TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лидерот и четворица пратеници на „Златна зора“ обвинети за учество во криминална организација

24 Вести - 29.09.2013

Лидерот на крајнодесничарската партија „Златна зора“ и уште четворица пратеници од партијата синоќа беа официјално обвинети за учество во криминална организација со цел за извршување на злосторства.

Поднесени обвиненија за лидерот на Златна зора и петмината пратеници

Телма - 29.09.2013

Лидерот на крајнодесничарската партија „Златна зора“ и уште четворица пратеници од партијата синоќа беа официјално обвинети за учество во криминална организација со цел за извршување на злосторства.

Лидерот и четворица пратеници на „Златна зора“ обвинети за криминал

Алсат-М - 29.09.2013

Лидерот на крајнодесничарската партија „Златна зора“ и уште четворица пратеници од партијата синоќа беа официјално обвинети за учество во криминална организација со цел за извршување на злосторства.

Пратеникот на „Златна зора“ Христос Папас, сам се предаде во полиција

24 Вести - 29.09.2013

Пратеникот на крајнодесничарската грчка партија Златна зора, Христос Папас, по кога трагаше полицијата, сам се предал на властите. Папас, кој според обвинителството е човек број два во Златна зора, ...

Уапсените членови на Златна зора изведени пред истражен судија

Канал5 - 29.09.2013

„Ќе победиме“; „Да живее Грција“; „Ништо не нè плаши“ – извикуваа претседателот Михалољакос и пратениците Касидиарис, Панајотрарос, Лагос и Михас, во моментите додека поминуваа пред новинарските ...

Официјално обвинение за лидерот и четворица пратеници од Златна зора

24 Вести - 29.09.2013

Лидерот на Златна зора, Никос Михалолиакос и четворица пратеници од неговата партија и формално се обвинети за учество во криминална организација со намера да извршат злосторство.

Уапсените од Златна зора на обвинителна клупа

Дневник - 29.09.2013

Лидерот на грчката ултрадесничарска партија Златна зора, Никос Михалолиакос, и четворица пратеници од партијата, Илиас Kадидиарис, Јоанис Лагос, Никос Михос и Илиас Панајотарос, кои беа уапсени, ...

Водачите на Златна зора од сенка

Дневник - 29.09.2013

Лидерот на крајнодесничарските златнозорци и уште четворица пратеници од оваа партија и официјално се обвинети за „учество во криминална организација со цел извршување на злосторства“.

Петмина членови на Златна Зора обвинети за криминал

Press24 - 29.09.2013

Партијата „Златна зора“ била криминална организација а нејзиниот лидер заедно со уште четворица пратеници се обвинети за учество во истата со цел за извршување на злосторства.

Подигнати обвиненијата за челниците на грчката неонацистичка Златна зора

Кајгана - 29.09.2013

Доцна синоќа во Атина против петте пратеници од неофашистичката ултранационалистичка парија Златна зора, вклучително и на лидерот Никос Михалолиакос официјално беа подигнати обвиненијата за ...

Лидерот и четворица пратеници на „Златна зора“ обвинети за учество во криминална организација

Сител - 29.09.2013

Лидерот на крајнодесничарската партија „Златна зора“ и уште четворица пратеници од партијата синоќа беа официјално обвинети за учество во криминална организација со цел за извршување на злосторства.

Лидерот и членовите на „Златна зора“ официјално обвинети

Курир - 29.09.2013

Лидерот на крајнодесничарската партија „Златна зора“ и уште четворица пратеници од партијата синоќа беа официјално обвинети за учество во криминална организација со цел за извршување на злосторства.

Христос Папас пратеник на „Златна Зора“ сам се предал на полицијата

Курир - 29.09.2013

Пратеникот на неонацистичката грчка партија „Златна зора“, Христос Папас, по кога трагаше полицијата, самостојно се предал на властите. Папас, кој според обвинителството е човек број два во Златна ...

Христос Папас самостојно се предаде во полиција

Р.С.Европа - 29.09.2013

Пратеникот на крајнодесничарската грчка партија Златна зора, Христос Папас, по кога трагаше полицијата, самостојно се предал на властите. Папас, кој според обвинителството е еден од најистакнатите ...

Пратеникот на „Златна зора“ Христос Папас, самостојно се предаде во полиција

Сител - 29.09.2013

Пратеникот на крајнодесничарската грчка партија Златна зора, Христос Папас, по кога трагаше полицијата, самостојно се предал на властите. Папас, кој според обвинителството е човек број два во Златна ...

Пратеникот на „Златна зора“ Христос Папас, самостојно се предаде во полиција

А1 On - 29.09.2013

Пратеникот на крајнодесничарската грчка партија Златна зора, Христос Папас, по кога трагаше полицијата, самостојно се предал на властите. Папас, кој според обвинителството е човек број два во Златна ...

Чистка во Грција: лидерот на Златна зора и официјално обвинет за припадност во криминална организација (ВИДЕО)

МКД - 29.09.2013

Лидерот на грчката екстремно десничарска партија Златна зора, Николаос Михалолиакос, вчера беше и формално обвинет за припадност во криминална организација.

Уапсените членови на „Златна зора“ обвинети за учество во криминална организација

Р.С.Европа - 29.09.2013

Лидерот на крајнодесничарската партија „Златна зора“ и уште четворица пратеници од партијата синоќа беа официјално обвинети за учество во криминална организација со цел за извршување на злосторства.

Уапсените од Златна зора пред истражен судија

Телеграф - 29.09.2013

веднаш пред полициската акција за апсење на членовите на Златна зора, премиерот Андонис Самарас имал два итни состаноци со клучните министри Уапсените членови на Златна зора од седиштето на грчката ...

Пратеници и лидерот на „Златна зора“ ќе бидат обвинети за организиран криминал

Нетпрес - 29.09.2013

Петмина пратеници на грчката неонацистичка партија „Златна зора, меѓу кои и нејзиниот лидер Никос Михалолиакос, ќе бидат обвинети за учество во криминална организација, јавува АФП, повикувајќи се на ...

Пратеникот на „Златна зора“ Христос Папас, самостојно се предаде во полиција

Алфа - 29.09.2013

Пратеникот на крајнодесничарската грчка партија Златна зора, Христос Папас, по кога трагаше полицијата, самостојно се предал на властите. Папас, кој според обвинителството е човек број два во Златна ...

АПСЕЊА ВО ЗЛАТНА ЗОРА: Пратеникот Кристос Папас сам се предаде

Телеграф - 29.09.2013

Папас ќе биде обвинет за членство во криминална организација со цел да прави злосторства Пратеникот на крајнодесничарската грчка партија „Златна зора“, Кристос Папас, по кога трагаше полицијата, сам ...

Јанакаки: Владата на Самарас направи многу чекори што може да се толкуваат како затварање на очите пред гласачите на ...

Нетпрес - 29.09.2013

Мариа Јанакаки е одговорна за надворешната политика во политичката партија Демократска Левица. Во ексклузивно интервју со дописникот на Нетпрес од Атина, таа зборува за отвореното прашање меѓу ...

Врвот на Златна зора официјално обвинет

Нова ТВ - 29.09.2013

Лидерот на крајнодесничарската партија „Златна зора“ и уште четворица пратеници од партијата синоќа беа официјално обвинети за учество во криминална организација со цел за извршување на злосторства.

Анализа на Павле Воскопулос за апсењата на Златна Зора

Таратур - 29.09.2013

По повод апсењата на видни личности од Златна Зора своја анализа даде познатиот лидер на Македонците во Грција Павле Воскопулос Филипов. Во продолжение ви ја пренесуваме целата анализа која тој ја ...

И поранешни резервисти ги проверувале македонските возила

Телеграф - 29.09.2013

На пик на грчката полиција се поранешни резервисти кои заедно со Златна зора ги проверувале возилата на македонско-грчката граница Големата полициска акција против грчката неонацистичка партија ...

Подигнати обвиненијата за челниците на грчката неонацистичка Златна зора

Макфакс - 29.09.2013

Доцна ноќта кон неделата во Атина против петте пратеници од неофашистичката ултранационалистичка парија Златна зора, вклучително и на лидерот Никос Михалолиакос официјално беа подигнати обвиненијата ...

ФОТО: Лидерот и четворица пратеници на „Златна зора“ обвинети за учество во криминална организација

А1 On - 29.09.2013

Лидерот на крајнодесничарската партија „Златна зора“ и уште четворица пратеници од партијата синоќа беа официјално обвинети за учество во криминална организација со цел за извршување на злосторства.

Уапсените “златнозорци” и официјално добија обвинение

Локално - 29.09.2013

Првиот човек на Златна зора, Никос Михалолиакос и четворица пратеници од партијата и формално се обвинети за учество во криминална организација со намера да извршат злосторство.

Павле Васкопулос:Самарас и неговите луѓе,во глобала имаaт иста идеологија со Златна Зора

Локално - 29.09.2013

Мотивиран од апсењата на видни личности од Златна Зора своја анализа даде познатиот лидер на Македонците во Грција Павле Воскопулос Филипов. На својот ФБ профил тој објави: „За Македонците во ...

Лидерот на „Златна зора“ обвинет за учество во криминална организација

Либертас - 29.09.2013

Лидерот на ултрадесничарската партија „Златна зора“ и уште четворица пратеници од партијата синоќа беа официјално обвинети за учество во криминална организација со цел за извршување на злосторства.

Лидерот на Златна зора и официјално обвинет за формирање криминална организација

Република - 29.09.2013

Лидерот на Златна зора, Никос Михалолиакос и четворица пратеници од неговата партија и форманлно добија обвинение за учество во криминална организација со намера да извршат злосторство.

Што се крие зад апсењето на златнозорците?

Локално - 29.09.2013

Уапсени се лидерот на „Златна зора“ Никос Михалолиакос, портпаролот на партијата Илиас Кадидиарис, Јоанис Лагос, Никос Михос и Илиас Панајотарос. Се трага по уште еден парламентарец, Христос Папас, ...

Лидерот и четворица пратеници на „Златна зора“ обвинети за учество во криминална организација

Бриф - 29.09.2013

Лидерот на крајнодесничарската партија „Златна зора“ и уште четворица пратеници од партијата синоќа беа официјално обвинети за учество во криминална организација со цел за извршување на злосторства.

Официјално обвинети лидерот и членови на Златна Зора

Денешен - 29.09.2013

Лидерот на крајнодесничарската партија „Златна зора“ и уште четворица пратеници од партијата синоќа беа официјално обвинети за учество во криминална организација со цел за извршување на злосторства.

Христос Папас, пратеник на „Златна зора“ се предаде во полиција

Денешен - 29.09.2013

Пратеникот на крајнодесничарската грчка партија Златна зора, Христос Папас, по кога трагаше полицијата, самостојно се предал на властите. Папас, кој според обвинителството е човек број два во Златна ...

Лидерот на "Златна зора" изведен пред истражен судија

Вечер Прес - 29.09.2013

Лидерот на ултрадесничарската "Златна зора", Никос Михалолиакос, заедно со пратениците Илиас Кадидиарис, Јоанис Лагос, Никос Михос и Илиас Панајотарос вчера со лисици на рацете беа изведени пред ...

Пратеник на „Златна зора“ самостојно се предаде во полиција

Н.Македонија - 29.09.2013

Пратеникот на крајнодесничарската грчка партија Златна зора, Христос Папас, по кога трагаше полицијата, самостојно се предал на властите Папас, кој според обвинителството е човек број два во Златна ...

Пресметка со неонацистите - уапсен лидерот на Златна зора

Телма - 28.09.2013

Грчката полиција го уапсила лидерот на грчката кранјо десничарска партија „Златна зора“, Никос Михалолиакос, пренесоа светските агенции. Михалолиакос бил приведен под обвинение за формирање ...

Уапсен лидерот на грчката Златна зора

Вест - 28.09.2013

Грчката полиција го уапсила лидерот на грчката крајно десничарска партија „Златна зора“, Николаос Михалолиакос. Михалолиакос бил приведен под обвинение за формирање криминална организација, а наредби ...

Уапсен лидерот на Златна зора

Утрински - 28.09.2013

Атина - Грчката полиција во акција против неонацистичката партија Златна зора го уапси лидерот на партијата, Никос Михалолиакос. Во акцијата е уапсен и потпаролот на Златна зора Илиас Касидиарис, ...

Уапсени претседателот, портпаролот и пратеници на Златна зора

Канал5 - 28.09.2013

Според непотврдени информации, уапсени се и пратеникот Илијас Панајотарос, оној кој малтретираше македонски камионџии и кој во парламентот не нарекуваше погрдно „Циганоскопјани“, и уште еден негов ...

Самрак за Златна зора

Deutsche Welle - 28.09.2013

Во Грција е уапсен шефот на десноекстремистичката партија Златна зора, против која во повеќе наврати беа организирани протести. Против Никос Михалолиакос се подигнати тешки ...

Уапсени четворица високо позиционирани членови на „Златна зора“ во Грција

24 Вести - 28.09.2013

Четворица високо позиционирани членови на грчката крајнодесничарска партија „Златна зора“ денеска се уапсени во серијата апсења на партиски членови, соопштија американските медиуми.

И „контролите“ на македонско-грчката граница во обвинението против Златна зора

Утрински - 28.09.2013

Грчката полиција го уапси врвот на ултра националистичката партија, меѓукои и лидерот Никос Михалолиакос Атина - Интервенциите на Златна зора на грчко-македонската граница се дел од документацијата ...

За што ќе одговараат уапсените членови на Златна зора?!

Канал5 - 28.09.2013

Уште од 1987 година, сега третата политичка сила во Грција, функционирала како криминална организација. 26 години беа потребни за да се откријат активностите на членовите.

Златна зора: Повеќе криминално здружение отколку партија

Deutsche Welle - 28.09.2013

Убиства, телесни повреди и уцени - десноекстремната Златна зора била повеќе криминално здружение отколку партија. Уапсениот шеф на партијата Михалолиакос ги отфрла обвинувањата од грчкото ...

Протести поради апсењето на лидерот на Златна зора, Самарас отфрли предвремени избори

24 Вести - 28.09.2013

Неколку стотици поддржувачи на грчката крајнодесничарска партија Златна зора се собраа денеска пред полициската станица, откако полицијата го уапси лидерот на партијата и над десетина високи партиски ...

Уапсен лидерот на „Златна зора“, Николаос Михалолиакос, за формирање криминална организација

24 Вести - 28.09.2013

Грчката полиција го уапсила лидерот на грчката кранјо десничарска партија „Златна зора“, Николаос Михалолиакос, пренесоа светските агенции. Михалолиакос бил приведен под обвинение за формирање ...

Уапсен лидерот на Златна Зора

Алсат-М - 28.09.2013

Грчката полиција соопшти дека лидерот на екстремно десничарската партија Златна зора, Никос Михалолиакос е уапсен под обвинение дека формирал криминална организација.

Лидерот на „Златна зора“ зад решетки

Press24 - 28.09.2013

Грчката полиција го уапсила лидерот на грчката десничарска партија „Златна зора“, Николаос Михалолиакос. Според информациите кои ги пласираа светските медиуми, Михалолиакос бил приведен под обвинение ...

Уапсен челникот на грчката неонацистичка партија Златна зора

Макфакс - 28.09.2013

Грчката полиција ги уапсила лидерот на илтранационалистичкат аи неонацистичка партија Златна зора, Николаос Махалолиакос, и парламентарен пратени на оваа партија и портпарол Илиас Касидиарис, ...

Уапсен лидерот на Златна зора

Економски - 28.09.2013

Лидерот на грчката неонацистичка партија Златна зора, Николаос Михалолиакос, утрово е уапсен во Атина. Се товари за формирање криминална организација, пренесуваат светските агенции.

Во Грција протести поради апсењето на лидерот на Златна зора

Курир - 28.09.2013

Неколку стотици поддржувачи на грчката крајнодесничарска партија Златна зора се собраа денеска пред полициската станица, откако полицијата го уапси лидерот на партијата и над десетина високи партиски ...

Грчката полиција го уaпси лидерот на Златна зора

Нетпрес - 28.09.2013

Грчката полиција денеска го уапси лидерот и портпаролот на крајно десната партија Златна зора поради обинување за организиран криминал и издала налог за апсење на десетии други членови на партијата и ...

Уапсен водачот на Златна Зора

Оn.net - 28.09.2013

Лидерот, портпаролот, двајца пратеници и 10 членови на контроверзната грчка партија „Златна Зора“ беа уапсени под обвинение за основање на криминална организација.

Протести поради апсењето на лидерот на Златна зора, Самарас отфрли предвремени избори

Сител - 28.09.2013

Неколку стотици поддржувачи на грчката крајнодесничарска партија Златна зора се собраа денеска пред полициската станица, откако полицијата го уапси лидерот на партијата и над десетина високи партиски ...

Уапсени уште тројца пратеници од „Златна Зора“

Нова ТВ - 28.09.2013

Покрај претседателот на „Златна зора“ Никос Михалолиакос се и пратениците Христос Паппас, Илиас Касидиарис и Панајотис Илиопулос. „Златна Зора“ упати повик до своите приврзаници да излезат на улиците ...

Koj e Николаос Михалолиакос?

Оff.net - 28.09.2013

Николаос Михалолиакос, години 55, занимање нео-нацист. Еден вообичаен работен ден во неговиот живот се приближи кон крајот.... Во акција на грчката анти-терористичка полиција уапсени се 20 ...

УДАР ВРЗ ЗЛАТНА ЗОРА: Уапсени нејзините челници

Телеграф - 28.09.2013

Вкупно се издадени 35 наредби за апсења на членови на неонацистичкатата партија и организација, а според полициски извори акцијата сè уште трае Грчките власти решија да се пресметаат со екстремната ...

Дел од врвот на Златна Зора зад решетки

Press24 - 28.09.2013

Грчката полиција уапси четворица високо позиционирани членови на грчата крајнодесничарска партија Златна Зора. Во серијата апсења на партиски членови, приведени се лидерот на „Златна зора“, Никос ...

Неонацистите излегуваат на улиците на Атина и се закануваат дека ќе „го возвратат ударот“ (ФОТО)

МКД - 28.09.2013

Златна зора денеска ги повика своите поддржувачи да протестираат пред полициската станица во Атина заканувајќи се дека „ќе го возвратат ударот“, откако нејзиниот лидер, Никос Михалолиакос, четири ...

На челниците на Златна зора ќе им се суди чесно, нема нестабилност во Грција

Кајгана - 28.09.2013

Уапсените пратеници и челници на неонацистичката грчка партија Златна зора ќе имаат чесно судење и нема опасност од политичка нестабилност, изјавија попладнево високи грчки функционери по ...

Грција во пресметка со неонацистите - уапсен лидерот на „Златна зора“

Алфа - 28.09.2013

Лидерот на „Златна зора“ Никос Михалолиакос и уште тројца високи функционери на оваа грчка крајно десничарска организација се уапсени од полицијата. Грчките медиуми пренесоа дека се издадени наредби ...

Златна Зора се товари и за инцидентите со Македонците

Нова ТВ - 28.09.2013

Контролите кои членови на Златна зора нелегално им ги вршеа на македонските граѓани на грчко-македонската граница се дел од документацијата за проблематичните активности на партијата кои се во раце ...

Протести поради апсењето на лидерот на Златна зора во Грција

А1 On - 28.09.2013

Неколку стотици поддржувачи на грчката крајнодесничарска партија Златна зора се собраа денеска пред полициската станица, откако полицијата го уапси лидерот на партијата и над десетина високи партиски ...

Протести поради апсењето на лидерот на Златна зора

Р.С.Европа - 28.09.2013

Неколку стотици поддржувачи на грчката крајнодесничарска партија Златна зора се собраа денеска пред полициската станица, откако денеска полицијата го уапси лидерот на партијата и над десетина високи ...

Уапсен лидерот на „Златна зора“, Николаос Михалолиакос

Inpress - 28.09.2013

Атина, 28. септември 2013 (ИНПРЕС) Грчката полиција го уапсила лидерот на грчката кранјо десничарска партија „Златна зора“, Николаос Михалолиакос, пренесоа светските агенции.

На челниците на Златна зора ќе им се суди чесно, нема нестабилност во Грција

Макфакс - 28.09.2013

Уапсените пратеници и челници на неонацистичката грчка партија Златна зора ќе имаат чесно судење и нема опасност од политичка нестабилност, изјавија во саботата попладне високи грчки функционери по ...

Досие Златна Зора: им се гледа ли крајот на грчките фашисти

Нова ТВ - 28.09.2013

- Доколку Златна зора влезе во парламентот како што покажуваат анкетите, ќе спроведеме рации во болниците и градинките и ќе ги исфрлиме имигрантите и нивните деца на улица за да можат Грците да си го ...

Протести поради апсењето на лидерот на Златна зора

Телеграф - 28.09.2013

Грчкиот премиер Андонис Самарас , ја отфрли можноста за предвремени избори Стотици поддржувачи на грчката крајнодесничарска партија „ Златна зора“ го „слушнаа“ повикот за протест , објвен на веб ...

Протести во знак на апсењето на лидерот на Златна зора

Нова ТВ - 28.09.2013

По апсењето на лидерот на Златна зора и десетината високи партиски членови и пратеници, неколку стотици поддржувачи на партијата се собраа пред полициската станица во знак на протест.

Златна зора ќе одговара и за инцидентите на границата со Македонија

Телеграф - 28.09.2013

Грчкиот весник „Катимерини“ објавува дека обвинителството во Солун до судот испратило информации за 11 случаи поврзани со инциденти што ги предизвикале златнозорците, меѓу кои и случаи на ...

Уапсен лидерот на Златна Зора!

Курир - 28.09.2013

Грчката полиција го уапсила лидерот на грчката крајно десничарска партија „Златна зора", Николаос Михалолиакос, пренесоа светските агенции. Михалолиакос бил приведен под обвинение за формирање ...

Уапсен челникот на грчката неонацистичка партија Златна зора

Кајгана - 28.09.2013

Грчката полиција ги уапсила лидерот на ултранационалистичката и неонацистичка партија Златна зора, Николаос Махалолиакос и парламентарниот пратеник на оваа партија и портпарол Илиас Касидиарис, ...

Уапсен лидерот на грчката неонацистичка партија Златна зора

Таратур - 28.09.2013

Грчката полиција ги уапсила лидерот на ултранационалистичката и неонацистичка партија Златна зора, Николаос Махалолиакос, и пратеникот и портпарол на оваа партија Илиас Касидиарис, соопштија властите ...

Уапсен лидерот на „Златна зора“, Николаос Михалолиакос

Алфа - 28.09.2013

рчката полиција го уапсила лидерот на грчката кранјо десничарска партија „Златна зора“, Николаос Михалолиакос, пренесоа светските агенции. Михалолиакос бил приведен под обвинение за формирање ...

Атина ја апси Златна Зора

Сител - 28.09.2013

Уапсени се лидерот на „Златна зора“ ,Никос Михалолиакос, и партискиот портпарол Илијас Касидиарис. Пратеникот од оваа партија, Илијас Панајотарос, сам се предал во полиција, изјавувајќи дека го ...

Уапсени четворица високо позиционирани членови на „Златна зора“ во Грција

А1 On - 28.09.2013

Четворица високо позиционирани членови на грчката крајнодесничарска партија „Златна зора“ денеска се уапсени во серијата апсења на партиски членови, соопштија американските медиуми.

Уапсени четворица членови на „Златна зора“

Р.С.Европа - 28.09.2013

Четворица членови на грчката крајнодесничарска партија „Златна зора“ денеска се уапсени во серијата апсења на партиски членови. Уапсени се лидерот на „Златна зора“, Никос Михалолиакос и партискиот ...

Уапсен лидерот на Златна зора

Нова ТВ - 28.09.2013

Грчката антитеротистичка полиција утринава го уапси Никос Михалолиакос лидер на Златна зора. Со него е уапсен уште еден пратеник од партијата. Двајцата се осомничени за “криминална организација”, ...

Уапсен лидерот на „Златна зора“, Николаос Михалолиакос

А1 On - 28.09.2013

Грчката полиција го уапсила лидерот на „Златна зора“, Николаос Михалолиакос, пренесоа светските агенции. Михалолиакос бил приведен под обвинение за формирање криминална организација, посочуваат ...

Нови апсења во Златна Зора

Курир - 28.09.2013

Американските медиуми сопштија дека четворица високо позиционирани членови на грчката крајнодесничарска партија „Златна зора“ денеска се уапсени во серијата апсења на партиски членови.

И „контролите“ на македонско-грчката граница во обвинението против Златна зора

+инфо - 28.09.2013

Интервенциите на Златна зора на грчко-македонската граница се дел од документацијата за проблематичните активности на партијата кои се во раце на Врховниот суд, известува дописничката на Утрински ...

Уапсен лидерот на „Златна зора“, Николаос Михалолиакос

+инфо - 28.09.2013

Грчката полиција го уапсила лидерот на грчката екстремнодесничарска партија „Златна зора“, Николаос Михалолиакос, пренесоа светските агенции. Михалолиакос бил приведен под обвинение за формирање ...

Уапсен лидерот на Златна зора

МКД - 28.09.2013

Николаос Михалолиакос, лидерот на грчката неонацистичка партија Златна зора утрово е уапсен од грчката полиција под обвинение за формирање криминална организација, пренесуваат светските агенции.

Уапсен лидерот на „Златна зора“, Николаос Михалолиакос

Сител - 28.09.2013

Грчката полиција го уапсила лидерот на грчката кранјо десничарска партија „Златна зора“, Николаос Михалолиакос, пренесоа светските агенции. Михалолиакос бил приведен под обвинение за формирање ...

Уапсен лидерот на Златна зора

Р.С.Европа - 28.09.2013

Грчката полиција соопшти дека лидерот на екстремно десничарската партија Златна зора, Никос Михалолиакос е уапсен под обвинение дека формирал криминална организација.

Грчката полиција го уaпси лидерот на Златна зора

Точка - 28.09.2013

Грчката полиција денеска ги уапси лидерот и портпаролот на крајно десната партија Златна зора поради обвинување за организиран криминал и издала налог за апсење на десетина други членови на партијата ...

Голема акција: Уапсени лидерот, портпаролот и пратеници на Златна зора

МК News - 28.09.2013

Рано утрината уапсени се претседателот Михалољакос, портпаролот Касидиарис и пратеници од Златна зора, а издадени се уште 36 налози за апсење на членови и пратеници од ...

Уапсен лидерот на „Златна зора“, Николаос Михалолиакос

Бриф - 28.09.2013

Грчката полиција го уапсила лидерот на грчката крајно десничарска партија „Златна зора“, Николаос Михалолиакос, пренесе МИА повикувајќи се на светските агенции.

Уапсен лидерот на „Златна зора“

Република - 28.09.2013

Грчката полиција го уапси лидерот на радикално десничарската партија „Златна зора“, Николаос Михалолијакос, под обвинение дека формирал криминална организација.

Грција апси членови на Златна зора

Локално - 28.09.2013

Покрај претседателот на „Златна зора“ Никос Михалолиакос уапсени се и пратениците Христос Паппас, Илиас Касидиарис и Панајотис Илиопулос. „Златна Зора“ упати повик до своите приврзаници да излезат на ...

Протести поради апсењето на лидерот на ,,Златна зора,,

Либертас - 28.09.2013

Неколку стотици поддржувачи на грчката крајнодесничарска партија ,,Златна зора,, се собраа денеска полициската станица апсењето на лидерот на партијата и над десетина високи партиски членови и ...

Инцидентите со Македонците дел од обвинениеата за кои се товари Златна зора

Локално - 28.09.2013

Контролите кои членови на Златна зора нелегално им ги вршеа на македонските граѓани на грчко-македонската граница се дел од документацијата за проблематичните активности на партијата кои се во раце ...

Уапсен лидерот на ,,Златна зора,,

Либертас - 28.09.2013

Уапсен е лидерот на неонацистичката грчка парламентарна партија „Златна зора“ Николаос Михалолиакос – информираат светските агенции. Грчката полиција го привела Михалолиакос под сомнение дека ...

Уапсен лидерот на грчката партија Златна зора

Локално - 28.09.2013

Грчката полиција потврди дека го уапсила лидерот на грчката крајно десничарска партија Златна зора, Николаос Михалолиакос (на фотографијата горе). Михалолиакос бил приведен под обвинение за формирање ...

Уапсен голем дел од врвот на ,,Златна зора,,

Либертас - 28.09.2013

Покрај лидерот на ,,Златна зора,, Никос Михалолиакос уапсени се уште тројва високи функционери на оваа грчка ултранационалистичка партија. Приведени се и партискиот портпарол Илијас Касидиарис, ...

Уапсен лидерот на Златна Зора

Денешен - 28.09.2013

Грчката полиција го уапсила лидерот на грчката кранјо десничарска партија „Златна зора“, Николаос Михалолиакос, пренесоа светските агенции. Михалолиакос бил приведен под обвинение за формирање ...

Протести поради апсењето на лидерот на Златна зора

Денешен - 28.09.2013

Неколку стотици поддржувачи на грчката крајнодесничарска партија Златна зора се собраа денеска пред полициската станица, откако полицијата го уапси лидерот на партијата и над десетина високи партиски ...

Протести поради апсењето на лидерот на Златна зора, Самарас отфрли предвремени избори

Бриф - 28.09.2013

Неколку стотици поддржувачи на грчката крајнодесничарска партија Златна зора се собраа денеска пред полициската станица, откако полицијата го уапси лидерот на партијата и над десетина високи партиски ...

Уапсен лидерот на Златна зора

Тера - 28.09.2013

Грчката полиција соопшти дека лидерот на екстремно десничарската партија Златна зора, Никос Михалолиакос е уапсен под обвинение дека формирал криминална организација.

Уапсен лидер на Златна зора

Н.Македонија - 28.09.2013

Лидерот на Златна зора Никос Михалолиакос и претеник во ултрадесничаркста партија бил уапсен во Атина под сомнение дека е основач на криминална група , соопшти грчката полиција Од полицијата ...

Повици за воен удар и за избори ја тресат Грција

Н.Македонија - 28.09.2013

Златна зора се заканува да излезе од парламентот и да предизвика предвремени избори, а група резервисти на блог повикаа на воен удар зашто сегашната влада не може да им ги гарантира основните права ...

Златна зора уценува со напуштање на Парламентот

Deutsche Welle - 27.09.2013

Крајнодесничарската грчка партија Златна зора се закани дека ќе го напушти Парламентот. Овој чекор ќе доведе до серија избори и дестабилизирање на земјата, изјави нејзиниот лидер.

Златна зора се закани со напуштање на Парламентот

24 Вести - 27.09.2013

Крајнодесничарската грчка партија Златна зора се закани дека ќе го напушти Парламентот, чекор што ќе доведе до серија избори и дестабилизирање на земјата.

Под каков домашен политички притисок Грција ги води преговорите за името во Њујорк

Канал5 - 27.09.2013

Информации за државен удар в сабота, можна вмешаност на пратеници на Златна зора во убиството на 34 - годишниот музичар, сценарија за предвремени избори, преговори со тројката – ова е актуелната ...

Златна зора се закани со напуштање на Парламентот

А1 On - 27.09.2013

Крајнодесничарската грчка партија Златна зора се закани дека ќе го напушти Парламентот, чекор што ќе доведе до серија избори и дестабилизирање на земјата, изјави нејзиниот лидер.

Златна зора со закани за напуштање на Парламентот

Курир - 27.09.2013

Крајнодесничарската грчка партија Златна зора се закани дека ќе го напушти Парламентот, чекор што ќе доведе до серија избори и дестабилизирање на земјата, изјави нејзиниот лидер.

Златна зора се закани со напуштање на Парламентот

Сител - 27.09.2013

Крајнодесничарската грчка партија Златна зора се закани дека ќе го напушти Парламентот, чекор што ќе доведе до серија избори и дестабилизирање на земјата, изјави нејзиниот лидер.

Златна зора ќе ги повлече пратениците од парламентот?

Press24 - 27.09.2013

Лидерот на Златна зора, Никос Михалољакос се закани дека нивните претставници ќе го напуштат парламентот. Оваа закана доаѓа како одоговр на истрагата за убиството на раперот за кое се претпоставува ...

Грчка влада: Не постои ризик за парламентарни избори ако Златна зора го напушти парламентот

А1 On - 27.09.2013

Портпаролот на грчката Влада Симос Кедикоглу изјави денеска дека исклучува можност за предвремени избори ако пратениците од Златна зора го напуштат парламентот.

Кедикоглу: Ако Златна Зора го напушти парламентот превремени избори нема да има!

Press24 - 27.09.2013

Доколку пратениците на Златна зора го напупштат парламентот нема да има предвремени избори, соопшти портпаролот на грчката Влада Симос Кедикоглу. Синоќа лидерот на Златна зора Николаос Михалолиакос ...

Златна зора ќе го напушта Парламентот?

Нетпрес - 27.09.2013

Крајнодесничарската грчка партија Златна зора се закани дека ќе го напушти Парламентот, чекор што ќе доведе до серија избори и дестабилизирање на земјата, изјави нејзиниот лидер.

ГРЦИЈА: Ако Златна зора излезе од парламентот нема ризик за парламентарни избори

Телеграф - 27.09.2013

Ако треба да има делумни избори, тие ќе бидат во реони каде што треба да се сменат парламентарците Портпаролот на грчката влада, Симос Кедикоглу, денеска изјави дека исклучува можност за предвремени ...

Златна зора се закани со напуштање на Парламентот

МРТ - 27.09.2013

Крајнодесничарската грчка партија Златна зора се закани дека ќе го напушти Парламентот, чекор што ќе доведе до серија избори и дестабилизирање на земјата, изјави нејзиниот лидер.

Грчка влада: Не постои ризик за парламентарни избори ако Златна зора го напушти парламентот

Сител - 27.09.2013

Портпаролот на грчката Влада Симос Кедикоглу изјави денеска дека исклучува можност за предвремени избори ако пратениците од Златна зора го напуштат парламентот.

Златнозорците се заканија дека ќе го напуштат грчкиот парламент

Локално - 27.09.2013

Ултранационалистичката Златна зора се закани дека ќе го напушти Парламентот. Ваквата можност ја најави нејзиниот лидер Николаос Михалолиакос по полициската истрага за оваа партија откако нејзин член ...

Златна зора се закани дека ќе го напушти грчкиот парламент

Либертас - 27.09.2013

Ултранационалистичката Златна зора се закани дека ќе го напушти Парламентот. Ваквата можност ја најави нејзиниот лидер Николаос Михалолиакос по полициската истрага за оваа партија откако нејзин член ...

Се заканија дека ќе излезат од Парламентот

Вечер Прес - 27.09.2013

Крајнодесничарската грчка партија Златна зора се закани дека ќе го напушти Парламентот, чекор што ќе доведе до серија избори и дестабилизирање на земјата, изјави нејзиниот лидер.

Златна зора ќе го напушта Парламентот?

Точка - 27.09.2013

Крајнодесничарската грчка партија Златна зора се закани дека ќе го напушти Парламентот, чекор што ќе доведе до серија избори и дестабилизирање на земјата, изјави нејзиниот лидер.

Влада на Грција- нема избори ако Златна Зора го напушти парламентот

Локално - 27.09.2013

Портпаролот на грчката Влада Симос Кедикоглу изјави денеска дека исклучува можност за предвремени избори ако пратениците од Златна зора го напуштат парламентот.

Злата зора се закани со излегување од грчкиот парламент

Н.Македонија - 27.09.2013

Крајнодесничарската грчка партија Златна зора се закани дека ќе го напушти Парламентот, што ќе доведе до серија избори и дестабилизирање на земјата, изјави нејзиниот лидер Заканата доаѓа откако ...

Политичко самоубиство за Златна зора ако го напушти парламентот

Н.Македонија - 27.09.2013

Реакцијата на првиот човек на грчката дипломатија следува по медиумските информации дека Златна зора, која ја отфрла нацистичката етикета, се заканува со повлекување 18 пратеници од 300-члениот ...

Молотoви коктели на протестите во Грција

Канал5 - 26.09.2013

Молотови и солзавец, материјална штета на продавници, запалени канти за отпадоци, хаос на неколку булевари, 62 приведени и 5 уапсени, е епилогот од синоќешниот антифашистички протест во Атина.

Се прислушуваат членови на Златна зора

Канал5 - 26.09.2013

Грчките служби прислушуваат членови на неонацистичката Златна зора за да ја докажат нивната вмешаност во смртта на музичарот Павлос Фисас, кој беше познат по антифашистичките ставови.

Големи демонстрации во Грција против неонацистите од Златна зора

Телма - 26.09.2013

Повеќе илјади лица демонстрираа синоќа во Атина, Солун и други населени места против неонацистичката партија Златна зора. Демонстрантите во главниот град на државата се судрија и со полицијата, која ...

Грчката разузнавачка служба прислушкува членови на Златна зора

24 Вести - 26.09.2013

Грчката разузнавачка служба прислушкува членови на неонацистичката партија Златна зора во обид да докаже нивна вмешаност во злосторства по убиството на музичар познат по антифашистички ставови, ...

Златна Зора под лупа на грчките разузнавачи

Курир - 26.09.2013

Грчката разузнавачка служба прислушкува членови на неонацистичката партија Златна зора во обид да докаже нивна вмешаност во злосторства по убиството на музичар познат по антифашистички ставови, ...

Атина: судири меѓу полицијата и антифашистичките демонстранти

Р.С.Европа - 26.09.2013

Синоќа во Атина избија судири меѓу полицијата и неколку илјади демонстранти кои во текот на антифашистичкиот протест маршираа кон седиштето на екстремистичката партија Златна зора.

Грчката разузнавачка служба прислушкува членови на Златна зора

А1 On - 26.09.2013

Грчката разузнавачка служба прислушкува членови на неонацистичката партија Златна зора во обид да докаже нивна вмешаност во злосторства по убиството на музичар познат по антифашистички ставови, ...

Грчката полиција со солзавец против гневните демонстранти

Press24 - 26.09.2013

За време на протестот против крајнодесничарската партија „Златна зора“ во Атина, полицијата мораше да интервенира со солзавец за да ги растера гневните демонстранти.

Грција - Судири, поделби и можни нови избори

Р.С.Европа - 26.09.2013

Во Атина синоќа дошло до судири меѓу полицијата и неколку илјади демонстранти кои во текот на антифашистичкиот протест марширале кон седиштето на Златна зора.

Разузнавачката служба на Грција прислушувала членови на Златна зора

Телеграф - 26.09.2013

Службата прислушувала бидејќи се обидуваат да докажат дека членови од неонацистичката партија се вмешани во убиството на раперот Павлос Фисас Грчката разузнавачка служба прислушува членови на ...

Се прислушуваат членови на "Златна зора"

Press24 - 26.09.2013

Грчката разузнавачка служба прислушкува членови на неонацистичката партија Златна зора. Прислушувањето било со цел да се докаже вмешаност на приврзаниците на Златна Зора во злосторства по убиството ...

Жестоки Антифашистички судири со полицијата во Атина

Локално - 26.09.2013

Синоќа во Атина избија судири меѓу полицијата и неколку илјади демонстранти кои во текот на антифашистичкиот протест маршираа кон седиштето на екстремистичката партија Златна зора.

Антифашистички протест во Грција

Алсат-М - 25.09.2013

Двата најголеми синдикати на вработените во државниот и приватниот сектор во Грција повикаа на масовно учество на антифашистичките собири, што ќе се одржат вечерва во Атина и Солун, против ...

И одеднаш Златна зора стана топ тема во Грција

Канал5 - 25.09.2013

Чистка во грчката полиција, чистка и во канцелариите на Златна зора, приведени членови и поддржувачи на неонацистичката партија - убиството на Павлос Фисас ги промени приоритетите на грчката влада, ...

Грчката полиција употреби солзавец врз демонстранти за време на протести против „Златна зора“

24 Вести - 25.09.2013

Грчката полиција употреби солзавец за да ги растера десетиците демонстранти, кои фрлаа со камења и шишиња врз полицијата. Судирот избувна за време на протест во Атина против крајнодесничарската ...

Антифашистички протест во Грција, продолжува со штрајкот во државниот сектор

24 Вести - 25.09.2013

Двата најголеми синдикати на вработените во државниот и приватниот сектор во Грција повикаа на масовно учество на антифашистичките собири, што ќе се одржат вечерва во Атина и Солун, против ...

Антифашистички протест во Грција, продолжува со штрајкот во државниот сектор

Сител - 25.09.2013

Двата најголеми синдикати на вработените во државниот и приватниот сектор во Грција повикаа на масовно учество на антифашистичките собири, што ќе се одржат вечерва во Атина и Солун, против ...

„Ќе ги протераме кредиторите и неонацистите“ - продолжува антифашистичкиот протест во Грција

Press24 - 25.09.2013

Продолжуваат масовните штрајкови во Грција. Двата најголеми синдикати во земјата повикаа на масовно учество на антифашистичките собири што ке се одржат во Солун и Атина против неонацистичката партија ...

Во Грција уапсен полицаец кој обезбедувал пратеник од партијата „Златна зора"

Inpress - 25.09.2013

Атина, 25. септември 2013 (ИНПРЕС) Полицијата во Грција уапсила вработен во полицијата кој работел како телохранител на пратеник од ултрадесничарската партија „Златна зора", пренесе ББС.

Анти-фашистички протести во Грција

Р.С.Европа - 25.09.2013

Повеќе грчки политички партии и синдикати повикаа на мирни протести, кои треба да се одржат денеска во неколку градови против фашизмот, а вечер во Атина е планиран и протестен марш.

Антифашистички протест во Грција

+инфо - 25.09.2013

Двата најголеми синдикати на вработените во државниот и приватниот сектор во Грција повикаа на масовно учество на антифашистичките собири, што ќе се одржат вечерва во Атина и во Солун против ...

Антифашистички протести во Грција, полициска истрага против Златна зора

Макфакс - 25.09.2013

Неколку грчки партии и синдикатот планираат во среда навечер да одржат антифашистички протести, додека тамошната полиција против неонацистичката партија Златна зора, којашто и покрај сите напади ...

Антифашистички протест во Грција, продолжува со штрајкот во државниот сектор

Алфа - 25.09.2013

Двата најголеми синдикати на вработените во државниот и приватниот сектор во Грција повикаа на масовно учество на антифашистичките собири, што ќе се одржат вечерва во Атина и Солун, против ...

АТИНА: Демонстрации против „Златна зора“

Телеграф - 25.09.2013

Полицијата со солзавец ги растера илјадниците Грци кои протестираа против крајнодесничарската партија Грчката полиција со солзавец ги растера десетиците демонстранти, кои фрлаа со камења и шишиња врз ...

Грчката полиција употреби солзавец врз демонстранти за време на протести против „Златна зора“

А1 On - 25.09.2013

Грчката полиција употреби солзавец за да ги растера десетиците демонстранти, кои фрлаа со камења и шишиња врз полицијата. Судирот избувна за време на протест во Атина против крајнодесничарската ...

Антифашистички протести и штрајкови во Грција

Курир - 25.09.2013

Двата најголеми синдикати на вработените во државниот и приватниот сектор во Грција повикаа на масовно учество на антифашистичките собири, што ќе се одржат вечерва во Атина и Солун, против ...

Антифашистички протест во Грција, продолжува со штрајкот во државниот сектор

А1 On - 25.09.2013

Двата најголеми синдикати на вработените во државниот и приватниот сектор во Грција повикаа на масовно учество на антифашистичките собири, што ќе се одржат вечерва во Атина и Солун, против ...

Грчки специјалци ги тренираат неонацистите! Папуљас: Доаѓа бура

Точка - 25.09.2013

Грчкиот претседател Папуљас најавува: "Доаѓа бура". Владата во Атина ќе започне истрага заради информацијата дека војската ја тренирала борбената фашистичка партија Златна зора.

Вечерва протести против ,,Златна зора,,

Либертас - 25.09.2013

Двата најголеми синдикати на вработените во државниот и приватниот сектор во Грција повикаа на масовно учество на антифашистичките собири, кои вечерва ќе се одржат во Атина и во Солун и на кои ќе се ...

Нови немири во Грција – полицијата со солзавец ги растера демонстрантите (фото)

Република - 25.09.2013

Грчката полиција со солзавец ги растера демонстрантите, кои вечерва фрлаа со камења и шишиња врз полицијата. Судирот избувна за време на протест во Атина против крајнодесничарската партија „Златна ...

Антифашистички протест во Грција, продолжува со штрајкот во државниот сектор

Бриф - 25.09.2013

Двата најголеми синдикати на вработените во државниот и приватниот сектор во Грција повикаа на масовно учество на антифашистичките собири, што ќе се одржат вечерва во Атина и Солун, против ...

Во Грција антифашистички протести и штрајк

Локално - 25.09.2013

Двата најголеми синдикати на вработените во државниот и приватниот сектор во Грција повикаа на масовно учество на антифашистичките собири, што ќе се одржат вечерва во Атина и Солун, против ...

Полицијата упадна во просториите на Златна зора, синдикатите организираат антифашистички протести

Sky - 25.09.2013

Грчката полиција упаднала во просториите на неонацистичката партија Златна зора и уапсила еден полицаец- објави ја властите во Грција. Според нивните информации 45 годишниот полицаец кој работел и ...

Антифашистите тргнаа на Златна зора, полицијата возврати со солзавци

Н.Македонија - 25.09.2013

Во Атина вечерва избија судири меѓу полицијата и неколку илјади демонстранти, кои во антифашистичките протести, марширале кон седиштето на Златна зора Полицијата го блокирала приодот кон седиштето на ...

Претрес на три полициски станици во Атина во рамки на истрагата против Златна зора

24 Вести - 24.09.2013

Службеници од внатрешната контрола на грчката полиција упаднаа денеска во три полициски станици во Атина во рамките на истрагата на активности на ултранационалистичката партија Златна зора по ...

Изолираните инциденти на Златна зора

Дневник - 24.09.2013

Истрагата за убиството на грчкиот рапер и антифашист Павлос Фисас од страна на неонацистичката Златна зора ги преполни атинските улици со народ. Ги разгневи антифашистите, ги поколеба луѓето што на ...

Во Солун условно осудени четири неонацисти за носење оружје

Макфакс - 24.09.2013

Судот во Солун во вторникот осуди на затворски казни од шест до десет месеци условно и се ослободени од притворот за нелегално поседување и носење оружје на четворица членови на екстремната ...

Во Атина рации во полициски станици поврзани со Златна зора

А1 On - 24.09.2013

Службеници од внатрешната контрола на грчката полиција денеска упаднаа во три полициски станици во Атина како дел од истрагата за активностите на ултранационалистичката партија Златна зора чиј ...

Во рамки на истрагата против Златна зора претресени три полициски станици во Атина

Сител - 24.09.2013

Службеници од внатрешната контрола на грчката полиција упаднаа денеска во три полициски станици во Атина во рамките на истрагата на активности на ултранационалистичката партија Златна зора по ...

Грција: Смени во полицијата поради можни врски со Златна зора

Нетпрес - 24.09.2013

Пет истакнати офицери на грчката полиција се сменети од функциите откако владата наложила итна истрага за наводните врски на ултрадесничарската партија Златна Зора со полицијата и војската.

Грчката полиција започна истрага за поврзаност на службеници со „Нова зора"

Inpress - 24.09.2013

Атина, 24. септември 2013 (ИНПРЕС) Раководството на полицијата во Грција започна истрага во врска со тоа дали постои врска на полицајци со неонацистите.

Кој ја штити Златна зора?

Телеграф - 24.09.2013

Првиот човек на Федерацијата на грчките полицајци, Христос Фотопулос, за „Скај“ изјави дека во изминатите три години, имало многу случаи во кои полицијата го толерирала насилството на Златна зора Не ...

Продолжува истрагата за Златна зора

Телеграф - 24.09.2013

Внатрешната контрола упаднала во три полициски станици, во кои имало пријави за напади врз имигранти Во рамките на истрагата на активности на ултранационалистичката партија Златна зора , по убиството ...

Златна зора соработувала со офицери на полицијата!?

Вечер Прес - 24.09.2013

Пет истакнати офицери на грчката полиција се сменети од функциите по итната истрага за наводните врски на ултрадесничарската партија Златна зора со полицијата и војската, пишуваат грчките медиуми.

Претрес на три полициски станици во Атина заради истрагата против Златна зора

Република - 24.09.2013

Службеници од внатрешната контрола на грчката полиција упаднаа денеска во три полициски станици во Атина во рамките на истрагата на активности на ултранационалистичката партија Златна зора по ...

Претрес на три полициски станици во Атина во рамки на истрагата против Златна зора

Бриф - 24.09.2013

Службеници од внатрешната контрола на грчката полиција упаднаа денеска во три полициски станици во Атина во рамките на истрагата на активности на ултранационалистичката партија Златна зора по ...

Во Атина рации во полициски станици поврзани со ,,Златна зора,,

Либертас - 24.09.2013

Службеници од внатрешната контрола на грчката полиција денеска упаднаа во три полициски станици во Атина како дел од истрагата за активностите на ултранационалистичката партија Златна зора чиј ...

Во Солун условно осудени четири неонацисти за носење оружје

Република - 24.09.2013

Судот во Солун осуди четворица припадници на нацистичката „Златна зора“ поради поседување оружје, на условна казна во траење од шест до десет месеци, објави дневниот весник „Катимерини“.

Грција: Смени во полицијата поради можни врски со Златна зора

Точка - 24.09.2013

Пет истакнати офицери на грчката полиција се сменети од функциите откако владата наложила итна истрага за наводните врски на ултрадесничарската партија Златна Зора со полицијата и војската.

Претрес на три полициски станици во Атина заради истрагата против Златна зора

Н.Македонија - 24.09.2013

Службеници од внатрешната контрола на грчката полиција упаднаа денеска во три полициски станици во Атина во рамките на истрагата на активности на ултранационалистичката партија Златна зора по ...

Десетина членови на Златна зора идентификувани во истрагата за убиството на Павлос Фисас

24 Вести - 23.09.2013

Десетмина членови на грчката крајнодесничарска партија Златна зора се идентификувани во рамките на истрагата за убиството на 34-годишниот хип-хоп изведувач Павлос Фисас од 45-годишниот Јоргос ...

Двајца полициски генерали поднесоа оставки по убиството на грчкиот музичар

24 Вести - 23.09.2013

Двајца високорангирани офицери на грчката полиција поднесоа денеска оставки поради минатонеделното убиство на музичарот антифашист, за кое е обвинет наводен приврзаник на неонацистичката партија ...

Атина истражува дали воени инструктори обучувале членови на Златна зора

24 Вести - 23.09.2013

Грчкиот министер за одбрана Димитрис Аврамопулс побара да биде спроведена истрага во врска со тврдењата во весникот „То Вима“ дека активисти на неонацистичката партија Златна зора биле обучувани од ...

Аврамопулос истражува дали „златнозорци“ биле обучувани од воени инструктори

Утрински - 23.09.2013

Грчкиот министер за одбрана Димитрис Аврамопулс побара да биде спроведена истрага во врска со тврдењата во весникот „То Вима“ дека активисти на неонацистичката партија Златна зора биле обучувани од ...

Аврамопулос бара истрага на тврдењата дека активисти на Златна зора биле обучувани од воени инструктори

Сител - 23.09.2013

Грчкиот министер за одбрана Димитрис Аврамопулс побара да биде спроведена истрага во врска со тврдењата во весникот „То Вима“ дека активисти на неонацистичката партија Златна зора биле обучувани од ...

Златна зора ги повика своите неонацистички приврзаници да излезат на улиците

Макфакс - 28.09.2013

Неонацистичката грчка партија Златна зора го потврди апсењето на својот лидер Никос Михалолиакос и уште неколку пратеници и ги повика приврзаниците да излезат на улиците ширум Грција.

Десетина членови на Златна зора идентификувани во истрагата за убиството на Павлос Фисас

Сител - 23.09.2013

Десетмина членови на грчката крајнодесничарска партија Златна зора се идентификувани во рамките на истрагата за убиството на 34-годишниот хип-хоп изведувач Павлос Фисас од 45-годишниот Јоргос ...

Пад на популарноста на неонацистите во Грција по убиството на Павлос Фисас

МКД - 23.09.2013

По убиството на левичарот и познат грчки музичар Павлос Фисас, за кое е обвинет припадникот на неонацистичката партија Златна зора, оваа партија ја губи популарноста во Грција, покажуваат резултатите ...

Десетина членови на Златна зора идентификувани во истрагата за убиството на Павлос Фисас

А1 On - 23.09.2013

Десетмина членови на грчката крајнодесничарска партија Златна зора се идентификувани во рамките на истрагата за убиството на 34-годишниот хип-хоп изведувач Павлос Фисас од 45-годишниот Јоргос ...

Членови на Златна зора обучувани од воени инструктори?

Р.С.Европа - 23.09.2013

Грчкиот министер за одбрана Димитрис Аврамопулс побара да биде спроведена истрага во врска со тврдењата во весникот „То Вима“ дека активисти на неонацистичката партија Златна зора биле обучувани од ...

Членови на Златна зора идентификувани во истрагата за убиството на Павлос Фисас

Телеграф - 23.09.2013

Грчките сили за безбедност ги разгледуваат разговорите на мобилниот телефон на 45-годишниот убиец Десетмина членови на грчката крајнодесничарска партија Златна зора се идентификувани во рамките на ...

Откриени напаѓачите на грчкиот рапер

Press24 - 23.09.2013

Десетмина членови на грчката партија Златна зора се идентификувани во рамките на истрагата за убиството на 34-годишниот хип-хоп изведувач Павлос Фисас од 45-годишниот Јоргос Рупакиас во атинскиот ...

Десетина членови на Златна зора идентификувани за убиството на Павлос Фисас

МРТ - 23.09.2013

Десетмина членови на грчката крајнодесничарска партија Златна зора се идентификувани во рамките на истрагата за убиството на 34-годишниот хип-хоп изведувач Павлос Фисас од 45-годишниот Јоргос ...

Двајца полициски генерали поднесоа оставки по убиството на грчкиот музичар

А1 On - 23.09.2013

Двајца високорангирани офицери на грчката полиција поднесоа денеска оставки поради минатонеделното убиство на музичарот антифашист, за кое е обвинет наводен приврзаник на неонацистичката партија ...

Двајца полициски генерали поднесоа оставки по убиството на грчкиот музичар

Сител - 23.09.2013

Двајца високорангирани офицери на грчката полиција поднесоа денеска оставки поради минатонеделното убиство на музичарот антифашист, за кое е обвинет наводен приврзаник на неонацистичката партија ...

Аврамопулос: Да се истражи дали воени инструктори ја обучувале Златна зора

Телеграф - 23.09.2013

Барањето на грчкиот министер за одбрана доаѓа по тврдењата на „То Вима“ дека армиски специјалци обучувале активисти на неонацистичката Златна зора Грчкиот министер за одбрана Димитрис Аврамопулс ...

Аврамопулос бара истрага, Златна зора обучувани од воени инструктори

Курир - 23.09.2013

Грчкиот министер за одбрана Димитрис Аврамопулос побара да биде спроведена истрага во врска со тврдењата во весникот „То Вима“ дека активисти на неонацистичката партија Златна зора биле обучувани од ...

Аврамопулос бара истрага на тврдењата дека активисти на Златна зора биле обучувани од воени инструктори

А1 On - 23.09.2013

Грчкиот министер за одбрана Димитрис Аврамопулс побара да биде спроведена истрага во врска со тврдењата во весникот „То Вима“ дека активисти на неонацистичката партија Златна зора биле обучувани од ...

Аврамопулос бара истрага на тврдењата дека активисти на Златна зора биле обучувани од воени инструктори

Алфа - 23.09.2013

Грчкиот министер за одбрана Димитрис Аврамопулс побара да биде спроведена истрага во врска со тврдењата во весникот „То Вима“ дека активисти на неонацистичката партија Златна зора биле обучувани од ...

Аврамопулос бара истрага за активисти на Златна зора

МРТ - 23.09.2013

Грчкиот министер за одбрана Димитрис Аврамопулс побара да биде спроведена истрага во врска со тврдењата во весникот „То Вима“ дека активисти на неонацистичката партија Златна зора биле обучувани од ...

Ќе се истражува дали активистите на „Златна Зора“ биле обучувани од грчката армија

Press24 - 23.09.2013

Грчкиот министер за одбрана Димитрис Аврамопулс побара да биде спроведена истрага во врска со тврдењата во весникот „То Вима“ дека активисти на неонацистичката партија Златна зора биле обучувани од ...

Самарас повика на национално единство во борбата против нацизмот

Кирилица - 23.09.2013

Грчкиот премиер Андонис Самарас ја повика на единство нацијата и политичките сили во борбата против нацизмот и за заштита на демократските вредности. Во интервју за весникот „То Вима“ Самарас вели ...

ЈАНАКАКИ: Оние што гласаа за Златна зора имаат крв на рацете!

Телеграф - 23.09.2013

Грчката пратеничка за Телеграф.мк вели дека не е задоволна од одговорот на Венизелос дека инцидентите на македонско-грчката граница биле изолирани Пратеничката од грчката опозициска партија ...

„Златна зора“ пред забрана, Самарас повика на борба

Република - 23.09.2013

Самарас повика на единство за заштита на демократските вредности, нацијата и политичките сили да застанат во борбата против нацизмот. Грчкиот премиер за весникот „То Вима“ вели дека е одлучен да се ...

Аврамопулос бара истрага дали активисти на Златна зора биле обучувани од воени инструктори

Денешен - 23.09.2013

Грчкиот министер за одбрана Димитрис Аврамопулс побара да биде спроведена истрага во врска со тврдењата во весникот „То Вима“ дека активисти на неонацистичката партија Златна зора биле обучувани од ...

Членови на Златна зора идентификувани во истрагата за убиството на Павлос Фисас

Денешен - 23.09.2013

Десетмина членови на грчката крајнодесничарска партија Златна зора се идентификувани во рамките на истрагата за убиството на 34-годишниот хип-хоп изведувач Павлос Фисас од 45-годишниот Јоргос ...

Аврамопулос ќе утврдува дали армијата ја обучува ,,Златна зора,,

Либертас - 23.09.2013

Грчкиот министер за одбрана Димитрис Аврамопулс побара да биде спроведена истрага во врска со тврдењата во весникот „То Вима“ дека активисти на неонацистичката партија Златна зора биле обучувани од ...

Двајца полициски генерали поднесоа оставки по убиството на грчкиот музичар

Денешен - 23.09.2013

Двајца високорангирани офицери на грчката полиција поднесоа денеска оставки поради минатонеделното убиство на музичарот антифашист, за кое е обвинет наводен приврзаник на неонацистичката партија ...

Членови на Златна зора обучувани од воени инструктори?

Локално - 23.09.2013

Грчкиот министер за одбрана Димитрис Аврамопулс побара да биде спроведена истрага во врска со тврдењата во весникот „То Вима“ дека активисти на неонацистичката партија Златна зора биле обучувани од ...

Десетина членови на Златна зора идентификувани во истрагата за убиството на Павлос Фисас

Бриф - 23.09.2013

Десетмина членови на грчката крајнодесничарска партија Златна зора се идентификувани во рамките на истрагата за убиството на 34-годишниот хип-хоп изведувач Павлос Фисас од 45-годишниот Јоргос ...

Грција: Оставки од полициски генерали по убиството на музичарот

Н.Македонија - 23.09.2013

Двајца високорангирани офицери на грчката полиција поднесоа денеска оставки поради минатонеделното убиство на музичарот антифашист, за кое е обвинет наводен приврзаник на неонацистичката партија ...