TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Партизан му одржа лекција на Спортинг

Вест - 21.09.2002

КУП НА УЕФА - ПРВО КОЛО Уго( Спортинг) во дуел со Делибашиќ (Партизан) Шампионот на СР Југославија, Партизан од Белград се погрижи за најголемото изненадување во натпреварите од првото коло во Купот на УЕФА. "Црно - белите" ја прекинаа неколкугодишната серија на слаби резултати на клубовите од ...

Селтик и Динамо ги наполнија противничките мрежи

Дневник - 21.09.2002

КУП НА УЕФА Југословенскиот првак Партизан успеа да слави со 3-1 на гостувањето во Лисабон против португалскиот Спортинг во рамките од првиот меч, од првото коло на најмасовното клупско фудбалско натпреварување во Европа, Купот на УЕФА.

Голема победа на Партизан во гости над Спортинг

Утрински - 21.09.2002

Први натпревари од првото коло на Купот на УЕФА Фудбалерите на Партизан ја продолжија традицијата на добри игри против португалските екипи и со триумфот над Спортинг во гости од 3:1, направија голем чекор кон второто коло на Купот на УЕФА.

Партизан го изненади Спортинг во Купот на УЕФА

А1 - 20.09.2002

Се уште се комплетираат впечатоците од првите средби во почетното коло на УЕФА Купот. Како најголемо изненадување одекна синоќешниот триумфот на југословенскиот Партизан над Спортинг во Лисабон од 3:1. Југословенскиот првак ја продолжи традицијата на поволни резултати против екипите од Португалија.