TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тепачка меѓу малолетници во автобус во Сарај, едниот од нив добил тешки повреди

4NEWS - 13.09.2019

Крвава пресметка се случила денеска во автобус во Сарај со број 56. Според информациите, четири деца учествувале во тепачката, и три од нив завршиле во болница, а едното е со тешки повреди, нанесени со остар предмет.

Тинејџер и уште две лица се повредени во тепачка во автобус

Канал5 - 12.09.2019

Eден 16- годишник е повреден со остар предмет , а други двајца се здобиле со повреди и сите тројца се однесени во скопските клиники по тепачка во градски автобус. Денеска околу 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека бил нарушен јавниот ред и ...

Тепачка меѓу малолетници во автобус во Сарај, едниот од нив добил тешки повреди

ТВ21 - 12.09.2019

Крвава пресметка се случила денеска во автобус во Сарај со број 56. Според информациите, четири деца учествувале во тепачката, и три од нив завршиле во болница, а едното е со тешки повреди, нанесени со остар предмет.

Тројца малолетници повредени во тепачка во автобус

Фокус - 12.09.2019

Тројца малолетници денеска се повредени во тепачка што се случила во автобус број 56. Едно од повредените момчиња на возраст од 16 години се здобил со повреди од остар предмет и е пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“, а другите две момчиња ...

Момче (16) се бори за живот по тепачка со ножеви во автобус на ЈСП

Алсат-М - 12.09.2019

Три лица се хоспитализирани од кои едно сѐ уште е во животна опасност по насилната пресметка што вчера околу пладне се случи во автобус на ЈСП, број 56, помеѓу две групи малолетници. Тешко повредениот е малолетно момче, на возраст од 16 години, кое ...

16 годишно момче се бори за живот по тепачка со ножеви во автобус на јсп

24 Вести - 12.09.2019

16 годишно момче се бори за живот, а тројца се пренесени во болница после тепачка што вчера околу пладне се случила во автобус на јсп, број 56, помеѓу две групи малолетници. Тешко повредениот е се наоѓа во скопскиот Клинички центар.

Крвава тепачка на малолетници во автобус кај Сарај

Телма - 12.09.2019

Тројца ученици попладнево си ги одмерувле силите во автобус. Инцидентот се случил во попладнево во автобуската линија 56 во Сарај , а сите тројца со убодни рани итно биле пренесени во Градската општа болница 8 септември.

Момче (16) прободено со нож во автобус на ЈСП се бори за живот

Сител - 12.09.2019

Три лица се хоспитализирани од кои едно сѐ уште е во животна опасност по насилната пресметка што вчера околу пладне се случи во автобус на ЈСП, број 56, помеѓу две групи малолетници. Тешко повредениот е малолетно момче, на возраст од 16 години, кое ...

Малолетник избоден со нож во автобус на ЈСП- уште две лица пренесени на болница

Press24 - 12.09.2019

Денес во 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека бил нарушен јавниот ред и мир во автобус бр.56, при што со повреди од остар предмет се здобил 16-годишен малолетник, по што бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на ...

Другари се степале во скопски автобус, едно дете се бори за живот

Алфа - 12.09.2019

Малолетник се бори се живот, по крвавата пресметка во скопски Сарај. Крваво пладне го одбележа денешниот ден откако малолетници по физичка пресметка во автобусот со број 56 се повредени со остар предмет и префрлени во скопските болници.

Детали за ужасот во Сарај: Малолетник се бори за живот, други две лица се тешко повредени

Курир - 12.09.2019

Три лица се хоспитализирани од кои едно сѐ уште е во животна опасност по насилната пресметка што вчера околу пладне се случи во автобус на ЈСП, број 56, помеѓу две групи малолетници. Тешко повредениот е малолетно момче, на возраст од 16 години, кое ...

Малолетник се бори за живот - Детали за инцидентот во Сарај

Press24 - 12.09.2019

Три лица се хоспитализирани од кои едно сѐ уште е во животна опасност по насилната пресметка што вчера околу пладне се случи во автобус на ЈСП, број 56, помеѓу две групи малолетници, пренесе Алсат.

Дедо паднал во автобус, со тешки повреди пренесен во болница

Курир - 12.09.2019

Скопјанецот Г.Б. (77) пред два дена паднал во автобус и се повредил. Од полицијата информираат дека несреќата била пријавена вчера, а се случила на 10-ти месецов околу 13:30 часот. -На ул. „101“ во Волково, во приватен автобус со бр.22, Г.Б.

Патник од автобус на ЈСП итно пренесен во болница

Press24 - 12.09.2019

Патник во автобус на ЈСП вчера паднал и се здобил со тешки телесни повреди, по што веднаш бил хоспитализиран. Во 15.30 часот било пријавено дека околу 13.30 часот вчера на улицата „101“ во Волково, во приватен автобус со број 22, 77-годишниот Г.Б.

Дедо паднал во 22-ка и тешко се повредил

+инфо - 12.09.2019

Патник е тешко повреден откако паднал додека се возел во приватен автобус, во вторникот во Скопје, соопшти МВР. Како што соопшти полицијата, во вторникот околу 13:30 часот на улицата 101 во Волково, во приватен автобус со бр.22, паднал патник и се ...

Скопјанец тешко повреден откако паднал во автобус

Макфакс - 12.09.2019

Скопјанец на возраст од 77 години добил тешки повреди откако паднал во градски автобус. Како што информираат од МВР, инцидентот се случил во попладневните часови на 11. септември во приватен автобус со број 22.

Ужас во Сарај: Ранети три лица во автобус, едно е во критична состојба

Курир - 12.09.2019

Жестока физичка пресметка меѓу две групи се случила денес во автобус во скопски Сарај. Според неофицијалните информации до кои дојде КУРИР, повредени се три лица кои со убодни рани итно биле пренесени во болница.

Тројца прободени во тепачка во автобус на ЈСП

Нетпрес - 12.09.2019

Три лица се хоспитализирани во скопските болница, од кои едно е во животна опасност, откако во четвртокот околу пладнето во автобус на скопското Јавно сообраќајно претпријатие дошло до масовна тепачка меѓу две групи малолетници за кои очевидци ...

Тројца малолетници повредени во тепачка во автобус „56“

+инфо - 12.09.2019

Тројца малолетници денеска се повредени во тепачка што се случила во автобус број 56. Едно од повредените момчиња на возраст од 16 години се здобил со повреди од остар предмет и е пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“, а другите две момчиња ...

Малолетник се бори за живот по напад со нож во автобус на ЈСП

ММС - 12.09.2019

Шеснаесетгодишен скопјанец е хоспитализиран во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, откако се здобил со тешки повреди при инцидент што попладнево се случил во автобус на ЈСП Скопје. До инцидентот дошло кога две групи малолетници почнале тепачка во ...

Тројца малолетници повредени во тепачка во автобус

А1 On - 12.09.2019

Тројца малолетници денеска се повредени во тепачка што се случила во автобус број 56. Едно од повредените момчиња на возраст од 16 години се здобил со повреди од остар предмет и е пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“, а другите две момчиња ...

Повреден патник во автобус

Сител - 12.09.2019

Вчера во 15.30 часот било пријавено дека на 10.09.2019 околу 13.30 часот на ул. „101“ во Волково, во приватен автобус со бр.22, Г.Б.(77) од Скопје, кој бил патник во автобусот, паднал и се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во ...

Тепачка со ножеви во скопски автобус, тројца малолетници завршија во болница

Макфакс - 12.09.2019

Тројца малолетници завршија во болница по тепачка што се случи попладнево во автобус со бројот 56. Меѓу повредените е 16-годишно момче кое со убодни рани било донесено на Комплексот клиники „Мајка Тереза“, а останатите двајца малолетници, според ...

Ранети три лица во автобус во Сарај - Едно е во критична состојба

Press24 - 12.09.2019

Жестока физичка пресметка меѓу две групи се случила денес во автобус во скопски Сарај. Според неофицијалните информации до кои дојде Курир , повредени се три лица кои со убодни рани итно биле пренесени во болница.

Крвава тепачка на малолетници во автобус кај Сарај, 17-годишник се бори за живот

МКД - 12.09.2019

Ученици во автобус број 56 кај Сарај попладнево се степале при што извадиле боксирачи и ножеви. Едно 17-годишно момче било пренесено во државната болница „Мајка Тереза" и е во животна опасност.

Момче се бори за живот по тепачка во автобус на ЈСП

PressingTV - 12.09.2019

Три лица се хоспитализирани од кои едно сѐ уште е во животна опасност по насилната пресметка што вчера околу пладне се случи во автобус на ЈСП, број 56, помеѓу две групи малолетници. Тешко повредениот е малолетно момче, на возраст од 16 години, кое ...

Во автобус во Сарај тепачка во која повредени се неколку лица од кои едно е во критична состојба

Скопје инфо - 12.09.2019

Жестока физичка пресметка меѓу две групи се случила денес во автобус во скопски Сарај. Според неофицијалните информации, повредени се три лица кои со убодни рани итно биле пренесени во болница.

Момче (16) прободено со нож во автобус на ЈСП се бори за живот

4NEWS - 12.09.2019

Три лица се хоспитализирани од кои едно сѐ уште е во животна опасност по насилната пресметка што вчера околу пладне се случи во автобус на ЈСП, број 56, помеѓу две групи малолетници. Тешко повредениот е малолетно момче, на возраст од 16 години, кое ...

Патник од ЈСП пренесен во болница

iPortal - 12.09.2019

Патник во автобус на ЈСП вчера паднал и се здобил со тешки телесни повреди, по што веднаш бил хоспитализиран. Во 15.30 часот било пријавено дека околу 13.30 часот вчера на улицата „101“ во Волково, во приватен автобус со број 22, 77-годишниот Г.Б.

Тепачка со ножеви во скопски автобус, тројца малолетници завршија во болница

Точка - 12.09.2019

Тројца малолетници завршија во болница по тепачка што се случи попладнево во автобус со број 56. Меѓу повредените е 16-годишно момче, кое со убодни рани било донесено на комплексот клиники „Мајка Тереза“, а другите двајца малолетници, според ...

Тројца малолетници повредени во тепачка во автобус

Опсервер - 12.09.2019

Тројца малолетници денеска се повредени во тепачка што се случила во автобус број 56. Едно од повредените момчиња на возраст од 16 години се здобил со повреди од остар предмет и е пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“, а другите две момчиња ...

Момче (16) се бори за живот по тепачка со ножеви во автобус на ЈСП

Република - 12.09.2019

Три лица се хоспитализирани од кои едно сѐ уште е во животна опасност по насилната пресметка што вчера околу пладне се случи во автобус на ЈСП, број 56, помеѓу две групи малолетници. Тешко повредениот е малолетно момче, на возраст од 16 години, кое ...

Повреден патник во автобус

4NEWS - 12.09.2019

Вчера во 15.30 часот било пријавено дека на 10.09.2019 околу 13.30 часот на ул. „101“ во Волково, во приватен автобус со бр.22, Г.Б.(77) од Скопје, кој бил патник во автобусот, паднал и се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во ...

Во тепачка во скопски Сарај повредени три лица, едно во критична состојба

Пулс24 - 12.09.2019

Денес во автобус во скопски Сарај се случила жестока физичка пресметка меѓу две групи. Според неофицијалните информации до кои дојде КУРИР, повредени се три лица кои со убодни рани итно биле пренесени во болница.

16-годишно момче се бори за живот по тепачка со ножеви во автобус на ЈСП

iPortal - 12.09.2019

Три лица се хоспитализирани од кои едно сѐ уште е во животна опасност по насилната пресметка што вчера околу пладне се случи во автобус на ЈСП, број 56, помеѓу две групи малолетници. Тешко повредениот е малолетно момче, на возраст од 16 години, кое ...

Повозрасен маж паднал во приватен автобус, со тешки повреди завршил во болница

Република - 12.09.2019

Вчера попладне било пријавено декаво вторникот околу 13.30 часот на ул. „101“ во Волково, во приватен автобус со бр.22, Г.Б. (77) од Скопје, кој бил патник во автобусот, паднал и се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Градската ...

Момче (16) се бори за живот по тепачка со ножеви во автобус на ЈСП

Либертас - 12.09.2019

Три лица се хоспитализирани од кои едно сѐ уште е во животна опасност по насилната пресметка што вчера околу пладне се случи во автобус на ЈСП, број 56, помеѓу две групи малолетници. Тешко повредениот е малолетно момче, на возраст од 16 години, кое ...

Скопјанец тешко повреден откако паднал во автобус

24Инфо - 12.09.2019

Скопјанец на возраст од 77 години добил тешки повреди откако паднал во градски автобус. Како што информираат од МВР, инцидентот се случил во попладневните часови на 11 септември во приватен автобус со број 22.

Тешко повреден патник по пад во приватна 22-ка во Скопје

еМагазин - 12.09.2019

На 11.09.2019 во 15.30 часот било пријавено дека на 10.09.2019 околу 13.30 часот на ул. „101“ во Волково, во приватен автобус со бр.22, Г.Б.(77) од Скопје, кој бил патник во автобусот, паднал и се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен ...

Тројца малолетници повредени во тепачка во автобус

Локално - 12.09.2019

Тројца малолетници денеска се повредени во тепачка што се случила во автобус број 56. Едно од повредените момчиња на возраст од 16 години се здобил со повреди од остар предмет и е пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“, а другите две момчиња ...

Tројца малолетници повредени во тепачка во автобус

Вечер Прес - 12.09.2019

Тројца малолетници денеска се повредени во тепачка што се случила во автобус број 56. Едно од повредените момчиња на возраст од 16 години се здобил со повреди од остар предмет и е пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“, а другите две момчиња ...

Тројца малолетници избодени во автобус во Скопје

еМагазин - 12.09.2019

На 12.09.2019 околу 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека бил нарушен јавниот ред и мир во автобус бр.56, при што со повреди од остар предмет се здобил 16-годишен малолетник, по што бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за ...

Скопјанец тешко повреден откако паднал во автобус со број 22

Скопје инфо - 12.09.2019

Како што информираат од МВР, инцидентот се случил во попладневните часови на 11 септември во приватен автобус со број 22. –Скопјанецот кој бил патник во автобусот, паднал и се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Градската општа ...

16 годишник се многу убодни рани од нож пренесен во Државна

Денешен - 12.09.2019

Како што соопшти МВР, на 12.09.2019 околу 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека бил нарушен јавниот ред и мир во автобус бр.56, при што со повреди од остар предмет се здобил 16-годишен малолетник, по што бил пренесен во Комплексот клиники ...

Малолетник прободен со нож во автобус на ЈСП

24Инфо - 12.09.2019

На 12.09.2019 околу 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека бил нарушен јавниот ред и мир во автобус бр.56, при што со повреди од остар предмет се здобил 16-годишен малолетник, по што бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за ...

Патник паднал во автобус и тешко се повредил

Пулс24 - 12.09.2019

Вчера попладне било пријавено дека во вторникот околу 13:30 часот на ул. “101“ во Волково, во приватен автобус со бр.22, Г.Б. (77) од Скопје, кој бил патник во автобусот, паднал и се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Градската ...

Скопјанец паднал од автобус и се повредил

Н.Македонија - 12.09.2019

Скопјанец на возраст од 77 години добил тешки повреди откако паднал во градски автобус. Како што информираат од МВР, инцидентот се случил во попладневните часови на 11 септември во приватен автобус со број 22.

Тепачка со ножеви во скопски автобус, повредени тројца малолетници

Н.Македонија - 12.09.2019

Тројца малолетници завршија во болница по тепачка што се случи попладнево во автобус со број 56. Меѓу повредените е 16-годишно момче, кое со убодни рани било донесено на комплексот клиники „Мајка Тереза“, а другите двајца малолетници, според ...

Патник паднал од автобус, пренесен во болница со тешки повреди

Скопје1 - 12.09.2019

На 11.09.2019 во 15.30 часот било пријавено дека на 10.09.2019 околу 13.30 часот на ул. „101“ во Волково, во приватен автобус со бр.22, Г.Б.(77) од Скопје, кој бил патник во автобусот, паднал и се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен ...

Тројца малолетници повредени во тепачка во автобус

MakPress - 12.09.2019

Тројца малолетници денеска се повредени во тепачка што се случила во автобус број 56. Едно од повредените момчиња на возраст од 16 години се здобил со повреди од остар предмет и е пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“, а другите две момчиња ...

Момче се бори за живот од како било избодено со нож во автобус на ЈСП

Скопје1 - 12.09.2019

Три лица се хоспитализирани од кои едно сѐ уште е во животна опасност по насилната пресметка што вчера околу пладне се случи во автобус на ЈСП, број 56, помеѓу две групи малолетници. Тешко повредениот е малолетно момче, на возраст од 16 години, кое ...

Малолетници физички се пресметале во автобус на ЈСП

Нетпрес - 11.09.2019

На 09.09.2019 во 11.50 часот во СВР Скопје, возач во ЈСП Скопје пријавил дека околу 11.30 часот на бул.„Александар Македонски“, во автобус на ЈСП бр.65, по претходна вербална расправија бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.М.

Тепачка во автобусот со број 65

Скопје инфо - 11.09.2019

На 09.09.2019 во 11.50 часот во СВР Скопје, возач во ЈСП Скопје пријавил дека околу 11.30 часот на бул.„Александар Македонски“, во автобус на ЈСП бр.65, по претходна вербална расправија бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.М.

Тепачка во автобус на ЈСП

Опсервер - 11.09.2019

На 09.09.2019 во 11.50 часот во СВР Скопје, возач во ЈСП Скопје пријавил дека околу 11.30 часот на бул.„Александар Македонски“, во автобус на ЈСП бр.65, по претходна вербална расправија бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.М.

Масовна тепачка во автобус на ЈСП

Курир - 10.09.2019

На 09.09.2019 во 11:50 часот во СВР Скопје, возач во ЈСП Скопје пријавил дека околу 11:30 часот на бул.„Александар Македонски“, во автобус на ЈСП бр.65, по претходна вербална расправија бил нарушен јавниот ред и мир.

Инцидент во автобус на ЈСП

Press24 - 10.09.2019

Инцидент во автобус на ЈСП со број 65. се испотепале 4 лица меѓу кои и малолетници. Во 11.50 часот во СВР Скопје, возач во ЈСП пријавил дека околу 11.30 часот на булеварот „Александар Македонски“, во автобус на ЈСП број 65, по претходна вербална ...

Инцидент во автобус на ЈСП

Сител - 10.09.2019

На 09.09.2019 во 11.50 часот во СВР Скопје, возач во ЈСП Скопје пријавил дека околу 11.30 часот на бул.„Александар Македонски“, во автобус на ЈСП бр.65, по претходна вербална расправија бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.М.

Четворица млади со меѓусебна пресметка направиле хаос во автобус на ЈСП

еМагазин - 10.09.2019

На 09.09.2019 во 11.50 часот во СВР Скопје, возач во ЈСП Скопје пријавил дека околу 11.30 часот на бул.„Александар Македонски“, во автобус на ЈСП бр.65, по претходна вербална расправија бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.М.

Малолетничка се тепала во автобус на ЈСП

24Инфо - 10.09.2019

На 09.09.2019 во 11.50 часот во СВР Скопје, возач во ЈСП Скопје пријавил дека околу 11.30 часот на бул.„Александар Македонски“, во автобус на ЈСП бр.65, по претходна вербална расправија бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.М.