TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Изутринава најстудено во Маврово и Лазарополе, денеска сончево со слаб ветер

24 Вести - 15.01.2017

Најстудено изутринава беше во Маврово и Лазарополе каде се измерени минус шест степени, во Струмица, Крушево и Крива Паланка минус пет, во Ѓуриште и Поажаране минус четири, во Тополчани, Виница, претор, Демир Капија и Битола минус три, во Прилеп, ...

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност

Р.С.Европа - 01.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена, а во текот на денот во западните и крајните источни делови повремено и значителна облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од минус три до 11, а дневната ...

Временска прогноза: Сончево со слаб ветер

Алсат-М - 15.01.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од источен и североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 13 до минус четири, а дневната од два до осум степени. Во Скопје слично време.

Денеска сончево и потопло, од утре пак ќе вее

+инфо - 15.01.2017

Утринската температура ќе се движи од минус 13 до минус четири, а дневната од два до осум степени. Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од источен и североисточен правец.

Изутринава најстудено во Маврово и Лазарополе, денеска сончево со слаб ветер

Популарно - 15.01.2017

Најстудено изутринава беше во Маврово и Лазарополе каде се измерени минус шест степени, во Струмица, Крушево и Крива Паланка минус пет, во Ѓуриште и Поажаране минус четири, во Тополчани, Виница, претор, Демир Капија и Битола минус три, во Прилеп, ...

Утрово најстудено и најмногу снег во Лазарополе

Здравство24 - 15.01.2017

Најстудено изутринава беше во Маврово и Лазарополе каде се измерени минус шест степени, во Струмица, Крушево и Крива Паланка минус пет, во Ѓуриште и Поажаране минус четири, во Тополчани, Виница, претор, Демир Капија и Битола минус три, во Прилеп, ...

Сончево со слаб ветер

А1 On - 13.02.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево. Во јужните подрачја претпладне ќе има мала до умерена облачност, а преку денот ќе биде претежно сончево со слаб ветер. На повисоките места и на планините ќе дува умерен ветер од северен правец.

Сончево со умерена облачност и слаб ветер

ТВ21 - 04.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер. Дневната температура ќе се движиод 20 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ...

Изутринава најстудено во Маврово, денеска сончево со слаб ветер

Идивиди - 15.01.2017

Скопје, 15 јануари 2017 (МИА) - Најстудено изутринава беше во Маврово и Лазарополе каде се измерени минус шест степени, во Струмица, Крушево и Крива Паланка минус пет, во Ѓуриште и Поажаране минус четири, во Тополчани, Виница, претор, Демир Капија и ...

Изутринава најстудено во Маврово и Лазарополе, денеска сончево со слаб ветер

А1 On - 15.01.2017

Најстудено изутринава беше во Маврово и Лазарополе каде се измерени минус шест степени, во Струмица, Крушево и Крива Паланка минус пет, во Ѓуриште и Поажаране минус четири, во Тополчани, Виница, претор, Демир Капија и Битола минус три, во Прилеп, ...

Најстудено во Маврово и Лазарополе, денеска сончево со слаб ветер

Алфа - 15.01.2017

Најстудено изутринава беше во Маврово и Лазарополе каде се измерени минус шест степени, во Струмица, Крушево и Крива Паланка минус пет, во Ѓуриште и Поажаране минус четири, во Тополчани, Виница, претор, Демир Капија и Битола минус три, Најстудено ...

СОНЦЕ И ВЕТЕР: Температурите до минус 13

Телеграф - 15.01.2017

Утринската температура ќе се движи од минус 13 до минус четири, а дневната од два до осум степени Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од источен и североисточен правец.

Сончево со слаб ветер

Канал5 - 29.01.2018

Времето денеска ќе биде сончево и потопло, со длаб до умерен северен ветер. Наутро ќе има појава на магла во дел од котлините. Температурата ќе се движи од девет до 15 степени. Во Скопје слично време, со температура до десет степени.

Сончево со слаб ветер

Н.Македонија - 13.09.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 16, а дневната температура од 25 до 32 степенa.

Изутринава најстудено во Маврово и Лазарополе, денеска сончево со слаб ветер

Сител - 15.01.2017

Најстудено изутринава беше во Маврово и Лазарополе каде се измерени минус шест степени, во Струмица, Крушево и Крива Паланка минус пет, во Ѓуриште и Поажаране минус четири, во Тополчани, Виница, претор, Демир Капија и Битола минус три, во Прилеп, ...

Изутринава најстудено во Маврово и Лазарополе, денеска сончево со слаб ветер ...

Н.Македонија - 15.01.2017

Изутринава најстудено во Маврово и Лазарополе, денеска сончево со слаб ветер Најстудено изутринава беше во Маврово и Лазарополе каде се измерени минус шест степени, во Струмица, Крушево и Крива Паланка минус пет, во Ѓуриште и Поажаране минус четири, ...

Сончево со мала до умерена облачност

Сител - 17.09.2018

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до уменера облачност. Утринската темретарура ќе се движи во интервалот од шест до 18, а дневната од 24 до 33 степени. УВ индексот ќе изнесува 6. Во Скопје слично време.

Изутринава најстудено во Маврово и Лазарополе, денеска сончево со слаб ветер

Канал5 - 15.01.2017

Најстудено изутринава беше во Маврово и Лазарополе каде се измерени минус шест степени, во Струмица, Крушево и Крива Паланка минус пет, во Ѓуриште и Поажаране минус четири, во Тополчани, Виница, претор, Демир Капија и Битола минус три, во Прилеп, ...

Сончево време, дневните температури до 8 степени

МК News - 15.01.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од источен и североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 13 до минус четири, а дневната од два до осум степени. Во Скопје слично време.

Пресврт со времето – Еве што не очекува денес

Репортер - 15.01.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од источен и североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 13 до минус четири, а дневната од два до осум степени. Во Скопје слично време.

Сончево време, со температура до 8 степени

Нетпрес - 15.01.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од источен и североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 13 до минус четири, а дневната од два до осум степени. Во Скопје слично време.

Денеска сончево со повисоки температури - какво време не очекува од утре

Press24 - 15.01.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од источен и североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 13 до минус четири, а дневната од два до осум степени. Во Скопје слично време.

Сончево време, дневните температури до 8 степени

Вистина.мк - 15.01.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од источен и североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 13 до минус четири, а дневната од два до осум степени. Во Скопје слично време.

Најстудено во Маврово и Лазарополе, денеска сончево со слаб ветер

Стандард - 15.01.2017

Најстудено изутринава беше во Маврово и Лазарополе каде се измерени минус шест степени, во Струмица, Крушево и Крива Паланка минус пет, во Ѓуриште и Поажаране минус четири, во Тополчани, Виница, претор, Демир Капија и Битола минус три, во Прилеп, ...

Во Лазарополе се мрзне – Еве како стојат температурите во остантите градови

Репортер - 15.01.2017

Најстудено изутринава беше во Маврово и Лазарополе каде се измерени минус шест степени, во Струмица, Крушево и Крива Паланка минус пет, во Ѓуриште и Поажаране минус четири, во Тополчани, Виница, претор, Демир Капија и Битола минус три, во Прилеп, ...

Сончево време, дневните температури до 8 степени

Курир - 15.01.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од источен и североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 13 до минус четири, а дневната од два до осум степени. Во Скопје слично време.

Еве каде е најстудено утрово

Press24 - 15.01.2017

Најстудено изутринава беше во Маврово и Лазарополе каде се измерени минус шест степени, во Струмица, Крушево и Крива Паланка минус пет, во Ѓуриште и Поажаране минус четири, во Тополчани, Виница, претор, Демир Капија и Битола минус три, во Прилеп, ...

Денеска сончево со умерена облачност и слаб ветер

Република - 15.01.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од источен и североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 13 до минус четири, а дневната од два до осум степени. Во Скопје слично време.

Изутринава најстудено во Маврово и Лазарополе

Нетпрес - 15.01.2017

Најстудено изутринава беше во Маврово и Лазарополе каде се измерени минус шест степени, во Струмица, Крушево и Крива Паланка минус пет, во Ѓуриште и Поажаране минус четири, во Тополчани, Виница, претор, Демир Капија и Битола минус три, во Прилеп, ...

Изутринава најстудено во Маврово и Лазарополе, денеска сончево со слаб ветер

Курир - 15.01.2017

Најстудено изутринава беше во Маврово и Лазарополе каде се измерени минус шест степени, во Струмица, Крушево и Крива Паланка минус пет, во Ѓуриште и Поажаране минус четири, во Тополчани, Виница, претор, Демир Капија и Битола минус три, во Прилеп, ...

Времето денеска сончево и потопло со слаб ветер

Мета - 15.01.2017

Времето денеска е сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од источен и североисточен правец. Највисоката температура на воздухот ќе се движи од 2 до 8 Целзиусови степени. Утринава најстудено беше во Маврово и Лазарополе каде беа ...

Познати дами кои од плус отидоа во минус!

Вечер - 15.01.2017

Кога тежината варира по неколку килограми минус или плус константно не е страшно, но доколку некој качи двоцифрен број килограми, а притоа е јавна личност, речиси е невозможно тоа да остане незабележано.

Темературата ќе се качи до 8 степени: Денеска сончево и ветровито, од понеделник повторно снег

еМагазин - 15.01.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од источен и североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 13 до минус четири, а дневната од два до осум степени. Во Скопје слично време.

Времето денес сончево со температури до 8 степени

Пулс24 - 15.01.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од источен и североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 13 до минус четири, а дневната од два до осум степени. Во Скопје слично време.

Изутринава најстудено во Маврово и Лазарополе, денеска сончево со слаб ветер

Lider - 15.01.2017

Најстудено изутринава беше во Маврово и Лазарополе каде се измерени минус шест степени, во Струмица, Крушево и Крива Паланка минус пет, во Ѓуриште и Поажаране минус четири, во Тополчани, Виница, претор, Демир Капија и Битола минус три, во Прилеп, ...

Темературите во пораст, најстудено во Маврово и Лазарополе со минус 6 степени

еМагазин - 15.01.2017

Најстудено изутринава беше во Маврово и Лазарополе каде се измерени минус шест степени, во Струмица, Крушево и Крива Паланка минус пет, во Ѓуриште и Поажаране минус четири, во Тополчани, Виница, претор, Демир Капија и Битола минус три, во Прилеп, ...

Сончево со умерена облачност и слаб ветер

Lider - 15.01.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од источен и североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 13 до минус четири, а дневната од два до осум степени. Во Скопје слично време.

Сончево со слаб ветер

Телевизија Нова - 15.01.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од источен и североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 13 до минус четири, а дневната од два до осум степени. Во Скопје слично време.

Времето денес: Сончево со мала до умерена облачност

Exclusive.mk - 15.01.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од источен и североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 13 до минус четири, а дневната од два до осум степени. Во Скопје слично време.

Изутринава најстудено во Маврово и Лазарополе

Exclusive.mk - 15.01.2017

Најстудено изутринава беше во Маврово и Лазарополе каде се измерени минус шест степени, во Струмица, Крушево и Крива Паланка минус пет, во Ѓуриште и Поажаране минус четири, во Тополчани, Виница, претор, Демир Капија и Битола минус три, во Прилеп, ...

Утре дневна температура до 7 степени

Канал5 - 14.01.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од источен и североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 13 до минус четири, а дневната од нула до седум степени.

Утре сончево со температури до 7 степени, од понеделник повторно снег

еМагазин - 14.01.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од источен и североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 13 до минус четири, а дневната од нула до седум степени.

Лекари: Ако температурата е под минус 7 степени, да не се тренира на отворено

Алсат-М - 13.01.2017

Голем број екипи поради немање услови за тренинг своите активности ги одржуваат во отворени простории или во таканаречени балони. Лекарите претпочитаат кога имаме температури под минус 7 степени, да не се тренира на отворен и студен простори бидејќи ...

Дали му доаѓа крај на студеното време? Временска прогноза до крајот на месецот

БркајРабота - 13.01.2017

Дали со крајот на оваа недела доаѓа и крајот на поларните температури? Прогнозата за до крајот на јануари вели дека сепак студот ќе попушти и дека пред нас се потопли денови. Од идната недела, температурите ќе се качуваат до минус 1 а минималните ...

Променливо облачно и потопло време, со дневна температура над нулата

Мета - 13.01.2017

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно, со сончеви периоди и со дневна температура над нулата. Ќе дува умерен ветер од јужен правец. Попладне и кон крајот на денот, во западните делови од земјата, на планините ќе има повремени ...

Поларниот студ малку попушта, дневните температури во пораст

+инфо - 12.01.2017

Утринската температура ќе се движи од минус 15 до минус шест, а дневната од еден до шест степени. Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен ветер претежно од јужен правец.

Ниски утрински температури, граѓаните да внимаваат на лизгавите површини

ТВ21 - 12.01.2017

Во Македонија и утрово температурите се многу ниски, а дневните ќе бидат од минус четири до пет степени. Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), пораст на температурата ќе има од петок.

Последен сибирски студен ден, од петок пораст на температурите

Таратур - 12.01.2017

Со утрото во четврток ја завршуваме серијата на утра со минимална температура под просекот за овој дел од годината. Локално минималната повторно ќе има вреднности во дијапазонот помеѓу минус 22 и минус 17 Целзиусови степени, но не се очекува на ниту ...

Ниски утрински температури, граѓаните да внимаваат на лизгавите површини...

Н.Македонија - 12.01.2017

Ниски утрински температури, граѓаните да внимаваат на лизгавите површини Во Македонија и утрово температурите се многу ниски, а дневните ќе бидат од минус четири до пет степени. Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), пораст на ...

Ниски утрински температури, граѓаните да внимаваат на лизгавите површини

Вистина.мк - 12.01.2017

Во Македонија и утрово температурите се многу ниски, а дневните ќе бидат од минус четири до пет степени. Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), пораст на температурата ќе има од петок.

Утрово екстремен студ - следете ги овие препораки

Скопје инфо - 12.01.2017

Во Македонија и утрово температурите се многу ниски, а дневните ќе бидат од минус четири до пет степени. Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), пораст на температурата ќе има од петок.

Што не очекува после викендот – Временска за следната недела

Репортер - 12.01.2017

Времето изутрина во Македонија ќе биде многу студено, а преку денот претежно сончево со пораст на дневните температури. Утринската температура ќе се движи од минус 20 до минус девет, а дневната од минус четири до пет степени.

Ниски утрински температури, граѓаните да внимаваат на лизгавите површини

Вечер - 12.01.2017

Во Македонија и утрово температурите се многу ниски, а дневните ќе бидат од минус четири до пет степени. Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), пораст на температурата ќе има од петок Времето во Македонија ќе биде многу студено, а преку ...

Ниски утрински температури, граѓаните да внимаваат на лизгавите површини

Курир - 12.01.2017

Во Македонија и утрово температурите се многу ниски, а дневните ќе бидат од минус четири до пет степени. Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), пораст на температурата ќе има од петок.

Дали му доаѓа крај на студеното време? Временска прогноза до крајот на месецот

Среќа.mk - 12.01.2017

Прогнозата за до крајот на јануари вели дека сепак студот ќе попушти и дека пред нас се потопли денови. Од идната недела, температурите ќе се качуваат до минус 1 а минималните нема да одат под минус 9.

Времето и денеска многу студено со слаб ветер

Мета - 12.01.2017

Времето во Македонија ќе биде многу студено, а преку денот претежно сончево со пораст на дневните температури. Утринската температура ќе се движи од – 20 до – 9, а дневната од – 4 до 5 Целзиусови степени.

Минусни температури, дел од Македонија во портолакова фаза

МРТ - 12.01.2017

Изутрината најстудено во Скопје и во Берово со минус 21 степен. До крајот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Температурата ќе достигне од минус 4 до 5 степени. Снег и студ во Македонија.

Нов екстремно студен бран! Еве кога

Пулс24 - 12.01.2017

Времето изутрина во Македонија ќе биде многу студено, а преку денот претежно сончево со пораст на дневните температури. Утринската температура ќе се движи од минус 20 до минус девет, а дневната од минус четири до пет степени.

Студено утро, дневните температури во благ пораст

Lider - 12.01.2017

Времето изутрина во Македонија ќе биде многу студено, а преку денот претежно сончево со пораст на дневните температури. Утринската температура ќе се движи од минус 20 до минус девет, а дневната од минус четири до пет степени.

Ниски утрински температури, граѓаните да внимаваат на лизгавите површини

Телевизија Нова - 12.01.2017

Во Македонија и утрово температурите се многу ниски, а дневните ќе бидат од минус четири до пет степени. Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), пораст на температурата ќе има од петок.

Времето денес ќе биде прилично студено, пристигнува нов влажен бран од снег и дожд

Exclusive.mk - 12.01.2017

Времето изутрина во Македонија ќе биде многу студено, а преку денот претежно сончево со пораст на дневните температури. Утринската температура ќе се движи од минус 20 до минус девет, а дневната од минус четири до пет степени.

Утре наутро - 20, денот над нулата

+инфо - 11.01.2017

Позначителен пораст на температурата ќе има од петок кога ќе дува умерен ветер од јужен правец. Максималните температури насекаде ќе бидат позитивни. Времето утре изутрина ќе биде многу студено, а преку денот претежно сончево со пораст на дневните ...

Утре ќе се разбудиме на -20, подобрување на времето од петок

Здравство24 - 11.01.2017

Времето утре изутрина во Македонија ќе биде многу студено, а преку денот претежно сончево со пораст на дневните температури. Утринската температура ќе се движи од минус 20 до минус девет, а дневната од минус четири до пет степени.

Ниски утрински температури, граѓаните да внимаваат на лизгавите површини

А1 On - 11.01.2017

Во Македонија и утрово температурите се многу ниски, а дневните ќе бидат од минус четири до пет степени. Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), пораст на температурата ќе има од петок.

И ова утро донесе минус 20 Целзиусови – временска прогноза за среда

Таратур - 11.01.2017

Разведрувањето во текот на ноќта, но и стационирањето на студен воздух по котлините во претходните неколку дена, утрово повторно условија значитетлен пад на температурата, која локално дојде од вредности околу минус 20 степени Целзиусови.

Македонија во жолта фаза – рекордно ниски температури

Gotvi.mk - 11.01.2017

Времето во Македонија во јужните делови ќе биде претежно облачно време со локални врнежи од снег, а во северните делови ќе има подолги сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.Утринската температура ќе се движи од минус 19 до минус ...

Ниски утрински температури, граѓаните да внимаваат на лизгавите површини

Канал5 - 11.01.2017

Во Македонија и утрово температурите се многу ниски, а дневните ќе бидат од минус четири до пет степени. Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), пораст на температурата ќе има од петок.

Облачно време со врнежи од дожд

Сител - 08.03.2017

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, на планините од снег. Повеќе врнежи ќе има во западните и јужните делови каде на повеќе места се очекува да наврнат околу 20л/м2, а локално и над 30 л/м2.

Позначителен пораст на температурата од задутре...

Н.Македонија - 11.01.2017

Позначителен пораст на температурата од задутре Времето во Македонија, во јужните делови ќе биде претежно облачно со локални врнежи од снег, а во северните делови ќе има подолги сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Следете ги овие препораки за екстремниот студ

Сител - 11.01.2017

Во Македонија и утрово температурите се многу ниски, а дневните ќе бидат од минус четири до пет степени. Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), пораст на температурата ќе има од петок.

Последен ден од серијата на ледени денови. Од петок затоплување

МетеоПро - 11.01.2017

Со утрото во четврток ја завршуваме серијата на утра со минимална температура под просекот за овој дел од годината. Локално минималната повторно ќе има вреднности во дујапазонот помеѓу -22°С и -17°С, но не се очекува на ниту едно мерно место наутро ...

Времето утре ќе биде многу студено – Температурата ќе падне до минус 20

Орбис - 11.01.2017

Времето утре изутрина во Македонија ќе биде многу студено, а преку денот претежно сончево со пораст на дневните температури. Утринската температура ќе се движи од минус 20 до минус девет, а дневната од минус четири до пет степени.

Облачно и ветровито со локални врнежи од снег

Вистина.мк - 11.01.2017

Времето денеска во Македонија во јужните делови ќе биде претежно облачно со локални врнежи од снег, а во северните делови ќе има подолги сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Облачно и ветровито со локални врнежи од снег

Курир - 11.01.2017

Времето денеска во Македонија во јужните делови ќе биде претежно облачно со локални врнежи од снег, а во северните делови ќе има подолги сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Временска за идната недела

Press24 - 11.01.2017

Времето изутрина во Македонија ќе биде многу студено, а преку денот претежно сончево со пораст на дневните температури. Утринската температура ќе се движи од минус 20 до минус девет, а дневната од минус четири до пет степени.

Погледнете кога ќе попушти студот – Временска прогноза до крајот на месецов

Република - 11.01.2017

Прогнозата за до крајот на јануари вели дека сепак студот наскоро ќе попушти и дека пред нас се релативно потопли денови. Од идната недела, температурите ќе се качуваат до минус 1, а минималните нема да одат под минус 9.

Доаѓа крај на студот – Какво време не чека до крајот на месецот

Репортер - 11.01.2017

Се гледа крајот на исклучително студеното време. Со завршувањето на оваа недела конечно ќе почнеме да се одмрзнуваме. Не во буквална смисла на зборот бидејќи и во текот на наредната недела максималните температури ќе бидат во негатива, но сепак, ...

Дали му доаѓа крај на студеното време? Временска прогноза до крајот на месецот

МК News - 11.01.2017

Прогнозата за до крајот на јануари вели дека сепак студот ќе попушти и дека пред нас се потопли денови. Од идната недела, температурите ќе се качуваат до минус 1 а минималните нема да одат под минус 9.

Најстудено во Битола, најмногу снег во Маврово

МРТ - 11.01.2017

И утре се очекуваат ниски температури до минус 15 степени, нов влажен бран се предвидува за петок... Најстуден град ноќеска во земјава беше Битола со минус 22 степена. Во Тетово и во Маврово минус 20, во Скопје минус 14, студено беше дури и во ...

Доаѓа крај на студот - какво време не чека до крајот на месецот

Press24 - 11.01.2017

Се гледа крајот на исклучително студеното време. Со завршувањето на оваа недела конечно ќе почнеме да се одмрзнуваме. Не во буквална смисла на зборот бидејќи и во текот на наредната недела максималните температури ќе бидат во негатива, но сепак, ...

Дали му доаѓа крај на студеното време? Временска прогноза до крајот на месецот

Курир - 11.01.2017

Дали со крајот на оваа недела доаѓа и крајот на поларните температури? Прогнозата за до крајот на јануари вели дека сепак студот ќе попушти и дека пред нас се потопли денови. Од идната недела, температурите ќе се качуваат до минус 1 а минималните ...

Студениот бран продолжува и утре, температурите до -20 степени

Позитив.мк - 11.01.2017

Времето утре изутрина во Македонија ќе биде многу студено, а преку денот претежно сончево со пораст на дневните температури. Утринската температура ќе се движи од минус 20 до минус девет, а дневната од минус четири до пет степени.

Kога кај нас би било минус 7 како во Скопје, би шетале по кратки ракави

Скопје инфо - 11.01.2017

Родена сум и живеам во Јакутск. Јакутија е најстуденото место на Земјата, каде што температурата достигнува и до -72 Целзиусови степени, вака го опишува својот роден град младата Наријана Сабарајакина, асистентка во компанија за мобилна комуникација ...

Доаѓа крај на студот – какво време не чека до крајот на месецот

Маркукуле - 11.01.2017

Се гледа крајот на исклучително студеното време. Со завршувањето на оваа недела конечно ќе почнеме да се одмрзнуваме. Не во буквална смисла на зборот бидејќи и во текот на наредната недела максималните температури ќе бидат во негатива, но сепак, ...

И утре многу студено, најниската темература повторно ќе се спушти до -20 степени

еМагазин - 11.01.2017

Времето утре изутрина во Македонија ќе биде многу студено, а преку денот претежно сончево со пораст на дневните температури. Утринската температура ќе се движи од минус 20 до минус девет, а дневната од минус четири до пет степени.

Облачно време со врнежи од дожд

Exclusive.mk - 08.03.2017

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, на планините од снег. Повеќе врнежи ќе има во западните и јужните делови каде на повеќе места се очекува да наврнат околу 20л/м2, а локално и над 30 л/м2.

Променливо облачно со сончеви периоди утре

+инфо - 10.01.2017

Утринската температура ќе се движи од минус 19 до минус осум, а дневната од минус девет до минус три степени. Времето утре во јужните делови од земјата ќе биде претежно облачно време со локални врнежи од снег, а во северните делови ќе има подолги ...

Студено време со локални врнежи од снег

ТВ21 - 10.01.2017

Времето денеска ќе биде студено, со локални врнежи од снег. Утринската температура ќе се движи од минус 18 до минус 6 степени Целзиусови, а дневната од минус 10 до минус 3 Целзиусови степени. Ќе дува и умерен северен ветер.

И утре многу студено – Пораст на температурите од петок

Здравство24 - 10.01.2017

Времето утре во Македонија во јужните делови ќе биде претежно облачно време со локални врнежи од снег, а во северните делови ќе има подолги сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Вторничка временска прогноза

Таратур - 03.07.2018

Овој вторник, 3 јули, носи утрински температури помеѓу 11 и 19 степени, а дневната температура ќе се движи од 26 до 35 Целзиусови степени. Во Скопје претпладне сончево со слаб ветер од променлив правец.

Температури под нулата и снег во Македонија

Сител - 10.01.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во источните делови облачно со повремени локални врнежи од снег кои ќе бидат со умерен, а во останатите делови со послаб интензитет. Ќе дува умерен северен ветер.

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди

Канал5 - 10.01.2017

Во источните делови облачно со повремени локални врнежи од снег кои ќе бидат со умерен, а во останатите делови со послаб интензитет. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус 18 до минус шест, а дневната од минус 10 ...

Денеска минусни температури и локални врнежи од снег...

Н.Македонија - 10.01.2017

Денеска минусни температури и локални врнежи од снег Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во источните делови облачно со повремени локални врнежи од снег кои ќе бидат со умерен, а во останатите делови со послаб ...

Утре облачно со локални врнежи од снег и дневна температура од минус девет до минус три степени

Канал5 - 10.01.2017

Времето утре во Македонија во јужните делови ќе биде претежно облачно време со локални врнежи од снег, а во северните делови ќе има подолги сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Временска прогноза-повремени локални врнежи од снег и -18 степени

Локално - 10.01.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во источните делови облачно со повремени локални врнежи од снег кои ќе бидат со умерен, а во останатите делови со послаб интензитет. Ќе дува умерен северен ветер.

Студено време со врнежи од снег

Орбис - 10.01.2017

Времето денеска ќе биде студено, со локални врнежи од снег. Утринската температура ќе се движи од минус 18 до минус 6 степени Целзиусови, а дневната од минус 10 до минус 3 Целзиусови степени. Ќе дува и умерен северен ветер.

Студено време со локални врнежи од снег

Мета - 10.01.2017

Времето денеска ќе биде студено, со локални врнежи од снег. Утринската температура ќе се движи од минус 18 до минус 6 степени Целзиусови, а дневната од минус 10 до минус 3 Целзиусови степени. Ќе дува и умерен северен ветер.

Maкедонија мрзне – Ваков студ не се памети со децении

Репортер - 10.01.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во источните делови облачно со повремени локални врнежи од снег кои ќе бидат со умерен, а во останатите делови со послаб интензитет. Ќе дува умерен северен ветер.

Минусни температури и снег

Вистина.мк - 10.01.2017

Времето денеска ќе биде студено, со локални врнежи од снег. Утринската температура ќе се движи од минус 18 до минус шест, а дневната од минус 10 до минус три степени. Ќе дува и умерен северен ветер.

Времето денеска променливо облачно со сончеви периоди

Република - 10.01.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во источните делови облачно со повремени локални врнежи од снег кои ќе бидат со умерен, а во останатите делови со послаб интензитет. Ќе дува умерен северен ветер.

Снег во Македонија - екстремно ниски температури

Press24 - 10.01.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во источните делови облачно со повремени локални врнежи од снег кои ќе бидат со умерен, а во останатите делови со послаб интензитет. Ќе дува умерен северен ветер.

Минусни температури и снег

Курир - 10.01.2017

Времето денеска ќе биде студено, со локални врнежи од снег. Утринската температура ќе се движи од минус 18 до минус шест, а дневната од минус 10 до минус три степени. Ќе дува и умерен северен ветер.

Ова се најниските температури измерени некогаш во Македонија

Вистина.мк - 10.01.2017

Претходните неколку, како и наредниве денови ќе бидат и најстудените за оваа година. Сепак, може да кажеме дека овие наши температури се половине од оние што се очекуваат во поголемите делови на Русија и Канада (од -35 до -55 степени целзиусови).

Македонија во жолта алертна фаза - подгответе се за студ

Press24 - 10.01.2017

Времето во Македонија во јужните делови ќе биде претежно облачно време со локални врнежи од снег, а во северните делови ќе има подолги сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Прогноза: И денеска температурите во длабок минус

Lider - 10.01.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во источните делови облачно со повремени локални врнежи од снег кои ќе бидат со умерен, а во останатите делови со послаб интензитет. Ќе дува умерен северен ветер.

Температури под нулата и снег во Македонија

Exclusive.mk - 10.01.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во источните делови облачно со повремени локални врнежи од снег кои ќе бидат со умерен, а во останатите делови со послаб интензитет. Ќе дува умерен северен ветер.

Која е најниската температура измерена некогаш во Македонија?

Exclusive.mk - 10.01.2017

Пред 60 години, на 27 јануари е регистрирана најниската температура во Македонија. Во Берово во далечната 1954 година се измерени минус 31,5 степени Целзиусови. Ваквата температура е евидентирана како најниска во Македонија од 1925 година ...

Времето денеска: променливо облачно и студено

Р.С.Европа - 07.01.2019

Во Македонија ќе биде променливо облачно и студено, претпладне со слаб локален снег претежно на северот и во западните делови. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер најизразен во северните делови, а на југоистокот ќе биде со почести сончеви ...

Сибирскиот студ продолжува: Облачен понеделник со утрински температури под минус 20

Таратур - 09.01.2017

Наоблачувањето во текот на ноќта недела кон понедеделник ќе значи и повисока минимална темпераута во источниот регион во однос на недела. Но, дури и тоа повисока, споредено со оние минус 28 степени во Берово од недела на утро, ќе значи минимална ...

Температури до минус -21 степени

ТВ21 - 09.01.2017

Од УХМР соопштија дека уште утре ќе се задржи претежно променливо облачно и понатаму многу студено време со услови за повремено провејување на слаб снег, почест во вечерните ...

-20 степени во Битола

Тера - 09.01.2017

Поларни температури преовладуваат во земјава. Најстудено ноќеска беше во Маврово, минус 21 степен. Во Битола, Тетово и во Лазарополе се регистрирани 20 степени под нулата. Во Скопје температурата падна на минус 11 целзиусови, во Штип минус 10, ...

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Еве како се живее во најстудениот град- измерени неверојатни минус 71.2 степени!

БркајРабота - 09.01.2017

Во Јакутск, главниот град на Република Јакутија живеат над 300 000 луѓе и официјално овој град е признаен за најстудено место во светот. Просечните температури во зима таму се -34 степени Целзиусови.

Утринската температура до минус 24 степени - Во вечерните часови слаб снег

Сител - 09.01.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и понатаму многу студено со услови за повремено провејување на слаб снег од вечерните часови. Утринската температура ќе се спушти до минус 24 степени целзиусови, а дневната ќе достигне до минус четири ...

И денеска многу студено - Маврово го презеде приматот од Берово

Канал5 - 09.01.2017

Со екстремно ниски температури и отежнат сообраќај почнува новата работна недела. Најстудено утринава е во Маврово, каде што се измерени -21 степен. Следат Битола, Тетово и Лазарополе со -20, крушево -19, Дебар и Прилеп со 17 степени под нулата.

Над 50 жртви поради ниските температури во Европа...

Н.Македонија - 09.01.2017

Над 50 жртви поради ниските температури во Европа Поради студениот бран во Западна и Централна Европа починаа најмалку 51 човек. Во Полска вчера се измерени минус 20 степени Целзиусови, а поради хипертермија починаа десет лица.

Временска прогноза-од минус 16 степени, а максималната до минус 8 степени

Локално - 09.01.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и понатаму многу студено со услови за повремено провејување на слаб снег од вечерните часови. Утринската температура ќе се спушти до минус 24 степени целзиусови, а дневната ќе достигне до минус четири ...

Променливо облачно и многу студено

Курир - 09.01.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и понатаму многу студено со услови за повремено провејување на слаб снег од вечерните часови. Утринската температура ќе се спушти до минус 24 степени целзиусови, а дневната ќе достигне до ...

Повторно температури до – 20, можни повремени врнежи од снег

Позитив.мк - 09.01.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и понатаму многу студено со услови за повремено провејување на слаб снег од вечерните часови. Утринската температура ќе се спушти до минус 24 степени целзиусови, а дневната ќе достигне до ...

Го имавме најладниот ден последниве неколку години - кога ќе има нов леден шок?

Press24 - 09.01.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и понатаму многу студено со услови за повремено провејување на слаб снег од вечерните часови. Утринската температура ќе се спушти до минус 24 степени целзиусови, а дневната ќе достигне до минус четири ...

Променливо облачно и студено, во Маврово измерени минус 21 степен

Мета - 09.01.2017

Времето денеска ќе биде променливо облачно и понатаму многу студено со услови за повремено провејување на слаб снег од вечерните часови. Минималната утринска температура ќе се спушти до минус 24 степени Целзиусови, а дневната ќе достигне до минус ...

Македонија окована во студ – Еве до колку се спушти живата на термометарот

Репортер - 09.01.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и понатаму многу студено со услови за повремено провејување на слаб снег од вечерните часови. Утринската температура ќе се спушти до минус 24 степени целзиусови, а дневната ќе достигне до минус четири ...

Најстудено во Маврово, минус 21 степен

МРТ - 09.01.2017

И денеска се очекува студено време, со температура во интервал од минус 10 до минус 2 степена. Во Скопје до минус 6, а има услови и за слабо провејување на снег. Поларни температури преовладуваат во земјава.

Го имавме најладниот ден последниве неколку години - кога ќе попушти студот?

Скопје инфо - 09.01.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и понатаму многу студено со услови за повремено провејување на слаб снег од вечерните часови. Утринската температура ќе се спушти до минус 24 степени целзиусови, а дневната ќе достигне до минус четири ...

Студот и денеска не попушта

Lider - 09.01.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и понатаму многу студено со услови за повремено провејување на слаб снег од вечерните часови. Утринската температура ќе се спушти до минус 24 степени целзиусови, а дневната ќе достигне до минус четири ...

Екстремно ниски температури измерени во Македонија

Пулс24 - 09.01.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и понатаму многу студено со услови за повремено провејување на слаб снег од вечерните часови. Утринската температура ќе се спушти до минус 24 степени целзиусови, а дневната ќе достигне до минус четири ...

Зошто Берово е најстудениот град во Македонија?

еМагазин - 09.01.2017

Берово без дилема е едно од најстудените места во земјава. Деновиве таму беа измерени и минус 28 степени Целзиусови, што сезонава за сега е најниска температура во земјава, но и меѓу најниските во регионов.

Времето и денеска студено: Температури од минус 24 до минус 4 степени

Телевизија Нова - 09.01.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и понатаму многу студено со услови за повремено провејување на слаб снег од вечерните часови. Утринската температура ќе се спушти до минус 24 степени целзиусови, а дневната ќе достигне до минус четири ...

Утринската температура до минус 24 степени - Во вечерните часови слаб снег

Exclusive.mk - 09.01.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и понатаму многу студено со услови за повремено провејување на слаб снег од вечерните часови. Утринската температура ќе се спушти до минус 24 степени целзиусови, а дневната ќе достигне до минус четири ...