TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Пол Вокер размислувал да се откаже од актерството

Сител - 08.12.2013

Ѕвездата од Fast and Furious серијалот, Пол Вокер кој загина во трагична сообраќајна несреќа планирал да се откаже од актерството годинава, за да се посвети на својата ќерка Meadow.

ВИДЕО: Колку автомобилот со кој загина Вокер е ризичен

Сител - 08.12.2013

Спортскиот автомобил во кој актерот Пол Вокер пред една недела трагично го загуби својот живот, беше во центарот на истрагата со цел да се утврди што точно се случило за возилото да излезе надвор од ...

„Сакаше да биде добар татко и син“ - Пол Вокер планирал да се пензионира од актерството

Press24 - 08.12.2013

Ѕвездата од Fast and Furious серијалот, Пол Вокер кој загина во трагична сообраќајна несреќа планирал да се откаже од актерството годинава, за да се посвети на својата ќерка Meadow.

Загина пред да се откаже од актерството - Пол Вокер планирал да се посвети на ќерка му

Maxim - 08.12.2013

Ѕвездата од Fast and Furious серијалот, Пол Вокер кој загина во трагична сообраќајна несреќа планирал да се откаже од актерството годинава, за да се посвети на својата ќерка Meadow.

Колку навистина бил ризичен Porsche автомобилот на Пол Вокер?

Коли - 07.12.2013

Porsche Carrera GT од 2005-та, спортскиот автомобил во кој актерот Пол Вокер пред една недела трагично го загуби својот живот, беше во центарот на истрагата со цел да се утврди што точно се случило ...

Фудбалер победи на шведскиот "Идол" (видео)

ЗаЗабава - 07.12.2013

Кевин Вокер, фудбалерот на Сундсвал, кој се натпреварува во втората шведска лига, синоќа победи на деветтото издание на шоуто "Идол". Вокер (24) е по потекло од Ирска, но е роден во Оребро.

Наставникот од САД кој во Финска доживеал педагошко просветлување

Факултети - 07.12.2013

Американскиот наставник Тим Вокер се преселил во Финска и таму продолжил да работи исто така, како учител. После само неколку недели поминати во финската училница доживеал педагошко просветлување за ...

Украдeни делови од автомобилот на Пол Вокер

Локално - 07.12.2013

Двајца луѓе украле делови од автомобилот со кој се урна Пол Вокер. За кражбата се разбрало откако полицијата го однела скршеното Порше од местото на несреќата.

Трогателно: Универзал објавиле видео посветено на Пол Вокер! (видео)

Попара - 07.12.2013

Филмската компанија “Универзал“ објавиле на Јутјуб видео клип посветен на Пол Вокер, кој загина пред некој ден во сообраќајна несреќа. Видеото содржи сцени од филмското остварување “Брзи и бесни“ ...

Бизарно: Крадат делови од автомобилот на Вокер непосредно по несреќата (видео)

Република - 07.12.2013

Непосредно по трагичната несреќа во која загина актерот Пол Вокер, двајца крадци се снимени како крадат делови од распарчениот автомобил додека се подготвува да биде однесен од местото на ...

Пол Вокер ја лажирал сопствената смрт!!!

Во Штип - 07.12.2013

Насекаде нив веб страниците низ светот кружи приказната дека Пол Вокер ја лажирал сопствената смрт поради промоција на филм,но неговото семејство го демантира тоа.

Смртта на Вокер ја направи неизвесна иднината на серијалот Fast and Furious

Коли - 06.12.2013

Трагичната смрт на Пол Вокер во сообраќајната несреќа што се случи минатиот викенд, ја фрла во сомнеж иднината на популарната и профитабилна филмска франшиза Fast and Furious, серија на филмови во ...

Бијонсе му ја посветила песната „I Will Always Love You“ на загинатиот Пол Вокер (ВИДЕО)

МКД - 06.12.2013

Пејачката Бијонсе на својот концерт во Лос Анџелес решила да му посвети две песни на трагично загинатиот глумец Пол Вокер, јавува Ти-ем-зи. Пејачката ги испеала песните „I Will Always Love You“ и ...

Филмски викенд: Топ 10 филмови со Пол Вокер

Црнобело - 06.12.2013

Славниот актер Пол Вокер, кој за жал прерано загина во сообраќајна несреќа, најмногу се прослави по својата улога на Брајан О` Конор во филмот „Брзи и бесни“ каде глумеше со Вин Дизел.

Видео во чест на актерот Пол Вокер

iLike - 06.12.2013

Продуцентската куќа, која стои зад филмскиот хит „Брзи и бесни“, објави емотивно видео во чест на Пол Вокер . За потсетување, 40-годишниот актер го загуби животот во сообраќајна несреќа која се случи ...

Хуманата страна на актерот Пол Вокер

Press24 - 06.12.2013

По смртта на Пол Вокер на неговата фејсбук страница се појавија многу приказни за неговата хуманитарна работа. Но најмногу внимание привлече приказната за Ирене Кинг, поранешна работничка во ...

Хуманиот гест на починатиот Пол Вокер кој го трогна и освои светот (видео)

Таратур - 06.12.2013

По трагичната и прерана смрт на актерот Пол Вокер, интернет порталите, социјалните страни и други електронски медиуми беа преплавени со пораки за жал, тага, сочувство и незаборав на неговиот лик.

Во сеќавање на Пол Вокер: Човекот кој остави трага и во животинското царство

Попара - 06.12.2013

На Пол Вокер ќе се сеќаваме и како голем љубител на животните. “Пол го сакаше океанот, автомобилите и животните. Беше семеен човек, а неговата ќерка се пресели во Калифорнија за да биде блиску до ...

Измама: Пол Вокер не е мртов!

Попара - 06.12.2013

Низ социјалните мрежи и некои портали ширум светот се појавила веста дека Пол Вокер ја преживеал несреќата што пак пробудило надеж кај фановите дека актерот сепак ја избегнал смртта.

Човекот со големо срце: Неверојатна приказна за Пол Вокер

Попара - 06.12.2013

Откако низ медиумите се прошири веста за несреќата и детали околу сообраќајката, на неговата Фејсбук фан страна се појавија и многу текстови за неговата хуманитарна работа и неговото огромно срце.

Бијонсе посветила две песни на Пол Вокер

Попара - 06.12.2013

Дивата Бијонсе на својот концерт во Лос Анџелес одлучила да посвети две свои песни на загинатиот актер Пол Вокер. Така ѕвездата ги отпеала песните “I will always love you” i “Helo” во чест на ...

Филмски викенд: Топ 10 филмови со Пол Вокер

Во Штип - 06.12.2013

Славниот актер Пол Вокер, кој за жал прерано загина во сообраќајна несреќа, најмногу се прослави по својата улога на Брајан О` Конор во филмот „Брзи и бесни“ каде глумеше со Вин Дизел.

Уапсен осомничен за кражба на делови од автомобилот на загинатиот Пол Вокер

Макфакс - 06.12.2013

Властите во Лос Анџелес привеле маж осомничен за кражба на делови од автомобилот со кој загина актерот Пол Вокер, најпознат по серијалот филмови од франшизата „Брзи и бесни", јави во петокот ...

„Universal pictures“ со видео запис во чест на Пол Вокер / Видео

Lider - 06.12.2013

„Universal pictures“ направи видео запис во кој се слави живот на Пол Вокер.Видеото ги опфаќа неговите сцени од филмот „Брзи и бесни“, а завршува со емотивна сцена од последното продолжение на ова ...

Бијонсе пееше за Пол Вокер: Му ја посвети песната “I will always love you”(Видео)

Боза - 06.12.2013

Дивата Бијонсе на својот концерт во Лос Анџелес одлучила да посвети две свои песни на загинатиот актер Пол Вокер. Така ѕвездата ги отпеала песните “I will always love you” i “Helo” во чест на ...

Добрите дела на Пол Вокер ги дознаваме по неговата смрт

Maxim - 06.12.2013

По смртта на Пол Вокер на неговата фејсбук страница се појавија многу приказни за неговата хуманитарна работа. Но најмногу внимание привлече приказната на Ирене Кинг, поранешна работничка во ...

Поздравување со Пол Вокер

Оff.net - 05.12.2013

Официјалниот видео трибјут за Пол Вокер од студиото Универзал и тимот што го работи Брзи и ...

ВИДЕО: Емотивно видео во чест на Пол Вокер

Фемина - 05.12.2013

Смртта на Пол Вокер трогна милиони луѓе низ целиот свет кои будно ја следеа неговата кариера. 40-годишниот актер го загуби животот во сообраќајна несреќа во која загина и неговиот бизнис партнер и ...

Трогателно видео за збогум на Пол Вокер (ВИДЕО)

МКД - 05.12.2013

Екипата од Универзал Пикчрс со трогателно видео се опрости од глумецот Пол Вокер кој почина неодамна. Да се потстетиме, според наодите од извршената обдукција кои беа објавени вчера, 40-годишниот ...

Трогателната приказна што немаше да ја дознаеме доколку не загинеше Пол Вокер

МКД - 05.12.2013

Откако по светските медиуми се рашири приказната за прераната смрт на глумецот Пол Вокер, на неговата фејсбук страница се појавиле многу приказни за неговата хуманитарна работа и неговата добрина.

Трогателно видео за збогум на Пол Вокер

БркајРабота - 05.12.2013

Студиото Универзал и тимот што го работи Брзи и бесни составија видео трибјут за Пол Вокер кој почина неодамна. Според наодите од извршената обдукција 40-годишниот глумец починал од травматични и ...

Fast and Furious објави емотивно видео во чест на Пол Вокер

Кајгана - 05.12.2013

Серијалот Fast and Furious објави емотивно видео во кое го слави животот на Пол Вокер, кој загина во автомобилска несреќа во саботата. Вокер го играше тајниот агент Брајан О’Конер во популарниот ...

Очајна и боса – Првите фотографии од девојката на Пол Вокер по неговата смрт

Хитпортал - 05.12.2013

Д олгогодишната девојка на Пол Вокер, Џасмин Пилчард – Госнел сеуште е во шок и неверување за смртта на нејзиниот сакан, а последните фотографии го потврдуваат тоа.

"Вокер ја лажирал сопствената смрт поради филм"

ЗаЗабава - 05.12.2013

Навистина бизарно, но на интернетот кружи приказната дека актерот "ја лажирал сопствената смрт поради промоција на филм". Семејството ужаснато ги демантираше овие невкусни гласини.

Со излегувањето на резултатите од обдукцијата, излезе и видео запис за неговите остварувања

365 - 05.12.2013

Според долгоочекуваните резултати од обдукцијата за Пол Вокер, кој трагично пред неколку дена го загуби животот во сообраќајна несреќа, 40-годишната ѕвезда починал од сериозните повреди со кои се ...

„Брзи и Бесни“ со трогателно видео се збогуваа со Пол Вокер

Хитпортал - 05.12.2013

Е кипата од „Брзи и Бесни“ со емоционално видео се збогуваа од трагично починатиот Пол Вокер. Неговите најдобри моменти од акционата франшиза се скоцкани во 2 минутно видео со музичка подршка од ...

Пред трагичната несреќа, Пол Вокер усреќил млад пар (видео)

Хитпортал - 05.12.2013

П ол Вокер на идни младенци им подарил веренички прстен вредни 9.000 долари. Трагично починатата ѕвезда на акциската франшиза „Fast and Furious“ усреќил млад пар кој не можел да си дозволи скапоцен ...

Неверојатна приказна за Пол Вокер

Н.Македонија - 05.12.2013

Трагично загинатиот глумец, анонимно платил веренички прстен, кој еден војник од Ирак не можел да си го дозволи за да и го купи на вереницата. Дури по смртта на глумецот, работничката од златарата го ...

Доколку немало експлозија Пол Вокер би преживеал?

Сител - 05.12.2013

Резултатите од обдукцијата на актерот Пол Вокер кој пред неколку денови го загуби животот во стравотна сообраќајна несреќа, покажа дека 40-годишната ѕвезда на филмот „Брзи и бесни" починал од ...

Видео запис во чест на Пол Вокер

Сител - 05.12.2013

Видеото ги опфаќа неговите сцени од филмот „Брзи и бесни“, а завршува со емотивна сцена од последното продолжение на ова филмско остварување. „Univerzal pictures“ најави дека нема да се снима седмото ...

Погледнете го видео записот во чест на Пол Вокер

Вечер - 05.12.2013

Филмската куќа Universal pictures направи видео запис во кој се слави неговиот живот. Видеото ги опфаќа неговите сцени од филмот "Брзи и бесни", а завршува со емотивна сцена од последното продолжение ...

Пол Вокер ја лажирал сопствената смрт?

Точка - 05.12.2013

На интернет кружи приказна дека актерот ја "лажирал сопствената смрт поради промоција на филм", но неговото семејство го демантира тоа мислење. Целата работа почнала кога порталот „TMZ“ објавил видео ...

За добрата душа на Пол Вокер се дознава по неговата смрт

Бриф - 05.12.2013

Пред неколку години во продавница за накит во Санта Барбара, актерот бил присутен кога млад брачен пар разгледувал прстени. На ветеран од војната во Ирак и на неговата свршеница, им се допаднал ...

Приказна за која никогаш немаше да се дознае доколку тој не починеше

Точка - 05.12.2013

Откако во медиумите се раширила приказната за прераната смрт на актерот Пол Вокер, на неговата Фејсбук страница почнале да се појавуваат голем број на приказни за неговата хуманитарна работа и ...

ВИСТИНСКИ ДОБРОТВОР: Да не загинеше, немаше да дознаеме (ВИДЕО)

Телеграф - 05.12.2013

Кога видел дека војникот нема пари за свршеничкиот прстен на својата девојка, актерот одлучил да им го подари без да знаат Смртта на Пол Вокер ги поттикна фановите да споделат приказни за ...

Пол Вокер речиси целосно изгорел во автомобилот - еве што покажа обдукцијата

Press24 - 05.12.2013

Резултатите од обдукцијата на актерот Пол Вокер кој пред неколку денови го загуби животот во страотна сообраќајна несреќа, покажа дека 40-годишната ѕвезда на филмот "Брзо и бесни" починал од ...

Актерот Пол Вокер починал од комбинација на повреди и изгореници

Portal - 05.12.2013

Актерот Пол Вокер, најпознат по улогата во филмовите од серијалот „Брзи и бесни", почина во сообраќајната несреќа од „комбинирано влијание на травматски и термални повреди", објави во средата ...

Вокер би преживеал доколку не дошло до експлозија на возилото?

Курир - 05.12.2013

По првичните резултати од обдукцијата, се дознава дека 40-годишниот Пол Вокер целосно изгорел во сообраќајката, а експертите велат дека доколку немало експлозија, тој би преживеал.

Трогателно видео за збогум на трагично загинатата ѕвезда Пол Вокер

Press24 - 05.12.2013

Екипата од Универзал Пикчрс со видео кое се појави на Јутјуб се прости од славниот актер Пол Вокер кој го загуби животот и го зави целиот свет во црно.

Кобна експлозија: Вокер можеби ќе преживееше!

Таратур - 05.12.2013

Како што тврдат експертите по првичните резултати од обдукцијата, експлозијата била кобна за 40-годишниот Пол Вокер, кој ќе преживеел доколку не се запалел автомобилот.

Погледнете го видео записот во чест на Пол Вокер

Курир - 05.12.2013

Филмската куќа „Univerzal pictures“ направи видео запис во кој се слави неговиот живот. Видеото ги опфаќа неговите сцени од филмот „Брзи и бесни“, а завршува со емотивна сцена од последното ...

Емотивно видео во чест на Пол Вокер

Во Штип - 05.12.2013

Fast and Furious објави емотивно видео во кое го слави животот на Пол Вокер, кој загина во автомобилска несреќа во саботата. ...

ВИДЕО: Трогателно видео за збогум на Пол Вокер

За Се - 05.12.2013

Со трогателно видео екипата од Универзал Пикчрс се опрости од глумецот Пол Вокер кој почина ...

Погледнете го видео записот во чест на Пол Вокер

Portal - 05.12.2013

Филмската куќа „Universal pictures“ направи видео запис во кој се слави неговиот живот. Видеото ги опфаќа неговите сцени од филмот „Брзи и бесни“, а завршува со емотивна сцена од последното ...

ФОТО: Расплакана очајна и боса - девојката на Пол Вокер скршена од болка

Press24 - 05.12.2013

Девојката на актерот Пол Вокер кој пред неколку денови го загуби животот во трагична сообраќајна несреќа, се уште е скршена од болка. Папараците ја уловија девојката како излегува од својот автомобил ...

Екипата на „Брзи и бесни“ објави трогателно видео во спомен на Пол Вокер

Убавина и Здравје - 05.12.2013

Во спомен на глумецот Пол Вокер, неговата екипа од сетот на „Брзи и бесни“ направи видео во кое се сеќаваат на популарниот глумец и пријател. Видеото трае 2 минути и ги прикажува сцените на Пол со ...

Неверојатна приказна за хуманоста на Пол Вокер

Курир - 05.12.2013

Откако се дозна за прераната смрт на актерот Пол Вокер, на неговата фејсбук страница се појавија многу приказни за неговата хуманитарна работа и неговата добродушност.

НЕВЕРОЈАТНО : Хуманото дело на Вокер откриено дури по неговата смрт!

Во Штип - 05.12.2013

Актерот Пол Вокер во 2004 година, во деновите пред Божиќ, влегол во продавницата во која што работела Ирена, која што тој ден ќе го памети додека е жива, не затоа што го запознала актерот, туку ...

ВИДЕО: Приказната на продавачка за Пол Вокер што ќе направи уште повеќе да жалите по него

За Се - 05.12.2013

Деновиве сме преплавени со информации за трагичната смрт на холивидскиот актер, Пол Вокер. Дали поршето било дефект, како ќе изгеда „Брзи и фуриозни 7“ без него, до тоа дека актерот е сеуште ...

Човекот со големо срце: Неверојатна приказна за Пол Вокер

Sky - 05.12.2013

Откако во медиумите се прошири приказната за прераната смрт на актерот Пол Вокер, на неговата Фејсбук страница се појавија многу приказни за неговата хуманитарна работа и неговата племенитост.

Телото на Пол Вокер изгорело до непрепознатливост

Maxim - 05.12.2013

Резултатите од обдукцијата на актерот Пол Вокер кој пред неколку денови го загуби животот во страотна сообраќајна несреќа, покажа дека 40-годишната ѕвезда на филмот "Брзо и бесни" починал од ...

Трогателно видео за збогум на ѕвездата на „Брзи и бесни“

Maxim - 05.12.2013

Популарни Екипата од Универзал Пикчрс со трогателно видео се опрости од глумецот Пол Вокер кој почина неодамна. популарно Во Свет ...

ФОТО: Девојката на Пол Вокер очајна и боса

Maxim - 05.12.2013

Девојката на трагично загинагиот актер ПОл Вокер , Џасмин Пилчард сеуште е во шок поради загубата на нејзиниот сакан. Тоа може да го приметите по фотографиите каде папараците ја сликаа пред домот на ...

Од американски наставник во Финска

Оn.net - 04.12.2013

Тим Вокер од САД се преселил во Финска, каде продолжил да работи како наставник. По само недела-две човекот доживеал педагошко просветлување. Хајлајт: „Па децата сами пешачеле до училиште“.

Аутопсијата на Пол Вокер ја покажа причината за смртта

Нова ТВ - 04.12.2013

Обдукцијата на Пол Вокер која беше изведена во вторник откри дека Вокер почина поради трауматски и термални (термални се однесува на повреди од горење или хемиски супстанци како последица на ...

Какви автомобили има во гаражата на трагично починатиот Пол Вокер?

Кајгана - 04.12.2013

Трагичната смрт на Пол Вокер, ѕвездата на Fast and Furious ги шокираше љубителите на филмот и брзите автомобили. Сепак нема дилеми дека Вокер беше вистински ентузијаст и љубител на ѕверовите на ...

Шокантно тврдење: Пол Вокер е жив, несреќата е дел од филмот?

Сител - 04.12.2013

Во медиумите се појавија најразлични тврдења околусмртта на Пол Вокер, а дел од нив тотално ја шокираа јавноста. Некој неименуван американец тврди дека во Лос Анџелес го видел актерот здрав и жив, а ...

Вокер си ја лажирал сопствената смрт поради филм!?

Канал5 - 04.12.2013

На Интернетот кружи приказна дека актерот си ја лажирал смртта за да го промовира најновиот филм. Семејството вџашено демантира. Метежот настанал кога порталот „TMZ“ го објави видеото од разговор со ...

Снимка од експлозијата на автомобилот во која загина Пол Вокер

Таратур - 04.12.2013

Снимката е направена од сообраќајна безбедносна надзорна камера поставена во близина на местото каде што експлодираше Porsche автомобилот после сообраќајната несреќа во која загина актерот Пол Вокер.

Шокантно тврдење: Пол Вокер е жив, несреќата е дел од филмот?

Курир - 04.12.2013

После смртта на актерот Пол Вокер, во медиумите се појавија најразлични тврдења околу неговата смрт, а дел од нив тотално ја шокираа јавноста. Некој неименуван американец тврди дека во Лос Анџелес го ...

Шокантно: Пол Вокер е жив?!

Press24 - 04.12.2013

По смртта на актерот Пол Вокер која светот го зави во тага и болка, не престануваат да доаѓаат информации за несреќата, а една од најновите информации која со брзина на светлината се шири на Интернет ...

ВИДЕО: Се појави снимка од експлозијата во која актерот Вокер го загуби животот

Press24 - 04.12.2013

На Јутјуб се појави шокантна снимка од трагедијата во која животот го загуби 40-годишниот актер Пол Вокер. На снимката се гледа дека автомобилот веднаш по ударот се запалил, при што за жал животот го ...

Шокантно тврдење: Пол Вокер е жив, несреќата е дел од филмот?

Portal - 04.12.2013

После смртта на актерот Пол Вокер, во медиумите се појавија најразлични тврдења околу неговата смрт, а дел од нив тотално ја шокираа јавноста. Некој неименуван американец тврди дека во Лос Анџелес го ...

Пол Вокер починал како последица на термални повреди

Република - 04.12.2013

Пол Вокер починал поради трауматски и термални повреди, односно повреди од горење или хемиски супстанци како последица на експлозија – велат резултатите од обдукцијата на телото на познатиот актер, ...

Актерот Пол Вокер починал од комбинација на поведи и изгореници

Макфакс - 04.12.2013

Актерот Пол Вокер, најпознат по улогата во филмовите од серијалот „БРзи и бесни", почина во сообраќајната несреќа од „комбинирано влијание на травматски и термални поведи", објави во средата судската ...

Пол Вокер не умрел, тоа било само сцена од филмот?!

Maxim - 04.12.2013

По трагичната смрт за актерот Пол Вокер, не престануваат да доаѓаат информации за несреќата. Информацијата која многу брзо се рашири на интернет е дека актерот всушност бил жив.

УЖАСНО | Снимки од несреќата на актерот Пол Вокер на лице место!

наПауза - 03.12.2013

Холивудскиот актер Пол Вокер, кој се прослави со улогата во акциониот филм "Пеколни улици", почина во неделата во тешка сообраќајна несреќа, а снимката од местото на несреќата се појави на интернет! ...

Одложено продолжението на филмот Fast & Furious 7

Високи Октани - 03.12.2013

Заради трагичната смрт на американскиот актер Пол Вокер, една од ѕвездите на култниот филмски серијал „Брзи и бесни“, одложено е снимањето на седмото продолжение на Fast & Furious.

Последните моменти, погледнете ја експлозијата од која загинал Пол Вокер!

Интересно - 03.12.2013

Додека полицијата ги истражува причините за несреќата во која актерот Пол Вокер и неговиот пријател Роџер Родас починале во саботата, се појавила првата снимка од несреќниот случај...

Тајрис Гибсон не можеше да ги сокрие солзите за Пол Вокер

Хитпортал - 03.12.2013

Т рагичната вест за смртта на Пол Вокер ги „сруши“ неговите колеги, па многумина од нив се простија од актерот на Твитер. Актерот Тајрис Гибсон, кој му беше колега во „Брзи и бесни“ беше меѓу оние ...

Последното интервју на Пол Вокер

БркајРабота - 03.12.2013

Три месеци пред трагичното загинување на актерот Пол Вокер, тој во последното негово интервју за GQ ги окрил своите желби и планови за во иднина. - Многу работи испуштив во младоста поради глумата, ...

Ексклузивно видео! Експлозијата од која загина Пол Вокер!

БркајРабота - 03.12.2013

На едноминутната аматерска снимка може да се види дека автомобилот во која бил загинатиот актер Пол Вокер, марка "Porsche се запалил веднаш по удирањето во уличниот столб и веднаш почнал да се ...

Шокантни тврдења во врска со загинатиот актер

Хитпортал - 03.12.2013

В еста за загинувањето на познатиот актер на филмскиот серијал „Брзи и бесни“, Пол Вокер предизвика жалост во целиот свет, а во медиумите се појавија различни вести во врска со актерот.

ВИДЕО: Тајрис Гибсон заплака на местот каде загина Пол Вокер

Сител - 03.12.2013

Актерот Тајрис Гибсон го посети местото на несреќата во која загинаа Пол Вокер и Роџер Родас и не издржи, а да не заплаче. Тој важи за силен и цврст човек, но сепак не можеше да се воздржи по ...

ФОТО:И македонците му оддадоа почит на Пол Вокер

Сител - 03.12.2013

Што повеќе да се каже.....еве како еден Македонец се прости од својот омилен актер Пол Вокер кој загина пред два дена во страотна сообраќајна ...

Се појави снимка од експлозијата во која загина Пол Вокер (ВИДЕО)

Вечер - 03.12.2013

На едноминутната аматерска снимка може да се види дека автомобилот во која бил загинатиот актер Пол Вокер, марка Порше се запалил веднаш по удирањето во уличниот столб и веднаш почнал да се издигнува ...

Објавена снимка од несреќата во која животот го загуби Пол Вокер

Точка - 03.12.2013

Една од главните теми во светот на светскиот шоу-бизнис во изминатите три дена е страшната сообраќајна несреќа во која што својот живот го загуби актерот Пол Вокер, а сега во светските медиуми било ...

ЕКСПЛОЗИЈА: Снимен судирот на Пол Вокер (ВИДЕО)

Телеграф - 03.12.2013

На снимката од уличните камери настанот изгледа како да експлодирала бомба, а не како да се работи за сообраќајна несреќа со автомобил На социјалните мрежи се појави снимка и од моментот на сударот ...

Вокер си ја предвидел смртта – ветил уште еден погреб (ВИДЕО)

Телеграф - 03.12.2013

Вокер во филмската сцена стои на гробишта и ветува дека ќе има уште еден погреб Три дена пред трагичната смрт на Пол Вокер на интернет се појави снимка во која актерот ветил дека во следното ...

Тајрис Гибсон скршен и во солзи на местото каде загина неговиот другар Пол Вокер

Таратур - 03.12.2013

Трагичната вест за ненадејната смртта на Пол Вокер во фаталната сообраќајна несреќа ги остави неговите колеги во неверување, очај и тага. Многумина својата болка ја искажаа на социјалните мрежи.

ФОТО: Само тој знаеше да врати 4та-3та - Македонец се прости од Пол Вокер

Press24 - 03.12.2013

Што повеќе да се каже.....еве како еден Македонец се прости од својот омилен актер Пол Вокер кој загина пред два дена во страотна сообраќајна несреќа.

ВИДЕО: Тајрис Гибсон се расплака пред местото на трагичната несреќа

Курир - 03.12.2013

Актерот Тајрис Гибсон го посети местото на несреќата во која загинаа Пол Вокер и Роџер Родас и не издржи, а да не заплаче. Тој важи за силен и цврст човек, но сепак не можеше да се воздржи по ...

Последното интервју на Пол Вокер пред смртта

Press24 - 03.12.2013

Никој уште не може да верува дека актерот Пол Вокер повеќе го нема. Три месеци пред трагичното загинување во последното негово интервју ги откирл своите желби и цели.

ВИДЕО: Тајрис Гибсон заплака на местото каде загина Вокер

Press24 - 03.12.2013

Актерот Тајрис Гибсон го посети местото каде згасна животот на 40- годишниот актер Пол Вокер, не можеше да издржи а да не заплаче. Тајрис му беше добар пријател на актерот Пол Вокер.

Пол Вокер учествувал во улична трка?

Press24 - 03.12.2013

Како што пренесува американскиот портал ТМЗ дека детективите ги повикале граѓаните да пријават во полиција ако имаат некакви информации во врска со сообраќајката во која загина ѕвездата на „Брзи и ...

Актерот Пол Вокер не учествувал во улична трка

Press24 - 03.12.2013

Откако во јавноста протече шпекулацијата дека Пол Вокер и неговиот пријател Роџер учествувале во улична трка и дека до нив имало уште едне автомобил од полицијата информираат дека тоа не е точно и ...

Одложено снимањето на Брзи и бесни 7

Орбис - 03.12.2013

Поради трагичната смрт на американскиот глумец Пол Вокер, кој во сообраќајна несреќа загина во саботата, на 30 ноември, одложено е натамошното снимање на седмиот дел од „Брзи и бесни“.

Сестрата на Вокер скршена од тага: "Не е вистина дека брат ми се тркал!"

Press24 - 03.12.2013

Светот сеуште не може да се помири дека го нема Пол Вокер. Овој пат се огласи и неговата сестра, Ешли Вокер, која ги отфрли шпекулациите дека тој заедно со својот пријател се тркал и така го загубил ...

ВИДЕО: "Ќе има уште еден погреб" - Пол Вокер си ја предвиде смртта?

Press24 - 03.12.2013

Три дена пред трагичната смрт на актерот Пол Вокер на Јутјуб се појави снимка на која тој вели дека во следното продолжение на филмот Брзи и бесни ќе има уште еден погреб.

ВИДЕО: Се појави снимка од експлозијата во која загина Пол Вокер

Курир - 03.12.2013

На едноминутната аматерска снимка може да се види дека автомобилот во која бил загинатиот актер Пол Вокер, марка "Porsche“ се запалил веднаш по удирањето во уличниот столб и веднаш почнал да се ...

ФОТО: Шокантно тврдење: Пол Вокер е жив и се' е дел од филмот?!

Sky - 03.12.2013

Откако почина познатиот актер Пол Вокер, во медиумите се појавуваат најразлични вести во врска со неговата смрт. Еден американски граѓанин тврди дека денеска го видел Пол Вокер во Лос Анџелес, а ...

НЕВКУСНА ЛАГА: Пол Вокер е жив

За Се - 03.12.2013

Денеска на социјалните мрежи ширум светот се појави вест дека Пол Вокер ја преживеа тешката сообраќајна несреќа што побуди надеж кај фановите дека тој е жив.

ВИДЕО: Тајрис Гибсон неможеше да ги сокрие солзите за Пол Вокер

Maxim - 03.12.2013

Популарни Актерот Тајрис Гибсон го посети местото каде згасна животот на 40- годишниот актер Пол Вокер, не можеше да издржи а да не заплаче. И покрај снимањето на филмот Тајрис му беше добар пријател ...

ФОТО: „Многу пропуштив во младоста“- последното интервју на Пол Вокер

Maxim - 03.12.2013

Трагичната смрт на актерот Пол Вокер го потресе целиот свет. Само три месеци пред трагичното загинување во последното негово интервју ги открил своите желби и цели.

Вокер и неговиот пријател биле дел од улична трка!?

Maxim - 03.12.2013

Американскиот портал ТМЗ објави дека детективите ги повикале граѓаните да пријават во полиција ако имаат некакви информации во врска со сообраќајката во која загина ѕвездата на „Брзи и бесни“ актер ...

Пол Вокер и Роџер сепак не се тркале за време на несреќата

Maxim - 03.12.2013

Иако американските медиуми објавија дека Пол Вокер и неговиот пријател Роџер учествувале во улична трка и дека до нив имало уште едне автомобил, сепак од полицијата информираат дека тоа не е точно и ...

ВИДЕО: Пол Вокер си ја предвидел смртта

Maxim - 03.12.2013

Популарни Tри дена пред трагичната смрт на холивудскиoт актер Пол Вокер на интернет беше објавено видеото на која тој вели дека во следното продолжение на филмот Брзи и бесни ќе има уште еден погреб.

Снимањето на „Брзи и бесни 7“ ќе се одложи, но нема да згасне

Нова ТВ - 02.12.2013

Иднината на франшизата „Брзи и бесни“ е во неизвесност. По трагичната смрт на актерот Пол Вокер, извршните продуценти од студиото „Универзал“, кој стојат зад ова филмско остварување, имале итен ...

Одложено снимањето на Брзи и бесни 7

Вест - 02.12.2013

Поради трагичната смрт на американскиот глумец Пол Вокер, кој во сообраќајна несреќа загина во саботата, на 30 ноември, одложено е натамошното снимање на седмиот дел од „Брзи и бесни“.

Морничавата сцена од „Брзи и бесни 6“ со Пол Вокер: „Вети ми дека веќе нема да има погреби“ (ВИДЕО)

МКД - 02.12.2013

Секвенцата е најавна сцена што ќе биде дел од ДВД-изданието на филмот „Брзи и бесни 6“ (Fast & Furious 6), кое ќе биде издадено во декември. Таа била објавена на Интернет на 27 ноември, 3 дена пред ...

Пол Вокер планирал да го надомести загубеното време со ќерката

МКД - 02.12.2013

Холивудскиот глумец Пол Вокер, кој пред два дена загина во страшна сообраќајна несреќа во Калифорнија, зад себе ја оставил петнаесетгодишната ќерка Медоу.

Трагична смрт во Холивуд: Загина ѕвездата од „Fast and Furious“

Идивиди - 02.12.2013

Тажна вест го потресе Холивуд. Во 40-та години од животот во страшна сообраќајна несреќа загина популарниот американски актер Пол Вокер, ѕвездата на филмовите од серијалот „Fast and Furious“.

Одложено снимањето на „Fast & Furious 7“

Кајгана - 02.12.2013

Поради трагичната смрт на актерот Пол Вокер одложено е снимањето на седмото продолжение на филмот „Fast & Furious“. Пред два дена Вокер трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа во Санта ...

Пол Вокер загина во стилот на „Брзи и бесни“

Н.Македонија - 02.12.2013

Американскиот актер Пол Вокер, познат по улогата во серијалот филмови „Брзи и бесни“, загина во тешка сообраќајна несреќа во јужна Калифорнија Автомобилот прво удрил во улична светилка, а потоа во ...

Пол Вокер беше „толку среќен“ неколку часа пред неговата смрт

365 - 02.12.2013

Пол Вокер го помина утрото на денот на неговата смрт правејќи го она што најмногу го сакаше: помагајќи на другите. 40-годишниот актер кој загина во тешка сообраќајна несреќа пред два дена (30 ...

Веста за ненадејната смрт ја „скрши“ девојката на Пол Вокер

Хитпортал - 02.12.2013

Џ асмин Пликард – Госнел беше во љубовна врска со Пол Вокер од 2006-та година. На актерот и 23-годишната Џасмин не им пречеше 17-годишната разлика иако нивната врска беше турбулентна.

Поради смртта на Пол Вокер се одложи снимањето на "Fast & Furious 7"

ЗаЗабава - 02.12.2013

Поради трагичната смрт на американскиот актер Пол Вокер, кој загина во сообраќајна несреќа во саботата, на 30 ноември, одложено е снимањето на филмот "Fast & Furious 7".

Загина актерот Пол Вокер

Здраво - 02.12.2013

Пол Вокер стана познат со улогата во акциските филмови „Брзи и бесни“, во кои станува збор за нелегални трки со автомобили. 40 годишниот актер загина во сообраќајна несреќа, враќајќи се од ...

Денес е одложено снимањето на „Брзи и бесни“ 7

think.mk - 02.12.2013

Поради трагичната смрт на американскиот глумец Пол Вокер, кој во сообраќајна несреќа загина во саботата, на 30 ноември, одложено е натамошното снимање на седмиот дел од „Брзи и бесни“.

Пол Вокер загина во сообраќајна несреќа, глумецот од„Брзи и бесни“!

Интересно - 02.12.2013

Актерот Пол Вокер трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа, беше исклучително популарен актер... Несреќата се случила во Валенсија, Калифорнија, а според најновите информации Вокер бил на ...

Ова се последните сцени кои Пол Вокер ги сними пред смртта (видео)

Црнобело - 02.12.2013

Само неколку часа по смртта на американскиот актер Пол Вокер, на Јутуб се најдоа дел од сцените од најновото Fast and Furious продолжение. Прераното објавување на овие материјали не биле во план, но ...

Одложено снимањето на „Брзи и бесни 7“

Хитпортал - 02.12.2013

П оради трагичната смрт на американскиот глумец Пол Вокер, кој во сообраќајна несреќа загина во саботата, на 30 ноември, одложено е натамошното снимање на седмиот дел од „Брзи и бесни“.

Одложено снимањето на „Брзи и бесни“ 7

А1 On - 02.12.2013

Поради трагичната смрт на американскиот глумец Пол Вокер, кој во сообраќајна несреќа загина во саботата, на 30. ноември, одложено е натамошното снимање на седмиот дел од „Брзи и бесни“.

ПОЛ ВОКЕР | „Ако умрам еден ден поради преголема брзина, не плачете затоа што јас ќе се смеам“

наПауза - 02.12.2013

20-годишната Џасмин Пилкард -Госнел ја започнала нејзината љубовна врска со Пол Вокер во 2006 година, кога имала само 16 години, а тој бил 33 години. Седумнаесетгодишната разлика во годините не е ...

Последниот филм на трагично загинатиот Пол Вокер (видео)

Хитпортал - 02.12.2013

П ол Вокер кој во саботата загина во трагична сообраќајна незгода покрај во серијалот „Брзи и бесни“ ќе го паметиме и по последната улога на грижлив татко на новороденче во филмот „Hours“ , кој го ...

Пол Вокер од „Брзи и бесни“ загина во сообраќајна несреќа

БркајРабота - 02.12.2013

Пол Вокер - ѕвездата на популарниот филмски хит „Брзи и Бесни“, загина во саботата попладнето во тешка сообраќајна несреќа која се случи на југот од Калифорнија - пишува Дејли Маил.

Потресниот видео клип кој ја предвиде смртта на Пол Вокер

think.mk - 02.12.2013

Потресниот видео клип кој ја предвиде смртта на Пол Вокер е објавен на интернет уште на 27 ноември, само три дена пред смртта на Пол. Во клипот е сцена од погреб од седмото продолжение на филмот ...

Ќерката на Пол Вокер се прости од својот татко

БркајРабота - 02.12.2013

15-годишната ќерка на трагично загинатиот актер Пол Вокер, Медоу, својата тага за изгубениот татко ја споделила со фановите на социјалните мрежи - јавуваат странските медиуми.

Последната сцена каде глумеше Пол Вокер... (ВИДЕО)

Брзкруг - 02.12.2013

Последната сцена каде глумеше Пол Вокер, по некоја случајност беше ...

Ова се последните сцени кои Пол Вокер ги сними пред смртта (видео)

think.mk - 02.12.2013

По смртта на Пол Вокер својот пат до јавноста го пронајдоа и последните сцени кои тој ги сними за седмото продолжение на филмот „Брзи и бесни“: Потресниот видео клип кој ја предвиде смртта на Пол ...

Пол Вокер сакал да го надокнади изгубеното време со ќерка му!

Н.Македонија - 02.12.2013

Холивудскиот глумец Пол Вокер, кој вчера загина во сообраќајна несреќа во Калифорнија, зад себе ја остави својата 15 годишна ќерка Медоу. Неколку недели пред смртта тој говорел дека сака да го ...

Ќерката на починатиот актер се огласи на Фејсбук

Хитпортал - 02.12.2013

Ќ ерката на трагично починатиот актер Пол Вокер, 15-годишната Медоу, на социјалните мрежи објави порака која му ја посвети на починатиот татко. „Кога бев мала тој ме научи да одам, ме научи да се ...

ВИДЕО: Тајрис Гибсон се расплака на местото каде што загина Пол Вокер

А1 On - 02.12.2013

Трагичната вест за смртта на Пол Вокер ги остави неговите колеги во очај. Многумина ја искажаа својата тага на социјалните мрежи. Во меѓувреме на местото на несреќата постојано се собираат луѓе, ...

Вечерта пред смртта на Пол Вокер, во етер била пуштена лажна тревога за неговата смрт... дали е оваа незгода лажна?

Брзкруг - 02.12.2013

Лажна тревога за смртта на Пол Вокер била пуштена низ интернет етерот токму вечерта пред да се случи трагичниот инцидент во Лос Анџелес... Бидејќи налетавме на премногу шпекулации, сакаме да ги ...

ГАЛЕРИЈА Како се прости ќерката на Пол Вокер од татка си

+инфо - 02.12.2013

Медоу Вокер, ќерката на трагично загинатиот холивудски глумец Пол Вокер, го отворила своето срце на социјалните мрежи и изјавила дека татко ѝ е нејзин најголем херој.

Одложено снимањето на „Брзи и бесни“ 7

Сител - 02.12.2013

Поради трагичната смрт на американскиот глумец Пол Вокер, кој во сообраќајна несреќа загина во саботата, на 30 ноември, одложено е натамошното снимање на седмиот дел од „Брзи и бесни“.

Ќерката на Пол Вокер: Засекогаш ќе остане во моето срце (ФОТО)

Вечер - 02.12.2013

Медоу Вокер, ќерката на трагично загинатиот холивудски актер Пол Вокер, на социјалните мрежи го отвори своето срце и изјави дека татко е нејзин најголем херој.

Одложено снимањето на „Брзи и бесни“ 7

Кирилица - 02.12.2013

Поради трагичната смрт на американскиот глумец Пол Вокер, кој во сообраќајна несреќа загина во саботата, на 30 ноември, одложено е натамошното снимање на седмиот дел од „Брзи и бесни“.

Видео: Како погина Пол Вокер

МРТ - 02.12.2013

Актерот Пол Вокер кој се прослави со улогата во филмот „Брзи и бесни" загина синоќа во сообраќајна несреќа во Калифорнија. Како што пренесуваат американските медиуми, трагедијата се случила саботата ...

ВИДЕО: Објавено видео што му беше судбина на Пол Вокер

Сител - 02.12.2013

Само три дена пред трагичната смрт на холивудскиoт актер на интернет беше објавено видеото кое како да муи ја запечати судбината на Пол Вокер. Имено станува збор за парче од филмот Брзи и бесни 6 , ...

Вози или умри - рече еднаш Пол Вокер

Вечер - 02.12.2013

Пол Вилијам Вокер е роден на 12 септември 1973 година во Валенсија, Калифорнија. Јавноста имаше можност да го запознае по улогата во филмот Varsity Blues.

Одложено снимањето на „Брзи и бесни“ 7

Бриф - 02.12.2013

Поради трагичната смрт на американскиот глумец Пол Вокер, кој во сообраќајна несреќа загина во саботата, на 30 ноември, одложено е натамошното снимање на седмиот дел од „Брзи и бесни“.

Ќе му оддадат чест на Пол Вокер во „Брзи и бесни 7“ (ВИДЕО)

Телеграф - 02.12.2013

Филмското студио и режисерот веднаш разговарале за измени во сценариото на филмот, што во голем дел веќе е снимен Поради трагичната смрт на американскиот актер Пол Вокер , кој во сообраќајна несреќа ...

Медоу Вокер: Ти беше мојот херој, почивај во мир тато!

Бриф - 02.12.2013

Медоу Вокер, 15-годишната ќерка на трагично загинатиот актер Пол Вокер, ја искористи својата фан страна на социјална мрежа Фејсбук за да се збогува со својот татко.

ВИДЕО: Тајрис Гибсон заплака на местото на несреќата на Пол Вокер

Бриф - 02.12.2013

Голем број фанови, колеги и блиски пријатели се собраа на местото на трагичната несреќа во која животот го загубија актерот Пол Вокер и Роџер Родас за да положат цвеќиња и фотографии со последен ...

Загина Пол Вокер од Брзи и Бесни

Орбис - 02.12.2013

Кога пристигнала полицијата на местото на несреќата го нашла автомобилот бо пламен, а лекарите констатирале смрт на самото место и на актерот и на неговиот ...

Пол Вокер од Fast and Furious загина во сообраќајка - видео од местото на трагедијата

Таратур - 02.12.2013

Актерот Пол Вокер, херојот од филмот "Брзи и бесни", загина во сообраќајна несреќа што се случила во саботата, во близина на Лос Анџелес. 40-годишниот Вокер требало да присуствува на добротворна ...

ВИДЕО: Ова се последните сцени кои Вокер ги снимил пред смртта

Press24 - 02.12.2013

Ова се последните сцени кои актерот Пол Вокер ги снимил пред неговата смрт за филмот „Брзи и бесни“. Погледнете... Свет 02.12.2013 - 14:31 Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за ...

Поради смртта на Вокер одложено снимањето на "Брзи и бесни"

Press24 - 02.12.2013

Поради трагичната сообраќајна несреќа во која вчера животот го загуби актерот Пол Вокер, одложено е натамошното снимање на седмиот дел од „Брзи и бесни“.

ФОТО: Обожавателите се простуваат со Вокер – „Тркај се во рајот“

Курир - 02.12.2013

Местото на несреќата каде животот го изгуби актерот Пол Вокер постојано е полно со обожаватели, кои дојдоа да се збогуваат со него. Цвеќиња, фотографии, свеќи и други споменици кои потсетуваат на ...

Ќерката на Пол Вокер: Засекогаш ќе остане во моето срце (ФОТО)

Курир - 02.12.2013

Медоу Вокер, ќерката на трагично загинатиот холивудски актер Пол Вокер, на социјалните мрежи го отвори своето срце и изјави дека татко ѝ е нејзин најголем херој.

Ќерката на Пол Вокер: Тато, засекогаш ќе бидеш во моето срце, ти си мојот херој!

Попара - 02.12.2013

Медоу Вокер (15) ќерката на трагично загинатиот актер Пол Вокер го отворила срцето на социјалните мрежи и изјавила дека нејзиниот татко бил нејзиниот најголем херој.

Трогателно простување на ќерката на Пол Вокер со својот татко

Таратур - 02.12.2013

Трагичната смрт во сообраќајна несреќа на актерот кој остана најмногу запаметен по улогата во фамозниот серијал Fast and Furious, Пол Вокер, го потресе Холивуд, филмскиот и шоубизнис светот.

Одложено снимањето на „Брзи и бесни“ 7

Радио Фортуна - 02.12.2013

Поради трагичната смрт на американскиот глумец Пол Вокер, кој во сообраќајна несреќа загина во саботата, на 30 ноември, одложено е натамошното снимање на седмиот дел од „Брзи и бесни“.

Вокер: Доколку еден ден ме убие брзината, ти немој да плачеш, затоа што јас бев насмеан

Sky - 02.12.2013

По трагичната сообраќајна несреќа во која животот го загуби актерот Пол Вокер ѕвездата од филмот „Брзи и бесни“ на цосијалните мрежи почна да се шири цитатот: „Доколку еден ден ме убие брзината, ти ...

Збогување со актерот Пол Вокер

Lady - 18.12.2014

Местото на несреќата каде животот го изгуби актерот Пол Вокер постојано е полно со обожаватели, кои дојдоа да се збогуваат со него. Американскиот актер Пол Вокер познат по улогата во серијалот акциони филмови „Брзи и бесни“ загина во тешка ...

Одложено снимањето на седмиот дел од „Брзи и бесни“

Курир - 02.12.2013

Снимањето на седмиот дел од „Брзи и бесни“ е одложено поради трагичната смрт на американскиот актер Пол Вокер кој во саботата на 30 ноември загина во сообраќајна несреќа.

ГАЛЕРИЈА: „Тркај се во рајот“ - фановите скршени од болка се простуваат од Пол Вокер

Press24 - 02.12.2013

Местото на кое синоќа актерот Пол Вокер го загуби животот во страотна сообраќајна несреќа, е се уште преполно со негови обожаватели кои доаѓаат за да му оддадат последна почит.

ФОТО: Ќерката на Вокер на Facebook упати последен поздрав до својот татко – тато ти си мојот херој

За Се - 02.12.2013

„Кога бев мала, тој ме научи да одам, ме научи да се смеам, ме научи никогаш да не се откажувам. Го сакав и пред да знам што значи љубовта. Тој беше мојот херој. Мојот вистински херој.

Ќерката на Пол Вокер: Засекогаш ќе остане во моето срце

Portal - 02.12.2013

Медоу Вокер, ќерката на трагично загинатиот холивудски актер Пол Вокер, на социјалните мрежи го отвори своето срце и изјави дека татко ѝ е нејзин најголем херој.

RIP Пол Вокер: Најдобрите сцени од “Fast And Furious”

Попара - 02.12.2013

Вокер во ова хит остварување толкуваше една од главните улоги – бившиот полицаец Брајан О Конор кој се спријателува со некогашниот робијаш чија улога ја толкува Вин Дизел… Страста кон автомобилите од ...

Реченицата на Пол Вокер по која ќе остане запаметен (GIF)

Sky - 02.12.2013

Ѕвездата од „Брзи и бесни“ загина онака како што ги снимаше филмовите - во петта ...

Шмекер без конкуренција: Реченицата по која ќе го паметиме Пол Вокер!

Попара - 02.12.2013

Ѕвездата од “Брзи и бесни“, кршачот на многубројни женски срца, Пол Вокер живеел исто онака како што го гледавме во филмовите – во петта брзина. Ова е реченицита по која сите ќе го ...

Ќерката на Пол Вокер се прости од својот татко на ФБ: „Тато, ти си мојот херој! “ (ФОТО)

Sky - 02.12.2013

Според пишувањата на светските медиуми, 15-годишната ќерка на трагично настраданиот актер Пол Вокер, Медоу, својата тага за изгубениот татко ја сподели со фановите на социјалните мрежи.

Седмото продолжение на „Пеколни улици“ ќе биде снимено во чест на Пол Вокер

Press24 - 02.12.2013

Седмото продолжение од филмот „ Пеколни улици“ ќе биде посветен на трагично загинатиот актер Пол Вокер, чии авантури публиката верно ги пратеше во претходниот филм.

Живот низ фотографии: Пол Вокер

Попара - 02.12.2013

Ова е последната фотографија на Пол Вокер направена 30 минути пред актерот да загине во сообраќајна несреќа. Го гледаме баксузното Порше кое го возел неговиот добар пријател и бивш авто-тркач.

Последните моменти од животот на Пол Вокер прикажани преку видеа

Portal - 02.12.2013

Пол Вокер - ѕвездата на популарниот филмски хит „Брзи и Бесни“, загина во саботата попладнето во тешка сообраќајна несреќа која се случи на југот од Калифорнија, соопшти TMZ порталот.

Пол Вокер сакал да го надомести изгубеното време со ќерката

Фама - 02.12.2013

Холивудскиот актер Пол Вокер, кој завчера загина во тешка сообраќајна несреќа во Калифорнија, позади себе ја остави 15-годишната ќерка Медоу. Неколку недели пред смртта тој говореше за нивниот однос ...

ВИДЕО: Последните сцени снимени пред смртта на Вокер

Sky - 02.12.2013

Погледнете ги последните сцени кои актерот Пол Вокер ги снимил пред неговата смрт за филмот „Брзи и ...

Пол Вокер сакал да го надомести изгубеното време со ќеркичката

Нетпрес - 02.12.2013

Холивудскиот актер, Пол Вокер, кој загина во тешка сообраќајна несреќа во Калифорнија, зад себе ја остави својата 15-годишна ќерка. Неколку месеци пред смртта, тој зборувал за нивниот однос и за тоа ...

ВИДЕО: Смртта на Вокер е предвидена во сцена од „Брзи и бесни 7“?

Курир - 02.12.2013

Потресниот видео клип кој ја предвиде смртта на Пол Вокер е објавен на интернет уште на 27 ноември, само три дена пред смртта на Пол. Во клипот е сцена од погреб од седмото продолжение на филмот ...

Ќерката на Пол Вокер со порака го трогна целиот свет: „Господе, зошто мора да растам без овој човек?!“

Убавина и Здравје - 02.12.2013

Ќерката на трагично загинатиот актер Пол Вокер, 15-годишната Медов, на социјалните мрежи објави порака посветена на својот татко, која растажи голем број на луѓе.

Брзината го уби: Актерот Вокер учествувал во улична трка со друг автомобил?

Sky - 02.12.2013

Според американскиот сајт ТМЗ, детективите ги повикале граѓаните да јават ако имаат било какви информации во врска со сообраќајката во која загина Вокер.

Вокер учествувал во трка кога загинал?

Курир - 02.12.2013

Американскиот портал ТМЗ пренесува дека детективите ги повикале граѓаните да пријават во полиција ако имаат било какви информации во врска со сообраќајката во која загина американскиот актер Пол ...

Телото на Пол Вокер не може да се идентификува поради тешките изгореници

Lider - 02.12.2013

Tелото на актерот Пол Вокер било толку изгорено што неможе да се идентификува. ТМЗ пишува дека на патолозите им се потребни стоматолошките документи за да го идентификуваат актерот.

„Тато секогаш ќе бидеш во моето срце“

Денешен - 02.12.2013

Медоу Вокер (15) ќерката на трагично загинатиот актер Пол Вокер го отворила срцето на социјалните мрежи и изјавила дека нејзиниот татко бил нејзиниот најголем херој.

Снимањето на “Брзи и бесни 7“ се одложува поради трагичната смрт на Вокер

Lider - 02.12.2013

Поради трагичната смрт на американскиот глумец Пол Вокер, кој загина во сообраќајна несреќа во саботата на 30 ноември, одложено е натамошното снимање на седмиот дел од „Брзи и бесни“.

Вокер: „Доколку еден ден ме убие брзината, ти немој да плачеш, затоа што јас бев насмеан“

Maxim - 02.12.2013

„Доколку еден ден ме убие брзината, ти немој да плачеш, затоа што јас бев насмеан. Овој цитат на актерот Пол Вокер почна да се шири во медиумите и по цоијалните мрежи откако почина ѕвездата на „Брзи ...

ФОТО: „Тато секогаш ќе бидеш во моето срце, ти си мојот херој“ - ќерката на Пол Вокер на Facebook упати последен ...

Maxim - 02.12.2013

„Кога бев мала, тој ме научи да одам, ме научи да се смеам, ме научи никогаш да не се откажувам. Го сакав и пред да знам што значи љубовта. Тој беше мојот херој. Мојот вистински херој.

Снимањето на „Fast & Furious 7“ ќе биде одложено

Maxim - 02.12.2013

Откако пред два дена животот го загуби еден од главните актери од франшизата „Fast & Furious“, Пол Вокер, снимањето на седмотто продолжение од филмот ќе биде одложено.

ФОТО: Фановите се простуваат од Пол Вокер

Maxim - 02.12.2013

На местото каде познатиот актер Пол Вокер го загуби животот во тешка сообраќајна несреќа , голем број обожаватели доаѓаат за да му оддадат последна почит.

ВИДЕО: Последните сцени кои Пол Вокер успеа да ги сними пред трагичната смрт!

Maxim - 02.12.2013

Популарни Ова се последните сцени кои актерот Пол Вокер ги снимил пред неговата смрт за филмот „Брзи и бесни“. Погледнете... популарно Во Интересно ...

„Брзи и бесни 7“ ќе биде снимен во чест на Пол Вокер

Maxim - 02.12.2013

Седмото продолжение од филмот „ Брзи и бесни“ ќе биде посветен на трагично загинатиот актер Пол Вокер, чии авантури публиката верно ги пратеше во претходниот филм.