TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клановска пресметка во десницата

Утрински - 25.07.2009

Љубе Бошкоски вчера се упати кон битолското село Могила - се сеќавате онаму каде што за време на претседателската кампања беше ...

Бошкоски се жали дека го линчуваат

Време - 25.07.2009

Најодговорно тврдам дека на сите прашања од адвокатот Нејтан Дершовиц одговорив преку моите адвокати, а содржината ќе ја ...

Бошкоски: Ги одговорив сите прашања на Дершовиц

А1 - 24.07.2009

Најодговорно тврдам дека на сите прашања од Дершовиц јас одговорив преку моите адвокати, а содржината на тие прашања ќе ја ...

Трибуналот не го пушти Јохан ни за помен на татко му

Вест - 24.07.2009

Обвинителството остро се спротивставило на барањето на Јохан, тврдејќи дека со оглед на тоа дека е осуден, тој ќе бил опасен за ...

Бошкоски тврди дека одговорил на прашањата на адвокатот на Тарчуловски

Алсат-М - 24.07.2009

Љубе Бошкоски денеска во Могила изјави дека на прашањата од адвокатот на Јохан Тарчуловски, Нејтан Дершовиц, одговорил преку ...

Хаг не му даде шест дена слобода на Тарчуловски

Дневник - 24.07.2009

Советот за жалби при Хашкиот трибунал го одби барањето на Јохан Тарчуловски за привремено ослободување од притворот во ...

Бошкоски застана на страната на Георгиевски

Канал5 - 24.07.2009

И покрај различната политичка определба лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски денеска застана во одбрана на ...

Тарчуловски не доби привремен отпуст

Утрински - 24.07.2009

Хаг - Советот за жалби при Хашкиот трибунал го одби барањето на Јохан Тарчуловски за привремено ослободување од притворот во ...

Хаг не му даде отпуст на Јохан

Време - 24.07.2009

Советот за жалби при Хашкиот трибунал го одби барањето на Јохан Тарчуловски за привремено ослободување од притворот во ...

Бошкоски тврди дека одговорил на прашањата на адвокатот на Тарчуловски

Кирилица - 24.07.2009

Љубе Бошкоски денеска во Могила изјави дека на прашањата од адвокатот на Јохан Тарчуловски, Нејтан Дершовиц, одговорил преку ...

Одговорив на сите прашања поврзани со одбраната на Јохан Тарчуловски

Сител - 24.07.2009

Љубе Бошкоски денеска изјави дека преку своите адвокати одговорил на сите прашања поврзани со одбраната на Јохан Тарчуловски ...

Тарчуловски не доби можност да присуствува на поменот за неговиот татко

Вечер Прес - 24.07.2009

Тарчуловски поднел барање за привремено ослободување на 10 јули. Во барањето наведува дека отпустот од 25 до 31 јули го бара за ...

Трибуналот не му дозволи отпуст на Тарчуловски

Н.Македонија - 24.07.2009

Советот за жалби при Хашкиот трибунал го одби барањето на Јохан Тарчуловски за привремено ослободување од притворот во ...

Хаг не дозволи отпуст за Тарчуловски

А1 - 23.07.2009

Советот за жалби при Хашкиот трибунал го одби барањето на Јохан Тарчуловски за привремено ослободување од притворот во ...

Евтина злоупотреба на Тарчуловски

Утрински - 23.07.2009

Кој лаже? Премиерот Никола Груевски или неговиот бивш сопартиец Љубе Бошкоски околу тоа дали навистина „братот“ одбил да ...

Адвокатот на Тарчуловски удри по Бошкоски

Време - 23.07.2009

Нејтан Дершовиц, адвокатот на Јохан Тарчуловски, вчера го обвини Љубе Бошковски дека од засега непознати причини одбива да ...

Братска љубов

Време - 23.07.2009

Кога Љубе Бошковски од Хаг слета на скопскиот аеродром директно во прегратките на премиерот Никола Груевски, никој не можеше да ...

Дершовиц: "Нема процедурални пречки Љубе да сведочи за Јохан"

Вест - 23.07.2009

Адвокатот на Јохан Тарчуловски Нејтан Дершовиц, вчера во телефонска изјава за МИА тврди дека Љубе Бошкоски може да помогне за ...

Хашкиот трибунал не му одобри привремен отпуст на Јохан Тарчуловски

Канал5 - 23.07.2009

Одбраната не покажа силни причини за привремено ослободување на Јохан Тарчуловски – ова е објаснувањето на Хашкиот трибунал за ...

Одбиено барањето на Тарчуловски за привремено ослободување

Алсат-М - 23.07.2009

Советот за жалби при Хашкиот трибунал го одби барањето на Јохан Тарчуловски за привремено ослободување од притворот во ...

Хашкиот трибунал го одби барањето на Тарчуловски за привремено ослободување

Телма - 23.07.2009

Советот за жалби при Хашкиот трибунал го одби барањето на Јохан Тарчуловски за привремено ослободување од притворот во ...

Хашкиот трубунал го одби барањето на Тарчуловски за привремено ослободување

Алфа - 23.07.2009

Советот за жалби при Хашкиот трибунал го одби барањето на Јохан Тарчуловски за привремено ослободување од притворот во ...

Хашкиот трубунал го одби барањето на Тарчуловски за привремено ослободување

Сител - 23.07.2009

Советот за жалби при Хашкиот трибунал го одби барањето на Јохан Тарчуловски за привремено ослободување од притворот во ...

Одбиено барањето на Тарчуловски за привремено ослободување

Кирилица - 23.07.2009

Советот за жалби при Хашкиот трибунал го одби барањето на Јохан Тарчуловски за привремено ослободување од притворот во ...

Хашкиот суд одби привремено да го ослободи Тарчуловски

Макфакс - 23.07.2009

Хашкиот суд, соопшти дека го одбива барањето на Јохан Тарчуловски привремено да го ослободи од притвор.

Хашкиот суд одби привремено да го ослободи Тарчуловски

МРТ - 23.07.2009

Хашкиот суд, соопшти дека го одбива барањето на Јохан Тарчуловски привремено да го ослободи од притвор.

Дершовиц: Љубе лаже

Вечер Прес - 23.07.2009

Љубе Бошкоски може да помогне во одбраната на Јохан Тарчуловски пред Хашкиот трибунал, но не знам зошто не сака да го направи ...

Дершовиц: Бошкоски може да му помогне на Јохан, но не сака да сведочи

Н.Македонија - 23.07.2009

Кога бев во Македонија во почетокот на годинава го побарав Бошковски, но ниту тој ниту неговиот адвокат не се согласија да се ...

„Бошкоски може да помогне, но не сака“

А1 - 22.07.2009

Љубе Бошкоски може да помогне за одбраната на Јохан Тарчуловски пред Хашкиот трибунал, но не знам зошто не сака да го направи ...

Бошковски и Груевски се оставија на цедило

Време - 22.07.2009

Љубе Бошковски ги нарече „груба лага“ изјавите на премиерот Никола Груевски дека тој го оставил на цедило Јохан Тарчуловски во ...

Љубе му сврте грб на Јохан

Вест - 22.07.2009

"По соопштувањето на пресудите, откако се вративме во Македонија, Љубе не се јави ниту еднаш.

Љубе Бошкоски може да му помогне на Јохан Тарчуловски, но не сака, тврдат адвокатите на Јохан

Канал5 - 22.07.2009

По правилата на трибуналот не судот туку обвинителството или одбраната ги кани сведоците.

Дершовиц: Бошкоски може да помогне, но не сака

Алсат-М - 22.07.2009

Љубе Бошкоски може да помогне за одбраната на Јохан Тарчуловски пред Хашкиот трибунал, но не знам зошто не сака да го направи ...

Бошкоски може да помогне, но не сака, тврди Дершовиц адвокатот на Тарчуловски

Вест - 22.07.2009

Љубе Бошкоски може да помогне за одбраната на Јохан Тарчуловски пред Хашкиот трибунал, но не знам зошто не сака да го направи ...

Бошковски: Не сум добил покана да сведочам во Хаг

Дневник - 22.07.2009

„Не сум добил покана да бидам сведок во Хаг“, изјави вчера претседателот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски.

Бошкоски и Груевски во жесток клинч

Утрински - 22.07.2009

„Груевски лаже и се служи со подли интриги“. Вака лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, вчера одговори на ...

Бошкоски може да помогне, но не сака

Кирилица - 22.07.2009

Љубе Бошкоски може да помогне за одбраната на Јохан Тарчуловски пред Хашкиот трибунал, но не знам зошто не сака да го направи ...

Бошкоски може да помогне, но не сака, тврди адвокатот на Тарчуловски

МРТ - 22.07.2009

Љубе Бошкоски може да помогне за одбраната на Јохан Тарчуловски пред Хашкиот трибунал, но не знам зошто не сака да го направи ...

Бошкоски може да помогне, но не сака, тврди адвокатот на Тарчуловски

Алфа - 22.07.2009

Љубе Бошкоски може да помогне за одбраната на Јохан Тарчуловски пред Хашкиот трибунал, но не знам зошто не сака да го направи ...

Љубе срам да ти е

Вечер Прес - 22.07.2009

Екс-министерот за внатреш ни работи и лидер на Обединети за Македонија Љубе Бошковски вчера на прес-конференција ги отфрли ...

ВМРО-ДПМНЕ: Бошкоски одби да сведочи во корист на Јохан

Н.Македонија - 22.07.2009

Поранешниот министер за внатрешни работи тврди дека не добил ниту службена, ниту каква било покана да биде сведок Зошто Љубе ...

„Груевски е промашен економски реформатор и лош визионер“

А1 - 21.07.2009

Целта на фаризејот е со сите средства, со целата државна машинерија, повторно да ми ја одземе слободата, затоа што повеќе од ...

Бошкоски не бил поканет да биде сведок на Тарчуловски

А1 - 21.07.2009

Во жалбената постапка пред Хашкиот трибунал нема сведоци, вели за А1 портпаролот Нерма Јелачиќ.

Бошкоски:Груевски манипулира и провоцира

Алсат-М - 21.07.2009

Лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски денеска на прес-конференција ги отфрли тврдењата на премиерот Никола Груевски ...

Бошкоски ги отфрла тврдењата на Груевски

Телма - 21.07.2009

Лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски денеска на прес-конференција ги отфрли тврдењата на премиерот Никола Груевски ...

ВМРО-ДПМНЕ: зошто Бошкоски избегнува да му помогне на Тарчуловски?

Телма - 21.07.2009

Денешната прес-конференција на Љубе Бошкоски служи единствено за дефокусирање на вниманието на јавноста од главното прашање на ...

Бошкоски: Груевски лаже - не сум добил покана од Хаг

Канал5 - 21.07.2009

Поранешниот затвореник на Хаг Љубе Бошкоски во директна војна со Груевски. Го обвини дека лаже.

Бошкоски: Не ме викнале да сведочам за Јохан

Вест - 21.07.2009

Лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски на прес-конференција ги отфрли тврдењата на премиерот Никола Груевски во ...

ВМРО: Говорот на Бошковски служи за дефокусирање на вниманието на јавноста

Нетпрес - 21.07.2009

ВМРО-ДПМНЕ смета дека денешниот говор на Љубе Бошковски служи единствено за дефокусирање на вниманитето на јавноста од главното ...

Бошкоски- Груевски лаже за моето сведочење во Хаг

Макфакс - 21.07.2009

„Груба лага“ се наводите на премиерот Никола Груевски дека наводно не сакам да сведочам во Хашкиот процес против Јохан ...

Бошкоски го повикува Груевски на ТВ дуел

Алфа - 21.07.2009

Љубе Бошкоски ја оцени како груба лага изјавата на премиерот Груевски во која тој го обвинува лидерот на новоформираната ...

Бошкоски бара дуел со Груевски

Форум - 21.07.2009

Љубе Бошкоски, лидерот на Обединети за Македонија смета дека премиерот Груевски изнесува нсинуации и невистини во медиумите ...

Соња Тарчуловска - Љубе го напушти Јохан

Сител - 21.07.2009

Љубе Бошкоски по враќањето од Хаг ниту не контактира ниту изрази никаква желба да соработува во судскиот процес против Јохан ...

Бошкоски ги отфрла тврдењата на Груевски за одбраната на Тарчуловски

Кирилица - 21.07.2009

Лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски денеска на прес-конференција ги отфрли тврдењата на премиерот Никола Груевски ...

Адвокатскиот тим на Бошковски одбил да соработува со Тарчуловски

Форум - 21.07.2009

Љубе Бошкоски ниту еднаш не ми се јави за да ме праша како сум, како е Јохан или нашите деца, а неговата адвоката Едина ...

ВМРО-ДПМНЕ бара Бошкоски да ги посети блиските на Тарчуловски

Форум - 21.07.2009

ВМРО-ДПМНЕ не бара од Љубе Бошкоски тој да сведочи во Хаг, туку како човек да го посети семејството на Јохан Тарчуловски, со ...

ВМРО-ДПМНЕ: Бошкоски да одговри зошто избегнува да му помогне на Тарчуловски

Кирилица - 21.07.2009

Денешната прес-конференција на Љубе Бошкоски служи единствено за дефокусирање на вниманието на јавноста од главното прашање на ...

Бошкоски- Груевски лаже за моето сведочење во Хаг

МРТ - 21.07.2009

„Груба лага“ се наводите на премиерот Никола Груевски дека наводно не сакам да сведочам во Хашкиот процес против Јохан ...

Груевски: Љубе го остави Јохан на цедило

Вечер Прес - 21.07.2009

Се уште не слушнавме зошто Бошковски одби да биде сведок во одбраната на Тарчуловски.

Груевски: Зошто Бошкоски го остави на цедило Тарчуловски

А1 - 20.07.2009

Никола Груевски за прв пат јавно говори за ангажманот и дејствувањето на Љубе Бошкоски.

Во интервју за „Форум“ Груевски го прашува Бошкоски - зошто го оставил на цедило Тарчуловски

Канал5 - 20.07.2009

Во интервјуто за „Форум“, Груевски го прашува Бошкоски зошто се откажал од сведочењето во одбрана на Јохан Тарчуловски Според ...

Бошковски му должи одговори на Јохан И на македонската јавност

Сител - 20.07.2009

Премиерот Никола Груевски прв пат јавно одговара на обвинувањата од екс сопартиецот Љубе Бошковски.