TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Времето денеска - облачно со слаб снег

Р.С.Европа - 07.12.2013

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно проследено со слаби врнежи од снег во западните и северните делови. Преку денот облачноста ќе се намалува и насекаде ќе преовладува сончево со умерена ...

Утринава некаде провејува снег, попладне нè очекува разведрување

+инфо - 07.12.2013

Во утринските часови во Македонија има услови за слабо провејување на снег, и тоа во еверозападните, западните и југозападните предели. Попладне се очекува разведрување на времето и услови за засилен ...

Денеска ќе има и сонце и снег

Канал5 - 07.12.2013

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно проследено со слаби врнежи од снег во западните и северните делови. Преку денот облачноста ќе се намалува и насекаде ќе преовладува сончево со умерена ...

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Облачно проследено со слаби врнежи од снег

Телеграф - 07.12.2013

Преку денот облачноста ќе се намалува и насекаде ќе преовладува сончево со умерена облачност Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно проследено со слаби врнежи од снег во западните и ...

Утрото студено со слаб снег, во текот на денот разведрување

Тера - 07.12.2013

Во утринските часови со провејување на слаб снег, во текот на денот сончево и студено со умерена облачност и ветровито со умерен до засилен северен ветер.

Претпладне ќе вее снег

За Се - 07.12.2013

Денеска е сабота, 341 ден во 2013 година. До крајот на годината остануваат уште 24 дена. Денот трае девет часа и 16 минути. Во Скопје Сонцето изгрева во шест часот и 46 минути, а заоѓа во 16 часот и ...

Утрото студено и oблачно – попладне сонце

Република - 07.12.2013

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно проследено со слаби врнежи од снег во западните и северните делови. Преку денот облачноста ќе се намалува и насекаде ќе преовладува сончево со умерена ...

Сончево време со температура до 3 степени

Курир - 07.12.2013

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно проследено со слаби врнежи од снег во западните и северните делови. Преку денот облачноста ќе се намалува и насекаде ќе преовладува сончево со умерена ...

Утринава ќе провејува снег, попладне не очекува разведрување

Sky - 07.12.2013

Во утринските часови во Македонија има услови за слабо провејување на снег, и тоа во еверозападните, западните и југозападните предели. Попладне се очекува разведрување на времето и услови за засилен ...

Сонце за продолжениот викенд - од вторник заладување и снег

Press24 - 07.12.2013

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно проследено со слаби врнежи од снег во западните и северните делови. Преку денот облачноста ќе се намалува и насекаде ќе преовладува сончево со умерена ...

Утрото студено со слаб снег, во текот на денот разведрување

Макфакс - 07.12.2013

Во утринските часови со провејување на слаб снег, во текот на денот сончево и студено со умерена облачност и ветровито со умерен до засилен северен ветер.

Облачно со слаби врнежи од снег

Lider - 07.12.2013

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно проследено со слаби врнежи од снег во западните и северните делови. Преку денот облачноста ќе се намалува и насекаде ќе преовладува сончево со умерена ...

Облачно време со умерен ветер и слаб снег

Inpress - 07.12.2013

Скопје, 7. декември 2013 (ИНПРЕС) Времето денес ќе биде релативно студено, со слаб снег кој ќе провејува во утринските часови во некои делови од државава.

Сончево време со температура до 3 степени

Денешен - 07.12.2013

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно проследено со слаби врнежи од снег во западните и северните делови. Преку денот облачноста ќе се намалува и насекаде ќе преовладува сончево со умерена ...

Времето денеска облачно со малку снег

Falanga - 07.12.2013

Утринската температура ќе се движи од минус пет до еден, а дневната од еден до пет степени.. Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно проследено со слаби врнежи од снег во западните и ...

Времето денеска: Сончево со температура од 5 до 10 степени, вечер со врнежи од снег

24 Вести - 06.12.2013

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево. Утрото повторно ќе биде студено. Температурата ќе се движи од минус седум до минус два, а дневната од пет до 10 степени.

Сончево со ниски утрински температури

Утрински - 06.12.2013

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево. Утрото повторно ќе биде студено. Температурата ќе се движи од минус седум до минус два, а дневната од пет до 10 степени.

Претпладне сончево, попладне краткотрајни врнежи од снег

Бизнис Инфо - 06.12.2013

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде сончево, а попладне облачноста ќе се зголемува. Кон крајот на денот во западните и северните делови ќе има краткотрајни врнежи од снег и ќе дува ...

Сончево со ниски утрински температури

Алфа - 06.12.2013

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево. Утрото повторно ќе биде студено. Температурата ќе се движи од минус седум до минус два, а дневната од пет до 10 степени.

Од утре снегот се враќа во Македонија

А1 On - 06.12.2013

Утре во утринските часови во Македонија ќе провејува слаб снег. Во текот на денот ќе биде сончево и студено со умерена облачност и ветровито со умерен до засилен северен ветер.

Температурата до 10 степени

+инфо - 06.12.2013

Времето претпладнево во Македонија е сончево, иако со ниски температури, поради кои речиси целата земја беше покриена со слана. Температурата утринава се движеа од -7 до -2 Целзиусови степени, додека ...

Нека снежи, нека снежи

+инфо - 06.12.2013

Утре изутрина се очекува во Македонија да провејува слаб снег. Дневната температура ќе се движи од -2 до 5 степени. Во текот на денот ќе биде сончево и студено со умерена облачност и ветровито со ...

Не очекува студено време

Либертас - 06.12.2013

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево. Утрото повторно ќе биде студено. Температурата ќе се движи од минус седум до минус два, а дневната од пет до 10 степени.

Снег ќе врне вечерва во Македонија

МК News - 06.12.2013

Во Македонија температурата ќе се движи од минус седум до минус два, а дневната од пет до 10 ...

Од утре повторно снег во Македонија

Локално - 06.12.2013

Утре во утринските часови во Македонија ќе провејува слаб снег. Во текот на денот ќе биде сончево и студено со умерена облачност и ветровито со умерен до засилен северен ветер.

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Сончево со температура до 10 степени

Телеграф - 06.12.2013

Во Скопје слично време, со утринска температура до минус шест и со дневна до седум степени Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево. Утрото повторно ќе биде студено.

Претпладне сонце, попладне повеќе облаци и ниски температури

Точка - 06.12.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево, а во попладневните часови ќе се зголемува облачноста. Во вечерните часови се можни краткотрајни врнежи од снег.

Уште денеска сонце, следува снижување на температурата

Република - 06.12.2013

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево. Утрово повторно ќе биде студено. Температурата се движи од минус 7 до минус 2, а дневната од пет до 10 степени.

Претпладне сонце, попладне повеќе облаци и ниски температури

Нетпрес - 06.12.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево, а во попладневните часови ќе се зголемува облачноста. Во вечерните часови се можни краткотрајни врнежи од снег.

Студен есенски ден, утрински температури од -7 степени

Курир - 06.12.2013

Времето утрово во Македонија е студено, со температури од -7 до -2 степени, а дневните температури ќе достигнат 10 степени. Во Скопје слично време, со утринска температура до минус шест и со дневна ...

Сончево пртпладне и снежно попладне

За Се - 06.12.2013

Денеска е петок, 340 ден во 2013 година. До крајот на годината остануваат уште 25 дена. Денот трае девет часа и 17 минути. Во Скопје Сонцето изгрева во шест часот и 45 минути, а заоѓа во 16 часот и ...

Сончев, но и снежен петок

Sky - 06.12.2013

Времето денеска ќе биде сончево, а во попладневните часови ќе се зголемува облачноста. Температурите ќе се движат од 4 до 10 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура ...

Времето ќе биде сончево со ниски температури

Турлитава - 06.12.2013

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево. Утрото повторно ќе биде студено. Температурата ќе се движи од минус седум до минус два, а дневната од пет до 10 степени.

Времето денес сончево со ниски утрински температури

Таратур - 06.12.2013

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево. Утрото повторно ќе биде студено. Температурата ќе се движи од минус седум до минус два, а дневната од пет до 10 степени.

Од утре снегот се враќа во Македонија

Sky - 06.12.2013

Утре во утринските часови во Македонија ќе провејува слаб снег. Во текот на денот ќе биде сончево и студено со умерена облачност и ветровито со умерен до засилен северен ветер.

Претпладне сончево, попладне зголемување на облачноста

Макфакс - 06.12.2013

Претпладне сончево, а попладне облачноста ќе се зголемува. Кон крајот на денот во западните и северните делови ќе има краткотрајни врнежи од снег и ќе дува засилен северен ветер.

Студено утро, сончево претпладне

Lider - 06.12.2013

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево. Утрото повторно ќе биде студено. Температурата ќе се движи од минус седум до минус два, а дневната од пет до 10 степени.

Сончево со ниски утрински температури

Денешен - 06.12.2013

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево. Утрото повторно ќе биде студено. Температурата ќе се движи од минус седум до минус два, а дневната од пет до 10 степени.

Утринава ладно, претпладне сончево време

Falanga - 06.12.2013

Во Скопје слично време, со утринска температура до минус шест и со дневна до седум степени.. Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево. Утрото повторно ќе биде студено.

Времето денеска: Сончево со мала облачност и температура до 12 степена

24 Вести - 05.12.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со појава на мала локална облачност. Ќе дува слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер. Дневната температура ќе се движи од шест до 12 степени.

Времето и натаму сончево со мала облачност

Р.С.Европа - 05.12.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер. Утринската температура се движи од минус девет до минус еден, а ...

Следува значителна промена на времето!

Н.Македонија - 05.12.2013

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде сончево. Утрото повторно ќе биде студено, пренесува МИА Температурата ќе се движи од минус седум до минус два, а дневната од пет до 10 степени.

Утре сончево и минимални -7

А1 On - 05.12.2013

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде сончево. Утрото повторно ќе биде студено. Температурата ќе се движи од минус седум до минус два, а дневната од пет до 10 степени.

Времето денеска сончево со мала облачност и слаб ветер

+инфо - 05.12.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, со температури од 5 до 11 Целзиусови степени. Највисоките дневни температури ќе бидат регистрирани на крајниот југоисток на земјава, а слаба ...

Подгответе се за снег викендов

+инфо - 05.12.2013

Времето во Македонија утре претпладне ќе биде сончево но студено. Температурата ќе се движи од минус седум до минус два, а дневната од пет до десет степени.

Прогноза: Сончево и студено

Либертас - 05.12.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со појава на мала локална облачност. Ќе дува слаб, а во источните делови до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус 9 до минус 1, ...

Утро со минусни температури, а дневните до 12

Кирилица - 05.12.2013

Времето денеска ќе биде сончево со појава на мала локална облачност. Ќе дува слаб, а во источните делови до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус ...

Сончево со температура до 10 степени

Канал5 - 05.12.2013

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево. Утрото повторно ќе биде студено. Температурата ќе се движи од минус седум до минус два, а дневната од пет до 10 степени.

Утрово студ, претпладне сончево време

Сител - 05.12.2013

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево. Утрото повторно ќе биде студено. Температурата ќе се движи од минус седум до минус два, а дневната од пет до 10 степени.

Утре сончево ама студено време

Бриф - 05.12.2013

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде сончево. Утрото повторно ќе биде студено. Температурата ќе се движи од минус седум до минус два, а дневната од пет до 10 степени.

Сонце со заби до утре, а потоа снег и пониски температури

Република - 05.12.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер. Утринската температура се движи од минус девет до минус еден, а ...

Снегот повторно доаѓа - еве до кога ќе не послужи сончевото време

Press24 - 05.12.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со појава на мала локална облачност. Ќе дува слаб, а во источните делови до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус девет до ...

Сончево, но студено

За Се - 05.12.2013

Денеска е четврток, 339 ден во 2013 година. До крајот на годината остануваат уште 26 дена. Денот трае девет часа и 18 минути. Во Скопје Сонцето изгрева во шест часот и 44 минути, а заоѓа во 16 часот ...

Утрово минус девет, од петок снег

Курир - 05.12.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со појава на мала локална облачност. Ќе дува слаб, а во источните делови до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус девет ...

Времето ќе биде сончево со температура до 9 степени

Турлитава - 05.12.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со појава на мала локална облачност. Ќе дува слаб, а во источните делови до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус девет до ...

Утре ќе се разбудиме на минус седум степени

Press24 - 05.12.2013

Во Македонија утре утрото ќе биде студено, додека претпладне ќе преовладува сончево време. Утринската температура ќе се движи од минус седум до минус два, а дневната од пет до 10 степени.

Утре пак ќе паѓа снег во Македонија

еВести - 05.12.2013

Утре во Македонија, времето ќе биде студено наутро, а претпладне сончево. Температурата ќе се движи од минус седум до минус два, а дневната од пет до 10 степени.

Сончево време со локална облачност

Lider - 25.08.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми, а во западните делови од земјата ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд.

Сончево време со температура до 9 степени

Денешен - 05.12.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со појава на мала локална облачност. Ќе дува слаб, а во источните делови до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус девет до ...

Денеска сонце со малку облаци

Falanga - 05.12.2013

Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус еден, а дневната од шест до 12 степени. Времето во Македонија ќе биде сончево со појава на мала локална облачност.

Изутрина темератури до минус седум степени

Maxim - 05.12.2013

Во Македонија утре утрото ќе биде студено, додека претпладне ќе преовладува сончево време. Утринската температура ќе се движи од минус седум до минус два, а дневната од пет до 10 степени.

Времето денеска: Сончево со температура до 11 степени

24 Вести - 04.12.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Температура ќе се движи од пет до 11 степени. Во Скопје времето ќе биде претежно сончево.

Временска прогноза - Сончево со слаб до умерен ветер

Р.С.Европа - 04.12.2013

Времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Утринската температура се движи од минус девет до минус три, а дневната од пет до 11 степени.

Време: Сончево и ветровито

А1 On - 08.04.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец кој на моменти ќе достигнува брзина и до 70 километри на час. Утринската температура ќе се движи од минус три до три, а дневната од ...

Сончево со температури до 10 степени

Бизнис Инфо - 04.12.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево со слаб ветер од северен правец. Дневните температури ќе се движат од три до 10 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до ...

Време: Утринската температура до -9, дневна до 12 степени

А1 On - 04.12.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со појава на мала локална облачност. Ќе дува слаб, а во источните делови до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус девет до ...

Ќе се разбудиме на минус 9 степени, викендов снег

+инфо - 04.12.2013

Времето утре ќе биде сончево со мала локална облачност. Утринската температура ќе се движи од минус 9 до минус 1 степен, а дневната од 6 до 12 степени.

Утре се будиме на -9 степени Целсиусови

Сител - 04.12.2013

Утре во Македонија не очекува сончево време со појава на мала локална облачност. Ќе дува слаб, а во источните делови до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус девет ...

Утринска температура минус 9, дневна до 12 степени - од петок фаќа поголем студ

Канал5 - 04.12.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со појава на мала локална облачност. Ќе дува слаб, а во источните делови до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус девет до ...

Викендов снег и пониски дневни температури

Канал5 - 04.12.2013

Во Македонија денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер. Дневната температура ќе достигне од шест до 12 степени.

Времето денеска: Сончево со мала облачност и температура до 12 степени

Бриф - 04.12.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со појава на мала локална облачност. Ќе дува слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер. Дневната температура ќе се движи од шест до 12 степени.

Време: Будење на девет степени под нулата

Press24 - 04.12.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Изутрина ќе биде постудено. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус три, а дневната од пет ...

Сончево и ветровито време, температура до 10 степени

Курир - 04.12.2013

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од три до 10 степени. Во Скопје ќе биде претежно сончево со слаб ветер од северен правец и ...

Сончев ден, но студен бран од петок

За Се - 04.12.2013

Денеска е среда, 338 ден во 2013 година. До крајот на годината остануваат уште 27 дена. Денот трае девет часа и 20 минути. Во Скопје Сонцето изгрева во шест часот и 43 минути, а заоѓа во 16 часот и ...

Денеска сончево, в петок се очекува снег

Република - 04.12.2013

Времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Утринската температура се движи од минус девет до минус три, а дневната од пет до 11 степени.

Од петок снег

Курир - 04.12.2013

Времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Утринската температура се движи од минус девет до минус три, а дневната од пет до 11 степени.

Спремете се за снежни лудории - од петок повторно снег

Press24 - 04.12.2013

Во Македонија времето денеска ќе биде претежно сончево, ама многу ладно. Утрово се разбудивме на минус девет степени Целзиусови, а во текот на денот, температурата ќе се искачи од пет до 11 степени.

Сончево со температура до 10 степени

Турлитава - 04.12.2013

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од три до 10 степени. Во Скопје ќе биде претежно сончево со слаб ветер од северен правец и ...

Сончево, студено и ветровито време

Lider - 04.12.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Изутрина ќе биде постудено. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус три, а ...

Сончево со слаб умерен ветер

Денешен - 04.12.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Изутрина ќе биде постудено. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус три, а дневната од пет ...

Времето утре ќе биде сончево со слаб до умерен ветер

Сител - 03.12.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Изутрина ќе биде постудено. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус три, а дневната ...

Утре сончево и студено

Либертас - 03.12.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Изутрина ќе биде постудено. Утринската температура ќе се движи од минус 9 до минус 3, а дневната од пет ...

Утре и задутре сончево, в петок снег

Канал5 - 03.12.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Изутрина ќе биде постудено. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус три, а дневната ...

Снег, но само на …

За Се - 03.12.2013

Денеска е вторник, 337 ден во 2013 година. До крајот на годината остануваат уште 28 дена. Денот трае девет часа и 22 минути. Во Скопје Сонцето изгрева во шест часот и 42 минути, а заоѓа во 16 часот и ...

Облачен ден со повремен дожд, на планините снег

+инфо - 02.12.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен дожд, а на планините ќе паѓа снег. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура се движеше од 0 до 5 Целзиусови степени, додека ...

Температури во минус оваа недела во Македонија!

МК News - 02.12.2013

Времето во Македонија наредниве два дена ќе биде облачно со врнежи од дожд. Од трети до 6-ти декември времето ќе биде сончево, а температурите ќе се движат од -4 до 6 степени Целзиусови.

Денеска облачно време со дожд

Либертас - 14.11.2017

Во текот на денот во Македонија ќе има променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд, кои повеќе ќе бидат застапени во западните, источните и југоисточните делови на државата.

Дожд и ветер, а на планините снег

Кирилица - 02.12.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен дожд, а на планините снег. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до пет, а дневната од еден до ...

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Дожд по котлините и снег на планините

Телеграф - 02.12.2013

Ќе дува умерен ветер претежно од северен правец. Температурата во Македонија ќе се движи од 0 до 7 степени. Во Скопје ќе преовладува облачно време проследено со дожд и температура до 5 степени.

Облачно и врнежливо време, температури и до нулата

Курир - 02.12.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен дожд, а на планините снег. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до пет, а дневната од еден до ...

Дожд и снег денеска и утре

За Се - 02.12.2013

Денеска е понеделник, 336 ден во 2013 година. До крајот на годината остануваат уште 29 дена. Денот трае девет часа и 22 минути. Во Скопје Сонцето изгрева во шест часот и 41 минута, а заоѓа во 16 ...

Облачно со повремен дожд на планините снег

Lider - 02.12.2013

Времето ќе биде претежно облачно со повремен дожд, а на планините снег. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до пет, а дневната од еден до седум степени.

Дожд и ветер, а на планините снег

Денешен - 02.12.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен дожд, а на планините снег. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до пет, а дневната од еден до ...

Облачно време со повремен дожд

Inpress - 02.12.2013

Скопје, 2. декември 2013 (ИНПРЕС) Времето денес ќе биде претежно облачно, со повремени локални врнежи од дожд, а на планините снег. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

Облачно време со повремен дожд и снег на планините

Falanga - 02.12.2013

Од среда времето ќе биде сончево и повторно со негативни утрински температури.. Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен дожд, а на планините снег. Ќе дува умерен северен ветер.