TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

РК Вардар обезбеди пласман во четвртфиналето на ЛШ

24 Вести - 22.03.2015

Македонскиот вицепрвак Вардар втора сезона по ред обезбеди место во ТОП 8, откако синоќа во реваншот од осминафиналето на Лигата на шампионите убедливо го совлада полскиот вицепрвак Висла со 31:20 и не само што ја анулира негативата од шест гола од ...

Ракомет, Вардар четвртфиналист

Алсат-М - 22.03.2015

Македонскиот вицепрвак Вардар в тора сезона по ред Вардар обезбеди место во ТОП 8, откако синоќа во реваншот од осминафиналето на Л игата на шампионите убедливо го совлада полскиот вицепрвак Висла со 31:20 и не само што ја анулира негативата од шест ...

Раул: Вардар никогаш не се предава

Утрински - 22.03.2015

На прес-конференцијата по натпреварот Вардар – Висла на кој „црвено-црните" победија со 31:20, и се пласираа во четвртфиналето на Лигата на шампионите, тренерот на македонскиот тим Раул Гонзалез рече дека неговите играчи никогаш не се откажуваат.

Вардар ја победи екипата на Висла со 11 разлика!

Канал5 - 22.03.2015

Вардарци вечерва слават. Машката ракометна екипа на Вардар ја победи екипата на Висла со резултат од 31 : 20. Македонскиот вицепрвак Вардар втора сезона по ред Вардар обезбеди место во ТОП 8, откако синоќа во реваншот од осминафиналето на Лигата на ...

Лазаров: Вардар може да ги победи и фаворитите за завршницата

Дневник - 22.03.2015

Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар втора сезона по ред е меѓу осумте најдобри екипи во Европа. Скопјани обезбедија место во четврт-финалето од Лигата на шампионите откако во реваншот од осмина-финалето убедливо го совлада полскиот вицепрвак ...

Каденас: Судењето беше на страна на домаќинот

А1 On - 22.03.2015

Раул Гонзалес е горд од она што го прикажаа неговите играчи и атмосферата која ја созададоа навивачите, со чија помош Вардар ја декласира Висла и обезбеди пласман во четвртфиналето во Лигата на шампиони.

Раул: Вардар никогаш не се предава

А1 On - 22.03.2015

На прес-конференцијата по натпреварот Вардар – Висла на кој „црвено-црните” победија со 31:20, и се пласираа во четвртфиналето на Лигата на шампионите, тренерот на македонскиот тим Раул Гонзалез рече дека неговите играчи никогаш не се откажуваат.

Вардар никогаш не се предава

Курир - 22.03.2015

На прес-конференцијата по натпреварот Вардар – Висла на кој „црвено-црните" победија со 31:20, и се пласираа во четвртфиналето на Лигата на шампионите, тренерот на македонскиот тим Раул Гонзалез рече дека неговите играчи никогаш не се откажуваат.

Висла декласирана во Скопје, Вардар меѓу најдобрите осум во ЛШ

Кајгана - 22.03.2015

Ракометарите на Вардар ја декласираа Висла со 31:20 (14:10) во осминафиналниот реванш во Лигата на шампионите и изборија пласман меѓу најдобрите осум екипи во Европа. Вардар до убедливата победа стигна со брилијантната игра во вториот дел, во кој ...

Каденас: Судењето беше на страна на домаќинот

Кајгана - 22.03.2015

Раул Гонзалес е горд од она што го прикажаа неговите играчи и атмосферата која ја созададоа навивачите, со чија помош Вардар ја декласира Висла и обезбеди пласман во четвртфиналето во Лигата на шампиони.

Победничкото „селфи“ на „чудотворците“ од Вардар

Хитпортал - 22.03.2015

Неизмерна радост кај ракометарите на Вардар. Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар се пласираше во четвртфиналето на Лигата на шампионите! Избраниците на Раул Гонзалез беа како казнена експедиција и славеа над полскиот вицепрвак Висла Плок со ...

Вардар триумфално до четврт-финале (ФОТО 2)

Алфа - 22.03.2015

Ракометарите на Вардар по втор пат едно по друго се пласираше во четврт-финалето од Лигата на шампиони. Вечерва во арената Јане Сандански во фантастична атмосфера ја декласираше Висла ...

Гонзалес задоволен, на Каденас му се виновни судиите

Макфакс - 22.03.2015

Раул Гонзалес е горд од она што го прикажаа неговите играчи и атмосферата која ја созададоа навивачите, со чија помош Вардар ја декласира Висла и обезбеди пласман во четвртфиналето во Лигата на шампиони.

Кога Стоилов игра балет и Висла пресушува

Дерби - 22.03.2015

Столе Стоилов контра Висла (Дерби) by alarietenegro Дуелот на европските ракометните гиганти кои носат имиња на реки од своите држави, им припадна на ракометарите на Вардар кои со 11 гола разлика (31:20) ја надоместија загубата од првиот меч (шест ...

Вардар е во четвртфинале!

А1 On - 22.03.2015

Ракометарите на Вардар изборија нов пласман во четвртфиналето на Лигата на шампионите. Во реванш осминафиналето „вардарци“ ја совладаа Висла со 31:20 и со тоа ја надополнија негативата од шест голови од првиот дуел.

ФОТО: Победничко селфи на Вардар

Курир - 22.03.2015

Македонскиот вицешампион ја прегази Висла со 31:20 и обезбеди пласман во четвртфиналето на Лигата на шампионите. Веднаш по мечот ракометарите на Вардар направија победничко селфи, а фотографијата на својот ФБ ја објави Столе Стоилов и напиша „Ова е ...

Цепелинот на Душебаев и Карачиќ (ВИДЕО)

Спортклуб - 22.03.2015

Ракометарите на Вардар остварија победа од 31:20 над Висла Плок, успевајќи да ја надополнат негативата од 6 голови од првиот натпревар. Откако еуфоријата ги зафати и ракометарите на „црвено-црните“, Алекс Душебаев и Игор Карачиќ го изведоа и ...

Лазаров: Бевме потценети, докажавме дека вредиме повеќе

Спортклуб - 22.03.2015

Ракометарите на Вардар синоќа им дадоа на навивачите натпревар за паметење и голема победа над доста незгоден противник каков што Вислак Плок. Вардар синоќа во еуфорично второ полувреме со огромна подршка од преполната сала „Јане Сандански“ ја ...

Штербик: Здодевно е пак да се игра против Веспрем

Спортклуб - 22.03.2015

По убедливата победа од 11 голови (31:20) над Висла, ракометарите на Вардар обезбедија пласман во четвртфиналето од Лигата на Шампионите. Одличен на голот беше Арпад Штербик, кој по бледата партија во Полска, им се врати на одбраните, па беше еден ...

Лазаров: Ни кажаа дека Висла нé потценила, тоа дополнително нé мотивираше

МКД - 22.03.2015

Капитенот на Вардар, Филип Лазаров вели дека потценувањето од страна на противникот било дополнителна мотивација за тој да биде прегазен во Скопје. Синоќа Вардар одигра фантастичен натпревар против Висла Плок, победи со 11 гола разлика и се пласира ...

Каденас: Вардар одличен, судиите исто така одлични за нив

Спортклуб - 22.03.2015

Ракометарите на Вардар синоќа буквално ја изораа екипата на Висла Плок, но нивниот тренер, шпанецот Маноло Каденас, сепак најде простор за маневрирање, и не сакаше да го признае поразот. Каденас по натпреварот со Вардар, на пресконференцијата за ...

Фото на денот: Победничкото селфи на Вардар

Дерби - 22.03.2015

Вардар покажа феноменална игра на реванш осминафиланиот дуел со Висла кој се одигра во „Јане Сандански“, а конечните 31:20 доволно говорат дека нашиот вицешампион буквално ги разби Полјаците кои се загубија во пеколот во Скопје.

Маестралниот Штербик ги неутрализира бомбардерите на Висла (Видео)

Дерби - 22.03.2015

Алекс Душебаев и Сергеј Горбок беа најрасположени ракометари кај Вардар во вчерашната убедлива победа над Висла во осминафиналето во Лигата на шампионите, но одлична партија меѓу стативите имаше и секогаш смирениот Арпад Штербик.

Вардар четвртфиналист, познати двајца од можните противници

+инфо - 22.03.2015

Македонскиот вицепрвак Вардар втора сезона по ред Вардар обезбеди место во ТОП 8, откако синоќа во реваншот од осминафиналето на Лигата на шампионите убедливо го совлада полскиот вицепрвак Висла со 31:20 и не само што ја анулира негативата од шест ...

Раул: Вардар никогаш не се предава

Република - 22.03.2015

На прес-конференцијата по натпреварот Вардар – Висла на кој „црвено-црните” победија со 31 : 20, и се пласираа во четвртфиналето на Л игата на шампионите, тренерот на македонскиот тим Раул Гонзалез рече дека неговите играчи никогаш не се откажуваат.

Гонзалес: Вардар никогаш не се предава!

Пулс24 - 22.03.2015

На прес конференцијата по натпреварот Вардар – Висла на кој „црвено-црните" победија со 31-20, и се пласираа во четврт-финалето на лигата на шампионите, тренерот на вардарци, Раул Гонзалез ја отки тајната на успехот.

Раул: Вардар никогаш не се предава

Н.Македонија - 22.03.2015

На прес-конференцијата по натпреварот Вардар – Висла на кој „црвено-црните" победија со 31:20, и се пласираа во четвртфиналето на Лигата на шампионите, тренерот на македонскиот тим Раул Гонзалез рече дека неговите играчи никогаш не се откажуваат - ...

Раул: Вардар никогаш не се предава

Lider - 22.03.2015

На прес-конференцијата по натпреварот Вардар – Висла на кој „црвено-црните” победија со 31:20, и се пласираа во четвртфиналето на Лигата на шампионите, тренерот на македонскиот тим Раул Гонзалез рече дека неговите играчи никогаш не се откажуваат.

Вардар никогаш не се предава

Идивиди - 22.03.2015

Скопје, 22 март 2015 (МИА) - На прес-конференцијата по натпреварот Вардар – Висла на кој „црвено-црните" победија со 31:20, и се пласираа во четвртфиналето на Лигата на шампионите, тренерот на македонскиот тим Раул Гонзалез рече дека неговите играчи ...

ВАРДАР одново ЗА ИСТОРИЈА, ВТОРА ГОДИНА ПО РЕД ВО ТОП 8

Телма - 21.03.2015

ВИСЛА БЕШЕ РАСПАРЧЕНА ВО САМО 15 МИНУТИ ОД ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ КОГА „ЦРВЕНО ЦРНИТЕ“ ГО РЕШИЈА РЕВАНШОТ И ОБЕЗБЕДИЈА ЧЕТВРТФИНАЛЕ. ВАРДАР ВТОРПАТ ВО СВОЈАТА КЛУПСКА ИСТОРИЈА ОБЕЗБЕДИ ПЛАСМАН ВО ЧЕТВРФИНАЛЕТО ОД ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ И ПОВТОРНО ВТОРА ...

Познати составите за дуелот Вардар – Висла

Канал5 - 21.03.2015

Официјалниот вебсајт на ЕХФ ги овјави составите за вечерашниот натпревар (20:15) меѓу Вардар и Висла во осминафиналето од Лигата на шампионите. Нашиот тренер, Раул Гонзалес, ги врати во екипата Петар Ангелов и Стефан Терзиќ, кои во Плок не добија ...

Kаденас: Нема да му ставам фластер на Душебаев

Дневник - 21.03.2015

Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар денеска (20.15 ч) во полната сала и во пеколна атмосфера ќе се обиде да ја надмине негативата од шест гола (32-26) што Висла ја оствари по првиот осминафинален дуел од Лигата на шампионите, одигран во Полска.

(ФОТО) ЛШ: Вардар во четвртфинале

Утрински - 21.03.2015

„Црвено-црните“ во реванш натпреварот против Висла Плоцк во „Јане Сандански“ славеа со убедливи 31-20 Вардар ја анулираше негативата од шесте гола од првиот меч со Висла Плоцк и се пласира меѓу најдобрите осум екипи во Европа.

Карачиќ и Душебаев во Олстар-тимот на СЕХА

SportMedia - 21.03.2015

Двајца ракометари на Вардар, Игор Карачиќ и Алекс Душебаев се најдоа во најдобрата седморка на регуларниот дел од сезоната на СЕХА лигата. Во објаснувањето за изборот на Карачиќ се вели дека „ средниот бек ги префрлил своите добри игри од лани во ЛШ ...

Карачиќ: Ќе дадеме се од себе да победиме

Алфа - 21.03.2015

Ракометарите на Вардар вечерва од 20 часот и 15 минути во арената Јане Сандански се среќаваат со Висла во реванш дуелот од осминафиналето во Лигата на шампиони. Директен пренос можете да следите на програмата на Алфа.

Историја: Висла од девет обиди, се уште е без четвртфинале во ЛШ

Екипа - 21.03.2015

Висла Плоцк допатува во Скопје со предност од шест погодоци од првиот меч со Вардар, но полскиот вицепрвак сепак не лета во облаци. Целта е јасна, да се стигне до четвртфиналето, но во таборот на Висла се свесни колку е тешко да се биде еден од ...

Ако падна Хамбург, може да падне и Висла - Вардар заслужува место во четвртфиналето од ЛШ

Спортклуб - 21.03.2015

Ќе биде пеколно тешко, но не е невозможно. Вардар во неколку наврати оваа сезона покажа дека има сила и квалитет да се носи со далеку поквалитетни противници од Висла Плоцк. „Црвено-црните“ успеаја да го декласираат гигантот Рајн Некар Ловен на ...

СЕГА ИМА СМИСЛА: Вардар ја „тресна“ Висла

Телеграф - 21.03.2015

Вардарци не само што ја надоместија негативата од шест гола, туку и со убедливи 31:20 ја совладаа Висла Плоцк и се најдоа во четвртфиналето од Лигата на шампионите Вардар обезбеди пласман во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

Раул ги врати Ангелов и Терзиќ во составот - Висла мора да падне во Скопје

Спортклуб - 21.03.2015

Вардар има задача вечерва да ја анулира предноста на Висла Плоцк од првиот натпревар (32:26), а тренерот на „Црвено-црните“ Раул Гонзалес направи неколку измени во составот за вечерашниот натпревар во „Јане Сандански“.

Ракометарите на Висла веќе на паркетот во „Јане Сандански“ (ФОТО)

Спортклуб - 21.03.2015

Вечерва во 20:15 часот во СЦ „Јане Сандански“ ќе се одигра реванш натпреварот од осминафиналето во Лигата на Шампионите помеѓу Вардар и Висла Плок. Гостинскиот тим веќе излезе на паркетот во „Јане Сандански“ и почувствува дел од почетната атмосфера.

Карачиќ: „Ако треба ќе умреме за победа на овој натпревар“

Спортклуб - 21.03.2015

Вардарци одиграа далеку под своите можности на првиот натпревар, но и немаа среќа, што не може да се каже за екипата на Висла која погодуваше од речиси секоја позиција. „Црвено-црните“ се убедени дека не можат одново да имаат лош ден и дека со ...

Вардар чекори кон 1/4 финале – на полувреме води против Висла со 14:10

Нетпрес - 21.03.2015

Во преполната сала во СЦ „Јане Сандански“ македонскиот преставник во ракометната Лига на шампионите, Вардар води на полувреме против Висла Плок со 14:10. Понесени од фантастичната публика која создаде делириум во „Јане Сандански“, како и од ...

Дибиров и Карачиќ во идеалниот тим на сезоната во СЕХА лигата

Спортклуб - 21.03.2015

Регуларниот дел од сезоната во СЕХА лигата е завршен, а по тој повод регионалната ракометна лига го избра и идеалниот тим од овој дел од шампионатот, во кој место зазедоа и двајца играчи на Вардар.

Висла, ВАРДАР ТЕ ОДНЕСЕ… (31-20)

Екипа - 21.03.2015

Вардар втора година по ред е четвртфиналист во Лигата на шампионите, откако „црвено-црните“ во вечерашниот реванш дуел го демолираа составот на Висла Плоцк со резултат 31-20. Полјаците дојдоа во Скопје со предност од 32-26 од првиот меч, но тоа не ...

Пеколот е црвено-црн, а Вардар е во четвртфиналето на ЛШ (ФОТО)

SportMedia - 21.03.2015

На нозе стана и Скопје и цела Македонија кога Вардар надојде и ги однесе шесте негатива од првиот меч со Висла, за да се пласира меѓу најдобрите осум екипи во Европа. Црвено-црните славеа со 31-20 во четвртфиналниот реванш од Лигата на шампионите, ...

Моќниот Вардар ја прегази Висла за пласман во четвртфиналето ! (ФОТО)

МКД - 21.03.2015

Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар не само што ја елиминираше негативата од шест гола во реваншот против Висла Плок во осминафиналето од Лигата на шампионите, туку докажа дека домашниот терен, навивачите и желбата се успех секогаш носат ...

Фантастична атмосфера во Јане Сандански: Вардар ја нокаутираше Висла

СуперСпорт - 21.03.2015

Вечерва во салата „Јане Сандански“ се одигра реванш натпреварот од ЛШ помеѓу Вардар и Висла Плок. Натпреварот започна многу грубо од страна на тимот од Полска, кој за помалку од 10 минути имаше над 20 прекршоци.

Висла декласирана во Скопје, Вардар меѓу најдобрите осум во ЛШ

Макфакс - 21.03.2015

Ракометарите на Вардар ја декласираа Висла со 31:20 (14:10) во осминафиналниот реванш во Лигата на шампионите и изборија пласман меѓу најдобрите осум екипи во Европа. Вардар до убедливата победа стигна со брилијантната игра во вториот дел, во кој ...

Вардар ја прегази Висла за четвртфинале во ЛШ!

Дерби - 21.03.2015

Вардар се прикажа во своето најдобро светло на вечерашниот осминафинален дуел кој се одигра во „Јане Сандански“ и со преубедливи ја неутрализираше негативата од шест гола разлика со која се врати од гостувањето кај Висла Плок.

Штербик: Само да го избегнеме Веспрем!

SportMedia - 21.03.2015

Голманот на Вардар кој одигра одлична партија против Висла, Арпад Штербик е задоволен од триумфот во СЦ „Јане Сандански“ и вели дека со оваа публика, македонскиот клуб може да направи сѐ. „Одигравме навистина лошо во Полска и морам да признаам дека ...

Вардарци ја прелетаа Висла

Оn.net - 21.03.2015

Екипата на Вардар оствари голема победа од 31:20 во вториот дуел од 1/8 финалето на ракометната Лига на шампиони, елиминирајќи го полскиот претставник Висла Плок. Во пресрет на оваа средба, Полјаците допатуваа во Скопје со солидна предност од шест ...

Штербик: Не го сакам Веспрем во четвртфиналето

Екипа - 21.03.2015

Арпад Штербик беше на висина на задачата, ја покажа својата врвна голманска класа, а веќе размислува и за четвртфиналето во Лигата на шампионите. Тој не го посакува Веспрем за противник и верува дека Вардар може да се пласира на фајнајфор турнирот ...

„Црвено-црна“ казнена експедиција - Вардар „експрес“ е „печен“ за фајнал-фор во ЛШ

Спортклуб - 21.03.2015

Вардарци одиграа неверојатен, феноменален натпревар против екипата на Висла Плоцк во реваншот од осминафиналето во Лигата на шампионите и успеаја да ја анулираат негативата од првиот натпревар во Полска и во голем стил се пласираат помеѓу 8.

Душебајев: Најдобар меч во сезоната

Екипа - 21.03.2015

Алекс Душебајев беше фантастичен и на реваншот со Висла, ја бомбардираше противничката мрежа, а по големиот триумф, истакна: „Ова беше наш најдобар меч оваа сезона. И го одигравме токму кога беше најпотребно.

Вардар и сè е можно, Висла прегазена со 11 разлика во Скопје

Оff.net - 21.03.2015

21-ви март 2015 година ќе биде запаметен како еден од најсветлите датуми во македонскиот клупски ракомет. По високиот пораз од шест голови разлика во Полска, Вардар направи неверојатен подвиг во реваншот во Скопје, ја совлада Висла со 31:20 и ...

ФОТО НА ДЕНОТ: Селфито на Столе од победнички Вардар

Екипа - 21.03.2015

Вардар е во четвртфиналето на ракометната Лига на шампионите. Ја „поплави“ Висла вечерва во СЦ „Јане Сандански“, а по маестралната партија, палката за селфи му припадна на церемонијал мајстор Столе Стоилов.

Раул: Разликата беше во одбраната

Екипа - 21.03.2015

Вардар повторно е еден од осумте најдобри клубови во Европа, „црвено-црните“ имаат апсолутно право да бидат горди на своето издание вечерва и убедливиот триумф од 11 гола разлика. Висла Плоцк е силен тим, но избраниците на Каденас вечерва делуваа ...

Каденас: Судиите свиреа за Вардар!

SportMedia - 21.03.2015

Тренерот на Висла, Маноло Каденас, не можеше да се помири со поразот ниту на прес-конференцијата по натпреварот. Му честита на сонародникот, но се пожали дека судиите биле наклонети на домаќинот.

Каденас: Судиите беа добри за Вардар, не и за нас

Екипа - 21.03.2015

Шефот на стручниот штаб на Висла, Маноло Каденас, на прес-конференцијата по натпреварот се пожали на арбитражата на судиската двојка. „ Дојдовме да играме во оваа одлична атмосфера, можам само да му честитам на Вардар за фантастичната игра.

Лазаров: Висла вечерва виде каква институција е Вардар!

SportMedia - 21.03.2015

Капитенот на Вардар, Филип Лазаров посочи дека полска Висла Плок вечерва виде каква институција е Вардар и полјаците буквално изгореа во пеколот во спортскиот центар „Јане Сандански“. Лазаров посочи дека ова е најдобриот одговор за потценивањето од ...

Душебаев: Вардар може да се носи со сите во четвртфиналето

МКД - 21.03.2015

Големата победа на Вардар против Висла и пласманот во четвртфиналето од елиминациите во Лигата на шампионите беше еуфорично прославена во „Јане Сандански" од навивачите и играчите на „Црвено-црните".

Вардар го понижи полскиот вицешампион

Курир - 21.03.2015

Висла Плоцк доживеа вистински дебакл во Скопје. Вардар го понижи денес полскиот вицешампион со 31:20 (14:10). Македонскиот вицешампион одигра впечатлив натпревар во кој целосно го надигра противникот во сите фази на играта и сосема заслужено ...

Лазаров: Вардар е институција за Висла

Екипа - 21.03.2015

Капитенот на Вардар, Филип Лазаров, остро возврати на критиките што Каденас ги упати кон судиите, порачувајќи дека „вардарци“ својата големина како клуб ја покажале токму со некоментирање на судиските одлуки на првиот меч во Полска.

Раул: Ние никогаш не се предаваме!

SportMedia - 21.03.2015

Мозокот зад машинеријата на Вардар, тренерот Раул Гонзалес, ја задржа препознатливата скромност и по големата победа на Вардар против Висла и прибрано им подели комплименти на противниците.

Штербик: Да го избегнеме Веспрем во четвртфинале

Дерби - 21.03.2015

Арпад Штербик повторно го покажа својот неверојатен голмански потенцијал и е еден од најзаслужните што Вардар успеа со убедливи 31:20 да ја совлада Висла и да го завери пласманот во четвртфиналето во Лигата на шампионите.

Падна и Висла Плок – кој е следен ?!

Нетпрес - 21.03.2015

Она што уште во првото полувреме беше најавено, се оствари – Вардар втора година по ред успеа да избори пласман во 1/4 финалето во ракометната Лига на шампиони. Иако полскиот тим допатува во Скопје со 6 гола предност (32:26), тоа за „црвено-црните“ ...

ВАКА СЕ СЛАВИ: Победничко селфи на РК Вардар (ФОТО)

Телеграф - 21.03.2015

Вечерва тимот на РК Вардар го прегази тимот на Висла Плок Хероите од вечерашниот меч помеѓу РК Вардар и РК Висла Плок , веднаш после натпреварот објавија победничка селфи-фотографија во знак на големата победа и пласманот понатаму.

Каденас попусто плаче, Висла за Вардар беше како маче (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 21.03.2015

Вардар во голем стил стигна до четвртфиналето од Лигата на шампионите, а гостинскиот тренер Маноло Каденас веднаш на прес-конференцијата по мечот се обиде да стави дамка врз големиот триумф, потенцирајќи ги судиите како една од главните причини за ...

Грандиозен Вардар ја прегази Висла за четвртфинале!

Спортски - 21.03.2015

Ракометарите на Вардар ја декласираа Висла со 31:20 во осминафиналниот реванш во Лигата на шампионите и изборија пласман меѓу најдобрите осум екипи во Европа. Вардар до убедливата победа стигна со брилијантната игра во вториот дел, во кој постигна ...

Победничкото селфи во соблекувалната на Вардар (ФОТО)

МКД - 21.03.2015

Македонскиот репрезентативец Столе Стоилов ќе остане забележан во историјата на Вардар како играчот кој го фотографираше заедничкото селфи во соблекувалната во „Јане Сандански" по неверојатната победа против Висла Плок од 11 разлика во Лигата на ...

[ФОТО] Победничко селфи на Вардар

Спортклуб - 21.03.2015

Фотографијата на денот ни доаѓа од соблекувлната на РК Вардар, а креатор на истата е пикерот на РК Вардар, Стојанче ...

Едноставно e… феноменалниот Штербик, и летечкиот Тимур (видео)

Екипа - 21.03.2015

Ако нешто посебно треба да се издвои од извонредната партија на „вардарци“, иако секако тоа е повеќе од тешко кога противникот се демолира со 11 гола разлика што е последица на колективот ако моќ, дефинитивно е феноменалниот на голот Арпад Штербик ...

АНАЛИЗА на Алушовски: Вардар беше одличен, Висла недопустливо слаба

Екипа - 21.03.2015

Легендата на македонскиот ракомет, Стевче Алушовски, во улога на стручен аналитичар за ЕКИПА. Долгогодишниот репрезентативец, кој неодамна ја доби и врвната лиценца за тренерска кариера, ги открива главните причини за успехот на Вардар, како Раул ...

„Црвено-црната“ машина незапирлива за Висла

Сител - 21.03.2015

Носени на крилјата на навивачите ракометарите на Вардар изборија нов пласман во четвртфиналето на Лигата на шампионите (втора сезона по ред). Во реванш осминафиналето „вардарци“ ја совладаа Висла со 31:20 и со тоа ја надополнија негативата од шест ...

Дебакл на Висла во Скопје. сите денешни Резултати

РК Металург - 21.03.2015

Висла Плоцк доживеа вистински дебакл во Скопје. Вардар го понижи денес бледиот полски вицешампион, кој го совлада со понижувачки 31:20 (14:10). Вардар одигра впечатлив натпревар во кој целосно го надигра противникот во сите фази на играта и сосема ...

Каденас: Судиите му помогнаа на Вардар

Дерби - 21.03.2015

Тренерот на Висла Плок, шпанскиот стручњак Маноло Каденас мораше да му ја честита големата победа на својот помлад сонародник Раул Гонзалес, но не пропушти да потенцира дека неговите играчи покрај фанатичната публика, против себе ги имале и судиите.

Каденас: И судиите беа фантастични за Вардар

Сител - 21.03.2015

Шпанскиот тренер на клупата на Висла, Маноло Каденас во текот на натпреварот Вардар - Висла често приговараше на судиските одлуки, а во неколку наврати и на записничката маса. По жолтиот картон во првиот дел, во вториот доби и казна од две минути, а ...

Штербик: Да го избегнеме Веспрем во четвртфинале

Спортски - 21.03.2015

Голманот на Вардар Арпад Штербик повторно го ја покажа својата светска класа и е еден од најзаслужните што „црвено-црните“ успеаа со убедливи 31:20 да ја совладаат Висла за влез во четвртфинале во ЛШ.

Вардар ја декласираше Висла

Алфа - 21.03.2015

Ракометарите на Вардар триумфираа во дуелот со Висла со 31:20 и по втора едно под друго сезона успеаа да се пласираат во четврт-финалето од Лигата на шампионите. Нова блескава партија на нашите ракометари кои буквално ги декласираа гостите од Полска ...

Погодокот кој ја одбележа вечерта: Цепелинот на Душебаев и Карачиќ! (ВИДЕО)

SportMedia - 21.03.2015

Екипата на Вардар на домашен терен со 31-20 ја декласира Висла и продолжи со настапите во Лигата на шампионите, а најубавиот погодок на мечот, дефинитивно, беше дело на Игор Карачиќ кој изведе атрактивен цепелин по додавање на Душебаев и стрелаше во ...

Познати составите за дуелот Вардар – Висла

А1 On - 21.03.2015

Официјалниот вебсајт на ЕХФ ги овјави составите за вечерашниот натпревар (20:15) меѓу Вардар и Висла во осминафиналето од Лигата на шампионите. Нашиот тренер, Раул Гонзалес, ги врати во екипата Петар Ангелов и Стефан Терзиќ, кои во Плок не добија ...

Лазаров: Докажавме дека сме подобри од Висла

Алфа - 21.03.2015

Ракометарите на Вардар забележаа нова голема победа и се пласираа во четврт-финалето од Лигата на шампионите. Вечерва во Скопје, совладана е Висла Плок со 31:20. "Пред натпреварот во соблекувалната, на нашите играчи им пренесе некој информација дека ...

Вардар никогаш не се предава

СуперСпорт - 21.03.2015

На прес конференцијата по натпреварот Вардар – Висла на кој „црвено-црните" победија со 31-20, и се пласираа во четврт-финалето на лигата на шампионите, тренерот на вардарци, Раул Гонзалез ја отки тајната на успехот.

Денеска Вардар-Висла

Нетпрес - 21.03.2015

Официјалната интернет страница на ЕХФ ги објави составите за вечерашниот натпревар (20:15) меѓу Вардар и Висла во осминафиналето од Лигата на шампионите. Тренерот на „црвено-црните“ Раул Гонзалес, ги врати во екипата Петар Ангелов и Стефан Терзиќ, ...

Ангелов и Терзиќ во составот против Висла

Сител - 21.03.2015

Официјалниот вебсајт на ЕХФ ги овјави составите за вечерашниот натпревар (20:15) меѓу Вардар и Висла во осминафиналето од Лигата на шампионите. Нашиот тренер, Раул Гонзалес, ги врати во екипата Петар Ангелов и Стефан Терзиќ, кои во Плок не добија ...

„Црвено-црна“ (не)возможна мисија: Вардар само еднаш славел над шест гола во ЛШ во Скопје

Екипа - 21.03.2015

Ракометарите на Вардар се решени да дадат се од себе за да стигнат до убедлива победа над Висла, но во прилог дефинитивно не им оди фактот дека тие сезонава на домашен терен во ЛШ само еднаш успеале да триумфираат над шест погодоци разлика.

„Диви“ и Терзиќ се враќаат во екипата, Недановски не доби шанса

SportMedia - 21.03.2015

Петар Ангелов и Стефан Терзиќ се промените кои ги направи Раул Гонзалес во составот на Вардар за вечерашниот осминафинален реванш со Висла. Шпанскиот тренер ги врати во екипата двајцата кои во Плок останаа на трибини, а овој пат ќе одмора Милиќ, со ...

Македонија – Шпанија во 18:30 и РК Вардар – Висла Плок во 20:15

Оff.net - 21.03.2015

Од домашната спортска сцена на тв го имате третиот квалификациски меч на футсал селекцијата на Македонија и реванш осминафиналниот дуел на РК Вардар во Лига на шампиони. Останато е меѓународен фудбал и полуфинален тениски ...

Познат составот на Вардар за мечот со Висла

Курир - 21.03.2015

Официјалната интернет страница на ЕХФ ги објави составите за вечерашниот натпревар (20:15) меѓу Вардар и Висла во осминафиналето од Лигата на шампионите. Тренерот на „црвено-црните“ Раул Гонзалес, ги врати во екипата Петар Ангелов и Стефан Терзиќ, ...

„Црвено-црните“ со помош на навивачите најавуваат историска победа !

МКД - 21.03.2015

Македонскиот ракометен вицепрвак вечерва во „Јане Сандански" ја пречекува Висла Плок во реваншот од омсинафиналето од Лигата на шампионите. Вардарци веруваат дека со помош на навивачите ќе успеа да ја анулираат негативата од шест разлика од првиот ...

Без паника: Вардар стигнувал и поголема разлика од шест гола!

SportMedia - 21.03.2015

Вардар има задача да ја анулира предноста на Висла од 32-26 за да се пласира во четвртфиналето од Лигата на шампионите. Тоа е сериозен предизвик во една ваква фаза од натпреварувањето, а уште потешко делува кога ќе се сетиме дека Висла покажа сила ...

Осминафиналето е „среќно“: Кога лани „падна“ Хамбург, зошто сега да не падне Висла…

Екипа - 21.03.2015

Ракометарите на Вардар вечерва ќе се соочат со огромниот предизвик, да ја стигнат негативата од шест гола од првиот меч против Висла Плоцк. Противникот покажа дека не е нималку наивен, на клупата го има генијалецот Каденас, но „вардарци“ најавуваат ...

Вардар против Висла за четврт-финале

Алфа - 21.03.2015

Ракометарите на Вардар вечерва од 20 часот и 15 минути во арената Јане Сандански го пречекуваат полскиот вицепрвак Висла. Дуелот можете да го следите низ директен пренос на Алфа. Нашиот претставник во мечот влегува со негатива од шест гола.

Составот на Вардар што ќе и се спротивстави на Висла

Алфа - 21.03.2015

Нашиот претставник во Лигата на шампионите, Вардар вечерва од 20 часот и 15 минути против Висла ќе го одигра реванш дуелот од осминафиналето во елитното натпреварување. Мечот се игра во арената Јане Сандански и ќе можете да го следите низ директен ...

Чувајте ги нервите за најпотресното сценарио: Што ако Вардар победи со идентични 32-26?

SportMedia - 21.03.2015

Возвратниот натпревар меѓу Вардар и Висла, во осминафиналето од Лигата на шампионите уште сега ги бранува нервите и трпението, а кој знае какво емотивно празнење ќе донесе вечерва, во 20:15, за кога е закажан почетокот на натпреварот.

Брумен: Можеме да дадеме 30 гола, но треба да ја спуштиме Висла под 25

Екипа - 21.03.2015

Разликата од шест гола од првиот меч во Плоцк е голема, но не и недостижна предност за тимот на Вардар, кој вечерва на реваншот во СЦ „Јане Сандански“ ќе се обиде да стигне до победа од седум погодоци и да се пласира во четвртфиналето од Лигата на ...

Вардар со променет состав против Висла

СуперСпорт - 21.03.2015

Тренингот пред натпреварот против Висла се одржа без Марковиќ. Тренерот изјави дека левото крило на Вардар имало здравствени проблеми и поради тоа нема да игра на утрешниот натпревар. Поради тоа, Недановски ќе биде во конкуренција за место во тимот ...

Вардар прави чуда пред ваква публика!

Екипа - 21.03.2015

Висла Плоцк има +6 гола разлика од првиот меч на домашен терен, но Вардар на вечерашниот реванш ќе има +6.498 позитива на трибините! Барем според оние официјални бројки според кои Полјаците имаат пријавено само двајца навивачи! На останатите 6.498 ...

Победничко селфи на Столе Стоилов

Вечер Прес - 21.03.2015

Вардар се пласира во четвртфиналето на ракометната Лига на шампионите. Ја „поплави" Висла вечерва во СЦ „Јане Сандански", а по маестралната партија, палката за селфи му припадна на пикерот Столе Стоилов.

Победничко селфи од соблекувалната на Вардар

Република - 21.03.2015

Ракометарите на Вардар со селфи во соблекувалната ја одбележаа големата победа над Висла Плоцк. „Црвено-црните“ имаат и што да слават откако ги демолираа гостите од ...

Црвено-црна магија: Висла изгоре во пеколот на Вардар!

Точка - 21.03.2015

Рапсодија во црвено-црно во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје. Вардар ја прегази полска Висла и се пласираше во четврт-финалето во ракометната Лига на шампиони! Откако потфрлија на првиот натпревар во Полска, Вардарци вечерва ја покажаа својата ...

ФОТО: Ова е победничкото селфи на Вардар!

Пулс24 - 21.03.2015

Вардар ја понижи Висла Плоцк со 31:20 (14:10) и заслужено оди во наредната фаза од натпреварот. Вардар одигра го надигра противникот и заслужено обезбеди пласман во четврт-финалето на Лигата на шампионите.

Лазаров: Висла малку не потцени, но виде каква институција е Вардар

Вечер Прес - 21.03.2015

Капитенот на македонскиот ракометен шампион Вардар, Филип Лазаров, остро возврати на критиките што Каденас, кои ги искритикува судиите, порачувајќи дека „вардарци" својата големина како клуб ја покажале токму со некоментирање на судиските одлуки на ...

Може ли да се случи чудо, Вардар на полувреме води со 14-10

Република - 21.03.2015

Пред повеќе од 6000 гладачи во СЦ „Јане Сандански“ РК Вардар го игра реванш дуелот од осминафиналето од Лигата на шампионите против Висла Плоцк. Вардар мора да брка негатива од шест голови колку што изнесуваше предноста на Висла во првиот дуел ...

Вечерва: Вардар против Висла - за четврт финале

Скопје инфо - 21.03.2015

Официјалниот вебсајт на ЕХФ ги овјави составите за вечерашниот натпревар (20:15) меѓу Вардар и Висла во осминафиналето од Лигата на шампионите. Нашиот тренер, Раул Гонзалес, ги врати во екипата Петар Ангелов и Стефан Терзиќ, кои во Плок не добија ...

Не само што ја анулира разликата, Вардар со камата го наплати долгот од Полска (31-20)

Република - 21.03.2015

БРАВО ВАРДАР! Пеколни 60 минути во СЦ „Јане Сандански“ домот на РК Вардар каде се одигра реванш дуелот од осминафиналето во Лигата на шампионите. Црвено-црните“ ги демолираа гостите од Полска тимот на Висла Плоцк с0 31-20.

Висла Плок не го издржа пеколот во „Јане Сандански“, Вардар е во четвртфинале

Вечер Прес - 21.03.2015

Македоскиот ракометен вицешампион Вардар се пласира во четвртфиналето од Лигата на шампионтите, откако во реванш осминафиналниот натпревар во СЦ „Јане Сандански„ ја анулираа негативата од шест гола од првиот натпревар и ја совлада Висла Плок со ...

Вардар е меѓу 8 те најдобри на стариот континент

Локално - 21.03.2015

31 – 20 за Вардар вечерва во арената во Аеродором. Вардар ги удави противниците иако имаа -6 голови на почетокот и имаа неизвеснст ќе ја ја надминат ли негативата. Вардар втора година по ред е четвртфиналист во Лигата на шампионите, во вечерашниот ...

Познати составите за дуелот Вардар – Висла

Република - 21.03.2015

Официјалниот вебсајт на ЕХФ ги овјави составите за вечерашниот натпревар (20:15) меѓу Вардар и Висла во осминафиналето од Лигата на шампионите. Нашиот тренер, Раул Гонзалес, ги врати во екипата Петар Ангелов и Стефан Терзиќ, кои во Плок не добија ...

Познати составите за дуелот Вардар – Висла

Н.Македонија - 21.03.2015

Официјалниот вебсајт на ЕХФ ги овјави составите за вечерашниот натпревар (20:15) меѓу Вардар и Висла во осминафиналето од Лигата на шампионите Нашиот тренер, Раул Гонзалес, ги врати во екипата Петар Ангелов и Стефан Терзиќ, кои во Плок не добија ...

Вардар тргнува по шестката за четврт-финале

Н.Македонија - 21.03.2015

Висла во првиот меч победи со 32-26, па на Вардар му треба победа со шест разлика ако Висла постигне помалку од 26 гола или со седум ако ја надмине таа граница. Сезонава вардарци во просек по 30,8, пати ја тресат мрежата на противникот, а Висла на ...

Вардар четврт-финалист - Висла двојно разбиена

Н.Македонија - 21.03.2015

Ракометарите на Вардар се пласираа во четврт-финалето од Лигата на шампионите (ЛШ), откако вечерва во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје во реванш-осминафиналниот натпревар убедливо го совладаа полскиот вице-првак Висла со 11 гола разлика (31-20) и на ...

Капата доле за ракометарите на Вардар!!!

Идивиди - 21.03.2015

Вардар е во четвртфинале Сите се надеваваме, но малку кој веруваше дека вардарци ќе направат подвиг и ќе ја „препливаат“ Висла. Ракометарите на Вардар го оставија срцето на терен и со стрплива игра дојдоа до разлика од 9 голови и си обезбедија ...

Вардар ја разнесе Висла

Lider - 21.03.2015

Вардар одигра фантастичен натпревар во рамките на осминафиналната фаза на ракометната Лига на шампиони и буквално ја разнесе полска Висла совладувајќи ја со резултат 31-20. Црвео – црните целосно го надиграа противникот во сите фази на играта и ...

Момент на одлука за Вардар, цела сезона во еден меч

Идивиди - 21.03.2015

7 – гола е потребната разлика со која треба да победи Вардар во реваншот за да обезбеди пласман во четвртфиналето од ЛШ 26 – е бројката под која „црвено-црниот“ тим треба да ја задржи Висла Плоцк за да може да се избори за опстанок во најсилното ...

Арената комплетно „црвено-црна“

Идивиди - 21.03.2015

СЦ „Јане Сандански“ вечерва ќе биде комплетно обоена во „црвено-црно“ откако Висла Плоцк го информирала клубот дека нејзините навивачи нема да допатуваат во Скопје за реваншот. Тоа му овозможи на Вардар вчера да пушти во продажба дополнителни 100 ...

Познати составите за дуелот Вардар – Висла

Lider - 21.03.2015

Официјалниот вебсајт на ЕХФ ги овјави составите за вечерашниот натпревар (20:15) меѓу Вардар и Висла во осминафиналето од Лигата на шампионите. Нашиот тренер, Раул Гонзалес, ги врати во екипата Петар Ангелов и Стефан Терзиќ, кои во Плок не добија ...

Голманите во фокусот: Штербик или Коралес, прашање е сега…

Екипа - 20.03.2015

„Добар голман е половина тим“ – гласи непишаното ракометно правило, па логично е што фокусот во пресрет на вечерашниот натпревар меѓу Вардар и Висла Плоцк е насочен кон Арпад Штербик од едната и Родриго Коралес на другата страна.

Вардар без Марковиќ во реваншот со Висла

Телеграф - 20.03.2015

Левото крило поради вироза и висока температура нема да може да му помогне на тимот утревечер Левото крило на Вардар, Добривоје Марковиќ со сигурност ќе го пропушти реванш натпреварот од осминафиналето од Лигата на шампионите со Висла Плоцк, закажан ...

Вардарова мобилизација: Не навивајте на Фејсбук, дојдете на стадион!

SportMedia - 20.03.2015

Ниту создавањето на добар тим, ниту првото место и чекорењето кон нова титула, мечевите на актуелниот лидер и најтрофеен македонски клуб Вардар не успева да го привлече вниманието на своите симпатизери на мечевите од домашното првенство, па ...

Сипжак: Шесте гола предност во оваа сала може да бидат – ништо!

SportMedia - 20.03.2015

Најголемата ѕвезда на Висла Плок, 23-годишниот пивот Камил Сипжак, беше еден од клучните елементи во победата против Вардар со 32-26 во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите.

Ако ја помине Висла, Вардар во четвртфиналето на ЛШ оди на фаворитите

Екипа - 20.03.2015

На утрешниот реванш со Висла Плоцк во „Јане Сандански“ на Вардар му треба победа со повеќе од шест гола (или со шест, но, со примени помалку од 26 гола) за да обезбеди пласман меѓу осумте најдобри екипи во Лигата на шампионите.

Терзиќ пред дуелот со Висла: „Не ни треба нешто спектакуларно, само да одиграме како што знаеме“

Спортклуб - 20.03.2015

Колку тоа и да звучи тешко, во таборот на „Црвено-црните“ се уверени дека имаат капацитет за такво нешто, особено со поддршката на фантастичните „Комити“, а сметаат дека не може одново да им се случи таков лош ден.

Вардар го очекува пекол во 1/4 финалето доколку успее да ја мине Висла

Спортклуб - 20.03.2015

На утрешниот натпревар во СЦ „Јане Сандански“ на нашиот ракометен гигант ќе му биде неопходна победа со повеќе од шест гола разлика, или со шест, но во случај да примат помалку од 26 погодоци во својата мрежа, со цел да се пласираат во ...

Фештата почна уште вечерва: Комити грмеа на тренингот на Вардар! (ВИДЕО)

SportMedia - 20.03.2015

На вечерашниот последен тренинг на Вардар пред осминафиналето со Висла, Комити најавија дека Полјаците утре ги очекува вистински пекол, во обидот да ја одбранат победата од ...

Вардарци тренираа, Комити се загреваа за „лудилото“: Сакаме победа! (ФОТО)

SportMedia - 20.03.2015

Последниот тренинг на Вардар пред утрешното осминафинале со Висла Плок, помина во несекојдневна атмосфера која беше само мала најава за спектаклот што претстои утревечер во „Јане Сандански“.

Марковиќ дефинитивно не може: Раул го повика Недановски за Висла!

SportMedia - 20.03.2015

Вечерашниот тренинг, последен пред утрешното осминафинале против Висла Плок, Вардар го одржа без Добривое Марковиќ. Левото крило, за кое тренерот Раул Гонзалес уште на вчерашната прес-конференција изјави дека има здравствени проблеми, нема да може ...

Растворцев: Ќе победиме сто посто, а за разликата – нека биде 10 па тие нека стигаат!

SportMedia - 20.03.2015

Во редовите на Вардар владеат оптимизам и позитивни вибрации пред утрешниот натпревар (20:15 часот) против Висла и покрај тоа што треба да се брка негатива. Поразот од 26-32 во Плок или ќе биде судбоносен за оваа сезона во Лигата на шампионите, или ...

Каденас: Вардар е друг тим на домашен терен

Дерби - 20.03.2015

Ракометарите на Висла Плок имаат солидна предност од шест гола од првиот осминафинален натпревар против Вардар во рамките на Лигата на шампионите, но тренерот на полскиот тим, Маноло Каденас, предупредува дека тоа не значи дека нашиот претставник се ...

Ако Вардар ја елминира Висла во 1/4 финалето ќе игра против Барселона, Кил, Киелце или Веспрем

Вечер Прес - 20.03.2015

Во реванш осминафиналниот натпревар во Лигата на шампионите против Висла Плок, Вардар ќе треба да победи со седум гола разлика за да обезбеди пласман меѓу осумте најдобри екипи во Европа. Доколку „црвено-црните" ја остварат целта, следниот противник ...

"Јане Сандански" ќе гори, Вардар брка 7-ка за четвртфинале

Вечер Прес - 20.03.2015

"Црвено-црните" за пласман меѓу најдобрите осум екипи во Европа ќе треба на домашен терен (вечерва 20.15 ч), во реванш осминафиналниот натпревар да го совладаат полскиот Висла Плок со седум гола разлика.

Гонзалес очекува тежок и драматичен меч

Н.Македонија - 20.03.2015

Тешка задача го очекува Вардар утре (20.15 ч.) на свој терен против полскиот вицепрвак Висла, во осминафиналната реванш-средба во Лигата на шампионите (ЛШ) РАКОМЕТ - ВАРДАР УТРЕ ИГРА РЕВАНШ-МЕЧ СО ВИСЛА ВО ОСМИНАФИНАЛЕТО НА ЛШ Негативата од шест ...

Предноста на Висла достижна, уверени во таборот на Вардар

Канал5 - 19.03.2015

Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар в сабота на домашен терен ќе се обиде да ја анулира предноста од шест голови (32:26) што Висла ја оставри по првиот осминафинален дуел од Лигата на шампионите одигран во Полска.

Вардар подготвен да ја надигра Висла

Телма - 19.03.2015

Македонскиот ракометен вицепрвак уверен дека предноста на Висла е достижна Вардар в сабота на домашен терен ќе се обиде да ја анулира предноста од шест голови (32:26) што Висла ја оставри по првиот осминафинален дуел од Лигата на шампионите одигран ...

Лазаров: Местото ни е во најдобрите осум

Утрински - 19.03.2015

Гостите од Полска доаѓаат без навивачи, а вардаровите најавуваат пеколна атмосфера Поразот од 32:26 во Плоцк ја прави исклучително тешка задачата на Вардар во реваншот со Висла од осмина-финалето во ракометната Лигата на шампионите во сабота вечер ...

Лазаров: Не може Вардар на два меча да одигра толку слабо

Дневник - 19.03.2015

По неубедливиот настап во Полска, каде што загубија со шест гола разлика од Висла, утре во Скопје „црвено-црните“ го играат реваншот и се надеваа на помош од трибините за да ја анулираат негативата и да се пласираа меѓу осумте најдобри во ЛШ Вардар ...

Висла е сериозан предизвик за Вардар

Макфакс - 19.03.2015

Шеесет минути голема борба ги очекува ракометарите на Вардар во реваншот против Висла, борба во која ќе мора да бидат максимално концентрирани и трпеливи доколку сакаат да ја наполнат негативата од шест гола и да изборат пласман во четвртфиналето во ...

Вардарци најавуваат победа и пласман во четвртфинале !

Сител - 19.03.2015

Ракометарите на Вардар во сабота го играат реванш натпреварот од осминафиналето на Лигата на шампионите. Првиот дуел со 32:26 заврши во корист на полската екипа Висла, а гостите во СЦ „Јане Сандански“ ги очекува вистински пекол.

Меч на сезоната за Вардар

Оn.net - 19.03.2015

Ракометниот клуб Вардар денес одржа прес конференција пред саботниот натпревар против Висла Плок. По поразот во Полска во првиот меч од 26:32, „црвено-црните“ се убедени дека можат да ја „стопат“ негативата и по втор пат по ред да се пласираат во ...

Предноста на Висла достижна, уверени во таборот на Вардар

А1 On - 19.03.2015

Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар в сабота на домашен терен ќе се обиде да ја анулира предноста од шест голови (32:26) што Висла ја оставри по првиот осминафинален дуел од Лигата на шампионите одигран во Полска.

ЛАЗАРОВ: „Местото ни е во Топ 8“

Телеграф - 19.03.2015

Капитенот на Вардар верува дека на крилата на навивачите екипата ќе покаже дека резултатот во Плоцк е исход на само лош ден и дека ќе се најдат во следната фаза од ЛШ Капитенот на Вардар, Филип Лазаров, е свесен дека тимот е во компликувана ...

Лазаров: Да го покажеме нашето вистинско лице

Курир - 19.03.2015

Вардар треба да анулира шест гола од првиот натпревар во Полска, кој го загуби со 26-32, а сите во таборот на „црвено-црните“ се убедени дека тоа е достижно и возможно. Доколку успее во намерата и ја совлада Висла Плок со седум или повеќе голови ...

Предноста на Висла достижна, уверени во таборот на Вардар

Кирилица - 19.03.2015

Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар в сабота на домашен терен ќе се обиде да ја анулира предноста од шест голови (32:26) што Висла ја оставри по првиот осминафинален дуел од Лигата на шампионите одигран во Полска.

Гонзалес: Со добра атмосфера до добар резултат

Дерби - 19.03.2015

Македонскиот претставник во елиминациската фаза во Лигата на шампионите, Вардар во сабота го очекува тежок и исцрпувачки меч против Висла Плок, меч во кој „црвено-црните“ ќе треба да надокнадат шест гола негатива (32:26) ако сакаат да се пласираат ...

О’Бранаган критикува: Ракометарите на Вардар не го слушаат Раул

Екипа - 19.03.2015

Познатиот ракометен коментатор и аналитичар, Том О’Бранаган, во својот последен блог за официјалната веб-страница на Лигата на шампионите на ЕХФ истакна дека не е изненаден од убедливата победа на Висла Плоцк на дуелот со Вардар.

Каденас: Нема да ја браниме предноста во Скопје

Екипа - 19.03.2015

Залихата од шест гола не е гаранција за сигурен пласман на Висла Плоцк во четвртфиналето од Лигата на шампионите, смета тренерот на полскиот тим, Маноло Каденас. Шпанецот на клупата на Висла најавува дека неговиот тим нема да ја брани предноста, ...

Лазаров категоричен: „Местото на Вардар му е меѓу најдобрите осум во Европа“

Спортклуб - 19.03.2015

На Вардар му е неопходна победа од седум голови разлика доколку сака да се пласира во четвртфиналето од Лигата на шампионите, откако на првиот натпревар кој се одигра во Полска загуби од Висла Плоцк со 26:32, а во таборот на „Вардарци“ се убедени ...

Раул Гонзалес : Ова е најважниот натпревар сезонава

Нетпрес - 19.03.2015

Натпреварот кој ќе ја идентификува оваа сезона за екипата на Вардар ќе се случи в сабота (20:15), а црвено-црните денеска најавија дека се подготвени да “гинат” за да ја надоместат негативата од првиот меч против Висла, кој го загубија со 26:32.

Предноста на Висла достижна, уверени во таборот на Вардар

+инфо - 19.03.2015

Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар в сабота на домашен терен ќе се обиде да ја анулира предноста од шест голови (32:26) што Висла ја оставри по првиот осминафинален дуел од Лигата на шампионите одигран во Полска.

Висла е сериозен предизвик за Вардар

Кајгана - 19.03.2015

Шеесет минути голема борба ги очекува ракометарите на Вардар во реваншот против Висла, борба во која ќе мора да бидат максимално концентрирани и трпеливи доколку сакаат да ја наполнат негативата од шест гола и да изборат пласман во четвртфиналето во ...

Дополнителни билети за мечот со Висла

СуперСпорт - 19.03.2015

Од денеска на билетарницата во СЦ „Јане Сандански" ќе бидат пуштени во продажба дополнителни билети за натпреварот со Висла од Лигата на шампионите. Вкупно 100 билетите беа наменети за навивачите на Висла, кои го откажаа доаѓањето во Скопје, па тој ...

„Џинот“ на Висла ќе му стане соиграч на Кире Лазаров: Сипжак четири сезони во Барселона!

SportMedia - 19.03.2015

Барселона уште сега го обезбеди своето прво засилување за следната сезона, а нам добро ни се познати неговите квалитети. Станува збор за Камил Сипжак, „џинот“ од Висла Плок, кој одигра одличен меч против Вардар во првото осминафинале од Лигата на ...

Раул: Атмосферата мора да биде извонредна, зашто нѐ очекува тешка задача!

SportMedia - 19.03.2015

Натпреварот кој ќе ја идентификува оваа сезона за екипата на Вардар ќе се случи в сабота (20:15), а црвено-црните денеска најавија дека се подготвени да „гинат“ за да ја надоместат негативата од првиот меч против Висла, кој го загубија со 26-32.

Лазаров: Нашето место е меѓу Топ-8 и тоа ќе го постигнеме на крилјата на нашите навивачи!

SportMedia - 19.03.2015

Сите ракометари на Вардар ќе бидат важни и неопходни за да се оствари потребната победа над Висла Плок, во саботниот реванш од осминафиналето во Лигата на шампионите. Капитенот Филип Лазаров имаше придонес и во Полска, иако на денешната ...

Вардар верува во чудо против Висла Плок

Оff.net - 19.03.2015

Ракометарите на Вардар во сабота од 20:15 го играат реваншот со Висла Плок, на кој ќе мора да бркаат негатива од шест голови. Раул Гонзалес вели дека неделава малку зборувале, а многу работеле на исправување на ...

Раул Гонзалес: Не очекува најтешкиот меч сезонава!

Екипа - 19.03.2015

Вардар во сабота, во СЦ „Јане Сандански“ ја пречекува Висла Плоцк во вториот осминафинален натпревар во Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ имаат тешка задача да анулираат шест гола негатива од првиот меч во Плоцк за да может и втора година по ред ...

Лазаров: Нашето место е меѓу осумте најдобри, не може да одиграме два слаби натпревара по ред

Република - 19.03.2015

В сабота се игра реванш дуелот меѓу Вардар и Висла Плоцк во рамките од осминафиналето во Лигата на шампионите. Вардарви максимално мотивирано ги одбработуваат последните тренинзи пред историскиот дуел.

Предноста на Висла достижна, уверени во таборот на Вардар

Lider - 19.03.2015

Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар в сабота на домашен терен ќе се обиде да ја анулира предноста од шест голови (32:26) што Висла ја оставри по првиот осминафинален дуел од Лигата на шампионите одигран во Полска.

Среќниот број е 7 за „црвено-црните“

Идивиди - 19.03.2015

Победата од седум гола разлика е единственото важно за вардарци. Во спротивно ќе мора да се мисли како да се задржи противникот на под 26 гола Непосредно пред првиот натпревар од осминафиналната фаза во Лигата на шампионите против Висла Плоцк, ...

Дибиров: Сигурен сум во полна сала и победа над Висла

Дневник - 18.03.2015

Гостинот од Полска в сабота на реваншот во Скопје од осмина-финалето во ЛШ ќе излезе со шест гола предност по првата пресметка, па „црвено-црните“ за да ја анулираат големата предност покрај добрата игра ќе им биде неопходна и голема помош од ...

Навивачите на Висла не доаѓаат во Скопје, дополнителни 100 билети во продажба

Екипа - 18.03.2015

Навивачите на Висла Плоцк кои претходно најавија свое доаѓање во Скопје на реванш мечот со РК Вардар, го откажаа своето гостување во СЦ „Јане Сандански“. Со оглед на тоа, РК Вардар преку својот официјален сајт информира дека од утре ќе бидат пуштени ...

Дополнителни билети за мечот со Висла

Алфа - 18.03.2015

Од утре на билетарницата во СЦ „Јане Сандански" ќе бидат пуштени во продажба дополнителни билети за натпреварот со Висла од Лигата на шампионите. Вкупно 100 билети што беа наменети за навивачите на Висла, a кои го откажаа доаѓањето во Скопје и ...

Охриѓани го поместија мечот со Металург за да го гледаат Вардар во ЛШ!

SportMedia - 18.03.2015

Континуитетот во Лигата на шампионите на Вардар и Металуг го крена ракометот на досега невидено ниво, меѓутоа прашање е дали некој натпревар досега добил внимание какво што има реваншот од четвртфиналето меѓу Вардар и Висла, закажан за в сабота.

„Јане Сандански“ комплетно во црвено-црно: Полјаците не доаѓаат во Скопје!

Дерби - 18.03.2015

Навивачите на Висла Плок се покажаа во навистина добро светло на саботниот натпревар кој се одигра во „Орлен“ арената, но сепак последните информации велат дека најавените полски симпатизери на ракометот сепак нема да се појават на реваншот во ...

ГОНЗАЛЕЗ: Трпелива и константна игра е решението за Висла

Телеграф - 18.03.2015

Осминафинален натпревар не се добива со добра игра само 15 минути или само едно полувреме, не, мора да бидеме на исто, високо ниво од прва до последна минута, истакнува вардаровиот стратег Мечот на сезоната тимот на Вардар го игра в сабота, кога во ...

Полјаците се исплашија од скопскиот пекол: Висла доаѓа без навивачи!

SportMedia - 18.03.2015

Добра вест за македонските ракометки љубители соопшти РК Вардар на својот официјален сајт. Навивачите на Висла, кои беа предвидени да доаѓаат за саботната пресметка со Вардар, го откажале своето патување, така што четвртфиналниот реванш од Лигата на ...

Висла без поддршка од свoите фанови на гостувањето во Скопје

Вечер Прес - 18.03.2015

Навивачите на полскиот ракометен шампион Висла Плок кои најавија свое доаѓање во Скопје на реванш мечот со Вардар, го откажаа своето гостување во СЦ „Јане Сандански". Со оглед на тоа „црвено – црните“ преку својот официјален сајт информира дека од ...

Реваншот меѓу Вардар и Висла дерби на колото во ЛШ

Република - 18.03.2015

Реваншот меѓу Вардар и Висла Плоцк во сабота од 20, 15 часот во Скопје ќе биде дерби на колото во реѓија на ЕХФ. Вардар ќе атакува на анулирање на негативата од 6 гола разлика по поразот на гости од 26-32.

ЕХФ: Вардар - Висла е еден од трите дербија на колото

Н.Македонија - 18.03.2015

Во пресрет на реванш-натпреварите од осминафиналето во Лигата на шампионите (ЛШ), Европската ракометна федерација (ЕХФ) издвои дури три дуели како натпревари на колото РАКОМЕТ - ЛИГА НА ШАМПИОНИТЕ Прв на листата е натпреварот Вардар - Висла, во кој ...

ГОНЗАЛЕЗ: „Имаме 60 минути за сè“

Идивиди - 18.03.2015

„Бркаме негатива од шест гола, Висла треба да се држи под 26 погодоци, потребна е висока победа...но ако мислиме на сите страни во исто време, тогаш може да се загубиме. Затоа фокусот е на победа, со трпелива и константна игра имаме 60 минути да ...

Во сабота не очекува пекол во Јане Сандански !

СуперСпорт - 17.03.2015

Поразот на РК Вардар во Плок ја натера ЕХФ да ја смени својата програма. Досега имаше еден натпревар на колото во ЛШ, но сега ќе има дури три, а еден од нив ќе биде и натпреварот помеѓу Вардар и Висла ! Едно е сигурно, а тоа е дека Вардар нема да се ...

Статистика: Полјаците знаат како со македонски тимови, ама не и Висла!

Екипа - 17.03.2015

Саботниот дуел од осминафиналето во Лигата на шампионите меѓу Вардар и Висла Плоцк ќе биде вкупно 19 меѓусебен дуел на македонските и полските екипи во европските ракометни купови во машка конкуренција.

Душебаев во идеалните седум

Канал5 - 16.03.2015

Десниот бек на Вардар, Алекс Душебаев со прикажаната игра во Плок против Висла и десетте постигнати голови се избори за место во идеалната седморка на ЕХФ за првите осминафинални дуели од ракометната Лига на шампиони.

Дибиров со втор најдобар гол, Штербик со одбрана, Душебаев во „ТОП-7“

Телеграф - 16.03.2015

Тројцата вардарови ракометари најдоа свое место меѓу најдобрите по првиот викенд од осминафиналната фаза од ЛШ Левото крило на Вардар, Тимур Дибиров уште еднаш, по којзнае којпат покажа дека е еден од најатрактивните ракометари во моментов.

Играчи на Вардар во тимот на колото во ЛШ

СуперСпорт - 16.03.2015

Душебаев се најде во тимот на колото откако постигна 10 гола во поразот на Вардар од Висла. Тимот на Вардар ќе се обиде да ја надополни таа разлика во сабота во Скопје и се надева дека ќе се пласира во 1/4-финалето.

И ЕХФ сфати дека претстои пекол во „Јане Сандански“: Вардар – Висла е еден од трите меча на колото во ЛШ!

SportMedia - 16.03.2015

Она што се случи во Плок, пред два дена ја шокираше не само Македонија, туку цела Европа, затоа ЕХФ ја промени својата практика. Наместо еден, ќе има три меча на колото, а меѓу нив е вбројан и натпреварот меѓу Вардар и Висла.

Душебајев, Штербик и Дибиров меѓу најдобрите во ЛШ

Екипа - 16.03.2015

Вардар претрпе убедлив пораз на гостувањето во Полска, но дел од играчите на македонскиот тим сепак се најдоа меѓу најдобрите во одредени категории кога станува збор за осминафиналните пресметки од Лигата на шампионите.

Душебаев во тимот на колото, Дибиров и Штербик со втор најубав гол и одбрана (ВИДЕО)

SportMedia - 16.03.2015

Младиот Шпанец во таборот на Вардар, Алекс Душебаев се најде во тимот на колото во првите осминафинални мечеви во Лигата на шампионите, откако даде десет гола во поразот на црвено-црните од Висла во Плок.

Душебаев третпат во тимот на колото

Сител - 16.03.2015

Десниот бек на Вардар Алекс Душебаев по третпат сезонава се најде во најдобриот тим на колото. Душебаев на првиот осминафинален дуел со Висла на гости постигна 10 голови. Во тимот на колото е и голманот на Барселона Перез, кој на дуелот со Алборг ...

Дибиров и Штербик „број2“ во ТОП 5 на гол и одбрана на колото

Сител - 16.03.2015

Ракометарите на Вардар Тимур Дибиров и Арпад Штербик се најдоа во изборот на ТОП 5 потези на колото од Лигата на шампионите. И двајцата се рангирани како број 2, Штербик во конкуренција на одбраните, а Дибиров во конкуренција на голови.

Душебаев во идеалниот тим, Дибиров и Штербик во топ 5

ЗаЗабава - 16.03.2015

И покрај убедливиот пораз на Вардар на гостувањето кај Висла, тројца ракометари на нашиот вицешампион се дел од играчите кои ги одбележаа првите натпревари од осминафиналето во Лигата на шампионите.

Карачиќ: Уште не е готово

Курир - 16.03.2015

Победата од шест разлика на Висла против Вардар (32-26), во првиот осминафинален натпревар од Лигата беше големо изненадување и за Игор Карачиќ. Средниот бек на „црвено-црните“ вели дека правеа грешки повеќе од вообичаено, а потоа дојде и тој ...

Вардарци поразени, но со неколку индивидуални признанија

Спортклуб - 16.03.2015

Иако РК Вардар забележа пораз на гостувањето кај Висла Плок во 1/8 финалниот натпревар од ЛШ, тројца ракометари кои настапуваат за Вардар се дел од ракометарите кои ги одбележаа натпреварите во ЛШ.

Столе Стоилов станува Струмички зет? (ФОТО)

Убавина и Здравје - 16.03.2015

Репрезентативецот на Македонија, кој беше прогласен за најдобар спортист за минатата година, Стојанче Стоилов, конечно, во јавноста ја покажа девојката со која е во врска веќе неколку месеци.

Душебаев во идеалните седум

А1 On - 16.03.2015

Десниот бек на Вардар, Алекс Душебаев со прикажаната игра во Плок против Висла и десетте постигнати голови се избори за место во идеалната седморка на ЕХФ за првите осминафинални дуели од ракометната Лига на шампиони.

Душебаев во најдобрата седморка, Дибиров и Штербик во Топ 5

Дерби - 16.03.2015

Македонскиот вицепрвак, Вардар и покрај тоа што претрпе убедлив пораз на првиот осминафинален меч против Висла Плок (32:26) во Лигата на шампионите, тројца негови ракометари се најдоа меѓу најдобрите во изборот на ЕХФ.

Ученикот и учителот

Екипа - 16.03.2015

Загреани во еуфоријата со Вардар да ја поплавиме Европа, поразот од Висла дојде како ладен туш, но и како добра ракометна лекција. Сега редот е на вардарци во сабота да го „тушираат“ полскиот тим во „Јане Сандански“.

Карачиќ: Ништо не е загубено, но мора добро да се подготвиме

МКД - 16.03.2015

Игор Карачиќ ги средува впечатоците од првата пресметка против Висла Плок, разочаран е од високиот пораз, но смета дека Вардар има тим кој може да победи со повеќе од шест гола разлика. Вардар одигра лош натпревар на гостувањето во Плок и загуби од ...

Душебаев во тимот на колото, Дибиров со втор најдбар гол, Штербик со втора најдобра одбрана (ВИДЕО)

МКД - 16.03.2015

Вардар загуби убедливо на гостувањето кај Висла Плок, но тоа не беше пречка Душебаев, Дибиров и Штербик да се најдат на листите на најдобрите. И покрај поразот, Душебеав имаше фантастична партија во Плок постигнувајќи десет голови со кои се најде во ...

Душебаев во тимот на колото

Алфа - 16.03.2015

Алекс Душебаев блескаше на мечот против Висла и сосема заслужено се најде во идеалната постава по првите осминафинални дуели. Ракометарот на Вардар на на мечот против Висла постигна 10 гола и тој е најдобар меѓу десните бекови во оваа рунда.

Штербик и Дибиров со најатрактивни потези

Алфа - 16.03.2015

Во изборот на најатрактивни потези на колото место имаше за Арпад Штербик и Тимур Дибиров, кои го освоија второто место. Двојната интервенција на Арпад Штербик се најде меѓу петте најатрактивни одбрани, а голманот на Вардар се најде на втората ...

Душебаев во идеалниот тим на колото oд ЛШ

Кајгана - 16.03.2015

Десниот бек на Вардар, Алекс Душебаев, со прикажаното на првиот осминафинален натпревар против Висла го заслужи местото во идеалниот тим на ЕХФ. Шпанскиот репрезентативец во поразот на Вардар (32.26) постигна десет гола.

Душебаев во тимот на колото во ЛШ

Курир - 16.03.2015

Шпанскиот интернационалец Алекс Душебаев беше најдобар поединец на Вардар на првиот осминафинален меч од ЛШ против Висла, и се најде во идеалниот тим на колото во изборот на ЕХФ. Тој постигна 10 гола на гостувањето во Полска, вклучувајќи го и голот ...

(Видео) Дибиров е стрелец на еден од најубавите погодоци во осминафиналето од лш

Спортклуб - 16.03.2015

Вардарци забележаа пораз на тешкото гостување кај Висла во Плоцк, но играчите не оставија лош впечаток, па поради тоа дел од нив се најдоа во традиционалните избори на ЕХФ. Левото крило на Вардар и миленикот на „Комитите“, Тимур Дибиров, постигна ...

(Видео) Штербик со своите мајстории ги полуде играчите на Висла - голманот на Вардар со втора најдобра интервенција

Спортклуб - 16.03.2015

Една од најголемите ракометни ѕвезди кои некогаш заиграле во македонски тим и еден од најдобрите голмани во историјата, Арпад Штербик, покажа зошто беше доведен во Вардар, откако со своите интервенции го одржуваше нашиот тим во игра на натпреварот ...

Капитенот Вишниевски се враќа кај Висла за реваншот во Скопје

Екипа - 16.03.2015

Екипата на Висла Плоцк ќе биде значително засилена за реванш дуелот против Вардар откако беше обелоденето капитенот Адам Вишниевски ќе биде подготвен за настап на саботната пресметка во Скопје.

„Пекол“ за Висла, нема повеќе карти за реванш натпреварот во Скопје

Хитпортал - 16.03.2015

Карти нема, секако ова инфо не е за навивачката група „Комити“, информира „Вардар Фанс“. Сите карти за реванш мечот од осминафиналето во ракометната Лига на шампионите помеѓу РК Вардар и полскиот тим на Висла Плоцк се продадени во целост.

Три индивидуални признанија за вардарци и покрај поразот од Висла (видео)

Република - 16.03.2015

Вардар претрпе незгоден пораз од 26-32 против Висла во Плоцк, а како мала утеха се трите индивидуални признанија за Алекс Дујшебаев, Арпад Штербик и Тимур Дибиров. Малку значат, само како охрабрување пред реваншот во Скопје, каде Вардар ќе брка ...

Душебаев избран во тимот на колото, Дибиров со втор најубав гол, Штербик со втора најдобра одбрана

Точка - 16.03.2015

Вардар загуби на гостувањето кај Висла Плок со 32:26 на првиот осмина-финален натпревар во ракометната Лига на шампиони, но црвено-црните сепак имаа свои блескави моменти. Во таборот на Вардар блескаше младиот Шпанец Алекс Душебаев кој со 10-те ...

Игор Карачиќ: Ништо не е загубено

Бриф - 16.03.2015

По победата од шест разлика на Висла против Вардар (32-26), во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите, средниот бек на „црвено-црните“, Игор Карачиќ, вели дека се правеа грешки повеќе од вообичаено, за разлика од домаќините во Плок ...

Дујшебаев, Дибиров и Штербик меѓу најдобрите во Лигата на шампионите (видео)

Република - 16.03.2015

Покрај високиот пораз од шест голови разлика во првиот меч од осминафиналето од Лигата на шампионите, тројца вардарци се најдоа меѓу најдобите во своите категории. Младиот шпански репрезентативец Алекс Дујшебаев беше со своите десет голови на ...

Душебаев во идеалниот тим, Дибиров со втор најубав гол во првиот 1/8 финален меч

Вечер Прес - 16.03.2015

Македонскиот ракометен вицешампион Вардар претрпе убедлив пораз во првиот осминафинален натпревар во Лигата на шампионите "Црвено - црните" загубија на гостувањето во Полска од Висла Плок со 32:26.

Вардар ќе мора по стапките на Барселона и на Монпелје

Н.Македонија - 16.03.2015

Вардар загуби со шест гола разлика, а тимови што поминувале понатаму во ЛШ по пораз на гости со таква или поголема разлика се Барселона лани и Монпелје, двапати (2003 и 2005 година) Душебаев беше најефикасен со 10 гола РАКОМЕТ - ВИСЛА - ВАРДАР 32-26 ...

Душебаев во идеалните седум

Lider - 16.03.2015

Десниот бек на Вардар, Алекс Душебаев со прикажаната игра во Плок против Висла и десетте постигнати голови се избори за место во идеалната седморка на ЕХФ за првите осминафинални дуели од ракометната Лига на шампиони.

Душебаев во идеалните седум

Идивиди - 16.03.2015

Десниот бек на Вардар, Алекс Душебаев со прикажаната игра во Плок против Висла и десетте постигнати голови се избори за место во идеалната седморка на ЕХФ за првите осминафинални дуели од ракометната Лига на шампиони.

Дибиров: Скопје ќе „гори“

Идивиди - 16.03.2015

Левото крило на Вардар преку својот фејсбук профил им се заблагодари на фановите и најави лавовска борба во сабота. Шестте гола негатива од првиот 1/8 финален дуел против Висла Плоцк воопшто не ги плаши вардаровите ракометари.