TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Само ја удрив и бутнав: Осомничениот за убиството и силувањето на бугарската новинарка ги негира обвинувањата

Сител - 13.10.2018

Германското обвинителство соопшти дека обвинетиот за убиството на бугарската ТВ новинарка Викторија Маринова, признал дека ја нападнал, но ги отфрлил обвинувањата дека ја силувал и ограбил.

Стотици луѓе на погребот на убиената бугарска новинарка Викторија Маринова

Сител - 13.10.2018

Стотици луѓе присуствуваа денес на погребот на убиената бугарска новинарка Викторија Маринова, непосредно откако германската полиција објави дека осомничениот за нејзиното убиство признал дека ја нападнал.

За убиецот на новинарката се бара максимална казна: Русе не сака изроди како монструмот на Викторија

Press24 - 13.10.2018

„Такви изроди не може да се воспитуваат“, рекол градоначалникот на градот Русе, Пламен Стоилов, пренесува бугарски блиц. Неговите зборови се кажани за време на погребот на брутално убиената новинарка Викторија Маринова, која беше силувана и убиена ...

Репортери без граници бараат да проверат кој ја силувал, а кој ја убил новинарката

Локално - 13.10.2018

Репортери без граници инсистираат на потврдување дали обвинетиот за убиството на новинарот Викторија Маринова постапил сам или имало други инволвирани страни. Ова беше кажано во интервјуто за Бугарското национално радио, Полин Адес-Мивел, шеф на ...

Болка и лутина во Русе: Погребана убиената новинарка

Нова ТВ - 12.10.2018

Стотици граѓани, роднини, пријатели и колеги денеска се простија од убиената бугарска новинарка Викторија Маринова на погребот во нејзиниот роден град Русе. Градоначалникот на Русе Пламен Стоилов рече дека „бруталното убиство на новинарката фрлило ...

Осомничениот за убиството на новинарката Маринова ќе биде екстрадиран во Бугарија

Телма - 12.10.2018

Човекот осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова наскоро ќе биде префрлен во Бугарија, соопшти Обвинителството во германскиот град Целе. Според Обвинителството, тој ќе биде екстрадиран за десет дена.

Осомничениот за убиството на новинарката Маринова ќе биде екстрадиран во Бугарија

24 Вести - 12.10.2018

Човекот осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова наскоро ќе биде префрлен во Бугарија, соопшти Обвинителството во германскиот град Целе. Според Обвинителството, тој ќе биде екстрадиран за десет дена.

Красимиров го признал убиството на бугарската новинарка

Нова ТВ - 12.10.2018

Германските обвинители велат дека осомничениот убиец на бугарската телевизиска новинарка за време на распитот го признал убиството, но негира дека ја силувал и дека извршил кражба. Екстрадицијата во рок од 10 дена, објави Дојче Веле.

Осомничениот за убиството на бугарската новинарка ќе биде екстрадиран од Германија

Алсат-М - 12.10.2018

Осомничениот за убиството на руската новинарка, Викторија Маринова, Северин Красимиров, се очекува за десетина дена да биде екстрадиран од Германија во Бугарија. Во меѓувреме, осомничениот го признал убиството, но негирал дека ја силувал жртвата.

Красимиров го призна убиството на Маринова, но не и силувањето

Deutsche Welle - 12.10.2018

Германските обвинители велат дека осомничениот убиец на бугарската телевизиска новинарка за време на распитот го признал убиството, но негира дека ја силувал и дека извршил кражба. Екстрадицијата во рок од 10 дена Обвинителите во германскиот Селе ...

Стотици луѓе на погребот на убиената бугарска новинарка Викторија Маринова (ВИДЕО)

МКД - 12.10.2018

Стотици луѓе присуствуваа денес на погребот на убиената бугарска новинарка Викторија Маринова, непосредно откако германската полиција објави дека осомничениот за нејзиното убиство признал дека ја нападнал.

Осомничениот за убиството на новинарката Маринова ќе биде екстрадиран во Бугарија

Либертас - 12.10.2018

Човекот осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова наскоро ќе биде префрлен во Бугарија, соопшти Обвинителството во германскиот град Целе. Според Обвинителството, тој ќе биде екстрадиран за десет дена.

Осомничениот за убиството на Маринова ќе биде екстрадиран во Бугарија

Канал5 - 12.10.2018

Лицето осомничено за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова наскоро ќе биде префрлено во Бугарија, соопшти обвинителството во германскиот град Целе. Според обвинителството, тој ќе биде екстрадиран за десет дена.

Осомничениот за убиството на новинарката Маринова ќе биде екстрадиран во Бугарија

+инфо - 12.10.2018

Човекот осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова наскоро ќе биде префрлен во Бугарија, соопшти Обвинителството во германскиот град Целе. Според Обвинителството, тој ќе биде екстрадиран за десет дена.

Погребана убиената бугарска новинарка

Либертас - 12.10.2018

Стотици граѓани, роднини, пријатели и колеги денеска се простија од убиената бугарска новинарка Викторија Маринова на погребот во нејзиниот роден град Русе. Градоначалникот на Русе Пламен Стоилов рече дека „бруталното убиство на новинарката фрлило ...

Осомничениот за убиството на Маринова ќе биде екстрадиран во Бугарија

Р.С.Европа - 12.10.2018

Лицето осомничено за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова наскоро ќе биде префрлено во Бугарија, соопшти Обвинителството во германскиот град Целе. Според Обвинителството, тој ќе биде екстрадиран за десет дена.

Погребана убиената бугарска новинарка

+инфо - 12.10.2018

Стотици граѓани, роднини, пријатели и колеги денеска се простија од убиената бугарска новинарка Викторија Маринова на погребот во нејзиниот роден град Русе. Градоначалникот на Русе Пламен Стоилов рече дека „бруталното убиство на новинарката фрлило ...

Бугаринот на мајката и признал дека ја убил новинарката Маринова: Бил пијан и дрогиран, почна да плаче пред мене!

Сител - 12.10.2018

Мајката на 20-годишниот Бугарин, уапсен во Германија поради убиство на бугарската новинарка Викторија Маринова, рече дека синот и признал дека е виновен. „Призна дека го направил тоа додека бил пијан и многу дрогиран“, му рече Надежда Красимирова на ...

Погребана бугарската новинарка Маринова

Р.С.Европа - 12.10.2018

Стотици граѓани, роднини, пријатели и колеги денеска се простија од убиената бугарска новинарка Викторија Маринова на погребот во нејзиниот роден град Русе. Градоначалникот на Русе Пламен Стоилов рече дека „бруталното убиство на новинарката фрлило ...

Красимиров го призна убиството на Маринова, но не и силувањето

Либертас - 12.10.2018

Германските обвинители велат дека осомничениот убиец на бугарската телевизиска новинарка за време на распитот го признал убиството, но негира дека ја силувал и дека извршил кражба. Екстрадицијата во рок од 10 дена, пишува Дојче веле .

Осомничениот за убиството на новинарката Маринова ќе биде екстрадиран во Бугарија

А1 On - 12.10.2018

Човекот осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова наскоро ќе биде префрлен во Бугарија, соопшти Обвинителството во германскиот град Целе. Според Обвинителството, тој ќе биде екстрадиран за десет дена.

Осомничениот убиец на Маринова ќе биде екстрадиран во Бугарија

Кајгана - 12.10.2018

Германските власти ја одборија екстрадикцијата на осомничениот убиец на бугарската новинарка Викторија Маринова. 20-годишниот Бугарин Северин Красимиров е уапсен во Германија и за десет дена ќе биде испратен во Бугарија.

Погребана убиената бугарска новинарка

А1 On - 12.10.2018

Стотици граѓани, роднини, пријатели и колеги денеска се простија од убиената бугарска новинарка Викторија Маринова на погребот во нејзиниот роден град Русе. Градоначалникот на Русе Пламен Стоилов рече дека „бруталното убиство на новинарката фрлило ...

Погребана убиената бугарска новинарка

Н.Македонија - 12.10.2018

Стотици граѓани, роднини, пријатели и колеги денеска се простија од убиената бугарска новинарка Викторија Маринова на погребот во нејзиниот роден град Русе. Градоначалникот на Русе Пламен Стоилов рече дека „бруталното убиство на новинарката фрлило ...

Осомничениот за убиството на новинарката Маринова ќе биде екстрадиран во Бугарија

Н.Македонија - 12.10.2018

Човекот осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова наскоро ќе биде префрлен во Бугарија, соопшти Обвинителството во германскиот град Целе. Според Обвинителството, тој ќе биде екстрадиран за десет дена.

ВИДЕО: И признал ужасни детали на мајка си - мајката на убиецот на новинарката Викторија откри се

Press24 - 12.10.2018

Мајката на 20-годишниот Бугарин, уапсен во Германија поради убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, рекла дека синот и признал дека е виновен. „Призна дека тоа го направил додека бил пијан и многу дрогиран“, му рекла Надежда ...

ГАЛЕРИЈА: Стотици граѓани за последен пат се простија од убиената бугарска новинарка во родното Русе

Press24 - 12.10.2018

Стотина граѓани, роднини, пријатели и колеги денес се простиле од убиената бугарска новинарка Викторија Маринова, на погребот во нејзиниот роден град Русе. Луѓето чекале на ред во локалната црква Свето Тројство, за да и оддадат почит и да положат ...

Осомничениот за убиството на новинарката Маринова ќе биде екстрадиран во Бугарија

Република - 12.10.2018

Човекот осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова наскоро ќе биде префрлен во Бугарија, соопшти Обвинителството во германскиот град Целе. Според Обвинителството, тој ќе биде екстрадиран за десет дена.

Осомничениот за убиството на новинарката Маринова ќе биде екстрадиран во Бугарија

Локално - 12.10.2018

Човекот осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова наскоро ќе биде префрлен во Бугарија, соопшти Обвинителството во германскиот град Целе. Според Обвинителството, тој ќе биде екстрадиран за десет дена.

Погребана убиената бугарска новинарка

Независен - 12.10.2018

Стотици граѓани, роднини, пријатели и колеги денеска се простија од убиената бугарска новинарка Викторија Маринова на погребот во нејзиниот роден град Русе. Градоначалникот на Русе Пламен Стоилов рече дека „бруталното убиство на новинарката фрлило ...

Монструмот го признал делото: Неговата мајка откри во каква состојба бил кога ја убил новинарката

Курир - 12.10.2018

Мајката на 20-годишниот државјанин на Бугарија, уапсен во Германија поради убиство на бугарската новинарка Викторија Маринова, рече дека синот и признал дека е виновен. -Призна дека го направил тоа додека бил пијан и многу дрогиран, му рече Надежда ...

Убиецот на бугарската новинарка се враќа дома

Независен - 12.10.2018

Човекот осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова наскоро ќе биде префрлен во Бугарија, соопшти Обвинителството во германскиот град Целе. Според Обвинителството, тој ќе биде екстрадиран за десет дена.

Тага во Русе: Погребана убиената бугарска новинарка

Вечер - 12.10.2018

Стотици граѓани, роднини, пријатели и колеги денеска се простија од убиената бугарска новинарка Викторија Маринова на погребот во нејзиниот роден град Русе. Градоначалникот на Русе Пламен Стоилов рече дека „бруталното убиство на новинарката фрлило ...

На мајката и признал дека ја убил новинарката: Бил пијан и дрогиран, почна да плаче пред мене

МК News - 12.10.2018

Мајката на 20-годишниот Бугарин, уапсен во Германија поради убиство на бугарската новинарка Викторија Маринова, рече дека синот и признал дека е виновен. „Призна дека го направил тоа додека бил пијан и многу дрогиран“, му рече Надежда Красимирова на ...

Погребана убиената бугарска новинарка

Алфа - 12.10.2018

Стотици граѓани, роднини, пријатели и колеги денеска се простија од убиената бугарска новинарка Викторија Маринова на погребот во нејзиниот роден град Русе. Градоначалникот на Русе Пламен Стоилов рече дека „бруталното убиство на новинарката фрлило ...

Обвинетиот го признава убиството на бугарската новинарка, но не и силувањето

Нетпрес - 12.10.2018

Германските обвинители велат дека осомничениот убиец на бугарската телевизиска новинарка за време на распитот го признал убиството, но негира дека ја силувал и дека извршил кражба, како и дека екстрадицијата е се одвива во рок од десет дена.

Осомничениот за убиството на новинарката Маринова ќе биде екстрадиран во Бугарија

Стандард - 12.10.2018

Човекот осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова наскоро ќе биде префрлен во Бугарија, соопшти Обвинителството во германскиот град Целе. Според Обвинителството, тој ќе биде екстрадиран за десет дена.

Погребана убиената бугарска новинарка

Курир - 12.10.2018

Стотици граѓани, роднини, пријатели и колеги денеска се простија од убиената бугарска новинарка Викторија Маринова на погребот во нејзиниот роден град Русе. Градоначалникот на Русе Пламен Стоилов рече дека „бруталното убиство на новинарката фрлило ...

Красимиров го призна убиството на Маринова, но не и силувањето

iPortal - 12.10.2018

Германските обвинители велат дека осомничениот убиец на бугарската телевизиска новинарка за време на распитот го признал убиството, но негира дека ја силувал и дека извршил кражба. Екстрадицијата во рок од 10 дена, пишува Дојче веле .

Сведоштво на мајката на убиецот: Плачејќи призна се, бил многу пијан и дрогиран

Република - 12.10.2018

Осомниченот за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова го признал убиството пред неговата мајка. Тој тврдел дека бил многу пијам и дрогиран кога ја нападнал Маринова, која брутално ја тепал и силувал пред да ја задави.

Осомничениот за убиството на новинарката Маринова ќе биде екстрадиран во Бугарија

Курир - 12.10.2018

Човекот осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова наскоро ќе биде префрлен во Бугарија, соопшти Обвинителството во германскиот град Целе. Според Обвинителството, тој ќе биде екстрадиран за десет дена.

Осомничениот за убиството на новинарката Маринова ќе биде екстрадиран во Бугарија

1tv - 12.10.2018

Човекот осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова наскоро ќе биде префрлен во Бугарија, соопшти Обвинителството во германскиот град Целе. Според Обвинителството, тој ќе биде екстрадиран за десет дена.

Осомничениот признава дека ја удрил бугарската новинарка, но не и дека ја силувал

Нетпрес - 12.10.2018

Германските власти ја одборија екстрадикцијата на осомничениот убиец на бугарската новинарка Викторија Маринова. 20-годишниот Бугарин Северин Красимиров е уапсен во Германија и за десет дена ќе биде испратен во Бугарија.

Погребана убиената бугарска новинарка

1tv - 12.10.2018

Стотици граѓани, роднини, пријатели и колеги денеска се простија од убиената бугарска новинарка Викторија Маринова на погребот во нејзиниот роден град Русе. Градоначалникот на Русе Пламен Стоилов рече дека „бруталното убиство на новинарката фрлило ...

Погребување на убиената Викторија Маринова

Локално - 12.10.2018

Денеска е погребот на убиената Викторија Маринова во храмот “Св. Троица “во Русе Бурно незадоволство предизвикаа во социјалните мрежи распространети во градот пораки по билборди за опел на трагично загинатиот новинар, јавуваат медиумите од ...

Убиецот на Маринова негира дека ја силувал новинарката

Репортер - 12.10.2018

Германскиот суд наведе дека Бугаринот кој принза дека ја убил бугарската телевизиска новинарка Викторија Маринова, ќе биде испорачан во татковината во наредните неколку дена. „Наскоро ќе моде да се очекува испорака на обвинетиот.

Убиецот на бугарската новинарка ја шокираше полицијата: Го призна злоделото, но еден детаљ ја зголемува мистеријата

Точка - 12.10.2018

Германскиот суд наведе дека Бугаринот кој го призна убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова ќе биде екстрадиран во татковината во наредните денови. "Наскоро може да се очекува екстрадиција на обвинетиот.

Само ја удрив и бутнав: Осомничениот за убиството и силувањето на бугарската новинарка ги негира обвинувањата

Курир - 12.10.2018

Германското обвинителство соопшти дека обвинетиот за убиството на бугарската ТВ новинарка Викторија Маринова, признал дека ја нападнал, но ги отфрлил обвинувањата дека ја силувал и ограбил.

Стотици ја испратиле убиената бугарска новинарка во нејзиното родно место! Градоначалникот: Ова брутално злосторство ...

Точка - 12.10.2018

Стотина граѓани, роднини, пријатели и колеги денес се простиле од убиената бугарска новинарка Викторија Маринова, на погребот во нејзиниот роден град Русе. Луѓето чекале на ред во локалната црква Свето Тројство, за да и оддадат почит и да положат ...

Убиецот на бугарската новинарка ќе биде екстрадиран во Бугарија

MTM - 12.10.2018

Човекот осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова наскоро ќе биде префрлен во Бугарија, соопшти Обвинителството во германскиот град Целе. Според Обвинителството, тој ќе биде екстрадиран за десет дена.

Погребана убиената бугарска новинарка

Пулс24 - 12.10.2018

Стотици граѓани, роднини, пријатели и колеги денеска се простија од убиената бугарска новинарка Викторија Маринова на погребот во нејзиниот роден град Русе. Градоначалникот на Русе Пламен Стоилов рече дека „бруталното убиство на новинарката фрлило ...

Осомничениот за убиството на новинарката Маринова ќе биде екстрадиран во Бугарија

Пулс24 - 12.10.2018

Осомничениот за убиството на новинарката Маринова ќе биде екстрадиран во Бугарија. Човекот осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова наскоро ќе биде префрлен во Бугарија, соопшти Обвинителството во германскиот град Целе.

Бугарија: Убиената новинарка Викторија Маринова денеска е погребана во Русе

Денешен - 12.10.2018

Стотици граѓани, роднини, пријатели и колеги денеска се простија од убиената бугарска новинарка Викторија Маринова на погребот во нејзиниот роден град Русе. Градоначалникот на Русе Пламен Стоилов рече дека „бруталното убиство на новинарката фрлило ...

(ФОТО+ВИДЕО) ГНЕВ И БОЛКА: Русе се прости од убиената новинарка Викторија Маринова

Фактор - 12.10.2018

Во соседна Бугарија голем број граѓани, роднини, пријатели и колеги денеска се простија од убиената новинарка Викторија Маринова. Таа е погребана во нејзиниот роден град Русе. Луѓето чекале ред во локалната црква Свето Тројство, за да положат цвеќе ...

ЗА УБИЕЦОТ СЕ БАРА МАКСИМАЛНА КАЗНА: Русе не сака изроди како монструмот на Викторија

Фактор - 12.10.2018

„Такви изроди не може да се воспитуваат“, рекол градоначалникот на градот Русе, Пламен Стоилов, пренесува бугарски блиц. Неговите зборови се кажани за време на погребот на брутално убиената новинарка Викторија Маринова, која беше силувана и убиена ...

Мажот кој го носел убиецот на Викторија од Русе до Хамбург раскажува што правеле пред злосторството

Фактор - 12.10.2018

Во ромската населба Русе, каде што живее Северин Красимиров, ноќта мирно минала по тензиите од минатата ноќ, пренесоа бугарските медиуми. Има полиција, а жандармеријата треба да пристигне во секој момент, објави бугарската Нова ТВ.

Убиецот на новинарката се враќа на местото на злосторството

Макфакс - 12.10.2018

Германија во следните 10 дена ќе и го испорача на Бугарија осомничениот за убиството на бугарската новинарка, Викторија Маринова, соопшти денеска германското обвинителство. Дваесетгодишниот бугарски државјанин, Северин Красимиров делумно го призна ...

Бугаринот уапсен во Германија на мајка си ѝ признал дека ја убил новинарката

МКД - 11.10.2018

Мајката на 20-годишниот Бугарин уапсен во Германија поради убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова кажала дека син ѝ признал дека е виновен, објави денес бугарската телевизија НОВА, а пренесува Ројтерс .

Мајката на убиецот на бугарската новинарка: Бил дрогиран и пијан, тој призна сè

А1 On - 11.10.2018

Осомниченот за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова го признал убиството пред неговата мајка. Тој тврдел дека бил многу пијан и дрогиран кога ја нападнал Маринова, која брутално ја тепал и силувал пред да ја задави.

Ова е убиецот на бугарската новинарка, го уапсија во Германија: Побегнал кај мајката откако силувал и убил Маринова ...

Сител - 11.10.2018

Бугарските власти потврдија дека по нивно барање во Германија е уапсен маж осомничен за силување и убиство на новинарката Викторија Маринова (30) и дека очекува негово испорачување. Осомничениот Северин Красимов (21) е уапсен во вторникот во куќата ...

Случајот „Викторија Маринова“- (зло)употребата на едно убиство

iPortal - 11.10.2018

Ужасното убиство на 30-годишната новинарка Викторија Маринова ја потресе цела Бугарија. Во неколку градови во земјата беа одржани масовни бденија во нејзино сеќавање. Истовремено, тоа ѕверско убиство, чиј извршител сѐ уште се открива, повторно ...

Ова е убиецот на бугарската новинарка, го уапсија во Германија: Побегнал кај мајката откако силувал и убил

МК News - 11.10.2018

„Собравме многу докази кои упатуваат дека тој е виновен. Красимиров е обвинет во отсуство за две злосторства – силување и исклучително сурово убиство со предумисла“, рече државниот обвинител Сотир Цацаров.

Убиецот на бугарската новинарка пред својата мајка го признал убиството (видео)

Република - 11.10.2018

Мајката на 20 годишниот Бугарин, уапсен во Германија поради убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, изјавила дека нејзиниот син и признал дека е виновен. „Призна дека тоа го направил додека бил пијан и многу дрогиран“, му рекла Надежда ...

ФОТО Убиецот на бугарската новинарка, го уапсија во Германија

Нетпрес - 11.10.2018

Бугарските власти потврдија дека по нивно барање во Германија е уапсен маж осомничен за силување и убиство на новинарката Викторија Маринова (30) и дека очекува негово испорачување. Осомничениот Северин Красимов (21) е уапсен во вторникот во куќата ...

Ромите во Русе преплашени од етнички тензии по убиството на бугарската новинарка

1tv - 11.10.2018

По протестите во Русе поради убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова ноќта поминала мирно, вели бугарски Днес. Грижата произлегла поради етнички тензии, а и закани биле упатувани по телефони.

Еден детаљ од убиството на бугарската новинарка открива сè: Не ја убиле поради истражувачка работа, мотивот е страшен и ...

Локално - 11.10.2018

Локалниот бугарски портал “Ruse24” пренесува дека на неколку метри од местото каде било пронајдено телото на убиената новинарка Викторија Маринова, пронајден бил и дел од црвена маица која ја носела тој ден.

Во Германија уапсен убиецот на бугарската новинарка, тој го признал делото

ТВ21 - 11.10.2018

Во Германија денеска е уапсен 21-годишниот Северин Красимиров, кој што според бугарските власти, е главен осомничен за убиство на бугарската новинарка Викторија Маринова. Красимов е уапсен во куќата на својата мајка каде што побегнал по бруталното ...

Што го чека сега убиецот на бугарската новинарка Маринова?

Фактор - 11.10.2018

Ќе му се суди на убиецот на бугарската новинарка Викторија Маринова (30). Властите во Бугарија потврдија дека по нивно барање во Германија е уапсен маж осомничен за силување и убиство на новинарката и дека очекува негово испорачување во земјата.

Ромите во Русе: На нож со роднините на убиецот на новинарката

Фактор - 11.10.2018

Мирно помина ноќта во ромската населба во градот Русе, откако вчера жителите се побунија по убиството на новинарката Викторија Маринова, пишува бугарски Днес . Тие беа загрижени да не дојде до етнички тензии, а, добиле и закани по телефон.

Бугарин и признал на мајка си дека ја убил новинарката Маринова

Денешен - 11.10.2018

Мајката на 20-годишниот Бугарин уапсен во Германија поради убиство на бугарската новинарка Викторија Маринова, рекла дека нејзиниот син признал дека е виновен, објави бугарската телевизија Нова.

УБИЕЦОТ НА НОВИНАРКАТА ПРИЗНАЛ: Бил пијан и дрогиран, плачеше пред мене кога ми призна

MTM - 11.10.2018

Мајката на 20-годишниот Бугарин, уапсен во Германија за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, рече дека нејзиниот син ја признал вината. "Тој призна дека го сторил тоа додека бил пијан и многу дрогиран", изјави Надежда Красимирова на ...

(ВИДЕО) И ПРИЗНАЛ НА МАЈКА СИ УЖАСНИ ДЕТАЛИ: Што раскажа мајката за убиецот на новинарката од Русе

Фактор - 11.10.2018

Мајката на 20 годишниот Бугарин, уапсен во Германија поради убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, рекла дека синот и признал дека е виновен. „Призна дека тоа го направил додека бил пијан и многу дрогиран“, му рекла Надежда ...

Сведоштво на мајката на убиецот: Плачејќи призна се, бил многу пијан и дрогиран

Макфакс - 11.10.2018

Осомниченот за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова го признал убиството пред неговата мајка. Тој тврдел дека бил многу пијам и дрогиран кога ја нападнал Маринова, која брутално ја тепал и силувал пред да ја задави.

Уапсен нов осомничен за убиството на новинарката Маринова

Телма - 10.10.2018

Во Германија е уапсено лице осомничено за убиството на новинарката Викторија Маринова во саботата во северниот бугарски град Русе. Апсењето го потврдија премиерот Бојко Борисов и министерот за внатрешни работи Младен Маринов кој дополнително откри ...

И втор уапсен за убиството на бугарската новинарка Маринова

Нова ТВ - 10.10.2018

Притворен е нов осомничен во врска со убиството на бугарската телевизиска новинарка, Викторија Маринова, маж на возраст меѓу 20 и 30 години, објави весникот 168 Часа, а пренесе германската агенција ДПА, пренесуваат медиумите.

Втор осомничен уапсен во Германија за убиството на бугарската новинарка Маринова

24 Вести - 10.10.2018

Втор осомничен поврзан со убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова е уапсен во Германија. Првиот поврзан со убиството беше уапсен во Бугарија. Вториот осомничен, момче на 20-тина години е уапсен откако ДНК-тестовите и другите докази ...

Втор осомничен уапсен за убиството на бугарската новинарка

Алсат-М - 10.10.2018

Уште еден осомничен за убиството на новинарката Викторија Маринова денеска е приведен во Германија. Станува збор за 21 годишниот Северин Красимиров, кој живеел во близина на местото на злосторството, а чии ДНК материјали се пронајдени на телото на ...

Втор осомничен уапсен во Германија за убиството на бугарската новинарка

МКД - 10.10.2018

Уште еден осомничен поврзан со убиството на бугарската истражувачка новинарка Викторија Маринова е уапсен во Германија. Првиот осомничен поврзан со убиството беше претходно уапсен во Бугарија.

Осомничен за убиството на Маринова уапсен во Германија

Deutsche Welle - 10.10.2018

Во врска со убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, доцна синоќа е уапсено осомничено лице во Германија. Претходно уапсениот осомничен маж во Бугарија е пуштен на слобода. Бугарскиот министер за внатрешни работи Младен Маринов денеска ...

Втор осомничен уапсен за убиството на новинарката Маринова

24 Вести - 10.10.2018

Доцна синоќа во Германија е упасен 21-годишниот Северин Надеждов Красимиров, осомничен за убиството на новинарката Викторија Маринова. Премиерот, Бојко Борисов, министерот за внатрешни работи, Младен Маринов и главниот јавниот обвинител Сотир ...

Случајот „Викторија Маринова“- (зло)употребата на едно убиство

Deutsche Welle - 10.10.2018

Кому и зошто му одговара да ги искривоколчува фактите во врска со грозоморното убиство на бугарската новинарка Маринова? Злоупотребата на една смрт е исто толку опасна како и самото убиство, пишува Полина Паунова Ужасното убиство на 30-годишната ја ...

Во последната година и пол во Европа беа убиени четворица новинари

МКД - 10.10.2018

Европа е вџашена од најновиот случај со убиството на новинарката Викторија Маринова. 30-годишната новинарка од Бугарија беше најдена мртва минатиот викенд во парк во Русе, град на северот на земјата.

Уапсен нов осомничен за убиството на новинарката Маринова

+инфо - 10.10.2018

Бугарскиот државен обвинител Сотир Цацаров го потврди апсењето на Северин Красимиров, бугарски државјанин, но не сакаше да изнесува детали. Во Германија е уапсено лице осомничено за силување и убиство на новинарката Викторија Маринова (30), ...

Уапсен нов осомничен за убиството на новинарката Маринова

Либертас - 10.10.2018

Во Германија е уапсено лице осомничено за силување и убиство на новинарката Викторија Маринова (30), соопштија денеска бугарските власти. Бугарскиот државен обвинител Сотир Цацаров го потврди апсењето на Северин Красимиров, бугарски државјанин, но ...

Втор осомничен уапсен во Германија за убиството на бугарската новинарка

Канал5 - 10.10.2018

Уште еден осомничен поврзан со убиството на бугарската истражувачка новинарка Викторија Маринова е уапсен во Германија. Првиот осомничен поврзан со убиството беше претходно уапсен во Бугарија.

Уапсен нов осомничен за убиството на новинарката Маринова

Кајгана - 10.10.2018

Софија, 10 октомври 2018 (МИА) – Во Германија е уапсено лице осомничено за силување и убиство на новинарката Викторија Маринова (30), соопштија денеска бугарските власти. Бугарскиот државен обвинител Сотир Цацаров го потврди апсењето на Северин ...

Уапсен нов осомничен за убиството на новинарката Маринова

А1 On - 10.10.2018

Во Германија е уапсено лице осомничено за силување и убиство на новинарката Викторија Маринова (30), соопштија денеска бугарските власти. Бугарскиот државен обвинител Сотир Цацаров го потврди апсењето на Северин Красимиров, бугарски државјанин, но ...

Случајот „Викторија Маринова“- (зло)употребата на едно убиство

Либертас - 10.10.2018

Ужасното убиство на 30-годишната новинарка Викторија Маринова ја потресе цела Бугарија. Во неколку градови во земјата беа одржани масовни бденија во нејзино сеќавање. Истовремено, тоа ѕверско убиство, чиј извршител сѐ уште се открива, повторно ...

Осомничениот за убиството на бугарската новинарка, на слобода

Р.С.Европа - 10.10.2018

Бугарските власти ќе го ослободат човекот уапсен вчера во врска со убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова и нема да бидат изречени обвиненија против него. Овој човек, чие име не е објавено, ќе биде пуштен „наскоро“, изјави шефот на ...

Убиецот на бугарската новинарка Маринова уапсен во Германија

Сакам да кажам - 10.10.2018

Бугарски државјанин е уапсен во Германија во врска со силувањето и убиството на новинарката Викторија Маринова, која во саботата беше пронајдена мртва во парк во градот Русе. Полицијата го именуваше уапсениот како Северин Красимиров и министерот за ...

Уапсен осомничен во Германија за убиството на бугарската новинарка

Р.С.Европа - 10.10.2018

Полицијата во Германија уапси едно лице во врска со силувањето и убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, соопштија властите во Бугарија. Министерот за внатрешни работи Младен Маринов денеска изјави дека лицето е уапсено доцна синоќа на ...

Осомничен за убиството на новинарката Маринова уапсен во Германија

Радио МОФ - 10.10.2018

Доцна синоќа во Германија е уапсен Бугарин осомничен дека го извршил бруталното убиство на новинарката Викторија Маринова, потврди бугарскиот јавен обвинител. Телото на 30-годишната новинарка беше најдено во саботата во бугарскиот град Русе.

Уапсен нов осомничен за убиството на новинарката Маринова

Н.Македонија - 10.10.2018

Во Германија е уапсено лице осомничено за силување и убиство на новинарката Викторија Маринова (30), соопштија денеска бугарските власти. Бугарскиот државен обвинител Сотир Цацаров го потврди апсењето на Северин Красимиров, бугарски државјанин, но ...

Мотивот за морничавото и злобно убиство на новинарката Викторија е откриен - овој детаљ кажува се

Press24 - 10.10.2018

Локалниот бугарски портал Русе 24 пренел дека неколку метри од местото каде е пронајдено телото на убиената новинарка Викторија Маринова е пронајден дел од црвена блуза која ја носела тој ден.

ФОТО: Ова е убиецот на Викторија - избегал кај мајку му бидејќи ја силувал и убил новинарката додека џогирала

Press24 - 10.10.2018

Бугарските власти потврдиле дека по нивно барање во Германија е уапсен маж осомничен за силување и убиство на новинарката Викторија Маринова (30) и дека очекуваат негово испорачување. Осомничениот Северина Красимиров (21) е уапсен во вторникот во ...

Уапсен нов осомничен за убиството на новинарката Маринова

CivilMedia - 10.10.2018

Во Германија е уапсено лице осомничено за силување и убиство на новинарката Викторија Маринова (30), соопштија денеска бугарските власти. Бугарскиот државен обвинител Сотир Цацаров го потврди апсењето на Северин Красимиров, бугарски државјанин, но ...

Уапсен нов осомничен за убиството на новинарката Маринова

Слободен Печат - 10.10.2018

Бугарскиот државен обвинител Сотир Цацаров го потврди апсењето на Северин Красимиров, бугарски државјанин, но не сакаше да изнесува детали. Министерот за внатрешни работи Младен Маринов соопшти дека иследниците нашле ДНК докази на облеката и телото ...

Уапсен втор осомничен за убиството на Маринова

Република - 10.10.2018

Уште еден осомничен поврзан со убиството на бугарската истражувачка новинарка Викторија Маринова е уапсен во Германија.Првиот осомничен поврзан со убиството беше ослободен без обвинение веќе вчера.

Уапсен нов осомничен за убиството на новинарката Маринова

1tv - 10.10.2018

Во Германија е уапсено лице осомничено за силување и убиство на новинарката Викторија Маринова (30), соопштија денеска бугарските власти. Бугарскиот државен обвинител Сотир Цацаров го потврди апсењето на Северин Красимиров, бугарски државјанин, но ...

Уапсен нов осомничен за убиството на новинарката Маринова

Алфа - 10.10.2018

Во Германија е уапсено лице осомничено за силување и убиство на новинарката Викторија Маринова (30), соопштија денеска бугарските власти. Бугарскиот државен обвинител Сотир Цацаров го потврди апсењето на Северин Красимиров, бугарски државјанин, но ...

Уапсен втор осомничен за убиството на новинарката Маринова

Курир - 10.10.2018

Уште еден осомничен поврзан со убиството на бугарската истражувачка новинарка Викторија Маринова е уапсен во Германија. Првиот осомничен поврзан со убиството беше ослободен без обвинение веќе вчера.

Во Германија уапсено второ осомничено лице за убиството на новинарката Маринова

Таратур - 10.10.2018

Откако во Бугарија беше уапсено едно осомничено лице поврзано со убиството на бугарската истражувачка новинарка Викторија Маринова, втор осомничен е уапсен во Германија. Вториот осомничен, човек на рани 20-ти години, беше уапсен откако ДНК-тестовите ...

Ново апсење за убиството на новинарката Маринова

Вечер - 10.10.2018

Во Германија е уапсено лице осомничено за силување и убиство на новинарката Викторија Маринова (30), соопштија денеска бугарските власти. Бугарскиот државен обвинител Сотир Цацаров го потврди апсењето на Северин Красимиров, бугарски државјанин, но ...

Уапсен втор осомничен за убиството на Маринова

Независен - 10.10.2018

Уште еден осомничен поврзан со убиството на бугарската истражувачка новинарка Викторија Маринова е уапсен во Германија.Првиот осомничен поврзан со убиството беше ослободен без обвинение веќе вчера.

Ова е уапсениот за убиството на бугарската новинарка: го признал делото?

iPortal - 10.10.2018

Уапсениот во Германија осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, признал се, објавија бугарските медиуми, повикувајќи се на неколку извори. Сведоци од ромската маало „Селеметја“ во Русе тврдат дека уапсениот се вика ...

Уапсен нов осомничен за убиството на новинарката Маринова

Локално - 10.10.2018

Во Германија е уапсено лице осомничено за силување и убиство на новинарката Викторија Маринова (30), соопштија денеска бугарските власти. Бугарскиот државен обвинител Сотир Цацаров го потврди апсењето на Северин Красимиров, бугарски државјанин, но ...

Убиецот на Маринова уапсен во Германија

Нетпрес - 10.10.2018

Бугаринот Северин Надеждов Красимиров е уапсен во Германија поради убиството на новинарката Викторија Маринова, потврди бугарскиот министер за внатрешни работи, Младен Маринов. Красимиров, роден во 1997 година во Русе, живеел во градот, но во ...

Случајот „Викторија Маринова“- (зло)употребата на едно убиство

Локално - 10.10.2018

Кому и зошто му одговара да ги искривоколчува фактите во врска со грозоморното убиство на бугарската новинарка Маринова? Злоупотребата на една смрт е исто толку опасна како и самото убиство, пишува Полина Паунова Ужасното убиство на 30-годишната ...

Во Германија е притворено едно лице осомничено за убиството на бугарската новинарка

Точка - 10.10.2018

Притворено е ново лице осомничено во врска со убиството на бугарската телевизиска новинарка Викторија Маринова, маж на возраст од 20 до 30 години, објави магазинот 168 Часа, а пренесува германската агенција ДПА.

Уапсен нов осомничен за убиството на новинарката Маринова

Стандард - 10.10.2018

Во Германија е уапсено лице осомничено за силување и убиство на новинарката Викторија Маринова (30), соопштија денеска бугарските власти. Бугарскиот државен обвинител Сотир Цацаров го потврди апсењето на Северин Красимиров, бугарски државјанин, но ...

Студио 1 анализа на последните случувања околу убиството на новинарката Маринова

1tv - 10.10.2018

Во Студио 1 ги анализираме последните настани околу убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова. Уапсен е втор осомничен, во Германија, бугарски државјанин. Станува збор за на Северин Красимиров, лице со криминално досие поврзано со кражби ...

Премиерот, главниот обвинител и министер со посебна изјава за убиството на новинарката Викторија Маринова

Локално - 10.10.2018

Две обвиненија за осомничениот убиец Северин Красимиров . Премиерот, министерот за внатрешни работи и јавниот обвинител дадоа информации за истрагата за убиството на Русенската телевизиска водителка Викторија Маринова, која беше силувана и убиена на ...

Новинарите одбиваат да веруваат дека Маринова била убиена случајно

Репортер - 10.10.2018

Бугарските новинари и главниот уредник каде работела бугарската истражувачка новинарка Викторија Маринова одбиваат да веруваат дека нивната колешка била убиена случајно. Велат дека ова убиство треба да претставува предупредување до сите нив, поради ...

Овој детаљ од убиството на бугарската новинарка открива сè: Не ја убиле поради истражувачка работа, мотивот е страшен и ...

Точка - 10.10.2018

Локалниот бугарски портал "Ruse24" пренесува дека на неколку метри од местото каде било пронајдено телото на убиената новинарка Викторија Маринова, пронајден бил и дел од црвена маица која ја носела тој ден.

Уште еден осомничен уапсен во Германија за убиството на бугарската новинарка

Пулс24 - 10.10.2018

Според бугарскиот министер за внатрешни работи, Младен Маринов вториот осомничен, човек на рани 20-ти години, беше уапсен откако ДНК-тестовите и другите докази покажаа дека бил вмешан во силувањето и убиството на Викторија Маринова во ...

Уапсен втор осомничен за убиството на новинарката Маринова

Пулс24 - 10.10.2018

Уште еден осомничен поврзан со убиството на бугарската истражувачка новинарка Викторија Маринова е уапсен во Германија. Првиот осомничен поврзан со убиството беше ослободен без обвинение веќе вчера.

Нов осомничен за убиството на бугарската новинарка притворен во Германија

Денешен - 10.10.2018

Маж помеѓу 20-30 години е уапсен поради можноста да бил побврзан со убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, објавен весникот „168 Часа“, објави во средата германската агенција ДПА.

Ова е уапсениот за убиството на бугарската новинарка: го признал делото?

Фактор - 10.10.2018

Уапсениот во Германија осомничен за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, признал се, објавија бугарските медиуми, повикувајќи се на неколку извори. Сведоци од ромската маало „Селеметја“ во Русе тврдат дека уапсениот се вика ...

(ФОТО) Ова е убиецот на бугарската новинарка кој е уапсен во Германија

MTM - 10.10.2018

Бугарските власти потврдиле дека на нивно барање во Германија е уапсен еден маж кој е осомничен за силување и убиство на новинарка Викторија Маринова (30) и ја очекуваат неговата екстрадиција.

Нов осомничен за убиството на бугарската новинарка притворен во Германија

Макфакс - 10.10.2018

Притворен е нов осомничен во врска со убиството на бугарската телевизиска новинарка, Викторија Маринова, маж на возраст меѓу 20 и 30 години, објави весникот 168 Часа, а пренесе германската агенција ДПА.

Осомничениот за убиството на бугарската новинарка ќе биде ослободен

Фокус - 09.10.2018

Романскиот државјанин, кој беше задржан во притвор во рамки на истрагата за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, ќе биде ослободен и против него нема да биде поднесено обвинение, изјави шефот на регионалната полиција во градот Русе, ...

Протести во Бугарија поради убиството на новинарката Маринова

24 Вести - 09.10.2018

Стотици граѓани синоќа протестираа во повеќе градови во Бугарија поради бруталното убиството на новинарката Викторија Маринова во градот Русе. Протестантите носеа транспаренти со написи: „Ако нема правда, нема мир“, „Митото убива“...

Во Бугарија уапсен Романец во врска со убиството на новинарката Маринова

24 Вести - 09.10.2018

Бугарската полиција привела осомничен во врска со убиството на новинарката Викторија Маринова, изјавил владин извор запознаен со истрагата. - Можеме да кажеме дека е приведен еден осомничен, рекол изворот без да открие други детали.

Приведен еден осомничен за убиството на бугарската новинарка Маринова

Нова ТВ - 09.10.2018

Бугарската полиција приведе еден осомничен во врска со убиството на новинарката Викторија Маринова, пренесува Ројтерс повикувајќи се на извори блиски до истрагата, објави Алсат М. „Можеме да кажеме дека осомничениот е приведен“, рекол изворот ...

Се уште нема осомничени за убиството на бугарската новинарка

Алсат-М - 09.10.2018

Се уште нема приведени во случајот со убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова. Еден од водечките бугарски криминолози, Бото Ботев, смета дека убиецот не е од опкружувањето на новинарката, туку психопат, а злосторството веројатно е ...

Ројтерс; Еден приведен за убиството на бугарската новинарка

Алсат-М - 09.10.2018

Бугарската полиција приведе еден осомничен во врска со убиството на новинарката Викторија Маринова, пренесува ројтерс повикувајќи се на извори блиски до истрагата. „Можеме да кажеме дека осомничениот е приведен“, рекол изворот несакајќи да открива ...

Уапсен осомничен за силувањето и бруталното убиство на бугарската новинарка

МКД - 09.10.2018

Бугарската полиција приведе маж осомничен дека ја убил новинарката Викторија Маринова. Ројтерс јавува дека станува збор за маж со романско државјанство и молдавски пасош. Бугарската новинарка на локален телевизиски канал беше убиена во саботата во ...

Уапсен осомничен за убиството на бугарската новинарка

24 Вести - 09.10.2018

Бугарската полиција денеска уапси романски државјанин, осомничен за бруталното убиство на новинарката на локалната телевизија ТВН во градот Русе, Викторија Маринова. Оваа вест ја пренесе Бугарското национално радио кое повикувајќи се на неименуван ...

Уапсен осомничен за убиството на бугарската новинарка

Deutsche Welle - 09.10.2018

Бугарското национално радио соопшти за апсење на осомничен во врска со убиството на новинарката Викторија Маринова, која истражувала за случаи на корупција и злоупотреба на ЕУ-фондови во земјата.

Протести во Бугарија поради убиството на новинарката Маринова

+инфо - 09.10.2018

Протестантите носеа транспаренти со написи: „Ако нема правда, нема мир“, „Митото убива“... Стотици граѓани синоќа протестираа во повеќе градови во Бугарија поради бруталното убиството на новинарката Викторија Маринова во градот Русе.

Протести во Бугарија поради убиството на новинарката Маринова

Либертас - 09.10.2018

С тотици граѓани синоќа протестираа во повеќе градови во Бугарија поради бруталното убиството на новинарката Викторија Маринова во градот Русе. Протестантите носеа транспаренти со написи: „Ако нема правда, нема мир“, „Митото убива“… Бугарскиот ...

„Ако нема правда, нема мир“ – Протести во Бугарија поради убиството на новинарката Маринова

Радио МОФ - 09.10.2018

Стотици граѓани синоќа протестираа во повеќе градови во Бугарија поради бруталното убиството на новинарката Викторија Маринова во градот Русе. Демонстрантите во Софија носеа транспаренти со написи: „Ако нема правда, нема мир“ и „Митото убива“ и ...

Уапсен Романец во врска со убиството на новинарката Маринова

+инфо - 09.10.2018

Бугарската полиција привела осомничен во врска со убиството на новинарката Викторија Маринова, изјавил владин извор запознаен со истрагата. – Можеме да кажеме дека е приведен еден осомничен, рекол изворот без да открие други детали.

Протести во Бугарија поради убиството на новинарката Маринова

А1 On - 09.10.2018

Стотици граѓани синоќа протестираа во повеќе градови во Бугарија поради бруталното убиството на новинарката Викторија Маринова во градот Русе. Протестантите носеа транспаренти со написи: „Ако нема правда, нема мир“, „Митото убива“… Бугарскиот ...

Гутереш загрижен поради растечкото насилство врз новинарите

Сител - 09.10.2018

Генералниот секретар на Обединети нации, Антонио Гутереш синоќа апелираше владите да гарантираат дека напаѓачите на новинари ќе бидат откриени и казнети. Портпаролот на Гутереш, Стефан Дижарик изјави дека генералниот секретар на ОН е вознемирен ...

Протести во Бугарија поради убиството на новинарката Маринова

Сител - 09.10.2018

Стотици граѓани синоќа протестираа во повеќе градови во Бугарија поради бруталното убиството на новинарката Викторија Маринова во градот Русе. Протестантите носеа транспаренти со написи: „Ако нема правда, нема мир“, „Митото убива“...

Протести во Бугарија поради убиството на новинарката Маринова

Канал5 - 09.10.2018

Стотици граѓани синоќа протестираа во повеќе градови во Бугарија поради бруталното убиството на новинарката Викторија Маринова во градот Русе. Демонстрантите носеа транспаренти со написи: „Ако нема правда, нема мир“, „Митото убива“....

Бугарија: Осомничениот за убиството на новинарката ќе биде ослободен

Либертас - 09.10.2018

Романскиот државјанин, кој беше задржан во притвор во рамки на истрагата за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, ќе биде ослободен и против него нема да биде поднесено обвинение, изјави шефот на регионалната полиција во градот Русе, ...

Гутереш загрижен поради растечкото насилство врз новинарите

А1 On - 09.10.2018

Генералниот секретар на Обединети нации, Антонио Гутереш синоќа апелираше владите да гарантираат дека напаѓачите на новинари ќе бидат откриени и казнети. Портпаролот на Гутереш, Стефан Дижарик изјави дека генералниот секретар на ОН е вознемирен ...

Протести во Бугарија поради убиството на новинарката Маринова

Кајгана - 09.10.2018

Софија, 9 октомври 2018 (МИА) - Стотици граѓани синоќа протестираа во повеќе градови во Бугарија поради бруталното убиството на новинарката Викторија Маринова во градот Русе. Протестантите носеа транспаренти со написи: „Ако нема правда, нема мир“, ...

Гутереш загрижен поради растечкото насилство врз новинарите

Либертас - 09.10.2018

Генералниот секретар на Обединети нации, Антонио Гутереш синоќа апелираше владите да гарантираат дека напаѓачите на новинари ќе бидат откриени и казнети. Портпаролот на Гутереш, Стефан Дижарик изјави дека генералниот секретар на ОН е вознемирен ...

Приведен еден осомничен за убиството на бугарската новинарка Маринова

Правдико - 09.10.2018

Бугарската полиција приведе еден осомничен во врска со убиството на новинарката Викторија Маринова, пренесува Ројтерс повикувајќи се на извори блиски до истрагата, објави Алсат М. „Можеме да кажеме дека осомничениот е приведен“, рекол изворот ...

Осомничениот за убиството на бугарската новинарка ќе биде ослободен

А1 On - 09.10.2018

Романскиот државјанин, кој беше задржан во притвор во рамки на истрагата за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, ќе биде ослободен и против него нема да биде поднесено обвинение, изјави шефот на регионалната полиција во градот Русе, ...

Убиството на новинарката Маринова што ја шокираше Бугарија – тема на Студио 1

Либертас - 09.10.2018

Бруталното убиство на бугарската новинарка Викторија Маринова, која беше силувана и задавена во северниот град Русе ја крена на нозе Бугарија. Во овој дел од Студио 1 новинарот Александар Чомовски разговараше со неговиот колега од Бугарија Коста ...

Бугарија испитува злоупотреби на европски фондови по убиството на Маринова

Правдико - 09.10.2018

Бугарските обвинители отворија истрага за сомневањата за злоупотреба на фондовите на Европската унија, по убиството на новинарката Маринова што ја шокираше земјата и предизвика меѓународна осуда.

Уапсен осомничен за силувањето и бруталното убиство на бугарската новинарка

Канал5 - 09.10.2018

Бугарската полиција приведе маж осомничен дека ја убил новинарката Викторија Маринова. Станува збор за маж со романско државјанство и молдавски пасош. Бугарската новинарка на локален телевизиски канал беше убиена во саботата во местото Русе, на ...

Уапсен осомничен за убиството на бугарската новинарка

Либертас - 09.10.2018

Бугарското национално радио соопшти за апсење на осомничен во врска со убиството на новинарката Викторија Маринова, која истражувала за случаи на корупција и злоупотреба на ЕУ-фондови во земјата, пренесе Дојче веле .

Гутереш бара владите да гарантираат сигурност и безбедност за новинарите

Канал5 - 09.10.2018

Генералниот секретар на Обединети Нации, Антонио Гутереш синоќа апелираше владите да гарантираат дека напаѓачите на новинари ќе бидат откриени и казнети. Портпаролот на Гутереш, Стефан Дижарик изјави дека генералниот секретар на он е вознемирен ...

Бугарската полиција нема ни осомничени, ни мотив за убиството на новинарката Маринова

Сакам да кажам - 09.10.2018

Бугарија се наоѓа под силен притисок да го пронајде убиецот на телевизиската новинарка Викторија Маринова, чие брутално убиство викендов предизвика остра меѓународна осуда. Телото на 30-годишната Маринова беше пронајдено во саботата во северниот ...

Скитник од Романија приведен под сомнение дека ја убил Бугарската новинарка Маринова

Сакам да кажам - 09.10.2018

Бугарската полиција привела едно лице, кое го сомничи за бруталното убиство на 30-годишната новинарка Викторија Маринова, која истражувала случаи на корупција, поврзани со фондовите на Европска Унија, објави Бугарското национално радио.

Во Бугарија уапсен Романец во врска со убиството на новинарката Маринова

А1 On - 09.10.2018

Бугарската полиција привела осомничен во врска со убиството на новинарката Викторија Маринова, изјавил владин извор запознаен со истрагата. – Можеме да кажеме дека е приведен еден осомничен, рекол изворот без да открие други детали.

Бугарите бараат меѓународна истрага за убиството на Маринова

Р.С.Европа - 09.10.2018

Во Бугарија расте притисокот врз властите да ги откријат сторителите на убиството на новинарката Викторија Маринова. Телото на 30 годишната новинарка која беше водителка на програмата „Детектор“ за малата приватна ТВН телевизија во Русе, беше ...

Новинарите што изминатава година беа убиени во ЕУ заради истражување корупција

Оff.net - 09.10.2018

Бугарката Викторија Маринова чие тело беше најдено во парк во Русе е трет новинар од земја членка на ЕУ кој последниве 12 месеци е убиен додека истражувал корупција во ЕУ и проневера на ЕУ фондови.

Уапсен осомничен за убиството на новинарката Маринова

Р.С.Европа - 09.10.2018

Бугарија уапси осомничен во врска со убиството на новинарката Викторија Маринова, чие тело беше најдено во парк во нејзиниот роден град Русе, соопшти владин извор запознаен со истрагата, јавува Ројтерс.

Бугарија испитува злоупотреби на европски фондови по убиството на Маринова

Р.С.Европа - 09.10.2018

Бугарските обвинители отворија истрага за сомневањата за злоупотреба на фондовите на Европската унија, по убиството на новинарката Маринова што ја шокираше земјата и предизвика меѓународна осуда.

Осомничениот за убиството на бугарската новинарка ќе биде ослободен

+инфо - 09.10.2018

Романскиот државјанин, кој беше задржан во притвор во рамки на истрагата за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, ќе биде ослободен и против него нема да биде поднесено обвинение, изјави шефот на регионалната полиција во градот Русе, ...

Осомничениот за убиството на бугарската новинарка пуштен на слобода

Канал5 - 09.10.2018

Романскиот државјанин , кој беше притворен како осомничен за бруталното убиство на новинарката Викторија Маринова , е пуштен на слобода. Осомничениот е пуштен од притвор и против него нема да биде покренато обвинение , соопшшти шефот на регионалната ...

Борисов вети дека ќе биде откриен убиецот на новинарката

Н.Македонија - 09.10.2018

Телевизиската новинарка Викторија Маринова е брутално убиена во градот Русе на северот на Бугарија. Регионалниот обвинител Георги Георгиев изјави дека телото на Маринова (30) е пронајдено завчера во еден парк.

Осомничениот за убиството на новинарката во Бугарија ќе биде ослободен

Н.Македонија - 09.10.2018

Романскиот државјанин, кој беше задржан во притвор во рамки на истрагата за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, ќе биде ослободен и против него нема да биде поднесено обвинение, изјави шефот на регионалната полиција во градот Русе, ...

Гутереш загрижен поради растечкото насилство врз новинарите

Н.Македонија - 09.10.2018

Генералниот секретар на Обединети нации, Антонио Гутереш синоќа апелираше владите да гарантираат дека напаѓачите на новинари ќе бидат откриени и казнети. Портпаролот на Гутереш, Стефан Дижарик изјави дека генералниот секретар на ОН е вознемирен ...

Еден приведен за убиството на новинарката Викторија - полицијата го откри бруталниот убиец

Press24 - 09.10.2018

Бугарската полиција приведе еден осомничен во врска со убиството на новинарката Викторија Маринова, пренесува ројтерс повикувајќи се на извори блиски до истрагата. „Можеме да кажеме дека осомничениот е приведен“, рекол изворот несакајќи да открива ...

Гутереш загрижен поради растечкото насилство врз новинарите

Тера - 09.10.2018

Генералниот секретар на Обединети нации, Антонио Гутереш синоќа апелираше владите да гарантираат дека напаѓачите на новинари ќе бидат откриени и казнети. Портпаролот на Гутереш, Стефан Дижарик изјави дека генералниот секретар на ОН е вознемирен ...

Бугарската новинарка убиена од сексуален психопат, злосторството непланирано?

Н.Македонија - 09.10.2018

Уште нема приведени во случајот со убиството на новинарката Викторија Маринова (30), и покрај барањата за брзо решавање на случајот од светската и од бугарската јавност, каде што вчера беа организирани протести и одржани бденија во повеќе градови, ...

Дали оваа емисија беше причина за грозоморното убиство на новинарката Маринова?

Таратур - 09.10.2018

Дали последното емитувано издание на емисијата „Детектор“ која ја водеше Викторија Маринова, емитувано на 30 септември, беше причината за нејзиното грозоморно убиство со силување и претепување е тема на дебати и дискусии откако нејзиното тело беше ...

Полицијата ќе го ослободи осомничениот за убиството на бугарската новинарка

Нетпрес - 09.10.2018

Романскиот државјанин од украинско потекло, кого полицијата го приведе во рамките на истрагата за бруталното убиство на истражувачката новинарка Викторија Маринова, чиешто тело пред четири дена беше пронајдено во нејзиниот роден град Русе, ќе биде ...

Протести во Бугарија поради убиството на новинарката Маринова

Независен - 09.10.2018

Стотици граѓани синоќа протестираа во повеќе градови во Бугарија поради бруталното убиството на новинарката Викторија Маринова во градот Русе. Протестантите носеа транспаренти со написи: „Ако нема правда, нема мир“, „Митото убива“...

Протести поради убиството на новинарката Маринова

CivilMedia - 09.10.2018

Стотици граѓани синоќа протестираа во повеќе градови во Бугарија поради бруталното убиството на новинарката Викторија Маринова во градот Русе. Протестантите носеа транспаренти со написи: „Ако нема правда, нема мир“, „Митото убива“… Бугарскиот ...

Протести во Бугарија поради убиството на новинарката Маринова

Слободен Печат - 09.10.2018

Стотици граѓани синоќа протестираа во повеќе градови во Бугарија поради бруталното убиството на новинарката Викторија Маринова во градот Русе. Протестантите носеа транспаренти со написи: „Ако нема правда, нема мир“, „Митото убива“… Бугарскиот ...

Протести во Бугарија поради убиството на новинарката Маринова

Република - 09.10.2018

Стотици граѓани синоќа протестираа во повеќе градови во Бугарија поради бруталното убиството на новинарката Викторија Маринова во градот Русе. Протестантите носеа транспаренти со написи: „Ако нема правда, нема мир“, „Митото убива“… Бугарскиот ...

Бугарија: Осомничениот за убиството на новинарката ќе биде ослободен

iPortal - 09.10.2018

Романскиот државјанин, кој беше задржан во притвор во рамки на истрагата за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, ќе биде ослободен и против него нема да биде поднесено обвинение, изјави шефот на регионалната полиција во градот Русе, ...

Протести во Бугарија поради убиството на новинарката Маринова

1tv - 09.10.2018

Стотици граѓани синоќа протестираа во повеќе градови во Бугарија поради бруталното убиството на новинарката Викторија Маринова во градот Русе. Протестантите носеа транспаренти со написи: „Ако нема правда, нема мир“, „Митото убива“… Бугарскиот ...

Бугарија: Осомничениот за убиството на новинарката ќе биде ослободен

1tv - 09.10.2018

Романскиот државјанин, кој беше задржан во притвор во рамки на истрагата за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, ќе биде ослободен и против него нема да биде поднесено обвинение, изјави шефот на регионалната полиција во градот Русе, ...

Во Бугарија уапсен Романец oсомничен за убиството на новинарката Маринова

Република - 09.10.2018

Бугарската полиција привела осомничен во врска со убиството на новинарката Викторија Маринова, изјавил владин извор запознаен со истрагата. – Можеме да кажеме дека е приведен еден осомничен, рекол изворот без да открие други детали.

Уапсено осомничено лице за убиството на Маринова, а потоа ослободено

Слободен Печат - 09.10.2018

Романскиот државјанин ќе биде ослободен – рече Атанасов. Романскиот државјанин, кој беше задржан во притвор во рамки на истрагата за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, ќе биде ослободен и против него нема да биде поднесено ...

Протести во Бугарија поради убиството на новинарката Маринова

Алфа - 09.10.2018

Стотици граѓани синоќа протестираа во повеќе градови во Бугарија поради бруталното убиството на новинарката Викторија Маринова во градот Русе. Протестантите носеа транспаренти со написи: „Ако нема правда, нема мир“, „Митото убива“… Бугарскиот ...

Гутереш загрижен поради растечкото насилство врз новинарите

1tv - 09.10.2018

Генералниот секретар на Обединети нации, Антонио Гутереш синоќа апелираше владите да гарантираат дека напаѓачите на новинари ќе бидат откриени и казнети. Портпаролот на Гутереш, Стефан Дижарик изјави дека генералниот секретар на ОН е вознемирен ...

Во Бугарија уапсен Романец во врска со убиството на новинарката Маринова

Алфа - 09.10.2018

Бугарската полиција привела осомничен во врска со убиството на новинарката Викторија Маринова, изјавил владин извор запознаен со истрагата. – Можеме да кажеме дека е приведен еден осомничен, рекол изворот без да открие други детали.

Бугарија: Осомничениот за убиството на новинарката ќе биде ослободен

Независен - 09.10.2018

Романскиот државјанин, кој беше задржан во притвор во рамки на истрагата за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, ќе биде ослободен и против него нема да биде поднесено обвинение, изјави шефот на регионалната полиција во градот Русе, ...

Протести во Бугарија поради убиството на новинарката Маринова

Стандард - 09.10.2018

Стотици граѓани синоќа протестираа во повеќе градови во Бугарија поради бруталното убиството на новинарката Викторија Маринова во градот Русе. Протестантите носеа транспаренти со написи: „Ако нема правда, нема мир“, „Митото убива“… Бугарскиот ...

Уапсен скитник осомничен за убиството на бугарската новинарка

Независен - 09.10.2018

Бугарската полиција привела осомничен во врска со убиството на новинарката Викторија Маринова, изјавил владин извор запознаен со истрагата. - Можеме да кажеме дека е приведен еден осомничен, рекол изворот без да открие други детали.

Гутереш загрижен поради растечкото насилство врз новинарите

Стандард - 09.10.2018

Генералниот секретар на Обединети нации, Антонио Гутереш синоќа апелираше владите да гарантираат дека напаѓачите на новинари ќе бидат откриени и казнети. Портпаролот на Гутереш, Стефан Дижарик изјави дека генералниот секретар на ОН е вознемирен ...

Во Бугарија уапсен Романец во врска со убиството на новинарката Маринова

1tv - 09.10.2018

Бугарската полиција привела осомничен во врска со убиството на новинарката Викторија Маринова, изјавил владин извор запознаен со истрагата. – Можеме да кажеме дека е приведен еден осомничен, рекол изворот без да открие други детали.

Во Бугарија уапсен Романец во врска со убиството на новинарката Маринова

Стандард - 09.10.2018

Бугарската полиција привела осомничен во врска со убиството на новинарката Викторија Маринова, изјавил владин извор запознаен со истрагата. – Можеме да кажеме дека е приведен еден осомничен, рекол изворот без да открие други детали.

Во Бугарија уапсен Романец во врска со убиството на новинарката Маринова

Слободен Печат - 09.10.2018

Бугарската полиција привела осомничен во врска со убиството на новинарката Викторија Маринова, изјавил владин извор запознаен со истрагата. – Можеме да кажеме дека е приведен еден осомничен, рекол изворот без да открие други детали.

Осомничениот Романец за убиството на Маринова ќе биде ослободен

Стандард - 09.10.2018

Романскиот државјанин, кој беше задржан во притвор во рамки на истрагата за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, ќе биде ослободен и против него нема да биде поднесено обвинение, изјави шефот на регионалната полиција во градот Русе, ...

Уапсен осомничен за убиството на новинарката Викторија Маринова

Радар - 09.10.2018

Бугарското национално радио соопшти за апсење на осомничен во врска со убиството на новинарката Викторија Маринова, која известувала за случаи на корупција и злоупотреба на ЕУ-фондови во земјата.

Протести во Бугарија поради убиството на новинарката Маринова

Локално - 09.10.2018

Стотици граѓани синоќа протестираа во повеќе градови во Бугарија поради бруталното убиството на новинарката Викторија Маринова во градот Русе. Протестантите носеа транспаренти со написи: „Ако нема правда, нема мир“, „Митото убива“… Бугарскиот ...

Во Бугарија уапсен Романец во врска со убиството на новинарката Маринова

Вечер - 09.10.2018

Бугарската полиција привела осомничен во врска со убиството на новинарката Викторија Маринова, изјавил владин извор запознаен со истрагата. – Можеме да кажеме дека е приведен еден осомничен, рекол изворот без да открие други детали.

Романец осомничен за убиството на Маринова

Нетпрес - 09.10.2018

Романец со молдавски пасош е осмничен за убистото на новинарката Викторија Маринова, кога бугарската полиција го привела на разговор, пренесува Ројтерс повикувајќи се на извори блиски до истрагата.

Бугарија: Осомничениот за убиството на новинарката ќе биде ослободен

Вечер - 09.10.2018

Романскиот државјанин, кој беше задржан во притвор во рамки на истрагата за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, ќе биде ослободен и против него нема да биде поднесено обвинение, изјави шефот на регионалната полиција во градот Русе, ...

Уапсен осомничен за убиството на бугарската новинарка

Локално - 09.10.2018

Бугарското национално радио соопшти за апсење на осомничен во врска со убиството на новинарката Викторија Маринова, која известувала за случаи на корупција и злоупотреба на ЕУ-фондови во земјата.

Уапсено едно лица за убиството на бугарската новинарка

МК News - 09.10.2018

Бугарската полиција приведе осомничен во врска со убиството на новинарката, Викторија Маринова, јави агенцијата „Ројтерс“, повикувајќи се на извори блиски до истрагата. „Можеме да кажеме дека осомничениот е приведен“, открил изворот, не сакајќи да ...

Гутереш загрижен поради растечкото насилство врз новинарите

Локално - 09.10.2018

Генералниот секретар на Обединети нации, Антонио Гутереш синоќа апелираше владите да гарантираат дека напаѓачите на новинари ќе бидат откриени и казнети. Портпаролот на Гутереш, Стефан Дижарик изјави дека генералниот секретар на ОН е вознемирен ...

Протести во Бугарија поради убиството на новинарката Маринова

Вечер - 09.10.2018

Стотици граѓани синоќа протестираа во повеќе градови во Бугарија поради бруталното убиството на новинарката Викторија Маринова во градот Русе. Протестантите носеа транспаренти со написи: „Ако нема правда, нема мир“, „Митото убива“… Бугарскиот ...

Во Бугарија уапсен Романец во врска со убиството на новинарката Маринова

Курир - 09.10.2018

Бугарската полиција привела осомничен во врска со убиството на новинарката Викторија Маринова, изјавил владин извор запознаен со истрагата. – Можеме да кажеме дека е приведен еден осомничен, рекол изворот без да открие други детали.

Уапсен осомничен за убиството на новинарката Маринова

iPortal - 09.10.2018

Бугарија уапси осомничен во врска со убиството на новинарката Викторија Маринова, чие тело беше најдено во парк во нејзиниот роден град Русе, соопшти владин извор запознаен со истрагата, јавува Ројтерс.

Се уште нема осомничени за убиството на бугарската новинарка

Република - 09.10.2018

Се уште нема приведени во случајот со убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова. Еден од водечките бугарски криминолози, Бото Ботев, смета дека убиецот не е од опкружувањето на новинарката, туку психопат, а злосторството веројатно е ...

Осомничениот за убиството на бугарската новинарка ќе биде ослободен

Курир - 09.10.2018

Романскиот државјанин, кој беше задржан во притвор во рамки на истрагата за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, ќе биде ослободен и против него нема да биде поднесено обвинение, изјави шефот на регионалната полиција во градот Русе, ...

Уапсен осомничен за убиството на бугарската новинарка

Нетпрес - 09.10.2018

Бугарската полиција денеска уапси романски државјанин, осомничен за бруталното убиство на новинарката на локалната телевизија ТВН во градот Русе, Викторија Маринова. Оваа вест ја пренесе Бугарското национално радио кое повикувајќи се на неименуван ...

Гутереш загрижен поради растечкото насилство врз новинарите

Независен - 09.10.2018

САД- Генералниот секретар на Обединети нации, Антонио Гутереш синоќа апелираше владите да гарантираат дека напаѓачите на новинари ќе бидат откриени и казнети. Портпаролот на Гутереш, Стефан Дижарик изјави дека генералниот секретар на ОН е вознемирен ...

"Ако нема правда, нема мир", "Митото убива": Протести ширум Бугарија поради грозоморното убиство на новинарката ...

Точка - 09.10.2018

Илјадници граѓани протестираа во повеќе градови ширум Бугарија поради убиството на новинарката Викторија Маринова во градот Русе. Насобраниот народ носеше транспаренти со натписите: "Ако нема правда, нема ниту мир", "Митото убива".

Протести во Бугарија поради убиството на новинарката Маринова

Курир - 09.10.2018

Стотици граѓани синоќа протестираа во повеќе градови во Бугарија поради бруталното убиството на новинарката Викторија Маринова во градот Русе. Протестантите носеа транспаренти со написи: „Ако нема правда, нема мир“, „Митото убива“… Бугарскиот ...

Романец уапсен за силувањето и убиството на бугарската новинарка: Полицијата го открила бруталниот злосторник

Точка - 09.10.2018

Бугарската полиција го уапсила осомничениот за убиството на новинарката Викторија Маринова. "Можеме да кажеме дека осомничениот е приведен", рекол изворот, не сакајќи да изнесува детали. Портпаролот на бугарското Министерство за внатрешни работи не ...

Убиството на новинарката Маринова што ја шокираше Бугарија – тема на Студио 1

1tv - 09.10.2018

Бруталното убиство на бугарската новинарка Викторија Маринова, која беше силувана и задавена во северниот град Русе ја крена на нозе Бугарија. Во овој дел од Студио 1 новинарот Александар Чомовски разговараше со неговиот колега од Бугарија Коста ...

Погледнете ја последната емисија на убиената бугарска новинарка

Бизнис Вести - 09.10.2018

Бугарската новинарка Викторија Маринова, која беше брутално убиена во сабота, во бугарскиот град Русе, истражувала проневера на пари од европските фондови за изградба на патишта во Бугарија.

Во Бугарија уапсен Романец во врска со убиството на новинарката Маринова

еМагазин - 09.10.2018

Бугарската полиција привела осомничен во врска со убиството на новинарката Викторија Маринова, изјавил владин извор запознаен со истрагата. – Можеме да кажеме дека е приведен еден осомничен, рекол изворот без да открие други детали.

Осомничениот за убиството на бугарската новинарка ќе биде ослободен

Пулс24 - 09.10.2018

Романскиот државјанин, кој беше задржан во притвор во рамки на истрагата за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, ќе биде ослободен и против него нема да биде поднесено обвинение, изјави шефот на регионалната полиција во градот Русе, ...

Протести во Бугарија: Освен дека било брутално ништо ново за убиството на новинарката Маринова

Денешен - 09.10.2018

Стотици граѓани синоќа протестираа во повеќе градови во Бугарија поради бруталното убиството на новинарката Викторија Маринова во градот Русе. Протестантите носеа транспаренти со написи: „Ако нема правда, нема мир“, „Митото убива“… Бугарскиот ...

ИЗВИНИ, ЗГРЕШИВМЕ: Осомничениот Романец за убиството на новинарката во Бугарија ќе биде ослободен

Денешен - 09.10.2018

Романскиот државјанин, кој беше задржан во притвор во рамки на истрагата за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, ќе биде ослободен и против него нема да биде поднесено обвинение, изјави шефот на регионалната полиција во градот Русе, ...

Убиството на новинарката Викторија: Каква личност би го направила ова злосторство?

Фактор - 09.10.2018

Каква личност би извршила таквo злосторствo? Ова прашање е веројатно побарано од многу луѓе, за бруталното убиство на 30-годишната Викторија Маринова, која зас себе остави две деца. Адвокатот Марин Марковски вели дека начинот на силување и убиство е ...

ТРИ ДЕНА ПОДОЦНА: Кој е уапсен за убиството на новинарката Маринова

Фактор - 09.10.2018

Има притворен осомничен за случајот со убиството на новинарката Викторија Маринова во Русе, пренесе Ројтерс. По непотврдени информации, бугарските медиуми пренесоа дека тој е романски државјанин, и имал молдавски пасош.

(Видео) Бугарите со свеќи ѝ оддадоа почит на убиената новинарка

Макфакс - 09.10.2018

Стотици граѓани протестираа вчера во неколку градови низ Бугарија за убиството на 30-годишната новинарка Викторија Маринова во градот Русе. Граѓани се собраа и на плоштадот Света недела во Софија и со палење на свеќи и оддадоа почит на убиената ...

По убиството на новинарката, во Бугарија отворена истрага за злоупотреба на фондовите на ЕУ

Макфакс - 09.10.2018

Бугарското обвинителство отвори истрага за злоупотреба на фондовите на Европската Унија, по бруталното убиство на телевизиската новинарка којашто ја истражуваше корупцијата. Новинарката Викторија Маринова чиешто тело беше пронајдено во саботата, ...

Уапсено едно лице за убиството на бугарската новинарка

Макфакс - 09.10.2018

Бугарската полиција приведе осомничен во врска со убиството на новинарката, Викторија Маринова, јави агенцијата „Ројтерс“, повикувајќи се на извори блиски до истрагата. „Можеме да кажеме дека осомничениот е приведен“, открил изворот, не сакајќи да ...

Осомничениот за убиството на бугарската новинарка ќе биде ослободен

Макфакс - 09.10.2018

Романскиот државјанин, кој беше задржан во притовр во рамки на истрагата за убиството на бугарската новинарка, Викторија Маринова, ќе биде пуштен на слобода, пренесуваат бугарските медиуми.

Брутално убиство на бугарска новинарка

Deutsche Welle - 08.10.2018

Во бугарскиот град Русе, пронајдено е телото на новинарка на локалната телевизиска станица ТВН. Според полицијата, се испитуваат како професионални така и приватни причини за убиството. Телевизиската новинарка Викторија Маринова е брутално убиена во ...

Полицијата го истражува убиството на новинарката Маринова

Фокус - 08.10.2018

Бугарската полиција го истражува силувањето и убиството на телевизиската новинарка Викторија Маринова, чие тело беше фрлено во близина на Дунав. Бугарскиот министер за внатрешни работи Младен Маринов денеска изјави дека нема докази што сугерираат ...

Полицијата го истражува убиството на новинарката Маринова

Нова ТВ - 08.10.2018

Бугарската полиција го истражува силувањето и убиството на телевизиската новинарка Викторија Маринова, чие тело беше фрлено во близина на Дунав. Бугарскиот министер за внатрешни работи Младен Маринов денеска изјави дека нема докази што сугерираат ...

Нема осомничени за убиството на бугарската новинарка, истрагата продолжува

Телма - 08.10.2018

Се уште нема осомничени во истрагата за силувањето и убиството на телевизиската новинарка Викторија Маринова во Бугарија, чие тело беше фрлено во близина на Дунав. Од министерството за внатрешни работи соопштуваат дека нема докази што сугерираат ...

ЕУ инсистира на ефикасна и темелна истрага за убиството на бугарската новинарка

24 Вести - 08.10.2018

Нема демократија без слободни медиуми, порачува денеска Европската комисија, која побара брза и темелна истрага за бруталното убиство на бугарската новинарка, Викторија Маринова која беше уредник во локалната телевизиска станица ТВН, а известуваше ...

Силувана и убиена бугарска истражувачка новинарка

Кајгана - 08.10.2018

Бугарската новинарка Викторија Маринова е силувана и убиена во градот Русе во северна Бугарија, јавија вчера локалните медиуми. Новинарката Викторија Маринова (30) била пронајдена во парк, а полициските сили објавија дека мртвото тело имало траги од ...

Бугарската новинарка Викторија Маринова силувана и убиена во градот Русе

Правдико - 08.10.2018

Бугарската полиција го истражува убиството на новинарката која се занимавала со истражувачко новинарство, Викторија Маринова. Нејзиното тело вчера било најдено во парк во градот Русе. Според информациите од медиумите, 30-годишната новинарка била ...

Брутално убиена бугарската новинарка Викторија Маринова

Радио МОФ - 08.10.2018

Бугарската новинарка Викторија Маринова беше брутално убиена во саботата, околу пладне, во градот Русе, во северниот дел на земјата. Според извештаите на локалните медиуми, нејзиното тело е пронајдено во близина на реката Дунав на тешко достапен ...

Брисел бара брза и темелна истрага за убиството на бугарската новинарка

Кајгана - 08.10.2018

Брисел, 8 август 2018 (МИА) - Европската комисија побара брза и темелна истрага за свирепото убиство на бугарската новинарка, Викторија Маринова, нагласувајќи дека „нема демократија без слободни медиуми“, јави дописничката на МИА од Брисел.

Полицијата го истражува убиството на новинарката Маринова

+инфо - 08.10.2018

Бугарскиот министер за внатрешни работи Младен Маринов денеска изјави дека нема докази што сугерираат дека убиството е поврзано со нејзината работа. Бугарската полиција го истражува силувањето и убиството на телевизиската новинарка Викторија ...

Продолжува истрагата за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова

Канал5 - 08.10.2018

Продолжува истрагата за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова.Тамошните власти велат дека работат на сите верзии, а не ја исклучуваат и можноста убиството на Маринова да е поврзано со нејзината работа.

Полицијата го истражува убиството на новинарката Маринова

А1 On - 08.10.2018

Бугарската полиција го истражува силувањето и убиството на телевизиската новинарка Викторија Маринова, чие тело беше фрлено во близина на Дунав. Бугарскиот министер за внатрешни работи Младен Маринов денеска изјави дека нема докази што сугерираат ...

Бугарското МВР: засега нема докази дека убиството на новинарката е за нејзината работа

Р.С.Европа - 08.10.2018

Највисокиот полициски претставник во Бугарија соопшти дека засега нема докази кои укажуваат дека убиството на новинарката Викторија Маринова било поврзано со нејзината работа. „Се работи за силување и убиство“, изјави бугарскиот министер за ...

Убиената бугарска новинарка истражувала корупција со фондовите на ЕУ

Канал5 - 08.10.2018

Првите луѓе на ЕУ и бројни активисти побараа Бугарија да спроведе итна истрага во врска со убиството на новинарката Викторија Маринова. Телото на 30 годишната новинарска во саботата беше најдено покрај река во паркот во нејзиното родно место Русе на ...

Бугарските власти го истражуваат бруталното убиство на новинарката Викторија Маринова

Сител - 08.10.2018

Бугарските власти го испитуваат бруталното убиство на 30 годишната новинарка Викторија Маринова. Таа во саботата била претепана, силувана и потоа задавена. Нејзиното тело било пронајдено во парк во градот Русе, во сверниот дел на земјата.

Убиената новинарка Викторија Маринова истражувала проневера на европски фондови во Бугарија

AKO - 08.10.2018

Бугарската новинарка Викторија Маринова , која беше брутално убиена во сабота, во бугарскиот град Русе, најверојатно истражувала проневера на пари од европските фондови за изградба на патишта во Бугарија.

Последната емисија ,,Детектор“ на убиената бугарска новинарка Викторија Маринова(видео)

AKO - 08.10.2018

Бугарската новинарка Викторија Маринова , која беше брутално убиена во сабота, во бугарскиот град Русе, најверојатно истражувала проневера на пари од европските фондови за изградба на патишта во Бугарија.

Новинарката Викторија силувана и убиена - пронајдена крај река претепана и непрепознатлива

Press24 - 08.10.2018

Бугарската новинарка Викторија Маринова беше брутално убиена во саботата, околу пладне, во градот Русе, во северниот дел на земјата. Според извештаите на локалните медиуми, нејзиното тело е пронајдено во близина на реката Дунав на тешко достапен ...

Мноштво докази и теории, но не и одговори за убиството на бугарската новинарка Маринова

Н.Македонија - 08.10.2018

Водечките луѓе на бугарското обвинителство и на полицијата ги испитуваат сите траги во врска со убиството на новинарката Викторија Маринова (30) во Русе, но и покрај мноштвото докази и информации, истрагата уште не открила осомничен, ниту пак ...

Полицијата го истражува убиството на новинарката Викторија

Press24 - 08.10.2018

Бугарската полиција го истражува силувањето и убиството на телевизиската новинарка Викторија Маринова, чие тело беше фрлено во близина на Дунав. Бугарскиот министер за внатрешни работи Младен Маринов денеска изјави дека нема докази што сугерираат ...

Силувана и претепана: Дали истрагата за проневерени европски пари ја уби бугарската новинарка Маринова?

Таратур - 08.10.2018

Минатата сабота Бугарија и Балакнот ги потресе бруталното убиство на бугарската новинарка Викторија Маринова, која беше силувана и брутално претепана до смрт во бугарскиот град Русе. Марионова, според најновите информации кои стигнуваат од Бугарија, ...

По бруталното убиство на новинарката, тој е сеуште на слобода

Локално - 08.10.2018

Засега нема апсење за бруталното убиство во Русе на 30-годишната Викторија Маринова, административен директор и новинар на TVN ТВ-шоу. Според истражувањата на полициските службеници , верзијата што Викторија била жртва на нејзината професионална ...

Меѓународна осуда за убиството на бугарската новинарка

Точка - 08.10.2018

Меѓународната заедница жестоко го осуди убиството на бугаркста новинарка Викторија Маринова, чие тело беше пронајдено во утринските часови во саботата во градот Русе. Би-Би-Си објави дека Викторија Маринова е трет најпознат новинар во Европската ...

Меѓународна осуда за убиството на бугарската новинарка

OhridNews - 08.10.2018

Меѓународната заедница жестоко го осуди убиството на бугаркста новинарка Викторија Маринова, чие тело беше пронајдено во утринските часови во саботата во градот Русе. Би-Би-Си објави дека Викторија Маринова е трет најпознат новинар во Европската ...

Меѓународна осуда за убиството на бугарската новинарка

Република - 08.10.2018

Меѓународната заедница жестоко го осуди убиството на бугарскат новинарка Викторија Маринова, чие тело беше пронајдено во утринските часови во саботата во градот Русе. „Би-би-си“ објави дека Викторија Маринова е трет најпознат новинар во Европската ...

Бугарска истражувачка новинарка силувана и убиена

iPortal - 08.10.2018

Бугарска новинарка е силувана и убиена во градот Русе во северна Бугарија, јавија денеска локалните медиуми. Новинарката Викторија Маринова (30) била убиена вчера и работела како истражувачки новинар.

Убиена новинарката Маринова која истражуваше корупција

CivilMedia - 08.10.2018

Властите работат на сите верзии. Не е исклучено убиството на Маринова да е поврзано со нејзината работа. Телото на новинарката беше пронајдено вчера. Маринова била брутално претепана и силувана, а потоа задушена.

ЕК понуди помош за пронаоѓањето на убиецот на бугарската новинарка

Мета - 08.10.2018

Европската комисија соопшти дека со шок ја примила веста за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова (30), која работела на истражување за злоупотреба на ЕУ фондовите во Бугарија и ја понуди својата помош за пронаоѓањето на убиецот.

Детали за убиството на бугарската новинарка – толку брутално била удирана по главата што не можеле да ја идентификуваат

Точка - 08.10.2018

Бугарските власти го испитуваат бруталното убиство на новинарката Викторија Маринова, која работела на истражувачки стории за корупција со средства од Европската унија. Сѐ уште нема осомничени за убиството, но детали за случајот кој ја вознемири ...

Мајка на две деца и модел: Која е убиената бугарска новинарка?

Женски магазин - 08.10.2018

Бугарската новинарка Викторија Маринова беше убиена на 7-ми октомври. Станува збор за храбра жена која работеше во областа на истражувачкото новинарство. Телото на новинарката од Русе беше пронајдено вчера.

Толку била претепана, што не можеле да ја идентификуваат – нови детали за убиството на Маринова

Таратур - 08.10.2018

Убиството на 30-годишната бугарска новинарка Викторија Маринова, кое ја потресе цела Европа, бугарскиот министер за внатрешни работи Младен Младенов го опиша како ,,исклучително брутално”, додавајќи дека Маринова била силувана пред да биде убиена.

Убиената новинарка Викторија Маринова истражувала проневера на европски фондови во Бугарија

iPortal - 08.10.2018

Бугарската новинарка Викторија Маринова , која беше брутално убиена во сабота, во бугарскиот град Русе, најверојатно истражувала проневера на пари од европските фондови за изградба на патишта во Бугарија.

(ВИДЕО) Погледнете ја последната емисија на убиената бугарска новинарка

iPortal - 08.10.2018

Бугарската новинарка Викторија Маринова , која беше брутално убиена во сабота, во бугарскиот град Русе, најверојатно истражувала проневера на пари од европските фондови за изградба на патишта во Бугарија.

Многу докази и теории, но не и одговори за убиството на Маринова

Република - 08.10.2018

Водечките луѓе на бугарското обвинителство и на полицијата ги испитуваат сите траги во врска со убиството на новинарката Викторија Маринова (30) во Русе, но и покрај мноштвото докази и информации, истрагата уште не открила осомничен, ниту пак ...

Брисел бара брза и темелна истрага за убиството на бугарската новинарка

Стандард - 08.10.2018

Европската комисија побара брза и темелна истрага за свирепото убиство на бугарската новинарка, Викторија Маринова, нагласувајќи дека „нема демократија без слободни медиуми“, јави дописничката на МИА од Брисел.

Полицијата го истражува убиството на новинарката Маринова

Курир - 08.10.2018

Бугарската полиција го истражува силувањето и убиството на телевизиската новинарка Викторија Маринова, чие тело беше фрлено во близина на Дунав. Бугарскиот министер за внатрешни работи Младен Маринов денеска изјави дека нема докази што сугерираат ...

Свирепо убиство на бугарска новинарка – силувана и задавена

Вечер - 08.10.2018

Бугарска новинарка на локален телевизиски канал е убиена во местото Русе на северот од земјата, објави во неделата државното обвинителство на Бугарија. Телото на младата жена (30), удрена по главата и задушена, е пронајдено во саботата во паркот во ...

Силувана, претепана, задавена: Брутално убиена позната новинарка во Бугарија

МК News - 08.10.2018

Бугарската новинарка Викторија Маринова беше брутално убиена во саботата, околу пладне, во градот Русе, во северниот дел на земјата. Според извештаите на локалните медиуми, нејзиното тело е пронајдено во близина на реката Дунав на тешко достапен ...

Полицијата го истражува убиството на новинарката Маринова

Слободен Печат - 08.10.2018

Бугарската полиција го истражува силувањето и убиството на телевизиската новинарка Викторија Маринова, чие тело беше фрлено во близина на Дунав. Бугарскиот министер за внатрешни работи Младен Маринов денеска изјави дека нема докази што сугерираат ...

Продолжува истрагата за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова

МК News - 08.10.2018

Телото на брутално претепаната и силувана новинарка беше пронајдено вчера, а бугарските медиуми пренесуваат дека се уште нема притворени ни осомничени. -Ги истражуваме сите можни верзии, вклучително и таквите поврзани со нејзината работа.

Полицијата го истражува убиството на новинарката Маринова

Република - 08.10.2018

Бугарската полиција го истражува силувањето и убиството на телевизиската новинарка Викторија Маринова, чие тело беше фрлено во близина на Дунав. Бугарскиот министер за внатрешни работи Младен Маринов денеска изјави дека нема докази што сугерираат ...

Бдеења во Бугарија за убиената новинарка, ЕУ повикува на брза истрага

Нетпрес - 08.10.2018

Водечките европски политичари, како и активисти, ги повикаа властите во Бугарја да спроведат брза истрага за убиството на новинарката Викторија Маринова, што е трето убиство на новинар во Европската унија во последните нецели дванаесет месеци, а низ ...

ЕУ повикува на брза истрага за убиството на новинарката во Бугарија

1tv - 08.10.2018

Водечките европски политичари, како и активисти, ги повикаа властите во Бугарја да спроведат брза истрага за убиството на новинарката Викторија Маринова, што е трето убиство на новинар во Европската унија во последните нецели дванаесет месеци, а низ ...

Бугарската новинарка истражувала корупција со фондовите на ЕУ

1tv - 08.10.2018

Првите луѓе на ЕУ и бројни активисти побараа Бугарија да спроведе итна истрага во врска со убиството на новинарката Викторија Маринова. Телото на 30 годишната новинарска во саботата беше најдено покрај река во паркот во нејзиното родно место Русе на ...

Германија остро го осуди убиството на бугарската новинарка

Точка - 08.10.2018

Германската влада остро го осуди убиството на бугарската новинарка, Викторија Маринова, нарекувајќи го брутално и ужасно убиство. Портпаролот на германското Министерство за надворешни работи посочи дека е потребно да се спроведе брза истрага и тој ...

Бугарскиот обвинител открил детали од убиството на новинарката: Нападот на Викторија Маринова бил крајно брутален и ...

Точка - 08.10.2018

Бугарскиот државен обвинител Сотир Цацаров, соопштил денес дека властите немаат нови траги во врска со мотивите за силување и убиство на бугарската новинарка Викторија Маринова, а истовремено предупредил дека во оваа фаза од истрагата неопходно е да ...

Детали од убиството на новинарката, нападот бил крајно брутален и монструозен

Република - 08.10.2018

Бугарскиот државен обвинител Сотир Цацаров, соопштил денес дека властите немаат нови траги во врска со мотивите за силување и убиство на бугарската новинарка Викторија Маринова, а истовремено предупредил дека во оваа фаза од истрагата неопходно е да ...

Убиената новинарка во Русе: Кои детали се познати до сега?

Фактор - 08.10.2018

Има доволно собрано ДНК материјал на местото на убиството во Русе каде жестоко беше убиена триесетгодишната Викторија Маринова, административен директор на ТВН во Русе и извршителот ќе биде откриен, рече вчера вечерта премиерот Бојко Борисов „Од ...

Работела на случаи за корупција со фондови на ЕУ: Брутално убиена бугарска истражувачка новинарка

еМагазин - 08.10.2018

Бугарската новинарка, Викторија Маринова (30) е убиена во градот Русе во северна Бугарија, јавија локалните медиуми. Неофицијално медиумите јавуваат дека била и силувана. Таа работела како истражувачки новинар, била уредник на бугарската телевизија ...

Викторија Маринова од Русе- новинарка убиена поради истрага, или ... од бес?

Фактор - 08.10.2018

Продолжува истрагата за сурово убиената 30-годишна новинарка од Русе. Властите работат на сите верзии. Не е исклучено убиството на Викторија Маринова да е поврзано со нејзината работа. Во моментов, сепак, сè уште нема притворени и осомничени, ...

БУГАРСКОТО МВР ЗА УБИСТВОТО НА МАРИНОВА: Нема докази дека злосторот е поврзан со нејзината новинарска работа

Денешен - 08.10.2018

Бугарската полиција го истражува силувањето и убиството на телевизиската новинарка Викторија Маринова, чие тело вчера беше пронајдено на кејот во близина на Дунав во бугарскиот град Русе. Бугарскиот министер за внатрешни работи Младен Маринов ...

Мајка на две деца и модел: Која е убиената бугарска новинарка?

Фактор - 08.10.2018

Бугарската новинарка Викторија Маринова беше убиена на 7-ми октомври. Станува збор за храбра жена која работеше во областа на истражувачкото новинарство. Телото на новинарката од Русе беше пронајдено вчера.

Брисел бара брза и темелна истрага за убиството на бугарската новинарка

MTM - 08.10.2018

Европската комисија побара брза и темелна истрага за свирепото убиство на бугарската новинарка, Викторија Маринова, нагласувајќи дека „нема демократија без слободни медиуми“, јави дописничката на МИА од Брисел.

Меѓународна осуда за убиството на бугарската новинарка

Макфакс - 08.10.2018

Меѓународната заедница жестоко го осуди убиството на бугаркста новинарка Викторија Маринова, чие тело беше пронајдено во утринските часови во саботата во градот Русе. Би-Би-Си објави дека Викторија Маринова е трет најпознат новинар во Европската ...

Детали за убиството на бугарската новинарка – толку брутално била удирана по главата што не можеле да ја идентификуваат

Макфакс - 08.10.2018

Бугарските власти го испитуваат бруталното убиство на новинарката Викторија Маринова, која работела на истражувачки стории за корупција со средства од Европската унија. Сѐ уште нема осомничени за убиството, но детали за случајот кој ја вознемири ...

Германија остро го осуди убиството на бугарската новинарка

Макфакс - 08.10.2018

Германската влада остро го осуди убиството на бугарската новинарка, Викторија Маринова, нарекувајќи го брутално и ужасно убиство. Портпаролот на германското Министерство за надворешни работи посочи дека е потребно да се спроведе брза истрага и тој ...