TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски најави „голем пресврт и новитет“

Фокус - 13.06.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, најавува дека на 16-ти јуни во Охрид, по повод роденденот на опозициската партија, ќе соопштат, како што вели, голем пресврт и новитет. -Што ќе направи ВМРО-ДПМНЕ, како ВМРО ќе се проектира наредниот период ...

Мицкоски ја повика целата опозиција да се обедини за да го поразат Заев

МКД - 13.06.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вчерашната годишна конференција на УМС во Битола ги повика сите опозициски партии и сили да се обединат за да го поразат Зоран Заев. „Излезот е победа на обединет опозициски блок.

Мицкоски ќе го урива Заев, ја повикува опозицијата да се обедини

Независен - 13.06.2021

На вчерашната Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ се обрати претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој истакна дека ВМРО-ДПМНЕ подава рака на секоја опозициска партија и сила да се приклучи во конечен пораз на Заев и победа над ...

Мицкоски испрати силни и прецизни пораки: Побара обединување за заштита на националните интереси

Курир - 13.06.2021

Во својот вчерашен говор на Годишната конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, партискиот лидер Христијан Мицкоски испрати силни и прецизни пораки. Тој повика на обединување на опозицискиот блок посочувајќи дека тој што ќе избере да не се бори против Заев ...

Мицкоски најави голем новитет за партијата: ВМРО-ДПМНЕ ќе се врати на вистинските патеки

Курир - 13.06.2021

Опозициски блок најдобро ќе ги штити државните интереси, ќе се бори за економски прогрес и ќе ја победи мафијата. Сега повеќе нема никакви изговори, ова е моментот за обединување и подавање на рака.

Мицкоски: 16 јуни е вистинската најава за пресврт, за еден голем новитет

Нетпрес - 13.06.2021

Опозициски блок најдобро ќе ги штити државните интереси, ќе се бори за економски прогрес и ќе ја победи мафијата. Сега повеќе нема никакви изговори, ова е моментот за обединување и подавање на рака.

Имаме разлики, но целта ни е иста: Мицкоски ја повика опозицијата да се обедини против катастрофалната политика на Заев

Република - 13.06.2021

Излезот од состојбите во Македонија е победа на обединет опозициски блок, убеден е претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. , повика Мицкоски од прославата на триесетгодишнината на УМС на ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски: Излезот е победа на обединет опозициски блок, имаме разлики но целта е иста-пораз на Заев

Република - 13.06.2021

Излезот е победа на обединет опозициски блок. Имаме разлики во опозицијата, ама целта ни е иста. Пораз на Заев и вадење од катастрофа на Македонија, смета лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Од Охрид на 16-ти јуни ќе одекне пресвртот во ВМРО-ДПМНЕ, најави Мицкоски

Lider - 13.06.2021

Излезот од состојбите во Македонија е победа на обединет опозициски блок, убеден е претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја повика опозицијата да се обедини против катастрофалната политика на Заев.

Што ќе направи ВМРО ДПМНЕ: Мицкоски најавува дека на 16 јуни ќе се обелодени голем новитет

Република - 13.06.2021

Што ќе направи ВМРО-ДПМНЕ, како ВМРО ќе се проектира наредниот период и каква сила ќе бидеме ќе видите многу скоро, почекајте, 16-ти јуни е датумот. 16-ти јуни е вистинската најава за пресврт, за еден голем новитет, во пресрет на одбележувањето на ...

Мицкоски со таинствена најава: Датумот е 16 Јуни

Expres - 13.06.2021

Првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ на вчерашниот роденден на Унијата на млади сили на партијата ја обвини власта дека ја поврзува опозицијата со црната листа на САД само за да си го поправи рејтингот но според Христијан Мицкоски таа пропаганда нема да ...

Мицкоски: На 16 јуни ќе го соопштиме нашиот новитет за пресврт

Скопско Ехо - 13.06.2021

Најава дека на 16 јуни ВМРО-ДПМНЕ ќе објави новина која ќе означи пресврт искажа синоќа партискиот лидер Христија Мицкоски на одбележувањето на роденденот на партискиот подмладок УМС во битолска Хераклеа.

Мицкоски за роденденот на ВМРО-ДПМНЕ најави изненадување, вели дека спасот од Заев е во обединет опозициски блок

MakPress - 13.06.2021

Излезот од состојбите во Македонија е победа на обединет опозициски блок, убеден е претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Имаме разлики во опозицијата, ама целта ни е иста. Пораз на Заев и вадење од катастрофата на Македонија.

Мицкоски: Подавам рака на секоја опозициска партија и сила да ни се приклучат во конечен пораз на Заев и победа над ...

MakPress - 13.06.2021

На вчерашната Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ се обрати претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој истакна дека ВМРО-ДПМНЕ подава рака на секоја опозициска партија и сила да се приклучи во конечен пораз на Заев и победа над ...

Мицкоски: Подавам рака на секоја опозициска партија и сила да ни се приклучат во конечен пораз на Заев и победа над ...

Опсервер - 13.06.2021

На вчерашната Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ се обрати претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој истакна дека ВМРО-ДПМНЕ подава рака на секоја опозициска партија и сила да се приклучи во конечен пораз на Заев и победа над ...

Мицкоски: Заев молчи за одлуката на Бајден во делот на корупцијата, нема толку хартија колку што има криминалци во ...

MakPress - 13.06.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето обраќање на одбележувањето на 30-от роденден на Унијата на млади сили ја коментираше одлуката на американскиот претседател Џо Бајден, посочувајќи дека не е пренесен делот дека таа се однесува ...

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ одбележа 30 години, Попов ги повика младите од СДММ да не одат по патот на пропаста ...

MakPress - 13.06.2021

Оваа 30-та Годишна конференција на УМС преставува значаен јубилеј за сите членови, кои поминале низ УМС, кои 30 години од генерација на генерација го пренесуваме аманетот, работиме за Македонија, работевме и ќе работиме за генерациите млади кои ...

Мицкоски вечерва од Хераклеа најави дека ВМРО-ДПМНЕ на 16 јуни ќе промовира новина за пресврт

360 степени - 12.06.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашниот роденден на УМС ја обвини власта дека ја поврзува опозицијата со црната листа на САД само за да си го поправи рејтингот ВМРО-ДПМНЕ ги почитува стратешките интереси на стратешките партнери.

Мицкоски: Лагите на СДСМ околу црните листи се последица на рејтингот на Заев кој паѓа

Канал5 - 12.06.2021

Лагите на СДСМ околу црните листи се последица на рејтингот на Заев кој драматично паѓа поради криминалот и корупцијата, вели Мицкоски. Во продолжение целосноот обраќање на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на 30-тата Годишна ...

Мицкоски: Ги почитуваме стратешките интереси на нашите партнери, но македонските интереси ни се многу поважни

Сител - 12.06.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето обраќање на одбележувањето на 30-от роденден на Унијата на млади сили ја коментираше одлуката на американскиот претседател Џо Бајден, посочувајќи дека не е пренесен делот дека таа се однесува ...

Мицкоски: Власта лаже за „црните листи“ и молчи дека таму треба да се најдат и корумпираните

МКД - 12.06.2021

„Во кујната на лагите на власта се прават 'црните листи' каде на прво место им е ВМРО-ДПМНЕ, па следуваат десет празни места и, демек тоа е тоа. А делот во одлуката на американскиот претседателот Џо Бајден, каде јасно кажува дека се однесува и на ...

Мицкоски: Ги почитуваме стратешките интереси на нашите партнери, но македонските интереси ни се многу поважни

Слободен Печат - 12.06.2021

ВМРО-ДПМНЕ ги почитува стратешките интереси на сратешките партнери. Заедно со ЕУ тоа се системите кон кои ние единствено се стремиме, тоа не значи дека немаме право да ги почитуваме и да се бориме за нашите македонски национални интереси кои се ...

УМС на ВМРО-ДПМНЕ на трибина „Ние сме иднината“

Канал5 - 12.06.2021

30-та Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ. Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ организира трибина под наслов „Ние сме ...

Мицкоски најави големи новитети за ВМРО-ДПМНЕ на 16-ти јуни

Сител - 12.06.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски пред присутните на Хераклеа во Битола најави големи новитети во партијата кои треба да се случат на 16-ти јуни. -Што ќе направи ВМРО-ДПМНЕ, како ВМРО ќе се проектира наредниот период, и каква сила ќе ...

Мицкоски: Лагите на СДСМ околу црните листи се последица на рејтингот на Заев кој драматично паѓа поради криминалот

Сител - 12.06.2021

Добра вечер за енергијата, за пркоста и за носителот на промените; Добра вечер за вистинската сила на ВМРО-ДПМНЕ; Добра вечер за иднината на нашата земја Македонија, за Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ; Добра вечер и за членовите на Извршниот ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е деструктивна партија против ЕУ и НАТО

Сител - 12.06.2021

Аудио снимката на која слуша Јелена Жугиќ од ВМРО-ДПМНЕ е вистински доказ дека Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против ЕУ и против НАТО. Во снимката Жугиќ зборува дека тие, ВМРО-ДПМНЕ, се бореле против Брисел и Вашингтон.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е деструктивна партија против ЕУ и НАТО

Канал5 - 12.06.2021

Аудио снимката на која слуша Јелена Жугиќ од ВМРО-ДПМНЕ е вистински доказ дека Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против ЕУ и против НАТО. Во снимката Жугиќ зборува дека тие, ВМРО-ДПМНЕ, се бореле против Брисел и Вашингтон.

Мицкоски: Ги почитуваме стратешките партнери, но и националните интереси

Независен - 12.06.2021

ВМРО-ДПМНЕ ги почитува стратешките интереси на сратешките партнери. Заедно со ЕУ тоа се системите кон кои ние единствено се стремиме, тоа не значи дека немаме право да ги почитуваме и да се бориме за нашите македонски национални интереси кои се ...

Мицкоски: Ги почитуваме стратешките интереси на нашите партнери, но македонските интереси ни се многу поважни

Вечер Прес - 12.06.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето обраќање на одбележувањето на 30-от роденден на Унијата на млади сили ја коментираше одлуката на американскиот претседател Џо Бајден, посочувајќи дека не е пренесен делот дека таа се однесува ...

Мицкоски во Битола: Во СДСМ се заглавени и киднапирани од Зоки, Бучко, Рашко, Путерот, Оли…

+инфо - 12.06.2021

Кој го потпиша договорот за Стратешко партнерство со САД? ВМРО-ДПМНЕ. Кој донесе визна либерализација? Повторно ВМРО-ДПМНЕ. Кој доби договор за стабилизација и асоцијација? Повторно ВМРО-ДПМНЕ.

ВО ЖИВО: Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ прославува 30 години

Press24 - 12.06.2021

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денеска прославува 30 години. Конференцијата насловениа „Ние сме иднината“ се одржува на античкиот театар Хераклеја во Битола. Како што соопшти партијата, на конференцијата ќе се обратат претседателот на ...

Од Хераклеја почнува големата победа на ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес - 12.06.2021

Во античкиот театар на локалитетот Хераклеја во Битола УМС на ВМРО-ДПМНЕ го одбележува триесеттиот роденден. На годишната конференција пред младината се обрати претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

Мицкоски најави големи новитети за ВМРО-ДПМНЕ на 16-ти јуни

Курир - 12.06.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски пред присутните на Хераклеа во Битола најави големи новитети во партијата кои треба да се случат на 16-ти јуни. -Што ќе направи ВМРО-ДПМНЕ, како ВМРО ќе се проектира наредниот период, и каква сила ќе ...

Мицкоски најави големи новитети во ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 12.06.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски пред присутните на Хераклеа во Битола најави големи новитети во партијата кои треба да се случат на 16-ти јуни. -Што ќе направи ВМРО-ДПМНЕ, како ВМРО ќе се проектира наредниот период, и каква сила ќе ...

Мицкоски најави голем пресврт, ќе го обелодени на 16 јуни

Денешен - 12.06.2021

Излезот од состојбите во Македонија е победа на обединет опозициски блок, убеден е претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Имаме разлики во опозицијата, ама целта ни е иста. Пораз на Заев и вадење од катастрофата на Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ ги почитува стратешките интереси на САД, но тоа не значи да не се бориме за македонските, порача Мицкоски

Lider - 12.06.2021

ВМРО-ДПМНЕ ги почитува стратешките интереси на САД. Заедно со ЕУ тоа се системите кон кои ние единствено се стремиме, но воедно тоа не значи дека немаме право да ги почитуваме и да се бориме за нашите македонски национални интереси кои се нашиот ...

Мицкоски: Лагите на СДСМ околу црните листи се последица на рејтингот на Заев

Lider - 12.06.2021

Според лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој се обрати на 30-та Годишна конференција на УМС, во изминативе неколку денови почнал еден чуден вештачки натпревар во дел од медиумите, за тоа кој бил со Русите, а кој со Американците.

На роденденската прослава на 16 јуни: Од Охрид ќе одекне пресвртот во ВМРО-ДПМНЕ

Република - 12.06.2021

Излезот од состојбите во Македонија е победа на обединет опозициски блок, убеден е претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. порача Мицкоски од Битола, од прославата на 30-тиот роденден на УМС на ВМРО-ДПМНЕ.

(ВО ЖИВО) 30-та Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ

Lider - 12.06.2021

Унијата на Млади Сили на ВМРО-ДПМНЕ денеска ја одржува 30-та годишна конференција во Хераклеа ...

УМС од секогаш била, е, и ќе остане авангарда на младинскиот политички активизам

Lider - 12.06.2021

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ на 30-тата Годишна конференција организираше трибина под наслов „Ние сме иднината“. Свое обраќање имаше Сергеј Попов, претседател на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ кој рече дека овогодинешната конференција ...

Од Хераклеја почнува победата, ние сме иднината!

Република - 12.06.2021

Во античкиот театар на локалитетот Хераклеја во Битола УМС на ВМРО-ДПМНЕ го одбележува триесеттиот роденден. На годишната конференција пред младината се обрати претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

Анкета со граѓани: Во ВМРО ДПМНЕ не знаат ни што е политика, ниту пак за што протестираат

Centar - 12.06.2021

Секој ден сообраќајот во градот по повикот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за одбрана на Македонија од „бугаризација“, преку блокирање на крстосници во периодот од 15 до 17 часот е во невиден хаос, а граѓаните секој ден се ...

Снимката со Жугиќ го потврди вистинското лице на Мицкоски, ВМРО-ДПМНЕ е деструктивна партија против ЕУ и НАТО

24Инфо - 12.06.2021

Аудио снимката на која слуша Јелена Жугиќ од ВМРО-ДПМНЕ е вистински доказ дека Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против ЕУ и против НАТО. Во снимката Жугиќ зборува дека тие, ВМРО-ДПМНЕ, се бореле против Брисел и Вашингтон.

Мицкоски: Ги почитуваме стратешките интереси на нашите партнери, но македонските интереси ни се многу поважни

Press24 - 12.06.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето обраќање на одбележувањето на 30-от роденден на Унијата на млади сили ја коментираше одлуката на американскиот претседател Џо Бајден, посочувајќи дека не е пренесен делот дека таа се однесува ...

ВО ЖИВО: 30 Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ

Република - 12.06.2021

Во Античкиот театар Хераклеја во Битола ќе се одржи 30 Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ насловена „Ние сме иднината“. На конференцијата ќе се обратат рпетседателот на партијата Христијан Мицкоски и Сергеј Попов, претседател на УМС на ...

СДСМ: Снимката со Жугиќ го потврди вистинското лице на Мицкоски, ВМРО-ДПМНЕ е деструктивна партија против ЕУ и НАТО

iPortal - 12.06.2021

„Аудио снимката на која слуша Јелена Жугиќ од ВМРО-ДПМНЕ е вистински доказ дека Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против ЕУ и против НАТО. Во снимката Жугиќ зборува дека тие, ВМРО-ДПМНЕ, се бореле против Брисел и Вашингтон.

СДСМ: Снимката со Жугиќ потврди дека ВМРО-ДПМНЕ е против ЕУ и НАТО

Н.Македонија - 12.06.2021

Аудиоснимката на која се слуша Јелена Жугиќ од ВМРО-ДПМНЕ е вистински доказ дека Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против ЕУ и против НАТО, велат од СДСМ. – Во снимката Жугиќ зборува дека тие, ВМРО-ДПМНЕ, се бореле против Брисел и Вашингтон.

СДСМ: Снимката со Жугиќ потврди дека ВМРО-ДПМНЕ е против ЕУ и НАТО

Centar - 12.06.2021

Аудио снимката на која слуша Јелена Жугиќ од ВМРО-ДПМНЕ е вистински доказ дека Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против ЕУ и против НАТО, велат од СДСМ. „Во снимката Жугиќ зборува дека тие, ВМРО-ДПМНЕ, се бореле против Брисел и Вашингтон.

Анкета: Во ВМРО-ДПМНЕ не знаат ни што е политика, ниту пак за што протестираат

Frontline - 12.06.2021

Секој ден сообраќајот во градот по повикот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за одбрана на Македонија од „бугаризација“, преку блокирање на крстосници во периодот од 15 до 17 часот е во невиден хаос, а граѓаните секој ден се ...

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ прославува 30 години

Тера - 12.06.2021

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денеска прославува 30 години. На годишната конференција која се одржа во античкиот локалитет Хераклеја во Битола, пред младината се обрати претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

Попов со порака до СДММ: Не одете по патот на пропаста кој го трасира вашиот лидер, излезете од мантрата на понижување, ...

Опсервер - 12.06.2021

Почитуван претседател на ВМРО–ДПМНЕ, г-дин Христијан Мицкоски; Почитуван генерален секретар на ВМРО–ДПМНЕ, г-дин Ѓорѓија Сајкоски; Почитувани членови на Извршниот комитет, Централниот комитет; Драги гости, Добар ден, Унијо на млади сили, добар ден ...

Заев: ВМРО-ДПМНЕ знае само за деструкции, да бидеш против НАТО и ЕУ значи дека си против својот народ

Frontline - 12.06.2021

„Ова нереформирано ВМРО-ДПМНЕ предводено од Мицкоски знае само за деструкции, за блокади, за одбрана на криминалци и секако лажни вести. Ги слушаме деновиве што зборуваат, биле против Брисел и Вашингтон, против нашиот стратешки партнер и пријател, ...

Заев: ВМРО-ДПМНЕ знае само за деструкции, да бидеш против НАТО и ЕУ значи дека си против својот народ

CivilMedia - 12.06.2021

„Ова нереформирано ВМРО-ДПМНЕ предводено од Мицкоски знае само за деструкции, за блокади, за одбрана на криминалци и секако лажни вести. Ги слушаме деновиве што зборуваат, биле против Брисел и Вашингтон, против нашиот стратешки партнер и пријател, ...

СДСМ: Снимката со Жугиќ го потврди вистинското лице на Мицкоски

Локално - 12.06.2021

„Аудио снимката на која слуша Јелена Жугиќ од ВМРО-ДПМНЕ е вистински доказ дека Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против ЕУ и против НАТО. Во снимката Жугиќ зборува дека тие, ВМРО-ДПМНЕ, се бореле против Брисел и Вашингтон.

16-ти јуни е вистинската најава за пресврт, за еден голем новитет, вели Мицкоски

Локално - 12.06.2021

ВМРО-ДПМНЕ ги почитува стратешките интереси на сратешките партнери. Заедно со ЕУ тоа се системите кон кои ние единствено се стремиме, тоа не значи дека немаме право да ги почитуваме и да се бориме за нашите македонски национални интереси кои се ...

УМС на ВМРО-ДПМНЕ прослави 30 години постоење во Хераклеја кај Битола (фотогалерија)

Битола Њуз - 12.06.2021

Во анфитеатарот на Хераклеја, кај Битола, вечерва Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ организира трибина под наслов „Ние сме иднината“, ма која присуствуваа претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски и неговите најблиски соработници, ...

Мицкоски: Лагите на СДСМ околу црните листи се последица на рејтингот на Заев кој драматично паѓа поради криминалот и ...

Опсервер - 12.06.2021

Добра вечер за енергијата, за пркоста и за носителот на промените; Добра вечер за вистинската сила на ВМРО-ДПМНЕ; Добра вечер за иднината на нашата земја Македонија, за Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ; Добра вечер и за членовите на Извршниот ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е деструктивна партија против ЕУ и НАТО

MakPress - 12.06.2021

Аудио снимката на која слуша Јелена Жугиќ од ВМРО-ДПМНЕ е вистински доказ дека Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против ЕУ и против НАТО. Во снимката Жугиќ зборува дека тие, ВМРО-ДПМНЕ, се бореле против Брисел и Вашингтон.

Анкета со граѓани: ВМРО ДПМНЕ не знаат што е политика, ниту пак за што протестираат

Локално - 12.06.2021

Секој ден сообраќајот во градот по повикот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за одбрана на Македонија од „бугаризација“, преку блокирање на крстосници во периодот од 15 до 17 часот е во невиден хаос, а граѓаните секој ден се ...

СДСМ: Снимката со Жугиќ потврди дека ВМРО-ДПМНЕ е против ЕУ и НАТО

Zoom - 12.06.2021

Аудио снимката на која се слуша Јелена Жугиќ од ВМРО-ДПМНЕ е вистински доказ дека Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против ЕУ и против НАТО, велат од СДСМ. „Во снимката Жугиќ зборува дека тие, ВМРО-ДПМНЕ, се бореле против Брисел и Вашингтон.

Васев: Зборовите на Мицкоски искажани од Жугиќ се вистинското лице на антинародното ВМРО-ДПМНЕ

Сител - 11.06.2021

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против ЕУ и против НАТО. Тоа се потврдува со аудио снимката на која се слуша Јелена Жугиќ од ВМРО-ДПМНЕ зборува дека тие, ВМРО-ДПМНЕ, се бореле против Брисел и Вашингтон.

Васев: Зборовите на Мицкоски искажани од Жугиќ се вистинското лице на антинародното ВМРО-ДПМНЕ

Канал5 - 11.06.2021

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против ЕУ и против НАТО. Тоа се потврдува со аудио снимката на која се слуша Јелена Жугиќ од ВМРО-ДПМНЕ зборува дека тие, ВМРО-ДПМНЕ, се бореле против Брисел и Вашингтон.

СДСМ: Освен соработниците на Мицкоски никој друг нема на блокадите на сообраќајниците

Сител - 11.06.2021

Граѓаните испратија јасна и силна порака до докажаниот губитник Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ дека не даваат поддршка на нивните погубни политики. Со дебаклот на протестите на ВМРО-ДПМНЕ народот одново ги порази обидите за блокади и деструкции.

Заев: Фаворити сме на овие избори

Сител - 11.06.2021

„Ова нереформирано ВМРО-ДПМНЕ предводено од Мицкоски знае само за деструкции, за блокади, за одбрана на криминалци и секако лажни вести. Ги слушаме деновиве што зборуваат, биле против Брисел и Вашингтон, против нашиот стратешки партнер и пријател, ...

СДСМ: Поразени блокадите на Мицкоски, никој не верува во неговите лаги

Канал5 - 11.06.2021

Граѓаните испратија јасна и силна порака до докажаниот губитник Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ дека не даваат поддршка на нивните погубни политики. Со дебаклот на протестите на ВМРО-ДПМНЕ народот одново ги порази обидите за блокади и деструкции.

СДСМ: Никој не верува во лагите на Мицкоски

ТВ21 - 11.06.2021

„Граѓаните испратија јасна и силна порака до докажаниот губитник Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ дека не даваат поддршка на нивните погубни политики“, се вели во соопштението на СДСМ. Од владеачката партија велат дека на протестите на ВМРО-ДПМНЕ се ...

Заев: ВМРО-ДПМНЕ знае само за деструкции, да бидеш против НАТО и ЕУ значи дека си против својот народ

Либертас - 11.06.2021

Ова нереформирано ВМРО-ДПМНЕ предводено од Мицкоски знае само за деструкции, за блокади, за одбрана на криминалци и секако лажни вести. Ги слушаме деновиве што зборуваат, биле против Брисел и Вашингтон, против нашиот стратешки партнер и пријател, ...

(ВИДЕО) Васев: Зборовите на Мицкоски искажани од Жугиќ се вистинското лице на антинародното ВМРО-ДПМНЕ

iPortal - 11.06.2021

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против ЕУ и против НАТО, изјави за медиумите Стефан Васев од СДСМ. „Тоа се потврдува со аудио снимката на која се слуша Јелена Жугиќ од ВМРО-ДПМНЕ зборува дека тие, ВМРО-ДПМНЕ, се бореле против Брисел и Вашингтон.

Заев: ВМРО-ДПМНЕ знае само за деструкции, да бидеш против НАТО и ЕУ значи дека си против својот народ

24Инфо - 11.06.2021

„Ова нереформирано ВМРО-ДПМНЕ предводено од Мицкоски знае само за деструкции, за блокади, за одбрана на криминалци и секако лажни вести. Ги слушаме деновиве што зборуваат, биле против Брисел и Вашингтон, против нашиот стратешки партнер и пријател, ...

Заев: ВМРО-ДПМНЕ знае само за деструкции, да бидеш против НАТО и ЕУ значи дека си против својот народ

Centar - 11.06.2021

„Ова нереформирано ВМРО-ДПМНЕ предводено од Мицкоски знае само за деструкции, за блокади, за одбрана на криминалци и секако лажни вести. Ги слушаме деновиве што зборуваат, биле против Брисел и Вашингтон, против нашиот стратешки партнер и пријател, ...

Поразени блокадите на Мицкоски, никој не верува во неговите лаги

24Инфо - 11.06.2021

Граѓаните испратија јасна и силна порака до докажаниот губитник Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ дека не даваат поддршка на нивните погубни политики. Со дебаклот на протестите на ВМРО-ДПМНЕ народот одново ги порази обидите за блокади и деструкции.

Заев: ВМРО-ДПМНЕ знае само за деструкции, да бидеш против НАТО и ЕУ значи дека си против својот народ

Press24 - 11.06.2021

„Ова нереформирано ВМРО-ДПМНЕ предводено од Мицкоски знае само за деструкции, за блокади, за одбрана на криминалци и секако лажни вести. Ги слушаме деновиве што зборуваат, биле против Брисел и Вашингтон, против нашиот стратешки партнер и пријател, ...

Заев на трибината „Најдоброто“: Во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена, да бидеш против ЕУ и НАТО значи да си против својот ...

Република - 11.06.2021

Во ВМРО-ДПМНЕ нема никава промена, тоа е истата режимска матрица на Груевски, порача вечерва Зоран Заев на трибината „Најдоброто за нашата општина“ во Скопје. Ова нереформирано ВМРО-ДПМНЕ предводено од Мицкоски знае само за деструкции, за блокади, ...

Заев: Во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена, да бидеш против ЕУ и НАТО значи да си против својот народ и држава

Нетпрес - 11.06.2021

Во ВМРО-ДПМНЕ нема никава промена, тоа е истата режимска матрица на Груевски, порача вечерва Зоран Заев на трибината „Најдоброто за нашата општина“ во Скопје. -Ова нереформирано ВМРО-ДПМНЕ предводено од Мицкоски знае само за деструкции, за блокади, ...

СДСМ: Поразени блокадите на Мицкоски

Република - 11.06.2021

Граѓаните испратија јасна и силна порака до докажаниот губитник Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ дека не даваат поддршка на нивните погубни политики, смета СДСМ. велат од СДСМ. Повеќе од јасно е дека Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се плашат државата да успее, ...

СДСМ: Поразени блокадите на Мицкоски, никој не верува во неговите лаги

Press24 - 11.06.2021

Граѓаните испратија јасна и силна порака до докажаниот губитник Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ дека не даваат поддршка на нивните погубни политики, велат преку соопштение од СДСМ. Од партијата велат дека со дебаклот на протестите на ВМРО-ДПМНЕ ...

Зборовите на Мицкоски искажани од Жугиќ се вистинското лице на антинародното ВМРО-ДПМНЕ

24Инфо - 11.06.2021

Почитувани граѓани, почитувани новинари, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против ЕУ и против НАТО. Тоа се потврдува со аудио снимката на која се слуша Јелена Жугиќ од ВМРО-ДПМНЕ зборува дека тие, ВМРО-ДПМНЕ, се бореле против Брисел и Вашингтон.

СДСМ: Поразени блокадите на Мицкоски, никој не верува во неговите лаги

iPortal - 11.06.2021

„Граѓаните испратија јасна и силна порака до докажаниот губитник Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ дека не даваат поддршка на нивните погубни политики. Со дебаклот на протестите на ВМРО-ДПМНЕ народот одново ги порази обидите за блокади и деструкции.

СДСМ: Поразени блокадите на Мицкоски, никој не верува во неговите лаги

Локално - 11.06.2021

Граѓаните испратија јасна и силна порака до докажаниот губитник Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ дека не даваат поддршка на нивните погубни политики.Со дебаклот на протестите на ВМРО-ДПМНЕ народот одново ги порази обидите за блокади и деструкции, ...

СДСМ: Поразени блокадите на Мицкоски, никој не верува во неговите лаги

MakPress - 11.06.2021

Граѓаните испратија јасна и силна порака до докажаниот губитник Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ дека не даваат поддршка на нивните погубни политики. Со дебаклот на протестите на ВМРО-ДПМНЕ народот одново ги порази обидите за блокади и деструкции.

АУДИОСНИМКА на Јутјуб : Ако замине Мицкоски сите ќе заминеме, партијата ќе ни ја преземат криминалци

360 степени - 10.06.2021

На каналот „голата полјана“ попладнево е поставена аудиоснмка за која не може да се одреди времето кога е направена и на која се тврди дека е гласот на советничката на ВРО-ДПМНЕ Јелена Жугиќ при посета на општински комитет На Јутјуб попладнево се ...

СДСМ: Сѐ помалку членови на ВМРО-ДПМНЕ на блокадите на Мицкоски

Слободен Печат - 10.06.2021

Сѐ помалку членови на ВМРО-ДПМНЕ на блокадите на Мицкоски, граѓаните не веруваат во неговите лаги, не сакаат блокади и деструкции, велат од СДСМ. – Фијаското на таканаречените протести на Христијан Мицкоски покажува дека дури ниту во неговата ...

Само ВМРО-ДПМНЕ остана блокирана

Слободен Печат - 10.06.2021

СДСМ и ДУИ тргнаа да се реформираат, да се ребрендираат, да се европеизираат… Само Мицкоски тапка во место. Наместо европска, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да биде типична балканска партија. Блокираме поради една причина, да кренеме свест, да го кренеме ...

СДСМ: Граѓаните му порачаа на исплашениот Мицкоски дека се против блокади и саботажи

Канал5 - 10.06.2021

Христијан Мицкоски повторно доживеа нов дебакл на своите протести, граѓаните му дадоа до знаење дека не сакаат блокади. Едвај десетина членови на ВМРО-ДПМНЕ и толку автомобили присуствуваа на протестите на Мицкоски, други луѓе немаше.

Трет ден блокади на три крстосници во Скопје од ВМРО-ДПМНЕ

Канал5 - 10.06.2021

Опозициската ВМРО -ДПМНЕ и денеска продолжи со блокадите со цел да изнуди информација од власта за што преговарале со Бугарите. Михајло Видимлиски го следи ова ...

(АУДИО)Жугиќ: Пренесувам порака на Мицкоски-„Ние се бориме против Брисел и Вашингтон“

Нова ТВ - 10.06.2021

„Ова што ви го зборувам се зборови на почитуваниот претседател, Христијан Мицкоски. Јас не настапувам самостојно, ова не се мои идеи и пораки. Оваа фаза на посети на општинските комитети е да ви ги пренесам неговите пораки“, се слуша женски глас на ...

Георгиевска : Издишаа протестите на Мицкоски како што издишаа неговите лажни вести

Канал5 - 10.06.2021

Со дебаклот на протестите на ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните одново ги поразија обидите за блокади на докажаниот губитник Христијан Мицкоски, рече Марија Георгиевска, пратеничка на СДСМ. Граѓаните јасно му порачаа на Мицкоски дека се против блокади против ...

АУДИОСНИМКА | Жугиќ: Доколку замине Христијан Мицкоски од ВМРО-ДПМНЕ, тогаш ќе заминат сите

Слободен Печат - 10.06.2021

Попладнево на Јутјуб каналот „golata poljana“ се појави аудиоснимка на која стои фотографија на советничката во Град Скопје од ВМРО-ДПМНЕ, Јелена Жугиќ и за која, наводно, се тврди дека е нејзиниот глас.

Нова снимка: Не се бориме со Заев туку со Вашингтон и Брисел, ова се зборовите на Мицкоски

Либертас - 10.06.2021

Втора аудио снимка со фотографија од Јелена Жугиќ, претседателка на Градскиот комитет на Унија на жени при ВМРО-ДПМНЕ, по пет денови е објавена на „Јутуб“. Во неа се споменува и лидерот на партијата, Христијан Мицкоски.

“Само ВМРО-ДПМНЕ остана блокирана”

Centar - 10.06.2021

– СДСМ и ДУИ тргнаа да се реформираат, да се ребрендираат, да се европеизираат… Само Мицкоски тапка во место. Наместо европска, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да биде типична балканска партија, пишува во својата колумна Ана Анастасовска од Слободен Печат.

Само ВМРО-ДПМНЕ остана блокиранa

iPortal - 10.06.2021

СДСМ и ДУИ тргнаа да се реформираат, да се ребрендираат, да се европеизираат… Само Мицкоски тапка во место. Наместо европска, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да биде типична балканска партија. Блокираме поради една причина, да кренеме свест, да го кренеме ...

Граѓаните му порачаа на исплашениот Мицкоски дека се против блокади и саботажи

24Инфо - 10.06.2021

Христијан Мицкоски повторно доживеа нов дебакл на своите протести, граѓаните му дадоа до знаење дека не сакаат блокади. Едвај десетина членови на ВМРО-ДПМНЕ и толку автомобили присуствуваа на протестите на Мицкоски, други луѓе немаше.

Георгиевска: Издишаа протестите на Мицкоски како што издишаа неговите лажни вести во кои никој не верува

iPortal - 10.06.2021

Со дебаклот на протестите на ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните одново ги поразија обидите за блокади на докажаниот губитник Христијан Мицкоски.Граѓаните јасно му порачаа на Мицкоски дека се против блокади против деструкции.

Се помалку членови на ВМРО-ДПМНЕ на блокадите на Мицкоски, граѓаните не веруваат во неговите лаги, не сакаат блокади и ...

24Инфо - 10.06.2021

Фијаското на таканаречените протести на Христијан Мицкоски покажува дека дури ниту во неговата партија веќе не му веруваат лагите што секојдневно ги пласира. Се помалку членови на ВМРО-ДПМНЕ учествуваат во блокадите на Мицкоски, кои ги нервираат ...

Објавена нова АУДИО снимка: Ние не се бориме со Заев, се бориме со Брисел, со Вашингтон

Centar - 10.06.2021

„Ние не се бориме со Заев, се бориме со Брисел, со Вашингтон. Ова е озбилна и долгорочна стратегија. Ова е стратегија на декомпонирање, да се заврши она што не се заврши во 1913. И оваа мала Вардарска што ни остана и таа да ни ја земат, оти сме ...

Со дебаклот на протестите на ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните одново ги поразија обидите за блокади на докажаниот губитник ...

24Инфо - 10.06.2021

Граѓаните јасно му порачаа на Мицкоски дека се против блокади против деструкции. Никоја повеќе не верува во лажните вести и манипулациите од белиот дворец. Затоа на блокадите на сообраќајниците освен соработниците на Мицкоски, освен десетина ...

Жугиќ: Уживаме во штабот украсен со велелепни лустери, црвени теписи и махагони

24Инфо - 10.06.2021

„Седиме во удобни општински комитети со парно, убави столчиња. Централата ни е со велелепни лустери, црвени теписи, со махагони и чувствувото ни е дека сме конфорни. Јас не можам да седам на овие состаноци, јас сум тргната во војна“ се слуша на ...

СДСМ: Се помалку членови на ВМРО-ДПМНЕ на блокадите на Мицкоски, граѓаните не веруваат во неговите лаги

iPortal - 10.06.2021

„Фијаското на таканаречените протести на Христијан Мицкоски покажува дека дури ниту во неговата партија веќе не му веруваат лагите што секојдневно ги пласира. Се помалку членови на ВМРО-ДПМНЕ учествуваат во блокадите на Мицкоски, кои ги нервираат ...

(АУДИО) Жугиќ: Доколку замине Мицкоски од ВМРО-ДПМНЕ, тогаш ќе заминат сите

iPortal - 10.06.2021

Попладнево на Јутјуб каналот „golata poljana“ се појави аудиоснимка на која стои фотографија на советничката во Град Скопје од ВМРО-ДПМНЕ, Јелена Жугиќ и за која се тврди дека е нејзиниот глас.

СДСМ: Граѓаните му порачаа на исплашениот Мицкоски дека се против блокади и саботажи

Press24 - 10.06.2021

Христијан Мицкоски повторно доживеа нов дебакл на своите протести, граѓаните му дадоа до знаење дека не сакаат блокади, велат преку соопштение од СДСМ. Од партијата велат дека едвај десетина членови на ВМРО-ДПМНЕ и толку автомобили присуствуваа на ...

СДСМ: Граѓаните му порачаа на исплашениот Мицкоски дека се против блокади и саботажи

iPortal - 10.06.2021

Христијан Мицкоски повторно доживеа нов дебакл на своите протести, граѓаните му дадоа до знаење дека не сакаат блокади. – порачуваат од СДСМ. Едвај десетина членови на ВМРО-ДПМНЕ и толку автомобили присуствуваа на протестите на Мицкоски, други луѓе ...

СДСМ: Граѓаните му порачаа на исплашениот Мицкоски дека се против блокади и саботажи

Centar - 10.06.2021

Христијан Мицкоски повторно доживеа нов дебакл на своите протести, граѓаните му дадоа до знаење дека не сакаат блокади, порача владејачкиот СДСМ. „Едвај десетина членови на ВМРО-ДПМНЕ и толку автомобили присуствуваа на протестите на Мицкоски, други ...

Се појави нова аудио снимка на YouTube: „Не ни треба ЕУ, на ЕУ ѝ требаме ние“

365 - 10.06.2021

Откако пред неколку дена на наменски отворен YouTube канал по име „zelen crv“ се појави снимка насловена „Жугиќ против Албанците“, а на која наводно се слуша обраќање на претседателката на Градскиот комитет на Унија на жени при ВМРО-ДПМНЕ, денеска ...

Вечерен преглед: На патот кон ЕУ остваруваме европски вредности за граѓаните од двете земји,мирна епидемиолошка ...

Frontline - 10.06.2021

„Сите ќе заминеме ако замине претседателот Мицкоски. Немојте да мислите дека ние како не знам кој ешалон ќе останеме. Притоа партијата ќе ни ја презема некакво криминално здружение. Сите оние бомби, криминали, што не демонизираа, не правеја бандити, ...

Жугиќ: Ако замине Мицкоски сите ќе заминеме, партијата ќе ни ја преземат криминалци

Frontline - 10.06.2021

„Сите ќе заминеме ако замине претседателот Мицкоски. Немојте да мислите дека ние како не знам кој ешалон ќе останеме. Притоа партијата ќе ни ја презема некакво криминално здружение. Сите оние бомби, криминали, што не демонизираа, не правеја бандити, ...

СДСМ: Мицкоски доживеа нов дебакл на своите протести, граѓаните му порачаа дека се против блокади

Локално - 10.06.2021

Христијан Мицкоски повторно доживеа нов дебакл на своите протести, граѓаните му дадоа до знаење дека не сакаат блокади.Едвај десетина членови на ВМРО-ДПМНЕ и толку автомобили присуствуваа на протестите на Мицкоски, други луѓе немаше, велат од СДСМ.

Жугиќ: Ви пренесувам порака на Мицкоски – „Ние се бориме против Брисел и Вашингтон“

CivilMedia - 10.06.2021

„Ова што ви го зборувам се зборовите на почитуваниот претседател Христијан Мицкоски. Јас не настапувам самостојно, не се ова мои идеи и пораки. Оваа фаза на посети на општинските комитети е да ви ги пренесам неговите пораки“ се слуша на аудио ...

Попладневен преглед: Уживаме во штабот украсен со велелепни лустери, црвени теписи и махагони, се бориме против Брисел ...

Frontline - 10.06.2021

„ Ова што ви го зборувам се зборовите на почитуваниот претседател Христијан Мицкоски. Јас не настапувам самостојно, не се ова мои идеи и пораки. Оваа фаза на посети на општинските комитети е да ви ги пренесам неговите пораки“ се слуша на аудио ...

СДСМ: Граѓаните му порачаа на исплашениот Мицкоски дека се против блокади и саботажи

Frontline - 10.06.2021

Христијан Мицкоски повторно доживеа нов дебакл на своите протести, граѓаните му дадоа до знаење дека не сакаат блокади, соопштуваат од СДСМ. Нагласуваат дека едвај десетина членови на ВМРО-ДПМНЕ и толку автомобили присуствуваа на протестите на ...

Објавена нова АУДИО снимка: Ние не се бориме со Заев, се бориме со Брисел, со Вашингтон

Локално - 10.06.2021

„Ние не се бориме со Заев, се бориме со Брисел, со Вашингтон. Ова е озбилна и долгорочна стратегија. Ова е стратегија на декомпонирање, да се заврши она што не се заврши во 1913. И оваа мала Вардарска што ни остана и таа да ни ја земат, оти сме ...

СДСМ: Граѓаните му порачаа на исплашениот Мицкоски дека се против блокади и саботажи

MakPress - 10.06.2021

Христијан Мицкоски повторно доживеа нов дебакл на своите протести, граѓаните му дадоа до знаење дека не сакаат блокади. Едвај десетина членови на ВМРО-ДПМНЕ и толку автомобили присуствуваа на протестите на Мицкоски, други луѓе немаше.

Костадинов: Исплашениот Мицкоски доживува дебакл на протестите, народот е против блокади

Канал5 - 09.06.2021

Христијан Мицкоски вчера доживеа дебакл на своите протести, граѓаните потврдија, не сакаат блокади. Вчерашните протести на Мицкоски беа со едвај 13 членови на ВМРО-ДПМНЕ и 14 коли, немаше никој друг.

Костадинов: Мицкоски со едвај 13 членови на ВМРО-ДПМНЕ и 14 коли доживеа дебакл на протестот

Сител - 09.06.2021

Христијан Мицкоски вчера доживеа дебакл на своите протести, граѓаните потврдија, не сакаат блокади. Вчерашните протести на Мицкоски беа со едвај 13 членови на ВМРО-ДПМНЕ и 14 коли, немаше никој друг.

Костадинов: Мицкоски вчера доживеа дебакл на своите протести, граѓаните не сакаат блокади

24 Вести - 09.06.2021

И денеска реакција од СДСМ на протестите на опозицијата. Според СДСМ опозцијата неосновано блокира а граѓаните покажале дека не се за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Европските Демократски Студенти со осуда за приведувањето на член на УМС

Канал5 - 09.06.2021

Член на Извршниот комитет на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, членка на нашата организација од Македонија, беше уапсен денеска додека снимаше видео за време на мирен протест против Социјалдемократската влада во главниот град Скопје.

Арсовски: Остануваме на улица дури власта не се откаже од намерата за ново предавство

Фокус - 09.06.2021

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски линковски во вестите на ТВ Алфа зборуваше за блокадите кои ВМРО-ДПМНЕ ги организира веќе втор ден, како и за барањата на граѓаните кои ВМРО-ДПМНЕ ги застапува и поддржува.

СДСМ: Дебаклот на протестите на ВМРО-ДПМНЕ покажа дека граѓаните се против блокади

Канал5 - 09.06.2021

Мицкоски продолжува да работи на штета на државните интереси, велат од СДСМ. Очајното и безидејно ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски доживеа нов дебакл со вчерашните протести на кои имаше повеќе автомобили отколку луѓе.

СДСМ: Народот е против блокади, Мицкоски продолжува да работи на штета на државните интереси

Сител - 09.06.2021

Очајното и безидејно ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски доживеа нов дебакл со вчерашните протести на кои имаше повеќе автомобили отколку луѓе. Граѓаните повторно испратија силна порака до Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, народот е против блокади! ...

СДСМ: Дебакл на протестите на ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните се против блокади

МКД - 09.06.2021

Дебаклот на протестите на ВМРО-ДПМНЕ покажа дека граѓаните се против блокади, а Мицкоски продолжува да работи на штета на државните интереси, пишува СДСМ во денешното соопштение. „Очајното и безидејно ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски ...

Арсовски: ВМРО-ДПМНЕ ги организира секојдневните блокади во име на граѓаните, СДСМ нема да ги заплаши граѓаните кои ...

Либертас - 09.06.2021

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски линковски во вестите на ТВ Алфа зборуваше за блокадите кои ВМРО-ДПМНЕ ги организира веќе втор ден, како и за барањата на граѓаните кои ВМРО-ДПМНЕ ги застапува и поддржува.

(ВИДЕО) СДСМ: Протестот на ВМРО-ДПМНЕ доживеа дебакл

Независен - 09.06.2021

Костадин Костадинов од СДСМ оцени денес дека протестот на ВМРО-ДПМНЕ вчера доживеал дебакл и дека се потврдило дека граѓаните не сакаат блокади. -Вчерашните протести на Мицкоски беа со едвај 13 членови на ВМРО-ДПМНЕ и 14 коли, немаше никој друг.

Протест на ВМРО ДПМНЕ во Охрид

OhridNews - 09.06.2021

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид ги повикува на протест сите граѓани, кои не се согласуваат со политиките на Власта денес од 15 до 17 часот со блокада на кружниот тек кај Мини Маркет. Од ВМРО ДПМНЕ се извинуваат поради прекинот на сообраќајот во тој период од ...

Десет до дваесет лица и денеска блокираа крстосници на протестите на Мицкоски

Пулс24 - 09.06.2021

Втор ден од блокадите на ВМРО-ДПМНЕ на главните крстосници во десет градови ширум земјава, но и втор ден од неуспехот да се оствари идејата на партијата за масовни протести за „одбрана на Македонија“.

СДСМ: Дебаклот на протестите на ВМРО-ДПМНЕ покажа дека граѓаните се против блокади

Либертас - 09.06.2021

„Очајното и безидејно ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски доживеа нов дебакл со вчерашните протести на кои имаше повеќе автомобили отколку луѓе. Граѓаните повторно испратија силна порака до Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, народот е против блокади!“, ...

Десет до дваесет лица и денеска блокираа крстосници на протестите на Мицкоски

24Инфо - 09.06.2021

Втор ден од блокадите на ВМРО-ДПМНЕ на главните крстосници во десет градови ширум земјава, но и втор ден од неуспехот да се оствари идејата на партијата за масовни протести за „одбрана на Македонија“.

Арсовски: ВМРО-ДПМНЕ ги организира секојдневните блокади во име на граѓаните, СДСМ нема да ги заплаши граѓаните кои ...

Република - 09.06.2021

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски линковски во вестите на ТВ Алфа зборуваше за блокадите кои ВМРО-ДПМНЕ ги организира веќе втор ден, како и за барањата на граѓаните кои ВМРО-ДПМНЕ ги застапува и поддржува.

Арсовски: ВМРО-ДПМНЕ ги организира секојдневните блокади во име на граѓаните, СДСМ нема да ги заплаши граѓаните

Lider - 09.06.2021

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски линковски во вестите на ТВ Алфа зборуваше за блокадите кои ВМРО-ДПМНЕ ги организира веќе втор ден, како и за барањата на граѓаните кои ВМРО-ДПМНЕ ги застапува и поддржува.

(ВИДЕО) Костадинов: Исплашениот Мицкоски доживува дебакл на протестите, народот е против блокади

iPortal - 09.06.2021

Христијан Мицкоски вчера доживеа дебакл на своите протести, граѓаните потврдија, не сакаат блокади, изјави на прес-конференцијата Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ. „Вчерашните протести на Мицкоски беа со едвај 13 членови на ...

Костадинов: Мицкоски доживеа дебакл на протестите

24Инфо - 09.06.2021

Христијан Мицкоски вчера доживеа дебакл на своите протести, граѓаните потврдија дека не сакаат блокади, изјави портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. „Вчерашните протести на Мицкоски беа со едвај 13 членови на ВМРО-ДПМНЕ и 14 коли, немаше никој ...

СДСМ: Дебаклот на протестите на ВМРО-ДПМНЕ покажа дека граѓаните се против блокади

iPortal - 09.06.2021

„Очајното и безидејно ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски доживеа нов дебакл со вчерашните протести на кои имаше повеќе автомобили отколку луѓе. Граѓаните повторно испратија силна порака до Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, народот е против блокади! ...

Костадинов: Мицкоски доживеа дебакл на протестите

Press24 - 09.06.2021

Христијан Мицкоски вчера доживеа дебакл на своите протести, граѓаните потврдија дека не сакаат блокади, изјави портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. „Вчерашните протести на Мицкоски беа со едвај 13 членови на ВМРО-ДПМНЕ и 14 коли, немаше никој ...

Арсовски: ВМРО-ДПМНЕ ги организира секојдневните блокади во име на граѓаните, СДСМ нема да ги заплаши граѓаните кои ...

Курир - 09.06.2021

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски линковски во вестите на ТВ Алфа зборуваше за блокадите кои ВМРО-ДПМНЕ ги организира веќе втор ден, како и за барањата на граѓаните кои ВМРО-ДПМНЕ ги застапува и поддржува.

Втор ден протести: „Доколку не вродат со плод, ВМРО-ДПМНЕ ќе иницира институционални блокади“

Локално - 09.06.2021

Втор ден од протестите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ со блокади на три локации во Скопје и во 10 градови низ земјава, преку кои побара увид во документот од преговорите со Бугарија. Лошото време не ги поколеба демонстрантите да ги блокираат ...

Арсовски: ВМРО-ДПМНЕ ги организира секојдневните блокади во име на граѓаните, СДСМ нема да ги заплаши граѓаните кои ...

Опсервер - 09.06.2021

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски линковски во вестите на ТВ Алфа зборуваше за блокадите кои ВМРО-ДПМНЕ ги организира веќе втор ден, како и за барањата на граѓаните кои ВМРО-ДПМНЕ ги застапува и поддржува.

Арсовски: ВМРО-ДПМНЕ ги организира секојдневните блокади во име на граѓаните

MakPress - 09.06.2021

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски линковски во вестите на ТВ Алфа зборуваше за блокадите кои ВМРО-ДПМНЕ ги организира веќе втор ден, како и за барањата на граѓаните кои ВМРО-ДПМНЕ ги застапува и поддржува.

Европските Демократски Студенти со осуда за приведувањето на член на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, владата на СДСМ да го почитува ...

Опсервер - 09.06.2021

Член на Извршниот комитет на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, членка на нашата организација од Македонија, беше уапсен денеска додека снимаше видео за време на мирен протест против Социјалдемократската влада во главниот град Скопје.

СДСМ: Нов дебакл на ВМРО-ДПМНЕ на протести имаше повеќе автомобили отколку луѓе

Локално - 09.06.2021

Очајното и безидејно ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски доживеа нов дебакл со вчерашните протести на кои имаше повеќе автомобили отколку луѓе.Граѓаните повторно испратија силна порака до Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, народот е против блокади!, ...

СДСМ: Мицкоски продолжува да работи на штета на државните интереси

MakPress - 09.06.2021

Очајното и безидејно ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски доживеа нов дебакл со вчерашните протести на кои имаше повеќе автомобили отколку луѓе. Граѓаните повторно испратија силна порака до Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, народот е против блокади! ...

(ВИДЕО+ФОТО) Приведено едно лице на блокадите на ВМРО-ДПМНЕ кај Мавровка, „на помош“ дојде и Мицкоски

360 степени - 08.06.2021

За време на денешните блокади на ВМРО-ДПМНЕ на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“ приведено е едно лице, по што група демонстранти ѝ дадоа отпор на полицијата и бараа негово ослободување. Како што јави репортерот на „360 степени“ од терен, полицијата го ...

СДСМ за блокадите на ВМРО-ДПМНЕ: Немаат чувство за државните интереси

360 степени - 08.06.2021

Опозицијата од денеска најави протести и блокади на неколку локации во Скопје, но и во други градови, поради наводни тајни преговори на Владата со Бугарија Се кај ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се сведува на еден збор: блокада!ВМРО-ДПМНЕ и во Собранието и ...

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ знаат само за блокади и кочење на интересите на граѓаните

360 степени - 08.06.2021

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да прави штета на интересите на граѓаните и ги поткопува државните позиции и дипломатските процеси за постигнување напредок во евроинтеграцијата на државата, обвинуваат од СДСМ.

ВИДЕО Приведен па ослободен активист на ДПМНЕ

Фокус - 08.06.2021

На денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ, за време на блокадата на крстосницата кај Мавровка, беше приведен партиски активист, бидејќи снимал со мобилен телефон. Во текот на денот, приведеното лице беше пуштено на слобода.

Мицкоски со контра одговор за Ахмети, од дистанца се советуваат меѓусебно за политика

ТВ21 - 08.06.2021

Кога беше прашан што би го советувал претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, лидерот на ДУИ, Али Ахмети, во Click Plus на ТВ21 првично на шега одговори. -Доколку му давам совет на г. Мицковски, можеби лошо ќе му стојат работите во ВМРО.

ВИДЕО | Ѓавочанова: Мицкоски само опструира – за македонскиот идентитет и јазик не се преговара

Слободен Печат - 08.06.2021

Во изминатиот поериод ние сме сведоци дека ВМРО – ДПМНЕ е единствено што правеше блокади, деструкции, опструирања едноставно на се што е во корист на граѓаните и на државата. Сметам дека на граѓаните веќе јасно им е како бел ден дека Мицкоски работи ...

СДСМ: Знаат само за блокади, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ кочат се што е во интерес на граѓаните

Канал5 - 08.06.2021

​ВМРО-ДПМНЕ, предводена од губитникот Христијан Мицкоски, продолжува да прави штета на интересите на граѓаните и ги поткопува државните позиции и дипломатските процеси за постигнување напредок во евроинтеграцијата на државата.

СДСМ: Знаат само за блокади, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ кочат се што е во интерес на граѓаните и државата

Сител - 08.06.2021

ВМРО-ДПМНЕ, предводена од губитникот Христијан Мицкоски, продолжува да прави штета на интересите на граѓаните и ги поткопува државните позиции и дипломатските процеси за постигнување напредок во евроинтеграцијата на државата.

Приведен па ослободен активист на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот протест (ВИДЕО)

МКД - 08.06.2021

На денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ, беше приведен партиски активист, бидејќи снимал со мобилен телефон. Во текот на денот, приведеното лице беше пуштено на слобода. „Зоран Заев и Оливер Спасовски, погледнете добро што прави полицијата под ваша ...

СДСМ: Нов дебакл на протестите на ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните се против блокади

Канал5 - 08.06.2021

Протестите на очајното и безидејно ВМРО-ДПМНЕ доживеаја дебакл ширум земјава. Едвај 13 возила со 14 луѓе, тоа е просекот на денешните „протести",се наведува во партиското соопштение.. Граѓаните со ова испратија силна порака до Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, ...

СДСМ за блокадите на ВМРО-ДПМНЕ: Немаат чувство за државните интереси

Фокус - 08.06.2021

Сè кај ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се сведува на еден збор: блокада! ВМРО-ДПМНЕ и во Собранието и надвор од него сè што прави се деструкции и блокади на важни процеси за граѓаните и државата, оцени денеска пратеникот и портпарол на СДСМ, Костадин ...

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ прави деструкции и блокади на важни процеси за граѓаните и државата

Сител - 08.06.2021

ВМРО-ДПМНЕ и во Собранието и надвор од него се што прави се деструкции, блокади на важни процеси за граѓаните и државата. Нивните најави за блокирања сообраќајници низ државата се само уште една потврда колку Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се ...

Костадинов: Блокирања сообраќајници низ државата на ВМРО-ДПМНЕ се само уште една потврда колку се деструктивни и ...

Слободен Печат - 08.06.2021

ВМРО-ДПМНЕ и во Собранието и надвор од него се што прави се деструкции, блокади на важни процеси за граѓаните и државата. Нивните најави за блокирања сообраќајници низ државата се само уште една потврда колку Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се ...

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ знаат само за блокади и кочење на интересите на граѓаните

Фокус - 08.06.2021

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да прави штета на интересите на граѓаните и ги поткопува државните позиции и дипломатските процеси за постигнување напредок во евроинтеграцијата на државата, обвинуваат од СДСМ.

Арсовски: За да се обвини некој за предавство, прво треба да се направи предавството

Слободен Печат - 08.06.2021

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМЕ Христијан Мицкоски ги повикува граѓаните на протести и на блокади со неосновани тврдења дека владата ја прифатила бугарската декларација, оценуваат аналитичарите.

Заев: Протестот на ВМРО-ДПМНЕ со 15 возила и 20 луѓе не го разбирам!

Фокус - 08.06.2021

Премиерот Зоран Заев денеска даде коментар за протестите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, но и низ останатите градови на Македонија. „Мицкоски апсолутно знае дека предлогот е одличен и е појдовна основа за постигање на решението.

Приведено едно лице на блокадите на ВМРО-ДПМНЕ кај „Мавровка“

Слободен Печат - 08.06.2021

Демонстрантите велат дека приведеното лице снимало со мобилен телефон и дека тоа е причината за приведувањето, но од полицијата велат дека лицето се однесувало агресивно. За време на денешните блокади на ВМРО-ДПМНЕ на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“ ...

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ и во Собранието и надвор од него знае само за блокади

Канал5 - 08.06.2021

Мицкоски нема чувство за националните интереси, вели Костадинов. ВМРО-ДПМНЕ и во Собранието и надвор од него се што прави се деструкции, блокади на важни процеси за граѓаните и државата. Се кај ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се сведува единствено на еден ...

Само по десетина граѓани во градовите излегоа на протестите на Мицкоски

Нова ТВ - 08.06.2021

Она што од ВМРО-ДПМНЕ го најавуваа како „масовни протести за одбрана на Македонија“, по се изгледа, доживеа крах. Единствено стотина членови и приврзаници на партијата се приклучија на повикот на опозицискиот лидер Христијан Мицкоски за блокирање на ...

Заев: Не ги разбирам протестите на ВМРО-ДПМНЕ со 13 возила и 14 луѓе

Слободен Печат - 08.06.2021

Премиерот Заев ги коментираше денешните протести на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, низ повеќе градови во државата, за кои како што рече не ги разбира. Премиерот Заев ги коментираше денешните протести на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, низ повеќе градови во ...

Заев: Не ги разбирам протестите на ВМРО-ДПМНЕ со 13 возила и 14 луѓе

ТВ21 - 08.06.2021

Премиерот Заев ги коментираше денешните протести на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, низ повеќе градови во државата, за кои како што рече не ги разбира. „Мицкоски апсолутно знае дека предлогот е одличен и е појдовна основа за постигање на решението.

СДСМ: Едвај 13 возила со 14 луѓе на денешните „протести“ на ВМРО-ДПМНЕ

Сител - 08.06.2021

Протестите на очајното и безидејно ВМРО-ДПМНЕ доживеаја дебакл ширум земјава. Едвај 13 возила со 14 луѓе, тоа е просекот на денешните „протести“. Граѓаните со ова испратија силна порака до Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, народот е против блокади! Наместо во ...

СДСМ: Протестите на очајното ВМРО-ДПМНЕ доживеаја дебакл, едвај 13 возила со 14 луѓе

МКД - 08.06.2021

Протестите на очајното и безидејно ВМРО-ДПМНЕ доживеаја дебакл ширум земјава. Едвај 13 возила со 14 луѓе, тоа е просекот на денешните „протести", велат од СДСМ. „Граѓаните со ова испратија силна порака до Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, народот е против ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ кочи се што е во интерес на граѓаните и државата

24 Вести - 08.06.2021

ВМРО-ДПМНЕ и во Собранието и надвор од него се што прави се деструкции, блокади на важни процеси за граѓаните и државата. Нивните најави за блокирања сообраќајници низ државата се само уште една потврда колку Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се ...

Ѓавочанова: За македонскиот идентитет и јазик никогаш не се преговарало, ниту ќе се преговара

Фокус - 08.06.2021

Во изминатиот период сведочиме деструктивно однесување на ВМРО-ДПМНЕ која освен блокади, деструкции и опструирање на се што е во корист на граѓаните и државата не прави ништо друго. На граѓаните им станува јасно како бел ден дека Мицкоски работи за ...

Приведен, па пуштен партиски активист на протестите на ВМРО-ДПМНЕ/ВИДЕО

Вечер Прес - 08.06.2021

На денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ,, беше приведен Партиски активист беше приведен денеска на протестот на ВМРО-ДПМНЕ, за време на блокадата на крстосницата кај Мавровка, бидејќи снимал со мобилен телефон.

ВМРО-ДПМНЕ повикува на протести во 15 часот додека Заев не открие што преговара со Бугарија

+инфо - 08.06.2021

Од денес, па во наредните денови ќе почнат блокади под мотото „Доста е. Излези за Македонија“ во десет градови низ државата, меѓу кои и три локации во Скопје, во времетраење од 15 до 17 часот со цел, како што вели ВМРО-ДПМНЕ, јавноста да дознае ...

Блокиран центарот на Скопје, ВМРО-ДПМНЕ му одбројува на Заев

+инфо - 08.06.2021

Блокадите ќе се одвиваат секој ден од 15 до 17 часот со цел јавноста да дознае какви концесии и отстапки ветил Зоран Заев на сметка на идентитетот и интересите на граѓаните. Точно во 15 часот денеска почна блокадата на улиците во десет градови од ...

Заев не ги разбира протестите на ВМРО ДПМЕ

Либертас - 08.06.2021

Премиерот Зоран Заев вели дека не ги разбира протестите на опозицијата ВМРО-ДПМНЕ во врска со преговорите со Бугарија. Тој вели она што се преговара со официјална Софија е патоказот, додека сè друго се разговара под раководство на португалското ...

(ГАЛЕРИЈА) ВМРО-ДПМНЕ бара одговори, а Заев не го разбира нивниот протест

Фактор - 08.06.2021

ВМРО - ДПМНЕ бара одговори за преговорите со Бугарија, а премиерот Зоран Заев вели дека не ги разбира протестите. Протестите кои всушност се блокирање на клучните крстосници се одржаа во Скопје и во уште десет града низ државата.

Едно лице е приведено на блокадите на ВМРО-ДПМНЕ

Фактор - 08.06.2021

Приведено e едно лице на блокадите на ВМРО-ДПМНЕ кај Мавровка. Група демонстранти ѝ дадоа отпор на полицијата и бараа негово ослободување. Како што јави репортерот на „ 360 степени“ од терен, полицијата го одвела лицето во правец кон трговскиот ...

Ѓавочанова: За македонскиот идентитет и македонскиот јазик никогаш не се преговарало, ниту ќе се преговара

Либертас - 08.06.2021

Во изминатиот период сведочиме деструктивно однесување на ВМРО-ДПМНЕ која освен блокади, деструкции и опструирање на се што е во корист на граѓаните и државата не прави ништо друго. На граѓаните им станува јасно како бел ден дека Мицкоски работи за ...

(Видео) Приведен па ослободен активист на ВМРО ДПМНЕ на протестите

Либертас - 08.06.2021

Демонстрантите велат дека приведеното лице снимало со мобилен телефон и дека тоа е причината за приведувањето, но од полицијата велат дека лицето се однесувало агресивно. За време на денешните блокади на ВМРО-ДПМНЕ на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“ ...

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ знаат само за блокади и антидржавно дејствување

+инфо - 08.06.2021

​ВМРО-ДПМНЕ, предводена од губитникот Христијан Мицкоски, продолжува да прави штета на интересите на граѓаните и ги поткопува државните позиции и дипломатските процеси за постигнување напредок во евроинтеграцијата на државата, се вели во реакција на ...

Ѓавочанова: За македонскиот идентитет и македонскиот јазик никогаш не се преговарало, ниту ќе се преговара

Press24 - 08.06.2021

Во изминатиот период сведочиме деструктивно однесување на ВМРО-ДПМНЕ која освен блокади, деструкции и опструирање на се што е во корист на граѓаните и државата не прави ништо друго. На граѓаните им станува јасно како бел ден дека Мицкоски работи за ...

Мицкоски денеска гостин во емисијата „Што не е јасно“ на телевизија Алфа

Курир - 08.06.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ќе биде гостин на телевизија Алфа и во емисијата „Што не е јасно“ која се емитува во 18:15 часот. -Следете ме вечерва во емисијата “Што не е јасно” на ТВ Алфа од 18:15 часот, стои во неговиот пост на ...

Мицкоски гостин на ТВ Алфа во емисијата „Што не е јасно?“

Република - 08.06.2021

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ вечерва од 18,15 часот ќе гостува на ТВ Алфа во во емисијата “Што не е јасно”. Мицкоски ќе говори за актуелни теми. ...

Мицкоски гостин на ТВ Алфа во емисијата „Што не е јасно?“

Lider - 08.06.2021

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ вечерва од 18,15 часот ќе гостува на ТВ Алфа во во емисијата “Што не е јасно”. Мицкоски ќе говори за актуелни ...

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ знаат само за блокади и кочење на интересите на граѓаните

Lider - 08.06.2021

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да прави штета на интересите на граѓаните и ги поткопува државните позиции и дипломатските процеси за постигнување напредок во евроинтеграцијата на државата, обвинуваат од СДСМ.

Заев не знае за што протестира ВМРО-ДПМНЕ

Република - 08.06.2021

Премиерот Заев вели како коментар на денешните протести на опозицијата вели дека не знае зошто се блокадите на ВМРО-ДПМНЕ. – Мицкоски апсолутно знае дека предлогот е одличен и е појдовна основа за постигање на решението.

Само по десетина граѓани во градовите излегоа на протестите на Мицкоски

Centar - 08.06.2021

Она што од ВМРО-ДПМНЕ го најавуваа како „масовни протести за одбрана на Македонија“, по се изгледа, доживеа крах. Единствено стотина членови и приврзаници на партијата се приклучија на повикот на опозицискиот лидер Христијан Мицкоски за блокирање на ...

(ФОТО) Блокираме поради една причина, да кренеме свест, да го кренеме својот глас за тоа што се случува во позадина, ...

Lider - 08.06.2021

Блокираме поради една причина, да кренеме свест, да го кренеме својот глас за тоа што се случува во позадина, за тоа што Заев и Бучковски го договараат и преговараат, а македонската јавност не знае ништо за тоа, изјави Христијан Мицкоски.

(ВО ЖИВО) Мицкоски гостин во „Што не е јасно“

Lider - 08.06.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостува во „Што не е јасно“ на телевизија Алфа. Следете во ...

ВО ЖИВО: Мицкоски гостин во „Што не е јасно“

Република - 08.06.2021

По денешните блокади лидерот на ВМРО-ДПМНЕ гостува на Алфа телевизија во емисијата „Што не е јасно“. ...

На протестите на ВМРО-ДПМНЕ повеќе возила отколку револтирани граѓани

Centar - 08.06.2021

Без голема поддршка и јасни пораки изминаа протестите на ВМРО-ДПМНЕ, организирани под слоганот „Доста е. Излези за Македонија“. На блокираните главни крстосници во десетте градови во земјава излегоа само мал број членови и симпатизери на најголемата ...

Костадинов: Мицкоски нема чувство за националните интереси

Press24 - 08.06.2021

ВМРО-ДПМНЕ и во Собранието и надвор од него се што прави се деструкции, блокади на важни процеси за граѓаните и државата, изјави на денешната прес конференција, портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов.

Само по десетина граѓани во градовите излегоа на протестите на Мицкоски

24Инфо - 08.06.2021

Она што од ВМРО-ДПМНЕ го најавуваа како „масовни протести за одбрана на Македонија“, по се изгледа, доживеа крах. Единствено стотина членови и приврзаници на партијата се приклучија на повикот на опозицискиот лидер Христијан Мицкоски за блокирање на ...

СДСМ: Нов дебакл на протестите на ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните се против блокади

Centar - 08.06.2021

Протестите на очајното и безидејно ВМРО-ДПМНЕ доживеаја дебакл ширум земјава. Едвај 13 возила со 14 луѓе, тоа е просекот на денешните „протести“, велат од СДСМ во соопштение. Од партијата велат дека граѓаните со ова испратиле силна порака до ...

Приведен па ослободен активист на ДПМНЕ

24Инфо - 08.06.2021

На денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ, за време на блокадата на крстосницата кај Мавровка, беше приведен партиски активист, бидејќи снимал со мобилен телефон. Во текот на денот, приведеното лице беше пуштено на слобода.

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ и во Собранието и надвор од него знае само за блокади, Мицкоски нема чувство за националните ...

iPortal - 08.06.2021

ВМРО-ДПМНЕ и во Собранието и надвор од него се што прави се деструкции, блокади на важни процеси за граѓаните и државата. Се кај ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се сведува единствено на еден збор: блокада! – порача денеска на прес-конференција на СДСМ, ...

Нов дебакл на протестите на ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните се против блокади

24Инфо - 08.06.2021

Протестите на очајното и безидејно ВМРО-ДПМНЕ доживеаја дебакл ширум земјава. Едвај 13 возила со 14 луѓе, тоа е просекот на денешните „протести”. Граѓаните со ова испратија силна порака до Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, народот е против блокади! Наместо во ...

(Видео) Костадинов: Мицкоски нема чувство за националните интереси

Centar - 08.06.2021

Сè што прави ВМРО-ДПМНЕ и во Собранието и надвор од него се деструкции, блокади на важни процеси за граѓаните и државата, изјави на денешната прес-конференција портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов.

Ѓавочанова за УБ: За македонскиот идентитетот и македонскиот јазик никогаш не се преговарало, ниту ќе се преговара

iPortal - 08.06.2021

Во изминатиот период сведочиме деструктивно однесување на ВМРО-ДПМНЕ која освен блокади, деструкции и опструирање на се што е во корист на граѓаните и државата не прави ништо друго. На граѓаните им станува јасно како бел ден дека Мицкоски работи за ...

СДСМ: Нов дебакл на протестите на ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните се против блокади

iPortal - 08.06.2021

„Протестите на очајното и безидејно ВМРО-ДПМНЕ доживеаја дебакл ширум земјава. Едвај 13 возила со 14 луѓе, тоа е просекот на денешните „протести“. Граѓаните со ова испратија силна порака до Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, народот е против блокади! Наместо во ...

Костадинов: Мицкоски нема чувство за националните интереси

24Инфо - 08.06.2021

Сè што прави ВМРО-ДПМНЕ и во Собранието и надвор од него се деструкции, блокади на важни процеси за граѓаните и државата, изјави на денешната прес-конференција портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов.

Знаат само за блокади, Мицкоски и СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ кочат се што е во интерес на граѓаните и државата

Press24 - 08.06.2021

ВМРО-ДПМНЕ, предводена од губитникот Христијан Мицкоски, продолжува да прави штета на интересите на граѓаните и ги поткопува државните позиции и дипломатските процеси за постигнување напредок во евроинтеграцијата на државата, стои во партиското ...

(ВИДЕО) ПОЛИЦИЈАТА БРУТАЛНА СО ДЕМОНСТРАНТИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ: Приведен претседателот на УМС затоа што снимал со телефон!

Lider - 08.06.2021

Полицијата се обидува да ги спречи протестите на опозицијата на кои се бара премиерот Зоран Заев Дафи објави документите кои ги потпишувал со Бугарија. Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски во обраќање во живо објави дека бил приведен ...

СДСМ: Знаат само за блокади, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ кочат се што е во интерес на граѓаните и државата

iPortal - 08.06.2021

ВМРО-ДПМНЕ, предводена од губитникот Христијан Мицкоски, продолжува да прави штета на интересите на граѓаните и ги поткопува државните позиции и дипломатските процеси за постигнување напредок во евроинтеграцијата на државата. – велат од СДСМ.

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ знаат само за блокади и антидржавно дејствување

Нетпрес - 08.06.2021

ВМРО-ДПМНЕ, предводена од губитникот Христијан Мицкоски, продолжува да прави штета на интересите на граѓаните и ги поткопува државните позиции и дипломатските процеси за постигнување напредок во евроинтеграцијата на државата, се вели во реакција на ...

„За да се обвини некој за предавство, прво треба да се направи предавството“

365 - 08.06.2021

За да се обвини некој за национално предавство, предуслов е прво да биде направено предавството, вели политикологот Петар Арсовски за „Слободен печат“ , коментирајќи ги протестите на ВМРО-ДПМНЕ со кои опозицијата бара Владата, особено премиерот ...

Заев: Не ги разбирам протестите на ВМРО-ДПМНЕ, а Мицкоски добро знае за Португалскиот предлог

Zoom - 08.06.2021

Премеирот Зоран Заев изјави дека не ги разбира протестите на ВМРО-ДПМНЕ додавајќи дека лидерот на партијата добро знае што содржи Португалскиот предлог. Португалскиот предлог е доставен кај нас, кај бугарската страна и кај Мицкоски и апсолутно добро ...

Приведено лице за време на блокадите на ВМРО-ДПМНЕ – омаловажувал службено лице и се однесувал агресивно

Локално - 08.06.2021

За време на денешните блокади на ВМРО-ДПМНЕ на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“ приведено е едно лице, по што група демонстранти ѝ дадоа отпор на полицијата и бараа негово ослободување. Демонстрантите велат дека приведеното лице снимало со мобилен ...

ВО ЖИВО: Мицкоски гостин во „Што не е јасно“

PressingTV - 08.06.2021

По денешните блокади лидерот на ВМРО-ДПМНЕ гостува на Алфа телевизија во емисијата „Што не е ...

Приведениот пред Мавровка е партиски функционер на ВМРО-ДПМНЕ

Expres - 08.06.2021

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски во обраќање во живо на социјалната мрежа Фејсбук објави дека лицето кое што од страна на полицијата на Оливер Спасовски беше приведено попладнево пред трговскиот центар Мавровка е партиски функционер.

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ прави деструкции и блокади на важни процеси за граѓаните и државата

Опсервер - 08.06.2021

– ВМРО-ДПМНЕ и во Собранието и надвор од него се што прави се деструкции, блокади на важни процеси за граѓаните и државата. Нивните најави за блокирања сообраќајници низ државата се само уште една потврда колку Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се ...

Заев не разбира зошто протестираат од ВМРО-ДПМНЕ

Скопско Ехо - 08.06.2021

Да правите протести со 15 возила и 20 луѓе, 13 возила и 14 луѓе само за да се блокира сообраќајот низ градовите е порака која што никако не можам да ја разберам, вели премиерот Зоран Заев за протестите кои денеска ги започна опозициската ВМРО-ДПМНЕ ...

(НОВО ВИДЕО) Во апсењето на претседателот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ учествуваат повеќе полицајци

Expres - 08.06.2021

Пратеникот Дарко Костовски објавува уште едно видео од апсењето на член на ВМРО-ДПМНЕ. https://www.facebook.com/watch/?v=832170920838641 Повеќе детали за инцидентот кај Мавровка овде Ќе одговара ли полицаецот пред службата за професионални стандарди ...

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ знае само за блокади во и надвор од Собранието

Zoom - 08.06.2021

ВМРО-ДПМНЕ и во Собранието и надвор од него се што прави се деструкции, блокади на важни процеси за граѓаните и државата, вели пратеникот на СДСМ, Костадин Костадинов. Како што вели тој во обраќањето од законодавниот дом се кај ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски ...

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ прави деструкции и блокади на важни процеси за граѓаните и државата

Frontline - 08.06.2021

ВМРО-ДПМНЕ и во Собранието и надвор од него сè што прави се деструкции, блокади на важни процеси за граѓаните и државата. Нивните најави за блокирања сообраќајници низ државата се само уште една потврда колку Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се ...

Заев не знае за што протестира ВМРО-ДПМНЕ

PressingTV - 08.06.2021

Премиерот Заев како коментар на денешните протести на опозицијата вели дека не знае зошто се блокадите на ВМРО-ДПМНЕ. Мицкоски апсолутно знае дека предлогот е одличен и е појдовна основа за постигање на решението.

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ прави деструкции и блокади на важни процеси за граѓаните и државата

MakPress - 08.06.2021

ВМРО-ДПМНЕ и во Собранието и надвор од него се што прави се деструкции, блокади на важни процеси за граѓаните и државата. Нивните најави за блокирања сообраќајници низ државата се само уште една потврда колку Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се ...

Ѓавочанова: За македонскиот идентитет и македонскиот јазик никогаш не се преговарало, ниту ќе се преговара

Опсервер - 08.06.2021

Во изминатиот период сведочиме деструктивно однесување на ВМРО-ДПМНЕ која освен блокади, деструкции и опструирање на се што е во корист на граѓаните и државата не прави ништо друго. На граѓаните им станува јасно како бел ден дека Мицкоски работи за ...

СДСМ: Нов дебакл на протестите на ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните се против блокади

Frontline - 08.06.2021

Протестите на очајното и безидејно ВМРО-ДПМНЕ доживеаја дебакл ширум земјава. Едвај 13 возила со 14 луѓе, тоа е просекот на денешните „протести“. Граѓаните со ова испратија силна порака до Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, народот е против блокади! Наместо во ...

СДСМ: Нов дебакл на протестите на ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните се против блокади

Локално - 08.06.2021

Протестите на очајното и безидејно ВМРО-ДПМНЕ доживеаја дебакл ширум земјава. Едвај 13 возила со 14 луѓе, тоа е просекот на денешните „протести“. Граѓаните со ова испратија силна порака до Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, народот е против блокади!, реагираат ...

Попладневен преглед: Усвоен ребалансот на буџетот, што им тропа на врата на Жугиќ, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, од први ...

Frontline - 08.06.2021

Зголемување на капиталните инвестиции и продолжување на поддршката за стопанството се двата клучни сегмента во ребалансот на Буџетот што Владата денеска го усвои на седница. Приходната страна на релабансот е подигната за 4,7 проценти во однос на ...

Ѓавочанова: За македонскиот идентитет и македонскиот јазик никогаш не се преговарало, ниту ќе се преговара

Frontline - 08.06.2021

Во изминатиот период сведочиме деструктивно однесување на ВМРО-ДПМНЕ која освен блокади, деструкции и опструирање на се што е во корист на граѓаните и државата не прави ништо друго. На граѓаните им станува јасно како бел ден дека Мицкоски работи за ...

Ѓавочанова: Мицкоски се обидува да ги поткопа сите напори за успех на процесот

Локално - 08.06.2021

Во изминатиот период сведочиме деструктивно однесување на ВМРО-ДПМНЕ која освен блокади, деструкции и опструирање на се што е во корист на граѓаните и државата не прави ништо друго. На граѓаните им станува јасно како бел ден дека Мицкоски работи за ...

СДСМ: Знаат само за блокади, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ кочат се што е во интерес на граѓаните

Локално - 08.06.2021

ВМРО-ДПМНЕ, предводена од губитникот Христијан Мицкоски, продолжува да прави штета на интересите на граѓаните и ги поткопува државните позиции и дипломатските процеси за постигнување напредок во евроинтеграцијата на државата, велат од СДСМ.

Што им тропа на врата на Жугиќ, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ

Frontline - 08.06.2021

пишува: ЈАНЕ ЃОРЃИОСКИ Mожеби би било поправилно: Што им тропа во главата на Јелена Жугиќ, Мицкоски и врхушката од ДПМНЕ, но со оглед на констатацијата која што и самата Јелена си ја дава „На врата ни тропа пораз за локалните избори, а на ...

Само по десетина граѓани во градовите излегоа на протестите на Мицкоски

Frontline - 08.06.2021

Она што од ВМРО-ДПМНЕ го најавуваа како „масовни протести за одбрана на Македонија“, по се изгледа, доживеа крах. Единствено стотина членови и приврзаници на партијата се приклучија на повикот на опозицискиот лидер Христијан Мицкоски за блокирање на ...

СДСМ: Нов дебакл на протестите на ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните се против блокади

MakPress - 08.06.2021

Протестите на очајното и безидејно ВМРО-ДПМНЕ доживеаја дебакл ширум земјава. Едвај 13 возила со 14 луѓе, тоа е просекот на денешните „протести“. Граѓаните со ова испратија силна порака до Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, народот е против блокади! Наместо во ...

Блокиран центарот на Скопје, ВМРО-ДПМНЕ вели дека Заев создава хаос во Македонија(ВИДЕО)

Expres - 08.06.2021

Точно Под мотото „Доста е. Излези за Македонија“ денеска во 15 часот почна блокадата на улиците во десет градови и на три локации за време на протестот во организација на ВМРО-ДПМНЕ. Блокадите ќе се одвиваат секој ден од 15 до 17 часот со цел ...

Знаат само за блокади, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ кочат се што е во интерес на граѓаните и државата, велат од СДСМ

Frontline - 08.06.2021

ВМРО-ДПМНЕ, предводена од губитникот Христијан Мицкоски, продолжува да прави штета на интересите на граѓаните и ги поткопува државните позиции и дипломатските процеси за постигнување напредок во евроинтеграцијата на државата, се наведува во ...

СДСМ: Знаат само за блокади, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ кочат се што е во интерес на граѓаните и државата

MakPress - 08.06.2021

ВМРО-ДПМНЕ, предводена од губитникот Христијан Мицкоски, продолжува да прави штета на интересите на граѓаните и ги поткопува државните позиции и дипломатските процеси за постигнување напредок во евроинтеграцијата на државата.

Васев: Мицкоски работи за неуспех на државата и на штета на македонските интереси

Канал5 - 07.06.2021

Мицкоски работи за неуспех на државата и на штета на македонските интереси, рече Стефан Васев од СДСМ. Ние не се помируваме со блокади, не се откажуваме ни кога ситуацијата е тешка и неизвесна.

Мицкоски: Отворени сме за Левица, па и за БЕСА

Фокус - 07.06.2021

Фокусирани сме на претстојните локални избори, па затоа уште сега ги повикуваме сите опозициски партии да се приклучат во опозицискиот блок што ќе го предводи ВМРО-ДПМНЕ, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Ахмети со совети за Мицкоски!

ТВ21 - 07.06.2021

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети во интервју за ТВ21 ги коментираше состојбите во опозициската ВМРО-ДПМНЕ, и даваше совети на лидерот на таа партија, Христијан Мицкоски. ТВ21: Како го оценувате делот на г.

СДСМ не очекува државнички сенс од политичари кои не гледаат подалеку од својот нос

Независен - 07.06.2021

Стефан Васев од СДСМ реагираше на најавите за секојдневни протести од ВМРО-ДПМНЕ заради, како што се тврди, прифаќањето на условите од страна на Бугарија за зашпочнување преговори со ЕУ.Притоа Васев ги нарече преставниците на оваа партија штетници ...

Мицкоски: Формираме опозициски блок за локалните избори, името на кандидатот за скопски градоначалник ќе го кажеме ...

+инфо - 07.06.2021

Кандидатот или кандидатката за градоначалник на Скопје ќе го откриеме во септември, а имињата на кандидатите за градоначалници на другите општини ќе почнеме да ги соопштуваме во текот на месецов, истакна лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Васев: Мицкоски работи за неуспех на државата и на штета на македонските интереси

Либертас - 07.06.2021

Од ова нереформирано ВМРО-ДПМНЕ и нема што друго да се очекува освен поткопување на сите напори за успех на процесот за добивање прва меѓувладина конференција, односно одглавување на блокадите на патот кон ЕУ.

Ахмети го повика Мицкоски да не обвинува без сериозни докази

Независен - 07.06.2021

Лидерот на ДУИ Али Ахмети му порача на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да биде поактивен за да се реши отворениот спор со Бугарија и кога обвинува за корупција и злоупотреби да изнсува сериозни аргументи, и тоа не на прес конференции ...

Мицкоски: Отворени сме за Левица, па и за БЕСА

Либертас - 07.06.2021

Фокусирани сме на претстојните локални избори, па затоа уште сега ги повикуваме сите опозициски партии да се приклучат во опозицискиот блок што ќе го предводи ВМРО-ДПМНЕ, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

ВО ЖИВО: Изјава на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Курир - 07.06.2021

Откако ќе заврши брифингот за новинари, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христина Мицкоски ќе одржи прес – конференција за медиумите. Истата е закажана за во 13:30 минути. КУРИР изјавата ќе ја пренесува во живо преку својот канал на Јутјуб.

Васев: Мицкоски работи за неуспех на државата и на штета на македонските интереси

iPortal - 07.06.2021

Мицкоски работи за неуспех на државата и на штета на македонските интереси Ние не се помируваме со блокади, не се откажуваме ни кога ситуацијата е тешка и неизвесна. Ние работиме за граѓаните, за иднината а тие навиваат за неуспех на државата.

Ахмети за Мицкоски: Како лидер на ВМРО-ДПМНЕ треба да биде многу поактивен за државните интереси

iPortal - 07.06.2021

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети во интервју за ТВ21 зборуваше за состојбите во опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Смета дека за државните интереси, Мицкоски како лидер на ВМРО ДПМНЕ треба да биде многу поактивен.

Ахмети со совети за Мицкоски: Како лидер на ВМРО-ДПМНЕ треба да биде многу поактивен за државните интереси

Press24 - 07.06.2021

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети во интервју за ТВ21 ги коментираше состојбите во опозициската ВМРО-ДПМНЕ и даваше совети за лидерот на партијата. На прашање како ја оценува работата на Мицкски, Ахмети вели дека не сака многу да зборува за тоа бидејќи ...

Ахмети за Мицкоски: Како лидер на ВМРО-ДПМНЕ треба да биде многу поактивен за државните интереси

24Инфо - 07.06.2021

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети во интервју за ТВ21 зборуваше за состојбите во опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Смета дека за државните интереси, Мицкоски како лидер на ВМРО ДПМНЕ треба да биде многу поактивен.

Васев: ВМРО-ДПМНЕ работи против македонските интереси

Zoom - 07.06.2021

„Мицкоски работи за неуспех на државата и на штета на македонските интереси. Ние не се помируваме со блокади, не се откажуваме ни кога ситуацијата е тешка и неизвесна. Ние работиме за граѓаните, за иднината а тие навиваат за неуспех на државата“, ...

Ахмети за Мицкоски: Како лидер на ВМРО-ДПМНЕ треба да биде многу поактивен за државните интереси

Локално - 07.06.2021

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети во интервју за ТВ21 зборуваше за состојбите во опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Смета дека за државните интереси, Мицкоски како лидер на ВМРО ДПМНЕ треба да биде многу поактивен.

Васев: Мицкоски работи за неуспех на државата и на штета на македонските интереси

Опсервер - 07.06.2021

Скопје, 7 јуни 2021 Ние не се помируваме со блокади, не се откажуваме ни кога ситуацијата е тешка и неизвесна. Ние работиме за граѓаните, за иднината а тие навиваат за неуспех на државата.

Васев: Мицкоски работи за неуспех на државата и на штета на македонските интереси

Frontline - 07.06.2021

Ние не се помируваме со блокади, не се откажуваме ни кога ситуацијата е тешка и неизвесна. Ние работиме за граѓаните, за иднината а тие навиваат за неуспех на државата. Од ова нереформирано ВМРО-ДПМНЕ и нема што друго да се очекува освен поткопување ...

Васев: ВМРО-ДПМНЕ се најголемите штетници кога се работи за националните и стратешки интереси на државата

Локално - 07.06.2021

„Мицкоски работи за неуспех на државата и на штета на македонските интереси. Ние не се помируваме со блокади, не се откажуваме ни кога ситуацијата е тешка и неизвесна. Ние работиме за граѓаните, за иднината а тие навиваат за неуспех на државата“, ...