TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заврши обдукцијата на загинатите во авионската несреќа кај Кожле

Алсат-М - 09.09.2016

Заврши аутопсијата на шесте лица кои загинаа во авионската несреќа која се случи на 6 септември во близината на Скопје. Врз основа на извештајот на Институтот за судска медицина во Скопје, ниту еден од загинатите немал изгореници по телото, а смртта ...

Роднини на загинат во авионската несреќа бараат телото да се пренесе во Косово

Алсат-М - 08.09.2016

Роднините на Висар Бегај кој трагично загина при падот на авионот во Скопје пред два дена, бараат телото, по завршувањето на формалните процедури да се врати во Косово, а не во Италија. Неговиот роднина воедно и градоначалник на општина Малишево, ...

Патниците од Косово биле браќа

24 Вести - 07.09.2016

Двајца браќа со презиме Бегај, го загубија животот во авионската несреќа која се случи во близина на Велес. Според информациите, браќата биле инвеститори кои сакале да отворат аеро клуб во Косово.

Бизнисменот Висар Бегај е една од жртвите, неговиот брат воопшто не бил во авионот

24 Вести - 07.09.2016

Бизнисменот Висар Бегај, кој беше една од жртвите во кобната авионска несреќа, бил познат во бизни круговите на Косово. За време на несреќата, неговиот брат, се наоѓал во Хрватска. Привично беше јавено дека и тој бил во авионот, но негови блиски ...

Авионска несреќа, Еден Косовец и петмина Италијанци го загубија животот

Алсат-М - 07.09.2016

Нема преживеани во синоќешната авионска несреќа што се случи 10 километри јужно од Скопскиот аеродром. Загинаа сите шест патници на малиот спортски авион со германски ознаки,што полета од Италија, а требаше да слета во Приштина, со попатно застанува ...

ОБНОВЕНО Во авионската несреќа близу Велес загинале двајца браќа од Косово

+инфо - 07.09.2016

Двајца од загинатите во авионската несреќа се браќа со презиме Бегај, бизнисмени, инвеститори со потекло од Косово. Двајца од загинатите во авионската несреќа се браќа, бизнисмени, инвеститори со потекло од Косово.

Објавени имињата на загинатите италијанци во авионската несреќа

Либертас - 07.09.2016

Дел од албанските и косовските портали ги објавија имињата на загинатите во авионската несреќа која се случи попладнево во велешко, пренесе Курир. Покрај браќата Бегај од Косово, како што пренесуваат албанските медиуми повикувајќи се на извори од ...

Објавени имињата на загинатите во авионската несреќа

Фокус - 07.09.2016

Италијанските медиуми ги објавија имињата на шестмината загинати во авионската несерќа што се случи вчера во близина на Велес. Весникот „Ла Република“ објави дека пилот на авионот бил Франческо Моњтанер, кој бил претседател на авио клуб од Тревизо.

Познат бизнисмен еден од жртвите во авионската несреќа

Фокус - 07.09.2016

Еден од шестмината патници кои вчера загинаа во кобната авионска несреќа е и бизнисменот Висар Бегај, познат по бизнис круговите во Косово. Претходно дел од медиумите јавија дека во авионот бил и неговиот брат, но роднините демантираат и информираат ...

Косовскиот бизнисмен Висар Бегај е меѓу загинатите во авионската несреќа

Точка - 07.09.2016

Според информации и од Италија и од Косово, двајца од загинатите во авионската несреќа се браќа со презиме Бегај, бизнисмени, инвеститори со потекло од Косово. Станува збор за Висар Бегај и неговиот брат Ф. Бегај.

НЕОФИЦИЈАЛНО: Објавени имињата на загинатите Италијанци- една жена меѓу нив

Курир - 07.09.2016

Дел од албанските и косовските портали ги објавија имињата на загинатите во авионската несреќа која се случи попладнево во близина на скопско Катланово. Покрај браќата Бегај од Косово, како што пренесуваат албанските медиуми повикувајќи се на извори ...

(ФОТО) Бизнисменот Висар Бегај е меѓу загинатите во авионската несреќа

Репортер - 07.09.2016

Според информации и од Италија и од Косово, двајца од загинатите во авионската несреќа се браќа со презиме Бегај, бизнисмени, инвеститори со потекло од Косово. Станува збор за Висар Бегај (на фотографијата) и неговиот брат Ф. Бегај.

ФОТО: Бизнисменот Висар Бегај е меѓу загинатите во авионската несреќа

МК News - 07.09.2016

Според информации и од Италија и од Косово, двајца од загинатите во авионската несреќа се браќа со презиме Бегај, бизнисмени, инвеститори со потекло од Косово. ФОТО: http://indeksonline.net/ Станува збор за Висар Бегај (на фотографијата) и неговиот ...

ФОТО: Бизнисменот Висар Бегај е меѓу загинатите во авионската несреќа

Скопје инфо - 07.09.2016

Според информации и од Италија и од Косово, двајца од загинатите во авионската несреќа се браќа со презиме Бегај, бизнисмени, инвеститори со потекло од Косово. Станува збор за Висар Бегај (на фотографијата) и неговиот брат Ф. Бегај.

Косовскиот бизнисменот Висар Бегај е меѓу загинатите во авионската несреќа

Нетпрес - 07.09.2016

Според информации и од Италија и од Косово, двајца од загинатите во авионската несреќа се браќа со презиме Бегај, бизнисмени, инвеститори со потекло од Косово. Станува збор за Висар Бегај и неговиот брат Ф. Бегај.

НЕОФИЦИЈАЛНО: Објавени имињата на загинатите Италијанци- една жена меѓу нив

МК News - 07.09.2016

Дел од албанските и косовските портали ги објавија имињата на загинатите во авионската несреќа која се случи попладнево во близина на скопско Катланово. Покрај браќата Бегај од Косово, како што пренесуваат албанските медиуми повикувајќи се на извори ...

Објавени имињата на загинатите Италијанци- една жена меѓу нив

Press24 - 07.09.2016

Дел од албанските и косовските портали ги објавија имињата на загинатите во авионската несреќа која се случи попладнево во близина на скопско Катланово. Покрај браќата Бегај од Косово, како што пренесуваат албанските медиуми повикувајќи се на извори ...

Двајца меѓу загинатите патници во авионот биле браќа инвеститори

Фактор - 07.09.2016

Браќата Бегај загинаа во авионската несреќа денеска попладне откако авионот со кој летаа падна во новите во близина на селото Кожле. Како што пренесоа медиумите, браќата биле инвеститори и кон Приштина патувале со цел да отворат аеро клуб во Косово.

Братот на Бегај не се качил во авионот, другите патници загинаа

Фактор - 07.09.2016

Братот на косовскиот бизнисмен Висар Бегај воопшто не се качил на приватниот мал патнички авион „Пајпер“ и ја избегнал смртната несреќа. Тој бил на листата на патници, но не полетал како и останатите од аеродромот во Тревизо.

Во авионската несреќа еден од браќата навреме сменил авион

Позитив.мк - 07.09.2016

Досега се сметаше дека во авионската несреќа на малиот приватен авион биле и двајцата браќа Бегај, но еден од нив во последен момент го сменил летот и се качил на друг авион кој слетал во Загреб.

Неофицијално: Објавени се имињата на загинатите Италијанци - една жена меѓу нив

Пулс24 - 07.09.2016

Дел од албанските и косовските портали ги објавија имињата на загинатите во авионската несреќа која се случи попладнево во близина на скопско Катланово. Покрај браќата Бегај од Косово, како што пренесуваат албанските медиуми повикувајќи се на извори ...

Во авионската несреќа близу Велес загинале двајца браќа од Косово

+инфо - 06.09.2016

Двајца од загинатите во авионската несреќа се браќа со презиме Бегај, бизнисмени, инвеститори со потекло од Косово. Двајца од загинатите во авионската несреќа се браќа со презиме Бегај, бизнисмени, инвеститори со потекло од Косово.

Познат идентитетот на двајцата браќа бизнисмени од Косово кои се меѓу загинатите во авионската несреќа

Либертас - 06.09.2016

Двајца браќа со презиме Бегај, го изгубиле животот во авионската несреќа која се случила во Скопје, објави Алсат. Според неофицијални информации еден од двајцата браќа се вика Висар Бегај и двајцата биле инвеститори.

Бизнисменот Висар Бегај е меѓу загинатите во авионската несреќа

Сител - 06.09.2016

Според информации и од Италија и од Косово, двајца од загинатите во авионската несреќа се браќа со презиме Бегај, бизнисмени, инвеститори со потекло од Косово. Станува збор за Висар Бегај (на фотографијата) и неговиот брат Ф. Бегај.

ФОТО: Бизнисменот Висар Бегај е меѓу загинатите во авионската несреќа

Курир - 06.09.2016

Според информации и од Италија и од Косово, двајца од загинатите во авионската несреќа се браќа со презиме Бегај, бизнисмени, инвеститори со потекло од Косово. ФОТО: http://indeksonline.net/ Станува збор за Висар Бегај (на фотографијата) и неговиот ...

ФОТО: Бизнисменот Висар Бегај е меѓу загинатите во авионската несреќа

Press24 - 06.09.2016

Според информации и од Италија и од Косово, двајца од загинатите во авионската несреќа се браќа со презиме Бегај, бизнисмени, инвеститори со потекло од Косово. Станува збор за Висар Бегај (на фотографијата) и неговиот брат Ф. Бегај.

Познат идентитетот на двајцата браќа бизнисмени од Косово кои се меѓу загинатите во авионската несреќа

Бриф - 06.09.2016

Двајца браќа со презиме Бегај, го изгубиле животот во авионската несреќа која се случила во Скопје, објави Алсат. Според неофицијални информации еден од двајцата браќа се вика Висар Бегај и двајцата биле инвеститори.

Патниците во паднатиот авион сакале да отворат аероклуб во Косово

Република - 06.09.2016

Според информации и од Италија и од Косово, двајца од загинатите во авионската несреќа се браќа со презиме Бегај, бизнисмени, инвеститори со потекло од Косово. Тие имале намера да отворат аероклуб на Косово по урнек на аероклубот во Тревизо од каде ...