TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Не се кријам, барајте ме на Вождовац

Макфакс - 04.12.2005

(Вест) – понеделник, 12.12.2005 ДРАГАН ДАРАВЕЛСКИ СЕ ЈАВИ ОД БЕЛГРАД Писмото поднесок од Даравелски стаса и по факс и по меил, но на факсот го нема бројот од каде е испратено, а мејлот е од општ карактер даравелскиЖsахоо.цом Поранешниот директор на Царината Драган Даревелски, по кого има распишано ...

Драган Даравелски сака дома ама да не го апсат

Вест - 02.12.2005

ЕКС ПРВИОТ ЦАРИНИК БАРА ПОВЛЕКУВАЊЕ НА ПОТЕРНИЦАТА ПРОТИВ НЕГО Драган Даравелски поранешниот прв човек на Царинскиата управа на Македонија два пати барал да биде повлечена потерницата за него. До кривичНиот совет во Основниот суд 1 во Скопје тој преку своите адвокати два пати барал повлекување на ...

Даравелски останува на потерница

Дневник - 02.12.2005

СУДСКА ОДЛУКА Меѓународната потерницата распишана по поранешниот директор на Царинската управа Драган Даравелски останува во сила иако тој неодамна барал да се симне барањето за негово апсење. Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 неодамна донесе решение со кое се одбива барањето за ...

Потерницата по Даравелски останува активна

Вечер Прес - 02.12.2005

Кривичниот судски совет при Основниот суд Скопје 1 го одби предлогот за повлекување на меѓународната потерница распишана по некогашниот прв цариник Драган Даравелски, осомничен за злоупотреба на службената положба и овластување. Таа останува и натаму во сила. Решението меѓутоа никој не го подигнал.

Даравелски – Чекам судска покана

Макфакс - 01.12.2005

Куманово Поранешниот директор на македонската Царина Драган Даравелски изјави денеска за Макфакс дека судот ја знае неговата адреса на живеење во Белград и дека чека да му биде доставена целата предметна документација. Даравелски, кого македонските власти го бараат поради сомневање дека ја ...