TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убиени четворица Палестинци од Израелски војници

А1 - 08.11.2003

Израелските војници денеска убија четворица Палестинци во три одделни акции на Западниот Брег и во појасот Газа. Едно палестинско момче загина за време на воената операција во Џенин, на Западниот Брег. Повредени се и две деца, од седум и од девет години, од кои едно потешко.

Убиени 4-ица Палестинци во Појасот Газа

А1 - 07.11.2003

Четворица Палестинци, меѓу кои и едно дете, загинаа денеска во три одвоени инциденти во Појасот Газа. Според палестински болнички извори, едно 11-годишно дете е убиено додека си играло во близина на контролниот пункт Карни на административната граница меѓу Израел и Појасот Газа.

ГАЗА-КРВАВ НОЕМВРИСКИ ДЕН

Канал5 - 07.11.2003

Во појасот Газа денеска три инцидента и 4-ца убиени палестинци. Шрапнел од израелска тенковска граната убил 11-годишно дете, кое си играло близу пунктот Карни, на административната граница меѓу Израел и Газа. Во северниот дел од Појас Во појасот Газа денеска три инцидента и 4-ца убиени палестинци.

ДВАЈЦА ПАЛЕСТИНЦИ УБИЕНИ ВО ПОЈАСОТ ГАЗА

Канал5 - 07.11.2003

Израелски војници утрово застрелаа двајца Палестинци во Појасот Газа, соопшти АФП повикувајќи се на медицински извори и очевидци. Едниот Палестинец бил убиен во престрелката, која се случила меѓу група Палестинци и израелски војници во близина н Израелски војници утрово застрелаа двајца Палестинци ...