TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денеска до 16 степени - попладне дожд

Канал5 - 22.03.2015

Претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во попладневните часови облачноста ќе се зголемува и ќе има повремени врнежи од дожд, само на повисоките планини од снег. Врнежите ќе бидат со променлив интензитет и повеќе ќе бидат ...

Денеска променливо облачно, но топло време

Курир - 22.03.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во попладневните часови облачноста ќе се зголемува и ќе има повремени врнежи од дожд, само на повисоките планини ќе врне снег.

Толку од сонцето - што ќе се случува со времето наредната недела?

Press24 - 22.03.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во попладневните часови облачноста ќе се зголемува и ќе има повремени врнежи од дожд, само на повисоките планини ќе врне снег.

Попладне повремени врнежи од дожд

Кајгана - 22.03.2015

Времето во недела претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, во попладневните часови облачноста ќе се зголемува и ќе има повремени врнежи од дожд, само на повисоките планини од снег.

Дожд, снег и ниски температури во неделава што следува

Курир - 22.03.2015

Претежно облачно со локални појави на врнежи од дожд а на повисоките планини снег. Вакво време најавуваат метеоролозите во текот на неделата. Во понеделник не чека претежно облачно време наместо со врнежи од дожд.

Попладне повремени врнежи од дожд

Макфакс - 22.03.2015

Времето во недела претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, во попладневните часови облачноста ќе се зголемува и ќе има повремени врнежи од дожд, само на повисоките планини од снег.

Толку од сонцето - какво време не очекува оваа недела?

Press24 - 22.03.2015

Претежно облачно со локални појави на врнежи од дожд а на повисоките планини снег. Вакво време најавуваат метеоролозите во текот на неделата. Во понеделник не чека претежно облачно време наместо со врнежи од дожд.

Сабајле сонце – попладне дожд

МК News - 22.03.2015

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во попладневните часови облачноста ќе се зголемува и ќе има повремени врнежи од дожд, само на повисоките планини ќе врне снег.

На почетокот на пролетта многу дожд, снег и ниски температури

Република - 22.03.2015

Претежно облачно со локални појави на врнежи од дожд а на повисоките планини снег. Вакво време најавуваат метеоролозите но текот на наредната недела. Во понеделник ќе биде претежно облачно време наместо со врнежи од дожд.

Следува недела со дожд, снег и ниски утрински температури

Либертас - 22.03.2015

Претежно облачно со локални појави на врнежи од дожд а на повисоките планини снег. Вакво време најавуваат метеоролозите но текот на наредната недела. Во понеделник не чека претежно облачно време наместо со врнежи од дожд.

Ноќеска -6 во Берово- денеска ветровито и променливо

Локално - 22.03.2015

Предпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во попладневните часови облачноста ќе се зголемува и ќе има повремени врнежи од дожд, само на повисоките планини од снег. Врнежите ќе бидат со променлив интензитет и повеќе ќе бидат ...

Попладне повремени врнежи од дожд

Тера - 22.03.2015

Времето во недела претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, во попладневните часови облачноста ќе се зголемува и ќе има повремени врнежи од дожд, само на повисоките планини од снег.

Толку од пролетта - Метеоролозите најавуваат дожд и снег!

Вечер Прес - 22.03.2015

Претежно облачно со локални појави на врнежи од дожд а на повисоките планини снег. Вакво време најавуваат метеоролозите но текот на наредната недела. Во понеделник не чека претежно облачно време на места со врнежи од дожд.

Денеска променливо облачно, но топло време

Вистина.мк - 22.03.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во попладневните часови облачноста ќе се зголемува и ќе има повремени врнежи од дожд, само на повисоките планини ќе врне снег.

Дожд, снег и ниски температури во неделава што следува

Вистина.мк - 22.03.2015

Претежно облачно со локални појави на врнежи од дожд а на повисоките планини снег. Вакво време најавуваат метеоролозите во текот на неделата. Денес не чека повторно облачно време но и малку повисоки температури кои вотекот на денот ќе достигнат до ...

64 сантиметри снег во Маврово, сончево време, од недела попладне дожд

Канал5 - 21.03.2015

УХМР за денеска прогнозира температура до 15 степени Целзиусови. ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА (во см) ИЗМЕРЕНА ВО 07 часот: 64 Маврови Анови, 13 Лазарополе, 5 Крушево. НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ за изминатите 24 часа (во л/м2): Без врнежи МИНИМАЛНИ ...

Времето денеска: Сончево и потопло

24 Вести - 21.03.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура се спушти до минус шест, а дневната ќе се движи од осум до 15 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб ветер претежно од ...

Временска прогноза

Канал5 - 21.03.2015

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во попладневните часови облачноста ќе се зголемува и ќе има повремени врнежи од дожд, само на повисоките планини ќе врне снег.

Сончево со слаб ветер и температура до 15 степени

+инфо - 21.03.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло, со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура се движеше од -6 до 1 Целзиусов степен, а дневната ќе изнесува меѓу 8 и 15 степени.

Денеска сончево, од утре повторно дожд

OhridNews - 21.03.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 8 до 15 степени. Според Управата за хидрометеоролошки работи од утре во попладневните часови следува период на променливо облачно ...

Вистинска пролет: Сончево со температури до 15 степени

Курир - 21.03.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 15 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб ветер претежно од северозападен ...

Сончево и потопло со ветер од променлив правец

Кајгана - 21.03.2015

Сончево и потопло, со слаб ветер од променлив правец. Дневните температури ќе се движат од 5 до 15 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 13 ...

Викенд временска: Што ќе се случува со времето во Македонија?

Press24 - 21.03.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 15 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб ветер претежно од северозападен ...

Сончево и потопло со ветер од променлив правец

Макфакс - 21.03.2015

Сончево и потопло, со слаб ветер од променлив правец. Дневните температури ќе се движат од 5 до 15 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 13 степени. ...

Утре ќе имаме пролетен ден со температури до 16 степени

Вечер Прес - 21.03.2015

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во попладневните часови облачноста ќе се зголемува и ќе има повремени врнежи од дожд, само на повисоките планини ќе врне снег.

Сончево и постудено со слаб ветер од променлив правец.

Локално - 21.03.2015

Сончево и потопло, со слаб ветер од променлив правец.. Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 15 степени. Во Скопје : Сончево со слаб ветер од променлив правец. Дневната температурата ќе достигне до 13 степени.

Утре претпладне сонце, попладне дожд

Република - 21.03.2015

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во попладневните часови облачноста ќе се зголемува и ќе има повремени врнежи од дожд, само на повисоките планини ќе врне снег.

Денеска вистинска пролет

Скопје инфо - 21.03.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 15 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб ветер претежно од северозападен ...

Времето денес сончево со температури до 15 степени, но од утре...

Пулс24 - 21.03.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 15 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб ветер претежно од северозападен ...

Временска прогноза за иднината влева страв во коски (Видео)

МК News - 21.03.2015

„Добар ден денеска е 10 август 2050 година и моменталната температура во градовите во Шпанија е меѓу 44 и 50 степени Целзиусови. Со овие зборови Светската метеоролошка организација (СМО), во соработка со шпанската државна телевизија ТВЕ, реши да го ...

Првиот пролетен ден идеален за прошетка

Вечер Прес - 21.03.2015

Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб ветер од северозападен правец и со дневни температури до 13 степени Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец.

Пролетни температури за дочек на пролетта

Република - 21.03.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 15 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб ветер претежно од северозападен ...

Сончево и потопло со ветер од променлив правец

Точка - 21.03.2015

Сончево и потопло, со слаб ветер од променлив правец. Дневните температури ќе се движат од 5 до 15 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 13 ...

Сончево и потопло со слаб ветер

Lider - 21.03.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 15 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб ветер претежно од северозападен ...

Во Лазарополе утрово измерени 10 степени под нула

Утрински - 20.03.2015

Најниска температура од минус 10 степени утрово е измерена во Лазарополе, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Температура под нула е измерена и во Маврово (-9), -7 во Крушево, -5 во Крива Паланка и Претор, во Охрид - 4, воТетово, Берово и ...

Во Лазарополе утрово измерени 10 степени под нула

Канал5 - 20.03.2015

Најниска температура од минус 10 степени утрово е измерена во Лазарополе, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Температура под нула е измерена и во Маврово (-9), -7 во Крушево, -5 во Крива Паланка и Претор, во Охрид - 4, воТетово, Берово и ...

Времето денеска: Сончево со умерена облачност и температура до 9 степени

24 Вести - 20.03.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Попладне во североисточните делови ќе има услови за краткотрајни врнежи од дожд и снег. Температурата ќе се движи од три до девет степени.

Денес и утре сончево, в недела дожд

МКД - 20.03.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, ќе дува умерен северен ветер. Попладне во североисточните делови ќе има услови за краткотрајни врнежи од дожд и снег. Утринската температура ќе се движи од минус пет до три, а ...

Сончево со умерена облачност, попладне со услови за краткотраен дожд и снег

Макфакс - 20.03.2015

Сончево со умерена облачност, попладне во североисточните делови со услови за краткотраен дожд и снег. Ќе дува умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 0 до 9 Целзиусови степени.

Во Лазарополе утрово измерени 10 степени под нулата

+инфо - 20.03.2015

Најниска температура од минус 10 степени утрово е измерена во Лазарополе, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Температура под нула е измерена и во Маврово (-9), -7 во Крушево, -5 во Крива Паланка и Претор, во Охрид - 4, во Тетово, Берово и ...

Во Лазарополе утрово измерени 10 степени под нула

Нетпрес - 20.03.2015

Најниска температура од минус 10 степени утрово е измерена во Лазарополе, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Температура под нула е измерена и во Маврово (-9), -7 во Крушево, -5 во Крива Паланка и Претор, во Охрид – 4, воТетово, Берово и ...

Временска прогноза за 20 март: Претежно сончево и ветровито

Хитпортал - 20.03.2015

Во петок во Македонија ќе биде претежно сончево со локална облачност и ветровито. Во западните предели со услови за слаби врнежи од дожд и снег. Ќе дува умерен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен ветер.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сабота идеална за прошетка

Телеграф - 20.03.2015

Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб ветер претежно од северозападен правец Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 15 ...

Во Лазарополе утрово измерени -10 степени

Курир - 20.03.2015

Најниска температура од минус 10 степени утрово е измерена во Лазарополе, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Температура под нула е измерена и во Маврово (-9), -7 во Крушево, -5 во Крива Паланка и Претор, во Охрид - 4, воТетово, Берово и ...

НАЈСТУДЕНО ВО ЛАЗАРОПОЛЕ: Измерени минус 10 степени

Телеграф - 20.03.2015

Во 7 часот во Маврови Анови снежната покривка била 65 сантиметри, 17 см во Лазарополе, 10 см во Крушево, три во Битола и два сантиметри во Тополчани Најниска температура од минус 10 Целзиусови степени утрово е измерена во Лазарополе, соопшти ...

Денес и утре сончево, од недела попладне дожд

Нетпрес - 20.03.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Попладне во североисточните делови ќе има услови за краткотрајни врнежи од дожд и снег. Утринската температура ќе се движи од минус пет до три, а дневната од ...

Во Лазарополе утрово измерени 10 степени под нула

Кирилица - 20.03.2015

Најниска температура од минус 10 степени утрово е измерена во Лазарополе, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Температура под нула е измерена и во Маврово (-9), -7 во Крушево, -5 во Крива Паланка и Претор, во Охрид - 4, воТетово, Берово и ...

Во Лазарополе утрово измерени 10 степени под нула

А1 On - 20.03.2015

Најниска температура од минус 10 степени утрово е измерена во Лазарополе, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Температура под нула е измерена и во Маврово (-9), -7 во Крушево, -5 во Крива Паланка и Претор, во Охрид – 4, воТетово, Берово и ...

Утрово измерени 10 степени под нула - Ова е моменталната состојба во Македонија

Сител - 20.03.2015

Најниска температура од минус 10 степени утрово е измерена во Лазарополе, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Температура под нула е измерена и во Маврово (-9), -7 во Крушево, -5 во Крива Паланка и Претор, во Охрид - 4, воТетово, Берово и ...

Сончево и ветровито време, температури до 8 степени

Курир - 20.03.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Попладне во североисточните делови ќе има услови за краткотрајни врнежи од дожд и снег. Утринската температура ќе се движи од минус пет до три, а дневната од ...

На првиот ден од пролетта Македонија мрзне - измерени минус десет степени!

Press24 - 20.03.2015

Најниска температура од минус 10 степени утрово е измерена во Лазарополе. Како што соопшти Управата за хидрометеоролошки работи, температура под нула е измерена и во Маврово (-9), -7 во Крушево, -5 во Крива Паланка и Претор, во Охрид - 4, воТетово, ...

Во Лазарополе утрово измерени 10 степени под нула

Алфа - 20.03.2015

Најниска температура од минус 10 степени утрово е измерена во Лазарополе, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Температура под нула е измерена и во Маврово (-9), -7 во Крушево, -5 во Крива Паланка и Претор, во Охрид - 4, воТетово, Берово и ...

Денес и утре сончево, в недела дожд

Тера - 20.03.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, ќе дува умерен северен ветер. Попладне во североисточните делови ќе има услови за краткотрајни врнежи од дожд и ...

Сончево со умерена облачност, попладне со услови за краткотраен дожд и снег

Точка - 20.03.2015

Сончево со умерена облачност, попладне во североисточните делови со услови за краткотраен дожд и снег. Ќе дува умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 0 до 9 Целзиусови степени.

Сончево време со температура до 8 степени

Денешен - 20.03.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Попладне во североисточните делови ќе има услови за краткотрајни врнежи од дожд и снег. Утринската температура ќе се движи од минус пет до три, а дневната од ...

Во Лазарополе утрово измерени 10 степени под нула

Република - 20.03.2015

Најниска температура од минус 10 степени утрово е измерена во Лазарополе, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Температура под нула е измерена и во Маврово (-9), -7 во Крушево, -5 во Крива Паланка и Претор, во Охрид – 4, воТетово, Берово и ...

Баба Марта ќе ја донесе пролетта со дожд и ветер

Кумановски м. - 20.03.2015

Петок конечно нуди повеќе сончеви периоди за разлика од претходните денови. Врнежи се можни само во повисоките предели од источниот регион. Во текот на вечерта ќе настапи генерално разведрување.

Во Лазарополе утрово измерени 10 степени под нулата

Точка - 20.03.2015

Најниска температура од минус 10 степени утрово е измерена во Лазарополе, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Температура под нула е измерена и во Маврово (-9), -7 во Крушево, -5 во Крива Паланка и Претор, во Охрид – 4, воТетово, Берово и ...

Сончево со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен северен ветер

Локално - 20.03.2015

Сончево со мала до умерена облачност и умерен ветер од северен правец. Попладне во крајните североисточните делови можен е краткотраен дожд и снег. Максималната температура ќе биде во интервал од 3 до 10 степени.

Сончев петок

Република - 20.03.2015

Петок, конечно нуди повеќе сончеви периоди за разлика од претходните денови. Според Метеопро врнежи се можни само во повисоките предели од источниот регион. Во текот на вечерта ќе настапи генерално разведрување.

Што прогнозираат синоптичарите?

Sky - 20.03.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 15 степени. Во Скопје слично време со температура до 13 степени.

Во Лазарополе утрово измерени 10 степени под нула

Денешен - 20.03.2015

Најниска температура од минус 10 степени утрово е измерена во Лазарополе, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Температура под нула е измерена и во Маврово (-9), -7 во Крушево, -5 во Крива Паланка и Претор, во Охрид – 4, воТетово, Берово и ...

Денес и утре - сончево и студено, во недела дожд и снег

Вечер Прес - 20.03.2015

Од недела попладне следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на повисоките планини од снег. Врнежите ќе бидат со променлив интензитет, а наместа пообилни врнежи се очекуваат помеѓу недела и понеделник.

Сончево и ветровито време, температури до 8 степени

Вистина.мк - 20.03.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Попладне во североисточните делови ќе има услови за краткотрајни врнежи од дожд и снег. Утринската температура ќе се движи од минус пет до три, а дневната од ...

Лазарополе утрово „се разбуди“ на минус 10

Lider - 20.03.2015

Најниска температура од минус 10 степени утрово е измерена во Лазарополе, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Температура под нула е измерена и во Маврово (-9), -7 во Крушево, -5 во Крива Паланка и Претор, во Охрид – 4, воТетово, Берово и ...

Времето денеска: Облачно со врнежи од дожд и температура до 10 степени

24 Вести - 19.03.2015

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со повремени врнежи од дожд, а на некои повисоки места и на планините со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Температурата ќе се движи од четири до 10 степени.

Облачно со повремен локален дожд, на планините повремен снег

Макфакс - 19.03.2015

Променливо облачно, со повремен локален дожд, на некои повисоки места и на планините повремен снег. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Дневните температури ќе се движат од 3 до 10 Целзиусови степени.

Временска прогноза за денес... Какво време не очекува викендот што следи?

Факултети - 19.03.2015

Во Македонија во четврток ќе биде умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд. Врнежите повеќе застапени ќе бидат во западните и југозападните предели. На планините ќе провејува слаб снег.

Облачно со повремен дожд и снег

Кирилица - 19.03.2015

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со повремени врнежи од дожд, а на некои места повисоко и на планините со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер.

Пролетта ќе ја дочекаме со сонце

OhridNews - 19.03.2015

Според прогнозата на синоптичарите, во Охрид наредните два дена не очекува сончево време со максимални температури од 5 до 13 степени и минимални од -1 до 2. Тоа значи дека првиот ден од пролетта, која започнува утре во 23.45 часот, времето ќе биде ...

Можен дожд на повеќе места утре

+инфо - 19.03.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Попладне во североисточните делови ќе има услови за краткотрајни врнежи од дожд и снег. Утринската температура ќе се движи од -5 до 3 Целзиусови степени, ...

Денеска сончево - попладне услови за краткотрајни врнежи од дожд и снег

Сител - 19.03.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Попладне во североисточните делови ќе има услови за краткотрајни врнежи од дожд и снег. Утринската температура ќе се движи од минус пет до три, а дневната од ...

Времето денеска: облачно и повремено врнежливо

Р.С.Европа - 19.03.2015

Во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со повремени врнежи од дожд, а на некои повисоки места и на планините со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус два до четири, а ...

Времето ќе биде умерено до значително облачно со повремени врнежи од дожд

Сител - 19.03.2015

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со повремени врнежи од дожд, повторно на некои места повисоко и на планините со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер.

Облачно време со врнежи од дожд и снег

Телеграф - 19.03.2015

Утринската температура ќе се движи од минус два до четири, а дневната од четири до 10 степени Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со повремени врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините со повремен снег.

Облачно со повремен дожд и снег

А1 On - 01.02.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд со послаб интензитет, на планините во западните делови со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 7, а ...

Облачно со повремен локален дожд, на планините повремен снег

Кајгана - 19.03.2015

Времето денеска ќе биде променливо облачно, со повремен локален дожд, на некои повисоки места и на планините повремен снег. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Дневните температури ќе се движат од 3 до 10 Целзиусови степени.

Временска прогноза за 19 март: Умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд

Хитпортал - 19.03.2015

Во Македонија во четврток ќе биде умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд. Врнежите повеќе застапени ќе бидат во западните и југозападните предели. На планините ќе провејува слаб снег.

Времето денеска облачно со повремен дожд

Sky - 19.03.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде умерено до значително облачно, со повремени врнежи од дожд, a на некои повисоки места и на планините со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер.

Облачно со повремен дожд и снег на планините

Тера - 19.03.2015

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со повремени врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините со повремен снег. Tемпература ќе се движи од четири до 10 степени.

Умерено облачно со врнежи од дожд и снег

Денешен - 19.03.2015

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со повремени врнежи од дожд, повторно на некои места повисоко и на планините со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер .

Денес се очекува дождлив и студен ден

Кумановски м. - 19.03.2015

Утрово низ земјава преовладува облачно време. Слаб снег врне на Попова Шапка и на Маврово. Минималната температура која УХМР утринава ја измери е следнава: -4°С Лазарополе, Маврово -3°С Берово, Крушево -2°С Битола, Демир Капија, Прилеп -1°С Крива ...

ВИСТИНСКИ ШОК: Еве какво време не' очекува

Sky - 19.03.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, со повремен локален дожд, на некои повисоки места и на планините повремен снег. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Дневната температура ќе се движи од 3 до 10 степени Целзиусови.

Повремени врнежи од дожд на планините снег

Локално - 19.03.2015

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со повремени врнежи од дожд, повторно на некои места повисоко и на планините со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер.

Денес сончево и ветровито, а еве какво ќе биде времето викендов

Пулс24 - 19.03.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Попладне во североисточните делови ќе има услови за краткотрајни врнежи од дожд и снег. Утринската температура ќе се движи од минус пет до три, а дневната од ...

Облачен мартовски четврток

Република - 19.03.2015

Утрово низ земјава преовладува облачно време. Слаб снег врне на Попова Шапка и на Маврово. Минималната температура која УХМР утринава ја измери е следнава: -4°С Лазарополе, Маврово -3°С Берово, Крушево -2°С Битола, Демир Капија, Прилеп -1°С Крива ...

Слаб снег врне во Лазарополе, а провејува снег во Маврово

Локално - 19.03.2015

Умерено до значително облачно. Слаб снег врне во Лазарополе, а провејува снег во Маврово. Во северните делови на повисоките места дува северен ветер а кон југ почест е југоисточниот ветер.

Време: Не излегувјте без чадор

МК News - 19.03.2015

Времето утре во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со повремени врнежи од дожд, повторно на некои места повисоко и на планините со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер.

Дожд и снег, температури до 10 степени

Скопје инфо - 19.03.2015

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со повремени врнежи од дожд, повторно на некои места повисоко и на планините со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер.

Времето утре сончево со умерена облачност

Н.Македонија - 19.03.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Попладне во североисточните делови ќе има услови за краткотрајни врнежи од дожд и снег. Утринската температура ќе се движи од минус пет до три, а дневната ...

Дожд во котлините, снег на планините

Lider - 19.03.2015

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со повремени врнежи од дожд, повторно на некои места повисоко и на планините со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер.

Дожд снег и температури до 10 степени

Вистина.мк - 19.03.2015

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со повремени врнежи од дожд, повторно на некои места повисоко и на планините со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер.

Времето денеска: Облачно со слаб дожд и температура до 10 степени

24 Вести - 18.03.2015

Во Македонија ќе биде претежно облачно. Во јужните и источните делови ќе има услови за слаб локален дожд, на планините за слаб снег. Во другите делови од земјава ќе има подолги сончеви периоди.

Утре умерено до значително облачно со повремени врнежи на дожд

Канал5 - 18.03.2015

Времето утре во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со повремени врнежи од дожд, повторно на некои места повисоко и на планините со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер.

Облачно со слаб повремен дожд и температура до 10 степени

Канал5 - 18.03.2015

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаб локален дожд. Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаб локален дожд на планините и на некои повисоки места со слаб локален снег, особено во јужните и источните делови на земјава.

Време: Облачно со температура до 10 степени

А1 On - 18.03.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со услови за слаб локален дожд и слаб снег на планините во јужните и источните делови. Во останатите делови од земјава ќе има подолги сончеви периоди и ќе дува слаб до умерен ветер претежно од ...

Временска прогноза за 18 март: Облачно и нестабилно време со локални врнежи од дожд

Хитпортал - 18.03.2015

Во среда дестабилизација на времето. Ќе преобладува умерено облачно и нестабилно време со локални врнежи од дожд. Во југоисточните и источните предели во текот на целиот ден ќе биде облачно и нестабилно со врнежи од дожд.

Толку од сонцето - се враќаат дождот и снегот

Press24 - 18.03.2015

Времето во Македонија во текот на денешниот ден ќе биде умерено до значително облачно со повремени врнежи од дожд, повторно на некои места повисоко и на планините со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер.

Облачно со температура до 10 степени

Кирилица - 18.03.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со услови за слаб локален дожд и слаб снег на планините во јужните и источните делови. Во останатите делови од земјава ќе има подолги сончеви периоди и ќе дува слаб до умерен ветер претежно од ...

Толку од убавото време - се враќа снегот во Македонија

Press24 - 18.03.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно. Во јужните и источните делови ќе има услови за слаб локален дожд, на планините за слаб снег. Во другите делови од земјава ќе има подолги сончеви периоди.

Облачно со повремен локален дожд, на планините снег

Кајгана - 18.03.2015

Времето денеска ќе биде променливо облачно, со повремен локален дожд, а на планините повремен снег. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. Дневните температури ќе се движат од 3 до 10 Целзиусови степени.

Облачeн ден со температура до 10 степени

+инфо - 18.03.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со услови за слаб локален дожд и слаб снег на планините во јужните и источните делови. Во останатите делови од земјава ќе има подолги сончеви периоди и ќе дува слаб до умерен ветер претежно од ...

Променливо облачно со повремени сончеви и дождливи периоди

Курир - 18.03.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно. Во јужните и источните делови ќе има услови за слаб локален дожд, на планините за слаб снег. Во другите делови од земјава ќе има подолги сончеви периоди.

Време: Снегот се враќа во Македонија

Press24 - 18.03.2015

Среда ќе биде воглавно облачен ден. Слаби врнежи наутро се очекуваат во крајните источни делови од земјата. Во повисоките предели од овој регион се очекува сосема слаб снег. Попладне освен на исток, сосема слаби, речиси беззначајни врнежи се можни ...

Облачно со повремен локален дожд, на планините снег

Макфакс - 18.03.2015

Променливо облачно, со повремен локален дожд, на планините повремен снег. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. Дневните температури ќе се движат од 3 до 10 Целзиусови степени.

Облачно време со услови за слаб локален дожд

Нетпрес - 18.03.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно. Во јужните и источните делови ќе има услови за слаб локален дожд, на планините за слаб снег. Во другите делови од земјава ќе има подолги сончеви периоди.

Значително облачно време и слаб ветер

Локално - 18.03.2015

Претежно облачно со слаб локален дожд на планините и на некои повисоки места со слаб локален снег, особено во јужните и источните делови на земјава. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Утре нѐ очекува врнежливо време

Република - 18.03.2015

Времето утре во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со повремени врнежи од дожд, повторно на некои места повисоко и на планините со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер.

Облаци, но и сончеви периоди

Република - 18.03.2015

Денов го започнавме со слаби врнежи од снег во околината на Крива Паланка, дожд во скопскиот, штипскиот и гевгелискиот регион, а на југозапад пак, со релативно сончево време. Минималната измерена температура (УХМР), беше следнава: -3°С Лазарополе, ...

Времето денес облачно, а во наредните денови...

Пулс24 - 18.03.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно. Во јужните и источните делови ќе има услови за слаб локален дожд, на планините за слаб снег. Во другите делови од земјава ќе има подолги сончеви периоди.

Ќе биде претежно облачно со услови за слаб локален дожд

Локално - 18.03.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно. Во јужните и источните делови ќе има услови за слаб локален дожд, на планините за слаб снег. Во другите делови од земјава ќе има подолги сончеви периоди.

Променливо облачно со повремени сончеви и дождливи периоди

Вистина.мк - 18.03.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно. Во јужните и источните делови ќе има услови за слаб локален дожд, на планините за слаб снег. Во другите делови од земјава ќе има подолги сончеви периоди.

Утре претежно облачно со услови за слаб локален дожд

Канал5 - 17.03.2015

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно. Во јужните и источните делови ќе има услови за слаб локален дожд, на планините за слаб снег. Во другите делови од земјава ќе има подолги сончеви периоди.

Какво време не очекува денес? Од утре дестабилизација на времето

Факултети - 17.03.2015

Во Македонија во раните утрински часови ќе има услови за појава на слаба магла. Во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло. Во вечерните часови и во текот на ноќта зголемување на облачноста во југоисточните предели со ...

Спакувајте ја зимската гардероба - ќе уживаме во сонце

Press24 - 17.03.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Кон крајот на денот во источните и југоисточните делови ќе има зголемување на облачноста и услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен и источен правец.

Утре облачно со дожд, на повисоките места и слаб снег

+инфо - 17.03.2015

Времето утре ќе биде претежно облачно со дневна температура до 10 степени. Во јужните и источните делови ќе има услови за слаб локален дожд, а на планините и за слаб снег. Во другите делови од земјава ќе има подолги сончеви периоди.

Сончево со умерена облачност, температурите до 15 степени

Нетпрес - 23.12.2020

Времето во Македонија во среда ќе биде сончево со умерена облачност. По котлините значително облачно или со појава на магла, особено претпладне. Во јужните делови ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен и западен правец.

Временска прогноза: Сончево и топло, во среда дестабилизација

Хитпортал - 17.03.2015

Во Македонија во раните утрински часови ќе има услови за појава на слаба магла. Во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло. Во вечерните часови и во текот на ноќта зголемување на облачноста во југоисточните предели со ...

Уште денеска сонце, од утре променливи временски услови

МКД - 17.03.2015

Сончево и топло време со пријатни временски услови е прогнозата за денеска. Во Скопје денеска максималната дневна температура ќе биде 15 Целзиусови степени, во Тетово 14, Гостивар 13, Маврово 6, Дебар 13, Штип 15, Берово 10, Струмица 14, Демир ...

Сончево со умерена облачност, попладне на југот на земјата со услови за слаб дожд

Макфакс - 17.03.2015

Сончево со умерена облачност, кон крајот на денот во југоисточните делови ќе има зголемување на облачноста и услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен источен и североисточен ветер. Дневните температури ќе се движат од 7 до 16 Целзиусови степени.

Сончево со умерена облачност, температури до 15 степени

Курир - 17.03.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Кон крајот на денот во источните и југоисточните делови ќе има зголемување на облачноста и услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен и источен правец.

Уште денеска сонце, од утре променливи временски услови

Тера - 17.03.2015

Сончево и топло време со пријатни временски услови е прогнозата за денеска. Во Скопје денеска максималната дневна температура ќе биде 15 Целзиусови степени, во Тетово 14, Гостивар 13, Маврово 6, Дебар 13, Штип 15, Берово 10, Струмица 14, Демир ...

Утре претежно облачно време со услови за слаб локален дожд, а на повисоките места снег

Денешен - 17.03.2015

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно со температура до 10 степени. Во јужните и источните делови ќе има услови за слаб локален дожд, на планините за слаб снег. Во другите делови од земјава ќе има подолги сончеви периоди.

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност

Денешен - 17.03.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Кон крајот на денот во источните и југоисточните делови ќе има зголемување на облачноста и услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен и источен правец.

Променливо облачно време а кон крајот на денот и дождливо

Локално - 17.03.2015

Умерено до значителна облачно време со слаб а на некои повисоки места умерен ветер од источен и североисточен правец. Во дебарскиот регион дува умерен повремено засилен ветер од источен правец.

До четврток – повторно дожд и опаѓање на температурите

Кумановски м. - 17.03.2015

Времето во Македонија денес ќе биде променливо облачно. Кон крајот на денот во југоисточните делови ќе има услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и североисточен правец.

Снегот се враќа во Македонија: Еве какво ќе биде времето

Sky - 17.03.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, со повремен локален дожд, на планините повремен снег. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. Дневната температура ќе се движи од 3 до 10 степени.

Уште денеска сонце, од утре променливo

МК News - 17.03.2015

Во Скопје денеска максималната дневна температура ќе биде 15 Целзиусови степени, во Тетово 14, Гостивар 13, Маврово 6, Дебар 13, Штип 15, Берово 10, Струмица 14, Демир Капија 16, Дојран 13, Кавадарци 13, Крушево 6, Охрид 12, Битола и Прилеп 11.

Сончево време со температура до 15 степени

Пулс24 - 17.03.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Кон крајот на денот во источните и југоисточните делови ќе има зголемување на облачноста и услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен и источен правец.

Сончево со умерена облачност, температури до 15 степени

Точка - 17.03.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Кон крајот на денот во источните и југоисточните делови ќе има зголемување на облачноста и услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен и источен правец.

Времето денеска: Сончево со температура до 17 степени

24 Вести - 16.03.2015

Во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 5 до 17 степени. Во Скопје ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност.

Температури и до минус 3 - Умерено облачно но без врнежи

Сител - 16.03.2015

ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА (во см) ИЗМЕРЕНА ВО 07 часот: 73 Маврови Анови, 20 Лазарополе, 16 Ѓуриште, 14 Крушево, 12 Пожаране, 8 Пожар (Конче). МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: -3 Маврово и Берово, -2 Скопје-Петровец и Лазарополе, -1 Крушево, Битола и ...

Вистинска пролет: Денеска ќе „пука" сонце

Press24 - 16.03.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 5 до 17 степени. Во Скопје ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена ...

Временска прогноза: Сончево и топло

Хитпортал - 16.03.2015

Во Македонија во утринските часови ќе има услови за појава на магла. Во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло. Зголемена облачност ќе има во крајните источни предели. Ќе дува слаб јужен и југоисточен ветер.

На почетокот од неделава сончево и топло, во средината дожд

OhridNews - 16.03.2015

Во Охрид денеска ќе преовладува сончево и релативно топло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец. Максималната дневна температура ќе достигне до 11 степени Целзиусови, информираат од УХМР Македонија.

Сончево и релативно топло со мала до умерена облачност

Макфакс - 16.03.2015

Во понеделник времето ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло, ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец. Минималните температури се движат од минус 4 до 4 Целзиусови степени, додека максималните ќе достигнат до 8, односно до ...

Сонце со температури до 17 степени

МКД - 16.03.2015

Вчера во Гевгелија максималната дневна температура беше 18 Целзиусови степени, а 14 степени беше во Скопје. Такви временски услови, сончево и топло, не очекуваат и денеска. Времето денеска ќе биде сончево и топло.

Времето во наредните денови

Факултети - 16.03.2015

Во Македонија во утринските часови ќе има услови за појава на магла. Во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло. Зголемена облачност ќе има во крајните источни предели. Ќе дува слаб јужен и југоисточен ветер.

Сончево со мала облачност и пролетни температури

+инфо - 16.03.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 5 до 17 Целзиусови степени.

Сончево и релативно топло со мала до умерена облачност

Кајгана - 16.03.2015

Времето денеска ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло, ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец. Минималните температури ќе се движат од минус 4 до 4 Целзиусови степени, додека максималните ќе достигнат до 8, односно до 18 ...

Неделава повеќе сонце и повисокa температурa

Република - 16.03.2015

Пролетта доаѓа полека но сигурно. Утрово имаме малку до умерено облачно време, значителна облачност има во Гевгелија и Дојран. Во повисоките места дува. слаб ветер од променлив правец. Утринските температури се движат од -3 до 4 степени и тоа: -3 ...

Сончево со температури до 17 степени

Скопје инфо - 22.02.2021

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со слаб променлив ветер. Претпладне по котлините ќе има појава на магла и ниска облачност. Во Скопје дневната температура ќе достигне до 12 Целзиусови степени, Маврово 10, Охрид 12, Битола 11, Крива ...

Пролетни температури

Sky - 16.03.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, кон крајот на денот во југоисточните делови ќе има зголемување на облачноста и услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен источен и североисточен ветер.

Какво време не очекува

МК News - 16.03.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 5 до 17 степени. Во Скопје ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена ...

И утре пријатни температури

Република - 16.03.2015

Времето во Македонија утре ќе биде сончево со умерена облачност, кон крајот на денот во југоисточните делови ќе има зголемување на облачноста и услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен источен и североисточен ветер.

Временска прогноза: Сончево и релативно топло

Локално - 16.03.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 5 до 17 степени. Во Скопје ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена ...

До умерено облачно, сончеви периоди и слаб ветер од променлив правец

Локално - 16.03.2015

Малку до умерено облачно, значителна облачност има во Гевгелија и Дојран. Во повисоките места дува. слаб ветер од променлив правец. ВРЕМЕТО ДЕНЕС : Сончево и релативно топло со мала до умерена облачност.

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево со температура до 17 степени

Вистина.мк - 16.03.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 5 до 17 степени. Во Скопје ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена ...