TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Битола до 32 степена

Тера - 25.06.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. УВ-индексот ќе има вредност 9. Утринската температура ќе се движи од 15 до 19, а дневната од ...

ПЕКОЛНО ТОПЛО: Еве какви температури ќе имаме во јули

Фактор - 25.06.2017

Јули месец ќе биде многу топол. Јуни во петок ќе го испратиме со температура од 40 степени, а во сабота на први јули температурата ќе се искачи до 39 степени. Понатаму во текот на јули се очекуваат температури кои во просек ќе се движат околу 32 ...

Сончево и многу топло со температура до 37 степени

Алсат-М - 23.06.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Во западните делови ќе дува умерен ветер од западен, а во останатите слаб до умерен од северозападен правец.

Сончево и многу топло со температура до 37 степени

Телма - 23.06.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Во западните делови ќе дува умерен ветер од западен, а во останатите слаб до умерен од северозападен правец.

Топлотен бран со тепература до 37 степени, се препорачува лесна и светла облека, течности

ТВ21 - 23.06.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Во западните делови ќе дува умерен ветер од западен, а во останатите слаб до умерен од северозападен правец.

Сончево и многу топло со температура до 37 степени

24 Вести - 23.06.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Во западните делови ќе дува умерен ветер од западен, а во останатите слаб до умерен од северозападен правец.

Македонија во жолта фаза – никако не го јадете ова на горештините, еве на што да пазите

Gotvi.mk - 23.06.2017

Според најавата на метео-алармот од Управата за хидрометеоролошки работи, во текот на денешниот ден територијата на целата држава ќе биде зафатена со температури од жолта (алертна) фаза, па затоа почитувајте ги овие препораки, кога станува збор за ...

Денеска до 37 степени, не излегувајте ако не морате

+инфо - 23.06.2017

УВ-индексот ќе има вредност 8, Министерство за здравство препорачува да се следат упатствата на лекарите. Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност.

Денеска сончево со температура до 38 степени

Слободен Печат - 23.06.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со мала до умерена облачност. Во западните делови ќе дува умерен ветер од западен правец, а во другите делови од земјата ќе има слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Сончево и многу топло со температура до 37 степени

Алфа - 23.06.2017

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 16 до 36 степени. Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност.

Натпросечни температури за овој период... УВ индекс 9!

Факултети - 23.06.2017

Денес е петок, 23 јуни 2017 година, 174-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 04:54, а ќе зајде во 20:15 часот. Денот ќе трае 15 часа и 21 минути. Ако по утрото се познава денот, денес пред нас е летен ден.

Сончево и топло, на југот и до 37 степени

МКД - 23.06.2017

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Во западните делови ќе дува умерен ветер од западен, а во останатите слаб до умерен од северозападен правец.

Сончево и многу топло со температура до 37 степени

Курир - 23.06.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Во западните делови ќе дува умерен ветер од западен, а во останатите слаб до умерен од северозападен правец.

Сончево и многу топло со температура до 37 степени

МК News - 23.06.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Во западните делови ќе дува умерен ветер од западен, а во останатите слаб до умерен од северозападен правец.

УВ индекс 9: Натпросечни температури за овој период

Скопје инфо - 23.06.2017

Денес е петок, 23 јуни 2017 година, 174-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 04:54, а ќе зајде во 20:15 часот. Денот ќе трае 15 часа и 21 минути. Ако по утрото се познава денот, денес пред нас е летен ден.

Сончево и многу топло со температура до 37 степени

Вечер Прес - 23.06.2017

Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната од 31 до 37 степени. УВ-индексот ќе има вредност 8. Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност.

ПРОГЛАСЕНА ЖОЛТА ФАЗА: Денеска уште потопло со температури до 37 степени

Кумановски м. - 23.06.2017

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Во западните делови ќе дува умерен ветер од западен, а во останантите слаб до умерен од северозападне правец, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Денеска екстремно топло време во Македонија

Фактор - 23.06.2017

Во земјава денеска времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Температурата ќе се искачи и до 37 степени. Ова се натпросечни температури за овој период од годината. УВ индексот ќе има вредност 9.

Сончево и многу топло време

Либертас - 23.06.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со мала до умерена облачност. Во западните делови ќе дува умерен ветер од западен, а во останатиот дел од земјата слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Сончево и многу топло со температура до 37 степени

Пулс24 - 23.06.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Во западните делови ќе дува умерен ветер од западен, а во останатите слаб до умерен од северозападен правец.

Ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност, со УВ-индекс 8

Локално - 23.06.2017

– Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Во западните делови ќе дува умерен ветер од западен, а во останатите слаб до умерен од северозападен правец.

Денеска многу топло со УВ индекс 8...

Н.Македонија - 23.06.2017

Денеска многу топло со УВ индекс 8 Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Во западните делови ќе дува умерен ветер од западен, а во останатите слаб до умерен од северозападен правец.

Сончево и многу топло со температура до 37 степени

Идивиди - 23.06.2017

Скопје, 23 јуни 2017 (МИА) - Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Во западните делови ќе дува умерен ветер од западен, а во останатите слаб до умерен од северозападен правец.

Сончево и многу топло со температура до 37 степени

Вистина.мк - 23.06.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Во западните делови ќе дува умерен ветер од западен, а во останатите слаб до умерен од северозападен правец.

Сончево и топло до 36 степени со УВ индекс 8

Канал5 - 22.06.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб со умерен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и источните делови. Попладне можна е локална појава на краткотраен дожд и грмежи повеќе во ...

Сончево и топло до 36 степени со УВ индекс 8

Алсат-М - 22.06.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб со умерен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и источните делови. Попладне можна е локална појава на краткотраен дожд и грмежи повеќе во ...

Сончево и топло до 36 степени со УВ индекс 8

24 Вести - 22.06.2017

По изминатиот период со нестабилно време во Македонија – денеска времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 29 до 36 степени. Со УВ-индекс ќе има вредност 8.

Метеоролозите предупредуваат, следат пеколни горештини: Не излегувајте ако не морате

Press24 - 22.06.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб со умерен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и источните делови. Попладне можна е локална појава на краткотраен дожд и грмежи повеќе во западните ...

УХМР: Сончево и топло до 36 степени, УВ индекс 8

МРТ - 22.06.2017

Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 29 до 36 степени. УВ-индексот ќе има вредност 8. Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена ...

Македонија денеска во жолта фаза, сончево и многу топло

Сител - 22.06.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Во западните делови ќе дува умерен ветер од западен, а во останатите слаб до умерен од северозападен правец.

Сончево, топло, со температури до 36 степени

МКД - 22.06.2017

Сончево и топло со умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер, е временската прогноза за денеска. Попладне можна е локална појава на краткотраен дожд и грмежи. Максималните дневни температури денеска ќе достигнат и до 36 Целзиусови ...

Следуваат жешки денови! Прогноза за наредните 5 (пет) дена

Факултети - 22.06.2017

Денес е четврток, 22 јуни 2017 година, 173-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 04:54, а ќе зајде во 20:15 часот. Денот ќе трае 15 часа и 21 минути. Во утринските часови имаме претежно сончево и доста топло време со утрински температури кои речиси ...

Сончево и многу топло со температура до 37 степени

Скопје24 - 22.06.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Во западните делови ќе дува умерен ветер од западен, а во останатите слаб до умерен од северозападен правец.

Претпладне сончево, попладне можен локален дожд

Слободен Печат - 22.06.2017

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб со умерен северозападен ветер, особено долж Повардарието и источните делови. Попладне можна е локална појава на краткотраен дожд и грмежи повеќе во западните планински ...

Денеска пеколни температури, а еве какво ќе биде времето утре

Press24 - 22.06.2017

ВРЕМЕТО ДЕНЕС Сончево и топло со мала до умерена облачност. Во планинските предели имаше локален развој на нестабилна облачност. Поинтензивна нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер имаше во Ресенско, која од планинскиот дел од север се ...

Сончево и многу топло со температура до 37 степени

А1 On - 22.06.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Во западните делови ќе дува умерен ветер од западен, а во останатите слаб до умерен од северозападен правец.

Ова се температурите напладне - пекол во Македонија, доаѓаат потешки денови

Press24 - 22.06.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Во западните делови ќе дува умерен ветер од западен, а во останатите слаб до умерен од северозападен правец.

Следува дожд па уште поспарно време

Gotvi.mk - 22.06.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб со умерен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и источните делови. Попладне можна е локална појава на краткотраен дожд и грмежи повеќе во западните ...

Сончево и топло до 36 степени со УВ индекс 8

А1 On - 22.06.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб со умерен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и источните делови. Попладне можна е локална појава на краткотраен дожд и грмежи повеќе во ...

Сончево и топло со температура до 36 степени

Курир - 22.06.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб со умерен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и источните делови. Попладне можна е локална појава на краткотраен дожд и грмежи повеќе во ...

Временска за 22 јуни 2017: Вистински летен ден

Хитпортал - 22.06.2017

Денес е четврток, 22 јуни 2017 година, 173-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 04:54, а ќе зајде во 20:15 часот. Денот ќе трае 15 часа и 21 минути. Во утринските часови имаме претежно сончево и доста топло време со утрински температури кои речиси ...

ВРЕМEТО ДЕНЕСКА: Сончево и топло до 36 степени со УВ индекс 8

Скопје24 - 22.06.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб со умерен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и источните делови. Попладне можна е локална појава на краткотраен дожд и грмежи повеќе во ...

Ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност

Локално - 22.06.2017

– Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб со умерен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и источните делови. Попладне можна е локална појава на краткотраен дожд и грмежи повеќе во западните ...

Сончево, топло, со температури до 36 степени

Тера - 22.06.2017

Сончево и топло со умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер, е временската прогноза за денеска. Попладне можна е локална појава на краткотраен дожд и грмежи. Максималните дневни температури денеска ќе достигнат и до 36 Целзиусови ...

Сончево и многу топло со температури до 36 степени

Кумановски м. - 22.06.2017

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб со умерен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и источните делови, информираат од Управата за хидрометеоролошките работи.

Претпладне сончево и топло, попладне со локален дожд

Мета - 22.06.2017

Времето денеска ќе биде сончево и топло, со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер, особено долж Повардарието и во источните делови од земјава. Попладне е можна локална појава на краткотраен дожд со грмежи, особено во ...

УХМР: Сончево и топло до 36 степени, УВ индекс 8

Република - 22.06.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб со умерен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и источните делови. Попладне можна е локална појава на краткотраен дожд и грмежи повеќе во ...

Денеска сончево и топло со температура до 36 степени и УВ индекс 8

Либертас - 22.06.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб со умерен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и источните делови. Попладне можна е локална појава на краткотраен дожд и грмежи повеќе во ...

Не чека нагла промена на времето

Вечер Прес - 22.06.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб со умерен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и источните делови. Попладне можна е локална појава на краткотраен дожд и грмежи повеќе во западните ...

Времето денеска сончево и топло со умерена облачност...

Н.Македонија - 22.06.2017

Времето денеска сончево и топло со умерена облачност Времето денес во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност и со слаб со умерен северозападен ветер. Попладне можна е локална појава на краткотраен дожд и грмежи.

Денес, сончево и топло со температура до 36 степени

Вистина.мк - 22.06.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб со умерен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и источните делови. Попладне можна е локална појава на краткотраен дожд и грмежи повеќе во ...

Не очекува топло и сончево време

ТВ21 - 21.06.2017

Во среда низ целата држава ќе преовладува претежно сончево и топло со слаб северен ветер. Следува период на претежно стабилно, а од средината на неделата и многу топло време, со понатамошен пораст на дневната температура.

Временска прогноза за првите летни денови

Факултети - 21.06.2017

Денес е среда, 21 јуни 2017 година, 172-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 04:53, а ќе зајде во 20:15 часот. Денот ќе трае 15 часа и 22 минути. Рано утринава во 6 часот, 24 минути и 20 секунди ни пристигна летото во Македонија, но и во целата ...

Првиот ден од летото ни донесе пеколни температури, но еве што не чека попладне

Press24 - 21.06.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност и со слаб со умерен северозападен ветер. Попладне можна е локална појава на краткотраен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 27 до 36 степени.

Сонце и дожд: Утре нè очекува променливо облачно и топло време

Кајгана - 21.06.2017

Времето утре, 22 јуни, ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и источните делови, соопшти УХМР. Попладне можна е локална појава на краткотраен дожд и грмежи повеќе во ...

ВРЕМЕТО УТРЕ: Сончево и топло, температури до 36 степени

Скопје24 - 21.06.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност и со слаб со умерен северозападен ветер. Попладне можна е локална појава на краткотраен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 27 до 36 степени.

Сонце и пеколни температури до викендот - потоа лош пресврт со времето

Press24 - 21.06.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и слаб претежно северен ветер. Попладне на планините понекаде ќе има умерено наоблачување. Утринската температура ќе се движи од девет до 18, а дневната од 27 до 34 степени.

Денеска сончево со УВ индекс 9

МКД - 21.06.2017

Сончево и топло со слаб северен ветер и УВ индекс 9, е прогнозата за времето денеска. Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 33 Целзиусови степени, Маврово 25, Охрид 27, Битола 30, Кавадарци 33, Крива Паланка 29, Берово 27, Дојран ...

Временска прогноза за првиот ден на летото

Хитпортал - 21.06.2017

Денес е среда, 21 јуни 2017 година, 172-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 04:53, а ќе зајде во 20:15 часот. Денот ќе трае 15 часа и 22 минути. Рано утринава во 6 часот, 24 минути и 20 секунди ни пристигна летото во Македонија, но и во целата ...

Сонце до викендот потоа промена на времето

Сител - 21.06.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и слаб претежно северен ветер. Попладне на планините понекаде ќе има умерено наоблачување. Утринската температура ќе се движи од девет до 18, а дневната од 27 до 34 степени.

Утре ќе биде сончево и топло, температури до 36 степени

А1 On - 21.06.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност и со слаб со умерен северозападен ветер. Попладне можна е локална појава на краткотраен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 27 до 36 степени.

Сонце и дожд: Утре нè очекува променливо облачно и топло време

Макфакс - 21.06.2017

Времето утре, 22 јуни, ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и источните делови, соопшти УХМР. Попладне можна е локална појава на краткотраен дожд и грмежи повеќе во ...

Еве каде беше најтопло денес и какво време не очекува до крајот на неделата

Press24 - 21.06.2017

Максимални температури денес беа измерени, 30 Битола, 27 Берово, 35 Д. Капија, 34 Гевгелија, 32 Струмица, Скопје Петровец, Скопје Зајчев Рид, 31 Штип, 30 Тетово,Битола 29 Виница, Пожаране, Прилеп, 28 Охрид, Кр.

Следи пекол па потоа нагла промена на времето

Gotvi.mk - 21.06.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и слаб претежно северен ветер. Попладне на планините понекаде ќе има умерено наоблачување.Утринската температура ќе се движи од девет до 18, а дневната од 27 до 34 степени.

Внимавајте: Деновиве УВ индексот ќе има вредност 9

Скопје24 - 21.06.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и слаб, претежно северен ветер. Попладне на планините некаде ќе има умерено наоблачување. Утринската температура ќе се движи од девет до 18, а дневната од 27 до 34 степени.

Сончево и топло

Точка - 21.06.2017

Во среда низ целата држава ќе преовладува претежно сончево и топло со слаб северен ветер. Следува период на претежно стабилно, а од средината на неделата и многу топло време, со понатамошен пораст на дневната температура.

Времето денеска претежно сончево и топло

Либертас - 21.06.2017

Во Македонија времето денеска ќе биде претежно сончево и топло, со слаб северен ветер, а температурата ќе се искачи најмногу до 34 Целзиусови степени, вели прогнозата на Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). УВ-индексот ќе биде 9.

Времето денес сончево и многу топло

Пулс24 - 21.06.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и слаб, претежно северен ветер. Попладне на планините некаде ќе има умерено наоблачување. Утринската температура ќе се движи од девет до 18, а дневната од 27 до 34 степени.

Не излегувајте без крема за сончање: Деновиве УВ индексот ќе има вредност 9

Република - 21.06.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и слаб, претежно северен ветер. Попладне на планините некаде ќе има умерено наоблачување. Утринската температура ќе се движи од девет до 18, а дневната од 27 до 34 степени.

Времето денеска претежно сончево и топло

Мета - 21.06.2017

Во Македонија времето денеска ќе биде претежно сончево и топло, со слаб северен ветер, а температурата ќе се искачи најмногу до 34 степени, вели прогнозата на Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). УВ индексот ќе биде 9.

Времето ќе биде сончево со умерена облачност

ТВ21 - 20.06.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната од 24 до 32 степена. УВ-индексот ќе има вредност 8.

Сончево време со температура до 32 степени

24 Вести - 20.06.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната од 24 до 32 степена. УВ-индексот ќе има вредност 8.

Сончево со температура до 32 степени

Репортер - 20.06.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната од 24 до 32 степена. УВ-индексот ќе има вредност 8.

ОСТАВЕТЕ ЧАДОРИТЕ, БЕГАЈТЕ ПОД СЕНКА: Топлотен бран почнува од денеска

Телеграф - 20.06.2017

Следува период на претежно стабилно, а од средината на неделата и многу топло време. Максималната температура на повеќето места ќе биде над 30, а долж Повардарието над 35 степени После долг период небо со облаци, од денеска почнуваат препознатливите ...

Прогноза за наредните 5 (пет) дена: Подгответе се за тропски денови!

Факултети - 20.06.2017

Денес е вторник, 20 јуни 2017 година, 171-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 04:53, а ќе зајде во 20:14 часот. Денот ќе трае 15 часа и 21 минути. Во утринските часови во Македонија имаме претежно сончево и свежо време.

Временска прогноза: Почнува пеколот

Сител - 20.06.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до до 14, а дневната од 24 до 32 степена. УВ-индексот ќе има вредност 8.

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Сончево со температура до 32 степени

Скопје24 - 20.06.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната од 24 до 32 степена. УВ-индексот ќе има вредност 8.

Временска прогноза за 20 јуни 2017 – Претежно сончево и потопло

Хитпортал - 20.06.2017

Денес е вторник, 20 јуни 2017 година, 171-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 04:53, а ќе зајде во 20:14 часот. Денот ќе трае 15 часа и 21 минути. Во утринските часови во Македонија имаме претежно сончево и свежо време.

Пеколно топло, па повторно дожд - какво време не чека?

Press24 - 20.06.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до до 14, а дневната од 24 до 32 степена. УВ-индексот ќе има вредност 8.

Сончев вторник

Таратур - 20.06.2017

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Следува период на претежно стабилно, а од средината на неделата и многу топло време. Максималната температура на повеќето места ќе биде над 30, а долж Повардарието над 35 ...

Подгответе се за висока температура

Република - 20.06.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната од 24 до 32 степена. УВ-индексот ќе има вредност 8.

Денес времето сочево и топло, а од утре...

Пулс24 - 20.06.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната од 24 до 32 степена. УВ-индексот ќе има вредност 8.

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност

Либертас - 20.06.2017

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Следува период на претежно стабилно, а од средината на неделата и многу топло време.

Сончево со температура до 32 степени

Вечер Прес - 20.06.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната од 24 до 32 степена. УВ-индексот ќе има вредност 8.

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност

Мета - 20.06.2017

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Следува период на претежно стабилно, а од средината на неделата и многу топло време.

Следува период на сончево и топло време

Тера - 20.06.2017

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Во Битола денеска дневната до 27 степени. Следува период на претежно стабилно, а од средината на неделата и многу топло време со ...

Какво време не очекува преку неделава

Алсат-М - 19.06.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а само во планинските подрачја на југот и североистокот од земјава е можен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Променливо облачно време со температура до 28 степени

24 Вести - 19.06.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а само во планинските подрачја на југот и североистокот од земјава е можен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Денеска променливо облачно, од утре стабилизација на времето

Канал5 - 19.06.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а само во планинските подрачја на југот и североистокот од земјава е можен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Следува период на стабилно и топло време

Канал5 - 19.06.2017

Период на претежно стабилно време со пораст на дневните температури ќе се задржи до крајот на оваа недела. Од средина на неделата се очекува многу топло време, а за време на викендот максималната температура ќе се искачи до 38 степени.

Облачно време со сончеви периоди

ТВ21 - 19.06.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а само во планинските подрачја на југот и североистокот од земјава е можен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Еве какво време не очекува денеска

Сител - 19.06.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а само во планинските подрачја на југот и североистокот од земјава е можен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

СОНЦЕ И ДОЖД: Променливо облачно на почетокот од работната седмица

Телеграф - 19.06.2017

Од вторник следува период на претежно стабилно и топло, а кон крајот на неделата и многу топло време со понатамошен пораст на дневната температура. Преку денот ќе има умерено наоблачување, а локална појава на краткотраен дожд е можна в четврток ...

Денеска времето променливо облачно со сончеви периоди

Алфа - 19.06.2017

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде 12, а максималната 26 степени. Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а само во планинските подрачја ...

Следува период на стабилно и топло време

Сител - 19.06.2017

Период на претежно стабилно време со пораст на дневните температури ќе се задржи до крајот на оваа недела. Од средина на неделата се очекува многу топло време, а за време на викендот максималната температура ќе се искачи до 38 степени.

Следува период на стабилно и топло време

Алфа - 19.06.2017

Управата за хидрометеролошки работи само за четврток најавува можна локална појава на краткотраен дожд. Период на претежно стабилно време со пораст на дневните температури ќе се задржи до крајот на оваа недела.

Времето денеска: променливо облачно со сончеви периоди

Р.С.Европа - 10.06.2021

Претпладне ќе биде променливо облачно, од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења ...

Какво време не очекува до крајот на оваа недела?

Курир - 19.06.2017

Период на претежно стабилно време со пораст на дневните температури ќе се задржи до крајот на оваа недела. Од средина на неделата се очекува многу топло време, а за време на викендот максималната температура ќе се искачи до 38 степени.

УХМР: Следува нов температурен шок

Press24 - 19.06.2017

Променливо облачно со сончеви периоди, повеќе облачност ќе има претпладне во западните делови. Претпладне ќе дува умерен до засилен ветер од северен и североисточен правец. Попладне облачноста и брзината на ветерот ќе се намалуваат.

УХМР со временска најава за утре - што не чека?

Press24 - 19.06.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната од 24 до 31 степен. УВ-индексот ќе има вредност 8.

Следува период на стабилно и топло време

А1 On - 19.06.2017

Период на претежно стабилно време со пораст на дневните температури ќе се задржи до крајот на оваа недела. Од средина на неделата се очекува многу топло време, а за време на викендот максималната температура ќе се искачи до 38 степени.

Временска за новата работна недела – еве што не чека

Gotvi.mk - 19.06.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а само во планинските подрачја на југот и североистокот од земјава е можен слаб дожд.Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Од среда подгответе се за встински пекол

Репортер - 19.06.2017

Период на претежно стабилно време со пораст на дневните температури ќе се задржи до крајот на оваа недела. Од средина на неделата се очекува многу топло време, а за време на викендот максималната температура ќе се искачи до 38 степени.

Променливо облачно време со температура до 28 степени

Нетпрес - 19.06.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а само во планинските подрачја на југот и североистокот од земјава е можен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Променливо и облачно време уште денес а од утре промена

Press24 - 19.06.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а само во планинските подрачја на југот и североистокот од земјава е можен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Променливо облачно со температура до 28 степени

Репортер - 19.06.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а само во планинските подрачја на југот и североистокот од земјава е можен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Променливо облачно време со температура до 28 степени

Курир - 19.06.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а само во планинските подрачја на југот и североистокот од земјава е можен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Променливо облачно со температура до 28 степени

Скопје24 - 19.06.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а само во планинските подрачја на југот и североистокот од земјава е можен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Денеска променливо, од утре стабилно и топло

+инфо - 19.06.2017

Од утре следува период на претежно стабилно и топло, а кон крајот на неделата и многу топло време со понатамошен пораст на дневната температура. Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а само во планинските ...

Променливо облачно со температура до 28 степени

А1 On - 19.06.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а само во планинските подрачја на југот и североистокот од земјава е можен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Од среда започнуваат високите температури

Либертас - 19.06.2017

Период на претежно стабилно време со пораст на дневните температури ќе се задржи до крајот на оваа недела. Од средина на неделата се очекува многу топло време, а за време на викендот максималната температура ќе се искачи до 38 степени.

Какво време не очекува до крајот на оваа недела?

Пулс24 - 19.06.2017

Период на претежно стабилно време со пораст на дневните температури ќе се задржи до крајот на оваа недела. Од средина на неделата се очекува многу топло време, а за време на викендот максималната температура ќе се искачи до 38 степени.

Облачно со сончеви периоди

Канал 77 - 19.06.2017

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а само во планинските предели на југот и североистокот од земјава е можен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

ЌЕ НЕ ОГРЕЕ СОНЦЕ: Денес претежно топло, некаде со облаци а од утре температурен шок

Фактор - 19.06.2017

Денес ширум земјава во повеќето краеви ќе биде претежно сончево, на места облачно, a некаде е можен и локален краток дожд и засилен ветер. Слично како денешното време се очекува и утре веќе.

Денеска променливо облачно време со северен ветер

Либертас - 19.06.2017

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а само во планинските подрачја на југот и на североистокот од земјава е можен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Променливо облачно време со северен ветер

Мета - 19.06.2017

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а само во планинските подрачја на југот и североистокот од земјава е можен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Променливо облачно на почетокот од работната седмица

Вечер Прес - 19.06.2017

Од вторник следува период на претежно стабилно и топло, а кон крајот на неделата и многу топло време со понатамошен пораст на дневната температура. Преку денот ќе има умерено наоблачување, а локална појава на краткотраен дожд е можна в четврток ...

Следува продолжен викенд – еве какво време нè очекува

Република - 19.06.2017

Во текот на денешниот ден времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а повеќе облачност ќе има претпладне во западните делови кога ќе дува умерен до засилен ветер од северен и североисточен правец.

УХМР: Подгответе се за високи летни температури

Кумановски м. - 19.06.2017

Управата за хидрометеоролошки работи за денес најави променливо облачно време со сончеви периоди и повеќе облачност во западните делови. Претпладне ќе дува умерен до засилен ветер од северен и североисточен правец, додека попладне облачноста и ...

Променливо облачно време со температура до 28 степени

Пулс24 - 19.06.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а само во планинските подрачја на југот и североистокот од земјава е можен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Топло време до крајот на неделава

Вечер Прес - 19.06.2017

Период на претежно стабилно време со пораст на дневните температури ќе се задржи до крајот на оваа недела. Од средина на неделата се очекува многу топло време, а за време на викендот максималната температура ќе се искачи до 38 степени.

Неделава конечно ќе почувствуваме лето

Република - 19.06.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната од 24 до 31 степен. УВ-индексот ќе има вредност 8.

Скопје утре до 29 степени, летото пристигна

Вечер Прес - 19.06.2017

Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната од 24 до 31 степен. Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Денеска променливо облачно, од утре затоплување ...

Н.Македонија - 19.06.2017

Денеска променливо облачно, од утре затоплување Во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а само во планинските подрачја на југот и североистокот од земјава е можен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Променливо облачно време со температура до 28 степени

Вистина.мк - 19.06.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а само во планинските подрачја на југот и североистокот од земјава е можен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.