TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дејан Митров стигна до осминафиналето на СП во борење

А1 - 12.09.2010

Во Москва, денеска Дејан Митров ја забележа за жал единствената и последна македонска победа на мундијалот. Таа беше доволна за пласман во 1/8 финалето во категоријата до 66 килограми.

Порази на македонските борачи на СП

Форум - 12.09.2010

Македонските борачи, Дејан Богданов и Александар Георгиев, ги загубија своите мечеви на СП во борење во слободен стил, кое се одржува во Москва.

Николов до 1/8 финале

Алфа - 12.09.2010

Дејан Митров, нашиот последен претставник на Светското првенство во борење слободен стил што се одржува во Москва во категоријата до 66 килограми успеа да се пласира во осмина-финалето каде загуби од ...

Порази на македонските борачи на СП

Макфакс - 12.09.2010

Македонските борачи, Дејан Богданов и Александар Георгиев, ги загубија своите мечеви на СП во борење во слободен стил, кое се одржува во Москва.

Неуспешни настапи на македонските борачи на СП

А1 - 11.09.2010

Неуспешни настапи на македонските претставници на Светското првенство во борење слободен стил што се одржува во Москва. Во категоријата до 84 килограми Дејан Богданов загуби со туш од Полјакот ...

Богданов и Георгиев елиминирани во првото коло на СП во борење

Алфа - 11.09.2010

На Светското првенство во борење во слободен стил во Москва двајца од тројцата македонските борачи елиминирани во првото коло.

Тројца Македонци на СП во борење во Москва

Канал5 - 11.09.2010

Неуспесите на фудбалската и на ватерполо репрезентацијата ќе ги поправаат борачите на планетарниот собир во Москва. Македонското боречко трио во слободен стил е на светското првенство во Москва.

Македонските борачи во Москва ќе учествуваат на СП

А1 - 10.09.2010

Тројца борачи ќе ја претставуваат Македонија на Светското првенство, кое од денес до 12 септември ќе се одржува во Москва.

Македонските борачи во Москва ќе учествуваат на СП

Кајгана - 10.09.2010

Тројца борачи ќе ја претставуваат Македонија на Светското првенство, кое од денес до 12 септември ќе се одржува во Москва.

Македонските борачи во Москва ќе учествуваат на СП

Макфакс - 10.09.2010

Тројца борачи ќе ја претставуваат Македонија на Светското првенство, кое од денес до 12 септември ќе се одржува во Москва.

Македонските борачи на СП во Москва

Р.С.Европа - 08.09.2010

Со очекувања за добар пласман, македонските борачи Дејан Митров, Дејан Богданов и Александар Георигиев го очекуваат настапот на СП во борење во Москва.

Најдобрите македонски борачи одбројуваат

А1 - 07.09.2010

Неколку дена ги делат од моментот за кој со години се подготвуваат далеку од очите на сите. Светското првенство кое годинава го организираат русите почна вчера, членовите на нашата експедиција ...