TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар оди понатаму

Вест - 25.07.2003

ЛИГА НА ШАМПИОНИ - 1. КОЛО Нашиот шампион, Вардар, се пласираше во 2. коло на ЛШ, откако со вкупни 4:2 беа поуспешни од велшкиот претставник во најелитното европско клупско натпреварување, Бери Таун. На реваншот во Велс, "црвено-црните".. Нашиот шампион, Вардар, се пласираше во 2.

Рутински одбранета предноста од Скопје

Утрински - 25.07.2003

Вардар загуби во Бери Таун со 1:2, но се пласира во второто квалификациско коло за ЛШ Шампионот на Македонија скопски Вардар и покрај поразот на реваншот од (2:1) од Бери Таун во Велс успеа да се пласира во првото квалификациско коло од Лигата на шампионите благодарение на високата победа од првиот ...

Велшаните прескокнати, и покрај поразот

Дневник - 25.07.2003

ФУДБАЛ - КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЛШ "Црвено-црните" се пласираа во 2. коло, иако загубија во реваншот од Бери таун, а во следните две средби ќе играат со ЦСКА Москва за пласман во 3. коло Вардар го направи очекуваното, се пласира во 2.

Вардар се пласираше во второто коло од квалифкациите во ЛШ

А1 - 24.07.2003

Македонскиот првак Вардар обезбеди пласман во второто квалификациско коло од фудбалската Лига на шампионите и покрај поразот од 2:1 од Бери Таун. Во реванш мечот од првото коло, Вардар изгуби од велшкиот шампион Бери Таун со 2:1.

Вардар вечерва го игра реваншот со Бери Таун

А1 - 23.07.2003

Високата победа од 3:0 над Бери Таун пред седум дена во Скопје е капитал што на македонскиот првак Вардар му дава изгледни шанси за пласман во второто коло од фудбалската Лига на шампионите. Отсуствата на Васовски, Спасовски, Брага и Гроздановски и бегството на Тасевски не ја нарушуваат ...

Во Велс на верификација на резултатот од "Градски"

Вест - 23.07.2003

Вечерва (21 ч.) фудбалерите на Вардар во рамките на квалификациите од Лигата на шампионите го играат реванш мечот против Бери таун Со 17 фудбалери "црвено -црните" замина на реваншот.- По исплатата на дел од побарувањата и капитенот Веселиновски отпатува со екипата По одличните 3:0 остварени на ...

Внимателно со оптимистите од Бери

Дневник - 23.07.2003

ФУДБАЛ - ВЕЧЕРВА РЕВАНШ-МЕЧ ОД КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ЛШ Македонскиот првак од 21 часот ќе ја брани предноста од 3-0 во ослабен состав, но со капитенот Веселиноски, кој се пишмани и замина со екипата Драган Веселиноски, капитенот на македонскиот фудбалски првак Вардар, сепак, отпатува со екипата на ...

Убедени во недостижноста на предноста

Утрински - 23.07.2003

Вардар вечерва му гостува на Бери Таун во реваншот од првото квалификациско коло за ЛШ Емил Китановски Дали фудбалерите на Вардар ќе го повторат минатогодишниот успех и ќе го поминат првотоквалификациско коло од Лигата на шампионите ќе дознаеме вечерва некаде по 23 часот, кога главниот судија ...

Тасовски "избега" во Земун, Веселиновски одби да замине за Велс!

Утрински - 22.07.2003

Проблеми во таборот на Вардар пред реваншот со Бери Таун во квалификациите за ЛШ Емил Китановски Утринава фудбалската експедиција на актуелниот шампион на Македонија преку аеродромот Петровец отпатува за Велс каде утревечер со почеток во 19.45 ч.

Дарко Тасевски наместо на погреб замина во ФК Земун

Вест - 22.07.2003

Младиот фудбалски репрезентативец ги изигра луѓето од Вардар Македонскиот младински фудбалски репрезентативец Дарко Тасевски пред неколку дена, со обрзложение дека треба да замине на погреб, го зел својот пасош кој бил кај луѓето од Вардар и со прволигашот од Србија и Црна Гора, Земун заминал на ...

Вардар со многу проблемиќе ги брани трите гола предност

Дневник - 22.07.2003

ФУДБАЛ - УТРЕ РЕВАНШ СО БЕРИ ТАУН ВО КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ЛШ Македонскиот првак ќе игра без Васоски, Спасовски и Брага, а веројатно и без Грозданоски, Тасевски и Веселиноски Македонскиот првак Вардар утринава треба да отпатува за Велика Британија, каде што утревечер (21 часот, пренос на Македонското ...

Предноста од Скопје доволна за мирен реванш во Велс

Утрински - 21.07.2003

Црвено-црните утре заминуваат во велшкиот Бери Таун По вчерашниот слободен ден, фудбалерите на Вардар денеска ќе го одржат единствениот тренинг на Градскиот стадион во Скопје, пред утрешното заминување за Бери Таун на реваншот од првото квалификациско коло од Лигата на шампионите против истоимениот ...

Вардар против Бери таун и без Ѓошевски и Грозданоски?

Дневник - 21.07.2003

ФУДБАЛ - ЗА МЕЧОТ В СРЕДА ВО КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ЛШ Македонскиот првак Вардар денеска претпладне ќе го одработи последниот тренинг во Скопје, пред утрешното заминување за Велс, каде што в среда, со Бери таун, ќе го игра реваншот од првото коло од квалификациите за Лигата на шампионите.