TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пресечен канал за трговија со марихуана

Дневник - 28.07.2002

СТРУГА-СКОПЈЕ Полицијата неделава пресекла канал за трговија со дрога, а одделот за недозволена трговија на МВР во Скопје и во Струга уапсил четворица наркодилери. Во акцијата биле запленети повеќе од 3,5 килограми марихуана. Полицијата утврдила дека стружанецот Р.М.

Во Отешево и Струмица запленети неколку џоинти марихуана

Вест - 27.07.2002

Во автокампот Крани инспекторите од Секторот за недозволена трговија со наркотици извршиле претрес и кај едно лице пронашле пет грама марихуана. Претресот бил во два часот наутро кога кај скопјанецот Д.М. (22) биле пронајдени пет грама марихуана.

Запленета марихуана во кампот "Крани"

Утрински - 26.07.2002

Во Струга Полициски инспектори од Одделот за недозволена трговија и шверц вчера во автокампот "Крани", по направениот личен претрес врз Д.М. (22) од Скопје, пронајде и заплени пет грама марихуана скриена во кутија за цигари. По целосно расчистување на случајот, ОВР-Ресен против дваесет и ...

Запленети над три килограми марихуана

Вест - 25.07.2002

ПРИ ПРЕТРЕС НАД МАЛОЛЕТНО ЛИЦЕ ПРОНАЈДЕНО ГОЛЕМО КОЛИЧЕСТВО ДРОГА Инспекторите од одделот за недозволена трговија со опојни дроги во две акции открија и запленија над три килограми марихуана. Првиот случај бил реализиран кога во автобус кој сообраќал на релацијата Струга -Скопје , при претрес кај ...

Запленети над половина килограм марихуана од тројца дилери

Вест - 24.07.2002

АКЦИЈА НА СКОПСКИТЕ ИНСПЕКТОРИ ОД ОДДЕЛОТ ЗА НЕДОЗВОЛЕНА ТРГОВИЈА СО ДРОГА Полициските инспекторите од одделот за недозволена трговија во Скопје, откриле и уапсиле тројца нарко дилери: А.Ѓ. (23), К.К. (21) и Д.П. (22) против кои се поднесени кривични пријави.

Откриени ниви со марихуана во Тетовско

Дневник - 23.07.2002

ВО ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА Неколку ниви насадени со марихуана биле откриени во организирана полициска акција во атарите на тетовските села Ратае, Жилче и Непроштено. Полициските експерти зеле примероци од марихуаната на експертиза, но засега нема официјални информации за акцијата.