TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сообракајот се одвива забавено, поради влажните и лизгави коловози

24 Вести - 19.02.2012

На сите магистрални и регионални патни правци низ државата сообраќајот се одвива забавено, поради влажните и лизгави коловози со појава на голомразица поради ниските температури во текот на ноќта и ...

Ниските температури го отежнаа сообраќајот

+инфо - 19.02.2012

На сите магистрални и регионални патни правци низ државата сообраќајот се одвива забавено, поради влажните и лизгави коловози со појава на голомразица, настанати од ниските температури во текот на ...

АМСМ: Внимавајте - коловозите сеуште се лизгави

Press24 - 19.02.2012

За тешки товарни возила забрана за сообраќај има на патните правци Дебар - Струга и Тетово - Попова Шапка. На сите магистрални и регионални патни правци низ државата сообраќајот се одвива во зимски ...

До селото Жировница се минува низ снежен тунел

Утрински - 18.02.2012

Минатата недела паднаа 30-ина лавини на патниот правец Маврови Анови - Дебар Ростуше - Една недела од паѓањето на триесетина снежни лавини на повеќе места на регионалниот пат Маврови Анови – Ростуше ...

Сообраќајот во земјава делумно нормализиран

Дневник - 18.02.2012

Тековно, но во зимски услови се одвивва сообраќајот низ земјава. Поради ниските температури можна е појава на голомразица на осојничавите места, а отежнато е возењето на повисоките места и ...

Голомразица на патиштата, внимателно возење

Сител - 18.02.2012

Утринава сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци низ државата се одвива тековно, во зимски услови. Поради ниските температури во утринските часови можна е појава на голомразица.

Ниските температури го отежнаа сообраќајот

Курир - 18.02.2012

На сите магистрални и регионални патни правци низ државата сообраќајот се одвива забавено, поради влажните и лизгави коловози со појава на голомразица поради ниските температури во текот на ноќта и ...

Внимателно на патиштата - влажни и лизгави патишта!

eReporter - 18.02.2012

На сите магистрални и регионални патни правци низ државата сообраќајот се одвива забавено, поради влажните и лизгави коловози со појава на голомразица поради ниските температури во текот на ноќта, и ...

Сообраќајот се одвива во зимски услови по влажни коловози

Нетпрес - 18.02.2012

На сите магистрални и регионални патни правци низ државата сообраќајот се одвива во зимски услови по влажни и лизгави коловози, особено на повисоките места и планинските премини.

АМСМ: Возачи внимателно сообраќајот се одвива забавено по влажни и лизгави коловози

Sky - 19.02.2012

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци низ државата се одвива забавено, поради влажните и лизгави коловози со појава на голомразица поради ниските температури во текот на ноќта, и ...

Сообраќајот се одвива забавено

Макфакс - 18.02.2012

На сите магистрални и регионални патни правци низ државата сообраќајот се одвива забавено, поради влажните и лизгави коловози со појава на голомразица поради ниските температури во текот на ноќта, и ...

Избегнувајте го патот Маврово – Дебар!

eReporter - 17.02.2012

Поради зголемената опасност од одрони од снег и ситни карпи, Центарот за управување со кризи (ЦУК) им препорачува на граѓаните да го избегнуваат патниот правец Маврово – Дебар.

Состојба на патиштата - Забрана за автобуси на патниот правец Тетово - Попов Шапка

Inpress - 19.02.2012

Скопје, 21. февруари 2012 (ИНПРЕС) Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци низ државата се одвива во зимски услови, по влажни и лизгави коловози, наместа со остатоци од снег, ...

Прекин на товарниот сообраќај Ќафасан-Струга, Струга-Ќафасан

Sky - 16.02.2012

Од Царинската управа информираат дека на ден 16.02.2012г.патниот правец Ќафасан - Струга и обратно поради лошите временски услови е затворен за сообраќај за товарни моторни ...

Нормализиран сообраќајот кон граничниот премин Ќафасан

Sky - 16.02.2012

Македонија Пат информираше дека е симната забраната за сообраќај на товарни моторни возила на патниот правец Струга – Ќафасан.

Воведена забрана за тешки товарни возила на патниот правец Струга - граничен премин Ќафасан

24 Вести - 15.02.2012

На патниот правец Струга - граничен премин Ќафасан од 16 часот и 30 минути повторно е воведена забрана за движење на тешки товарни возила.

Воведена забрана за тешки товарни возила на правец Струга - Ќафасан

Курир - 15.02.2012

На патниот правец Струга - граничен премин Ќафасан од 16 часот и 30 минути повторно е воведена забрана за движење на тешки товарни возила.

Отежнат сообраќајот на патните правци Маврово и Попова Шапка

Sky - 15.02.2012

Поради обилните снежни врнежи сообраќајот на сите магистрални регионални правци е отежнат,во пониските делови патиштата се претежно чисти,но на места со појава на голомразица поради ниските ...

АМСМ - Забрани за движење на Пресека и Буково, како и на правецот Маврово-Дебар-Струга

Inpress - 15.02.2012

Скопје, 15. февруари 2012 (ИНПРЕС) Од АМСМ информираат дека поради влажните коловози, на места со остатоци од кашест снег, на одредени патни правци е воведена забрана за движење на тешки товарни ...

Дебар блокиран од снегот

Р.С.Европа - 14.02.2012

Општината Дебар оценува дека состојбата е алармантна, резервите на храна и деривати се при крај. Тие бараат Владата да донесе одлука за прогласување вонредна состојба за западниот регион на ...

Снегот го отсече Дебар

Дневник - 14.02.2012

Блокирани се патните правци кон Струга и Маврово, а состојбата може да стане и поалармантна бидејќи машинеријата со која располага општината не може да ги отвори патиштата, рече дебарскиот ...

Градоначалникот на Дебар апелира за помош до Владата

Дневник - 14.02.2012

Алармантна е состојбата во поширокото дебарско подрачје, откако од изутрината целосно истото е отсечено од светот. Нови помали лавини и големи снежни насони на коловозите условија прекин на ...

Превојот Пресека целосно затворен за сообраќај

Дневник - 14.02.2012

Забрана за движење на секаков вид на возила има на патниот правец Маврово – Никифорово – Леуново, како и на планинскиот превој Пресека, информира Авто-мото сојузот на Македонија.

Непрооден патот околу Мавровското езеро

Кајгана - 14.02.2012

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива отежнато, во зимски услови по влажни коловози на места со остатоци од снег, соопшти попладнево АМСМ.

Забрана за движење на патниот правец Маврови Анови – Дебар

+инфо - 14.02.2012

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива забавено, во зимски услови по влажни коловози на места со остатоци од снег особено на планинските превои и повисоките места, и ...

Забавено движење, голомразица на патиштата

Сител - 14.02.2012

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива забавено, во зимски услови по влажни коловози на места со остатоци од снег особено на планинските превои и повисоките места, и ...

Возете внимателно по лизгавите коловози

Курир - 14.02.2012

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива забавено, во зимски услови по влажни коловози на места со остатоци од снег особено на планинските превои и повисоките места и ...

Маврово и натаму отсечено поради снегот

Press24 - 14.02.2012

Забрана за тешки товарни возила има на планинските превои Стража, Пресека и Буково, и на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан. Кон Попова Шапка се уште е забранет сообраќајот за автобусите.

Забрана за тешки товарни возила на патот околу Мавровското езеро

Sky - 14.02.2012

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива отежнато, во зимски услови по влажни коловози на места со остатоци од снег, соопшти попладнево АМСМ.

Непрооден патот околу Мавровското езеро

Макфакс - 14.02.2012

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива отежнато, во зимски услови по влажни коловози на места со остатоци од снег, соопшти попладнево АМСМ.

На пат само ако морате - Преку Стража по една коловозна лента (Фото)

Inpress - 14.02.2012

Охрид, 14. февруари 2012 (ИНПРЕС) Сообраќајот преку преминот Стража се одвива отежнато по малку повеќе од една коловозна лента, јавува охридското Супер радио.

Сообраќајот отежнат, откажани автобуски и железнички линии

24 Вести - 13.02.2012

Снегот го ограничи движењето за сите видови возила на одредени патни правци и превои, а има откажувања на линии во автобускиот и во железничкиот превоз.

Сообраќајот отежнат на сите патишта во Македонија

Р.С.Европа - 13.02.2012

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патишта во државата од синоќа се одвива отежнато и забавено по влажни коловози на места со остатоци од снег.

Македонија завеана

Утрински - 13.02.2012

Триесетина лавини се струполија по долината на Радика, а голем број села во западна Македонија и натаму се отсечени. Невремето им го продолжи распустот на учениците Зимата се' уште не попушта.

Новиот снег го отежна автомобилскиот и железнички сообраќај

Телма - 13.02.2012

Снегот го ограничи движењето за сите видови возила на одредени патни правци и превои, а има откажувања на линии во автобускиот и во железничкиот превоз.

Сообраќајот отежнат, откажани автобуски и железнички линии

Утрински - 13.02.2012

Поради наносите од снег забрана за движење на секаков вид возила има на повеќе патните правци Снегот го ограничи движењето за сите видови возила на одредени патни правци и превои, а има откажувања на ...

Половина Македонија во клинч од снегот

МКД - 13.02.2012

Обилните снежни врнежи утрово ги блокира Скопје и речиси цела западна Македонија, а во источниот дел од земјава засега сообраќајот редовно се одвива со задоцнувања од половина час.

Дел од патиштата пробиени, забраните се уште на сила

Дневник - 13.02.2012

На патиштата во високите превои, на осојничавите места, клисурите, мостовите, поради ниските температури можна е појава на голомразица, па се препорачува исклучително внимателно возење во текот на ...

Сообраќајот отежнат, откажани автобуски и железнички линии

Идивиди - 13.02.2012

Скопје, 13 февруари 2012 (МИА) - Снегот го ограничи движењето за сите видови возила на одредени патни правци и превои, а има откажувања на линии во автобускиот и во железничкиот превоз.

Сообраќајот отежнат, откажани автобуски и железнички линии

Дневник - 13.02.2012

Снегот го ограничи движењето за сите видови возила на одредени патни правци и превои, а има откажувања на линии во автобускиот и во железничкиот превоз.

Новиот снег го отежнува сообраќајот

Алфа - 13.02.2012

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива отежнато и забавено поради снежните врнежи. Забрана за движење на секаков вид на возила има на патните правци Маврово – Дебар, ...

Сообраќајот отежнат, откажани автобуски и железнички линии

Алфа - 13.02.2012

Снегот го ограничи движењето за сите видови возила на одредени патни правци и превои, а има откажувања на линии во автобускиот и во железничкиот превоз.

Сообраќајот се одвива отежнато, забранет патот Маврово-Дебар-Струга

Кајгана - 13.02.2012

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци во државата се одвива отежнато и забавено поради снежните врнежи, информираат од АМСМ.

Македонија парализирана од снегот

+инфо - 13.02.2012

Сообраќајот денеска на сите магистрални и регионални патни правци се одвива отежнато, поради интензивните врнежи од снег во текот на ноќта. Коловозите се влажни, на некои места со остатоци од снег.

Новите снежни врнежи го отсекоа Дебарско

+инфо - 13.02.2012

Снегот кој од синоќа непрекинато паѓа и ги преполни коловозите, кои тешко се чистат, го отсекоа поширокото дебарско подрачје.

Сообраќајот отежнат, откажани автобуски и железнички линии

МРТ - 13.02.2012

Tweet Снегот го ограничи движењето за сите видови возила на одредени патни правци и превои, а има откажувања на линии во автобускиот и во железничкиот превоз.

Забрана за сообраќај на камиони на сите планински превои

Канал5 - 13.02.2012

Новите снежни врнежи утрово создадоа нови проблеми. Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива отежнато и забавено поради снегот.

Сообраќајот отежнат, возете внимателно

Кирилица - 13.02.2012

Снегот го ограничи движењето за сите видови возила на одредени патни правци и превои, а има откажувања на линии во автобускиот и во железничкиот превоз.

Новите снежни врнежи го отсекоа Дебарско

Сител - 13.02.2012

Снегот кој од синоќа непрекинато паѓа и ги преполни коловозите, кои тешко се чистат, го отсекоа поширокото дебарско подрачје.

Новите снежни врнежи го отсекоа Дебарско

МРТ - 13.02.2012

Tweet Снегот кој од синоќа непрекинато паѓа и ги преполни коловозите, кои тешко се чистат, го отсекоа поширокото дебарско подрачје.

Алармантна состојба во Дебарско- регионот со над метар снег е целосно отсечен

Канал5 - 13.02.2012

Алармантна е состојбата во поширокото дебарско подрачје откако од утрово целосно е отсечено од светот. Ова е ставот на градоначалниците на Дебар и Центар Жупа по појавата на нови помали лавини и ...

Сообраќајот отежнат, забрана за движење на Пресека и Маврово

Сител - 13.02.2012

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци во државата во попладневниве часови се одвива отежнато и забавено поради снежните врнежи.

Забрана за движење на возила на Пресека и на Маврово–Никифорово–Леуново

МРТ - 13.02.2012

Tweet Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци во државата во попладневниве часови се одвива отежнато и забавено поради снежните врнежи.

Лавини целосно го затворија патот Маврово – Жировница

Точка - 13.02.2012

Поради голем лавнини утрово од 10,15 часот патот од Маврово кон Жировница е комплетно затворен за сообраќај за сите видови на возила, информира Авто мото сојузот на Македонија.

Снег и голомразица го отежнуваат сообраќајот

Точка - 13.02.2012

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци во државата се одвива отежнато и забавено по влажни коловози на места со остатоци од снег.

Затворен патниот правец Дебар - Струга, забрана за движење на повеќе патни правци

Точка - 13.02.2012

Од утрово е затворен патниот правец Дебар- Струга, а воведена е забрана за движење има на повеќе патни правци низ државата, информираат од АМСМ.

Откажани автобуски и железнички линии, авиосообраќајот се одвива нормално

Точка - 13.02.2012

Сообраќајот на одредени патни правци во земјата се одвива отежнато поради снежните врнежи, а утрово се откажани неколку автобуски и железнички линии.

Забрана за движење на сите возила кон Маврово

Курир - 13.02.2012

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци во државата се одвива отежнато и забавено поради снежните врнежи.

Затворен патниот правец Дебар- Струга, забрана за движење на повеќе патни правци

Нетпрес - 13.02.2012

Од утрово е затворен патниот правец Дебар- Струга, а воведена е забрана за движење има на повеќе патни правци низ државата, информираат од АМСМ.

Целосно затворен патот до Маврово

Press24 - 13.02.2012

Забрана за камиони на Стража, Ѓеавато, Буково и граничните премини Деве Баир и Ќафасан Поради наносите од снег забрана за движење на секаков вид возила има на патните правци Маврово – Дебар, село ...

Откажани автобуските и железнички линии

Курир - 13.02.2012

Снегот го ограничи движењето за сите видови возила на одредени патни правци и превои, а има откажувања на линии во автобускиот и во железничкиот превоз.

Снегот го затвори аеродромот, откажани автобусите и возовите

eReporter - 13.02.2012

Поради снегот утринава затворен е за сообраќај аеродромот „Александар Велики“, а откажани се и линии во автобускиот и во железничкиот превоз.

АМСМ: Сообраќајот се одвива во зимски услови и е отежнат

Sky - 13.02.2012

Според информациите од Авто- мото сојузот на Македонија сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива отежнато, поради интензивните врнежи од снег во текот на ноќта.

Откажани автобуски и железнички линии, авиосообраќајот се одвива нормално

Нетпрес - 13.02.2012

Сообраќајот на одредени патни правци во земјата се одвива отежнато поради снежните врнежи, а утрово се откажани неколку автобуски и железнички линии.

Новите снежни врнежи го отсекоа Дебарско

Press24 - 13.02.2012

Снегот кој од синоќа непрекинато паѓа и ги преполни коловозите, кои тешко се чистат, го отсекоа поширокото дебарско подрачје.

Новите снежни врнежи го отсекоа Дебарско

Курир - 13.02.2012

Снегот кој од синоќа непрекинато паѓа и ги преполни коловозите, кои тешко се чистат, го отсекоа поширокото дебарско подрачје.

Снегот кој паѓаше во текот на ноќта го отсече Дебарско

Sky - 13.02.2012

Дебарското подрачје поради снежните врнежи отсечено од светот. Причина за тоа се новите снежни врнежи кои на од синоќа непрекинато паѓаат и ги затрупуваат коловозните ленти на патиштата.

Новиот снег го отежнува сообраќајот

Макфакс - 13.02.2012

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива отежнато и забавено поради снежните врнежи. Забрана за движење на секаков вид на возила има на патните правци Маврово – Дебар, ...

АМСМ:Сообраќајот се одвива отежнато, забранет патот Маврово-Дебар-Струга

Макфакс - 13.02.2012

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци во државата се одвива отежнато и забавено поради снежните врнежи, информираат од АМСМ.

Состојба на патиштата - Сообраќајот се одвива отежнато и забавено поради снежните врнежи

Inpress - 13.02.2012

Скопје, 13. февруари 2012 (ИНПРЕС) Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива отежнато и забавено поради снежните врнежи.

Сообраќајот отежнат, откажани автобуски и железнички линии

Inpress - 13.02.2012

Скопје, 13. февруари 2012 (ИНПРЕС) Снегот го ограничи движењето за сите видови возила на одредени патни правци и превои, а има откажувања на линии во автобускиот и во железничкиот превоз.