TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груевски си купи мобилка од ВИП

Утрински - 22.09.2007

Премиерот Никола Груевски вчера го посети новоотворениот салон на ВИП во Градски трговски центар во Скопје. Откако си купи мобилен телефон, премиерот го изрази своето задоволство од отворањето на третиот мобилен оператор во земјава.

Пушти ми змија, па ќе ти се јавам

Утрински - 22.09.2007

ЕДИТОРИЈАЛ АЛЕКСАНДАР ПЕШЕВ Благодарение на нискиот стандард и скапите цени на телекомуникациските услуги во земјава се разви еден уникатен феномен: пуштање змии по мобилен телефон. Станува збор за добро позната рутина, имено, кратко ѕвонење доволно да се регистрира бројот на повикувачот, по што ...

Се бара број повеќе за мрежата на „Вип МК“

Време - 22.09.2007

ДВА ДЕНА ОТКАКО ПОЧНА ДА РАБОТИ Илјадници граѓани во изминативе два дена побрзаа да се претплатат на услугите на „Вип-оператор“, кој од завчера почна да работи на македонскиот пазар на мобилна телефонија. Во компанијата од деловни причини не сакаат да соопштат колку сим-картички биле продадени ...

Квалитетот ни е вграден во генетскиот код

Вечер Прес - 22.09.2007

Ние не дојдовме овде да бидеме неколку недели или месеци, туку на подолг рок од најмалку десет години. Со моделот што го претставивме, ВИП нуди сим картичка од нула денари, бидејќи во 200-те денари колку што чини таа, што е неколку кафиња и минерална вода, вклучени се 200 денари разговор, што е прв ...

Премиерот Никола Груевски го посети ВИП салонот во Градскиот трговски центар

Канал5 - 21.09.2007

Претседателот на македонската Влада Никола Груевски денеска го посети продажниот салон на новиот мобилен оператор ВИП во Градскиот трговски центар и притоа изрази задоволство што со меѓународниот тендер за трет мобилен оператор успеале да ги намалат цените во мобилната телефонија.

ВИП со пониски цени„Т- мобиле“ и „Космофон“ подготвуваат одговор

Утрински - 21.09.2007

Старите оператори се' уште не ги откриваат своите адути на предизвикот на ВИП АЛЕКСАНДАР ПЕШЕВ Третиот мобилен оператор стартуваше со досега најниски цени на при-пејд пакетите на домашниот пазар. Понудите за бесплатни СИМ-картички со вклучени 200 денари време за разговор, како и тврдењето дека ...

Северина ги забавуваше вработените на „Вип“

Дневник - 21.09.2007

Успешниот почеток на работење на македонскиот пазар, третиот мобилен оператор „Вип“ завчеравечер го прослави со забава во скопскиот клуб „Б2 “ , на која како специјален гостин настапи хрватската поп-ѕвезда Северина. Настанот беше од затворен тип и на него присуствуваа само вработените во новата ...

Конкуренцијата го блокира ВИП

Вест - 21.09.2007

ПО ВЧЕРАШНАТА ГОЛЕМАТА НАВАЛИЦА ЗА 077 Граѓаните вчера навалија во салоните на ВИП за 200 денари да купат мобилен број со предзнак 077. Големата турканица од салоните брзо се прошири надвор каде што се формираа колони од заинтересирани потрошувачи.

Северина ги забавуваше вработените на ВИП

Утрински - 21.09.2007

По повод почетокот со работа на новиот оператор ВИП, беше организирана забава во клубот „Б-2“. На прославата пееше познатата хрватска пејачка Северина, која допатува од Загреб специјално за оваа ...

Не ми фали секс

Вест - 21.09.2007

СЕВЕРИНА ВО СКОПЈЕ Хрватската поп- sвезда Северина Вучковиќ завчеравечер беше специјална гостинка на журката во скопската дискотека "Б-2"која ја организираше новиот мобилен оператор ВИП на групацијата мобилком Аустрија. На затворената забава само за вработените на В Хрватската поп- sвезда Северина ...

„ВИП“ почна со продажба на припејд пакети

А1 - 20.09.2007

Метеж и турканици, граѓаните навалија во продажните салони на новиот мобилен оператор. Купуваа, ја гледаа понудата, бараа поевтини опции во мобилната телефонија. Најголем дел веруваат дека засилената конкуренција конечно ќе ги намали цените на глобално ниво.

Редици пред салоните на ВИП

Канал5 - 20.09.2007

Понудата од 7, 7 денари за минута кон сите мрежи и во текот на целиот ден предизвика навала на граѓани во салоните на ВИП. Редици од луѓе и по неколку часа чекаа пред продажните места на новиот оператор за да земат при пеј картички.

Со „Вип“ минута разговор кон сите мрежи за 7,7 денари

Време - 20.09.2007

НОВИОТ ОПЕРАТОР ГО ИСПОЛНИ ВЕТУВАЊЕТО „Вип-оператор“, член на групацијата „Мобилком Австрија“, со понуда од 7,7 денари за минута разговор или околу девет денари со вклучен ДДВ и официјално почна да работи на македонскиот пазар на мобилна телефонија.

Третиот мобилен оператор ВИП стартува со пониски цени

Утрински - 20.09.2007

Цената на една минута разговор кон сите мрежи изнесува 9,09 денари со вклучен ДДВ Според истражувањата на компанијата, досега корисниците плаќале во просек 16,2 денара за минута разговор АЛЕКСАНДАР ПЕШЕВ Од денеска граѓаните ќе бидат во можност да набават при-пејд пакети со префиксот 077 на ...

„Вип“ стартува со цена од 9,09 денари за минута

Дневник - 20.09.2007

Со промотивна припејд-тарифа од 9,09 денари за минута разговор во целиот ден кон сите мобилни и фиксни мрежи денеска ќе го почне своето работење третиот мобилен оператор „Вип“ , кој е дел од групацијата „Мобилком Австрија“. „Вип“ со сигнал ќе ја покрива целата територија на Македонија, за што ...

7,7 денари за минута во припејд

Вест - 20.09.2007

СТАРТУВА ТРЕТИОТ МОБИЛЕН ОПЕРАТОР Третиот мобилен оператор ВИП од денеска напладне почнува со работа. СИМ картичка со број ќе се продава за 200 денари, кои корисниците ќе можат да ги искористат целосно во разговор. Операторот нуди четири ваучери со вредност од 100, 300, 700 и 1.200 Третиот мобилен ...

Немшиќ и Јанакиески го направија првото ало

Вечер Прес - 20.09.2007

Раководството на ВИП најави бум на мобилниот пазар во земјава понудувајќи им на граѓаните промотивен "при пеид" пакет од само 7,7 денари за минута разговор и 4 денари за СМС-порака Почна со работа третиот мобилен оператор во земјава - ВИП.

Утре стартува третиот мобилен оператор

А1 - 19.09.2007

7,7 денари за минута разговор е цената што ја нуди третиот мобилен оператор. Една иста тарифа во секое време од денот и кон која било мрежа. „ВИП“ стартува утре напладне. „На телефонот се гледа индикацијата на нашата мрежа ВИП МК 077 и јас како член на надзорниот одбор, гледајќи во иднината, морав ...

Официјален старт на третиот мобилен оператор

Канал5 - 19.09.2007

Разговорот помеѓу Борис Немсиќ главниот извршен директор на Телеком Австрија и министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески беше првиот во мрежата на третиот мобилен оператор Вип. Разговорот помеѓу Борис Немсиќ главниот извршен директор на Телеком Австрија и министерот за транспорт и врски Миле ...