TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Софијански останува градоначалник на Софија

Дневник - 04.11.2003

ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ ВО БУГАРИЈА Бугарските социјалисти извојуваа убедлива победа на локалните избори - нивните кандидати победија во 10 од вкупно 27 града, јави Макфакс. БСП во првиот изборен круг пред една недела освои четири градоначалнички места, а завчера во вториот круг освои уште шест, но ја ...

Софијански градоначалник на Софија по третпат

Утрински - 04.11.2003

Познати конечните резултати од локалните избори во Бугарија ВИКТОР ЦВЕТАНОСКИ Бугарската социјалистичка партија од 28 градоначалнички места во обласните градови освои 10, Сојузот на демократските сили 9, Националното движење Симеон Втори 2, Партијата на Турците 1, а на другите градоначалнички места ...

Во Бугарија победи опозицијата

А1 - 03.11.2003

Поранешните комунисти на локалните избори во Бугарија победија во 10 од 27 градови, соопшти денеска изборната комисија, по вчера одржаниот втор круг од изборите. Во девет градови победи конзервативната партија, а само во три владеачката коалиција.

Бугарите гласаа трезни

Дневник - 03.11.2003

ВТОР КРУГ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ Вториот круг од локалните избори во Бугарија, лутата битка за неколку градоначалнички фотелји, вчера беше во сенка на забраната за продажба на алкохолни пијалаци, јави МИА. Владата забрани продажба и точење на сите видови алкохолни пијалаци од саботата од 18 часот до ...