TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Металург пред клучен дуел во Лигата на шампионите

Deutsche Welle - 26.02.2012

На македонскиот ракометен првак му е потребен најмалку еден бод од денешниот дуел против германскиот Хамбург. Ракометарите на Металург, вечерва (26.02), во арената „Борис Трајковски“ во Скопје, ќе го ...

ЛШ: Металург не успеа против Хамбург 23:25

Телма - 26.02.2012

Ракометарите на Металург загубија од Хамбург со 23:25 (14:12), во натпреварот од последното коло во Ц групата, во Лигата на шампиони.

Спектакл Хамбург: Металург сам го крои пласманот

Екипа - 26.02.2012

Новата сомнителна леснотија со која словенечки Копер стигна до победа од 28-24 против романската Констанца на својот последен натпревар во групата за пласман во ТОП 16 фазата од Лигата на шампионите, ...

Познати можните противници на Металург во осминафиналето од ЛШ

МКД - 26.02.2012

Не е мала разликата во квалитетот на тимовите кои би го очекувале Металург во осминафиналето од Лигата на шампионите, во зависност од тоа дали македонскиот првак ќе биде втор или трет во групата Ц.

Хамбург противник на Металург во ЛШ

Макфакс - 26.02.2012

Ракометарите на Металург, вечерва, во арената „Борис Трајковски", ќе го одиграат натпреварот од последното коло во Ц групата, во Лигата на шампиони.

Вори за Курир: Доаѓаме со респект и воздржаност!

Курир - 26.02.2012

Металург денеска го игра својот веќе долго најавуван натпревар против германскиот шампион Хамбург. Влезниците за натпреварот се одамна распродадени, едно поради тоа што Хамбург е една од 5-те ...

Сами против сите заговори: Металург брка сензација против Хамбург

МКД - 26.02.2012

И покрај сите завери од страна на противниците во Ц-групата, македонскиот ракометен првак Металург сам може да си ја скрои судбината во Лигата на шампионите и да очекува (по)лесен противник на ...

Арнаудова и пријателите ја промовираа навивачката химна „Металург е шампион“

+инфо - 26.02.2012

Поп-пејачката Каролина Арнаудова со своите колеги Александра Пилева, Ѓоко Таневски, Александар Белов и фолкерката Сузана Спасовска деновиве во етерот ја промовираа официјланата навивачка химна за ...

ЛШ: „Металурзите“ сакаат да гризнат Хамбург(ер)

Екипа - 26.02.2012

Избраниците на Лино Червар вечерва (18.30 ч.) ќе имаат голем дуел против еден од најквалитетните ракометни тимови во Европа, германскиот Хамбург.

Металург поразен од Хамбург

Оn.net - 26.02.2012

Во последното коло од групната фаза на ракометната Лига на шампиони, по слабо одиграно второ полувреме, Металург претрпе пораз од Хамбург и во осминафиналето се пласира како третопласирана екипа од ...

Металург трет: Хамбург e, сепак, преголем „залак“

Екипа - 26.02.2012

Македонскиот шампион екипата на Металург, сепак како третопласиран состав од Групата Ц ќе ја чека ждрепката за ТОП 16 фазата во Лигата на европските шампиони откако вечерва во СЦ „Борис Трајковски“, ...

Хамбург преголем залак за Металург (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 26.02.2012

Ракометарите на Металург не успеаа да го изненадат гигантот Хамбург во битката за второто место во групата во Лигата на шампионите, па вечерва во спортскиот центар „Борис Трајковски“, загубија со ...

Хамбург e преголем залак за Металург

+инфо - 26.02.2012

Металург со 23-25 загуби од Хамбург во последното коло од групната фаза во ракометната Лига на шампиони. Поразот се должи на слабата игра во вториот дел откако македонскиот првак со 14-12 замина на ...

Димовски: Паднавме на детски болести

Екипа - 26.02.2012

Капитенот на Металург, Ванчо Димовски, не го криеше разочарувањето по наивниот пораз од Хамбург со кој што македонскиот првак ги загуби шансите за освојување на второто место на табелата.

Хамбург победи во Скопје, Металург трет во Ц групата

Макфакс - 26.02.2012

Ракометарите на Металург загубија од Хамбург со 23:25 (14:12), во натпреварот од последното коло во Ц групата, во Лигата на шампиони.

Червар не дојде на прес-конференцијата

Екипа - 26.02.2012

Разочарувањето кај сите во Металург по поразот од Хамбург беше огромен, но изненадувачко беше непојавувањето на тренерот Лино Червар на прес-конференцијата по натпреварот.

Хамбург пресилен за Металург

Сител - 26.02.2012

Македонскиот првак Металург претпре пораз на домашен терен од Хамбург со 25-23 и како третопласиран ги заврши натпреварите во групата.

Металург поразен од Хамбург

Курир - 26.02.2012

Со резултат 23-25 македонскиот ракометен шампион Металург вечерва беше поразен во СЦ Борис Трајковски, од германски Хамбург.

Металург го пречекува Хамбург

Сител - 26.02.2012

Ракометарите на Металург, вечерва, во арената „Борис Трајковски“, ќе го одиграат натпреварот од последното коло во Ц групата, во Лигата на шампиони.

Ванчо Димовски: Хамбург не простува детски грешки

МКД - 26.02.2012

Капитенот на Металург, Ванчо Димовски, кој постигна пет гола вечерва во поразот на металурзите од Хамбург оцени дека германскиот гигант максимално ги казнил сите грешки што ги направи македонскиот ...

Металург поразен од Хамбург

Алфа - 26.02.2012

Металург го доживеаа третиот пораз прв на домашен терен и со 12 бода зврши на третото место во групата Це а Хамбур остана единствениот тим без негативен резултат во ракометната Лига на шампиони по 10 ...

Следува ракометен спектакл: Металург го пречекува Хамбург!

Точка - 26.02.2012

Влезниците се веќе одамна продадени, а Хамбург го чека вистински пекол во арената "Борис Трајковски". Македонскиот шампион ќе има огромна поддршка денес, а германскиот гигант ке биде ставен на ...

Металург поразен од Хамбург

Точка - 26.02.2012

Македонскиот шампион екипата на Металург, сепак како третопласиран состав од Групата Ц ќе ја чека ждрепката за ТОП 16 фазата во Лигата на Шампионите, откако вечерва во СЦ "Борис Трајковски", во ...

Хамбург не му ги "прости" грешките на Металург

Н.Македонија - 26.02.2012

Ракометарите на македонскиот шампион скопски Металург, го освоија третото место во фазата по групи во Лигата на шампиони (ЛШ), откако вечерва во последното 10.

ВИДЕО:Металург вечерва против силниот Хамбург

eReporter - 26.02.2012

Македонскиот ракометен првак Металург вечерва (18 часот, сала Борис Трајковски), ќе игра против еден од најслините ракометни колективи -германски Хамбург.

Металург против Хамбург како Давид против Голијат

Дневник - 25.02.2012

Мечот меѓу Металург и Хамбург ќе биде како борбата меѓу Давид и Голијат. Ракометарите на македонскиот шампион ќе се сретнат со многу посилен противник, така што тој меч ќе биде како библиската битка ...

Последно коло од ракометната Лига на шампионите

24 Вести - 25.02.2012

Последното десетто коло од ракометната Лига на шампионите ќе се одигра денеска и утре. Покрај натпреварот Металург – Хамбург, кој почнува утре во 18:30 часот во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ ...

Промовирана новата химна на „Металург“

Дневник - 25.02.2012

Пејачите Kристина Арнаудова, Сузана Спасовска, Александар Белов, Александра Пилева и музичарот Дарко Тасев вчера во спортскиот центар „Борис Трајковски“ ја промовираа новата химна за ракометниот клуб ...

Kристина Арнаудова компонира химна за „Металург“

Дневник - 25.02.2012

Поп-рок пејачката Kристина Арнаудова компонира химна за ракометниот клуб „Металург“. Нумерата беше промовирана вчера во спортскиот центар „Борис Трајковски“.

Констанца му овозможи на Копер да го мине Металург

МКД - 25.02.2012

Иако губеа со пет разлика на полувремето, ракометарите на словенечки Цимос Копер ја совладаа романска Констанца со 28-24 и се искачија на второто место на табелата во Ц-групата од Лигата на ...

Последно коло од ракометната Лига на шампионите

МРТ - 25.02.2012

Tweet Последното десетто коло од ракометната Лига на шампионите ќе се одигра денеска и утре Покрај натпреварот Металург – Хамбург, кој почнува утре во 18:30 часот во Спортскиот центар „Борис ...

Последно коло од ракометната Лига на шампионите

Сител - 25.02.2012

Последното десетто коло од ракометната Лига на шампионите ќе се одигра денеска и утре Покрај натпреварот Металург – Хамбург, кој почнува утре во 18:30 часот во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ се ...

Металург и Жито Прилеп во регионална битка

Екипа - 25.02.2012

Женската регионална лига денеска го има на програмата македонското дерби, меѓу ЖРК Металург и РК Жито Прилеп. Металург е ослабен, откако тимот го напуштија неколку клучни ракометарки, но и ...

Червар: Имаме силен тим, ова е можеби историска сезона за нас!

Курир - 25.02.2012

Во пресрет на дуелот со Хамбург во недела, тренерот на македонскиот шампион во интервју за Курир ги открива своите размислувања за и околу неделниот натпревар, но и за целите и задачитекои го ...

Девојките на Металург убедливи против Жито Прилеп (33-19)

Екипа - 25.02.2012

Потврдувајќи ја својата доминација во македонскиот ракомет ЖРК Металург денеска го совлада Жито Прилеп со 33-19 во рамките на натпреварите од Регионалната лига.

Отсега ќе навиваме „Металург е шампион“!

Н.Македонија - 25.02.2012

Химната првпат ќе се ори од трибините на натпреварот Металург–Хамбург, кој ќе се одржи утре во СРЦ „Борис Трајковски“ Арнаудова, Тасев, Спасовска, Белов и Пилева позираа во дресовите на Металург На ...

Металург убедлив против Жито Прилеп во Регионалната лига

Н.Македонија - 25.02.2012

Ракометарките на Металург попладнево убедливо ја поразија на свој терен екипата на Жито Прилеп со 33-19 (16-7), во рамките на 10.

Червар најавува „гозба со хамбургери“

Н.Македонија - 25.02.2012

Веќе се распродадени сите билети за утрешниот спектакл (18.30 ч.) од последното коло по групи во ракометната Лига на шампиони, во кое Металург во „Борис Трајковски“ брка барем бод против германскиот ...

"Војна" со Хамбург за второто место

Идивиди - 25.02.2012

На македонскиот првак му е потребен бод на домашен терен на неделниот натпревар за да се пласира на второто место во групната фаза и така да се надева на полесен противник во Топ 16.

Ракометарите на Металург максимално подготвени да го пречекаат Хамбург

24 Вести - 24.02.2012

Ракометарите на Металург се максимално подготвени за натпреварот против екипата на Хамбург, кој в недела во 18 часот и 30 минути гостува во спортскиот центар „Борис Трајковски“, натпревар во рамки на ...

Генералка со недостатоци за „металурзите“

Дневник - 24.02.2012

Ако мечот со Борац требаше да биде генерална проба за Металург за неделниот меч со Хамбург од ракометната Лига на шампионите, тогаш скопјани имаат доста што да подобрат во играта за да освојат ...

Лш ракомет: Металург - Хамбург е дуел на Давид и Голијат

Телма - 24.02.2012

В недела се игра натпреварот на сезоната, Металург го пречекува Хамбург од 18:30 во во салата на СЦ Борис Трајковски во борбата за второто место во групата против апсолутниот фаворит од Германија.

Хамбург го чека пекол во „Борис Трајковски“

Утрински - 24.02.2012

Влезниците за неделната средба на Металург против „тимот на светот“ во Лигата на шампионите се продадени уште пред две недели .

Натпреварот Металург- Хамбург ќе биде борба на Давид против Голијат

Канал5 - 24.02.2012

Едно од најголемите задоволства во спортот е кога Давид ќе го победи Голијат. Со библискиот еп, тренерот на Металург Лино Червар акумулира енергија во неговите ракометари, за која се надева дека ќе ...

Металург нестрпливо го чека ракометниот спектакл против Хамбург

+инфо - 24.02.2012

Ракометарите на Металург се максимално мотивирани и подготвени за неделниот дуел (18,30 ч.) од последното 10. коло во Лигата на шампионите против германскиот гигант Хамбург.

Ракометарите на Металург максимално подготвени да го пречекаат Хамбург

МРТ - 24.02.2012

Tweet Ракометарите на Металург се максимално подготвени за натпреварот против екипата на Хамбург, кој в недела во 18 часот и 30 минути гостува во спортскиот центар „Борис Трајковски“, натпревар во ...

Димовски не очекува услуга од Хамбург

Екипа - 24.02.2012

Капитенот на Металург, Ванчо Димовски, го пренесе ставот на ракометарите на македонскиот првак, кои се подготвени да го дадат максимумот во обид да го задржат стопроцентниот ефект во настапите на ...

Наумовски во Металург!?

Курир - 24.02.2012

Пивотот на скопски Металург Левко Наумовски најверојатно е новото засилување за шампионот Металург. Наумовски кој беше дел од тимот од Автокоманда во изминатите сезони е на прагот повторно да се ...

Червар: Металург е Давид, а Хамбург - Голијат

Екипа - 24.02.2012

Македонскиот ракометен првак Металург денеска одржа прес-конференција, на која што беше искажан оптимизам во пресрет на неделниот дуел од Лигата на шампионите против Хамбург, последен за ...

Лино Червар: Не се предаваме, иако Хамбург е селекција на светот

МКД - 24.02.2012

„Хамбург е првак на најсилната лига на светот. Тоа е селекција на светот, таму се најдобрите ракометари во Европа, таму се „моите“ Лацковиќ, Вори, Дувњак, таму е еден Линдберг.

ФОТО: Новите навивачки дресови на Металург

Курир - 24.02.2012

Ракометниот клуб Металург по денешните најави за одлична игра и максимална борба за победа во натпреварот против Хамбург кој се игра во недела, ги презентираше новиот шал и новиот навивачки ...

Димовски: Отпаѓа приказната дека Хамбург ќе игра колку за да одигра

МКД - 24.02.2012

Пикерот на Металург, Ванчо Димовски, на пресот пред дуелот со Хамбург, соопшти дека неговите соиграчи едвај ја чекаат недела, за да излезат на дуел со германскиот тим.

Ракометарите на Металург максимално подготвени да го пречекаат Хамбург

Сител - 24.02.2012

Ракометарите на Металург се максимално подготвени за натпреварот против екипата на Хамбург, кој в недела во 18 часот и 30 минути гостува во спортскиот центар „Борис Трајковски“, натпревар во рамки на ...

Хамбург го чека „пекол“ во „Борис Трајковски“

Курир - 24.02.2012

Влезниците за мечот Металург - Хамбург кој се игра во недела се продадени уште пред неколку дена, а тоа беше потврдено на денешната прес конференција на македонскиот ракометен шампион.

Давид сака да го урне Голијат

Вечер Прес - 24.02.2012

Утревечер во арената "Борис Трајковски" (18.30) во последниот дуел во Ц-групата во ЛШ, Металург ќе излезе на мегдан со германскиот гигант Хамбург, со многу мотив и желба за победа Металург уште од ...

„Проектилот“ на Мојсоски ги урна надежите на Борац

Н.Македонија - 24.02.2012

Победоносниот гол против Борац во Регионалната ракометна лига Металург го постигна на четири секунди пред крајот на средбата, за 26-25 Македонскиот ракометен шампион Металург во драматична завршница ...

Промовирана химната „Металург е шампион“!

Н.Македонија - 24.02.2012

Химната на ракометниот клуб Металург првпат ќе се ори од трибините на натпреварот Металург–Хамбург, кој ќе се одржи утре во СРЦ „Борис Трајковски“.

Хамбург го крои и осминафиналниот противник на Металург

Н.Македонија - 24.02.2012

Победа или освоен бод на Металург против Хамбург е доволно за скопјани да останат на 2-то место во групата Ц во ракометната ЛШ, што за противник ќе им донесе еден од третопласираните од групите А, Б ...

Бод со Хамбург, круна на добрите игри

Идивиди - 24.02.2012

Викендов завршува групната фаза од натпреварите во Лигата на шампионите во машка конкуренција. Битката за ТОП 16 е во финишот, енигма има само во групата "Б" по прашање имињата на екипите кои ќе ...

Мојсоски избори победа над Борац

Утрински - 23.02.2012

Со голот на првиот стрелец три секунди до крајот, Металург славеше со 26:25 во СЕХА-лигата Многу потешко од очекувањата и со многу среќа, ракометарите на Металург го победија Борац од Бања Лука со ...

Станиќ сака да продолжи со Металург

Дневник - 23.02.2012

Следните две недели или најдоцна до средината на март ќе биде кристално јасно дали и под кои услови ракометниот голман Дарко Станиќ ќе остане во редовите на скопски Металург.

Мојсовски: Нема да го прецениме Хамбург

Екипа - 23.02.2012

Наумче Мојсовски е оптимист дека екипата на Металург в недела ќе успее да стигне до позитивен резултат на дуелот со Хамбург и ќе го осигура второто место во групата, што ќе значи и нешто полесен ...

Наумче Мојсоски донесе победа во последната секунда

Кирилица - 23.02.2012

Екипата на Металург, во трилер натпревар, забележа победа над Борац од Бања Лука од 26:25, во регионалната СЕХА лига. Репрезентативецот, Наумче Мојсоски, со гол на три секунди до крајот му ја донесе ...

И Хамбург е ранлив

Н.Македонија - 23.02.2012

Хамбург секако не би сакал повторно да претрпи неуспех и затоа не верувам дека пред нашата преполна сала ќе игра порелаксирано, напротив ракометниот спектакл ќе ги мотивира повеќе, смета капитенот на ...

Металург од прекини го совлада 11 Октомври

Н.Македонија - 23.02.2012

Трет триумф во третиот меч за Металург на натпреварите во претсезоната Нова „жртва“ на „железарците“ беше фенерџијата во Првата лига, 11 Октомври (3-1), а сите четири гола беа постигнати од прекин.

Борац Бања Лука како загревање за Хамбург

Утрински - 22.02.2012

Металург во Автокоманда вечерва го пречекува тимот што го победи на негов терен во СЕХА-лига Пеколниот февруари за ракометарите на Металург полека се ближи кон крајот.

Сеха лига:металург го победи Борац

Телма - 22.02.2012

Металург-Борац 26:25 (13:12) Неизвесен меч во кој гостите од Бања Лука се покажаа како квалитетен тим,што го принуди тренерот на Металург Лино Червар да ги остави на терен носителите на игра повеќе ...

Лоша најава за Хамбург: Мојсовски го спаси Металург од срам

МКД - 22.02.2012

Наумче Мојсовски со гол во последната секунда му донесе победа од 26-25 (13-12) на македонскиот ракометен шампион Металург на дуелот со Борац Бања Лука во 17. коло од СЕХА Регионалната лига.

Металург едвај со Борац

+инфо - 22.02.2012

Ракометарите на Металург на домашен терен со 26-25 го совладаа Борац од Бања Лука во натпревар од 17. коло во СЕХА-лигата.

Металург против Борац ќе го најави спектаклот со Хамбург

МКД - 22.02.2012

Ракометниот шампион Металург, денеска од 18 часот во салата Автокоманда ќе го одигра дуелот со Борац Бања Лука во рамките од регионалната СЕХА-лига, што е прв дуел на металурзите во новата година на ...

Димовски: Борац е генерална проба за Хамбург

Курир - 22.02.2012

Пивотот на македонскиот шампион и македонската репрезентација, Ванчо Димовски по периодот исполнет со повреди и неиграње повторно е оној „стариот“.

Кликовац доаѓа во ЖРК Вардар

Екипа - 22.02.2012

Новото раководство на ЖРК Вардар се зафати со сериозна работ и веќе почна да го реализира планот за засилувања со ангажманот на Андреа Кликовац од Жито Прилеп.

СЕХА: Металург се враќа дома, против Борац (18 ч)

Екипа - 22.02.2012

По пауза од повеќе од два месеци, македонскиот шампион Металург конечно повторно пред домашната публика ги продолжува натпреварите од СЕХА лигата.

Наумче во последната секунда му донесе победа на Металург

Курир - 22.02.2012

Македонскиот ракометен шампион Металург во драматичен натпревар во Автокоманда го совлада Борац со 26:25 во натпревар од регионалната СЕХА лига.

СЕХА: Наумче Мојсовски му донесе триумф на Металург над Борац (26-25)

Екипа - 22.02.2012

Наумче Мојсовски со гол во последните три секунди од мечот му донесе победа од 26-25 на македонскиот првак Металург на денешниот дуел со Борац Бања Лука во рамките на регионалната СЕХА лига.

Металург со голот на Мојсовски во последната секунда го победи Борац

МРТ - 22.02.2012

Tweet Македонскиот шампион Металург на домашен терен во салата „Автокоманда“ ја совлада екипата на Борац со 26-25 (полувреме 13-12) во натпревар од 17-тото коло од регионалната СЕХА лига.

Металург го победи Борац во СЕХА лигата

Макфакс - 22.02.2012

Екипата на Металург, во трилер натпревар, забележа победа над Борац од Бања Лука од 26:25, во регионалната СЕХА лига. Репрезентативецот, Наумче Мојсовски, со гол на три секунди до крајот му ја донесе ...

Металург денеска против Борац во Регионалната СЕХА-лига

Н.Македонија - 22.02.2012

Денеска со почеток во 18 часот во салата во „Автокоманда“ во рамките на 17. коло од Регионалната СЕХА-лига (РЛ), ракометарите на Металург го пречекуваат тимот на Борац од Бања Лука Во првиот ...

Станиќ: Рутински влегуваме во секој натпревар

Н.Македонија - 22.02.2012

Со нашата цврста одбрана и пред своите навивачи очекувам освојување на нови три бода против Борац, смета голманот на Металург, Дарко Станиќ Лидер на одбраната: Дарко Станиќ Импресиите по големиот ...

Металург со целиот плен од Полска

Утрински - 21.02.2012

Првакот на Македонија ја надигра Висла со 24:20 и си ги зголеми шансите да заврши втор во групата од Лигата на шампионите Ракометарите на Металург ја забележаа првата победа на гостински терен во ...

Димовски во тимот на колото

Дневник - 21.02.2012

Пивотменот на Металург, Ванчо Димовски, од страна на ЕХФ е избран во тимот на 9. коло од ракометната Лига на шампионите.

Станиќ со повеќе одбранети отколку примени голови

Дневник - 21.02.2012

Дарко Станиќ, голманот на Металург, повторно беше еден од јунаците на македонскиот ракометен шампион во Лигата на шампионите на гостувањето во Полска, каде што собра 21 топка, што е повеќе од ...

ЖРК Вардар го доби Металург Скопје

Екипа - 21.02.2012

Во заостанатиот натпревар од женската Супер - лига што се одигра денеска, ЖРК Вардар го совлада РК Металург-Скопје со 31-26.

Ракометниот клуб Металург доби навивачка химна

Н.Македонија - 21.02.2012

Македонскиот ракометен клуб Металург доби своја навивачка химна, која е плод на навивачката група од Автокоманда, “Пирати”, заедно со неколку познати македонски музички ѕвезди Во изведбата на химната ...

Бедемот на металурзите кобен за Висла Плок

Н.Македонија - 21.02.2012

Одбраната на скопјани, предводена од голманот Дарко Станиќ, петти пат се покажа како пресудна во ЛШ, овој пат во победата над Висла Плок со 24-20 (11-11) Металург има најмалку примени голови во ЛШ ...

Ракометарите на Металург триумфираа против Висла

Дневник - 20.02.2012

Македонскиот првак Металург постигна победа од 24:20 на гостувањето кај Висла во Плоцк во натпревар од 9.коло од Ц групата.

Металург се врати на втората позиција на табелата – потребен е бод и против Хамбург

Канал5 - 20.02.2012

Металург со 24 - 20 триумфираше над Висла Македонскиот ракометен првак Металург ја запиша петтата победа во групната фаза од ракометната Лига на шампионите.

Ванчо Димовски избран во тимот на колото на Лигата на шампионите

Дневник - 20.02.2012

Ракометарот Ванчо Димовски, од Металург е избран во најдобрите седум ракометари на деветтото коло од Лигата на шампионите. Изборот е според Европската ракометна федерација.

Ванчо Димовски во најдобрата седморка на колото во ЛШ

Утрински - 20.02.2012

Ова е вторпат сезонава играч на Металург да биде во најдобрата „седморка“ откако тоа беше Наумче Мојсоски во 4.коло Играчот на Металург Ванчо Димовски е избран во најдобрите седум ракометари на ...

Металург триумфира на гости против Висла

Утрински - 20.02.2012

Македонскиот првак Металург постигна победа од 24:20 на гостувањето кај Висла во Плоцк во натпревар од 9.коло од Ц групата Во текот на целиот натпревар се водеше изедначена борба, а на крајот ...

Димовски во најдобриот тим на колото во ЛШ

+инфо - 20.02.2012

Капитенот на Металург Ванчо Димовски е избран во идеалниот тим на 9. коло од ракометната Лига на шампионите. Ова е втор пат ракометар на тимот од Автокоманда да се најде меѓу најдобрите седуммина, ...

Лазаров „скромен“ против Берлин

Курир - 20.02.2012

Македонскиот најдобар ракометар Кире Лазаров постигна само четири голови во победата на Атлетико Мадрид од 32:27 против Берлин.

Ванчo Димовски – најдобар пикер во Европа викендов

МКД - 20.02.2012

Ванчо Димовски, пикерот на македонскиот ракометен шампион Металург, е избран во идеалниот состав на последното, деветто коло од Лигата на шампионите.

Димовски меѓу најдобрите седум во ЛШ

Алфа - 20.02.2012

Капитенот на Металург Ванчо Димовски е избран во идеалниот тим на 9-то коло од ракометната Лига на шампиони. По Наумче Мојсовски во 4-та рунда ова е втор пат ракометар од составот од Автокоманда да ...

Димовски во тимот на колото, во ракометната ЛШ

Макфакс - 20.02.2012

Пивотот на македонскиот ракометен шампион, Металург, Ванчо Димовски, се најде во идеалниот тим на 9. коло на Лигата шампиони.

Стрезовски го соопшти списокот за дуелите со Франција

Екипа - 20.02.2012

Селекторот на македонската женска ракометна репрезентација Гино Стрезовски го соопшти списокот на ракометарки кои ќе бидат дел од собирот за двата натпревари против селекцијата на Франција во рамките ...

20 ракометарки за гостувањето во Франција

+инфо - 20.02.2012

Селекторот на македонската женска ракометна репрезентација Гино Стрезовски за натпреварот од квалификациите за ЕП 2012 против Франција повика 20 ракометарки.

Ванчо Димовски избран во тимот на колото на ЛШ

МРТ - 20.02.2012

Tweet Играчот на Металург Ванчо Димовски е избран во најдобрите седум ракометари на 9.коло од Лигата на шампионите според ЕХФ.

Ванчо Димовски во тимот на колото на ЛШ

Курир - 20.02.2012

Играчот на Металург Ванчо Димовски е избран во најдобрите седум ракометари на 9.коло од Лигата на шампионите според ЕХФ.

Димовски во тимот на колото во ракометната ЛШ

Кајгана - 20.02.2012

Пивотот на македонскиот ракометен шампион, Металург, Ванчо Димовски, се најде во идеалниот тим на 9. коло на Лигата шампиони.

Одиграно 9.коло од ракометната Лига на шампионите

МРТ - 20.02.2012

Tweet Со натпреварот Кил – Адемар Леон одигран синоќа беше комплетирано 9.коло од ракометната Лига на шампионите за ракометари.

Ракометарите на Металург триумфираа против Висла

Press24 - 20.02.2012

Со овој триумф екипата од Автокоманда ги задржа шансите за втрото место во групата. Најефикасни кај Металург беа Жарко Марковиќ со 8 голови и Миладин Козлина со 7.

Ракометарите на Металург триумфираа против Висла

МРТ - 20.02.2012

Tweet Македонскиот првак Металург постигна победа од 24:20 на гостувањето кај Висла во Плоцк во натпревар од 9.коло од Ц групата.

Металург подобар од Висла, на ред е Хамбург

Кирилица - 20.02.2012

Ракометарите на Металург направија голем исчекор кон освојувањето на второто место во Групата Ц, во Лигата нашампионите, откако во Плок ја совладаа Висла со 24:20 (11:11).

Одиграно 9.коло од ракометната Лига на шампионите

Сител - 20.02.2012

Со натпреварот Кил – Адемар Леон одигран синоќа беше комплетирано 9.коло од ракометната Лига на шампионите за ракометари.

Ванчо Димовски избран во тимот на колото на ЛШ

Сител - 20.02.2012

Играчот на Металург Ванчо Димовски е избран во најдобрите седум ракометари на 9.коло од Лигата на шампионите според ЕХФ.

Триумф на Атлетико Мадрид, четири гола на Лазаров

+инфо - 20.02.2012

Тимот на Атлетико Мадрид, чии бои ги брани македонскиот ракометен ас Кире Лазаров, славеше на вчерашниот дуел против Берлин со 32-27 во 9.

Металург на втората позиција во групата по победата над Висла

Канал 77 - 20.02.2012

Тимот на Металург славеше на гостувањето во Полска со 24:20 над тимот на Висла и со тоа се врати на втората позиција на табелата во Лигата на шампионите.

Металург повторно ја преплива Висла

Вечер Прес - 20.02.2012

Клучот за победата го имаше голманот Дарко Станиќ со 21 одбрана, а противничката мрежа најмногу ја тресеше Марковиќ, дури осум пати Македонскиот шампион Металург славеше на гостувањето кај Висла во ...

Влезници за мечот со Хамбург и преку интернет-сајтот на Металург

Н.Македонија - 20.02.2012

На веб-сајтот на РК Металург ќе се доделат 10 влезници за натпреварот од Лигата на шампионите со Хамбург, кој се игра в недела во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје Потребно е некоја фотографија од ...

Металург триумфира против Висла

Идивиди - 20.02.2012

Македонскиот првак Металург постигна победа од 24:20 на гостувањето кај Висла во Плоцк во натпревар од 9.коло од Ц групата.

Ванчо Димовски во тимот на колото

Идивиди - 20.02.2012

Играчот на Металург, Ванчо Димовски е избран во најдобрите седум ракометари на 9.коло од Лигата на шампионите според ЕХФ.