИДЕО)

Република - 29.06.2017

На прес-конференција, пто се одржа во Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, претседателот на партијата Никола Груевски рече дека ова што СЈО го прави е срам и кукавички чин и дека СЈО не е обвинителство туку политичка канцеларија на СДСМ.

Груевски во 16 часот на прес-конференција ќе одговара за обвинувањата !

Локално - 29.06.2017

По барањето притвор и обвиненијата против Никола Груевски тој за некоја минута најави јавна реплика на барањата на СЈО Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски за 16 часот најави дека ќе одржи прес-конференција во седиштето на партијата, информираат ...

Писмо од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата до повеќе лекарски здруженија

Нетпрес - 29.06.2017

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ уште во петокот минатата недела, до повеќе лекарски здруженија испратија писмо со известување дека до нив го доставуваат Предлог законот за докторска дејност кој беше поднесен од страна ...

Груевски: Таргетот е ВМРО, за да се ослаби Македонија, нема да нѐ скршат

Телевизија Нова - 29.06.2017

Како никогаш досега во историјата на Република Македонија, па не и на цела Европа не се случило вакво класично политичко гонење на политичките противници. Стотина лица кои се дел од органите или поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ се гонети со цел партијата ...

Груевски: ВМРО е нападната како никогаш досега, СЈО е канцеларија на СДСМ

Стандард - 29.06.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на прес-конференција во партиското седиште денеска, на која доцнеше половина час, изјави дека неговата партија е „нападната како никогаш досега“, откако СЈО денеска побара притвор за него и други функционери од ...

СДСМ: Груевски и ВМРО-ДПМНЕ да соберат храброст и да се соочат со правдата

Слободен Печат - 29.06.2017

„Граѓаните имаа можност да го чујат, видат и почуствуваат криминалното и антидржавничко владеење на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, кога преку криминал, корупција, насилство, притисоци и сеење омраза и поделби, ракововодството на ВМРО-ДПМНЕ криминално ...

СДСМ: Со негрижата за вистинското културно наследство, ВМРО-ДПМНЕ ги погази националните и државните интереси

Нетпрес - 29.06.2017

Освен по огромниот степен на сиромаштија, криминал и корупција, 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ ќе остане запаметено и по целосната неодговорност и негрижа за културното и историско наследство на Македонија, реплицираа во четврокот од СДСМ.

Протест пред Кривичниот суд поради обвиненијата од СЈО (ВИДЕО)

Нетпрес - 29.06.2017

Неколку стотици граѓани се собраа, а масата се зголемува, во четвртокот вечерта пред скопскиот Кривичен суд по денешната одлука на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) да покрене обвиненија против функционери на ВМРО-ДПМНЕ и да бара притвор за ...

Ако мислат дека ВМРО-ДПМНЕ ќе го преспие ова, длабоко се излажале

Република - 29.06.2017

Водени се од омраза, гнев и обврските кон налогодавачите. Но, ова нема така да помине. И ако мислат дека ВМРО-ДПМНЕ ќе го преспие ова длабоко се излажале, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на денешната прес-конференција.

Прес-конференција на Груевски во 16 часот

МК News - 29.06.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска во 16 часот ќе одржи прес-конференција во седиштето на партијата, информираат од ВМРО-ДПМНЕ. Прес-конференцијата на првиот човек на ДПМНЕ следува по прес-конференцијата на Специјалната јавна обвинителка ...

Груевски: Таргетот е ВМРО, за да се ослабe Македонија, нема да нѐ скршат

Вечер Прес - 29.06.2017

Како никогаш досега во историјата на Република Македонија, па не и на цела Европа не се случило вакво класично политичко гонењена политичките противници. Стотина лица кои се дел од органите или поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ се гонети со цел партијата да ...

Груевски се заканува: Ова е класичен политички прогон, ВМРО-ДПМНЕ е нападната

Точка - 29.06.2017

ВМРО -ДПМНЕ е нападната како никогаш досега во историјата на Република Македонија. И во цела Европа не се случило вакво политичко гонење на политичките противници. Стотина припадници на партијата се гонети со цел партијата да се уништи или замолкне, ...

По одлуките на СЈО, членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ протестираат пред Кривичен

Локално - 29.06.2017

Стотина членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ вечерва протестираат пред Основниот суд Скопје 1 по денешните одлуки на Специјалното јавно обвинителство за покренување на обвиненија и барања за притвор на високи партиски функционери.

Груевски: Денеска завршува конструктивноста на ВМРО-ДПМНЕ

Позитив.мк - 29.06.2017

Конструктивноста во нашето делување завршува денес, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на денешната прес-конференција по повод обвиненијата што ги поднесе Специјалното јавно обвинителство, пишува „РСЕ.“ „Ова нема така да помине.

(ВО ЖИВО): Прес-конференција на Никола Груевски

Стандард - 29.06.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски ќе одржи прес-конференција во партиското ...

Во живо од прес-конференцијата на Никола Груевски

Република - 05.09.2017

Во 16:30 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи прес конференција за медиуми на која ќе се обрати Никола Груевски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, информираат од ...

ВО ЖИВО: Прес-конференција на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во 16 часот

Точка - 29.06.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска во 16 часот ќе одржи прес-конференција во седиштето на партијата, информираат од ВМРО-ДПМНЕ. Никола Груевски ...

Прес конференција на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во 16 часот

Република - 29.06.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски попладнево ќе одржи прес-конференција. Средбата со новинарите е закажана во 16 часот. „Република“ ќе врши пренос во живо од обраќањето на ...

ВИДЕО ВО ЖИВО: Груевски со прес конференција

Фактор - 28.11.2017

За пет минути лидерот на опозицијата ќе и се обрати на јавноста. Во 13.30 часот Никола Груевски закажа прес конференција. Оттука се поставува прашањето дали Груевски ќе го води членството во протестот пред суд кој треба да започне во секој момент.

Собир на граѓани пред кривичен суд, револтирани од одлуката на СЈО

Телевизија Нова - 29.06.2017

Денешниот пакет обвиненија од СЈО станаа најжешката тема во јавноста. Вечерва пред кривичниот суд во Скопје почна се собра поголема група на граѓани, откако кривичен попладнево информираше дека ги примил сите обвиненија што денеска ги поднесе ...

(ВИДЕО) Поддржувачи на ВМРО ДПМНЕ протестираат пред Кривичен суд

Фактор - 29.06.2017

На ненајавен протест вечерва пред Кривичниот суд излегоа група граѓани поддржувачи и членови на ВМРО ДПМНЕ и Никола Груевски. Овој протест следува откако СЈО денеска побара притвор за дел од политичката гарнитура на ВМРО меѓу кои е и лидерот на ...

ГРУЕВСКИ СО ПОРАКА ДО СЈО: Нема да не скршите

Фактор - 29.06.2017

Откако СЈО побара притвор за првиот опозиционер Никола Груевски, тој на прес конференција, рече дека ова што СЈО го прави е срам и кукавички чини и дека СЈО не е институција туку политичка канцеларија на СДСМ.

Граѓани револтирани од одлуката на СЈО спонтано се собираат пред Кривичниот суд (ВО ЖИВО)

Република - 29.06.2017

Повеќе стотици граѓани вечерва спонтано излегоа пред Кривичниот суд за да го искажат својот револт од одлуката Специјалното јавно обвинителство (СЈО) да покрене обвиненија против функционери на ВМРО-ДПМНЕ и да бара притвор за раководството на ...

Прес-конференција на Груевски во 16 часот

Мета - 29.06.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска во 16 часот ќе одржи прес-конференција во седиштето на партијата, информираат од ВМРО-ДПМНЕ. Прес-конференцијата на Груевски следува по прес-конференцијата на Специјалната јавна обвинителка Катица ...

ДУИ изземено од обвиненијата на СЈО, ВМРО-ДПМНЕ виновна за се

Република - 29.06.2017

СЈО одработува за социјалдемократите и тоа е очигледно за целата јавност. Ова е мислењето на повеќето експерти по 18 месечната работа на Специјалното обвинителство предводено од Катица Јанева.Во текот на своето работење ова обвинителство не покрена ...

Груевски: СЈО нема да нè скрши, историјата ќе суди

Мета - 29.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ е нападната како никогаш досега во историјата, а целта е кршење на партијата и ставање под контрола за поголеми цели од страна на тој што го креираше овој процес, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на прес-конференцијата по ...

Богоевски: Ова не е прогон на ВМРО-ДПМНЕ туку на злосторничкото здружение

Фактор - 29.06.2017

Активистот на Шарената револуција кој ги застапуваше ставовите за формирање и слободно функционирање на СЈО, а подоцна стана и пратеник смета дека подигнатите обвиненија не се против ВМРО-ДПМНЕ како партија, туку против криминалното раководство.

Поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ излегоа на протест пред судот поради обвиненијата на СЈО

Мета - 29.06.2017

Неколку стотини граѓани – поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ вечерва се излегоа на протест пред Основниот суд Скопје 1, каде се одлучува по барањата на Специјалното јавно обвинителство за притвор и за мерки за претпазливост против високи функционери на ...

ГРУЕВСКИ:Ова е напад врз ВМРО ДПМНЕ и нејзиното раководство- нема повеќе конструктивност!

Локално - 29.06.2017

ВМРО ДПМНЕ се нападнати, таргетот е напад на ВМРО ДПМНЕ, и стотина уќе од нејзинто раководство,нема да не скршат ние остануваме на браникот на државата. Нападнати се сите се со цел да не тргнат, а целта е да се заплашат нашето раководство, ...

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ е нападната, нема да им успее

Локално - 29.06.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски рече дека ВМРО-ДПМНЕ е нападната како никогаш до сега во Македонија и во Европа, и дека сите случаи покренати од Специјалното јавно обвинителство се класично гонење на политичките противници, со цел партијата да ...

Каракамишева-Јовановска: Граѓаните нема да ги заборават холивудските карактеристики на трите грации

Република - 29.06.2017

Утре истекуваат 18-те месеци театар во кој СЈО понуди крими-комичен репертоар про­тив ВМРО-ДПМНЕ, што очиг­лед­но и бе­ше цел­та на не­про­коп­са­ни­те „Т“ на­зи­ви на сите претстави. Катица Јанева и целиот тим на СЈО до крај останаа на трасата за ...

Груевски: Целта на обвиненијата е да се уништи ВМРО-ДПМНЕ

Канал 77 - 29.06.2017

Откако Специјалното јавно обвинителство побара притвор за лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски, тој реагираше на прес конференција,на која оцени дека СЈО не е обвинителство туку, како што рече, политичка канцеларија на СДСМ.

Груевски: СЈО носи одлуки без никакви правни докази

Пулс24 - 29.06.2017

Станува збор за политички, а не за правен процес. СЈО одамна ја загуби непристрасноста и кредибилитетот во својата работа и стана инструмент за политички прогон, истакна на денешната прес-конференција претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

СДСМ излезе со ново соопштение до јавноста: Еве кои проблеми зад себе ги остави ВМРО-ДПМНЕ

Бизнис Вести - 29.06.2017

Ви пренесуваме интегрален дел од текстот на СДСМ: Штетите од 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ секојдневно излегуваат на површина. Пропустите на автопатите Кичево – Охрид и Миладиновци – Штип, презадолженоста на училишта и болници, неспособноста ...

(Видео) Груевски за обвиненијата од СЈО: ВМРО-ДПМНЕ е нападната, но нема да не скршат

еМагазин - 29.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ е нападната како никогаш досега. Гонети сме од страна на СЈО се со цел партијата да се уништи на најбрутален начин. Ова е класичен политички прогон врз ДПМНЕ, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на денешната ...

Започнува професионализацијата на институциите

Бизнис Вести - 29.06.2017

Ви пренесуваме интегрален дел од текстот од соопштението на СДСМ: „Граѓаните 11 години сведочеа што значи целосна партизација на државните институции, каде што од најнизок па до највисок ешалон, беа вработувани лица кои од потребните критериуми ...

Груевски: Метата е ВМРО, за да се ослаби Македонија

Пулс24 - 29.06.2017

Како никогаш досега во историјата на Република Македонија, па не и на цела Европа не се случило вакво класично политичко гонењена политичките противници. Стотина лица кои се дел од органите или поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ се гонети со цел партијата да ...

Што ќе соопшти Никола Груевски на прес-конференцијата за медиуми ?

Бизнис Вести - 29.06.2017

Во 16:00 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи прес конференција за медиуми на која ќе се обрати Никола Груевски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ, најавија од ...

СЈО одработува за социјалдемократите и тоа е очигледно за целата јавност

Пулс24 - 29.06.2017

СЈО одработува за социјалдемократите и тоа е очигледно за целата јавност. Ова е мислењето на повеќето експерти по 18 месечната работа на Специјалното обвинителство предводено од Катица Јанева, пишува Република.

ФОТО: Спонтан собир на граѓани пред Кривичниот суд, револтирани од одлуката на СЈО

Маркукуле - 29.06.2017

Граѓани започнаа да се собираат вечерва пред скопскиот Кривичен суд по денешната одлука на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) да покрене обвиненија против функционери на ВМРО-ДПМНЕ и да бара притвор за раководството на партијата.

Груевски: Ако мислат дека ВМРО- ДПМНЕ ќе го преспие ова, се лажат

Пулс24 - 29.06.2017

Водени се од омраза, гнев и обврските кон налогодавачите. Но, ова нема така да помине. И ако мислат дека ВМРО-ДПМНЕ ќе го преспие ова длабоко се излажале, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на денешната прес-конференција.

Писмо од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата до повеќе лекарски здруженија

Пулс24 - 29.06.2017

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ уште во петокот минатата недела, до повеќе лекарски здруженија испратија писмо со известување дека до нив го доставуваат Предлог законот за докторска дејност кој беше поднесен од страна ...

СЈО не е обвинителство, туку канцеларија на СДСМ

Пулс24 - 29.06.2017

Катица Јанева и целиот тим на СЈО до крај останаа на трасата за која и беа воспоставени- да водат политичка хајка само и само против една политичка партија и нејзини функционери до самиот крај, пишува Република.

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО и СДСМ вршат притисок врз судот

24 Вести - 28.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека СЈО не поседува никакви докази и затоа со лажни и клеветнички изјави несвојствени за едно обвинителство се обидуваат да ја покрие својата пристрасност и непрофесионалност.

СДСМ: Штетите од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ излегуваат на површина

ТВ21 - 28.06.2017

СДСМ попладнево преку соопштение реагираше на прес-конференцијата на Лука Кржаловски од ВМРО-ДПМНЕ кој ја обвини Владата за правење популизам и политика со одржувањето на Супер купот во Македонија.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години се богатеше на сметка на граѓаните

+инфо - 28.06.2017

Лагите и манипулациите што ВМРО-ДПМНЕ секојдневно ги изнесува, нема да ги спасат од одговорност за предизвиканите штети, велат од СДСМ. СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Лука Кржалоски од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека СЈО и СДСМ вршат притисок врз судот

Р.С.Европа - 28.06.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска соопштија дека СЈО не поседува никакви докази и затоа, како што наведуваат, со лажни и клеветнички изјави несвојствени за едно обвинителство се обидуваат да ја покрие својата пристрасност и непрофесионалност.

СДСМ: Преку злоупотреби, деструкција и насилство, ВМРО-ДПМНЕ 11 години работеше на богатење на поединци на сметка на ...

Либертас - 28.06.2017

„Штетите од 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ секојдневно излегуваат на површина. Пропустите на автопатите Кичево – Охрид и Миладиновци – Штип, презадолженоста на училишта и болници, неспособноста да се исполнат обврските од УЕФА, вртоглaво ...

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО и СДСМ вршат притисок врз судот

Сител - 28.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека СЈО не поседува никакви докази и затоа со лажни и клеветнички изјави несвојствени за едно обвинителство се обидуваат да ја покрие својата пристрасност и непрофесионалност.

СДСМ : Преку злоупотреби, деструкција и насилство, ВМРО-ДПМНЕ 11 години работеше на богатење на поединци на сметка на ...

Канал5 - 28.06.2017

Реакција на СДСМ на пресот на Лука Кржаловски од ВМРО ДПМНЕ . Штетите од 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ секојдневно излегуваат на површина. Пропустите на автопатите Кичево – Охрид и Миладиновци – Штип, презадолженоста на училишта и болници, ...

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО и СДСМ вршат притисок врз судот

А1 On - 28.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека СЈО не поседува никакви докази и затоа со лажни и клеветнички изјави несвојствени за едно обвинителство се обидуваат да ја покрие својата пристрасност и непрофесионалност.

СДСМ ги брои штетите од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ, од таму обвинуваат за популизам

Макфакс - 28.06.2017

СДСМ реагираше на реакцијата на ВМРО-ДМПНЕ дека измислува случај околу Супер купот и дека не е во прашање проблем туку популизам и политизација на спортскиот настан. Според СДСМ штетите од 11- годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ секојдневно излегуваат ...

СДСМ: Преку злоупотреби, деструкција и насилство, ВМРО-ДПМНЕ 11 години работеше на богатење на поединци на сметка на ...

А1 On - 28.06.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Лука Кржалоски од ВМРО-ДПМНЕ. „Штетите од 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ секојдневно излегуваат на површина. Пропустите на автопатите Кичево – Охрид и Миладиновци – Штип, презадолженоста на ...

СЈО и СДСМ вршат притисок врз судот

Тера - 28.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека СЈО не поседува никакви докази и затоа со лажни и клеветнички изјави несвојствени за едно обвинителство се обидуваат да ја покрие својата пристрасност и непрофесионалност.

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО и СДСМ вршат притисок врз судот...

Н.Македонија - 28.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО и СДСМ вршат притисок врз судот ВМРО-ДПМНЕ смета дека СЈО не поседува никакви докази и затоа со лажни и клеветнички изјави несвојствени за едно обвинителство се обидуваат да ја покрие својата пристрасност и непрофесионалност.

СДСМ: Преку злоупотреби, деструкција и насилство, ВМРО-ДПМНЕ 11 години работеше на богатење на поединци на сметка на ...

Стандард - 28.06.2017

„Штетите од 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ секојдневно излегуваат на површина. Пропустите на автопатите Кичево – Охрид и Миладиновци – Штип, презадолженоста на училишта и болници, неспособноста да се исполнат обврските од УЕФА, вртоглaво ...

СДСМ: Преку злоупотреби, деструкција и насилство, ВМРО-ДПМНЕ 11 години работеше на богатење на поединци на сметка на ...

Слободен Печат - 28.06.2017

„Штетите од 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ секојдневно излегуваат на површина. Пропустите на автопатите Кичево – Охрид и Миладиновци – Штип, презадолженоста на училишта и болници, неспособноста да се исполнат обврските од УЕФА, вртоглaво ...

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО и СДСМ вршат притисок врз судот

Стандард - 28.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека СЈО не поседува никакви докази и затоа со лажни и клеветнички изјави несвојствени за едно обвинителство се обидуваат да ја покрие својата пристрасност и непрофесионалност.

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО и СДСМ вршат притисок врз судот

Телевизија Нова - 28.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека СЈО не поседува никакви докази и затоа со лажни и клеветнички изјави несвојствени за едно обвинителство се обидуваат да ја покрие својата пристрасност и непрофесионалност.

ВМРО-ДПМНЕ: „Единствени кои инвестираат во спортот“

Пулс24 - 28.06.2017

Во 17:00 часот во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи панел дискусија на тема “Единствени кои инвестираат во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Непочитување на Законот за именувања и разрешувања

Алсат-М - 27.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ реагираше на именувањата на новите директори на различни институции. Од оваа партија велат дека СДСМ продолжува да се однесува како опозиција, неодговорно и непрофесионално. Од ВМРО обвинуваат дека за новите именувани директори не се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев создава страв кај судиите

Фокус - 27.06.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека владеачката партија на премиерот Зоран Заев создава страв кај судиите, со цел да внесе партиски кадри и да го контролира судството. – Партијата на екс-премиерот Никола Груевски тврди дека сите законски ...

СДСМ: Започна професионализација на државните институции, новата Влада ги санира штетите направени од ВМРО-ДПМНЕ!

Либертас - 27.06.2017

„Започнат е процесот на ослободување и професионализација на државните институции од 11 годишното партизирање и угнетување што го спроведуваше ВМРО-ДПМНЕ“, реагира СДСМ. „Државните институции ќе работат исклучиво во интерес и за потребите на ...

СДСМ: Ќе ставиме крај на партиското угнетување кое го спроведуваше ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 27.06.2017

„Започна процесот на ослободување и професионализација на државните институции од 11 годишното партизирање и угнетување што го спроведуваше ВМРО-ДПМНЕ“, пишуваат во соопштение од СДСМ. Од партијата најавија крај на „партиското угнетување“ во ...

СДСМ до ВМРО-ДПМНЕ: Нема веќе партиско угнетување

Макфакс - 27.06.2017

СДСМ најави вчера крај на „партиското угнетување“ во Македонија порачувајќи дека отсега па натаму нема да има неказнивост само затоа што некој е член на некоја партија. „Започна процесот на ослободување и професионализација на државните институции ...

ВМРО-ДПМНЕ: Се вработуваат нестручни лица во јавната администрација

Канал5 - 27.06.2017

Во повеќе институции се вработува јавна администрација со несоодветно образование и без квалификации, обвинија од ВМРО ...

ВМРО-ДПМНЕ : „Единствени кои инвестираат и го подобруваат образованието“

Канал5 - 27.06.2017

Единствени кои инвестираат и го подобруваат образованието. Oва беше темата на денешната панел дискусија што ја организираше ВМРО-ДПМНЕ. Ги сумиравме сите проекти кој оваа влада ги реализираше во образованието.

Сашо Стефановски ќе го води ВМРО-ДПМНЕ во Центар

Макфакс - 27.06.2017

Триесет и петгодишниот охриѓанец Сашо Стефановски е избран за нов претседател на Општинскиот комитет на ВМРО- ДПМНЕ во Центар. Тој е стоматолог по професија. Партиската кариера ја започна како претседател на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, по ...

Сашо Стефановски ќе го води ВМРО-ДПМНЕ во Центар

А1 On - 27.06.2017

Триесети пет годишниот охриѓанец Сашо Стефановски е новата надеж на ВМРО-ДПМНЕ да ги поправи работите во општина Центар. Стоматологот по професија, направи вртоглава политичка кариера во ВМРО-ДПМНЕ.

ВО ЖИВО: „Единствени кои инвестираат во спортот“- Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 27.06.2017

Во 17:00 часот во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи панел дискусија на тема “Единствени кои инвестираат во ...

Трајковски: Во владеењето на ВМРО-ДПМНЕ се реконструираа над 400-ни училишта и се изградија над 72 нови

Курир - 27.06.2017

Еден од важните сегменти за одвивање на образовно воспитниот процес е секако инфраструктурата и во изминатиот период на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ, едно од главните карактеристики е одличната соработка помеѓу владата, Министерството за образование и ...

Трајковски: ВМРО-ДПМНЕ инвестира во локална образовна инфраструктура, загрижува односот и непосветеноста на СДСМ кон ...

Курир - 27.06.2017

Во денешната панел дискусија организирана од ВМРО-ДПМНЕ, на тема „Единствените кои инвестираат и го подобруваат образованието“, градоначалникот на општина Гази Баба Тони Трајковски ги истакна резултатите од работата на локалната самоуправа која што ...

СДСМ до ВМРО-ДПМНЕ: Нема веќе партиско угнетување

Точка - 27.06.2017

СДСМ најави вчера крај на „партиското угнетување“ во Македонија порачувајќи дека отсега па натаму нема да има неказнивост само затоа што некој е член на некоја партија. „Започна процесот на ослободување и професионализација на државните институции ...

СДСМ: Започна професионализација на државните институции, новата Влада ги санира штетите направени од ВМРО-ДПМНЕ!

Нетпрес - 27.06.2017

Започнат е процесот на ослободување и професионализација на државните институции од 11 годишното партизирање и угнетување што го спроведуваше ВМРО-ДПМНЕ, се тврди во соопштението на СДСМ од вторникот.

Трајковски: За време на ВМРО-ДПМНЕ се реконструираа над 400 училишта и се изградија над 72 нови

Нетпрес - 27.06.2017

Еден од важните сегменти за одвивање на образовно воспитниот процес е секако инфраструктурата и во изминатиот период на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ, едно од главните карактеристики е одличната соработка помеѓу владата, Министерството за образование и ...

СДСМ: Започна професионализација на државните институции, новата Влада ги санира штетите направени од ВМРО-ДПМНЕ!

Слободен Печат - 27.06.2017

Започнат е процесот на ослободување и професионализација на државните институции од 11 годишното партизирање и угнетување што го спроведуваше ВМРО-ДПМНЕ. Државните институции ќе работат исклучиво во интерес и за потребите на граѓаните.

СДСМ: Започна процесот на ослободување и професионализација на државните институции

Бизнис Вести - 27.06.2017

Започнат е процесот на ослободување и професионализација на државните институции од 11 годишното партизирање и угнетување што го спроведуваше ВМРО-ДПМНЕ. Државните институции ќе работат исклучиво во интерес и за потребите на граѓаните.

Трајковски: ВМРО- ДПМНЕ инвестира во локална образовна инфраструктура, загрижува односот и непосветеноста на СДСМ кон ...

Пулс24 - 27.06.2017

Во денешната панел дискусија организирана од ВМРО-ДПМНЕ, на тема „Единствените кои инвестираат и го подобруваат образованието“, градоначалникот на општина Гази Баба Тони Трајковски ги истакна резултатите од работата на локалната самоуправа која што ...

СДСМ: Само Груевски и неговите се плашат од независно и професионално судство

МКД - 26.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ 11 години го уништуваше судството и преку партизација на судските органи го погази правниот поредок. ВМРО-ДПМНЕ преку своите инсталации во „сваровски“ судството цели 11 години нарачуваше и монтираше случаи и пресуди и на тој начин се ...

Ристовски: СДСМ има план за партизирање на судството.

+инфо - 26.06.2017

Нема да дозволиме поништување на правниот поредок во државата, рече Ристовски. СДСМ креира страв кај судиите, а ќе работи на промена на персоналниот состав на судскиот совет. СДСМ сака да инсталира партиски кадри за целосно и апсолутна контрола и да ...

СДСМ: Наместо „свровски“, Македонија ќе добие независно судство

+инфо - 26.06.2017

Владата предводена од СДСМ, во интерес на граѓаните, започнува реформски процес кој согласно европските пракси и препораките од Извештајот на Прибе. ВМРО-ДПМНЕ 11 години го уништуваше судството и преку партизација на судските органи го погази ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев создава страв кај судиите

ТВ21 - 26.06.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека владеачката партија на премиерот Зоран Заев создава страв кај судиите, со цел да внесе партиски кадри и да го контролира судството. Партијата на екс-премиерот Никола Груевски тврди дека сите законски ...

Стефановски e нов претседaтел на општинскиот комитет на ВМРО во Центар

Фокус - 26.06.2017

Актуелниот директор на Фондот за здравствено осигурување и поранешен претседател на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Стефановски , е нов претседател на Општинскиот комитет на ДПМНЕ во Центар, потврдуваат за Фокус партиски извори.

ВМРО-ДПМНЕ: Власта ја партизира државата

Канал5 - 26.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ и денеска ја обвини власта дека ја партизира ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години го погазуваше правниот поредок, реформите носат независно и професионално судство

А1 On - 26.06.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Спиро Ристовски за судството. „ВМРО-ДПМНЕ 11 години го уништуваше судството и преку партизација на судските органи го погази правниот поредок.

Реакција на СДСМ:  ВМРО-ДПМНЕ 11 години го погазуваше правниот поредок, реформите носат независно судство

Макфакс - 26.06.2017

„ВМРО-ДПМНЕ 11 години го уништуваше судството и преку партизација на судските органи го погази правниот поредок. ВМРО-ДПМНЕ преку своите инсталации во сваровски судството цели 11 години нарачуваше и монтираше случаи и пресуди и на тој начин се ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години го партизираше судството, сега се плаши од правна држава

Фокус - 26.06.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Спиро Ристовски за судството за обвинувањата дека новата власт сакала да го партизира судството. „ВМРО-ДПМНЕ 11 години го уништуваше судството и преку партизација на судските органи го ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години го уништуваше судството

Сител - 26.06.2017

СДСМ во соопштение до медиумите наведува дека ВМРО-ДПМНЕ 11 години го погазуваше правниот поредок и дека реформите носат независно и професионално судство. - ВМРО-ДПМНЕ 11 години го уништуваше судството и преку партизација на судските органи го ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години го уништуваше судството

Канал5 - 26.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ 11 години го уништуваше судството и преку партизација на судските органи го погази правниот поредок, реагираат од СДСМ на пресконференцијата на Ристовски. Според нив, ВМРО-ДПМНЕ преку своите инсталации во Сваровски судството цели 11 ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години го погазуваше правниот поредок, реформите носат независно и професионално судство

Либертас - 26.06.2017

„ВМРО-ДПМНЕ 11 години го уништуваше судството и преку партизација на судските органи го погази правниот поредок. ВМРО-ДПМНЕ преку своите инсталации во Сваровски судството цели 11 години нарачуваше и монтираше случаи и пресуди и на тој начин се ...

Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ за мултикултурализам

Канал5 - 26.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска организираше уште една панел дискусија, овојпат посветена на ...

ВО ЖИВО: Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ за почитувањето на мултикултурализмот и заедништвото

Курир - 26.06.2017

Во 17:00 часот во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи панел дискусија на тема “Единствени во почитувањето на мултикултурализмот и ...

Исмајлоска: ВМРО-ДПМНЕ aктивно работеше на промовирањето на мултикултурализмот и еднаквоста меѓу различните ...

Курир - 26.06.2017

Во денешната панел дискусија во организација на ВМРО-ДПМНЕ на тема, Единствени во почитувањето на мултикултурализмот и заедништвото”, членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник на коалицијата за „За Подобра Македонија”- Нола Исмајловска ...

Стефановски e нов претседaтел на општинскиот комитет на ВМРО – ДПМНЕ во Центар

Локално - 26.06.2017

Актуелниот директор на Фондот за здравствено осигурување и поранешен претседател на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Стефановски, е нов претседател на Општинскиот комитет на ДПМНЕ во Центар, објавува Фокус.

Сашо Стефаноски e нов претседaтел на ОК ВМРО-ДПМНЕ во Центар

Вечер Прес - 26.06.2017

Актуелниот директор на Фондот за здравствено осигурување и поранешен претседател на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Стефановски, е нов претседател на Општинскиот комитет на ДПМНЕ во Центар, потврдуваат партиски извори.

Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ за почитувањето на мултикултурализмот и заедништвото

Република - 26.06.2017

Во 17:00 часот во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи панел дискусија на тема “Единствени во почитувањето на мултикултурализмот и ...

Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ за почитувањето на мултикултурализмот и заедништвото

Телевизија Нова - 26.06.2017

Во 17:00 часот во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи панел дискусија на тема “Единствени во почитувањето на мултикултурализмот и ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години го погазуваше правниот поредок

Слободен Печат - 26.06.2017

„ВМРО-ДПМНЕ 11 години го уништуваше судството и преку партизација на судските органи го погази правниот поредок. ВМРО-ДПМНЕ преку своите инсталации во Сваровски судството цели 11 години нарачуваше и монтираше случаи и пресуди и на тој начин се ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години го погазуваше правниот поредок

Нетпрес - 26.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ 11 години го уништуваше судството и преку партизација на судските органи го погази правниот поредок, а реформите носат независно и професионално судство, се наведува во реакцијата на СДСМ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години го погазуваше правниот поредок, реформите носат независно и професионално судство

Стандард - 26.06.2017

„ВМРО-ДПМНЕ 11 години го уништуваше судството и преку партизација на судските органи го погази правниот поредок. ВМРО-ДПМНЕ преку своите инсталации во Сваровски судството цели 11 години нарачуваше и монтираше случаи и пресуди и на тој начин се ...

Исмајлоска: ВМРО-ДПМНЕ aктивно работеше на промовирањето на мултикултурализмот и еднаквоста меѓу различните ...

Телевизија Нова - 26.06.2017

Во денешната панел дискусија во организација на ВМРО-ДПМНЕ на тема, Единствени во почитувањето на мултикултурализмот и заедништвото”, членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник на коалицијата за „За Подобра Македонија”- Нола Исмајловска ...

Исмајлоска Старова: ВМРО-ДПМНЕ ги промовираше мултикултурализмот и еднаквоста меѓу различните етнички заедници

Нетпрес - 26.06.2017

Се сеќавам дека пред околу 14 годиникога ја добив членската книшка од ВМРО-ДПМНЕ, многу луѓе гледаа со скепса на тоа дека муслиманка може да биде член на ВМРО-ДПМНЕ, но она што како партија го направивме е дека тоа веќе е нормална работа, истакна ...

Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ за почитувањето на мултикултурализмот и заедништвото

Пулс24 - 26.06.2017

Во 17:00 часот во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи панел дискусија на тема “Единствени во почитувањето на мултикултурализмот и ...

СДСМ излезе со ново соопштение! Еве што ќе започнат наскоро

Бизнис Вести - 26.06.2017

Ви пренесуваме интегрален дел од соопштението до јавноста на СДСМ: „ВМРО-ДПМНЕ 11 години го уништуваше судството и преку партизација на судските органи го погази правниот поредок. ВМРО-ДПМНЕ преку своите инсталации во Сваровски судството цели 11 ...