TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полицијата во Шарлот ги објави снимките и фотографиите од инцидентот

Телма - 25.09.2016

Полицијата во американскиот град Шарлот објави записи и снимки од инцидентот меѓу полицијата и убиениот афроамериканец Кит Скот, откако демонстрантите неколку дена бараат нивно објавување.

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Полицијата во Шарлот ги објави снимките и фотографиите од инцидентот

Репортер - 25.09.2016

Полицијата во американскиот град Шарлот објави записи и снимки од инцидентот меѓу полицијата и убиениот афроамериканец Кит Скот, откако демонстрантите неколку дена бараат нивно објавување.

Укинат полицискиот час во американскиот град Шарлот

Сител - 25.09.2016

Градоначалничката на американскиот град Шарлот, во Северна Каролина, вчера го укина полицискиот час, кој беше наложен претходната недела, поради протестите придружени со насилство, а кои8 беа иницирани со убиството на афроамериканецот Кит Скот (43) ...

СНИМКИ ОД ИНЦИДЕНТОТ ВО ШАРЛОТ: Убиениот Афроамериканец имал пиштол во раката (ВОЗНЕМИРУВАЧКО)

Телеграф - 25.09.2016

Во полициското соопштение, со кое е приложена и снимката, се наведува дека Кит Скот имал пиштол и користел марихуана за време на инцидентот. Полицијата објави и фотографии на пиштол, футрола на глуждот и цигара со марихуана Полицијата во ...

Прекинат полицискиот час во Шарлот

Нетпрес - 25.09.2016

По убиството, што се случи во вторникот, во Шарлот се одржаа протести против полициската бруталност, кои прераснаа во насилство, по што градоначалничката Џенифер Робертс наложи полициски час од полноќ до 6.00 часот наутро.

Укинат полицискиот час во американскиот град Шарлот

А1 On - 25.09.2016

Градоначалничката на американскиот град Шарлот, во Северна Каролина, вчера го укина полицискиот час, кој беше наложен претходната недела, поради протестите придружени со насилство, а кои беа иницирани со убиството на афроамериканецот Кит Скот (43) ...

Објавена полициската снимка од убиството во Шарлот

Р.С.Европа - 25.09.2016

Властите во Шарлот во американската сојузна држава Северна Каролина ги објавија полициските снимки и фотографии од убиството на еден Афроамериканец минатата недела. Тие објавија слики од пиштол и марихуана за кои полицијата вели дека застреланиот ...

Полицијата на Шарлот ги објави своите снимки од убиството на црнецот и фотографија од „пиштол со отпечатоци“ ...

МКД - 25.09.2016

Полицијата на градот Шарлот во Северна Каролина ги објасви своите снимки од контроверзното убиство на црнецот Кит Ламонт Скот кое се случи во вторникот, и кое предизвика петдневни бурни протести.

Укинат полицискиот час во американскиот град Шарлот

Вечер Прес - 25.09.2016

Градоначалничката на американскиот град Шарлот, во Северна Каролина, вчера го укина полицискиот час, кој беше наложен претходната недела, поради протестите придружени со насилство, а кои беа иницирани со убиството на афроамериканецот Кит Скот (43) ...

Укинат полицискиот час во американскиот град Шарлот

Либертас - 25.09.2016

Градоначалничката на американскиот град Шарлот, во Северна Каролина, вчера го укина полицискиот час, кој беше наложен претходната недела, поради протестите придружени со насилство, а кои8 беа иницирани со убиството на афроамериканецот Кит Скот (43) ...

Еве го видеото од убиството на афроамериканецот, во Шарлот (18+)

Локално - 25.09.2016

На 20 септември полицаец застрела црнец, за кој се тврди дека бил вооружен Властите во Северна Каролина дозволија да се објави снимка на пукањето во градот Шарлот, во која беше убиен црнецот од органите на редот.

Полицијата во Шарлот ги објави снимките и фотографиите од инцидентот

Lider - 25.09.2016

Полицијата во американскиот град Шарлот објави записи и снимки од инцидентот меѓу полицијата и убиениот афроамериканец Кит Скот, откако демонстрантите неколку дена бараат нивно објавување.

Шарлот: Уапсено лице осомничено за убиство на демонстрант

Дневник - 24.09.2016

Полицијата во американскиот град Шарлот, во Северна Каролина, уапси лице осомничено за убиство на човек кој учествувал на протести во средата навечер, изјави денеска началникот на полицијата во Шарлот, Мекленбург Кер Патни.

CNN: Убиениот Афромериканец во Шарлот сепак бил вооружен

Канал5 - 24.09.2016

Пиштолот пронајден на местото на убиството на Афроамериканецот Кит Ламонт Скот во градот Шарлот во Северна Каролина, кој беше убиен од полицајците, бил наполнет, а отпечатоците и ДНК анализата покажуваат дека му припаѓал на убиениот - наведува Си Ен ...

Четврта ноќ протести во Шарлот

Р.С.Европа - 24.09.2016

Демонстрантите четврта ноќ по ред излегоа на улиците на американскиот град Шарлот, барајќи од властите да ја објават видео снимката од убиството на еден црнец од страна на полицаец, што предизвика насилни протести.

Објавена снимката од убиството на црнецот во Шарлот, жената на убиениот снимила сѐ (ВИДЕО)

МКД - 24.09.2016

Телевизијата Ен-би-си објави синоќа драматична видеоснимка на која се гледа моментот кога американската полиција со огнено оружје убива црнец, што беше причина за четири ноќи бурни протести во градот Шарлот.

Вознемирувачко: Сопругата го објави видеото од убивањето на Кит Ламонт Скот

Фактор - 24.09.2016

По четири дена на големи протести во Шарлот, на интернет протече видео кое го снимала Ракија Скот, сопругата на Кит Ламонт Скот кој беше убиен од полицијата во неговиот автомобил. Полицијата одби да го објави своето видео во кое се инволвирани нивни ...

(ФОТО/ВИДЕО) Црнците “дигнаа глава” ! Протестите во Шарлот продолжуваат

Локално - 24.09.2016

Протестите во Шарлот, Северна Каролина, продолжуваат. Ноќеска околу 300 демонстранти излегоа на улиците, барајќи властите да ги објавуваат снимките од фаталното полициска пукање против црнецотКит Скот, пренесе Ројтерс.

САД: Објавена снимка од убиството во Шарлот, протестите продолжуваат

Мета - 24.09.2016

Во американскиот град Шарлот, во сојузната држава Северна Каролина, четврта ноќ по ред се одржаа протести, кои избија откако полицијата уби Афроамериканец. Семејството на убиениот 43-годишниот Кит Ламонт Скот утрината објави снимка од настаните кои ...

Четврта ноќ протести во Шарлот

Тера - 24.09.2016

Демонстрантите четврта ноќ по ред излегоа на улиците на американскиот град Шарлот, барајќи од властите да ја објават видео снимката од убиството на еден црнец од страна на полицаец, што предизвика насилни протести.

Снимката која би можела да ја турне Америка во амбисот на расна војна

Точка - 24.09.2016

Во американскиот град Шарлот, во сојузната држава Северна Каролина, четврта вечер по ред се одржувале демонстрации поради убиството на Афроамериканец на кого пукала полицијата. Семејството на убиениот 43-годишен Кит Ламонт Скот, објавило снимка од ...

Уапсен осомничен за убиството на демонстрант во Шарлот

Канал5 - 23.09.2016

Полицијата во американскиот град Шарлот во Северна Каролина уапси осомничен за убиството на учесник во протестот во средата вечерта, изјави полицискиот началник во Шарлот - јави Ројтерс. Демонстрантот кој во четвртокот им подлегна на раните, беше ...

Воведен полициски час во Шарлот, Северна Каролина

24 Вести - 23.09.2016

Во Шарлот, Северна Каролина е воведен полициски час поради протестите кои веќе трета ноќ продолжуваат откако полицаец застрелал афроамериканец. За време на протестите дојде до судири меѓу полицијата и демонстрантите кои бараат правда во врска со ...

Во Шарлот воведен полициски час

Канал5 - 23.09.2016

Во Шарлот, Северна Каролина е воведен полициски час поради протестите кои веќе трета ноќ продолжуваат откако полицаец застрелал Афроамериканец. За време на протестите дојде до судири меѓу полицијата и демонстрантите кои бараат правда во врска со ...

Шарлот: „Лекот“ е - транспарентност и правда

Deutsche Welle - 23.09.2016

По убиството на еден Афроамериканец од страна на полицаец, во САД повторно дојде до судири. За воспоставување на мирот во Шарлот, не е потребна само Националната гарда, смета Миодраг Шориќ.

Воведен полициски час во Шарлот

Радио МОФ - 23.09.2016

Полициски час синоќа е воведен во американскиот град Шарлот, во Северна Каролина, по три дена протести кои почнаа откако полицаец уби маж од афроамериканско потекло, пренесува агенцијата Мета .

Шарлот: Уапсено лице осомничено за убиство на демонстрант

А1 On - 23.09.2016

Полицијата во американскиот град Шарлот, во Северна Каролина, уапси лице осомничено за убиство на човек кој учествувал на протести во средата навечер, изјави денеска началникот на полицијата во Шарлот, Мекленбург Кер Патни.

Шарлот: Уапсено лице осомничено за убиство на демонстрант

+инфо - 23.09.2016

Во Шарлот три ноќи по ред се одржуваа протести, а демонстрантот е тешко ранет за време на втората ноќ. Полицијата во американскиот град Шарлот, во Северна Каролина, уапси лице осомничено за убиство на човек кој учествувал на протести во средата ...

Во Шарлот воведен полициски час

Нова ТВ - 23.09.2016

Во Шарлот, во американската сојузна држава Северна Каролина во текот на ноќта е воведен полициски час поради протестите кои веќе трета ноќ продолжуваат откако полицаец застрела афроамериканец.

ШАРЛОТ: Уапсено лице осомничено за убиство на демонстрант (ФОТО)

Телеграф - 23.09.2016

Демонстрантот кој во четвртокот им подлегна на раните, застрелан е кога жителите на Шарлот протестирале поради убиството на Афроамериканецот, Кит Скот, кого полицијата го уби во вторникот Полицијата во американскиот град Шарлот, во Северна Каролина, ...

Повторно судири во Шарлот – не се почитува полицискиот час

Стандард - 23.09.2016

Во Шарлот, Северна Каролина, улиците се веќе спокојни во раните утрински часови, откако полицијата и градоначалникот Џенифер Робертс најавија воведување на полициски час и вооружени членови на Националната гарда пристигнаа да го чуваат трговскиот ...

Што се случува на улиците на Америка?

Стандард - 23.09.2016

Дојде редот и на Шарлот. Кадрите од најголемиот град во Северна Каролина потсетуваат на она што се случи во Фергусон, Балтимор, Кливленд, Батон Руж: демонстранти беснеат низ улиците на градот, ограбуваат продавници, фрлаат камења врз полицајците.

Шарлот: Уапсено лице осомничено за убиство на демонстрант

Сител - 23.09.2016

Полицијата во американскиот град Шарлот, во Северна Каролина, уапси лице осомничено за убиство на човек кој учествувал на протести во средата навечер, изјави денеска началникот на полицијата во Шарлот, Мекленбург Кер Патни.

Трет ден протести во Шарлот

Глас на Америка - 23.09.2016

Демонстрациите поттикнати од убиството на афроамериканец од страна на полицијата во вторникот, главно минаа мирно, иако во одредени делови морало да се употреби солзавец. Стотици демонстранти учествуваа на третиот ден протести во Шарлот, Северна ...

Во Шарлот полициски час поради насилните протести

Р.С.Европа - 23.09.2016

Во Шарлот, Северна Каролина е воведен полициски час поради протестите кои веќе трета ноќ продолжуваат откако полицаец застрела афроамериканец. Американскиот претседател Барак Обама, како што соопшти Белата куќа, ставил јасно до знеање дека ...

Шарлот: Уапсено лице осомничено за убиство на демонстрант

Локално - 23.09.2016

Полицијата во американскиот град Шарлот, во Северна Каролина, уапси лице осомничено за убиство на човек кој учествувал на протести во средата навечер, изјави денеска началникот на полицијата во Шарлот, Мекленбург Кер Патни.

ФОТО+ВИДЕО: Трета ноќ протести во Шарлот - полицијата употреби солзавец

Фактор - 23.09.2016

На третата ноќ од протестите, откако полицајците убија Афроамериканец во јужниот американски град Шарлот, Северна Каролина, полицијата употреби солзавец за да ги растера демонстрантите, кои го блокираа автопатот.

Не запираат судирите!Солзавец против демонстранти во Шарлот (ВИДЕО)

Локално - 23.09.2016

Демонстрантите го блокираат автопатот Полицијата во јужниот американскиот град Шарлот пука со солзавец за да ги растера демонстрантите,кои го блокираат главниот автопат во третата ноќ на протестите, по фаталното убиство на полицијата против црн маж, ...

Шарлот: Уапсено лице осомничено за убиство на демонстрант

Либертас - 23.09.2016

Полицијата во американскиот град Шарлот, во Северна Каролина, уапси лице осомничено за убиство на човек кој учествувал на протести во средата навечер, изјави денеска началникот на полицијата во Шарлот, Мекленбург Кер Патни.

САД: Во Шарлот воведен полициски час

Мета - 23.09.2016

Полициски час синоќа е воведен во американскиот град Шарлот, во Северна Каролина, по три дена протести кои почнаа откако полицаец уби маж од афроамериканско потекло. Градоначалникот на Шарлот потпиша документ со кој полициски час е воведен од полноќ ...

Трета ноќ протести во Шарлот – полицијата употреби солзавец

Тера - 23.09.2016

На третата ноќ од протестите, откако полицајците убија Афроамериканец во јужниот американски град Шарлот, Северна Каролина, полицијата употреби солзавец за да ги растера демонстрантите, кои го блокираа автопатот.

Расни безредија во Шарлот, прогласена вонредна состојба...

Н.Македонија - 23.09.2016

Расни безредија во Шарлот, прогласена вонредна состојба Гувернерот на сојузната американската држава Северна Каролина, Пет Мекрори, прогласи вонредна состојба поради насилните протести во Шарлот, кои почнаа откако полицијата уби маж со ...

Во Шарлот уапсено лице осомничено за убиство на демонстрант...

Н.Македонија - 23.09.2016

Во Шарлот уапсено лице осомничено за убиство на демонстрант Полицијата во американскиот град Шарлот, во Северна Каролина, уапси лице осомничено за убиство на човек кој учествувал на протести во средата навечер, изјави денеска началникот на ...

Шарлот: Уапсено лице осомничено за убиство на демонстрант

Lider - 23.09.2016

Полицијата во американскиот град Шарлот, во Северна Каролина, уапси лице осомничено за убиство на човек кој учествувал на протести во средата навечер, изјави денеска началникот на полицијата во Шарлот, Мекленбург Кер Патни.

Насилства во Северна Каролина, распоредена националната гарда

24 Вести - 22.09.2016

Насилствата во најголемиот град во Северна Каролина, Шарлот траат веќе две ноќи откако демонстранти се судрија со полицијата по убиството на еден афроамериканец. Ова убиство извршено од полицаец, исто така афроамериканец, е последното во серијата на ...

(ВИДЕО) Војна на улиците во Шарлот по убиство на Афроамериканец

Дневник - 22.09.2016

По пукањето во американскиот град Шарлот, Северна Каролина, има повреден, кој е во критична состојба, пренесува Телевизискиот канал „ФОКС Њуз“. Првично локалните власти споделија на социјалната мрежа Твитер дека еден од демонстрантите во градот бил ...

Вонредна состојба во Шарлот поради немири предизвикани по убиството на Афроамериканец

Телма - 22.09.2016

Гувернерот на американската сојузна држава Северна Каролина прогласи вонредна состојба во градот Шарлот, каде втора ноќ по ред продолжија судири меѓу полицијата и демонстранти. Немирите започнаа поради отворање оган од страна на полицаец врз ...

Во Шарлот насилства, распоредена националната гарда

Алсат-М - 22.09.2016

Насилствата во најголемиот град во Северна Каролина, Шарлот траат веќе две ноќи откако демонстранти се судрија со полицијата по убиството на еден афро американец. Ова убиство извршено од полицаец е последното во серијата на слични инциденти во ...

Полицаец Афроамериканец уби инвали-дизиран Афроамериканец поради книга

Дневник - 22.09.2016

Дванаесет полицајци беа повредени при насилните протести во Северна Kаролина кои избија кога полицаец фатално застрела Афроамериканец за кого беше наведено дека носел пиштол, но неговата фамилија инсистира дека тој бил инвалидизиран татко на седум ...

Од протести до војна на улиците во Шарлот - Северна Каролина

Канал5 - 22.09.2016

Од пукање во еден црнец до вонредна состојба во Шарлот,информираат светските агенции протестот против полициското насилство во Шарлот, Северна Каролина, прерасна во вистинска улична војна.

Прогласена вонредна состојба во Шарлот

Deutsche Welle - 22.09.2016

Протестите во американскиот град Шарлот по смртоносното полициско насилство против еден Афроамериканец ескалираа. Едно лице е потешко повредено. Кој пукал во него сѐ уште е нејасно. Mобилизирана е и Националната гарда.

Вонредна состојба во Шарлот по насилните протести поради полициско убиство

Сакам да кажам - 22.09.2016

Гувернерот на Северна Каролина прогласи вонредна состојба во градот Шарлот, додека траат протестите поради убиството на афроамериканец од страна на полицијата. Насилство изби втора ноќ по ред во американскиот град, откако Кит Ламонт Скот беше ...

Прогласена вонредна состојба во Шарлот

Канал5 - 22.09.2016

Гувернерот на Северна Каролина Пет Мек Крори прогласи вонредна состојба откако еруптираа насилствата на вториот ден од протестите во Шарлот. Со ова, освен полицајците во смирување на насилствата ќе биде вклучена и националната гарда .

Вонредна состојба во Шарлот, тешко повреден и демонстрант

Дневник - 22.09.2016

Втората ноќ протести, кои започнаа по убиството на Афроамериканец во градот Шарлот во американската сојузна држава Северна Kаролина, се претвори во хаос и насилство по пукање во кое тешко беше ранет еден човек од толпата.

Опасно е да се чита книга во САД, особено ако си Афроамериканец

Дневник - 22.09.2016

Во САД повторно судири меѓу полицијата и Афроамериканците. Овој пат до толку се влоши состојбата што го натера гувернерот на американската сојузна држава Северна Kаролина да прогласи вонредна состојба во градот Шарлот.

ГАЛЕРИЈА: Војна на улиците - полицијата не може да ги совлада бесните демонстранти во Шарлот

Press24 - 22.09.2016

Протестот против полициското насилство во Шарлот, Северна Каролина, прерасна во вистинска војна на улиците. Гувернерот на американската сојузна држава Северна Каролина прогласи вонредна состојба во градот Шарлот, каде втора ноќ по ред продолжија ...

Вонредна состојба во Шарлот поради немири предизвикани по убиството на Афроамериканец

А1 On - 22.09.2016

Гувернерот на американската сојузна држава Северна Каролина прогласи вонредна состојба во градот Шарлот, каде втора ноќ по ред продолжија судири меѓу полицијата и демонстранти. Немирите започнаа поради отворање оган од страна на полицаец врз ...

ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО ШАРЛОT: Жестоки немири предизвикани по убиството на Афроамериканец

Телеграф - 22.09.2016

Во судирите полицијата употребила солзавец и гумени куршуми, со цел да ги растера демонстрантите, меѓу кои имало и многу агресивни лица Гувернерот на американската сојузна држава Северна Каролина прогласи вонредна состојба во градот Шарлот, каде што ...

Вонредна состојба во Шарлот поради немири предизвикани по убиството на Афроамериканец

Алфа - 22.09.2016

Гувернерот на американската сојузна држава Северна Каролина прогласи вонредна состојба во градот Шарлот, каде втора ноќ по ред продолжија судири меѓу полицијата и демонстранти. Гувернерот на американската сојузна држава Северна Каролина прогласи ...

Во Шарлот насилства, распоредена националната гарда

Р.С.Европа - 22.09.2016

Насилствата во најголемиот град во Северна Каролина, Шарлот траат веќе две ноќи откако демонстранти се судрија со полицијата по убиството на еден афро американец. Ова убиство извршено од полицаец е последното во серијата на слични инциденти во ...

Вонредна состојба во Шарлот поради немири предизвикани по убиството на Афроамериканец

Курир - 22.09.2016

Гувернерот на американската сојузна држава Северна Каролина прогласи вонредна состојба во градот Шарлот, каде втора ноќ по ред продолжија судири меѓу полицијата и демонстранти. Немирите започнаа поради отворање оган од страна на полицаец врз ...

Улична војна во Шарлот: Се бара помош од Националната гарда

Нова ТВ - 22.09.2016

Протестот против полициското убиството на еден Афроамериканец во Шарлот, во сојузната американска држава Северна Каролина прерасна во прерасна во вистинска улична војна, во која едно лице е застрелано и се бори за живот.

САД: Немири и вонредна состојба по протестите за убиството на Афроамериканец

Кајгана - 22.09.2016

Гувернерот на Северна Каролина прогласи вонредна состојба во градот Шарлот во кој е активирана и националната гарда, а причината за тоа се протестите кои избија откако полицијата уби Афроамериканец во градот.

Немири во Северна Каролина, застрелан е еден човек (ВИДЕО)

Стандард - 22.09.2016

По пукањето во американскиот град Шарлот, Северна Каролина, има повреден, кој е во критична состојба, пренесува Телевизискиот канал „FOX News“. Првично локалните власти споделија на социјалната мрежа Твитер дека еден од демонстрантите во градот бил ...

Насилства во Шарлот, Северна Каролина

Р.С.Европа - 22.09.2016

Насилствата во најголемиот град во Северна Каролина, Шарлот продолжиле откако демонстранти се судрија со полицијата по убиството на еден афроамериканец. Ова убиство е последното во серијата слични инциденти кои предизвикаа протести и дебата за ...

Еден ранет, во Шарлот, САД прогласена вонредна состојба

Макфакс - 22.09.2016

Протестите на граѓаните во Шарлот, САД, што се одржуваат втора ноќ по ред, станаа насилни, при што еден е ранет и се наоѓа во животна опасност, а гувернерот прогласи вонредна состојба во градот.

Вонредна состојба во Шарлот поради немири предизвикани по убиството на Афроамериканец

Сител - 22.09.2016

Гувернерот на американската сојузна држава Северна Каролина прогласи вонредна состојба во градот Шарлот, каде втора ноќ по ред продолжија судири меѓу полицијата и демонстранти. Немирите започнаа поради отворање оган од страна на полицаец врз ...

ВИДЕО: ШОК за време на вклучувањето во живо од „војната" во Шарлот

Press24 - 22.09.2016

Во Шарлот за време на бесните демонстрации на Афроамериканците, се случи нешто за време на преносот во живо на Си-Ен-Ен. Репортерот Ед Лавандер, кој известуваше за телевизијата, падна на земјата кога на него налета демонстрант и го турна.

Прогласена вонредна состојба во Шарлот, Северна Каролина

МРТ - 22.09.2016

Во демонстрациите е сериозно повредено едно лице и 16 полицајци. Офицерите тврдат дека 43-годишниот Кит Скот кој држел оружје, им пружал отпор, но роднини на убиениот негираат дека бил вооружен.

На протестите во Шарлот повредени се девет лица, а 44 луѓе се приведени

+инфо - 22.09.2016

Се преземаат чекори семејството да ја погледне видео-снимката од убиството на Кит Лемонт Скот, но оти истата нема да биде објавена јавно. Деветмина се повредени, а 44 се приведени на втората вечер од протестите во Шарлот, американската сојузна ...

Вонредна состојба во Шарлот, продолжуваат судирите меѓу полицијата и демонстрантите

МРТ - 22.09.2016

Во демонстрациите е сериозно повредено едно лице и 16 полицајци. Нападнати биле и новинарски екипи. Офицерите, кои носеле налог за апсење за друго лице, тврдат дека 43-годишниот Кит Скот излегол од автомобил со оружје во рацете и им дал отпор.

(Видео) крв на улиците низ америка – Националната гарда на терен

Репортер - 22.09.2016

Едно лице е застрелано на протестите поради полициското убиство на Афроамериканката во градот Шарлот во американската држава Северна Каролина. Прогласена е вонредна состојба. Во конфликтите на полицијата и демонстрантите се повредени четири ...

ПРЕНЕСУВАШЕ ВО ЖИВО ОД ПРОТЕСТИ: Доби удар и жестоко тресна на земја (ВИДЕО)

Телеграф - 22.09.2016

Демонстрантите својот гнев го насочија кон новинарот Во Шарлот беснеат демонстрации поради новите случаи на прекумерна употреба на сила од страна на полицијата и убиство на Американец со африканско потекло.

СЕВЕРНА КАРОЛИНА: На протестите во Шарлот повредени се девет лица, а 44 луѓе се приведени (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 22.09.2016

Се преземаат чекори семејството да ја погледне видео-снимката од убиството на Кит Лемонт Скот, Афроамериканцот кој беше застрелан од полицијата, но оти истата нема да биде објавена јавно Деветмина се повредени, а 44 се приведени на втората вечер од ...

Вонредна состојба во САД: судири на протест во Шарлот, има ранети (ВИДЕО)

МКД - 22.09.2016

Едно лице е застрелано на протестите против полициската бруталност по убиството на Афроамериканец од страна на полицијата во Шерлот, Северна Каролина, а откако демонстрациите станале насилни прогласена е вонредна состојба.

На протестите во Шарлот повредени се девет лица, а 44 луѓе се приведени

Алфа - 22.09.2016

Деветмина се повредени, а 44 се приведенi на втората вечер од протестите во Шарлот, американската сојузна држава Северна Каролина, откако Афроамериканец беше застрелан од полицијата, Деветмина се повредени, а 44 се приведенi на втората вечер од ...

Девет ранети цивили во безредијата во Шарлот

Макфакс - 22.09.2016

Девет цивили се ранети, а 44 лица се приведен во текот на ноќта од средата кон четвртокот по локално време во немирите на расна основа во градот Шарлот, во сојузната американска држава Северна Каролина, изјави челникот ан полицијата на округот ...

Вонредна состојба во Шарлот поради немири предизвикани по убиството на Афроамериканец

+инфо - 22.09.2016

Во судирите полицијата употребила солзавец и гумени куршуми, со цел да ги растера демонстрантите, меѓу кои имало и многу агресивни лица. Гувернерот на американската сојузна држава Северна Каролина прогласи вонредна состојба во градот Шарлот, каде ...

Нокаут во живо: Шок за време на вклучувањето на CNN од нередите во Шарлот

Точка - 22.09.2016

Во Шарлот беснеат демонстрации поради новите случаи на полициската прекумерна употреба на сила и убиените Афроамериканци. Во судирите помеѓу демонстрантите и полицијата има повредени, а ни некои новинари не минале добро.

ВИДЕО: ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО ШАРЛОТ: Судир на протести во САД, има повредени!

Фактор - 22.09.2016

Едно лице е повредено на протестите поради полициското убиство на Афроамериканец во градот Шарлот во американската држава Северна Каролина. Прогласена е вонредна состојба. Во судирите на полицијата и демонстрантите се повредени и четворица ...

На улиците војна: Вонредна состојба во Шарлот поради немири предизвикани по убиството на Афроамериканец (Видео)

Република - 22.09.2016

Гувернерот на американската сојузна држава Северна Каролина прогласи вонредна состојба во градот Шарлот, каде втора ноќ по ред продолжија судири меѓу полицијата и демонстранти. Немирите започнаа поради отворање оган од страна на полицаец врз ...

Вонредна состојба во Шарлот: Војската и полицијата ги задушуваат протестите за полициска бруталност

Точка - 22.09.2016

Гувернерот на сојузната американска држава Северна Каролина, прогласил вонредна состојба по вториот ден немири во градот Шарлот, кои започнале откако полицаец убил маж со афроамериканско потекло.

Вонредна состојба во Шарлот поради немири предизвикани по убиството на Афроамериканец

Локално - 22.09.2016

Гувернерот на американската сојузна држава Северна Каролина прогласи вонредна состојба во градот Шарлот, каде втора ноќ по ред продолжија судири меѓу полицијата и демонстранти. Немирите започнаа поради отворање оган од страна на полицаец врз ...

Војна на улиците на американски град! Националната гарда и полицијата не можат да ја сопрат разбеснетата толпа (Фото / ...

Локално - 22.09.2016

Пукање во еден црнец го доведе Шарлот до вонредна состојба Протестот против полициското насилство во Шарлот, Северна Каролина, прерасна во вистинска улична војна. Причината за тензиите стана инцидент кај кои полицајци го застрелаа црниот Кит Ламар ...

Вонредна состојба во Шарлот

Тера - 22.09.2016

Демонстрантите кои излегоа на улиците на Шарлот по убиството на Кит Ламонт Скот се судрија и со полицијата која е тешко вооружена и спремна за сузбивање на нереди. Гувернерот Пет Мек Крори мораше да прогласи вонредна состојба, а распоредена е и ...

Вонредна состојба во Северна Каролина: 9 лица се повредени, 44 уапсени, Националната гарда излегла на улица

Точка - 22.09.2016

Протестите ескалирале втора ноќ по ред, а полицијата со гумени куршуми пукала во демонстрантите и со солзавец се обидувала да ги растера. Една личност е застрелана на протестите поради полициското убиство на Афроамериканец во градот Шарлот во ...

Вонредна состојба во Шарлот поради немири по убиството на Афроамериканец

Вечер Прес - 22.09.2016

Гувернерот на американската сојузна држава Северна Каролина прогласи вонредна состојба во градот Шарлот, каде втора ноќ по ред продолжија судири меѓу полицијата и демонстранти Гувернерот на американската сојузна држава Северна Каролина прогласи ...

На протестите во Шарлот повредени се девет лица, а 44 луѓе се приведени

Либертас - 22.09.2016

Деветмина се повредени, а 44 се приведенi на втората вечер од протестите во Шарлот, американската сојузна држава Северна Каролина, откако Афроамериканец беше застрелан од полицијата, изјави денеска началникот на локалната полиција Кар Патни.

Вонредна состојба во Шарлот поради немири предизвикани по убиството на Афроамериканец

Либертас - 22.09.2016

Гувернерот на американската сојузна држава Северна Каролина прогласи вонредна состојба во градот Шарлот, каде втора ноќ по ред продолжија судири меѓу полицијата и демонстранти. Немирите започнаа поради отворање оган од страна на полицаец врз ...

На протестите во Шарлот повредени се девет лица, а 44 луѓе се приведени...

Н.Македонија - 22.09.2016

На протестите во Шарлот повредени се девет лица, а 44 луѓе се приведени Деветмина се повредени, а 44 се приведени на втората вечер од протестите во Шарлот, американската сојузна држава Северна Каролина, откако Афроамериканец беше застрелан од ...

Вонредна состојба во Северна Каролина, едно лице во животна опасност...

Н.Македонија - 22.09.2016

Вонредна состојба во Северна Каролина, едно лице во животна опасност И во изминатава ноќ продолжија судирите меѓу полицијата и граѓаните што протестираат во Шарлот, Северна Каролина, САД. Во пукотниците, овојпат меѓу цивили, застрелано е едно лице, ...

Вонредна состојба во Шарлот поради немири предизвикани по убиството на Афроамериканец

Lider - 22.09.2016

Гувернерот на американската сојузна држава Северна Каролина прогласи вонредна состојба во градот Шарлот, каде втора ноќ по ред продолжија судири меѓу полицијата и демонстранти. Немирите започнаа поради отворање оган од страна на полицаец врз ...

На протестите во Шарлот повредени девет лица, а 44 се приведени

Lider - 22.09.2016

Деветмина се повредени, а 44 се приведени на втората вечер од протестите во Шарлот, американската сојузна држава Северна Каролина, откако Афроамериканец беше застрелан од полицијата, изјави денеска началникот на локалната полиција Кар Патни.

Протести во Шарлот-САД, повредени 12 полицајци

Алсат-М - 21.09.2016

Американската полиција соопшти дека 12 полицајци биле повредени за време на протестите предизвикани од полициско пукање во сојузната држава Северна Каролина. Бесните демонстранти уништиле полициски возила и блокирале автопатишта и улици во градот ...

Нови протести во САД – полицаец афроамериканец застрела афроамериканец

Канал5 - 21.09.2016

Еден полицаец, инаку афроамериканец, убил маж, исто така афроамериканец, во станбен комплекс во градот Шарлот во Северна Каролина, што предизвикало улични протести, кои траеле да доцна во ноќта, соопштиле локалните службеници.

Протести во Шарлот по убиството на црнец од страна од полицаец

+инфо - 21.09.2016

Полицаец уби синоќа црнец во Шарлот, во Северна Каролина, по што беа предизвикани улични протести, кои траеја доцна во ноќта. Полицаец уби синоќа црнец во Шарлот, во Северна Каролина, по што беа предизвикани улични протести, кои траеја доцна во ...

Протести во Шарлот по убиството на црнец од страна од полицаец

Сител - 21.09.2016

Полицаец уби синоќа црнец во Шарлот, во Северна Каролина, по што беа предизвикани улични протести, кои траеја доцна во ноќта. Локалната полиција соопошти дека во протестите се повредени 12 полицајци.

Ново убиство на Афроамериканец од страна на полицаец предизвика судири во Северна Каролина

Стандард - 21.09.2016

12 полицајци се повредени во судирите со демонстрантите во американскиот град Шарлот, Северна Каролина, кои излегле на улицата по ново убиство на афроамериканец од страна на вработен на органите на редот.

Протести во Шарлот по убиството на црнец од страна од полицаец

Алфа - 21.09.2016

Полицаец уби синоќа црнец во Шарлот, во Северна Каролина, по што беа предизвикани улични протести, кои траеја доцна во ноќта. Полицаец уби синоќа црнец во Шарлот, во Северна Каролина, по што беа предизвикани улични протести, кои траеја доцна во ...

Нереди во Северна Каролина по убиството на афроамериканец

Нова ТВ - 21.09.2016

Најмалку 12 полицајци се повредени во нередите во американската сојузна држава Северна Каролина откако полицаец уби маж од афроамериканско потекло. Протестите избија откако полицаец вчера застрела маж во станбен комплекс во Шарлот.

Немири во САД откако полицаец застрела Афроамериканец

Макфакс - 21.09.2016

Полицијата употреби солзавец да ги растера демонстрантите кои се собраа на протест во Шарлот, Северна Каролина, откако полицаец уби Афроамериканец, за кој вели дека бил вооружен и дека претставувал опасност.

Протести во Шарлот-САД, повредени 12 полицајци

Р.С.Европа - 21.09.2016

Американската полиција соопшти дека 12 полицајци биле повредени за време на протестите предизвикани од полициско пукање во сојузната држава Северна Каролина. Бесните демонстранти уништиле полициски возила и блокирале автопатишта и улици во градот ...

Немири во Шарлот поради убиство на Афроамериканец

МРТ - 21.09.2016

Повторно немири во САД поради убиство на Афроамериканец. Во Шарлот, Северна Каролина во судирите меѓу демонстрантите и полицијата повредени 12 чувари на редот. Демолирани се и возила... Дванаесет полицајци се повредени во судирите со демонстрантите ...

Протести во Северна Каролина и Оклахома

Глас на Америка - 21.09.2016

Демонстрациите во Шарлот, беа поттикнати откако полицаец-црнец го застрелал Кејт Ламонт Скот, исто така црнец, кој подоцна им подлегнал на повредите. Протести и судири со полицијата во Шарлот, Северна Каролина откако полицаец – црнец усмртил друго ...

Немири во САД откако полицијата повторно застрела Афроамериканец

Кајгана - 21.09.2016

Полицијата употреби солзавец да ги растера демонстрантите кои се собраа на протест во Шарлот, Северна Каролина, откако полицаец уби Афроамериканец, за кој вели дека бил вооружен и дека претставувал опасност.

Протести во Шарлот по убиството на црнец од страна од полицаец

А1 On - 21.09.2016

Полицаец уби синоќа црнец во Шарлот, во Северна Каролина, по што беа предизвикани улични протести, кои траеја доцна во ноќта. Локалната полиција соопошти дека во протестите се повредени 12 полицајци.

Протести во Шарлот по убиството на црнец од страна од полицаец

Репортер - 21.09.2016

Полицаец уби синоќа црнец во Шарлот, во Северна Каролина, по што беа предизвикани улични протести, кои траеја доцна во ноќта. Локалната полиција соопошти дека во протестите се повредени 12 полицајци.

Немири во САД откако полицијата уби Афроамериканец

Мета - 21.09.2016

Најмалку 12 полицајци се повредени во немирите во Северна Каролина кои избија откако полицијата уби маж од афромаериканско потекло во станбен комплекс во градот Шарлот. Полицијата соопшти дека убиениот бил вооружен и оти претставувал закана.

Протести во Шарлот по убиството на црнец од страна од полицаец

Вечер Прес - 21.09.2016

Полицаец уби синоќа црнец во Шарлот, во Северна Каролина, по што беа предизвикани улични протести, кои траеја доцна во ноќта Полицаец уби синоќа црнец во Шарлот, во Северна Каролина, по што беа предизвикани улични протести, кои траеја доцна во ноќта.

Протести во Шарлот по убиството на црнец од страна од полицаец

Либертас - 21.09.2016

Полицаец уби синоќа црнец во Шарлот, во Северна Каролина, по што беа предизвикани улични протести, кои траеја доцна во ноќта. Локалната полиција соопошти дека во протестите се повредени 12 полицајци.

Американските улици повторно горат: Протести во САД поради полициската бруталност

Точка - 21.09.2016

Еден полицаец, инаку Афроамериканец, во вторникот убил маж, исто така Афроамериканец, во станбен комплекс во градот Шарлот во Северна Каролина, што предизвикало улични протести, кои траеле да доцна во ноќта, соопштиле локалните службеници.

Протести во Шарлот откако полицаец застрела афроамериканец...

Н.Македонија - 21.09.2016

Протести во Шарлот откако полицаец застрела афроамериканец Полицаец уби синоќа црнец во Шарлот, во Северна Каролина, по што беа предизвикани улични протести, кои траеја доцна во ноќта. Локалната полиција соопошти дека во протестите се повредени 12 ...