TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Четири дена пиво наместо вода во Прилеп

Дневник - 19.07.2015

Љупчо Мургоски Изминатите четири дена сите патишта водеа кон престолнината на пивото - Прилеп, градот под Марковите кули. Во „пиволенд“, како што моногумина го нарекуваат градот на тутунот и на мермерот, на 13.

Сите секси фустани на Марјана Станојковска на „Пиво фест“ (фото)

Хитпортал - 19.07.2015

Фестивалот на пивото во Прилеп оваа година имаше секси домаќинка на големата сцена. Жешкото време успеа дополнително да го загрее сексипилната Марјана Станојковска со нејзиниот стајлинг и провокативните фустани кои ги менуваше секоја вечер.

Ален Хасановиќ, Гоца Тржан и Дино Мерлин на последната вечер на „Пиво фест“ Прилеп

Макфакс - 19.07.2015

Манифестацијата „Пиво фест“ во Прилеп денеска влегува во завршницата и ова е последниот четврти фестивалски ден. Се очекува кулминација на фестивалската забава и на посетеноста, соопштија во сабота на прес-конференција организаторите, локалните ...

Марјана, слатка мала Марјана на Пиво фест

Република - 19.07.2015

Македонската топ-моделка и лото девојка Марјана Станојковска уште еднаш мамеше воздишки со својата појава и со својот изглед. Таа беше една од гостинките на Пиво фест во Прилеп и не помина незабележана.

Марјана во најсекси издание: Полугола во Прилеп!

Пулс24 - 18.07.2015

Марјана во најсекси издание досега. Разголениот фустан на познатата Марјана ги собра сите погледи на Пиво Фест. Таа со својот неверојатен изглед го запали Прилеп. На сцената во Прилеп само уште еднаш докажа зошто е прогласена за една од најзгодните ...

Запалена палма во Прилеп на „Пиво Фест“

Бриф - 18.07.2015

Вчеравечер изгоре една од новите палми во паркот „Методија Андонов Ченто“ пред Општинската зграда. Извор: Народен ...

Третата вечер на „Пиво фест“ ќе заврши со настапот на Оливер Драгоевиќ

Н.Македонија - 18.07.2015

Фестивалот на пивото во Прилеп поминува во одлична забава. Третата вечер е резервирана за настапите на Наум Петрески, Неда Украден и на Оливер Драгоевиќ Познатата балканска пејачка Неда Украден, која денес се прошета низ прилепската чаршија, вели ...

На „Пиво фест“ се очекуваат над 350 илјади гости

МРТ - 17.07.2015

Градските власти гарантираат максимална безбедност и одлична забава, а на гостите на располагање им се околу 20 илјади паркинг места. На „Пиво фест“ ќе може да се дегустираат над 40 видови пиво, а се очекува и рекорд во изедена скара...

Дали е ова нормално? Прозорците се тресат од ДЈ-от на пиво фест – нема спиење до 4 наутро (Видео)

МК News - 17.07.2015

Видеото ни го испрати жител на Прилеп кој вели дека според програмата журките на пиво фест ќе траат секоја вечер се до 4 и 30 наутро. Таа информација ја добил од полицијата кога се јавил да праша каде да се пожали за прегласната музика.

Еуфоричен почеток на „Пиво фест“

Н.Македонија - 17.07.2015

Еуфорично, со илјадници гости синоќа во Прилеп започна 13. издание на „Фестивалот на пивото - Пиво фест“ За убавата атмосфера се погрижија младиот балкански шармер Саша Ковачевиќ, групата Љубојна, Слаткаристика, како и повеќе диџеи.

Во Прилеп почнува Пиво фест 2015

24 Вести - 16.07.2015

Во Прилеп денеска започнува Фестивалот на пивото - Пиво фест 2015. Организаторите информираат дека се е подготвено за стартот на манифестацијата, која што годинава очекуваат да ја посетат над 350 илјади гости од земјава и странство.

Почнува „Пиво фест“ во Прилеп

Телма - 16.07.2015

Се е подготвено за стартот на манифестацијата Пиво фест - 2015, која што годинава се очекува да ја посетат над 350 илјади гости од земјава и странство. На 20 илјади метри квадратни се поставени 30-тина штандови.

Слаткаристика вечерва го отвора Пиво Фест во Прилеп

Press24 - 16.07.2015

Слаткаристика вечерва заедно со својот бенд ја имаат честта да го отворат Прилепскиот фестивал на пивото. Н аста п от на Слаткаристика започнува во 20:30 часот. Како и досегашните концертни наста п и, и овој е дел од големата летна турнеја на ...

Вечерва стартува тринаесеттото издание на ``ПИВО- ФЕСТ``

Алфа - 16.07.2015

Вечерва во градот под Маркови кули, се крева завесата на 13-тото издание на една од најголемите балкански манифестации ``ПИВО- ФЕСТ 2015 година``. Вечерва во градот под Маркови кули, се крева завесата на 13-тото издание на една од најголемите ...

Лапсуз: Според Канал 5, „Пиво фест“ во Прилеп очекува „рекордни“ 3.500 гости (видео)

Хитпортал - 16.07.2015

Во Прилеп денеска започнува новото издание на Пиво фестот кој секоја година на едно место собира илјадици љубители на музиката, скарата и пивото. Како еден од главните настани на денот, во Топ 3 темите на денот, Пиво фестот беше сместен и во ...

СЕ Е ПОДГОТВЕНО: Многу пиво и музика - Прилеп пулсира во ритамот на забавата

Press24 - 16.07.2015

Во Прилеп денеска започнува Фестивалот на пивото - Пиво фест 2015. Организаторите информираат дека се е подготвено за стартот на манифестацијата, која што годинава очекуваат да ја посетат над 350 илјади гости од земјава и странство.

Почнува прилепскиот Пиво фест 2015

А1 On - 16.07.2015

Во Прилеп денеска започнува Фестивалот на пивото – Пиво фест 2015. Организаторите информираат дека се е подготвено за стартот на манифестацијата, која што годинава очекуваат да ја посетат над 350 илјади гости од земјава и странство.

Почнува прилепскиот Пиво фест 2015

Хитпортал - 16.07.2015

Во Прилеп денеска започнува Фестивалот на пивото – Пиво фест 2015. Организаторите информираат дека се е подготвено за стартот на манифестацијата, која што годинава очекуваат да ја посетат над 350 илјади гости од земјава и странство.

Започнува прилепскиот Пиво фест 2015

Курир - 16.07.2015

Во Прилеп денеска започнува Фестивалот на пивото - Пиво фест 2015. Организаторите информираат дека се е подготвено за стартот на манифестацијата, која што годинава очекуваат да ја посетат над 350 илјади гости од земјава и странство.

НА ЗДРАВЈЕ ПРИЛЕП: Денеска почнува Пиво фест 2015

Репортер - 16.07.2015

Во Прилеп денеска започнува Фестивалот на пивото – Пиво фест 2015. Организаторите информираат дека се е подготвено за стартот на манифестацијата, која што годинава очекуваат да ја посетат над 350 илјади гости од земјава и странство.

Во Прилеп почнува Пиво фест 2015

Алфа - 16.07.2015

Организаторите информираат дека се е подготвено за стартот на манифестацијата, која што годинава очекуваат да ја посетат над 350 илјади гости од земјава и странство. Во Прилеп денеска започнува Фестивалот на пивото - Пиво фест 2015.

Почнува „Пиво фест“ во Прилеп

Кирилица - 16.07.2015

Се е подготвено за стартот на манифестацијата Пиво фест - 2015, која што годинава се очекува да ја посетат над 350 илјади гости од земјава и странство. На 20 илјади метри квадратни се поставени 30-тина штандови.

Прилеп вечерва ги отвора портите за четиридневната фешта на пивото и забавата

+инфо - 16.07.2015

Во градот под Марковите Кули, вечерва ќе биде отворено 13-тото издание на фестивалот на пивото, скарата и добрата забава, прилепски „Пиво фест“ кој ќе трае до недела , 19 јули. Во четирите фестивалски денови за добрата забава ќе се погрижат голем ...

Во Прилеп почнува Пиво фест 2015

Сител - 16.07.2015

Во Прилеп денеска започнува Фестивалот на пивото - Пиво фест 2015. Организаторите информираат дека се е подготвено за стартот на манифестацијата, која што годинава очекуваат да ја посетат над 350 илјади гости од земјава и странство.

Слаткаристика вечерва го отвара „Пиво фест“ во Прилеп

Хитпортал - 16.07.2015

Слаткаристика вечерва заедно со својот бенд ја имаат честа да го отворат Прилепскиот фестивал на пивото. Настапот на Слаткаристика започнува во 20:30 часот. Како и досегашните концертни настапи, и овој е дел од големата летна турнеја на ...

Вечeрва започнува 13. издание на „ПИВО-ФЕСТ“

Пулс24 - 16.07.2015

Со пивска здравица и во придружба на фестивалските хостеси, Градоначалникот Марјан Ристески заедно со водителите Марјана и Жарко и со Талија Петреска од СГИ, го најавија вечерашното отворање на фестивалот на пивото ПИВО- ФЕСТ- 2015.

Започнува прилепскиот Пиво фест 2015

Скопје инфо - 16.07.2015

Во Прилеп денеска започнува Фестивалот на пивото - Пиво фест 2015. Организаторите информираат дека се е подготвено за стартот на манифестацијата, која што годинава очекуваат да ја посетат над 350 илјади гости од земјава и странство.

Слаткаристика најавува лудило – еве што ќе се случува вечерва на „Пиво фест“ во Прилеп (Видео)

МК News - 16.07.2015

Слаткаристика вечерва заедно со својот бенд ја имаат честа да го отворат Прилепскиот фестивал на пивото. Настапот на Слаткаристика започнува во 20:30 часот. Како и досегашните концертни настапи, и овој е дел од големата летна турнеја на ...

Почнува Пиво фест 2015

Република - 16.07.2015

Во Прилеп денеска почнува Фестивалот на пивото – Пиво фест 2015. Организаторите информираат дека се е подготвено за стартот на манифестацијата, која што годинава очекуваат да ја посетат над 350 илјади гости од земјава и странство.

Во Прилеп почнува Пиво фест 2015

Локално - 16.07.2015

– Во Прилеп денеска започнува Фестивалот на пивото – Пиво фест 2015. Организаторите информираат дека се е подготвено за стартот на манифестацијата, која што годинава очекуваат да ја посетат над 350 илјади гости од земјава и странство.

Денес почнува прилепскиот Пиво Фест

Пулс24 - 16.07.2015

Во Прилеп денеска започнува Фестивалот на пивото - Пиво фест 2015. Организаторите информираат дека се е подготвено за стартот на манифестацијата, која што годинава очекуваат да ја посетат над 350 илјади гости од земјава и странство.

Во Прилеп почнува Пиво фест 2015

Канал 77 - 16.07.2015

Во Прилеп денеска започнува Фестивалот на пивото - Пиво фест 2015. Организаторите информираат дека се е подготвено за стартот на манифестацијата, која што годинава очекуваат да ја посетат над 350 илјади гости од земјава и странство.

Вечeрва почнува прилепскиот „Пиво-фест“

Н.Македонија - 16.07.2015

Со пивска здравица и во придружба на фестивалските хостеси, градоначалникот Марјан Ристески заедно со водителите Марјана и Жарко и со Талија Петреска од СГИ, го најавија вечерашното отворање на фестивалот на пивото „Пиво-фест 2015“ Вечерва ...

Балканот собран на „Пиво-фест“ во Прилеп

Н.Македонија - 16.07.2015

„Прљаво казалиште“, Оливер Драгојевиќ, Неда Украден, Гоца Тржан, Дино Мерлин и Саша Ковачевиќ, како и понекој домашен изведувач, како „Љубојна“, Наум Петрески и Слаткаристика, се адутите со кои организаторите на „Пиво-фест“ ќе се обидат да привлечат ...

Еве кој ќе пее на отворањето на Пиво фест

365 - 16.07.2015

Вечерва во 20:30 часот започнува прилепскиот „Пиво фест“. Организаторите најавија рушење рекорди, а останува да видиме дали тоа ќе се случи по завршувањето на фестивалот. За отворањето на фестивалот е најавен настапот на Слаткаристика, како дел од ...

Сите патишта водат кон Прилеп – почнува Пиво Фест

Lider - 16.07.2015

Денеска во Прилеп започнува годинешниот Пиво фест. Се очекуваат над 350 илјади гости од земјава и странство. Организаторите потврдуваат дека се е подготвено за годинешната манифестација… Се поставуваат штандовите, се местат бините, Прилеп на еден ...

Започнува прилепскиот Пиво фест 2015

Вистина.мк - 16.07.2015

Во Прилеп денеска започнува Фестивалот на пивото – Пиво фест 2015. Организаторите информираат дека се е подготвено за стартот на манифестацијата, која што годинава очекуваат да ја посетат над 350 илјади гости од земјава и странство.

Прилеп подготвен за „Пиво фест“

МРТ - 15.07.2015

На 20 илјади метри квадратни ќе бидат поставени 30-тина штандови. Хотелските капацитети и приватното сместување се речиси исполнети, а место се бара и во околните градови... Прилеп е подготвен за одржувањето на 13-от фестивал „Пиво фест“ што почнува ...

Пиво, скара и музика - Прилеп чести!

Вечер Прес - 15.07.2015

Фестивалските хостеси, пивскиот туристичкиот воз и велосипед ги канат сите кои сакаат добра забава и дружба да го посетат Фестивалот на пивото - Пиво фест 2015 Утре во Прилеп започнува годинешниот Пиво фест.

Трајче Георгиев ќе пее заедно со Гоца Тржан на „Пиво Фест“

Н.Македонија - 14.07.2015

Детската музичка ѕвезда Трајче Ѓорѓиев, в недела, на „Пиво фест“, во Прилеп, треба да настапи заедно со познатата српска пејачка Гоца Тржан. Трајче ќе настапи на „Пиво фест“, на покана од српската ѕвезда, која беше и член на жири комисијата на ...