TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Го посакувам успехот на Каролина

Вест - 15.10.2003

ПОБЕДНИЧКА НА "МАКФЕСТ 2003": БОЈАНА Името Бојана од сега па натаму ќе значи победничка на "Макфест 2003". Победи во дебитантската вечер, победи во полуфиналната, победи на финалето. Сите три вечери беше далеку пред сите и ретко кој од другите учесници можеше да ги стаса нејзините поени.

Дебитантката Бојана ја освои штипската публика

Дневник - 13.10.2003

МАКФЕСТ Годинава беше промовирана новата концепција на Макфест со посебна дебитантска вечер и две посебни полуфинални вечери, како и новиот начин на гласање со листови со бар-кодови за секоја песна Со традиционалниот фестивалски коктел во Домот на армијата завчера вечер се спушти завесата на 18.

Триумф на Бојана на Макфест 2003

Вест - 13.10.2003

Младата Бојана со песната "Немам одбрана" е победник на 18. издание на фестивалот на музика "Макфест 2003" што заврши викендов во Штип. Бојана на фестивалот однесе три убедливи победи, на дебитанската вечер, со што дирекно се пласира во полуфиналето, па на полуфиналната вечер и во саботата на ...