TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Секој ден да е безбеден“, кампања за децата во сообраќајот

Канал5 - 25.09.2016

„Секој ден да е безбеден“, е новата кампања за поголема безбедност на децата во сообраќајотпреку која Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата ја потенцира највисоката општествена цел и врвниот општествен приоритет на поединците ...

Расте црната статистика: 98 загината за 5 месеци - Сообраќајните експерти апелираат на широко општествено вклучување во ...

Сител - 25.09.2016

Загина новинар во сообраќајна несреќа со воз во Битола. 56 годишниот дописник на национални медиуми во Скопје загина откако воз удрил во автомобилот кој го управувал. Од силниот удар возилото на новинарот било влечено 300 метри по шините по што ...

Кампања под името „Секој ден да е безбеден“ за поголема безбедност на децата во сообраќајот

Нетпрес - 24.09.2016

– Кампањата ќе се реализира во соработка со општинските совети за безбедност на сообраќајот на патиштата и со надлежните институции на ниво на Република Македонија. РСБСП цели кон тоа да се задржи континуитетот на сообраќајна едукација, а со тоа ...

„СЕКОЈ ДЕН ДА Е БЕЗБЕДЕН“: Kампања за децата во сообраќајот

Телеграф - 24.09.2016

Активностите од кампањата ќе бидат реализирани во наредните 6 месеци, кога ќе бидат организирани повеќе јавни настани за подигање на свеста за заштита на децата во сообраќајот „Секој ден да е безбеден“, е новата кампања за поголема безбедност на ...

„Секој ден да е безбеден“, кампања за децата во сообраќајот

А1 On - 24.09.2016

„Секој ден да е безбеден“, е новата кампања за поголема безбедност на децата во сообраќајотпреку која Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата ја потенцира највисоката општествена цел и врвниот општествен приоритет на поединците ...

„Секој ден да е безбеден“, кампања за децата во сообраќајот

Сител - 24.09.2016

„ Секој ден да е безбеден“, е новата кампања за поголема безбедност на децата во сообраќајотпреку која Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата ја потенцира највисоката општествена цел и врвниот општествен приоритет на поединците ...

Кампања за поголема безбедност на децата во сообраќајот „Секој ден да е безбеден“

Макфакс - 24.09.2016

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата со новата кампања за заштита на децата во сообраќајот, насловена „Секој ден да е безбеден“, уште еднаш ја потенцира највисоката општествена цел и врвниот општествен приоритет на поединците ...

„Секој ден да е безбеден" - возете одговорно и внимателно

Press24 - 24.09.2016

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата со новата кампања за заштита на децата во сообраќајот, насловена „Секој ден да е безбеден“, уште еднаш ја потенцира највисоката општествена цел и врвниот општествен приоритет на поединците ...

Секој ден да е безбеден

+инфо - 24.09.2016

РСБСП спроведува нова кампања за заштита на децата во сообраќајот, насловена „Секој ден да е безбеден“. Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата со новата кампања за заштита на децата во сообраќајот, насловена „Секој ден да е ...

Нова кампања: „Секој ден да е безбеден“ – Нула деца жртви во сообраќајни незгоди

Курир - 24.09.2016

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата со новата кампања за заштита на децата во сообраќајот, насловена „Секој ден да е безбеден“ , уште еднаш ја потенцира највисоката општествена цел и врвниот општествен приоритет на ...

Нова кампања за поголема безбедност на децата во сообраќајот „Секој ден да е безбеден“

Точка - 24.09.2016

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата со новата кампања за заштита на децата во сообраќајот, насловена „Секој ден да е безбеден“, уште еднаш ја потенцира највисоката општествена цел и врвниот општествен приоритет на поединците ...

„Секој ден да е безбеден“, кампања за децата во сообраќајот

Република - 24.09.2016

„ Секој ден да е безбеден“, е новата кампања за поголема безбедност на децата во сообраќајотпреку која Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата ја потенцира највисоката општествена цел и врвниот општествен приоритет на поединците ...

Како РСБСП ќе ја зголемува безбедноста на децата во сообраќајот?

Скопје инфо - 24.09.2016

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата со новата кампања за заштита на децата во сообраќајот, насловена „Секој ден да е безбеден“, уште еднаш ја потенцира највисоката општествена цел и врвниот општествен приоритет на поединците ...

Како РСБСП ќе ја зголемува безбедноста на децата во сообраќајот?

Фактор - 24.09.2016

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата со новата кампања за заштита на децата во сообраќајот, насловена „Секој ден да е безбеден“ , уште еднаш ја потенцира највисоката општествена цел и врвниот општествен приоритет на ...

Децата се најголемо богатство- Да возиме безбедно!

Вечер Прес - 24.09.2016

„Секој ден да е безбеден" е новата кампања на Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата, наменет за заштита на децата во сообраќајот Капањата посветена за заштита на децата во сообраќајот „Секој ден да е безбеден", ќе се реализира ...

Нова кампања за поголема безбедност на децата во сообраќајот „Секој ден да е безбеден“

Lider - 24.09.2016

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата со новата кампања за заштита на децата во сообраќајот, насловена „Секој ден да е безбеден“, уште еднаш ја потенцира највисоката општествена цел и врвниот општествен приоритет на поединците ...

„Секој ден да е безбеден“ – нова кампања за поголема безбедност на децата во сообраќајот

Вистина.мк - 24.09.2016

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата со новата кампања за заштита на децата во сообраќајот, насловена „Секој ден да е безбеден“ , уште еднаш ја потенцира највисоката општествена цел и врвниот општествен приоритет на ...

Девет сообраќајки вчера во Скопје, повредени четири лица

Канал5 - 23.09.2016

Пет сообраќајки се регистрирани во изминатото деноноќие на подрачјето на Скопје, во кои со тешки телесни повреди се здобил патник во автобус, а три лица се полесно повредени. Три од сообраќајките се со материјална штета.

Сообраќајот низ Македонија се одвива без забрани по суви коловози

Репортер - 23.09.2016

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по претежно суви коловози. Обиколницата Скопје е пуштена за сообраќај во двата правци, но има делови од коловозот кои се оштетени, каде се поставени сообраќајни знаци за регулирање на ...

Девет сообраќајки вчера во Скопје, повредени четири лица

Репортер - 23.09.2016

Пет сообраќајки се регистрирани во изминатото деноноќие на подрачјето на Скопје, во кои со тешки телесни повреди се здобил патник во автобус, а три лица се полесно повредени. Три од сообраќајките се со материјална штета.

Девет сообраќајки вчера во Скопје, повредени четири лица

А1 On - 23.09.2016

Пет сообраќајки се регистрирани во изминатото деноноќие на подрачјето на Скопје, во кои со тешки телесни повреди се здобил патник во автобус, а три лица се полесно повредени. Три од сообраќајките се со материјална штета.

Скопје немирно, девет сообраќајки и повредени четири лица

Нетпрес - 23.09.2016

Како што информираа за МИА од СВР – Скопје, во текот на изминатиот ден сообраќајната полиција санкционирала седум возачи под дејство на алкохол, кои се исклучени од сообраќај, тројца поминале на црвено светло на семафор, а седум користеле мобилниот ...

Повторно ден полн сообраќајки: Четири лица повредени во Скопје

Сител - 23.09.2016

Пет сообраќајки се регистрирани во изминатото деноноќие на подрачјето на Скопје, во кои со тешки телесни повреди се здобил патник во автобус, а три лица се полесно повредени. Три од сообраќајките се со материјална штета.

СООБРАЌАЈКИ ВО СКОПЈЕ: Вчера имало 5 незгоди, во кои повредени се 4 лица

Телеграф - 23.09.2016

Седум возачи управувале возила под дејство на алкохол и биле исклучени од сообраќај, а тројца поминале на црвено светло на семафор Пет сообраќајки се регистрирани во изминатото деноноќие на подрачјето на Скопје, во кои со тешки телесни повреди се ...

ФОТО: Сообраќајка пред Суд - автобус се судри со БМВ

Press24 - 23.09.2016

Сообраќајна несреќа утрово го отежна протокот на сообраќајот пред Судската палата во центарот на Скопје. Во сообраќајната несреќа учествувале автобус на ЈСП и автомобил БМВ. Според информациите нема повредени а причинета е само материјална ...

Девет сообраќајки вчера во Скопје, повредени четири лица

Курир - 23.09.2016

Пет сообраќајки се регистрирани во изминатото деноноќие на подрачјето на Скопје, во кои со тешки телесни повреди се здобил патник во автобус, а три лица се полесно повредени. Три од сообраќајките се со материјална штета.

Повторно ден полн сообраќајки: Четири лица повредени во Скопје

Press24 - 23.09.2016

Пет сообраќајки се регистрирани во изминатото деноноќие на подрачјето на Скопје, во кои со тешки телесни повреди се здобил патник во автобус, а три лица се полесно повредени. Три од сообраќајките се со материјална штета.

Фото: Сообраќајка пред Суд - автобус се судри со БМВ

Скопје инфо - 23.09.2016

Сообраќајна несреќа утрово го отежна протокот на сообраќајот пред Судската палата во центарот на Скопје. Во сообраќајната несреќа учествувале автобус на ЈСП и автомобил БМВ. Според информациите нема повредени а причинета е само материјална ...

Сообраќајка во Скопје: Тешко повреден патник во автобус

Скопје инфо - 23.09.2016

Пет сообраќајки се регистрирани во изминатото деноноќие на подрачјето на Скопје. Според информациите од Министерството за внатрешни работи во една од нив со тешки телесни повреди се здобил патник во автобус.

Девет сообраќајки, четири лица повредени

Скопје инфо - 23.09.2016

Пет сообраќајки се регистрирани во изминатото деноноќие на подрачјето на Скопје, во кои со тешки телесни повреди се здобил патник во автобус, а три лица се полесно повредени. Три од сообраќајките се со материјална штета.

Колкава е опасноста на раскрсницата кај автобуската

Тера - 23.09.2016

По последната сообрајќајка која беше фатална и имаше една жртва , дел од учесниците во сообрајќајот велат дека треба да се бара друго решение како да се регулира вкрстувањето на улиците . Оваа е улицата на која не само пред некоку дена туку често се ...

Девет сообраќајки вчера во Скопје, повредени четири лица

Локално - 23.09.2016

Пет сообраќајки се регистрирани во изминатото деноноќие на подрачјето на Скопје, во кои со тешки телесни повреди се здобил патник во автобус, а три лица се полесно повредени. Три од сообраќајките се со материјална штета.

Скопје немирно, девет сообраќајки и повредени четири лица

Точка - 23.09.2016

Како што информираа за МИА од СВР – Скопје, во текот на изминатиот ден сообраќајната полиција санкционирала седум возачи под дејство на алкохол, кои се исклучени од сообраќај, тројца поминале на црвено светло на семафор, а седум користеле мобилниот ...

Девет сообраќајки вчера во Скопје, повредени четири лица ...

Н.Македонија - 23.09.2016

Девет сообраќајки вчера во Скопје, повредени четири лица Пет сообраќајки се регистрирани во изминатото деноноќие на подрачјето на Скопје, во кои со тешки телесни повреди се здобил патник во автобус, а три лица се полесно повредени.

Големите судски процеси го блокираат Скопје...

Н.Македонија - 23.09.2016

Алтернатива за непречен сообраќај според надлежните не може да се изведе поради тајноста на маршрутата по која ќе вози високоризичниот конвој Тајноста и безбедноста на транспортот со високоризични категории на притвореници кон Судската палата во ...

Девет сообраќајки вчера во Скопје, повредени четири лица

Lider - 23.09.2016

Пет сообраќајки се регистрирани во изминатото деноноќие на подрачјето на Скопје, во кои со тешки телесни повреди се здобил патник во автобус, а три лица се полесно повредени. Три од сообраќајките се со материјална штета.

Во 11 сообраќајки во Скопје, полесно повредени 6 лица, пајакот отстрнил 86 возила

Канал5 - 22.09.2016

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно 11 сообраќајни несреќи, во кои со полесни повреди се здобиле шест лица. Како што информирааСВР - Скопје, во текот на изминатиот ден по спроведените ...

Полициски специјалци распоредени низ центарот на Скопје

Сител - 22.09.2016

Полициски специјалци денеска може да се забележат на сите поголеми сообраќајници во Скопје. Од МВР велат дека затворените сообраќајници, сообраќајниот метеж и засиленото присуство на полициски специјалци се должи на рочиштето во предметот „Диво ...

На преминот Барбарос наизменичен сообраќај по една лента

Макфакс - 22.09.2016

Во четвртокот попладнето, од 17,30 часот сообраќајот на патниот правец Прилеп - Македонски Брод, на планинскиот премин Барбарос сообраќајот е оспособен за движење на патнички моторни возила со наизменично пропуштање по една коловозна лента.

Врие специјалци во центарот на Скопје – Сообраќајот блокиран

Репортер - 22.09.2016

Вистински сообраќаен метеж денеска во центарот на Скопје. Полициски специјалци можеше да се забележат на сите поголеми сообраќајници а за да се пробиете од Аеродром до Центар околу 9:30 часот утрово беа потребни околу 40 минути.

Шестмина повредени синоќа во Скопје

Press24 - 22.09.2016

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно 11 сообраќајни несреќи, во кои со полесни повреди се здобиле шест лица. Како што информираа за МИА од СВР - Скопје, во текот на изминатиот ден по ...

СООБРАЌАЈКИ ВО СКОПЈЕ: Вчера се случиле 11 незгоди во кои полесно се повредени 6 лица

Телеграф - 22.09.2016

Санкционирани биле шест возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената, а шест возачи го управувале возилото под дејство на алкохол и биле исклучени од сообраќај Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје ...

Во 11 сообраќајки во Скопје, повредени 6 лица

Курир - 22.09.2016

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно 11 сообраќајни несреќи, во кои со полесни повреди се здобиле шест лица. Како што информираа за МИА од СВР – Скопје, во текот на изминатиот ден по ...

Повредени шест лица синоќа во Скопје

Сител - 22.09.2016

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно 11 сообраќајни несреќи, во кои со полесни повреди се здобиле шест лица. Како што информираа за МИА од СВР - Скопје, во текот на изминатиот ден по ...

Во 11 сообраќајки во Скопје, полесно повредени 6 лица

А1 On - 22.09.2016

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно 11 сообраќајни несреќи, во кои со полесни повреди се здобиле шест лица. Како што информираа за МИА од СВР – Скопје, во текот на изминатиот ден по ...

Врие специјалјци во центарот на Скопје - сообраќајот блокиран

Press24 - 22.09.2016

Вистински сообраќаен метеж денеска во центарот на Скопје. Полициски специјалци можеше да се забележат на сите поголеми сообраќајници а за да се пробиете од Аеродром до Центар околу 9:30 часот утрово беа потребни околу 40 минути.

Во 11 сообраќајки во Скопје, повредени 6 лица

Скопје инфо - 22.09.2016

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно 11 сообраќајни несреќи, во кои со полесни повреди се здобиле шест лица. Како што информираа за МИА од СВР – Скопје, во текот на изминатиот ден по ...

Во 11 сообраќајки во Скопје, полесно повредени 6 лица

Локално - 22.09.2016

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно 11 сообраќајни несреќи, во кои со полесни повреди се здобиле шест лица. Како што информираа за МИА од СВР – Скопје, во текот на изминатиот ден по ...

Полициски специјалци распоредени низ центарот на Скопје

МК News - 22.09.2016

Полициски специјалци денеска може да се забележат на сите поголеми сообраќајници во Скопје. Од МВР велат дека затворените сообраќајници, сообраќајниот метеж и засиленото присуство на полициски специјалци се должи на рочиштето во предметот „Диво ...

Блокиран сообраќајот во градот, врие од полиција

Пулс24 - 22.09.2016

Вистински сообраќаен метеж денеска во центарот на Скопје. Полициски специјалци можеше да се забележат на сите поголеми сообраќајници а за да се пробиете од Аеродром до Центар околу 9:30 часот утрово беа потребни околу 40 минути.

На преминот Барбарос наизменичен сообраќај по една лента

Точка - 22.09.2016

Во четвртокот попладнето, од 17,30 часот сообраќајот на патниот правец Прилеп - Македонски Брод, на планинскиот премин Барбарос сообраќајот е оспособен за движење на патнички моторни возила со наизменично пропуштање по една коловозна лента.

Во 11 сообраќајки во Скопје, полесно повредени 6 лица, пајакот отстрнил 86 возила...

Н.Македонија - 22.09.2016

Во 11 сообраќајки во Скопје, полесно повредени 6 лица, пајакот отстрнил 86 возила Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно 11 сообраќајни несреќи, во кои со полесни повреди се здобиле шест лица.

Во 11 сообраќајки во Скопје, полесно повредени 6 лица, пајакот отстранил 86 возила

Lider - 22.09.2016

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно 11 сообраќајни несреќи, во кои со полесни повреди се здобиле шест лица. Како што информираа за МИА од СВР – Скопје, во текот на изминатиот ден по ...

Од стрес починал татко на момче повредено во сообраќајка

Дневник - 21.09.2016

Четворица биле повредени во судир на три автомобили, завчера на магистралниот пат Охрид- Kичево, информира МВР. Веднаш по сообраќајката се случила поголема трагедија во која починал таткото на еден од повредените, а кој дошол на местото на несреќата.

Во Скопје 13 сообраќајки, полесно повредени 11 лица

Канал5 - 21.09.2016

На подрачјето на Скопје во текот на вчерашниот ден се случиле 13 сообраќајки, во кои со полесни повреди се здобиле 11 лица. СВР-Скопје за МИА информиа дека се случила и една незгода со последица тешка телесна повреда во која со тешки телесни повреди ...

Важна информација за возачите: Внимателно на скопската обиколница

Press24 - 23.09.2016

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по претежно суви коловози. ВНИМАТЕЛНО : Обиколницата Скопје е пуштена за сообраќај во двата правци, но има делови од коловозот кои се оштетени, каде се поставени сообраќајни знаци за ...

СООБРАЌАЈКИ ВО СКОПЈЕ: Во 13 незгоди, полесно повредени 11 лица

Телеграф - 21.09.2016

Затекнати биле 11 лица кои го управувале возилото без возачка дозвола, односно нерегистрирано На подрачјето на Скопје во текот на вчерашниот ден се случиле 13 сообраќајки, во кои со полесни повреди се здобиле 11 лица.

Во Скопје 13 сообраќајки, полесно повредени 11 лица

Стандард - 21.09.2016

На подрачјето на Скопје во текот на вчерашниот ден се случиле 13 сообраќајки, во кои со полесни повреди се здобиле 11 лица. МИА информиа дека се случила и една незгода со последица тешка телесна повреда во која со тешки телесни повреди се здобил ...

Во Скопје 13 сообраќајки, полесно повредени 11 лица

А1 On - 21.09.2016

На подрачјето на Скопје во текот на вчерашниот ден се случиле 13 сообраќајки, во кои со полесни повреди се здобиле 11 лица. СВР-Скопје за МИА информиа дека се случила и една незгода со последица тешка телесна повреда во која со тешки телесни повреди ...

Во Скопје 13 сообраќајки, полесно повредени 11 лица

Курир - 21.09.2016

На подрачјето на Скопје во текот на вчерашниот ден се случиле 13 сообраќајки, во кои со полесни повреди се здобиле 11 лица. СВР-Скопје за МИА информиа дека се случила и една незгода со последица тешка телесна повреда во која со тешки телесни повреди ...

Во сообраќајна незгода лесно повредени две девојчиња

OhridNews - 21.09.2016

Околу 13 часот на пешачкиот премин кај кружниот тек кај градскиот пазар, се случила сообраќајна незгода во која две девојчиња се здобиле со лесни телесни повреди. - До сообраќајната незгода дошло во моментот кога двете девојчиња минувале низ ...

Тешка сообраќајна несреќа - момче итно пренесено во болница

Press24 - 21.09.2016

Тешка сообраќајна несреќа ги потресе граѓаните на Белград. На улица Кралица Марија број 65, се случила тешка сообраќајна несреќа во која е повреден моторциклист. Момче на 23 годишна возраст, кое возело мотор, се здобил со тешки повреди веднаш е ...

Во Скопје 13 сообраќајки, полесно повредени 11 лица

Сител - 21.09.2016

На подрачјето на Скопје во текот на вчерашниот ден се случиле 13 сообраќајки, во кои со полесни повреди се здобиле 11 лица. СВР-Скопје за МИА информиа дека се случила и една незгода со последица тешка телесна повреда во која со тешки телесни повреди ...

Единаесет лица тешко повредени синоќа во Скопје

Press24 - 21.09.2016

На подрачјето на Скопје во текот на вчерашниот ден се случиле 13 сообраќајки, во кои со полесни повреди се здобиле 11 лица. СВР-Скопје за МИА информиа дека се случила и една незгода со последица тешка телесна повреда во која со тешки телесни повреди ...

Во Скопје 13 сообраќајки, полесно повредени 11 лица

Скопје инфо - 21.09.2016

На подрачјето на Скопје во текот на вчерашниот ден се случиле 13 сообраќајки, во кои со полесни повреди се здобиле 11 лица. СВР-Скопје за МИА информиа дека се случила и една незгода со последица тешка телесна повреда во која со тешки телесни повреди ...

Во Скопје 13 сообраќајки, полесно повредени 11 лица

Локално - 21.09.2016

На подрачјето на Скопје во текот на вчерашниот ден се случиле 13 сообраќајки, во кои со полесни повреди се здобиле 11 лица. СВР-Скопје за МИА информиа дека се случила и една незгода со последица тешка телесна повреда во која со тешки телесни повреди ...

Во Скопје 13 сообраќајки, полесно повредени 11 лица...

Н.Македонија - 21.09.2016

Во Скопје 13 сообраќајки, полесно повредени 11 лица На подрачјето на Скопје во текот на вчерашниот ден се случиле 13 сообраќајки, во кои со полесни повреди се здобиле 11 лица. СВР-Скопје информиа дека се случила и една незгода со последица тешка ...

Поради прекршоци санкционирани поголем број учесници во сообраќајот

Lider - 21.09.2016

На подрачјето на Скопје во текот на вчерашниот ден се случиле 13 сообраќајки, во кои со полесни повреди се здобиле 11 лица. СВР-Скопје за МИА информиа дека се случила и една незгода со последица тешка телесна повреда во која со тешки телесни повреди ...

Сообраќајка во Аеродром: Комбе се преврте на кров

Lider - 21.09.2016

Сообраќајна несреќа се случи попладнево кај Тобако 2 на раскрсницата кај училиштето „Блаже Конески“, на Улица ул. Фрањо Клуз, при што комбе се превртело на патот. Од МВР за ТВ Нова ја потврдуваат информацијата.

Во 13 сообраќајки во Скопје, полесно повредени девет лица

Канал5 - 20.09.2016

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно 13 сообраќајни несреќи, во кои со полесни повреди се здобиле девет лица. Како што информираа за МИА од СВР - Скопје, во текот на изминатиот ден по ...

Тешка сообраќајка кај Охрид, синот учествувал во судирот на 3 возила, таткото починал од срцев удар

Канал5 - 20.09.2016

Tри возила учествувале во сообраќајната несреќа што синоќа се случи пред Охрид. Повредени биле четири лица, а таткото на еден од возачите учесници во сообраќајката се онесвестил и на пат за болницата починал.

Родител на еден од повредените во сообраќајката на патот Охрид-Кичево починал од шок

Вест - 20.09.2016

Министерството за внатрешни работи објави официјални информации за тешката сообраќајна незгода што вчера (19 септември) се случи на магистралниот пат Охрид–Кичево. Според информациите, околу 19 часот и 5 минути се случила сообраќајна незгода меѓу ...

Четворица повредени во сообраќајна несреќа во Охрид

Алфа - 20.09.2016

Четири лица се повредени во сообраќајна незгода што синоќа, нешто по 19 часот се случи на магистралниот пат Охрид-Кичево, во близина на бензиската пумпа „Петрол“. Четири лица се повредени во сообраќајна незгода што синоќа, нешто по 19 часот се случи ...

Во 13 сообраќајки во Скопје, полесно повредени девет лица

А1 On - 20.09.2016

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно 13 сообраќајни несреќи, во кои со полесни повреди се здобиле девет лица. Како што информираа за МИА од СВР – Скопје, во текот на изминатиот ден по ...

Во 13 сообраќајки во Скопје, полесно повредени девет лица

Сител - 20.09.2016

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно 13 сообраќајни несреќи, во кои со полесни повреди се здобиле девет лица. Како што информираа за МИА од СВР - Скопје, во текот на изминатиот ден по ...

СООБРАЌАЈКИ ВО СКОПЈЕ: Во 13 незгоди, полесно повредени девет лица

Телеграф - 20.09.2016

Санкционирани биле 19 возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената, а тројца возачи го управувале возилото под дејство на алкохол Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно 13 ...

ВИДЕО од страшната сообраќајка во Охрид: Таткото доживеа срцев удар

Press24 - 20.09.2016

Едно лице почина во тешка сообраќајна несреќа што се случи вчеравечер во Охрид, кај болницата „Св. Еразмо“. Неофицијално починатиот бил татко на еден од возачите што учествувал во сообраќајката, а починал од срцев удар.

ВИДЕО: Охриѓанец преживеа сообраќајка, но починал кратко потоа од срцев удар

Курир - 20.09.2016

Едно лице почина во тешка сообраќајна несреќа што се случи вчеравечер во Охрид, кај болницата „Св. Еразмо“. Неофицијално починатиот бил татко на еден од возачите што учествувал во сообраќајката, а починал од срцев удар.

Четворица повредени во сообраќајка, таткото на еден од повредените починал кога го видел синот повреден

Кајгана - 20.09.2016

Четири лица се повредени во сообраќајна незгода што се случи во понеделникот вечерта околу 19 часот на магистралниот пат Охрид - Кичево, во близина на бензиската пумпа „Петрол“. Повредените во сообраќајката преживеаја, но таткото на еден од ...

Охриѓанец почина од срцев удар, откако преживеа сообраќајка

Нетпрес - 20.09.2016

Едно лице почина во тешка сообраќајна несреќа што се случи вчеравечер во Охрид, кај болницата „Св. Еразмо“. Неофицијално починатиот бил татко на еден од возачите што учествувал во сообраќајката, а починал од срцев удар.

СВР Охрид со детали за синоќешната сообраќајна незгода

OhridNews - 20.09.2016

Четири лица се повредени во сообраќајната незгода што синоќа во 19 часот и пет минути се случи на магистралниот пат Охрид-Кичево, во близина на бензиската пумпа „Петрол“. Со тешки телесни повреди-скршеници на лева надколеница се здобил А.Ј.

Тешка сообраќајка на три возила кај Охрид

МКД - 20.09.2016

Три возила учествувале во сообраќајна несреќа што синоќа се случи пред Охрид. Повредени биле четири лица, а таткото на еден од возачите-учесници во сообраќајката се онесвестил и на пат за болницата починал.

Тешка сообраќајка, синот учествувал во судирот на 3 возила, таткото починал од срцев удар

+инфо - 20.09.2016

Три возила учествувале во сообраќајната несреќа што синоќа се случи пред Охрид. Три возила учествувале во тешка сообраќајната несреќа што синоќа се случи пред Охрид, во близина на црквата Св.Еразмо.

Во 13 сообраќајки во Скопје, полесно повредени девет лица

Курир - 20.09.2016

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно 13 сообраќајни несреќи, во кои со полесни повреди се здобиле девет лица. Како што информираа за МИА од СВР – Скопје, во текот на изминатиот ден по ...

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО ОХРИД: Едно лице почина од срцев удар (ВИДЕО)

Телеграф - 20.09.2016

Три возила се судрија вчеравечер кај болницата „Св. Еразмо“ во Охрид. Еден од совозачите доживеал срцев удар и починал Едно лице почина во тешка сообраќајна несреќа што се случи вчеравечер во Охрид, кај болницата „Св. Еразмо“.

Од стрес починал родител на еден од повредените во синоќешната сообраќајна незгода

OhridNews - 20.09.2016

Родител на еден од повредените во синоќешната сообраќајна незгода што се случи кај Мауцкер, починал како резултат на доживеан стрес. Според кажувањата на очевидци, родителот по извесно време откако се случила сообраќајната незгода пристигнал на ...

Четворица повредени во сообраќајка, таткото на еден од повредените починал кога го видел синот повреден

Макфакс - 20.09.2016

Четири лица се повредени во сообраќајна незгода што се случи во понеделникот вечерта околу 19 часот на магистралниот пат Охрид - Кичево, во близина на бензиската пумпа „Петрол“. Повредените во сообраќајката преживеаја, но таткото на еден од ...

ЧЕТВОРИЦА ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКА: Родител на еден од повредените починал од стрес

Телеграф - 20.09.2016

Стравотната сообраќајка меѓу три возила се случила на магистралниот пат Охрид–Кичево Министерството за внатрешни работи објави официјални информации за тешката сообраќајна незгода што вчера (19 септември) се случи на магистралниот пат Охрид–Кичево.

Двајца повредени во сообраќајка на „Туристичка“

OhridNews - 20.09.2016

Две лица се повредени со сообраќајната незгода што попладнево околу 15.30 часот се случи на булеварот „Туристичка“ наспроти О.У. „Григор Прличев. Според неофицијални информации од очевидви на настанот, мотор со кој се превезувале маж и жена од ...

ТРАГЕДИЈА: Синот направи сообраќајка пред Охрид, таткото почина од срцев удар

МК News - 20.09.2016

Неговиот син направи сообраќајка, а таткото кога дошол на местото на несреќата се онесвестил, по што починал. Брзата помош интервенираше со три возила со кои ги превезуваше настраданите во сообраќајката пред Охрид, а во меѓувреме во колоната возила ...

Во 13 сообраќајки во Скопје, полесно повредени девет лица

Локално - 20.09.2016

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно 13 сообраќајни несреќи, во кои со полесни повреди се здобиле девет лица. Санкционирани се 19 возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената, ...

Трагедија: Синот направи сообраќајка пред Охрид, таткото почина од срцев удар

Точка - 20.09.2016

Неговиот син направи сообраќајка, а таткото кога дошол на местото на несреќата се онесвестил, по што починал. Tешка сообраќајна несреќа вчера се случила на патниот правец Охрид-Струга во близина на црквата Св.Еразмо.

ВИДЕО: Охриѓанец преживеа сообраќајка, но починал кратко потоа од срцев удар

МК News - 20.09.2016

Едно лице почина во тешка сообраќајна несреќа што се случи вчеравечер во Охрид, кај болницата „Св. Еразмо“. Неофицијално починатиот бил татко на еден од возачите што учествувал во сообраќајката, а починал од срцев удар.

Во 13 сообраќајки во Скопје, полесно повредени девет лица

Скопје инфо - 20.09.2016

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно 13 сообраќајни несреќи, во кои со полесни повреди се здобиле девет лица. Како што информираа за МИА од СВР - Скопје, во текот на изминатиот ден по ...

Тешка сообраќајка кај Охрид...

Н.Македонија - 20.09.2016

Тешка сообраќајка кај Охрид Синоќа се случила тешка сообраќајна несреќа пред Охрид, во која повредени биле четири лица, а таткото на еден од возачите кој бил учесник во сообраќајката се онесвестил и на пат за болницата починал.

Во 13 сообраќајки во Скопје, полесно повредени девет лица...

Н.Македонија - 20.09.2016

Во 13 сообраќајки во Скопје, полесно повредени девет лица Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно 13 сообраќајни несреќи, во кои со полесни повреди се здобиле девет лица.

Во 13 сообраќајки во Скопје, полесно повредени девет лица

Lider - 20.09.2016

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно 13 сообраќајни несреќи, во кои со полесни повреди се здобиле девет лица. Како што информираа за МИА од СВР – Скопје, во текот на изминатиот ден по ...

Викендот 28 сообраќајки во Скопје, повредени 29 лица, пајакот отстранил 123 возила

Канал5 - 19.09.2016

Во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје се случиле 28 сообраќајни незгоди, во кои полесно се повредени 27 лица, додека две се здобиле со тешка телесна повреда. Сообраќајната полиција во петокот изврши увид на 10 сообраќајни ...

Викендот 28 сообраќајки во Скопје, повредени 29 лица

Сител - 19.09.2016

Во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје се случиле 28 сообраќајни незгоди, во кои полесно се повредени 27 лица, додека две се здобиле со тешка телесна повреда. Сообраќајната полиција во петокот изврши увид на 10 сообраќајни ...

Викендов 28 сообраќајќи, повредени 27 лица

Нетпрес - 19.09.2016

Во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје се случиле 28 сообраќајни незгоди, во кои полесно се повредени 27 лица, додека две се здобиле со тешка телесна повреда. Сообраќајната полиција во петокот изврши увид на 10 сообраќајни ...

СООБРАЌАЈКИ ВО СКОПЈЕ: Викендов имало 28 незгоди, повредени 29 лица

Телеграф - 19.09.2016

Санкционирани се 105 возачи, кои со возилото се движеле со брзина поголема од дозволената, a 31 возач го управувале возилото под дејство на алкохол Во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР-Скопје се случиле 28 сообраќајни незгоди, во кои ...

Состојба на патиштата во Македонија

Сител - 19.09.2016

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по наместа влажни коловози. Од 15 ноември на сила ќе стапи законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилото, без оглед на моменталната временска состојба.

Викендот 28 сообраќајки во Скопје, повредени 29 лица, пајакот отстранил 123 возила

Курир - 19.09.2016

Во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје се случиле 28 сообраќајни незгоди, во кои полесно се повредени 27 лица, додека две се здобиле со тешка телесна повреда. Сообраќајната полиција во петокот изврши увид на 10 сообраќајни ...

Синот направи сообраќајка пред Охрид, таткото почина од срцев удар

Press24 - 19.09.2016

Неговиот син направи сообраќајка, а таткото кога дошол на местото на несреќата се онесвестил, по што починал. Брзата помош интервенираше со три возила со кои ги превезуваше настраданите во сообраќајката пред Охрид, а во меѓувреме во колоната возила ...

Четири лица повредени во сообраќајка кај Охрид

Нетпрес - 19.09.2016

Четири лица се повредени во сообраќајна несреќа патот Охрид – Струга при којашто се судриле повеќе возила. Според првичните неофицијални информации, во несреќата во близина на црквата Св. Еразмо учествувал автомобил „југо“ којшто излетал од патот, ...

Крвав викенд во Скопје - повредени 29 лица

Press24 - 19.09.2016

Во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје се случиле 28 сообраќајни незгоди, во кои полесно се повредени 27 лица, додека две се здобиле со тешка телесна повреда. Сообраќајната полиција во петокот изврши увид на 10 сообраќајни ...

(ФОТО) Страшна сообраќајка на патот Охрид-Струга – ИМА ПОВРЕДЕНИ

Репортер - 19.09.2016

Тешка сообраќајна несреќа е случена на патниот правец Охрид-Струга во близина на црквата Св.Еразмо. Во сообраќајната незгода едно патничко возило марка “Југо” е излетано од патот, а во незгодата учевствувало и уште едно патничко возило марка ...

Вечерва тешка сообраќајка пред Охрид - сообраќајот комплетно затворен во двата правци

Press24 - 19.09.2016

Тешка сообраќајна несреќа вечерва се случила на патниот правец Охрид-Струга во близина на црквата Св.Еразмо. Во сообраќајната незгода едно патничко возило марка “Југо” е излетано од патот, а во незгодата учевствувало и уште едно патничко возило ...

Вечерва тешка сообраќајка пред Охрид – сообраќајот комплетно затворен во двата правци (ФОТО)

Курир - 19.09.2016

Tешка сообраќајна несреќа вечерва се случила на патниот правец Охрид-Струга во близина на црквата Св.Еразмо. Во сообраќајната незгода едно патничко возило марка “Југо” е излетано од патот, а во незгодата учевствувало и уште едно патничко возило ...

Вечерва тешка сообраќајка пред Охрид – Патот целосно затворен

Сител - 19.09.2016

Tешка сообраќајна несреќа вечерва се случила на патниот правец Охрид-Струга во близина на црквата Св.Еразмо. Во сообраќајната незгода едно патничко возило марка “Југо” е излетано од патот, а во незгодата учевствувало и уште едно патничко возило ...

(ВИДЕО) Граѓани одбиваа со возило да превезат онесвестен човек бидејќи немале време?!

Репортер - 19.09.2016

БРЗАТА ПОМОШ интервенира со три возила со кои ги превезуваше настраданите во сообраќајката на патот Охрид-Струга кај Св. Еразмо , а во меѓувреме во колоната возила еден човек се онесвести, по што за жал од страна на Брзата помош не беше можно да се ...

ТРАГЕДИЈА: Синот направи сообраќајка пред Охрид, таткото почина од срцев удар

Курир - 19.09.2016

Неговиот син направи сообраќајка, а таткото кога дошол на местото на несреќата се онесвестил, по што починал. Брзата помош интервенираше со три возила со кои ги превезуваше настраданите во сообраќајката пред Охрид, а во меѓувреме во колоната возила ...

Почина човекот кој се онесвести во колоната на излезот од Охрид

Репортер - 19.09.2016

Човекот кој се онесвести во колоната возила од сообраќајката на патот Охрид-Струга кај Св. Еразмо доживеал тежок инфаркт и починал, објави Охрид1 . Луѓето кои беа со возила во негова близина одбиваа да го превезат под изговор дека се”брзале” и ...

Викендот 28 сообраќајки во Скопје, повредени 29 лица, пајакот отстранил 123 возила

А1 On - 19.09.2016

Во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје се случиле 28 сообраќајни незгоди, во кои полесно се повредени 27 лица, додека две се здобиле со тешка телесна повреда. Сообраќајната полиција во петокот изврши увид на 10 сообраќајни ...

Викендот 28 сообраќајки во Скопје, повредени 29 лица

Репортер - 19.09.2016

Во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје се случиле 28 сообраќајни незгоди, во кои полесно се повредени 27 лица, додека две се здобиле со тешка телесна повреда. Сообраќајната полиција во петокот изврши увид на 10 сообраќајни ...

Вечерва тешка сообраќајка пред Охрид – сообраќајот комплетно затворен во двата правци (ФОТО)

МК News - 19.09.2016

Tешка сообраќајна несреќа вечерва се случила на патниот правец Охрид-Струга во близина на црквата Св.Еразмо. Во сообраќајната незгода едно патничко возило марка “Југо” е излетано од патот, а во незгодата учевствувало и уште едно патничко возило ...

Крвав викенд во Скопје - повредени 29 лица

Скопје инфо - 19.09.2016

Во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје се случиле 28 сообраќајни незгоди, во кои полесно се повредени 27 лица, додека две се здобиле со тешка телесна повреда. Сообраќајната полиција во петокот изврши увид на 10 сообраќајни ...

Синот направи сообраќајка пред Охрид, таткото почина од срцев удар

Пулс24 - 19.09.2016

Неговиот син направи сообраќајка, а таткото кога дошол на местото на несреќата се онесвестил, по што починал. Брзата помош интервенираше со три возила со кои ги превезуваше настраданите во сообраќајката пред Охрид, а во меѓувреме во колоната возила ...

Викендот 28 сообраќајки во Скопје, повредени 29 лица, пајакот отстранил 123 возила

Локално - 19.09.2016

Во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје се случиле 28 сообраќајни незгоди, во кои полесно се повредени 27 лица, додека две се здобиле со тешка телесна повреда. Сообраќајната полиција во петокот изврши увид на 10 сообраќајни ...

Татко почина од срцев удар откако неговиот син направи сообраќајка пред Охрид

Република - 19.09.2016

Неговиот син направи сообраќајка, а таткото кога дошол на местото на несреќата се онесвестил, по што починал. Брзата помош интервенираше со три возила со кои ги превезуваше настраданите во сообраќајката пред Охрид, а во меѓувреме во колоната возила ...

Состојба на патиштата: Сообраќајот се одвива без забрани, по влажни коловози

Локално - 19.09.2016

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по влажни коловози. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација.

ФОТО: Тешка сообраќајка на патот Охрид-Струга во близина на црквата Св.Еразмо

Либертас - 19.09.2016

Тешка сообраќајна несреќа е случена на патниот правец Охрид-Струга во близина на црквата Св.Еразмо. Во сообраќајната незгода едно патничко возило марка “Југо” е излетано од патот, а во незгодата учевствувало и уште едно патничко возило марка ...

ВИДЕО: Граѓани одбиваа со возило да превезат онесвестен човек бидејќи немале време?!

Либертас - 19.09.2016

БРЗАТА ПОМОШ интервенира со три возила со кои ги превезуваше настраданите во сообраќајката на патот Охрид-Струга кај Св. Еразмо , а во меѓувреме во колоната возила еден човек се онесвести, по што за жал од страна на Брзата помош не беше можно да се ...

Стравична сообраќајка во Охрид! Сообраќајот е затворен во двата правци

Пулс24 - 19.09.2016

Tешка сообраќајна несреќа вечерва се случила на патниот правец Охрид-Струга во близина на црквата Св.Еразмо. Во сообраќајната незгода едно патничко возило марка “Југо” е излетано од патот, а во незгодата учевствувало и уште едно патничко возило ...

Почина човекот кој се онесвести во колоната на излезот од Охрид – неговито син бил учесник во сообраќајката

Либертас - 19.09.2016

Човекот кој се онесвести во колоната возила од сообраќајката на патот Охрид-Струга кај Св. Еразмо доживеал тежок инфаркт и починал, објави Охрид1 . Луѓето кои беа со возила во негова близина одбиваа да го превезат под изговор дека се”брзале” и ...

Охрид блокиран, тешка сообраќајка го затвори приодот кон градот

Република - 19.09.2016

Tешка сообраќајна несреќа вечерва се случила на патниот правец Охрид-Струга во близина на црквата Св.Еразмо. Во сообраќајната незгода едно патничко возило марка “Југо” е излетано од патот, а во незгодата учевствувало и уште едно патничко возило ...

Тешка сообраќајка во Охрид, еден почина откако возачите не сакале да го пренесат

Фактор - 19.09.2016

Во Охрид вечерва се случи тешка сообраќајна несреќа во која учествуваа повеќе возила, а четворица беа повредени. Сепак, жртвата не е како последица на директен судар, туку еден од учесниците во колоната чиј син учествувал во сообраќајката подоцна ...

Викендов 28 сообраќајќи, повредени 27 лица

Точка - 19.09.2016

Во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје се случиле 28 сообраќајни незгоди, во кои полесно се повредени 27 лица, додека две се здобиле со тешка телесна повреда. Сообраќајната полиција во петокот изврши увид на 10 сообраќајни ...

Ефикасен менаџмент е нужен за помалку сообраќајки и жртви ...

Н.Македонија - 19.09.2016

Ефикасен менаџмент е нужен за помалку сообраќајки и жртви На највисоко политичко и научно ниво во Македонија ќе биде организирана првата меѓународна конференција за безбедност во сообраќајот, а Скопје ќе биде домаќин на првите луѓе на европските ...

Викендот 28 сообраќајки во Скопје, повредени 29 лица, пајакот отстранил 123 возила...

Н.Македонија - 19.09.2016

Викендот 28 сообраќајки во Скопје, повредени 29 лица, пајакот отстранил 123 возила Во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје се случиле 28 сообраќајни незгоди, во кои полесно се повредени 27 лица, додека две се здобиле со тешка ...

Тешка сообраќајка пред Охрид

Lider - 19.09.2016

Tешка сообраќајна несреќа вечерва се случила на патниот правец Охрид-Струга во близина на црквата Св.Еразмо. Во сообраќајната незгода едно патничко возило марка “Југо” е излетано од патот, а во незгодата учевствувало и уште едно патничко возило ...

Викендот 28 сообраќајки во Скопје, повредени 29 лица, пајакот отстранил 123 возила

Lider - 19.09.2016

Во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје се случиле 28 сообраќајни незгоди, во кои полесно се повредени 27 лица, додека две се здобиле со тешка телесна повреда. Сообраќајната полиција во петокот изврши увид на 10 сообраќајни ...