TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кличко во пензија

Вест - 10.11.2005

БОКС - САМО НЕКОЛКУ ДЕНОВИ ОТКАКО ПАК ЈА ОТКАЖА БОРБАТА СО РАХМАН Само неколку дена откако по четврти пат ја откажа борбата за одбрана на титулата со Хасим Рахман, светскиот шампион во тешка категорија, Витали Кличко, ненадејно соопшти дека ги закачува ракавиците на клин.

Кличко објави пензионирање

Дневник - 10.11.2005

БОКС Украинецот Виталиј Кличко (34), светски боксерски првак во супертешка категорија во верзијата ВБЦ, реши да се повлече од овој спорт поради повреда на коленото. Пензионирањето на Кличко дојде ненадејно, пред мечот со Американецот Хасим Рахман, што неколкупати беше одлаган.

Виталиј Кличко одлучи да ја заврши кариерата

Утрински - 10.11.2005

Само два дена по откажувањето на борбата со Хашим Рахман Во својата кариера Кличко забележа 35 победи и само 2 пораза, а светската титула во тешка категорија во ВБЦ - верзијата првпат ја освои во парил 2004 година Само два дена по третото откажување на борбата со Американецот Хашим Рахман за ...

Виталиј Кличко се повлекува од боксот

Вечер Прес - 10.11.2005

Светскиот шампион во бокс во супертешка категорија Виталиј Кличко (34) реши да ја заврши својата спортска кариера. "Во последно време не се борев со вистински ривали, туку со сопствените траума. Одлуката за повлекување од спортот ја донесов со тешко срце и шампионскиот појас им го предавам на ...

Кличко доби тримесечен ултиматум

Дневник - 09.11.2005

БОКС - ВБЦ-ТИТУЛА Светскиот боксерски првак во супертешка категорија, во верзијата ВБЦ, Виталиј Кличко, има рок од три месеца да се подготви за меч против Хасим Рахман, а ако не го стори тоа, ќе му биде одземена титулата. Ова е ултиматумот што украинскиот шампион го доби од организацијата ВБЦ.